Courant TWEEDE BLAD BINNENLAND FEUILLETON Haar moeders evenbeeld SPORT van de Maandag 17 September 1934. N° 219 De sluiting van de zitting der Staten- Generaal. Zaterdagmiddag te 2:45 uur is de ver-' eenigde vergadering van de beide Kamers der Staten-Generaal door den voorzitter W. L. baron de Vos van Steenwijk, president van de Eerste Kamer, geopend. De heer De Wilde, minister van binnen- landsche zaken, plaatste zich achter de mi- nisterstafel en hield de volgende sluitings rede Het heeft H.M. de Koningin behaagd, mij op te dragen de zitting van de Staten-Gene raal in Haren naam te sluiten. Verschillende wetten zijn in gemeen over leg met de Staten-Generaal tot stand geko men. Uit den aard der zaak treden daarbij de regelingen op economisch en financieel gebied in verband met de ernstige tijdsom standigheden, gevolg van de wereld-crisis, op den voorgrond. De Koningin heeft mij opgedragen U Ha ren dank te betuigen voor Uwen ijver en Uwe toewijding aan 's lands belang. In naam der Koningin en daartoe door Haar gemachtigd verklaar ik deze zitting van de Staten-Generaal te zijn gesloten. Opschorting vaccinatie. Verlengd tot 1937. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verlenging van den geldig heidsduur van tijdelijke bepalingen (op schorting) betreffende de vaccinatie. Voorgesteld wordt, de opschorting te la ten voortduren tot 1 Januari 1937. Huldiging oud-minister Cort van der Linden. Zaterdagmiddag heeft het hoofdbestuur, van den Bond van jonge liberalen ter gele genheid van de herdenking van den aan vang der mobilisatie in 1914 hulde gebracht aan den minister van Staat mr. P. W. A. Cort van der Linden ter zake van het feit, dat het voor een zeer groot deel aan het. beleid van dezen oud-premier is te danken, dat Nederland buiten den wereldoorlog is gebleven. Wegens verblijf buitenslands van mr. Cort van der Linden kon deze huldiging niet in het begin van Augustus plaats vin den. De oud-minister-president ontving hen te zijnen huize aan de Koninginnegracht, in bijzijn van zijn echtgenoöte, kinderen en kleinkinderen. Het hoofdbestuur bood aan mevrouw Cort van der Linden bloemen aan. De voorzitter, mr. Van Zanten, heeft den oud-premier toegesproken, opmerkende, dat deze een zoo geweldigen dienst aan het land heeft bewezen, dat elk Nederlander hem daarvoor erkentelijk is, ongeacht zijn godsdienstige en politieke overtuiging. Mr. Cort van der Linden nam vervolgens het woord. Hij verklaarde, teri zéerste er kentelijk te zrjn voor de hulde en voor de al te waardeerende woorden, aan zijn ver diensten gewijd. Demonstraties van S. D. A. P. en N. V. V. Door de S.D.A.P. en het N.V.V. werden gisteren te Amsterdam, Rotterdam, Arn hem en Groningen vier gewestelijke demon straties gehouden. Aan de betooging te Rotterdam namen deel bestuur en leden van de partij, de vak beweging, de jeugdorganisaties, de sport bond, de cultureele organisaties en muziek- vereenigingen en dan behalve uit de stad zelf, ook uit Den Haag, Delft, Gouda, Dord recht en verder geheel Zuid-Holland, Zee land en het westen van Noord-Brabant. Naar het Engelsch van LOUIS TRACY. (Nadruk verboden) 63) „Ik heb reden om aan te nemen dat er een jong meisje aan boord is", vervolgde Winter „is dat zoo of niet „Het is me gezegd dat ze er is, maar ik heb haar niet gezien.". „Maar als gezagvoerder behoort u toch iedereen te kennen die recht heeft om zich op uw schip te bevinden „Wie zou daar eerder het recht toe heb ben dan d? doch.ter van den man, die de schuit heeft gecharterd Ik geloof dat jul lie bezig bent je leelijk in de vingers te snij den Maar daar komt mr. Vane zelf. Die zal jullie wel gauw uit den droom helpen." Terwijl hij naderde van den kant der hut ten op het achterdek, waren zijn oogen op de brug gevestigd. De inspecteur in uniform was door het stuurhuis aan zijn blik ont trokken en hij staarde nieuwsgierig naar Winter. Juist toen hij