NOOTJES SPORT LAND- EN TUINBOUW BUITENLAND Hedenmorgen om half 10 is het K.L.M.- Vliegtuig de Oehoe van Schiphol naar Indië vertrokken. Vier passagiers zullen de reis medemaken. De tramdienst AlkmaarEgmond a.d. HoefEgmond a.Zee zal met ingang van 7 October a.s. definitief worden opgeheveD. De actie van de inwoners dezer plaatsen is dus vruchteloos gebleven zij zullen voor taan op het autobusverkeer zijn aangewe zen. S* De burgemeester van Bussum heeft van een ingezetene een belangrijke partij Edam mer kazen ontvangen, waarmede 700 gezin nen werden verblijd. Op 24 September hoopt de wed. Joh. M. van Kuik te Best haar lOOen verjaardag te vieren. De oude vrouw mag zich nog in een vrij goede gezondheid verheugen. Het wordt verwacht dat Eindhoven dit jaar nog in de rij der groote steden opgeno men zal kunnen worden. De bevolking gaat den laatsten tijd weer snel vooruit en is thans reeds de 97.000 overschreden. Te Ostende is „moedertje" Delaere over leden. Zij had den zeldzaam hoogen leeftijd van 102 jaar bereikt. De laatste voorstelling van het Passie spel van Oberammergau vindt plaats op 26 September, en niet reeds op 23 September, zooals oorspronkelijk was medegedeeld. Naar het „Petit Journal" verneemt, zal minister-president Doumergue op 20 Sep tember een radiorede uitspreken, waarbij hij in de eerste plaats de kwestie der staats hervorming zal behandelen. De Compania National de Petroleo (Stan dard Oil) raamt de te Campania door de catastrophe aldaar aangebrachte schade, welke niet door verzekering is gedekt, op 10 a 12 millioen papieren pesos. Nu het in Zuid-Australië eenige dagen is blijven regenen is de ongerustheid ten op zichte van den oogst tijdelijk verminderd. Landbouw-autoriteiten zijn van meening dat wanneer er voldoende voorjaarsregen mocht vallen, 'n middelmatigen oogst kan worden verwacht. strekken zich uit tusschen het aanvaarden van het ambt te Wilnis 1870 en het emeri taat te Harïingen in 1928. Voorts stond hg te Slochteren en Workum. Ds. Leenmans, die ook lid van het pro vinciaal kerkbestuur van Friesland is ge weest, was in 1908 en 1909 en van 1911 1916 president der Algemeene Synode. Christ. Geref. Synode. De gisteren te Zwolle voortgezette Syno de heeft een telegram van trouw en aan hankelijkheid aan de Koningin gezonden. Op grond van hun bevindingen stellen deputaten aan de Synode voor A. Dat de Synode zich uitspreke over het formeeren van classes op het zendingster rein en over de opleiding en aanstelling van Inlandsche predikanten B. dat de Synode besluite le. een medischen dienst op het zendingsterrein in te stellen2e. deputaten en zendende kerken tot het doen van de noodige stappen te machtigen en 3e. voor een en ander indien mogelijk 25.000 te vo- teeren. De Synode stelde een en ander in handen van een commissie. Ten aanzien van het te voteeren bedrag rees eenig bezwaar in de Synode, wat leidde tot een voorstel van ouderling B. Nederlof van Rotterdam om 't te voteeren bedrag met 300 te ver minderen. Besloten werd deze zaak in comi té-zitting onder oogen te zien. Na comité-zitting bracht ds. L. H. van der Meiden verslag van het werk van depu taten voor de evangelisatie. Ds. R. E. Sluiter bracht verslag uit na mens deputaten voor de geestelijke verzor ging der militairen, ds. Sluiter het rapport over de correspondentie met de Hooge Overheid. Leger des Heils. Het hoofdbestuur van het Leger des Heils voor Nederland heeft het volgende telegram uit Londen ontvangen „Commander Evangeline Booth gekozen tot generaal met de daarvoor noodige twee derde meerderheid der stemmen. De Hooge Raad overstelpte haar met gelukwenschen en reageerde hartelijk op het manifest, be vattende een verzekering van trouw en het besluit voorwaarts te marcheeren onder haar leiderschap. God zegene onze nieuwe generaal God redde de wereld In antwoord hierop is namens officieren en soldaten van het Leger des Heils in Ne derland het volgende telegram gezonden „De Nederlandsche Heilssoldaten brengen hun nieuwe generaal vol saluut en verzeke ren haar van hun trouw en toewijding. Groe tend met Psalm 118 24". a. tot gen.