NOOTJES SPORT BUITENLAND Gemeenteraad van Vlissingen. De K.L.M. heeft dezer dagen de 50.000e passagier van dit jaar geboekt. Hedenmorgen te 5 uur is het K.L.M.- vliegtuig „De Pelikaan" van Schiphol naar Indië vertrokken 5 passagiers zullen de reis medemaken. Te 7.30 uur is het toestel te Leipzig geland. Te 's-Gravenhage is overleden de eertijds vermaarde humorist Luciën, wiens familie naam De Lang is. Hij was oorspronkelijk voor een ambtenaarsloopbaan bestemd, doch wijdde zich weldra geheel aan de amuse mentskunst en werd een gevierd humorist. De gemeenteraad te Nijmegen heeft be sloten te onderzoeken of het mogelijk is het gemeentelijk trambedrijf in een auto busdienst om te zetten. Het trambedrijf le- yert nl. te groote verliezen op. Naar het agentschap Kokuzu meldt, zijn 11 Chineesche onderdanen geëxecuteerd. Zij liadden een aanslag beraamd op den chef van het Mandsjoergsche leger, generaal Tsjan Sin Koey Weijl, om voor de nu in dienst zijnde agen ten zulk een regeling te treffen, nam de raad aan met 8 tegen 7 stemmen. Enkele eigenaren van panden aan het Vlissingsch Wagenplein hadden schadever goeding verzocht, omdat zij door een groote verbetering van den weg over den Blaau- wendijk de waarde van hun woningen en vooral ook het uitzicht meenden te zien Verminderd. Tegen het voorstel van Burg. en Weth. óm geen schadevergoeding toe te kennen stemde alleen de heer Mes, die nog een voorstel had gedaan om tot 600 schade vergoeding uit te keeren. Bij het voorstel om in werkverschaffing het draineerkanaal van de prise d'eau der waterleiding te doen verlengen, waarvan de kosten voor de gemeente 16.700 zullen bedragen, meende de heer Paul, dat dit werk geen object voor werkverschaffing, doch gewone productieve werkzaamheden zijn, omdat men vooral ook met het oog op de levering van water aan Vlissingen en andere gemeenten op Walcheren spoedig dit uitgebreide kanaal zal noodig hebben. Dit punt lokte uitvoerige discussie uit, maar ten slotte bleef de heer Paul alleen staan. Nog is met 7 tegen 4 stemmen besloten een schrijven te richten aan den minister van onderwijs in het belang van den op wachtgeld gestelden onderwijzer in lichame lijke oefening, die volgens de opvatting van Ged. Staten waarschijnlijk geen recht zou hebben op wachtgeld. Het college heeft zich ter zake met den minister in verbin ding gesteld. De raad benoemde tot lid van het bur gerlijk armbestuur den heer dr. II. Reilingh en tot lid der commissie van toezicht op den gemeentelijken dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeline den heer ir. A. A. Brevet. De overige voorstellen werden alle zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Muziekuitvoeringen. Het Middelburgsch muziekkorps geeft morgen, Vrijdag een uitvoering op het Mo lenwater, en maakt daarna in verband met den jaardag van H.M. de Koningin de tra- ditioneele wandeling door de stad voor Uit het VolkVoor het Volk. Zondagmiddag van 12 tot 1 uur geeft het korps weder een uitvoering in de Abdij. De Stadhuis-belichting. Het aantal vreemden was wellicht niet zoo groot als de vorige weken, maar toch hebben nog velen met groote bewondering kennis gemaakt gisteravond met het stad huis bij het licht der schijnwerpers. Jammer was het dat niettegenstaande de telefonische toezegging aan den administra teur van Vreemdelingenverkeer, toen deze Dinsdag de Pzem te Vlissingen opbelde, de tram toch ditmaal weer wel naar de markt kwam en het bij navraag bleek, dat het per soneel .der tram niets van de toezegging wistj KOUDEKERKE v.v.v. Het concert dat gisteravond te Kaapdui nen zou worden gegeven tot sluiting van het seizoen en dat met een vuurwerk zou worden besloten, is