zijn voet op de ladder zette, werd zijn oor getroffen door een plotselinge opschudding op den steiger. Hij draaide het hoofd om en zag Fowle, aschgrauw van angst, worstelend in den greep van sir Re ginald Carshaw. Dat deed Ralph Voles stilstaan. Het was dan ook zeer druk gisteren in Rotterdam. Met tal van extra-treinen, met speciale booten, met bussen en op de fiets kwamen- dè betoogers aan. Verschillende punten waren als verzamelplaats gekomen. Voor de bussen diende het Beursplein als parkeerterrein; voor de fietsen was de Nieu we Markt gekozen. Naar schatting hebben een 30 a 35 dui zend menschen aan- de meeting deelgeno men. Op eenige duizenden na heeft deze massa ook aan de optocht meegedaan. De organisatie om zooveel menschen uit zooveel verschillende plaatsen te ontvangen, naar het terrein te geleiden, de regeling op Woudenstein, de optocht en de ontbinding daarvan óp het terrein achter het postkan toor aan den Coolsingel, alles bleek met zorg te zijn voorbereid en verliep zonder haperen. De politie had uitgebreide maat regelen genomen, o.a. om het verkeer stop te zetten of om te leggen. Incidenten deden zich niet voor. De massa-regie slaagde in alle opzichten. Aan de betooging te Groningen namen naar schatting 20.000 personen deel. Na een korte toespraak van den heer F. G. Noord- hoff heeft de A.J.C. met medewerking van zang en muziek het openluchtspel „De Mo loch" opgevoerd onder leiding van Jan Se- ves en Joh. Knypenga. De heer E. Boekman hield daarna een rede. Ten slotte werd een optocht gehouden door een deel van Groningen. Op het IJsclub-terrein te Amsterdam wa ren tienduizenden saamgekomen, men schatte het aantal zeker op 30.000. Ongeveer één uur begon een zang- en spreekspel, waaraan verschillende koren en het gezelschap De Jonge Spelers hun mede werking verleenden. In dit spel, dat aandachtig werd gevolgd door de duizenden, was een rede van den heer J. W. Albarda ingevlochten, over so cialisme en démocratie. Na afloop daarvan begon de demonstratie van de duizenden. Om kwart over drie be gon de uittocht van het Museum-terrein en om ruim half zes verlieten de laatste be toogers het Museum-kwartier. Vele gegadigden voor pachtbedrijven in de Wieringermeer. Het „Vad." verneemt, dat het aantal ge gadigden voor de eerste pachtbedrijven in de Wieringermeer buitengewoon groot is. Honderden inschrijvingen zijn binnengeko men uit alle deelen des lands. Er zijn er, die een.hoogere pacht bieden dan de vastge stelde. De directie zal na ingewonnen infor maties tot toewijzing overgaan. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Drietal te Scheveningen (vacature wijlen B. Tichelman) H. C. J. v. Deelen van Oosterend, R. B. Evenhuis van Zaandam en J. A. Raams van Kloetinge. Minister Slotemaker de Bruine op den kansel. In de Ned. Hervormde kerk van Wasse naar heeft gisterenmorgen professor dr. R. J. Slotemaker de Bruine, minister voor so ciale zaken, den dag herdacht waarop hij voor veertig jaren als jóng predikant zich verbond aan de Hervormde gemeente in het dorpje Haulerwijk. Achtereenvolgens dien de dr. Slotemaker de Bruïne de gemeenten Beilen, Middelburg, Nijmegen en Utrecht. Daarna is hij kerkelijk hoogleeraar geweest te Utrecht, vanwege de Ned. Hervormde Kerk belast met de opleiding van predikan ten en daarna is zijn ministerschap geko men. Vervolgens is professor Slotemaker de Bruïne van 1930 tot 1932 predikant ge weest te Wassenaar, om toen voor de twee de maal tot het ministersambt geroepen te worden. Wassenaar was dus de laatste ge meente waar hij als predikant heeft ge werkt. Hier heeft hij in de gewone Zondag morgen godsdienstoefening een gedachte nisrede uitgesproken. De mooie kerk was geheel gevuld, toen professor Slotemaker de Bruïne door den oudsten predikant van de gemeente Wassenaar, dr. Honders, naar den kansel werd geleid. Tot de kerkgangers die dezen merkwaar- XXXII. Een stormachtige