-majoor commandant der Ille divisie, de kolonel J. F. van der Vijver, van den generalen staf, toegevoegd aan den chef van den generalen staf b. bij het wapen der infanterie tot kolo nel onderscheidenlijk commandant van de Vde en lilde infanteriebrigade, de luit.-ko- lonels jhr. D. de Brauw en I. J. Froger, resp. comm. van het reg. grenadiers en van het 12e reg. inf. c. bij het wapen der cavalerie, bij den staf van dat wapen, tot gouverneur der Kon. Militaire Academie, de luit.-kolonel H. C. G. baron van Lawick, comm. van het reg. wielrijders, zulks onder eervolle ont heffing uit zijn tegenwoordig commando d. bij het wapen der artillerie bij den staf 'ian dat wapen, tot gen.-majoor de kolonel J. H. Carstens, van dien staf, in specteur der artillerie tot kolonel de luit.- kolonel J. de longh, comm. van het korps luchtdoelartilierie e. 1 'j het wapen der genie, bij den staf van dat wapen, tot gen.-majoor, inspecteur der genie, tevens hoofd der Vde afd. van het departement van defensie, de kolonel G. C. Beltman, comm. van het reg. genie troepen Uitstel van herhalingsoefeningen. In verband met de te Nieuwe Tonge voor komende gevallen van roodvonk, wordt voor alle dienstplichtigen, aldaar verblijvend, die in September voor herhalingsoefening of eerste oefening in werkelrjken dienst moe ten komen, die opkomst tot nader order uit gesteld. KORFBAL. Zaterdag a.s. neemt „Madjoe" deel aan de serie-wedstrijden, uitgeschreven door de korfbalvereeniging „Juliana" te Willem stad, waarin 9 vereenigingen zullen uitko men. „Madjoe" opent hiermede haar winter seizoen. De eerste ontmoeting voor „Madjoe I" is tegen „Juliana" (Fijnaart). „Madjoe II" is vrijgeloot voor de eerste ronde. Ontsmetten van zaaizaden blijft noodzakelijk. Nu binnenkort de herfstuitzaai weer zal beginnen, zal het geenszins overbodig zijn nu reeds op bovenstaande te wijzen. Want elk jaar opnieuw blijkt, dat er nog landbou wers zijn, welke nog niet doordrongen zijn van het feit, dat zaaizaadontsmetting hun altijd belangrijke voordeelen geeft. Hoewel tarwe vrij regelmatig wordt ontsmet, zijn er toch altijd nog landbouwers die dit ge rust durven nalaten ten koste van hun be drijf en moeten wij ieder jaar opnieuw er varen dat nog lang niet alles wordt ont smet. Dat het nog voorkomt dat er zulke landbouwers zijn, is onbegrijpelijk, gezien de groote voordeelen welke aan ontsmetting zijn verbonden. Terwijl de kosten hiervan al zeer gering zijn, dus dit nooit een reden mag zijn dit na te laten. Nu dit jaar over wegend belangrijke opbrengsten zijn ver kregen, mag men ook hiervan zeker een deel toeschrijven aan de ontsmetting van het zaaizaad, waardoor tevens de stand van het gewas wordt beheerscht, terwijl de ziekten in de gewassen hiermede zijn voor komen. Zou men dan de zoo noodige ont smetting van het zaaizaad bij de aanstaan de herfstuitzaai durven nalaten? Dit zou al even onverantwoordelijk zijn, als het uitzaaien van onbetrouwbaar zaai zaad. Dit zijn voor den landbouw twee belang rijke factoren-, welke geen landbouwer uit het oog mag verliezen, namelijk „goed zaaizaad en ontsmet zaaizaad". Dan alléén kan men onder normale omstandigheden gerust voor een volgenden oogst zijn zaai zaad aan de aarde toevertrouwen. De voor deelen van ontsmetting worden in den regel onderschat, maar nu de regeering strenge controle uitoefent op de kwaliteit van de tarwe, zal dit zeker de ontsmetting ten goe de komen, want wanneer goede kwaliteit is geleverd, wordt ook 'n betere prijs betaald. Dit zal dus zeker ook mede een prikkel zijn, voor iedere landbouwer, zijn zaad ontsmet uit te zaaien, waardoor dan alles wordt be nut om tot bovenstaande te kunnen gera ken. Door juiste ontsmetting van het zaai zaad, alsmede door het gebruik van be trouwbaar goedgekeurd