Kruidt Uw sausen met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent INGEZONDEN STUKKEN LAND- EN TUINBOUW MARINE EN LEüER genoodzaakt zal zien, het bijltje er bij neer te leggen en te zeggen tot Den Haag doe het nu verder zelf maar. De bedreiging culmineerde in het wij wenschen geen marionetten te zijn. Daar sprong de bom. Het is niet voor het eerst in dezen finan- cieel-moeilijken tijd, dat van eenige wrijving tusschen het hoogste bestuur en de lagere colleges blijkt. Maar een openbaar conflict kon tot dusver vermeden worden. Amster dam heeft thans de spits afgebeten, maar de stemming in vele andere gemeentebestu ren verschilt niet veel van die op het Am- sterdamsche Prinsenhof. Er is op vele plaatsen in stilte geapplaudisseerd bij dezen yuistslag op de tafel. Algemeen, ook op het Stadhuis, rekent men er op, dat de door den raad verworpen loonsverlaging thans door de regeering zal worden opgelegd. En dat is maar heel goed ook. Zelfs al ware de begrooting 1935 slui tend te maken geweest zonder loonsverla ging, dan nog zou voor dezen maatregel reden zijn, omdat Amsterdam met zijn sa larissen en loonen nog steeds te ver verwij derd is van het algemeenpeil. Welken vorm de regeering voor haar verder optre den zal kiezen, moet afgewacht, maar aan een regeeringscommissaris denkt men op het Amsterdamsche stadhuis nog niet". Daarmee moet, meent het blad, wel tot het uiterste worden gewacht, met het oog op de politieke reacties, welke daardoor in Amsterdam zelf en alom daarbuiten zouden worden gewekt. „De onpartijdige toeschouwer kan veel sympathie hebben voor het goed willend en hard werkend Amsterdamsch dagelijksch bestuur, dat als in een tang geklemd zit tusschen een in zeer labielen toestand ver keerenden raad, die niet weet wat hij wil, en een regeering, die zeer goed weet wat ze wil en daarvan gedurig laat blijken. Maar intusschen zal die toeschouwer toch geneigd zijn de fout te zoeken in Amsterdam als zoodanig, al had wellicht het optreden in Den Haag iets gereserveerder kunnen zijn. En in breeder kader gezien moet helaas worden geconstateerd, dat het conflict symptoom is van een toenemende spanning in de financieel-economische sfeer. In de raadsdebatten werd o.m. ook gezinspeeld op de op deflatie gerichte monétaire poli tiek der regeering, waarop de stedelijke besturen geen invloed hebben, maar waar door zij toch gedwongen worden het haast onmogelijke te volbrengen. Zulk een uitla ting bewijst, dat de weerstand tegen de ver leiding om in den klimmenden nood den sprong naar de muntdevaluatie tenslotte toch maar te wagen, geleidelijk vermindert". Amsterdam en Den Haag hebben nu eens hun kracht gemeten, besluit het chr. hist, hoofdorgaan een vonk van den ouden Am- sterdamschen regentengeest is opgespat te gen het scherp snijdende mes der Haagsche heeren. Vaak wil na zoo'n incident de ver houding weer verbeteren, ja soms wordt ze zelfs inniger dan ze ooit geweest is. Korting telegramtarief. Bij gelijktijdige aanbieding van groots hoeveelheden telegrammen met denzelfden inhoud en dezelfde onderteekening, kan op het normale telegramtarief een korting worden toegestaan. Deze korting werd tot dusverre slechts verleend bij regelmatige aanbieding van groote hoeveelheden dezer telegrammen, doch zal voortaan ook bij aanbieding voor eens worden toegekend. Het verkeerslawaal. De beide groote verkeersbonden, A.N. W.B. en K.N.A.C., die samen een vijftig duizend leden tellen, hebben, zegt de „Haag sche Post", het lawaai bij de horens gepakt, door de