ontknooping en een „Happy End". Inspecteur Winter was geen vriend van dramatische scènes. Ook hij had Fowle's onverwachte en haastige verschijning-op- het-tooneel gadegeslagen en de prompte wij ze waarop sir Reginald hem geënterd had. Hij had gehoopt, dat Voles zou inzien dat verder verzet nutteloos was en daarom rus tig naar de brug doorloopen, maar de komst van den geagiteerden Fowle maakte de situatie ineens heel wat gecompliceerder. De strategische toestand was eenvoudig genoeg. Voles bevond zich heelemaal alleen op het achterdek. Langszij het schip lag, hetgeen hij nog niet opgemerkt had, de boot van de rivier-politie, maar dat de mannen in burger, die hij op den steiger zag, onmis kenbaar vertegenwoordigers van den ster ken arm der gerechtigheid waren, was voor iemand van Voles' deskundigheid op crimi neel gebied, niet twijfelachtig. Den inspec teur in uniform op de brug had hij thans ontdekt, maar wat de geest van de eenzame figuur op het achterschip sterker bezig hield dan al het andere, was de amechtige, doodsbleeke, worstelende Fowle, die als een bezetene naar hem stond te wijzen. „Kom, mr. Vane", noodigde Winter uit. „We zouden graag eens een woordje met u praten." De familie Meiklejohn beleefde werkelijk geen gelukkig uur Broer William lag in Cromer op de pijnbank met lady Carshaw digen dienst bijwoonden behoorden de mi nisters Colijn, Deckers en Oud de oud-mi nister De Geer het lid van de Eerste Ka mer De Gijselaar, oud-burgemeester van Leiden de griffier van de Eerste Kamer Beelaerts van Blokland. Het eerste lied, dat gemeenschappelijk gezongen werd, was het 25e vers van den 119e psalm. Professor Slotemaker merkte bij de opgave van dit psalmvers op, dat hij juist dit vers liet zingen, omdat dit lied was van het theologisch gezelschap Secor Dabar, waarvan hij gedurende zijn Utrecht- sche studentenjaren lid was geweest. Na de geloofsbelijdenis, direct gevolgd door gezang 53 „Eeuwig, onbegrijpelijk Wezen, Vader, Zoon en Heilige Geest" en voorlezing van Jeremia 2, aanvangende bij vers 9 en uit Johannes 4, beginnende bij vers 6, gaf professor Slotemaker de Bruïne als tekst voor zijn prediking op het tiende vers uit den 36sten psalm „Bij U is de fontijn des levens". Nadat de gemeente nog de verzen 1, 3 en 5 uit den 42en psalm ge zongen had, heeft professor Slotemaker naar aanleiding van het zooeven genoemde woord uit de Psalmen eenige gedachten ontwikkeld. Dadelijk na de predikatie werd gezongen Gezang 220 vers 3. Professor Slotemaker bad hierna hef Onze Vader, waarna men uit den 73sten psalm het dertiende vers zong; Toen het orgel het voorspel tot dit ko raal eindigde, om de melodie in te zetten, rees de prediker op en met hem de gemeen te om dit slotlied staande aan te heffen „Wien heb ik nevens U, omhoog?" Na dezen slotzang nam dr. H. J. Honders, Hervormd predikant te Wassenaar het woord. Vanuit de bank waarin dr. Honders nabij den kansel gezeten was, richtte hij zich tot professor Slotemaker, dezen na mens de Hervormde kerk hartelijk geluk- wenschende met de beleving van dezen aan herinnering* zoo rijken dag. Professor Slotemaker de Bruïne, die tij dens de toespraak van dr. Honders al eens bedenkelijk het hoofd had geschud, betuig de voor het van zoo warme hartelijkheid doorstraalde woord tot hem gericht, zijn besten dank. Hij noodigde de gemeente de zen dienst te willen besluiten met de woor den, neergelegd in den 72sten psalm „Zijn naam moet eeuwig' eer ontvangen Men love Hem vroeg en spa Met dit kerklied eindigde deze buitenge woon plechtige godsdienstoefening. In de predikantenkamer, waar een groote vaas met dahlia's prijkte, kwamen velen o.a. de ministers Colijn, Deckers en Oud hun ambtgenoot de hand drukken. Gistel-middag heeft de familie Slotema ker de Bruïne gelegenheid geboden tot be zoek aan haar woning te Den Haag. On telbare vrienden hebben daar hun felicita ties aangeboden. Vertrek der