NOOTJES BIGGEKERKE ZUIDZANDE GOES CLINGE MARINE EN LEGER LUCHTVAART BUITENLAND GEMENGD NIEUWS In de week van 17 tot en met 22 Sep tember zjjn in ons land 103 faillissementen uitgesproken. De kosten der werkloozenzorg te 's-Gra.- venhage over 1933 hebben ruim 6 millioen gulden bedragen. De steunbedragen, waar van het rijk voor een gedeelte heeft bijge dragen, hebben bedragen voor de georgani- seerden 2.377.441 en voor de ongeorgani seerden f 1.307.465. Zondag ïs de luchtvaarttentoonstelling Luto op het Malieveld te 's-Gravenhage door ongeveer 10.000 personen bezocht. Burg. en Weth. van Amsterdam stellen den gemeenteraad voor geen verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag toe te staan voor de daarvoor in aanmerking komende zaken, op grond van een onder de desbetreffende winkeliers gehouden en quête. De „Amato" te Amsterdam is gisteren gesloten. Zij werd in het geheel door 170.000 betalende bezoekers bezocht. De tentoonstelling is in elk opzicht een succes geweest, De oudste inwoonster der gemeente Best, de weduwe Johanna van Kuik, herdenkt heden haar lOOen jaardag. De oude vrouw geniet nog een goede gezondheid en heeft niet over gebreken van den ouden dag te klagen, Een Belgisch militair vliegtuig is te Perck bij Vilvoorde in vlammen neerge stort. De beide inzittenden werden gedood. De piloot was op slag dood, terwijl de waarnemer te pletter viel, daar zijn para chute weigerde. In de gemeente Roozendaal hebben 196 winkeliers gebruik gemaakt van de gele genheid om hun gevoelens uit te spreken over de verruiming van verkoopsgelegen heid op Zondag. Van deze 196 winkeliers verklaarden zich 194 vóór verruiming en slechts 2 tegen. Op Zondag 23 September heeft Hr. Ms. „Vulcanus" tijdens zwaar stormweer ter hoogte van Flamborough Head een red dingboei verloren. Het vinden van dezen boei behoeft geen ongerustheid te wekken. De Oostenrijksche regeering zou het voor nemen hebben in Oostenrijk weer adellijke titels in te voeren. Over een desbetreffende wet zou onmiddellijk na het bijeenkomen der nieuwe adviseerende organen voor de wetgeving beslist worden. Een der Fokker-vliegtuigen, de F 8 (de 2-motorige toestellen die hier in de rond vluchten hebben voorzien), is naar Zweden verkocht. it tk Op de rivier Krishna in het district Bel- gaum, provincie Bombay, is een veerpont omgeslagen, waardoor vermoedelijk 200 personen zijn verdronken. leering en inrichting. Het Rijk en de pro vincie Zeeland zullen derhalve samen deze extra-kosten moeten dragen in dezelfde verhouding als tot dusver. De provincie heeft zich daartoe reeds bereid verklaard, terwijl ook de minister inmiddels de mede werking van het Rijk toezegde onder voor behoud, dat de daarvoor noodige gelden door de Staten-Generaal zullen worden toe gestaan. Noodig is een extra-bedrag van 10.900, hetwelk nu wordt uitgetrokken. Schietwedstrijd. Bij den Zaterdag gehouden schietwed strijd van de plaatselijke afdeeling van den B. V. L. werden op Geweer M 95 de eerste tien prijzen als volgt behaald 1. H. Kaljouw 46 p., 2. P. de Lange 44 p., 3. J. Maljers 44 p., 4. H. Verschuure 42 p., 5. L. Harpe 41 p., 6. A. Arentse 40 p., 7. J. Konraad 40 p., 8. A. Harpe 39 p., 9. A. Kleinepier 39 p., 10. W. A. de Witte 38 p. Dank zij de welwillende medewerking van verschillende ingezetenen kon aan alle 20 deelnemers een prijs worden gegeven. De wisselbeker van het Verband werd voor de tweede maal gewonnen door P. de Lange met 46 