aandacht der Haagsche politie te vestigen op de nieuwe bepalingen van het Motor- en Rijwielreglement. Dat lijkt vrij wat beter, meent het blad, dan het houden van een congres (wat aan vankelijk het plan was). Gewoonlijkt loopt zoo'n bijeenkomst uit op veel gepraat van veel menschen, die de zaak niet grondig bekeken hebben, allen hun bijzondere klach ten aandragen en op het aannemen van een verwaterde motie, die slechts de tegen partij, de hoornfabrikanten, nog verder wakker maakt. Vergissen wij ons niet, dan is in het ge drag der autobezitters een heel kleine ver betering merkbaar, maar het lawaai der taxi's, vrachtkarren en vooral c motor fietsen neemt nog steeds hand over hand toe. De plaag is te groot om ineens te ver dwijnen een aanzienlijke verbetering zou echter reeds dadelijk te bereiken zijn door strenge handhaving van de nieuwe bepa lingen, zooals bjjv. in. Amsterdam ge schiedt door invoering van een een-tonig. geluid voor alle hoorns door beperking van de draagkracht en veelvuldigheid. Er moet nu eens 'n eind komen aan de dwingelandij en het kwajongens vermaak der motor apachen I Leege werven en gesloten scheepsbouw bedrijven. De Rotterdamsche correspondent van het „Handelsblad" schrijft Leege werven en gesloten scheepsbouw bedreven zijn in het gebied onzer beneden rivieren verschijningen waaraan we al eeni ge jaren gewend zijn. Tweederde van de to tale capaciteit, die Nederland aan scheeps hellingen bezit, is hier te vinden en nergens worden de slagen, die de moeilijke positie van zee-, R\jn- en binnenvaart den scheeps bouw toebrengt, zwaarder gevoeld dan hier. En alsof dat nog niet voldoende was, komt daarbij de ontwaarding van het Engelsche pond, die reken-eenheid is voor de zeevaart en die voor scheepsbouw en -reparatie de maatstaf is, waaraan ook onze bedrijven zich moeten aanpassen. De werf van Bonn en Mees, waar groote zeeschepen te water gelaten zijn, is ver dwenen, evenals de werf Rijkee. De werf van Burgerhout, waar menig tankschip ge bouwd is, die tot de grootste behooren die er in de vaart zijn en die ook voor de Ned. marine torpedojagers bouwde, is gesloten en zal wel nooit meer geopend worden. De groote machinehal zou reeds nu een wieler baan zijn, als de burgemeester toestemming voor de inrichting daarvan had willen ge ven. Een tocht langs de werven langs Nieuwe Maas en Noord kan slechts tot moedeloosheid stemmen. Indien de werven niet leeg zijn, dan liggen zjj vol met sche pen, die hier liggen te roesten omdat z\j tenminste hier havengeld sparen. Het gerik- ketik der hamers is verstomd. Er worden geen nagels meer geklonken. Daar langs de Noord, waar de scheepsbouw het bedrijf is, ziet men dagelijks de mannen op den Dijk staan. Iedere arbeider werkte hier in den scheepsbouw en haast ieder is thans werkloos. Het werkloosheidspercentage is hier tot het hoogste des lands gestegen. De arbeiders verpauperen, de belasting-betalen de burgerij verarmt, de gemeenten zijn noodlijdend en kunnen niet meer zelf hun financieel beheer voeren. Alles wat in eeni ge tientallen jaren door nijvere werkers is opgebouwd onder begunstiging van de geografische ligging der streek, wordt thans vernietigd door een jarenlang voortwoeke rende crisis, die nu zelfs den bodem van het bestaan heeft weggevreten. In den jare 1931 werkten in de gemeente Rotterdam alleen 25.000 arbeiders in scheeps-, machinebouw en ijzerbewerking. Thans zijn er 8000 werk- looze metaalbewerkers. Dat is niet uitslui tend scheepsbouw, maar anderzijds vergete men niet, dat een