zaaizaad, kan veel worden bereikt. Laat iedere landbouwer, alvorens hij met de nieuwe uitzaai begint, dit wel bedenken. Wij mogen dan ook wel besluiten, met deze opmerking, dat bij de aanstaande herfstuit zaai, zonder uitzondering alle zaaizaden worden ontsmet. Want landbouwer te zijn, te zaaien en niet te ontsmetten is in dezen tijd niet meer denkbaar. Alleen door toe passing van bovenomschreven, verkrijgt men tevens meer bedrijfszekerheid, wat vooral ook in dezen tijd van belang is, men mag dan ook niets onbenut laten om tot dit doel te geraken. EEN REDE VAN HITLER OP DEN PARTIJDAG TE NEURENBERG. Op den partijdag der nationaal-socialis- tische partij te Neurenberg heeft Hitier een groote rede gehouden, waaraan het volgen de is ontleend Als het onze vijanden in het bijzonder buiten het rijk behaagt in de 4 millioen „neen" stemmers een oppositie waarvan gevaar dreigt te zien, dan kan ons dat slechts inwendig doen glimlachen. Voor 14 jaar zijn wij als eenzame mannen onbekend en anoniem uitgetrokken om een groote natie te veroveren. Thans zien wij na een zegetocht, onbekend in de geschiedenis nog een tijdje lieden, die zich afzijdig houden, afvalligen of menschen waarvan wij in het geheel niet gediend zijn. Hun aanduiding- als oppositie is de eenige kenteekening van hun treurig bestaan. Ook wij waren eens in de oppositie, maar wij waren de nationaal- socialistische partij en ons geloof was ons program. Dezen zijn echter alleen maar oppositie en hebben geloof noch program. Maar ook dit laatste restant van een niet nationaal- socialistische wereld- en staatsopvatting zal onze volgende aanval uiteen doen spatten. De juistheid van onze idee, de kracht van onze prestaties, de duurzaamheid van onzen wil zal van hen winnen wat Duitsch is en daardoor kan gewonnen worden. De rest zal juist zoo onbeteekenend zijn voor de toe komst der Duitsche natie als de normale mate van het misdadigersdom van geen be lang moet zijn voor de menschelijke samen leving. De nationaal-socialistische partij heeft haar macht door en met den wil van het Duitsche volk. Zij heeft verder daarbij den plicht haar door de overweldigende meer derheid goedgekeurd program te verwezen lijken. De eerste gedachte en de eerste taak van dit program luiden onder onafgebroken zorg en arbeid de macht der beweging uit te breiden en in den staat te bevestigen en nooit meer uit handen te geven. Iedere poging tegen de leiding van de nationaal-socialistische beweging en van het rijk een gewelddaad op touw te zetten zullen w\j neerslaan en in de kiem smoren, zij kome van wie zij wil. In Duitschland zijn revoluties steeds zeld zaam geweest. Het nerveuze tijdperk der 19e eeuw heeft bij ons definitief zijn einde gevonden. In de eerstvolgende duizend jaren heeft in Duitschland geen revolutie meer plaats. Ons regiem is op alle gebieden met den arbeid begonnen. Op buitenlandsch politiek gebied hebben wij plechtig de beginselen afgekondigd, volgens welke de Duitsche natie zonder haat of wraakzucht tegen anderen, vrede en vriendschap zoekt, ook met degenen, die voor 15 jaar nog als vijanden tegenover ons stonden. In de erkentenis der noodzakelijke gevol gen van een nieuwen oorlog in Europa, die slechts tot een communistische chaos kan leiden, hebben wij alles gedaan wat kan leiden tot verbetering der betrekkingen met deze landen. Ofschoon ons beroep zoo vaak zonder eenig antwoord bleef, wij weten nochtans, dat het niet de volken zijn, die oorlog wen- schen, maar kleine klieken van internatio nale ophitsers, wier belang het is oorlog te doen ontstaan, aan de oorlogen wat te ver dienen, maar nimmer in oorlogen te strij den. Wij geven echter de hoop niet op, en evenmin zien wij af van onze rechten. De Duitsche natie kan niet worden afgemeten naar de woorden der internationale vrij buiters en politicasters. In deze overtuiging moesten wij ons terugtrekken uit instellin gen, die niet bereid waren Duitschland als gelijkgerechtigde