punten. Ooft- en tuinbouwtentoonstelling. Zaterdagmiddag werd onder groote be langstelling de ooft- en tuinbouwtentoon stelling te Zuidzande geopend, die was on dergebracht in een groote tent en gedeel telijk in de open lucht en aldaar een prach tig overzicht gaf over een keurcollectie in zendingen op gebied van bloemen, ooft en groenten. Te drie uur werd de tentoonstelling ge opend met een rede, uitgesproken door den heer Van Zuyen, burgemeester van Bres- kens, voorzitter van genoemde maat schappij. Onze tentoonstelling, die zoo meteen haar deuren voor U zal openen, is ook thans weer onze driejaarlijksche wapenschouw en zij moge strekken tot een bewijs, dat al zijn helaas, die de veeren van den moed laten hangen, er gelukkig nog steeds velen zijn, die nog hoop, geloof en vertrouwen hebben. Ik ben overtuigd, dat het kloeke woord van onzen zeer ijverigen secretaris, den heer Hoolhorst, geschreven in zijn jaarverslag van 1933, daartoe het zrjne heeft bijgedra gen. HtL schreef- namelijk,*. „Het is te hopen, dat alle leden onzer maatschappij deze typische door en door Cadzandsche vereeniging trouw zullen blij ven en dat zij door aller steun de moeilijke tijden mogen doorkomen en dat er door ver eende krachten in het jaar 1934 een ten toonstelling zal komen, die klinkt als een klok". In welke mate zrjn hartewensch is ver vuld, moge U onder andere blijken uit het feit, dat onze zeer groote tent niet al het aangebodene kan bevatten en wij daarom tot ons leedwezen zelfs inzendingen hebben moeten weigeren. Spr. bracht dank aan den heer F. H. van Vessum, burgemeester dezer gemeente, van wien van het eerste oogenblik af, dat we hier in Zuidzande met de plannen zijn ge komen, de grootst mogelijke medewerking en de gulste gastvrijheid ontvangen hebben. Een woord van hartelijken dank bracht spr. ook aan den heer A. Risseeuw-Luteijn, die zijn bij uitstek geschikt terrein beschik baar stelde. Hierna heette de burgemeester Van Ves sum van Zuidzande de aanwezigen hartelijk welkom en opende officieel de tentoonstel ling. Voor met den rondgang langs de ver schillende inzendingen werd begonnen werd het woord nog gevoerd door den secretaris der maatschappij, den heer Hoolhorst, die een warme hulde bracht aan den burge meester Van Vessum, voor zijn groot or ganisatietalent bij het tot stand brengen van deze tentoonstelling en den vroegeren se cretaris, den heer Risseeuw-de Hullu dankte hij voor het werk in het verleden en ook nog voor deze tentoonstelling verricht. Om 6 uur trok een prachtige feeststoet door de gemeente. Voorafgegaan door twee jockietjes te paard trokken de verschillen de groepen door de straten, waar honder den toeschouwers zich hadden opgesteld. Presentiegeld van de raadsleden. In de laatste vergadering van den ge meenteraad te Goes, werd besloten, evenals op de salarissen van het gemeente-perso neel, ook op het presentiegeld der raads leden een korting van 10 pet toe te passen en het van 5 op 4.50 te brengen. Ged. Staten besloten echter het op 3 te bepa len. De raad maakte daartegen bezwaar, o.m. op grond van het feit, dat over een zoo sterke verlaging de raad niet was gehoord en dus niet was voldaan aan den eisch der Gemeentewet. Ged. Staten hebben thans laten weten, dat de zaak voor hen is af gedaan. Christelijke Besturenbonden in Zeeland. Zaterdagmiddag werd te Goes de gewone jaarlijksche vergadering gehouden van af gevaardigden van Christelijke Besturenbon den, in