scheepsbouwbedrijf regel matig werk geeft aan bedrijven, die noch scheeps- noch machinebouwbedrijven zijn. De sterke afneming van het vervoer van massagoed en van de wilde vaart heeft het aantal klanten van de Rotterdamsche scheepsreparatiebedrijven doen verminde ren. Onze eigen Nederlandsche vloot, die de wilde vaart beoefent, schijnt nog slechts een object te zijn dat door sloopers, Grieken en Italianen wordt begeerd. Vereeniging „Spellingvrede". Te Amsterdam is definitief opgericht de vereeniging „Spellingvrede", die beoogt de spelling-Marchant over de geheele linie m Nederland en elders te propageeren. De organisator van deze beweging, de heer mr. dr. E. W. Catz te Amsterdam is benoemd tot voorzitter van het hoofdbestuur, terwijl als secretaris werd aangewezen de heer F. A. van Hall te Amsterdam. Het hoofdbestuur heeft prof. dr. Gerlach Roy en O.F.M. bereid gevonden als taalkun dig adviseur van de vereeniging op te tre den. Het spellingvraagstuk. Bij L. J. Veen's Uitgevers-Maatschappij te Amsterdam is verschenen „Weg met de nieuwe Spelling V' door dr. J. Lu- ning Prak, onderwijs-adviseur. De schrijver zegt dat minister Marchant ter onzaliger ure is gaan luisteren naar de kleine schare der spellinghervormers en dat thans ons aller rust weg is. De spelling is een kwestie geworden. Door de nieuwe spelling zijn wij gekomen op het hellend vlak van spelonzekerheid en de schrijver komt tot de conclusie Halt en rechtsom keert zij het parool voor de nieuwe spelling. Zending en werkelijkheid. De tweede herziene druk is verschenen van „Zending en Werkelijkheid" door P. M. Legêne, secretaris van het Zeister Zendings genootschap. De schrijver hoopt dat „Zending en Wer kelijkheid" weer een voorspoedige reis door Nederland moge hebben en den weg in vele huizen en tot vele harten vinden. Het boek wordt uitgegeven door het Zen dingsgenootschap der- Evangelische Broe dergemeente te Zeist. De film van den moord op koning Alexander. Het Polygoon-journaal, dat den moord op koning Alexander en Barthoa in beeld brengt en dat, gelijk men weet, ook na her keuring niet tot de vertooning is toegelaten, is thans in gewijzigden vorm wederom ter keuring aangeboden met een beroep op het feit dat de film in andere landen, o.a. Frankrijk en Engeland, is toegelaten. Dit gewijzigde journaal is wederom afge keurd. Christ. Middenstandsvereenlging. De Vereeniging van den Christelyken Handeldrijvenden en Industrieelen Midden stand in Nederland houdt vandaag in het Jaarbeursgebouw te Utrecht zijn jaarlijk- sche algemeene vergadering. In een giste ren gehouden bijeenkomst werden de huis houdelijke zaken behandeld. Volgens het jaarverslag van den heer H. Stap van Zeist, telt de vereeniging 65 afdeelingen met on geveer 3000 leden. Gememoreerd werd het instellen van een centraal bureau onder leiding van den heer K. Heima. De rekening en verantwoording van den penningmees ter, den heer H. Wieringa van Assen, sloot met een batig saldo van 317.68. Beide ver slagen werden goedgekeurd. Hedenmorgen hield de voorzitter, de heer W. G. Scheeres een breede openingsrede waarin hij uitvoerig stilstond bij den nood m het middenstandsbedrijf. Spr. bepleitte de teruggave aan den middenstand van alles wat de plaatselijke, gemeentelijke en rijks overheid zoo gaandeweg den middenstand ontnomen heeft door rijksinkoop, uitvoeren van werken in eigen beheer, gemeentelijke verkoop en soortgelijke handelingen. Voorts wees spr. er op dat de 2 millioen door de overheid toegewezen voor middenstands hulp in vergelijking met de andere hulpver leeningen veel te laag was. Daarnaast zal de overheid maatregelen moeter. nemen om te komen tot verlaging der hypotheekrente. LUCHTVAART De vliegtocht naar Melbourne. In het schemeruur, tegen kwart voor zes, is het vliegtuig van de eenige vrouwelijke deelneemster aan den wedstrijd mej. Co chran gisteren te Mildenhall aangekomen Zij maakte een prachtige landing. Ook is gisteren nog gearriveerd het Fai- rey Fox-toestel, waarmede het Nieuw- Guinea eeuwfeest syndicaat heeft inge schreven en waarvan de piloten zijn R. Parar en Hemsworth. In den loop van den dag is een Engelsch toestel bij een landing zoo ernstig bescha digd, dat het van deelneming moest afzien. Verder worden nog zes toestellen verwacht. Tenslotte vernemen wij uit Parijs dat niet zonder moeite nog juist bijtijds de officieels proeven van het Blériot toestel konden wor den beëindigd. Naar aanleiding hiervan is het certificaat van luchtwaardigheid afge geven. Kunnen de piloten aan hun voorne men gevolg geven, dan zou het vliegtuig Dinsdagmiddag Villacoublay verlaten om eenige uren hierna te Mildenhall te landen en voor den wedstrijd gekwalificeerd te worden. Ten einde de belasting tot een mi nimum te beperken moest de draadlooze in stallatie worden gedemonteerd en afgezien worden van het plan om den radiotelegra fist Florel mede te nemen. Luchtpost voor de Melbourne-race. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de correspondentie, welke moet worden aange bracht met de „Uiver", het K.L.M.-vliegtuig, dat aan de LondenMelbourne-race deel neemt, uiterlijk op 18 October a.s. moet worden ter post bezorgd vóór het tijdstip van laatste buslichting voor de verzending naar Amsterdam met de nachtposttreinen. In herinnering wordt gebracht, dat het luchtrecht voor deze vlucht 1 per 10 gram bedraagt, geheel of gedeeltelijk te voldoen met het speciale driehoekzegel voor bijzon dere vluchten. Een noodlanding. Het Duitsche vliegtuig D. Uris van de Lufthansa, dat met een lading bloemen op weg was van Schiphol naar Berlijn, heeft gistermiddag op de Oostermeent te Blaricum een vlotte noodlanding gemaakt. Er was een gat in den motor geslagen, waarschijnlijk door het stukslaan van een der motorzuigers. De bestuurder stelde zich in verbinding met Schiphol. Spoedig kwam een vrachtauto, die de lading naar Schiphol terugbracht, van waar de bloemen met een extra-vliegtuig naar Berljjn zijn ge zonden. De bestuurder, de mecanicien en een hondje hebben geen letsel gekregen. De motor zou heden ter plaatse worden gere pareerd. Het vliegtuig kreeg overigens geen schade. Internationale luchtvaartconferentie. Te Washington wordt de conferentie ge houden van de Federation Aéronautique In ternationale. Op de vergadering zijn 22 van de 34 aangesloten landen vertegenwoordigd. De beteekenis van de Federation is voor namelijk de autoriteit, die zij heeft in alle kwesties op internationaal luchtvaartgebied en vooral wat betreft de homologatie van de records. Bulgarije en Ierland hebben ver zocht in de federatie te worden opgenomen Van veel belang is ook de aanvrage van Sovjet-Rusland, waar de vliegsport gewel dig populair is. Een groote reeks luchttechnische kwes ties staan op de agenda. Zoo bijvoorbeeld het vraagstuk van de telefoon- en radiover binding van het vliegtuig, hetgeen reeds herhaaldelijk tot conflicten met de wetteo van diverse landen aanleiding gegeven heeft. Men wil ook de machines van de ver schillende nationaliteiten duidelijke onder- scheidingsteekens geven. Tenslotte