Eucharistische Congresgangers Zaterdagmiddag vertrok een gezelschap katholieken mét het stoomschip „Flandria" van den Kon. Hoilandschen Lloyd, om deel te nemen aan het Eucharistische Congres te Buenos-Aires. Onder de deelnemers noemen, wij den aartsbisschop van Utrecht mgr. J. H. G. Jansen, mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, mgr. D. Erasm, procurator van het Nederlandsch Episcopaat te Rome en mgr. E. J. Herberhold, bisschop van Ilhéos. Het gezelschap werd uitgeleide gedaan door vele hooge geestelijken en leeken, o.a. mgr. Brandsma, terwijl de „Jonge Wachten" en de Graal in vol ornaat met tallooze vaandels een groet brachten. Mgr. L. O. Stolk sprak het gezelschap namens den Nederlandsch en Eucharistischen Bond toe, en wenschte het een voorspoedige reis, terwijl dè Holland- sche katholieken de congresgangers in hunne gebeden zullen gedenken. Spr. hoopt dat het werk van de delegatie over het katholieke leven in Holland vrucht zal mo gen dragen. Vervolgens sprak de heer L. v. d. Bi*oeke, waarna de aartsbisschop verklaarde dat dit Eucharistisch Congres vruchten dragen zal voor de geheele wereld. Onder het zingen van het Wilhelmus ver liet de „Flandria" de kade. Ook in IJmuiden wachtte een enthousiaste menigte het schip op. Vele geestelijken, en belangstellenden, als onmeedoogende kwelgeest *en broer Ralph ontving een vriendelijke invitatie zich de handboeien te laten aandoen. In de hersens van Ralph Meiklejohn ont rolde zich een bliksemsnelle film van de voorbijgegane jaren en wat zijn geestesoog aanschouwde, was niet bepaald bemoedi gend. En de episode van een levenloos lichaam in de nabijheid van Loamshire, zijn geboorteplaats en de woonplaats zijner jeugd en rijpende jaren drong de andere, vliegensvlug in elkaar verglijdende, beelden op den achtergrond. Zijn eerste groote misdaad had hem ach terhaald op liet moment, dat hij haar was beginnen te vergeten, op het moment dat de lang en vurig gew'enschte, rriet alle mid delen gezochte rijkdom, eindelijk binnen het bereik van zijn handen scheen te liggen. Het zielige, -,*an angst en verdriet vertrok ken gezicht van het meisje, dat hij had ont voerd en nu hier aan boord verborgen hield, was als een benauwende waarschuwing van de andere zijde van 't graf sprekend even beeld als zij was van de vrouw, die hij en zijn broer haar bezittingen hadden beroofd. Ralph Meiklejohn was een man van felle impulsen, var toomelooze driften een bloeddorstige tijger als hij zich getergd voelde. Een golf van waanzinnige woede sloeg over hem heen. Voor het visioen van gemakkelijke weelde, dat hem de laatste weken had toegelachen was, als een donker gordijn, een heel wat minder aanlokkelijk vooruitzicht geschoven.; grauwe celmuren w.o. wij o.a. zagen den heer De Beaufort, directeur van den Hoilandschen Lloyd, ver lieten hier het schip, dat om ongeveer kwart voor negen het ruime sop koos. VOETBAL; AFDEELING IV. lste klasse. M.V.V.N.A.C. L.O.N.G.A.Juliana BleijerheideP.S.V. EindhovenN.O.A.D. Willem II—B.V.V. 2de klasse A. TerneuzenDe Baronie D.O.S.K.O.R.B.C. 3—4 5—2 0—0 3—1 3—2 4—3 2—0 BredaVlissïngen 12. Onze roodwitte stadgenooten hebben de competitie goed ingezet, door een moeilijken uitwedstrijd tot een goed einde te brengen. Toen scheidsrechter Bezooijen de elftallen liet aantreden, bleek het dat Breda volledig was, terwijl het Vlissingen-elftal één inval ler telde voor J. Qüellerie, waarvoor Aers- sens inviel. Vlissingen begon tegen wind in, met eenige goed opgezette aanvallen. Bre da liet zich ook niet onbetuigd en bracht eenige tegenbezoeken op de Vlissingen- veste. Aan weerszijden werden eenige kan sen om te scoren gemist. Vlissingenwist dan het eerst de leiding te nemen, als uit 'n goeden voorzet van Van Duijn, Kats Jr. op onberispelijke wijze wist te scoren, on houdbaar voor den Brefta-doelman (01). Vervolgens kregen wij een op en neer gol vend spel met Breda iets