wegens het ongunstige weer uitgesteld. Het zal nu bij gunstig weer hedenavond plaats hebben. Besmettelijke ziekten. In de week van 19 tot en met 25 Augus tus zijn in onze provincie voorgekomen 9 gevallen van roodvonk, nl. 2 te Kruiningen, 2 te Wissekerke, 2 te IJzendrjke en 1 in ieder der gemeenten Colijnsplaat, Koudeker- ke en Ovezande, 1 geval van fabris typhoï- des te Ierseke en 1 geval van diphtherie te Graauw en Langedam en Serooskerke (W.) Postduiven. De postduivenve°r- eeniging „de Posthoorn" hield onderstaande wedvluchten Moescroen, 12 Augustus A. A. van den Berge le, 9e, 15e, 16e, 32e, 33e en 34e pr. L. van Sorge 2e en 41e pr.J. C. Eiff 3e en 13e pr.J. de Ridder 4e en 6e pr.L. J. Izebout 5e en 26e pr.A. de Visser 7e, 18e, 19e, 23e, 24e, 30e en 31e pr. D. van Leeu wen 8e pr.J. W. Hanssen 10e pr.J. B. van Hecke lie pr. T. de Nooijer 12e pr. N. van Hoorn 14e en 28e pr.Janus Stroo 17e en 25e pr. A. van den Heuvel 20e, 21e, 29e, 35e en 39e pr. P. Schenkel 22e, 36e en 38e pr. W. Warren 27e en 40e pr. Mons, 19 Augustus W. Warren le, 16e en 23e pr. J. B. van Hecke 2e en 39e pr. A. van den Heuvel 3e en lie pr.W. de Nooijer 4e, 5e, 10e en 48e pr.D. van Leeu wen 6e en 45e pr. P. Schenkel 7e, 26e, 28e, 30e en 40e pr. J. de Ridder 8e, 13e, 18e en 27e pr. P. Dommanschets 9e en 31e pr. A. A. van den Berge 12e, 22e, 34e, 35e en 36e pr. J. van Akkeren 14e en 25e pr.A. de Bree 15e, 20e en 46e pr. J. C. Eiff 19e en 37e pr. N. van Hoorn 21 pr. A. de Visser 24e en 33e pr. I. Dattin 29e en 42e pr. J. van der Weele 17e en 32e pr. J. K. 38e, 43e, 44e en 47e pr.W. J. Hanssen 41e pr. Noyon, 26 Augustus J. de Ridder le en 31e pr.I. Dattin 2e pr. D. van Leeuwen 3e pr.A. de Visser 4e, 10e, 11e, 12e, 20e en 22e pr. W. Warren 5e, 7e, 25e en 42e pr, J. B. van Hecke 6e en 34e pr. L. J. Ize- bout 8e en 17e pr. A. van den Heuvel 9e pr. J. van der Weele 13e en 27e pr.A. de Bree 14e, 15e en 2f pr. L. van Sorge 18e, 36e en 41e pr. J. van Akkeren 19e en 37e pr. Janus Stroo 21e en 30e pr. N. van Hoorn 23e en 38e pr. J. C. Eiff 24e en 26e pr. A. A. van den Berge 29e en 40e pr. W. J. Hanssen 32e en 35e pr.; W. de Nooijer 33e en 39e pr. Beker jonge duiven gewonnen door den heer J. de Ridder. Kampioenschap vlucht jonge duiven gewonnen door den heer J. de Ridder, 317 p.no. 2 den heer A. de Vis ser, 316 p. Biljarten. Voor de a.s. compe titie van den Nederlandscnen Biljartbond, welke aanvangt half September a.s., heeft de alhier gevestigde biljartclub A.B.C. in geschreven met de drie volgende teams, nl.: team C M. Boekhout, A. v. d. Velde, C. Hoornick en J. v. d. Velde. Reserve A. Suurmond team D A. Suurmond, A. KesteLoo, A. Goormachtig en C. Elich. ReserveM. Korff team E M. Korff, C. van Schaik, L. de Nooijer en L. Korteweg. Reserves J. Suurmond, L. Labruyère en C. Castel. EEN REDE TOT DE DUITSCHE OUDERS. De Duitsche rijksjeugdleider Baldur von Sckirach heeft gisteravond over alle Duit sche zenders een rede gehouden tot de Duitsche ouders. Hij weidde uitvoerig uit over de heerlijke weken, die de Hitlerjeugd dezen zomer in de kampen heeft doorge bracht en dankte de ouders "voor het ver trouwen, dat zij in de Hitlerjugend stellen. Aan het slot van zijn rede keerde hij zich tot de buitenlandsche pers. Als eenige buitenlandsche zenders en dagbladen meenen, aldus Baldur von Schi- rach, dat zij het opbouwend werk der Duit sche jeugd kunnen verstoren door mij te belasteren, mij voor dood te verklaren en een millioenen-dief te noemen, dan doen zij dat maar. Ik heb voor mijn werk niet de instemming van het vreemde journaille nocdig Slechts de goedkeuring van mijn Führer heb ik noodig en die heb ik. Vólgens zijn bevel zal ik verder werken en hem