Voor een FOTOALBUM HENNING's Fotohandel NOOTJES BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Door Ged. Staten van Noord-Holland wordt aan de Prov. Staten voorgesteld op de jaarwedden van de leden van Ged. Sta ten een tijdelijke korting van 10 toe te passen. De Ned. R, Kath. mijnwerkersbond heeft feen schrijven gericht aan den minister van economische zaken, waarin gewezen wordt op den nood in de mijnen en aangedrongen wordt te trachten verbetering in dezen toe stand te brengen. Het gasverbruik te Rotterdam is van 1 Januari tot 21 October ruim 4 millioen M3. minder geweest dan in hetzelfde tijdvak van 1932. Het gebruik van electriciteit be droeg resp. 171 en 164 millioen K.W.U. De regeering heeft aan den gemeente raad van Rotterdam medegedeeld dat de verworpen salarissen tot salaris-verminde ring niet hun goedkeuring kunnen erlan gen. Evenals Amsterdam zal dus ook Rot terdam moeten buigen en de salaris-verla ging moeten invoeren. De heer J. Wardenier uit Wolvega die in het Academisch ziekenhuis te Groningen was opgenomen, is daaruit gisteren weer ontslagen, De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft een order uitgevaardigd aan haar personeel, waarbij het wordt opgedragen het venten op de perrons en in de wacht kamers, voor zoover hiertoe geen vergun ning verleend is, te verbieden, Te IJmuiden zijn vier onderzeeërs van Fransche nationaliteit aangekomen. De duikbooten zijn naar Amsterdam vertrok ken, waar zij omstreeks 11 uur arriveerden en aan den steiger van de firma Van Es en Van Ommeren aan de De Ruyterkade ligplaats namen. In den gemeenteraad te Culemborg heerscht den laatsten tijd een gespannen Verhouding tusschen den burgemeester en een deel van den raad. De debatten zijn vaak zeer vinnig en in de jongste zitting werd met 7 tegen 5 stemmen een motie aangenomen, waarin het beleid van den burgemeester werd afgekeurd. Er is weder een ster aan den muzikalen hemel verschenen. Het is de 13-jarige Fransche celliste Jacqueline Rousset, die binnenkort twee concerten in ons land zal geven, Te Los Angelos, Sancta Anna en Long- beach is gisteren een lichte aardschok waargenomen, die echter voor zoover be kend is, geen schade heeft aangericht. Li Zuid-Frankrijk is reeds veel sneeuw gevallen, wat voor dezen tijd van het jaar vroeg is. Men bereidt zich aan de Riviera reeds voor op de wintersport. In Oostenrijk zijn weder 3 personen ter öood veroordeeld wegens inbreuk op de wet op de ontplofbare stoffen. Er werden groote hoeveelheden ontplofbare stoffen in hun bezit gevonden, Door de ontdekking van tien gram ura* niniet (een der zeldzaamste delfstoffen) gelooft men het geheim van den ouderdom van moeder aarde te hebben ontsluierd, al dus wordt uit Winnipeg door Reuter ge meld. Deze zou bedragen 1.725.000 jaar. De autoriteiten op Cyprus hebben aan de 400 onderwijzeressen het gebruik van schoonheidsmiddelen verboden. De politie te Mexico (stad) is een om vangrijke smokkelarij van verdoovende middelen op het spoor gekomen. De ge smokkelde narcotica hebben een waarde van circa een half millioen pesos. Verschei dene personen zijn gearresteerd. liefde, totdat het gewilde bioscoop-happy end in een schilderachtige omgeving be wijst, dat veel, wat de oorlog op zijn gewe ten heeft, 't zij vroeg of laat, toch nog op zijn pootjes terecht komt. In deze uitste kend door Herbert Selprin geregisseerde Ufa-film treffen we voorts nog aan de be kende artisten van het witte doek Olga Tschechowa, Fritz Odemar, Paul Henckels, Paul Heidemann enz. In het voorprogramma journaal en een Betty Boop filmpje. Doch dit programma kent ook nog een naprogramma, dat men van a.s. Dinsdag af gratis kan bewonderen. De directie geeft n.l. evenals vorige jaren weer dubbele programma's voor enkel geld. Zoo gaat dan in de tweede helft van deze speelweek een goed drama uit de New- Yorksche Jodenwijk „De dochter der ar men" alsmede een sensatiefilm „Grenspa- rasieten", volgens het bekende recept, met Ken Maynard in de hoofdrol. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Een viertal opnamen van het vertrek van de onderzeeër K XVIII naar Oost-Indië. Het huwelijksgeschenk van H.M. Koningin Wilhelmina voor prins George en zijn bruid. De pontonniers uit Dordrecht bouwen een pontonbrug voor een goede verkeersre geling over de Ringvaart bij Sloten ter ge legenheid van de aankomst van de „Uiver". De heer Plesman, directeur der K.L.M. neemt van enkele jongedames een „Uiver" in ontvangst. Demonstraties van ijs hockey en kunstrijden op de nieuwe kunst- Uw aangewezen adres Badhuisstraat 63 zuurstoffabriek te Alblasserdam. Delft- sche studenten bouwen een vliegtuig in het Rijksnijverheidslaboratorium van de Tech nische Hoogeschool. Officieele opening van een zoetwatervisch-tentoonstelling te Amsterdam. Mist op het IJ. Gemeenschappelijk Belang. Het bestuur van de vereeniging „Ge meenschappelijk Belang" verzoekt ons op name van het volgende Maandag a.s. zal in het Grand Hotel Bri tannia door de vereeniging „Gemeenschap pelijk Belang" een speciale avond worden belegd voor haar leden en allen die meenen tot den Middenstand te behooren. Dien avond zal door den heer F. L. v. d. Leeuw, adj. directeur van het Bondsbureau van den Kon. Ned. Middenstandsbond, een causerie worden gehouden over toekomsti ge middenstandspolitiek. Dit onderwerp is voor den geheelen middenstand van zoo groot belang, dat wij niet genoeg bjj alle middenstanders kunnen aandringen om toch vooral dezen avond vrij te houden, omdat het werkelijk interessant belooft te worden. Nachtelijke vechtparty. Li den afgeloopen nacht bleek een sur- veilleerend inspecteur dat even te voren op den hoek van de Gravenstraat en Hendrik straat een vechtpartij had plaats gehad tusschen twee mannen, waarbij een hunner was mishandeld geworden. De mishandelde deelde den inspecteur van politie mede tot het sluitingsuur met een paar vrouwen in een café te zijn uit geweest, waarna hij tot de ontdekking was gekomen, dat zijn portemonnaie met geld was verdwenen. Een politie-onderzoek wordt ingesteld. Brand op de vuilnisbelt. Gistermiddag bluschte de politie een brand, welke ontstaan was op de vuilnis belt aan den Marinedam. Aangehouden zwerver. Een man die hier gisteren liep te leuren en zich bezig hield met het uitzetten van zgn. bedelbriefjes, werd door een agent van politie aangehouden en bekeurd. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek dat de man gesignaleerd stond voor het betalen van boete of vervangende hechtenis. Daar hij over geen middelen be schikte, werd hij naar Middelburg overge bracht om in het huis van bewaring aldaar zijn hechtenisstraf te ondergaan. Aanrijding. Gistermorgen had op den Prins Hendrik- weg een aanrijding plaats doordat een fietsrijder door een hem voorbijrijdenden auto werd gegrepen en tegen den grond geslagen. De aangeredene bekwam zelf geen letsel, doch zijn kleeren werden be langrijk vernield. Hij stelde zijn belangen ln handen der politie, die een onderzoek instelt. MIDDELBURG Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot substituut-officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Leeuwarden mr. F. M. Wilbrenninck, thans ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kanton gerechten in het arrondissement Middel burg, ter standplaats Middelburg tot ambtenaar van het openbaar ministe rie bij de kantongerechten in het arrondissement Middelburg, ter standplaats Middelburg, mr. B. J. Besier, waarn. ambtenaar van het openbaar mi nisterie bij kantongerechten in het arron dissement 's-Gravenhage, wonende te 's-Gravenhage. Adhaesie betuigd. De vereeniging „Handelsbelang" te Mid delburg heeft adhaesie betuigd aan de adressen van de