Zeeland, welke zeer druk bezocht was. Van de 14 Besturenbonden in Zeeland waren 13 vertegenwoordigd. De vergadering stond onder leiding van den heer H. Kok, lid van het hoofdbestuur van het C.N.V., die de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze opende. De heer A. Stapelkamp, secretaris van het C.N.V., leidde daarna de bespreking ln der plannen voor de propaganda in de ko mende wintermaanden, speciaal in de No- vèmbermaand.. Spreker wees op de goede methode, waar op door het C.N.V. en de verschillende Be sturenbonden de propaganda wordt gevoerd, een methode die door andere vakcentrales wordt gevolgd. In de eerste weken van November zullen op 193 plaatsen vergaderingen worden ge houden, waar behandeld zal worden „Wat verkregen werd" en „De weg vóór ons". Spreker meent dat er reden is om te wij zen op hetgeen in den loop der laatste 25 jaar op sociaal terrein verkregen is en vooral de jongeren mogen hier wel eens aan worden herinnerd maar niet minder is noo dig, nu de opwaartsche lijn naar beneden gaat, te wijzen op den weg vóór ons, welke moeilijk en donker is, niet alleen in ons land doch in geheel Europa. Ons bekruipt de vrees, dat wij nog meer zullen verliezen. Daarom heeft de vakbewe ging nog een geweldige taak in de naaste toekomst om zooveel mogelijk te behouden, wat verkregen is en te waken tegen onbe hoorlijke afbraakpogingen. Zoo mogelijk moet het ledental van het C.N.V. omhoog gebracht worden en de in vloed versterkt. Hieraan worden dienstig gemaakt de propagandaweken in November en moet in geheel ons land een intensieve actie worden gevoerd om de gelederen van de Chr. vakbeweging te versterken. Spreker wees op de belangrijke plaats, welke de 192 Chr. Besturenbonden innemen in net raam der vakorganisatie. Spreker stond stil bij den grooten nood in geestelijk en stoffelijk opzicht, welke tegen woordig heerscht onder de arbeidersklasse. De taak der vakbeweging is beperkt, daar zij rekening moet houden met de economi sche mogelijkheden. De Chr. vakbeweging heeft nooit de allures aangenomen van te zijn bouwers aan een nieuwe maatschappij, en is wars van het doen van beloften welke toch niet vervuld kunnen worden. Wij verkeeren nu in een tijdperk van ont wrichting, zooals de wereld in de laatste eeuwen niet heeft gekend. De vooruitzichten voor de landen van Europa zrjn buitengewoon somber. Wij gaan nu iir ons land het 6e crisisjaar in met haast 400.000 werkloozen. Groote offers zijn door de arbeidende bevolking reeds ge bracht om te trachten het economische en industrieele leven in stand te houden, zon der dat wij van deze offers resultaat zien. Spreker eindigde met er op te wijzen dat God regeert. In dit geloof zal de Chr. vak beweging haar arbeid voortzetten voor den eisch der sociale gerechtigheid onder on3 arbeidende yolkr Op deze inleiding volgde een zeer drukke bespreking en werden door verschillende afgevaardigden diverse zaken naar voren gebracht, welke staan in het brandpunt der belangstelling. Breedvoerig werd daarna door den heer Stapelkamp van repliek gediend, waarna deze de vergadering met dankgebed sloot. Aangehouden. Door de marechaussee te Nieuw Namen is aangehouden en ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld zekere H. F. V., landbouwer te Clinge, een en ander in gevolge de faillissementswet. V. is naar het huis van bewaring te Middelburg over gebracht. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het be roep naar Wouterswoude (F.) door ds. Joh. de Bres te St. Maartensdijk. Geen eenheid tusschen Geref.- en en Chr. Geref. Kerken. Thans is vanwege de Chr. Geref. Kerk het rapport inzake e.v. samenspreking met de Geref. Kerken over de punten die verdee- len, en over de mogelijkheid van samen spreking over meerdere eenheid publiek ge maakt. Het begint met een broederlijken heilgroet aan de Geref. Kerken. De Chr. Geref. Kerk zou niets liever zien dan dat de gedeeldheid tusschen haar en de Geref. Kerk ophield, wijl die niet anders dan tot schade der Kerk kan zijn en wijl het eisch is van den Koning der Kerk, dat allen elk ander zoeken, die waarlijk één zijn in Hem. Het rapport betoogt echter verder, dat bei de Kerken een eigen historie en een eigen confessioneel beginsel hebben tegen een heid met de Geref. Kerken heeft de Chr. Geref. Kerk daarom een kerkrechtelijk, een confessioneel en een practisch bezwaar. Het rapport werkt deze bezwaren nader uit wat het eerste betreft meent het, dat de plaatselijke gemeenten zich eerst zouden moeten hebben uitgesproken. In confessio neel opzicht heeft zij bezwaar tegen de be sluiten van de Gen. Synode der Geref. Kerk van 1905 (Verbondsleer), en wat het practisch bezwaar aangaat, is de Chr. Geref. Kerk er van overtuigd, dat als zij thans een samenspreking openen zou, in- plaats van eenheid een nog grootere. ver deeldheid in het kerkelijk leven in Neder land ontstaan zou. Het rapport besluit met de betuiging, dat deze dingen aan de Geref. Kerken bid dend in overweging gegeven worden en den wensch, dat „de dag nog eens moge kome, dat wij in één kerkverband leven waar Gods Geest ons de overtuiging legt in de ziel „dit is van den Heere geschied en het is wonderlik in onze oogen". Examens. Voor het politie-examen van den Alg. Ned. Politiebond zijn te 's-Gravenhage ge slaagd de heeren P. G. Houtekamer te Oost- en West-Souburg en J. Hoogstrate te Philippine. Reisplan K XVIH. Het gewijzigd reisplan van Hr. Ms. K. XVIII, aan boord waarvan zich ook prof. dr. ir. F. Vening Meinesz zal bevinden, voor een reis naar Nederlandsch-Indië via Kaap de Goede Hoop, luidt als volgt6 November 1934 vertrek Nieuwediep 16 November aankomst Funchal23 Novem ber vertrek Funchal30 November aan komst St. Vincent3 December vertrek St. Vincent5 December aankomst Dakar 11 December vertrek Dakar 24 Decem ber aankomst Pernambuco2 Januari 1935 vertrek Pernambuco 9 Januari aan komst Rio de Janeiro 19 Januari vertrek Rio de Janeiro26 Januari aankomst Buenos Aires 5 Februari vertrek Buenos Aires 20/21 Febr. aankomst Tristan da Cunha 2/3 Maart aankomst Kaapstad 20 Maart vertrek Kaapstad29 Maart aankomst Durban 9 April vertrek Dur ban 18 April aankomst Mauritius27 April vertrek Mauritius 17 Mei aankomst Fremantle 29 Mei vertrek Fremantle 7 Juni aankomst Soerabaja. Begrafenis kapitein ter Zee Van Nauta Lemke. Op de algemeene begraafplaats te 's-Gra- venhage is Zaterdagmiddag ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den heer G. R. van Nauta Lemke, gepensionneerd kapitein ter zee. De belangstelling was zeer groot. Een schat van bloemen dekte de baar. Een zoon van den overledene voerde het woord, verklarende, dat het leven van zijn vader een leven van liefde was geweest en dat zijn vader zonneschijn had gebracht aan velen, die het moeilijk hadden. Daarna sprak staatsraad Rambonnet, die zeide, dat de heengegane niet had gehouden van lofredenen bij een graf. Spr. zou daar om geen schildering