te erkennen. Dat het Duitsche volk daarmee instemde, heeft de volksstemming bewezen. Op buitenlandsch politiek gebied was de zwaarste taak de reorganisatie van de par tij en haar onder-organisaties, de zuivering van elementen, die niet waard waren haar naam te dragen. Deugden, die de leider van het volk ver wacht, trouw, gehoorzaamheid, offervaar digheid, bescheidenheid, moeten nog meer van de leiders worden geëischt. Het volk zal ons echter niet euvel duiden, dat wij noodgedwongen uitbranden, wat uitgebrand worden moet. Naast het werk ter verbete ring van den staat staat dat ter verbetering der partij. De opbouw des rijks tot een sterke een heid heeft vorderingen gemaakt. Wij heb ben de vroegere landen niet tot verachte provincies gemaakt, maar ze verpleegd en verzorgd. Een omvangrijk saneeringswerk is begonnen, de financieel voor den onder gang staande landen en gemeenten zijn in vele gevallen gered. Want wij willen geen in ellende gedompelde provincies, maar bloeiende gouwen van het Duitsche rijk. HET BUITENLANDSCH KAPITAAL IN HET SAARGEBIED. De president van de regeeringscommissie van het Saargebied, Knox, heeft aan den Volkenbondsraad het verzoek gericht, de buitenlandsche kapitalisten, die in het Saargebied geld gelegd hebben, te bescher men, voor het geval, dat wanneer de Saar bij Duitschland terugkeert, transfer-moei lijkheden zouden kunnen ontstaan. Knox wijst in verband hiermee op de „gevaren", die door de onzekere financieele en econo mische toekomst van het Saargebied, zul len dreigen. Hij beroept zich hierbij op het Pransche Saar-memorandum, waarin even eens op deze gevaren wordt gewezen. Knox motiveert zijn standpunt als volgt„Voor het geval voor de belangen van de Saarbe- volking bij een terugkeer naar Duitschland gezorgd wordt, dan moet men ook de bui tenlandsche financieele interessen in het Saargebied tegen de gevolgen van de door de Duitsche wetgeving ontstane transfer moeilijkheden beschermen." GEEN „VERARMING" DER STAD FRANKFORT. Onlangs gaf Reuter een bericht aan de bladen door, waarin er melding van werd gemaakt, dat de stad Frankfort a.d. Main zeer verarmd was door het wegtrekken der rgke Joden. In tegenspraak daarmede meldt thans de j SEPTEMBER. September is al flink in gang, 't is duidelijk te merken, We zijn weer voor geruimen tijd uit de vacantiesfeer, Voor ieder, die nog werken mag, is het parool weer werken, En de natuur neemt gaandeweg ook haar gewonen keer. Het groen begint al leelijk bruin en mooi bruin ook te worden, En in het bosch wordt, stuk voor stuk, het herfstig kleed gespreid, Het geelbruin kleed van bladeren, die aan den boom verdorden, En die September saampakt in een bui van nattigheid. We gaan weer aan de winterjas en aan den schoorsteen denken, Of d' eerste nog wel mee kan en de tweede moet geveegd, We gaan aan 't brandstof vraagstuk weer hernieuwde aandacht schenken, En over 't kleedingvraagstuk wordt zwaar overleg gepleegd. Terwijl helaas voor 't strandvermaak het einde schielijk nadert, Zijn weer de wintersporten uit hun zomerslaap ontwaakt, Verenigingsbesturen hebben weer voor 't eerst vergaderd, De sprekers zijn na korte rust weer extra welbespraakt, Men speurt de kentering alweer op allerlei terreinen, Er is een nieuwe toon ook in het daaglijksch weerbericht, Want IJsland laat opnieuw de komst van weer depressies seinen, Die blijkbaar steeds bij voorkeur naar ons landje zijn gericht, Ik wil me toch eens wenden tot de heeren, die regeeren, En die zoo dikwijls werken met een invoercontingent, Wanneer zal men in IJsland ook eens gaan contingenteeren, Voor d' invoer van depressies die het ons des winters zendt. („Utr. Dagbl.")] P. GASUS. „Presse und Werbestelle" van de stad Frankfort a.d. Main, dat dit Reuter-bericht niet met de feiten overeenstemt. Li die te genspraak wordt o.a. het volgende gezegd ,Feit is dat de financieele toestand van de stad Frankfort a.d. Main door toedoen van de vroegere