middenstandsvereeniging en de Hanze te Goes, inzake het vrijmaken van de veren. De Uiver en de Pelikaan. Sedert de 18e eeuw staat op den hoek van de Kortedelft en de St. Pieterstraat te Middelburg het pand, destijds geheeten „de Pelicaen", en waarin de heer Wattez thans zijn broodbakkerij „de Pelikaan" heeft Thans is in het pand er naast door den heer Roth een meubelzaak geopend en de ze heeft, niet denkende aan den naam van het pand der buren, aan zijn zaak den naam „de Uiver" gegeven. De beide beroemde Nederlandsche vlieg machines zijn hier dus vlak naast elkaar vereeuwigd. De film „Het drukpapier". Uitgaande van het district Zeeland der Werkgeversorganisatiën in het boekdruk- kersbedrijf en van de Districts-Leerlingen- commissie in de Typografie, zal voor vak- genooten en verdere belangstellenden de onderhoudende en leerzame film „het druk papier" worden vertoond. Deze film, welwillend afgestaan door de G. H. Bührmann's Papiergroothandel te Amsterdam, werd reeds enkele malen met groot succes in andere plaatsen gedraaid. De vertooning zal in het „City-theater" te Middelburg plaats hebben op Zaterdag s 3 uur. Gra tis toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar aan dt adressen in achterstaande advertentie genoemd. Diefstal en heling. De politie te Middelburg heeft aangehou den zekeren P. C., die verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal ten nadeele van de Zeeuwsche Confectiefa briek. De verdachte heeft bekend verschil lende malen diefstallen te hebben gepleegd en in het geheel ongeveer 100 kleechng- stukken te hebben medegenomen. Als verdacht van heling is zekere L. aangehouden. OOST- EN WEST-SOUBURG Een feestconcert. De zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning" geeft Woensdag 21 Novemoer des avonds 8 uur, een feest-concert in de concertzaal „de Zwaan". AAGTEKERKE Goedkeuring statuten. Met de „Staatscourant" van heden wer den de statuten verzonden van de Aagte- kerksche Burgerwacht, gevestigd te Aagte- kerke. GOES Gemeenteraad. Afscheid van den Gisteren vergaderde de gemeenteraad van Goes voor het laatst onder voorzitter schap van burgemeester Hajenius. Eerst werden de gewone punten der agenda be handeld. De minister van binnenlandsche zaken gaf in overweging het raadsbesluit tot ver mindering van personeele belasting voor café's in te trekken, teneinde te voorkomen dat dit niet de Koninklijke goedkeuring zou erlangen. Met 9 tegen 4 stemmen werd echter besloten bedoeld besluit te handha ven. De minister had zich in zijn schrijven beroepen op den precairen financieelen toe stand re gemeente, maar de meerderheid meende dat dit geen reden kon zijn om een billijk op de wet gegrond en voor andere gemeenten goedgekeurd besluit in te trek ken. Tot gemeentevroedvrouw werd benoemd mej. M. E. Wolterbeek te Poortugaal. De gemeenterekening werd voorioopig vastgesteld op een eindcijfer voor den ge wonen dienst van 842.909.40 (batig saiüo 4525.80) en voor den kapitaaldienst op 253.023.94 (nadeelig saldo 29.536.12). B. en W., gesteund door de meerderheid van de financieele commissie steiden voor den post bestrating Groote Markt, ondanks een verzoek van Ged. Staten om oezen post te schrappen, definitief op de beg rooting te brengen, oe minderheid dezer commissie en van den raad was niet overtuigd van de absolute noodzakelijkheid, maar anderen wezen op de stof- en modderpiaag en op de ingevoeiue veriiooging van de maikcgeiuen. Miet 11 tegen 2 stemmen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Aangeboden werd de gemeentebegroo- ting voor l£>oö, waarbij B. en W. opuiern- cen dat deze eerst naar Ged. S ta ten en vermoedelijk naar Den Haag zai moeten woraen opgezonden, voor ae raad naar mag oehanoeieu. erscneiaene raausieuen pro testeerden ten sterxste iuercegen. O.a. weru gevraagd of het nog wei zin heeft, straks ujd aan zuik