geven van Van Nauta Lemke's verdiensten als mensch en als of ficier, maar zich bepalen tot een woord van afscheid. Hij herinnerde er aan, hoe Van Nauta Lemke na zijn loopbaan bij de ma rine zich aan de reclasseering was gaan wijden. Daaraan had hij zijn opgewektheid en blijmoedigheid ontleend. Zijn laatste gang was geweest naar de gevangenis om iemand in de cel te bezoeken. Toen hij te fiets terugkwam, reed een auto hem aan. In hoeverre er verband bestaat tusschen zijn plotselingen dood en dat ongeval, is niet vast te stellen* De luitenant ter zee 3e kl. A. E. J. Mod derman, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keeren, is 12 dezer aan boord van het m.s. „Baloeran" van Batavia vertrok ken. De reserve kapitein J. F. Heimei van het 6e reg. inf., W. P. J. van Oirschot en de reserve luitenants P. J. Sijmons, B. G. Gelderblom, mr. P. C. A. M. Pillot, D. B. te Kolsté, A. J. Venstra, A. H. M. Spauwen, L. H. A. Schrieder, S. N. Warringa, F. O. Willebrands, M. E. M. van Iersel, J. J. Malta, F. A. C. M. van Hasselt, J. P. A. Wagtmans, D. J. van der Spek, D. Jor- werda, J. Cohen, D. J. Oggel, J. Ptostma, M. J. Montfort, P. N. Howeler, V. C. Jan sen, M. Pijper, die bij het 3e regiment in fanterie voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn geweest, zijn met groot verlof vertrokken. De dienstplichtigen van de lichting 1928 en 1930, die bij het 3e regiment infanterie onder de wapenen zijn geweest voor het volbrengen van herhalingsoefeningen zijn met groot verlof vertrokken. De bij het leger in Oost-Indië onlangs benoemde tweede-luitenant der artillerie R. A. D. Anemaet, zal 26 dezer met het s.s. „Johan de Witt" van Amsterdam zijn bestemming volgen. Het eerste proviandeeringsvliegtuig verongelukt. Uit Londen wordt gemeld, dat het eerste vliegtuig dat Cobham boven Portsmouth van benzine voorzag, op den terugweg naar het vliegveld van Coventry tusschen Aston Clinton en Aylesbury Bucks in Bucking hamshire is gevallen en in brand gevlogen. De verkoolde lijken van den bestuurder en drie mecaniciens, die met de overbrenging der benzine belast waren, zijn uit de wrak stukken geborgen. DE KERKELIJKE STRIJD IN DUIT SCHL AND. Gisteren is dr. Müller in het Pruisenhuis te Berlijn plechtig geïnstalleerd als rijks bisschop der Duitsche Christenen. Na af loop van de installatie begaf rijksbisschop Müller zich in gezelschap van tal van autoriteiten naar den Berlijnschen Dom, waar hij een toespraak hield. Hij zeide o.m. dat door deze installatie duidelijk tot uiting is gekomen, dat men geloof hecht aan deze evangelische kerk. Na eeuwenlange ver snippering en ontbinding in de landskerken is thans wederom eenheid bevochten. HET LOT VAN DUITSCHLAND WORDT AAN DE SAAR BESLIST. In de „Petit Parisien" vraagt Jean de Pange zich af, waarom de geheele wereld met zooveel belangstelling de gebeurtenis sen aan de Saar volgt. ,Het is de overtuiging, dat eindelijk het Hitlerregime aan een volksstemming wordt onderworpen, waarvan de onpartijdigheid door den Volkenbond wordt gegarandeerd. Niemand wil den Saarlanders hun Duitsch zijn beletten en niemand zocht daaraan iets te veranderen. Daarom is juist de geringe belangstelling te verklaren, dat tot voor korten tijd nog voor deze volksstemming bestond. Maar nu zal aan de Saar Hitiers noodlot worden beslist, want zijn in Duitschland reeds afgenomen prestige zal een ongunstigen uitslag der Saar-verkie- zing niet meer doorstaan. Tot nu