in de meerderheid. De gelijkmaker voor Breda ontstond, als zij even buiten het strafschopgebied een vrijen schop te nemen kregen, waaruit de links binnen wist te scoren. Eén der Vlissingen- backs trachtte het leder nog te stoppen, doch tevergeefs (11). In de tweede helft had Vlissingen het voordeel van den wind. Wij kregen direct op beide doelen eenige goede aanvallen, die door de verdedigers evenwel doorstaan wer den. Bij één van deze Vlissingen-aanvallen werd Kats Jr. op minder faire wijze van den bal afgewerkt. De hiervoor toegewezen penalty werd door Kerssemakers recht op den doelman geschoten, waarna den bal werd weggewerkt. Vlissingen nam nu het Breda-doel eenigen tijd onder schot. Van Peenen loste in deze periode van verren af stand een zeer hard schot, dat Bouman to taal verraste (1—2). Breda wijzigde nu haar opstelling eü Bouwmeester ging weer in de voorhoede spelen. Nu kwam eerst recht de kracht der Vlissingen-verdediging tot uiting, die de vèrwoede Breda-aanvallens.glansrijk wist te doorstaan. Tegen het einde kreeg Vlissin gen nog een mooie kans, toen Kats Jr. den bal voorbij den Breda-doelman kopte, doch de paal bracht redding. Toen scheidsrechter Bezooijen, die uitsté kend leidde, het einde aankondigde, had Vlissingen een zwaar bevochte zege uit het vuur gesleept. INSIDER. AllianceMiddelburg 03. Als Alliance af heeft getrapt, nemen de gasten het spel in handen en zitten de eer ste tien minuten voor het doel der thuis club. Daarna komt Alliance verschillende malen zeer gevaarlijk opzetten. Het spel' gaat vlug op en neer met een kleine over macht der Zeeuwen. Na een half uur heb ben de gasten door Dirkse uit een corner succes. Na de rust begint het spel met een aan val van Middelburg, doch daarna volgen eenige zeer snelle aanvallen van de linker vleugel der thuisclub. De verdediging der Zeeuwen speelt echter zeer forsch en nog al eens ruw. Ofschoon Alliance hard werkt, kan zij niet beletten dat de gasten twee maal van een fout der verdedigers profi- teeren. Toch geeft Alliance den moed niet op en Heijnen en Borghouts nemen het Zeeuwsche doel nog eens onder vuur, doch zonder succes. De eindstand blijft 03. en holle, wit-gepleisterde gevangenis gangen. Winter's stem klonk opnieuw. „Maak geen moeilijkheden, Voles. Daar kan uw positie alleen maar slechter van worden De inspecteur liet zijn waarschuwing niet zonder goeden grond hooren. Hij kende ge zichten en in de oogen van den man op het achterdek brandde een wilde furie. „Voles" stond voor niets op het öogenblik, dat was duidelijk. Onwillekeurig dwaalde de blik van dezen laatste naar de rivierzijde van de „Alba tros" en voor het eerst nu kreeg hij de po- litieboot in 't oog. In een pijlsnelle reflex beweging ging zijn rechterhand naar zijn heupzak. „Doe geen gekke dingen, Voles werd hem van de brug toegeroepen. „Je maakt de boel alleen maar erger." Een bittere lach ontwrong zich aan öe lippen van den avonturier, die de wereld onder zich voelde wegglijden. Zijn hand met de revolver schoot uit, niet echter in de richting van de brug, maar in die van den steiger. Fowle zag het en gaf een doordringenden gil. Toen het korte, scherpe gekraak van een schot en de gil smoorde in een gekreun van doodsangst en pijn. Voles was rotsvast overtuigd dat Fowle, de lafaard, de zwakkeling, hem verraden had en wat hij ook verder van plan was.. Niemand die het kon zeggen, want maar luttele seconden na het eerste schot knalde Bij Apoth. en-Drogisten ZeelandiaT.S.C. 32. De thuisclub pakt direct flink aan, doch hun eerste aanvallen stranden op het ach terstel, en de gasten nemen den aanval over Adriaanse wordt even aan den tand ge voeld. Het spel golft zoo even op en neer, als Janisse het leder krijgt toegespeeld, geeft hij mooi door aan De Bruijn, die een fraai doelpunt maakt, 10 en vijf minuten later maakt Blewarus gelijk 11. Een ge lijk opgaand spel volgt, met de gasten