evenals in de afgeloopen tien jaren, ook in de toekomst trouw zijn. Hand in hand met de Duitsche ouders en de Duitsche jeugd zal de Hitlerjugend verder arbeiden. Dapper en trouw staat de jonge natie achter haar Führer. Duitsche ouders, aldus eindigde de rijksjeugdleider zijn radio-rede, uw kinde ren zijn de grootste trots van den nieuwen staat. Het Duitsche rijk is eeuwig door de Duitsche jeugd. DE VOLKSSTEMMING IN HET SAARGEBIED. De correspondent van „het Vad." te Ge- nève meldde gisteravond Overeenkomstig de door den Volken bondsraad op 4 Juni aangenomen resolutie met betrekking tot de organisatie van de volksstemming in het Saargebied, heeft de voorzitter van den raad heden de lijst van rechters voor de in te stellen rechtbanken (een hooge volksstemmingsrechtbank en 8 arrondissementsrechtbanken) bekend ge maakt. Het hooge hof wordt gepresideerd door den Italiaan Bindo Galli. Vice-presi dent is de heer James Creed Meredith (Ier land). Als rechters voor het hooge hof zijn benoemd een Portugees, twee Zwitsers, een Zweed, een Spanjaard en een Noor. Op de lijst van rechters voor de arrondis sementsrechtbanken vinden wij de namen van onze landgenooten de heeren Reyers, kantonrechter in Den Haag en Van der Wijck, plaatsvervangend rechter voor de arrondissementsrechtbank in Den Haag. Verder zijn hiervoor benoemd een Zuid- Slaviër, een Letlander, een Noor, een Deen en een Luxemburger. De rechtbanken zullen recht spreken over geschillen met betrekking tot de personen, die het recht van stemmen hebben en over de geldigheid van de uitgebrachte stemmen; verder over misdrijven die onder de volks stemmingswetgeving zijn gepleegd en over inbreuken op het strafrecht, voor zoover zij verband houden met het doel van de volks stemming en gepleegd zijn voor, tijdens en na de volksstemming. De rechtbanken treden op 1 September in functie, EEN VORSTELIJKE VERLOVING. De Koning en de Koningin van Engeland kondigen de verloving aan van Prins George met prinses Marina, dochter van Prins en Prinses Nicolaas van Griekenland. Aan deze verbintenis heeft de Koning met vreugde zijn goedkeuring gehecht. Prins George, de vierde zoon van den Ko ning en de Koningin van Engeland, is 32 jaar oud. Eveals zfjn vader, was hij in op leiding bij de Britsche vloot. In 1916 ging hij naar Osborne en later diende hij 8 jaren op zee bij de Middellandsche Zeevloot en de Atlantische vloot, het Chineesche eskader en op de Amerikaanscbe en West-Indische vlootbases. In 1929 trad hij uit den dienst bij de vloot en verwierf zich kennis van bestuurszaken, eerst op het ministerie van buitenlandsche zaken, en later op het ministerie van bin- nenlandsche zaken, waar hij werkzaam was als inspecteur van een afdeeling. In 1930 bracht de Prins een bezoek aan Noorwegen om er den Koning en de Konin gin te vertegenwoordigen bij gelegenheid van de viering van den 25sten verjaardag der troonsbestijging van Koning Haakon en later vergezelde bij den Prins van Wales op diens 18.000 mijlstocht naar Zuid-Ame rika. In het begin van dit jaar maakte hij een reis van 3 maanden door Zuid-Afrika en bezocht ook het eiland Rhodus, den Belgi schen Congo en het Portugeesche gebied bij de Lobito-baai. De Prins beeft speciale studie gemaakt van de arbeidsvoorwaarden in de Britsche industrie en schenkt bijzondere aandacht aan de zorg voor het ziekenhuiswezen. Prinses Marina is de jongste der drie dochters vaL prinses Helena en prinses Ni colaas van Griekenland, die de jongste broe der is van wijlen Koning Constantijn. Haar moeder was vóór haar huwelijk grootvorstin Helena van Rusland. Haar grootvader was Prins Willem van Denemarken, die Koning der Grieken werd onder den titel