een benanuenng te bestenen, up deze manier kan men den gcneelen aad wel opdoeken. De vereeniging Ijsvermaak vroeg de be schikking over ane vesten te mogen neu- oen en niet maar over een enkeie. uit ver zoek werd naar B. en W. gerenvoyeerd om prae-advies. Aangenomen werd het voorstel tot ver vroegde afiossmg van een geiuieemng pro resto groot 2ir.691.91 gesloten met de N.V. oe Centrale Arbeiders verzeneinig- en Uepositobank te 's-Gravermage a 4^2 c/o en daarvoor door bemiddeling van de N.V. Ad ministratie- en Trustkantoor v.h. J. W. Uornegoor te 's-Gravenhage aan te gaan een geidieening tot eenzeuue bedrag a pari tegen een rentevoet van 4Y& Vo onder be paling dat bij aflossing voor 31 Mei 1940 een vergoeding van 1 van het bedrag dat vervroegd wordt afgelost zal worden betaald en dat de geldgever na 20 jaren de bevoegdheid zal hebben het restant der lee ning op te vorderen. Nadat de vergadering eenigen tijd was geschorst, had het afscneid van den Burge meester plaats. De heer Hajenius herinnerde aan de be lofte bij zijn installatie afgeiegd, dat hij niet kon geven geld, maar wel zijn per soon, zijn tijd en zijn werkkracht, fapreker hoopt dat hy hierin geslaagd is. Hy dankt wethouders, gemeentesecretaris, ambtena ren en raadsleden voor de medewerking, steeds betoond. Als secretaris heeft hij de belangen van Goes 14 jaar en als burge meester bijna 17 jaar mogen behartigen. Op verzoek van der toenmaligen Commis saris der Koningin, den heer Dykmeester, solliciteerde spreker destijds naar het ambt van burgemeester. Met den wensch van dezen oud-Commissaris in een schryven dat spr. van hem ontving, wil spr. eindigen Moge Goes het centrum van Zeeland blij ven, het Zeeuwsch karakter gehandhaafd blijven en het moderne voor zoover het goed is, tot ontwikkeling gebracht worden. De oudste wethouder, de heev A. L. van Melle, bracht namens de wethouders en den raad den burgemeester dank voor alles wat hij voor Goes gedaan heeft. Met ijver en toewijding heeft hij de belangen van Goes behartigd. Hij is een goed burgemeester eweest^ Spr. bood namens den raad als geschenk aan een schilderij van Kimpe van de haven van Goes met het Gothisch huis, Na afloop der vergadering werd receptie gehouden, waarvan druk gebruik werd ge maakt, zoowel door personen van binnen als van buiten de gemeente. Hedenmiddag wordt een défilé van een groot aantal vereenigingen voor den schei denden burgemeester gehouden. De burge meester zal vanaf de pui van het Stadhuis de vereenigingen zien defileeren, waarna namens deze de heer Chr. Kloosterman, oud-hoofd eener O.L. School, den burge meester zal toespreken en een geschenk, aanbieden. Vanavond neemt het gemeentepersoneel afscheid van den vertrekkenden burge meester in een samenkomst in het Schut tershof, waar de verschillende hoofdambte naren, hoofden van dienst een toespraak zullen houden en het voornaamste zullen memoreeren, wat er op hun terrein gedu rende het burgemeesterschap van den heer Hajenius is tot stand gekomen. Maandag verlaat de heer Hajenius de stad om zich te Den Haag te vestigen. CADZAND Toging tot diefstal van spiritus. In verband met een in den loop van deze week plaats gehad hebbende poging tot diefstal van spiritus uit een bergplaats te Cadzand, zijn door de marechaussee te Oostburg een vijftal personen aangehou den, welke allen ter beschikking van de justitie te Middelburg zullen worden ge steld. ZAAMSLAG Per paardenbus naar school. Voortaan zullen de leerlingen die vroeger de opgeheven openbare school te Othene bezochten per autobus, door een paard ge trokken naar de kom van het dorp worden vervoerd, om de lessen in de openbare school aldaar te volgen. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 510 Nov. werd by het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen: Zeeuwsch-Vlaanderen Ter Neuzen). Coöp. Vereeniging West Zeeuwsch-Vlaam- sche Graanopslag G.A., Breskens, Dorps straat 31. Bestuur voorzitter F. Klaaysen, Breskensvice-voorzitter A. F. J. Aer- noudts, Sluis secretaris-penningm. H. J. Weykman, Breskens. Bestuursleden I. C. Jacobse, Hoofdplaat, H. Groosman, IJzen- dijke. J. J. Michielsen, Dykstraat 58-60, schoen- handel en reparatie-inrichting. Westelijk Noord-Brabant (Breda). C. J. B. Zee ijk, St. Maartensdijk, Markt A 308, graanhandelaar. W ij z i g i n g Zeeuwsche Eilanden Middelburg N.V. Nederlandsch-Indische Gas-Maat- schappij, Jlissingen, Wijnbergschekade 7. Filiaal gevestigd te Vlissingen, onder den naam Gasbedrijf Vlissingen. Beheerder J. J. van der Jagt. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Opperrabbijr A. S. Onderwyzer f Op 72-jarigen leeftijd is heden te Am sterdam overleden de heer A. S. Onderwij zer, opperrabbyn der Ned. Is. Hoofdsyna goge. De overledene was in Jood sche klin gen en ook daar buiten een zeer bekende figuur. Examens. Voor het exam on als machinist diploma B (theoretisch gedeelte) is geslaagd de heer C. Huijssen, leerling van de De Ruyter- school. Notarieel staatsexamen. Voor het derde gedeelte van het notarieel staatsexamen zijn geslaagd de heeren J. F van Heusden te Middelburg, P. J. van Tig- gelen te IJzendijke, J. P. Kramp te Kapelle en J. Waverijn te Kruiningen. DE KABINETSCRISIS IN BELGIË. De Brusselsche correspondent van „de Maasbode" meldt Na het echec van Jaspar heeft de koning gistermiddag aan den gewezen katholieken minister-president en grobt-financier Theu- nis opdracht gegeven, een nieuwe regeering samen te stellen. Tevoren had de koning een beroep ge daan op den katholieken democratischer! senator Van Overbergh, die deze taak niet heeft kunnen aanvaarden, omdat hij enaeie weken geleden een verwonding heeft opge- loopen, die hem nog gedurende eenigen tijd zal verhinderen, aan het openbare leven deel te nemen. Theunis heeft de taak van kabinetsfor mateur onmiddellijk aanvaard en onmiddel lijk met de consultaties een aanvang ge maakt. Hij confereerde gisteravond reeds met verschillende politieke personaliteiten en deelde toen aan de pers mede, dat hij zijn démarches heden zal voortzetten en ai het mogelijke zal doen om zijn opdracht tot 'n goed resultaat te brengen, ofschoon dat niet zoo heel eenvoudig zou zijn. In verband met de benoeming van den nieuwen kabinetsformateur wordt er op ge wezen, dat Theunis een felle tegenstander is van devaluatie van de Belgische valuta. DE KERKELIJKE STRIJD IN DUITSCHLAND. De leider van de Duitsche Christenen, de jurist mr. Kinder, is naar men weet opvol ger van dr. Jaeger geworden als rechtsbe- stuurder (Rechtswalter) der Duitsche Evangelische kerk. Mr. Kinder aldus merkt het Ned. Chr. Persbureau op is een gematigd orthodox man, die zich in de geloofsbeweging reeds meermalen tegen den dusgenaamden hei- denschen vleugel verzette en ten slotte deze tot afscheiding dreef (de zgn. Thiiringer beweging) en die in den jongsten tyd naam maakte doordat hij zich verzette tegen de zijns inziens te harde maatregelen van Jae ger en de directe veroorzaker van Jaeger's val werd. Zijn toetreding beteekent een di recte versterking van de positie van den rijksbisschop. Voorts verneemt het bureau uit Berlijn, dat de rijksregeering den persstryd over de kerkelijke aangelegenheden stopgezet heeft, doch aan de ambtelijke bekendmakingen van de kerkleiding-Milller de vrije hand laat. Hierin ligt opgesloten, dat de Staat er niet toe overgaat het kerkbestuur der belijdenisbeweging als gelijkgerechtigd met het officieele kerkbestuur-Müller te erken nen. Vooralsnog geldt het officieele kerk bestuur-Müller als het eenig officieel er kende. DE BUITENLANDSCHE POSITIE VAN ENGELAND. De Engelsche minister voor de Domini ons, Thomas, heeft gisteren te Newport een rede gehouden, waarin hij zeide, dat noch