stedelijke bewindvoerders sterk achteruit was gegaan. Het heeft groote moeite gekost deze weer in orde te brengen, doch zulks is aan de nationaal-socialistische leiding der gemeente thans gelukt. Ondanks het vertrek van vele Joodsche firma's staat de stad Frankfort a.d. Main er heden in financieel opzicht veel beter voor dan twee jaren geleden." SINCLAIR'S POPULARITEIT. Men weet, dat Upton Sinclair, de been de Amerikaansche schrijver, door de demo craten in den staat Californië candidaat is gesteld voor de verkiezingen van November voor het gouvernementschap. Hij behaalde daarbij 310.952 stemmen, ongeveer 125.000 meer dan zijn voornaamste tegencandidaat George Creel. Sinclair heeft aan dit succes bijna een jaar lang hard gewerkt. Na een onvermoei de campagne van bijna 30 jaren als socia listisch schrijver tegen het kapitalisme in het algemeen en de Amerikaansche vormen daarvan in het bijzonder, verliet Sinclair in September 1933 de socialistische partij, om via de democraten de practische poli tiek te voeren, waar hij als lid der socialis tische partij voorloopig in geen geval toe gekomen zou zijn. Hij sprak het openlijk uit'n oude partij zou hij gebruiken voor 'n nieuwe taak en met haar (zoo beloofde hij) zou er een eind gemaakt worden aan de armoede in Californië. Heel de staat glim lachte bij dat gebaar in de richting van Utopia. Doch nu glimlacht men niet meer. Aanvankelijk kon Sinclair slechts in enkele kleine blaadjes, zijn beschouwingen terug vinden, doch nu nemen twee van de meest liberale bladen zijn redevoeringen zonder voorbehoud op. Al stemmen ze met Sin clair's beschouwingen niet in, ze erkennen openlijk de waarde van zijn redevoeringen voor den lezerskring als zeer gezocht nieuws. Men kan dit niet alleen als een gevolg beschouwen van de intense reclame campagne van de verbreiding van 1.800.000 ex. van de brochure „ik, gouverneur van Californië" en van de oprichting der 800 Sinclair Clubs. Er moet bij de lezers en hoorders ook plotseling een verhoogde vat baarheid zijn gekomen voor Sinclair's de mocratisch verkleede socialistische beschou wingen. Sinclair's program stelt economische eilanden in, waar de werkloozen bankroete en stilgezette fabrieken in eigen beheer zou den krijgen en zoo in eigen onderhoud zou den voorzien. Zoo zullen er ook voor land bouw geschikte terreinen aan de werkloo zen worden gegeven. Het noodige geld voor exploitatie zou door den staat verschaft worden. De staat zou over meer geld be schikken door zware belastingen op inko men, door hooge successierechten, belastin gen op ongebruikt land. Alleen kleine hui zen en boerderijen zouden vrij zijn. Ouden van dagen, blinden, invalieden en weduwen met onverzorgde kinderen zou den vaste toelagen krijgen. Volgens Sinclair is het zijn doel „de de mocratie te redden zonder heftige revolu tie", doch het winststelsel zou moeten ver dwijnen. Prins Maurits en Jacob Cats waren tevens op bezoek. De rijkdom van hetgeen de be roemde tuin van Hondius opleverde, werd uitgebeeld door meisjes die mandjes met groenten, fruit en bloemen droegen. Hierna volgden nog een wagen voorstel- lende De Vliegende Hollander, het spook schip, dat volgens de bekende sage de zeeën onveilig maakte en waarvan de kapitein Willem van der Decken te Ter Neuzen ge boren zou zijn, en een allegorische praal wagen, voorstellende de gunstige uitwer king van de in 1584 te Ter Neuzen gegeven stadsrechten. Ook de reclame-optocht die hierop aan sloot, gaf veel moois te zien. De winkeliers die hieraan medededen hadden hun uiterste best gedaan, om zoo goed mogelijk voor den dag te komen, waarin zij dan ook ten volle zijn geslaagd. Deze feestdag werd besloten met een con cert op de Markt gegeven door het muziek gezelschap „Harmonie" van Biervliet onder leiding van den heer A. Luteijn. Ook hier voor bestond, gezien het groote aantal luis teraars, groote belangstelling. Scheepvaartberichten. Betreffende de aanvaring welke bij Ter Neuzen heeft plaats gehad tusschen het Grieksche stoomschip „Rokos" en het Noor- sche stoomschip „Dageid" wordt nader ge meld, dat de „Rokos" water maakt in ruim 1. De lading olie van de „Dageid" vloeit te Antwerpen weg. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Axel 19.08, 7, l 4.76 Sas van Gent 6.96, 6.78. Besmettelijke ziekten, In de week van 26 Augustus tot en met 1 September zijn in onze provincie voorge komen 1 geval van febris typhoïdea te Sas van Gent (het tweede geval in één gezin), 6 gevallen van roodvonk, waarvan 2 te Krui- ningen en 1 in ieder der gemeenten Colijns- plaat, Kloetinge, Stavenisse en Wolphaarts- djjk en 1 geval van meningitis cerebros- pinales epidemica te Scherpenisse. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Toegelaten tot de evangelie-bediening. Het provinciaal kerkbestuur van Fries land heeft tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten den heer W. E. Heijboer te Middelburg, candidaat te Lei den. Ds. H. A, Leenmans 90 jaar. Een bekende figuur uit de Algemeene Synode en een der oudste em.-predikanten van de Ned. Herv. kerk, dr. H. A. Leen mans te Harïingen, hoopt 13 September a.s. den 90-jarigen leeftijd te bereiken. Een bui tengewoon langen diensttijd heeft hij mogen belevenniet minder dan 58 jaren. Deze Luthers bijbelvertaling 400 jaar. In verband met het feit, dat het 400 jaar geleden is, dat Maarten Luther zijn bijbel vertaling voltooide, heeft, naar uit Berlijn wordt gemeld, rijksminister Rust aanwij zing gegeven, dat dit feit voor alle Evan gelische scholieren op passende wijze zal worden herdacht. MARINE EN LEGER Brievenmalen voor H.M.'s Johan Maurits van Nassau. In verband met de reis van H.M.'s flot tieljevaartuig „Johan Maurits van Nassau" van Willemstad (Curacao) naar Colon en terug, zullen aan de opvarenden brieven malen worden toegezonden naar Curasao voor het laatst op 9 September a.s. met den trein van 10.04 uit Amsterdam. Daarna worden brievenmalen verzonden naar Colon op 18 September met de boot van Hoek van Holland naar Harwich en met de treinen van 19.15 van Amsterdam en 21.53 van Rotterdam. De na 21 September ontvangen corres pondentie wordt weder naar Curasao ge zonden. Leger en Vloot. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 September bevorderd tot kapitein ter zee, de kapitein-luitenant ter zee R. P. van de Wetering bijgenaamd De Rooij en S. van Ramshorst. is aan den luit. ter zee 2e kl. H. F. Bach Kolling, den res. le luit. H. C. Capelle van het 2e reg. inf. en den luit. ter zee le kl. P. A. Gallas, en den res.-luit.-kol. P. W. C. van Asperen, van het dienstvak der intendance, eervol ontslag verleend. Bij Kon. besluit zijn benoemd a. bij het wapen der infanterie tot luit.- generaal, de gen.-majoor C. J. H. van der Harst, van den staf der inf., gouverneur der Kon. Mil. Academie tot gen.-majoor de kolonel H. G. Keppel Hesselink, comm. van de Vde inf.-brigade tot kolonel de luit.- kolonels H. Heetjans, W. J. Arriëns en O. P. Bennewitz, onderscheidenlijk comm. van het 22e, 3e en le reg. inf. b. bij het wapen der artillerie tot luit.- generaal de gen.-majoor H. A. F. G. van Ermel Scherer, comm. der 3de divisie, te vens bevelhebber in de 3de mil. af.tot kolonel de luit.-kolonel R. H. A. van den Wall Bake, comm. van het korps rijdende artillerie c. bij het wapen der genie tot luit.-gene- raal de gen.-majoor M. Raaymakers, van den staf der genie, inspecteur der genie, te vens hoofd der Vde afc' van het departe ment van defensie d. bij het wapen der Kon. marechaussee tot kolonel de luit.-kolonel H. L. E. G. J. Werner, comm. der le divisie der Kon. ma rechaussee is op verzoek eervol ontslag uit den mi litairen dienst verleend ter zake van lang- durigen dienst aan de luit.-generaals Van der Harst, Van Ermel Scherer en Raayma kers, gen.-majoor Keppel Hesselink, allen voornoemd zijn benoemd i

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 2