George I. Prinses Marina ontmoette Prins George voor het eerst, nu vijf jaar geleden en heeft herhaaldelijk een bezoek gebracht aan En geland. Prins George heeft een vacantie van twee weken doorgebracht in Joegoslavië als gast van Prins Paul van Joegoslavië, die met de oudste zuster van Prinses Marina gehuwd is. Men verwacht, dat Prins George nog een week langer zal blijven. De verloving wordt geestdriftig begroet door de pers, die unaniem haar gelukwen- schen en hartelijke welkomstgroeten aan biedt aan de Prinses uit naam van het Brit sche volk. TOCH EEN GEHEIM POOLSCH- DUITSCH VERDRAG. De correspondent van de „Liberté" te Warschau meldt aan zijn blad, dat hg van bevoegde zijde inlichtingen heeft verkregen, die hem reden geven, ondanks de officieele tegenspraken, te gelooven, dat de aanvan kelijke berichten omtrent het bestaan, naast het Duitsch-Poolsche non-agressie pact, van een geheim verdrag tusschen Duitschland en Polen inderdaad juist zijn Onder voorbehoud weet hij zelfs omtrent den inhoud van dit verdrag mede te deelen, dat Duitschland als een levensvoorwaarde voor Polen zou erkennen de noodzakelijk heid van een uitweg naar de Baltische Zee. Deze zou tot stand kunnen komen door de verkrijging van de politieke eenheid met Lithauen, in welk geval Duitschland defini tief zou afzien van zijn eisch tot teruggave van de haven van Memel. In geval van een militair conflict tus schen Polen en Lithauen zou Duitschland zooveel mogelijk de Poolsche politiek steu nen. Wanneer de eenheid tusschen Polen en Lithauen tot stand zou zijn gekomen zou Polen ten gunste van Duitschland afstand doen van den Corridor en van de stad Gdynia, terwijl het rich niet zou verze:ten tegen terugkeer van de Vrije Stad Dantzig tot het Rijk. Voorts zou het verdrag een economische overeenkomst bevatten op de basis van we- derkeerigheid inzake de uitwisseling van grondstoffen en levensmiddelen tegen che mische producten en fabricaten. KERKVERVOLGING IN MEXICO. In het jongste nummer van „Living Church", het officieel orgaan van de Ame- rikaansche Episcopale Kerk, wordt een op roep gepubliceerd tot de leden van alle kerkgenootschappen in de Vereenigde Sta ten, om een gemeenschappelijke actie te beginnen tegen de godsdienstvervolging, die dcor de revolutionnaire partij in Mexico met goedvinden van de regeering wordt gevoerd. Het artikel, dat tot opschrift draagt„De Godsdienst in Mexico" vestigt de aandacht op het feit, dat in Mexico reeds jarenlang een verschrikkelijke anti-clericale agitatie woedt en dat men daar zelfs een wet heeft ingevoerd, waardoor het geven van gods dienstonderwijs verboden wordt in iedere lagere of middelbare school en in iedere inrichting voor hooger onderwijs of uni- ve;_ leit. Nadat de schrijver verder heeft uitgeweid over den haat van de Mexicaansche regee ring tegen iederen vorm van godsdienst, besluit het artikel „Het lijkt ons, dat ook hier een terrein ligt, waar alle krachten der Christenen, van Katholieken en Protestanten, gecon centreerd moet worden en dat ook hier, evengoed als op een ander gebied, door het Legioen der Eerbaarheid succes zal worden bereikt. Zou het r.iet mogelijk zijn voor het Ka tholieke Episcopaat en voor onzen Nationa- len Raad alsmede voor den Federalen Raad van Kerkgenootschappen, om gezamenlijk een protest-actie te beginnen tegen de ver volgingen, waaraan de geheele Christen heid in Mexico is blootgesteld, daar heel het land is overgeleverd aan den haat van een goddelooze politiek;?/'- Zitting van Donderdag 30 Augustus, des middags 2 uur. Voorzitter de heer C. A. van Woelderen. Tegenwoordig alle leden. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering werden goedgekeurd. Er werden verschillende mededeelingen gedaan, o.a. van goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Verder van een brief van den minister van sociale zaken, d.d. 21 Augustus;- hou dende mededeeling, dat een gewgzigd tarief zal worden toegepast voor de werkloozen alhier, die afkomstig zijn van den scheeps bouw en thans 24 of meer per week zou- der kunnen verdienen. De heer Van Spanning verzocht namens de verschillende instanties een woord van dank te brengen voor de spoedige afdoe ning van deze zaak. Hij hoopt dat er geen misverstand zal ontstaan. Tevreden zijn wij niet. De steun regeling had behouden moeten blijven. Voor de wijze waarop Burg. en Weth. hebben ge handeld past echter een woord van dank. Naar aanleiding van den brief van den minister van sociale zaken, d.d. 10 Juli jl., betreffende het verleenen van een tegemoet koming aan werkloozen, die lid zijn van een ziekenfonds en die de contributie dik wijls niet meer kunnen betalen, zijn Burg. en Weth. voornemens in overleg te treden met het bestuur van het Ziekenfonds Wal cheren, teneinde een regeling daaromtrent tot stand te brengen, waarbij de lasten van de verzekering worden verdeeld over de ge meente, de verzekerden en het ziekenfonds. De voorzitter zeide, dat Burg. en Weth. voornemens zijn zich in verbinding te stel len met het Ziekenfonds Walcheren. Voor de volgende zitting kan dan een definitieve regeling worden getroffen. Dit werd goedgevonden. Overgelegd werd het verslag van den toestand der gemeente over 1933. Dit zal aan de leden worden gezonden. Het bestuur van de Christ. Sociale ver- eemging „Maarten Luther" heeft een adres ingezonden met verzoek om maatregelen te nemen om de huurprijzen der woningen te verlagen.. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om advies. Het bestuur der Nationaal Socialistische Beweging heeft een adres gezonden betref fende het niet in de Openbare Leeszaal ter lezing liggen van het weekblad „Volk en Vaderland". Dit zal worden behandeld bij het desbe treffende voorstel van Burg. en Weth. Benoemingen. Tot tijdelijk leeraar in het bouwkundig teekenen aan de Avondschool voor Nijver heidsonderwijs voor den cursus 1934/1935 wordt benoemd de heer W. J. Bruijnooge en tot vast leeraar in natuur- en werktuig kunde aan die inrichting de heer J. Schel- tens. Tot leden en plaatsvervangende leden van het scheidsgerecht der ambtenaren werden benoemd de heeren mr. P. M. W. J. van der Slikke en J. van der Bend en tot plaatsver vangende leden de heeren mr. J. I. Dijkhuis en dr. H. de Noo Bzn., allen aftredend. Gemeente-begrooting voor 1934. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld tot gewijzigde vaststelling van de gemeente- begrooting dienst 1934 en van de begrooting voor het waterleiding-bedrijf, met gewijzig de goedkeuring van die voor Maatschappe lijk Hulpbetoon, dienst 1931. Aangenomen. Levering van duinwater. Vervolgens werd behandeld het voorstel om met Ingang van 1 Januari a.s. 100.000 M3. water te betrekken van de waterlei ding te Middelburg tegen 12 cent per M3. en ingaande op een nader vast te stellen datum 50.000 M3. water boven de 100.000 M3., tegen 10 cent per M3. Aangenomen. Adres Nienebokos. Voorgesteld werd om bg verordening de perceelen, uitsluitend dienend tot uitoefe ning van het bedrjjf van houder van een koffiehuis of restaurant, voor de personeele belasting gelijk te tsellen met gemeubelde verhuurde kamers. Aangenomen. Vlissingscli Ziekenhuisfonds. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld tot aankoop van enkele perceelen grond, ter grootte van 208C M2. van de stichting „het Vlissingsch Ziekenhuisfonds" voor een bedrag van 1262.33, Aangenomen. