NOOTJES UIT DRAAD EN LUCHT De politie te Oss zet haar actie tot het opsporen van vuurwapenen krachtig voort. Er werden Zaterdag verschillende huiszoe kingen gedaan en verscheidene revolvers met munitie in beslag genomen. Tegen de overtreders der vuurwapenwet werd proces verbaal opgemaakt. Zaterdagavond is de bliksem geslagen in de radio-installatie van de familie Van der Velden aan de Eerste Lombardstraat te Rotterdam. Het toestel is vernield. Per soonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. De mijnwerkersstaking in België gaat niet door. Beide partijen zijn tot overeen stemming gekomen en is besloten dat tot 21 December a.s. geen loonsverlaging zal inge voerd worden, Het is ongeveer 50 jaar geleden dat het in Engeland zoo warm geweest is om dezen tijd van het jaar. Er werden temperaturen geregistreerd van 80 graden in de schaduw, iets wat voor medio September tot de hooge uitzonderingen behoort. Op een ondergrondseh spoorwegstation in Weenen is een zware bom gevonden, die terstond door militairen onschadelijk is ge maakt. Eenige verdachte personen zijn ge arresteerd. Een gezelschap van 7 Duitsche Alpinisten is Zondag in de Beiersche Alpen dood aan getroffen. Allen waren doodgevroren en aangezien het geroutineerde Alpinisten be treft, gelooft men dat ze door een ongeluk zijn getroffen. In Singapore worden jaarlijks ongeveer 13.000 losloopende honden doodgeschoten. Het gemeentebestuur neemt hiervoor scherpschutters in dienst. De meeste hon den worden afgemaakt in de volkrijkste buurten der stad en sinds 1932 is hiermede slechts eenmaal een onbeduidend ongeval gebeurd, ofschoon ruim 25.000 patronen zijn afgeschoten, Bij Dyon heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto is in een rivier gereden. De 3 kinderen die meereden zijn om het leven gekomen, Een jaar na zijn terdoodveroordeeling door het assisenhof van Hagen (Westfalen) is de communist Franz Schidzick onthoofd in de gevangenis. Zijn genadeverzoek was verworpen door generaal Göring. Vijf boeren zijn bg Luzk in de Poolsche provincie Wolhynie gedood, tengevolge van de ontploffing van 'n groote granaat, welke in een veld was begraven. Op de Oostelijke helling van den vulkaan Lokbatan in Rusland is een machtige gas bron tot uitbarsting gekomen. Dit feit vormt een bevestiging van de vermoedens, dat in de omgeving van den vulkaan rijke petroleumvoorraden in den grond aanwezig zijn. waarvoor in de motorkamer een Cochran- ketel is geplaatst, welke met olie gestookt wordt. De voortstuwing zal geschieden door een 300/360 P.K. Deutz-Dieselmotor-instal- latie, alsmede is geplaatst een hulpinstal latie met dynamo voor kracht en verlich ting, een ballastpomp en een hulpcompres sor. Tevens is in de pompkamer aange bracht een stoompomp en een electrisch gedreven pomp voor het laoen en lossen der lading. De reederij Wilh. Wilhelmsen te Oslo heeft een opdracht geplaatst bij Zweedsche werven voor den bouw van twee motorsche pen van 10.000 ton d.w. elk, welke schepen een snelheid zullen krijgen van 16.5 knoop. De schepen van deze reederij, varende in de diensten op Australië en Oost-Azië, loo- pen van tot tot tijd ook de Rotterdamsche haven aan. Helers van tafelzilver g e p a k t. Uit Haarlem is naar het hoofdbureau van politie te Amsterdam overgebracht een 52-jarige koopman, die zich aan heling van tafelzilver zou hebben schuldig gemaakt. Een 40-jarige lompen sorteerder, wiens aanhouding door den com missaris van politie te Haarlem was ver zocht, eveneens terzake heling vau tafel zilver, werd later aan het hoofdbureau in bewaring gesteld. De diefstal was te Haar lem gepleegd. —-Inbraak te Oss. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een in braak gepleegd in de lederwarenfabriek der firma Maasakker, aan de Goudmijnstraat te Oss. Hedenmorgen werden op het politiebu reau te Oss eenige lederen tasschen gede poneerd die voorbijgangers op het Schayks- veld hadden gevonden. Onmiddellijk rees bij de politie vermoeden, dat deze lederwaren wellicht van diefstal afkomstig zouden zijn. Zij stelde zich derhalve in verbinding met den heer M., die inderdaad de gevonden voorwerpen als zijn eigendom herkende. De fabrikant begaf zich met de politie naar het fabrieksgebouw en daar bleek hun al dadelijk, dat ongewenschte gasten op be zoek waren geweest. Het geheele gebouw was doorsnuffeld en overhoop gehaald. Eenige kasten waren opengebroken. De die ven hebben een partijtje fijne lederwaren buitgemaakt. In de kasten dacht men ver moedelijk geld te vinden, doch dit was niet aanwezig. De inbrekers hebben zich aan de achter zijde toegang tot het gebouw weten te verschaffen .door een tuimelraam* Bij het onderzoek kwam verder nog aan het licht, dat de indringers ook de naastge legen timmerwerkplaats der firma Hijmans zijn binnengeslopen. Hier hebben zij niets van hun gading kunnen vinden, zoodat- zij onverrichter zake moesten vertrekken. De dieven hebben zich bediend van luci fers om licht te maken. In beide gebouwen werden afgebrande lucifers op den vloer ge vonden, zoodat er ernstig brandgevaar is geweest. Op hun terugtocht hebben de dieven de bewuste tasschen waarschijnlijk verloren of weggeworpen. Spoorwegongeluk bij Dender monde. Zaterdagavond is de sneltrein OstendeAntwerpen bij het station Dendermonde op een rangeerende locomotief geloopen. De machinist had reeds geremd, doch kon den trein niet ge heel tot stilstand brengen voor de botsing plaats vond. Door den hevigen schok wer den de reizigers door elkaar geworpen. Zes tien hunner zijn gewond, Verdienstel ij ke voor vaderen. België betaalde tot voor kort, toen hij overleed, aan den lijnrechten afstammeling van den hertog van Welling ton een pensioen van 80.000 francs. Engeland kent zulke pensioenen ook. Zoo krijgen de afstammelingen van admiraal Nelson jaarlijks 5000 pond sterling, die van lord Rodney jaarlijks 2000 pond sterling ter herinnering aan de overwinning van Enge land op Frankrijk in 1782, de nakomelingen van den hertog van Richmond krijgen 633.333 pond naar aanleiding van een over winning uit het jaar 1676 en de hertog van Atholl toucheert 478.000 pond, omdat een voorvader van hem het eiland Man aan En geland gaf. Eenbijzondere wedstrijd. In de Italiaansche badplaats, bij fijn proevers vermaard om de verrukkelijke truffels, zal de volgende maand een „Gas tronomische week" worden gehouden. Be halve een vruchten- en een wijntentoon stelling vermeldt het programma 'o.a. een wedstrijd voor het bereiden van truffels op de meest verschillende manieren. President van de jury in deze is Amadeo Pettini, chef kok van den Italiaanschen koning. De heer Pettini zal overigens gedurende de feest- week ook een lezing houden, welke met den aantrekkelrjken titel De truffel, de „parel onzer keuken" wordt aangekondigd. Een stoomschip gekap seisd. Het Noorsche stoomschip „Dusken", dat 1650 ton groot is en toebe hoort aan de reederij Gesdahl te Bergen, is bij het verlaten van de haven gekapseisd. Binnen enkele minuten was het schip ge zonken, doordat het water in de machine kamer binnendrong. De ingang van de haven werd daardoor versperd. Het ongeval werd onmiddellijk opgemerkt, zoodat de beman ning gered kon worden. Er waren weldra talrijke bergingsvaartui gen op de plaats van het ongeval. Nadat de masten van de „Dusken" verwijderd waren, kon er een ruimte worden vrijgemaakt voor het scheepsverkeer. De oorzaak van het ongeluk is te zoeken in het slagzij maken van het schip. De kinderverlamming in Denemarken. In verband met de in verschillende deelen van Dene marken voorkomende kinderverlamming hebben de legerautoriteiten, naar de „N.R. Ct." meldt, de herhalingsoefeningen en de herfstmanoeuvres afgelast. Men heeft, zon der de belangen van de bevolking uit het oog te verliezen, dit besluit zoo lang moge lijk willen opschorten, daar een groot aantal officieren nu vijf jaar lang geen gelegen heid zal hebben om met de troepen te oefe nen, maar tenslotte zijn de oefeningen dan per radio afgelast omdat men de verant woordelijkheid voor het concentreeren van duizenden jonge mannen uit verschillende deelen des lands niet aandurfde. In verband hiermee heeft de chef van den geneeskun digen dienst eenige mededeelingen voor de microfoon gedaan. De artsen zijn nu, naar hij zeide, zoo vertrouwd met de eerste ziek teverschijnselen, dat men in de meeste ge vallen reeds in het eerste stadium kan in grijpen, waardoor de patiënten vaak niet de ernstige gevolgen ervan ondervinden, die deze ziekte haar ai'schrikwekkenden naam gegeven hebben. Misschien worden hierdoor ook meer gevallen van kinderverlamming geconstateerd dan vroeger het geval was. Tenslotte hoopte de chef, dat men terwille van de gemoedsrust van de bevolking een beteren naam kon vinden voor deze ziekte, die, door het veelal spoedige ingrijpen een ander karakter heeft gekregen dan vroeger. Het heeft nogal opzien gewekt, dat een contingent militairen, dat in verband met de herhalingsoefeningen in een kamp werk te, waar gevallen van kinderverlamming zijn geconstateerd, eerst naar de kazerne te Kopenhagen is teruggezonden en daar ver lof kreeg om de stad in te gaan, vóór de militairen ter observatie geïsoleerd werden. Volgens officieele cijfers zijn in Augusus 337 gevallen van kinderverlamming gecon stateerd en in de eerste negen dagen van September 351 gevallen* De rattenplaag te F a- r ij s. De inwoners van Parijs voeren reeds sedert tal van jaren met afwisselend succes een verwoeden strijd tegen de ratten, die bij duizenden in de riolen, kelders en ondergrondsche spoorwegen huizen. Op het oogenblik schijnen de ratten aan de winnen de hand te zijn. Reeds meermalen is in den Parijschen gemeenteraad er op gewezen, dat de tegenwoordige rattengeslachten im- muum blijken te zijn voor alle tot nu toe bekende soorten rattenvergift. De Parijsche prefect van politie Joly heeft echter geweigerd, de noodige hulp troepen, bestaande uit katers van de stads- fokkerrj, beschikbaar te stellen. In een schrijven aan een gemeenteraadslid wijst de prefect dit voorstel met verontwaardiging van de hand. Hij is van meening, dat de katers uit de stadsfokkerij slechts mogen dienen om het kattenras te veredelen en te verfraaien en niet voor het vormen van overval-commando's op ratten. Parijs zal dus in zijn strijd tegen de rat ten de stedelijke edel-katers, welke „oplei ding" de stad maandelijks 600 francs kost, moeten missen. Franklin's horloge bij Oome Jan. Een musicus heeft in een bank van leening in Philadelphia het hor loge beleend, dat eens van Benjamin Frank lin is geweest. Het is van goud, ingelegd met roze edelsteenen en moet gemaakt zijn door L'Epine, den horlogemaker van Lode- wijk XV, Lodewijk JVI en Napoleon I. In den rug der kast is gegraveerd Aan Ben jamin Franklin ter herinnering, 3 Sept. 1783, David Hartley. Zoodat dit horloge de anderhalve eeuw al op zijn rug heeft zitten. Hartley was een Engelsch staatsman en tegenstander van koning Georges houding jegens de Amerikaansche koloniën en lange jaren een vriend van Franklin. Stilte-zones in Enge land. Te beginnen met 16 September is het aan elk auto- en motorrijder verbo den tusschen half twaalf 's nachts en zeven uur 's morgens in de Engelsche steden en op wegen waarlangs huizen staan signalen met toeter of claxon te geven. Zooals men weet gold dit verbod sinds kort alleen in Londen zelf. De proefneming is blijkbaar zoo goed geslaagd, dat de nach telijke stilte-zone thans uitgebreid is tot alle bewoonde buurten in geheel Engeland. Overval op een fabriek. Donderdag hebben drie bandieten een overval gepleegd op een fabriek van kunstbloemen. Zij wisten beslag te leggen op 10.000 dollar, bestemd voor het uit betalen van salarissen en slaagden er in hun overval zoo onopvallend ten uitvoer te brengen dat geen der aanwezig arbeiders opmerkten, dat er iets niet in orde was. Vader of zoon? Sinds meer dan 40 jaren geniet Jean Baptiste Tourenne, een gewezen spoorwegman van de Fransche staatsspoorwegen een pensioen en volgens zijn eigen opgave wordt hij over luttel tijd 103 jaar. De oude heer pleegt graag en vaak uit zijn leven te vertellen en het mist nooit dat hij mededeelt, ooggetuige te zijn geweest van den aanleg van den eersten spoorweg in Frankrijk en later op dit traject gewerkt te hebben. De grijsaard verheugt zich in een benijdenswaardige ge zondheid en lijkt met zijn witten baard en licht grijs haar eerder een man van zestig. Hg wilde juist in gelukkige zorgeloosheid aan de voorbereidingen voor de viering van zijn 103den verjaardag beginnen, toen op het centraal bureau van het spoorwegbe- stuur een anonyme brief inkwam, waarin werd medegedeeld, dat de brave Jean Bap tiste Tourenne heelemaal geen 103 jaar was, maar de 60-jarige zoon van den ouden heer, die al in 1909 was gestorven. De brief be weerde verder, dat vader en zoon dezelfde voornamen hadden, zoodat het den zoon niet moeilijk was gevallen de plaats van zijn vader in te nemen en in diens naam nu al 30 jaar diens pensioen op te steken. Op grond van deze inlichtingen klaagde het spoorwegbestuur den pensioenontvanger wegens bedrog aan. Toen Tourenne gearresteerd werd, be tuigde hij krachtig zijn onschuld en bleef er bij, dat hij 103 jaar oud is. Open de graven van mijn familie, zei hij, en u zult er de gebeenten in vinden van mijn vrouw en mijn zoon. Op de opmerking van den commissa ris, dat hij er voor een honderdjarige on mogelijk jong uitziet, antwoordde hij Ik sta wat wankelend op mijn beenen. Intus- schen is Jean Baptiste in voorarrest gesteld. Besloten is tot opening van de graven, ten einde door een geneeskundig onderzoek te doen vas '„stellen of de gearresteerde al dan niet de waarheid heeft gesproken. Vondsten in het Krem lin. Uit Moskou wordt gemeld, dat bij restauratiewerken in het Kremlin oude ma nuscripten van werk van Cicero, Livius en Tacitus zijn gevonden. Voorts vond men een fraai bewerkte ijzeren kist, die een aantal documenten en origineele brieven van Na poleon bevat. Men vermoedt, dat Napoleon de kist in zijn overhaaste vlucht uit Moskou in 1812 achtergelaten heeft. Ook werd er een prachtig tafelservies gevonden, dat Tsaar Alexander I na de onderhandelingen van Tilsit aan Napoleon ten geschenke heeft gegeven. Het bericht, dat ietwat onwaarschijnlijk klinkt, maakt ook melding van de ontdek king van een deel van de bibliotheek van Iwan den Verschrikkelijke, welke tezamen met een grooten schat aan goud, edelstee nen en handschriften, dien men eveneens hoopt te vinden, door hem ingemetseld moet zijn. Bankbediende vermist. Londensche detectives doen op 't oogen blik nasporingen inzake de geheimzinnige vermissing van een looper van Barclays Bank te Londen, die Woensdag met 1600 verdwenen is, die hg van een filiaal der bank naar het kantoor in de City moest brengen* Nieuw k o e r i 11 e n-e i 1 a n d is gevormd. In 't Noorden van de Japansche zee, op 400 meter afstand ten Oosten van het tot de Koerillen behoorende eiland Araid, heeft zich een nieuw eiland gevormd, dat het Noordelijkste Japansche eiland is en een natuurlijke haven van Araid is geworden. Het eiland is vulkanisch, ver heft zich 140 meter boven de zee, is circa 800 meter lang en heeft een oppervlakte van 85 acres. Het heeft vijf maanden geduurd, voordat het eiland, dat den naam Taketomi zal dragen, zijn huidigen vorm had aange nomen. Gaslucht in een kamer. Als men een kamer binnen komt, waar in men ook maar de geringste gaslucht -meent waar te nemen, dan dooft men on middellijk iedere brandende sigaar of iedere sigaret of iedere vlam. Men moet het zelfs vermijden het electrische licht aan te scha kelen, omdat dikwijls slechts een vonkje van de schakelaar voldoende is om een explosie te veroorzaken. Ook moet men er voor zorgen geen verbindingsdeuren te ope nen, waarin een brandende kachel staat of waar men gasverlichting heeft. Verder moet men er aan denken, dat het gas zich dik wijls in holle ruimten ophoopt, die in den muur of onder den vloer of waar dan ook in de kamer zich somtijds bevinden. In het geval men gaslucht ruikt, moet men eerst de hoofdkraan in den meter gaan sluiten, daarna opent men alle deuren en ramen, terwijl men er dus op let, dat er nergens vuur aan is. Men lucht de kamer dan grondig. Zelfs als men gelooft, een fijne neus te hebben, dan toch is het beter na het verdwijnen van de gaslucht nog tien minuten lang frissche lucht te laten binnen komen. In geen geval steekt men dadelijk licht of gas of zelfs een lucifer aan, want men moet bedenken, dat het gas zwaarder is dan de lucht en dus misschien door de naden van den vloer is heengedrongen en zich daaruit niet zoo gemakkelijk laat ver dringen. Men neemt dan groote doeken en waaiert hiermede langs den grond, zoodat de lucht in beweging komt. Eerst daarna kan men een lucifer afstrijken. Ruikt men nu geen gas meer, dan moet men het zoo mogelijk vermijden binnen de vier en twin tig uur in het vertrek te slapen. Want draait men nu de gasmeter open, dan is het mogelgk dat door een klein lekje de kamer zich weer met gas vult en zoo zou men toch hinder van het kas kunnen ondervinden, terwijl het gevaar voor explosie heusch niet denkbeeldig is. LUCHTVAART Vliegdemonstraties te Amsterdam. De Amsterdamsche Aero Club gaf giste ren te Amsterdam op Schiphol eenige in teressante demonstraties, die door talrijke aanwezigen met veel belangstelling gevolgd werden. De belangstelling ging het meest uit naar onze eerste Nederlandsche autogiro en de zweefvlucht door den heer Nijenhoff. Precies drie uur daalde de auto-giro voor het eerst op Schiphol. Uit de demonstratievluchten die de in structeur H. Schmidt Crans later op den middag uitvoerde, bleken de verbluffende, eigenschappen van dit toestel. Na enkele meters is het vliegtuig los en heeft spoedig daarop een behoorlijke hoogte bereikt. Het landen is volmaakthet toestel staat onmiddellijk stil. De besturing geschiedt door de wieken, die de ailerons van het vliegtuig vervangen. Een aardig onderdeel van het programma was het ballonrammen. Kleine ballonnen werden opgelaten, die de vliegers moesten trachten te rammen. De instructeur N. W. Sluyter verrichtte daarna een kunstvlucht. Het was een onaf gebroken dwarrelen in de lucht, een over moedig duikelen. Het Pterodactylus-vliegtuig. Voor de Engelsche militaire autoriteiten werd onlangs een nieuw vliegtuigtype gede monstreerd, dat niet alleen al ver buiten het proefstadium staat, maar in velerlei op zicht van groote beteekenis schijnt te zijn. Het betreft hier een geheel vleugel vliegtuig, dat allereerst voor wetenschappelijke doel einden gebouwd werd en dan verrassender- wijze uiterst geschikt bleek te zijn voor een luchtoorlog. Het toestel is een tweezitter, een jachtvliegtuig, dat door zijn eigenaar- digen vorm den naam pterodactylus gekre gen heeft. Het heeft geen staart, maar een bijzondere vleugelconstructie en geeft den inzittende een buitengewoon mooi zicht en vrije schotlinie. Volgens den Engelschen majoor-vlieger C. C. Turner opent deze machine nieuwe perspectieven wat de taktiek aangaat. De pterodactylus is uiterst zorgvuldig gecon strueerd en de proefvluchten werden door talrijke experts zeer oplettend gevolgd. Over de snelheid van het vliegtuig komt men niets te weten. Ongetwijfeld staat het in dit opzicht in de klasse van de moderne gevechtsvliegtuigen. De directeur van de bekende Engelsche vliegmachinefabriek Westland heeft tot tevredenheid der mili tairen proefvluchten ondernomen. Van den grond af gezien lijkt het toestel eenigszins belachelijk, daar het zonder staart plomp, gelijk een dikke vliegende bal tegen den he mel afsteekt. Dit toestel werd in 1907 voorafgegaan door een model van majoor Dunne. Wij herinneren ook aan de staartlooze vliegtui gen, die jaren geleden geconstrueerd wer den. De nieuwe Engelsche machine is een tweedekker. De piloot en de assistent zit ten midden in den grooten vleugel, onmiddel lijk voor hen zgn machine en propeller. Het uitstekend zicht werd reeds boven genoemd. V-.2t veel belang voor een oorlogsvliegtuig is het feit, dat de assistent, die belast is met het bedienen van het machinegeweer, niet door de staart gehinderd wordt, maar een vrij vuurgebied voor zich heeft. De stuurorganen bevinden zich aan de vleugeleinden. Men heeft getracht dit vlieg tuig niet achter te doen staan bg de ge bruikelijke modellen. Moeilijk bleek de con structie van het landingsgestel te zijn. Men besloot twee wielen achter elkaar aan te brengen, waarvan het voorste stuurbaar is en van een rem is voorzien. Ondanks den plompen bouw heeft men toch met de stroomlijn rekening gehouden, zoodat de weerstand van de lucht tot 'n minimum be perkt is. Een perfectie van deze nieuwe oorlogsmachine is ook, dat de piloot vast- gemonteerde machinegeweren tot zgn be schikking heeft, zoodat ook hij een kogel regen op den vijand kan neerlaten. Toeristen volbrengen een Oceaanvlucht. Twee Amerikaansche sportvliegers, dr. Richard Light en mr. Robert Wilson, heb ben zoo juist, zonder veel ophef, via Groen land een oceaanvlucht volbracht. Zij hadden een watervliegtuig een ge- leg