toe heeft hij zjjn volksstemmingen kunnen organi- seeren en door druk zijn overigens reeds verkleinde meerderheid kunnen tot stand brengen. Dat zal hij hier niet kunnen doen. Het gaat dus op 13 Januari niet slechts om de Saar, maar om geheel Duitschland, welks lot daar zal worden beslist. DE STAAT VAN ALARM IN SPANJE. President Zamora heeft voor geheel Spanje den alarmtoestand afgekondigd. De minister van binnenlandsche Zaken, Alonso, verklaarde, dat de alarmtoestand is afgekondigd, om de taak der politie in zake de socialistische revolutieplannen te vergemakkelijken. Te Barcelona hebben syndicalisten een aantal bomaanslagen gepleegd, waardoor het interieur van een kerk werd bescha digd. Te Santander werd door linksche elemen ten een kerk van groote artistieke waarde vernield. Te Madrid heeft de politie drie bekende communisten gearresteerd. DE JAPANSCHE VLOOTPOLITIEK. Een bekend schrijver op het gebied vaa marine-kwesties, kapitein Seiho Arima, heeft in een artikel in het blad „Contem porary Japan" eenige mededeelingen ge daan naar aanleiding van de a.s. vlootcon- ferentie. Ten aanzien van de komende vlootcon- ferentie, bestaat er volgens kapitein Arima in Japan slechts één meening, t.w. dat Ja pan het volste recht heeft, ten aanzien van zijn vloot volledige pariteit te verlangen. Japan heeft het vlootverdrag van Lon den geteekend met dien verstande, dat na afloop hiervan Japan op voet van gelijk heid zou worden behandeld. Anders zou het verdrag, aldus Arima, niet door Japan zijn onderteekend. De economische toestand in Japan, zoo verklaart Arima verder, is zoodanig, dat een groot deel van de bevolking niet ver van de wanhoop verwijderd is, zoodat het haar onverschillig laat of er oorlog dan wel vrede heerscht-. Mocht de vlootconferentie dan ook mis lukken en de bewapeningswedloop een aan vang nemen, dan zal het volk alle gevolgen hiervan weten te dragen. De kans op een oorlog tusschen Japan en Amerika of Groot-Brittannië is volgens Arima zeer gering, doch een omstandig heid, die licht tot oorlog zou kunnen lei den, is de gemoedsstemming van wanhopi ge berusting, waarin de Japanners thans verkeeren. Tsunego Baba, de vroegere hoofdredac teur van de „Kokumin Sjimboen", herin nert aan de verontwaardiging, die de rati ficatie van het vlootverdrag van Londen destijds in Japan veroorzaakte, welke zelfs den opperbevelhebber van de Japansche vloot in het openbaar deed verklaren, dat de Japansche marine niet de verantwoor ding op zich kon nemen voor de verdedi ging van het land, tenzij de vlootverdragen van Washington en Londen werden gean nuleerd. Naar Tsunego Baba nog verklaarde, was de Japansche vlootpolitiek gebaseerd op gelijkheid van bewapening en indien dit op de a.s. conferentie niet wordt erkend, zal het den Japanners onverschillig laten of de onderhandelingen al dan niet tot eenig re sultaat leiden. DE TOESTAND DER INDUSTRIE IN RUSLAND. De Russische bladen publiceeren een rede van den volkscommissaris voor de zware industrie over de& toestand der Sovjet- Russische industrie. De totale kosten voor den nieuwbouw in de zware industrie bedragen volgens spr. 40 milliard roebel. Thans zijn zes millioen arbeiders en tech nici in de zware industrie werkzaam. In tal van bedrijven zijn fouten verbeterd, welke ten deele voortvloeiden uit het gebrek aan kennis der arbeiders, ten deele uit de ge ringe scrupules der tewerkgestelden. Zekere industrieele bedrijven zijn niet in staat aangegane verplichtingen na te ko men zonder bijzonderen steun van de groote Russische bedrijven. DE VER. STATEN EN DE VOLKENBOND De president van den Raad van den Volkenbond, de Zweedsche minister Sand ler, heeft Zaterdag een radiorede gehouden, waarin hij de Vereenigde Staten uitnoo- digde toe te treden tot den Volkenbond. Dit is de eerste maal, dat de president van den Raad een directe uitnoodiging aan de Vereenigde Staten heeft gericht. Branden. Het centrum van .et dorp Waalre, dat een tiental kilometers van Eindhoven gelegen is, is in den nacht van Zaterdag op Zondag door een geweldigen brand geteisterd. Een boerderij en zes wo ningen zijn hierbij in de asch gelegd. Gisterenmiddag zijn vier houtloodsen van de firma gebr. J. Turlings te Pey (bij Echt) tot den grond toe afgebrand. Omstreeks halftwee ontstond door tot nu toe onbe kende oorzaak brand in een der houtlood sen van de gebroeders Turlings. De brand weer, die onmiddellijk gewaarschuwd werd, kon bij gebrek aan water niets uitrichten. Zij heeft zich dan ook bepaald tot het be houden van de belendend 3 perceelen. De brand was ontstaan aan de Zuidzijde der loodsen en breidde zich door de windrich ting noordwaarts uit. Zoodoende werden de vier loodsen door het vuur aangetast. Zij brandden alle tot den grond toe af. Een groote voorraad hout werd een prooi der vlammen. De schade, welke geschat wordt op 100.000, wordt door verzekering gedekt. Dd loodsen hebben ieder een lengte van 30 meter en zijn vier meter hoog. Zaterdag avond omstreeks kwart over elven werd door omwonenden brand ontdekt in het heerenmodemagazijn van den heer J. Ham ming aan de Vierambachtstraat te Rotter dam. De brandweer heeft met twee stralen op de waterleiding, waarbij het achterste deel van den winkel uitbrandde, gebluscht. Toen het vuur ontdekt werd, was er niemand in den winkel en evenmin in de er achter gelegen woning. Gisteravond om streeks 7 uur is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de groote bloembollen- schuur te Sassenheim. De schuur was ge heel met plantgoed gevuld. Aangewakkerd door den sterken Zuidwestelijken wind breidde het vuur zich snel uit en weldra stond het geheele gebouw in lichter laaie. Aan blusschen viel met te denken. Het per ceel brandde tot den grond toe af. Aan de groote schuur was nog een kleinere vast- gebouwd. Ook deze is geheel door het vuur vernield. De schade, welke 40 50.000 gul den bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Voetbalongelukken.— Bij de gisteren te Delft gespeelden wed strijd B.E.C.Fortuna kwam de midvoor Hofman van de Vlaardingers in botsing met een der spelers van B.E.C., met het ge volg, dat hij een sleutelbeen fractuur be kwam. Nadat dr. P. medische hulp had verleend is H. per auto naar Vlaardingen vervoerd. In Den Haag tijdens den wedstrijd QuickD.C.L. brak de linksbuiten der Hagenaars, G. Bijlstra, een been. De wedstrijd werd toen gestaakt. Een steekpartij. Zater dagnamiddag waren vader en zoon B. te Reeuwijk bezig te visschen met schakels in een vischwater aan de kade in den pol der De Broekvelden aldaar. De B.'s hadden dit vischwater een week te voren gehuurd van een veehouder en daarvoor 2 betaald. Toen de 45-jarige visscher W. v. D. ter plaatse verscheen ook met netten bij zich en ook huurder van dit vischwater, dat door een misverstand aan twee personen blijkt te zijn verhuurd, ontstond al spoedig

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 2