iets evaarlijker voor het doel maar de keeper is niet te passeeren. lOmin. voor rust maakt Janisse een doelpunt en opnieuw heeft de thuisclub de leiding 21. Na de thee is Zee landia het meest aan het woord en na een kwartier scoort Van de Kamer 31. T.S.G. verslapt en Zeelandia heeft het beste van het spel, doch als er nog een kwartier is te spelen en Blewarus den achterstand ver kleind heeft (32), komen ze geducht op zetten, maar doelpunten blijven uit. 3de klasse A. Vlissingen 2Oranje 81 De ZeeuwenAxel 42 BreskensTerneuzen 2 42 3de klasse B. Middelburg 2Zeelandia 2 GoesR.C.S. ZierikzeeHansweert 3—4 3—1 0—0 MOTORRACES Voor de gisterenmiddag op het fort Lin- kerreduit gehouden motorraces bestond weer een vrij aardige publieke belangstel ling. Aan de races werd deelgenomen door een 8-tal motorrenners allen afkomstig uit Noord-Brabant, nl. de heeren Maurits te Ossendrecht, Van Loon te Roosendaal, Weits te Bergen op Zoom, Huijgens te Nieuw-Borgvliet, Mastboom te Roosendaal, Vriens te Bergen op Zoom, Gorris te Kruis land en Faassen te Nieuw-Borgvliet. Gereden werd in ploegen van 3 stuks over 10 K.M. (50 ronden) in de 350 cM3. en 500 cM3. klasse. Het begin der races was niet zoo interes sant, doch in de finales werd flink strijd gegeven en brachten deze de noodige span ning. De uitslag der 10 K.M. 350 cM3. klasse, was 1. Maurits, 2. Mastboom. De uitslag der 10 K.M. 500 cM3. klasse gaf geen verföhil,\daar de renners Gorris en Faassen gelijktijdig de eindstreep pas seerden, bij loting (hetgeen de racers zelf prefereerden), werd door Gorris gewonnen. Een achtervolgingover 15 ronden tus- schen Faassen en Gorris bracht de noodige spanning en werd door Faassen met bijna 1 ronde voorsprong gewonnen. Ook de finale 350 cM3. over 15 ronden tusschen Maurits en Mastboom, was een spannende race, die door Maurits, na veel strijd gewonnen werd. In de laatste ronde gelukte het Maurits pas zijn tegenstander te passeeren. Uit de belangstelling blijkt wel, dat deze races bij het publiek zeer in den smaak vallen. INSIDER. LUCHTVAART De K.L.M. en de Melbourne-race. Zooals reeds in het kort is medegedeeld, zal de K.L.M. met een Douglas-toestel deel nemen aan de Melbourne-race naar Australië. De volgende bijzonderheden kunnen wij daarover thans mededeelen -Aanvankelijk lag het in de bedoeling, om zoowel met de Douglas-DC-2 als met de F-36 naar Australië te vliegen. In de F-36 zouden dan passagiers worden vervoerd en een tweede. De inspecteur in uniform op de brug had, toen hij Voles' arm met de revol ver zag uitschieten, in een onberedeneerde, natuurlijke reactie zijn eigen pistool getrok-, ken en gevuurd, vrijwel op het oogenblik dat het eerste wapen afging. Het was een voltreffer de kogel drong in Voles' hoofd. Hij was dood eer zijn vallend lichaam met een harden bons op het dek neerkwam. Zoo was het einde van Ralph Meiklejohn, den duivelschen-sluwen gelukzoeker, die voor niets en niemand ter wereld bang was. Toen Reginald Winifred in een der hutten vond om de deur ervan te openen, moest hij, griezelige karwei, den sleutel uit Voles', zak i^alen zat het meisje hartbrekend te. snikken. Ze had de schoten gehoord, zonder natuurlijk të weten wat dié te beteekenen hadden. Haar zenuwen waren door .de laatste ver schrikkelijke uren zoo van streek, dat ze zich de eerste minuten alleen maar aan Carshaw kon vastklemmen, zonder in staat te zijn een woord uit te brengen. „Neem me mee hier vandaan, Reginald", kwam het eindelijk hortend en stootend. „Hethet is allemaal mijn schuld. Waarom heb ik me ook laten bepraten waarom stelde ik geen vertrouwen in je Toe, neem me alsjeblieft mee Hij streelde zacht haar haar en haar wanger kuste haar voorhoofd en troostte met een trillende fluisterstem „Huil nu maar niet meer, kleine schat er is nu een einde aan je ellende alles komt in orde." {Slot volgt.),

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 5