mheidskoopje gekocht en na eenige oefening vertrokken zij koelbloedig naar Engeland, waar zij veilig aankwamen. Bij hun landing verklaarden zij een kleine trip gemaakt te hebben. EVENTJES LACHEN Een jongmensch had gesolliciteerd naar een betrekking als boekhouder. De direc teur vroeg hem nu het een en ander. „Natuurlijk kent u dubbel boekhouden veronderstelde de directeur. „Inderdaad, meneer", antwoordde de jongeman, „in mijn vorige betrekking had den we een driedubbele boekhouding Een voor de directie, de tweede voor de aan deelhouders en de derde voor de belastin gen". „Eigenlijk had ik maar één kies willen laten trekken, maar de tandarts moest er nog een tweede bij nemen". „Was die tweede dan ook zoo slecht?" „Neen, maar de man kon van mijn tien gulden niet teruggeven". „Wanneer een man eiken avond bij zijn vrouw thuis blijft, dan moet daarvoor de een of andere gewichtige reden zijn „Ja, wellicht rheumatiek „Zoo, heeft u vijf dochters en niet één zoon. Dan heeft u toch zeker wel erg naar een zoon verlangd „O ja, vooral naar vijf schoonzoons." DE KATHOLIEKE JONGENS CENTRALE. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Gisteren heeft een bijeenkomst plaats gehad van dë katho lieke Jongens-Centrale in het bisdom Haar lem. Ruim 400 leiders namen aan deze bij eenkomst deel. De dag werd ingezet met een pontificale loogmis, opgedragen door mgr. Aengenent. Des middags had een de- filé voor den bisschop voor het Palace-hotel te Scheveningen plaats. Hierbij waren te genwoordig minister Marchant en verschil lende directeurs van jeugd-organisaties en districtleiders. EEN HERDENKINGSPLECHTIGHEID. 's-GRAVENHAGE. (V. D.) Ter herden king van de expeditie naar het eiland Lom bok in 1894 zal op Zaterdag 29 September te 11 uur een bijeenkomst worden gehouden van oud-strijders in de zalen van den Die rentuin te 's-Gravenhage. Daar zal ook door de deelnemers een koffiemaaltijd worden gebruikt. Na afloop wordt met de Kon. Mi litaire Kapel aan het hoofd gemarcheerd naar het Paleis Huis ten Bosch, alwaar front zal worden gemaakt naar het paleis en waar de oud-strijders voor H. M. de Ko ningin zullen paradeeren. Vervolgens wordt naar den Dierentuin terug gemarcheerd, waarna na een gezellig samenzijn de mid dagmaaltijd zal worden gebruikt, VERDUISTERING. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) In hooger be roep heeft voor het gerechtshof alhier te recht gestaan P. P., brievenbesteller, die door de rechtbank te Middelburg wegens verduistering is veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. De advocaat-generaal achtte het wettig en overtuigend bewijs van de verduistering bewezen en vorderde bevestiging van het vonnis. Mr. P. M. W. J. van der Slikke uit Vlis- 'singen bepleitte allereerst nietigheid der dagvaarding en betwistte de juistheid van de afgelegde getuigenverklaringen. Pleiter concludeerde tot vrijspraak, nietigheid van de dagvaarding, subs, vrijspraak, geheel sub sidiair en -oorwaardelijke straf. Na re- en dupliek werd het arrest be paald op 1 October. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Trekking van 17 September. Ie Klasse le Lijst, 1000 No. 4267 14855 18587 400 No. 90 1476 3485 11449 11542 13345 200 No. 1078 10129 22095 22632 19323 22061 100 No. 1377 3234 4225 4864 5924 11982 19375 22191 t P GRIFFIER PROV. STATEN. UTRECHT. (V.D.) In de zitting van de Prov. Staten is heden tot griffier in de va cature ontstaan door het vertrek van jhr.

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 2