staat er nog op de agenda een internationaal regle ment voor record- en kunstvluchten. Speciale erkenningen in den vorm van gouden medailles zullen aan Wiley Post-, voor zijn recordvlucht om de wereld, en aan generaal Balbo verleend worden. Groote snelheid van de Comet-machine. Onlangs heeft de veelbesproken Havyl- land Comet zijn laatste proefvluchten ver richt. Alle tests, die noodig waren voor het verkrijgen voor een bewjjs van luchtvaar- digheid, zijn glansrijk doorstaan. De ma chine bereikt een snelheid van 235 mijl per uur op een hoogte van 300 meter en van 225 mijl op een hoogte van 3000 meter. Een van de belangrijkste proeven was de startproef. De maximum beladen machine moest binnen 600 meter na den start een hoogte van 20 meter bereikt hebben. De machine steeg zelfs tot 40 meter. De ver stelbare propellers bleken uitstekend te voldoen. De eerste proeven werden me4 Hamilton-propellers ondernomen, maar deze bleken voor de speciaal geconstrueerde Gipsy Six-motoren niet geschikt. Het echtpaar Mollison heeft thans ook de machine gevlogen en is er zeer tevreden mee. Van veel belang is de hoogte, waarop ge vlogen zal worden. De meest geschikte hoogte voor de Comet is wel de 3000 M Burgerlijke luchtvaart in Engelsch-Indië. Ook in Engelsch-Indië verheugt de bur gerlijke luchtvaart zich op toenemende be langstelling. In vergelijking met het voor gaande jaar werd in het laatste jaar 27 meer post vervoerd. Vooral het vrachtver voer ging enorm vooruit en wel sprong dit van Rs. 8.28.786 op Rs. 50.60.000 (ongeveer 3.000.000). Zestig procent van de import waren diamanten. Het aantal aeroclubs neemt langzaam maar gestadig toe. Er zijn thans zeven ge subsidieerde en één ongesubsidieerde. De club van Yodpuhr is van plan een. af deeling te Haiderabad op te richten. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. ANTWOORD AAN HET BESTUUR VAN DEN CHR. MIDDENSTANDSBOND. Mijnheer de RedacteurI Tegen mijn verwachting word ik door het bestuur van de Vereeniging van den Chr. Handeldrijvenden en Industrieelen Mid denstand, afdeeling Vlissingen, genoodzaakt nogmaals eenige ruimte in uw blad te ver zoeken. Ik zal mij ni-?t laten verleiden tot een theologisch debat. Dat behoort niet thuis in een dagblad en zou misschien even lang dradig als nutteloos worden. Mijn opvatting van neutraal is in de aanhangige kwestie deze, dat men ieder vrij moet laten om te doen en te laten wat hij met zijn geweten overeen kan brengen, voor zoover dit niet in strijd is met de landswetten. Voor die gewetensvrijheid heeft ons voor geslacht 80 jaar strijd gevoerd. Ook heeft het bestuur der Christelijke vereeniging een vreemde opvatting van sa menwerking, als het zich bij voorbaat op het standpunt stelt dat aan zijn voorwaar den moet worden voldaan. De voormalige kleine minderheid van „Gemeenschappelijk Belang" zou dan door zich af te scheiden een veto krijgen. De Chr. Bond wil anderen dwingen des Zondags de winkels en de ten toonstelling te sluiten. „Gemeenschappelijk Belang" zegt, wie bezwaren heeft, sluit zijn winkri en komt een anderen dag naar de tentoonstelling. De tentoonstelling is niet uitsluitend in het belang van de standhou ders, maar indirect voor den geheelen mid denstand. Mogen Christelijke patroons ook vgeen hulp verleenen bij het opbouwen der stands Met vriendelijken dank, L. J. M. QUASTERS. Voorzitter. VOORTSCHRIJDENDE WETENSCHAP. Verzomering der gewassen. II. Vanuit Rusland is kort geleden iets nieuws en in dit geval klaarblijkelijk iets goeds tot stand gekomen. Wij bedoelen de jarowisatie, wat wil zeg gen verzomering onzer gewassen. Een Russisch geleerde, die uit de be roemde verzameling van 700 tarwevarietei- ten de beste moest onderzoeken, kwam tot de overtuiging, dat men het zaaizaad voor het zaaien ontwikkelingsfactoren kan bij brengen, waardoor de plant, welke uit dit zaad ontstaat deze ontwikkelingsperiode niet meer behoeft door te loopen. Zoo moet wintertarwe in de ontwikke lingsperiode lage temperatuur en veel duis ternis ondervinden. Daarom bloeit winter tarwe, die in het voorjaar gezaaid is, niet ii_ datzelfde jaar, want de noodige koude en duisternis, die anders in den winter hun in vloed lieten gelden, kunnen niet inwerken als het zaad in het voorjaar gezaaid wordt. Men ontdekt nu, dat men deze koude en duisternis wel vooraf hun invloeo kon laten uitoefenen, wanneer men tarwe heel even tjes laat kiemen en dan het zaad gedurende 40 a 42 dagen op lage temperatuur houdt (tusschen 2 en 4 graden C.) Dan zal de wintertarwe, in het voorjaar gezaaid, dat zelfde jaar op den gewonen tijd geoogst kun nen worden. Ook in Italië heeft men dit ontdekt en het vorig jaar reeds proeven genomen met goed resultaat. Het mooie is, dat men het behandelde zaad niet dadelijk behoeft uit te zaaien. Men kan 't ook drogen en later uitzaaien. Dit gaat ook met andere zaaizaden op. De voor-ontwikkeling van de plan*- vereischte factoren kan men op het zaaizaad reeds laten inwerken. Dit geeft veel mogelijk heden. Korter groeiperiode en zuiverder en regelmatiger inwerken der factoren. Met verschillende zaaizaden neemt men nauw keurige proeven. Ook in ons land. Straks koopt men niet alleen ontsmet, doch ook „gejarowiseerd" zaaizaad. Of past zelf deze verzomering" toe. Dure toestellen of benoodigdlieden ver- eischt het niet. Alleen eenige secuurheid van handelen. Ontsmetting van granen en zaden. Het is meer dan ooit noodig nogmaals tu wijzen op de beteekenis der ontsmetting. Niettegenstaande onze Plantenziektekundi- ge Dienst hier altijd, ieder jaar de land bouwers en tuinders opmerkzaam maakt, wordt in sommige streken van ons land, hier geen aandacht aan geschonken. Ook in onze omgeving is de ontsmetting nog lang niet voldoende, en is het ook hier nog maar een klein percentage, dat van ont smetting wil weten, terwijl zij, die niet hun zaden ontsmetten er zeker van zijn, dat dit aanleiding kan geven tot groote schade van hun bedrijf. Ontsmetten van zaaizaad geeft altijd meer bedrijfszekerheid, terwijl bovendien ee: besparing aan zaaizaad altijd hiermede gepaard gaat. Tevens kan men den stand van zijn gewas beter beheerschen en voorkomt men dus dat de stand zekerder is, omreden men het juiste gewicht aan zaaizaad kan bepalen. Wanneer wij dit dus zien, is het al zeer onbegrijpelijk, dat nog niet iedere land bouwer zijn zaaizaad ontsmet. Nu met de tarwe uitzaai wordt begonnen willen wij nogmaals in het belang van den landbouw opmerken, dat nu dit jaar geen korrel aan de aarde wordt toevertrouwd, zonder dat dit ontsmet is. Niet alleen dat bij de tarwe-aflevering aan de regeering speciaal wordt gelet op de kwaliteit van het product, maar dat terdege wordt nage gaan, of er steenbrand in voorkomt, waar door het minderwaardig is geworden, en waarna korting het gevolg kan zijn. Ook dit jaar worden partijen aangetroffen, waar deze korting, als gevolg van niet ontsmet ten, wordt toegepast, dikwijls is deze kor ting dan hoog, waardoor de landbouwer maar weinig voor zijn product ontvangt. Welke landbouwer zou in dezen tijd de risi co nog aan durven, zijn granen aan den grond toe te vertrouwen, terwijl hij er ze ker van overtuigd is, op welke groote kos ten dit hem mogelijk zou komen te staan? Daarom kan men niet genoeg wijzen op de beteekenis der zaaizaad-ontsmetting, opdat zij zoo vlug mogelijk algemeen wordt toe gepast. Landbouwer te zijn en niet te ont smetten, mag in dezen tijd niet meer denk baar zijn. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den Politierechter te Middelburg werden gisteren de navolgende zaken be handeld A. v. d. M., 23 jaar, winkelbediende te Oosterland, verdacht van mishandeling van J. v. Popering te Oosterland op 21 Juni jl. 15 b. s. 10 d. h. L. J. v. G., 23 jaar, werkman te Hulst, verdacht van diefstal van duiven te Hulst op 5 Mei jl. ten nadeele van M. Volleman. Vrijgesproken. D. d. P., 20 jaar, stoffeerder, en M. B., 25 jaar, werkman te Vlissingen, verdacht van diefstal van aardappels te Nieuw en St. Joosland op 4 September jl. ten nadeele van A, v. Nieuwenhuize. Ieder 10 b. s. 5 d. h. P. B., 27 jaar, huisvr. A. v. D., te Middel burg, verdacht van mishandeling van M. de Jonge te Middelburg op 4 September j.l. 10 b. s. 5 d. h. C. B., 54 jaar, landbouwer te Kruiningen, verdacht van mishandeling van een veld wachter te Ierseke op 12 September j.l. 15 b. s. 10 d. h. en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk. J. D., 46 jaar, koopman te Kapelle, ver dacht van beleediging van M. Gijsel te Bie- zelinge op 3 September jl. 5 b. s. 2 d. h. J. D., 46 jaar, koopman te Kapelle, ver dacht van beleediging van D. Smallegange te Biezelinge op 3 September JL 5 b. s. 2 d. h. A. v. 't W., 53 jaar, koopman te Hoede- kenskerke, verdacht van beleediging van L. de Haes te Biezelinge op 7 September jl. 10 b. s. 5 d. h. M. J. A., 19 jaar, hvr. J. v. K., te Mid delburg, verdacht van beleediging van C. Jongepier te Middelburg op 15 September jl. 10 b. s. 5 d. h. H. V., 28 jaar. matroos te Dordrecht, ver dacht van verzet tegen de politie te Vlissin gen op 11 Juli jl. 20 b. s. 10 d. h. J. G. B., 21 jaar, varensgezel te Schie dam, verdacht van diefstal van een fiets te Goes op 3 Juli jl. ten nadeele van H. van Son. Een maand gevangenisstraf. Schietpartij in een café. Het gerechtshof te Amsterdam wees gis teren arrest in de strafzaak tegen een 36- jarige buffetjuffrouw, verdacht van poging tot doodslag, subs, van poging tot zware mishandeling. De vrouw had op 21 Augus- tur van het vorige jaar in een café aan den Zeedijk met een met scherp geladen revol ver op een andere vrouw geschoten, deze kreeg een onbeteekenend wondje aan de borst. De rechtbankhad haar wegens poging tot doodslag tot negen maanden gevange nisstraf veroordeeld. In hooger beroep re- quireerde het O.M. bevestiging van het vonnis. Het Gerechtshof veroordeelde de vrouw tot negen maanden. Het Hof achtte bewe zen, dat de vrouw geschoten had, echter niet, dat het wondje door den kogel was veroorzaakt. De tocht van de duikboot K XVHI. Op het eilandje Tristan da Cunha, de een zaamste plek in het Britsche rijk, is men zeer ingenomen iet het bezoek, dat de Ne derlandsche duirboot K XVIII daar zal orengen. Douglas Cane, secretaris van het Tristan da Cunha Fonds, dat de belangen van deze kleine gemeenschap behartigt, deelde in rijn rapport over de afgeloopen drie jaren mede, dat een Nederlandsche duikboot op veg naar Nederlandsch-Indië het eiland zal i,andoen. Cane bedoelt hiermede de door den Ne- derlandschen minister van defensie aan

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 6