direct, noch indirect er eenig geheim ac- coord bestond, dat Engeland eenige ver plichting oplegde in Europa. Men staat voor vele moeilijkheden en in Europa zijn krach ten aan het werk, die een ooriogsgeest scheppen, nl. argwaan, slechte wil en wan trouwen, doch spr. ziet geen reden om te spreken over oorlog, gelyk dit thans zoo veel geschiedt. Wat den wapenhandel betreft, waardeer de spreker de ongerustheid, die men ge voelde. Engeland was echter het eenige land, dat een licentiesysteem bezat voor den uitvoer van wapenen door middel waarvan de regeering een controle kan uitoefenen en spreker weet, dat opdrachten ter waarde van millioenen ponden sterling in de afge loopen drie jaren tengevolge van dit sys teem geweigerd zijn. De regeering had ook geweigerd en zou voortgaan te weigeren, crediet in welken vorm ook te verleenen aan de vervaardiging van wapenen. Spr. wenschte dat andere volken zouden volgen op dit voorbeeld. Hij zou een enquête naar den toestand in de particuliere wapenin dustrie toejuichen, evenals een nationale controle over de bewapening en geloofde dat hieruit resultaten zouden voortvloeien, waarvoor de Engelsche regeering zich niet zou behoeven te schamen. DE POLITIEKE TOESTAND IN FRANKRIJK. Naar aanleiding van Laval's verklaring schrijft de „Figaro", dat het niet Frank- ryk's bedoeling is buiten den Volkenbond eenig initiatief in het Saargebied te nemen. Volgens de „Oeuvre" heeft Laval gezegd dat Frankrijks houding onberispelijk zal zijn. Noch agressief, noch kwetsend jegens iemand. Frankryk heeft slechts één wensch nl. de vrije stemming in het Saargebied te doen eerbiedigen. Het blad weet nog mede te deelen, dat de afgevaardigde Andraud in de commissie gezegd heeft, dat de Fran sche belangen in het Saargebied misschien van zeer veel beteekenis zijn, doch dat zij het gebeente van een grenadier uit Auver- gne niet waard zijn. De „Matin" schrijft, dat de besluiten van den Volkenbondsraad van 1926 de interpre tatie inhouden van artikel 30 van het Saar- bijvoegsel van het verdrag van Versailles. Volgens deze interpretatie moet de regee- ringscommissie op eigen verantwoording tot herstel van de orde ingeval van onlus ten, troepen van buuon het Saargebied kun nen ontbieden. Ook de „Excelsior" verklaart, dat de Fransche regeering zich houdt aan de Ge- neefsche verklaring van 1926, waarbij Duitsehland en Frankryk zich verplicht hebben de vrijheid en de veiligheid van de stemming te waarborgen. Moord te Oss opgehel derd. Zooals men zich wellicht zal herinneren, werd in den vroegen morgen van 8 Augustus 1933 in een weiland aan de Spaarndammerstraat te Oss, in het zgn. Schaikscheveld, het lijk gevonden van aen negentienjarigen G. de Bie, die des avonds tevoren per rijwiel de ouderlijke woning aad verlaten en daarna niet meer was terugge keerd. De jongeman bleek door niet minder dan 6 messteken te zijn gedood. Het lyk werd gevonden in een greppel en sporen wezen erop, dat aan den moord een hevige worsteling moest zijn voorafgegaan. Oe fiets van het slachtoffer was verdwenen. Het onderzoek, dat de marechaussee met groote voortvarendheid instelde, leverde aanvankelijk geen aanwijzingen op omtrent den pleger van het misdrijf en omtrent de motieven tot de gruweldaad. Later bleek, dat de verslagene des avonds tevoren üi gezelschap was geweest van zijn neef, den 19-jarigen P. de Bie. Ook kwam vast te staan, dat de verstandhouding tusschen beide jongelieden niet gunstig was, vooral de laatste weken vóór den moord was een zeer gespannen verhouding ontstaan. Op grond hiervan ging de marechaussee tot arrestatie van P. de Bie over. Hij werd naar 's-Bosch overgebracht en ter beschik king van de justitie gesteld. Verdachte bleef met groote hardnekkigheid ontkennen en moest na eenige maanden weer op vrije

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 2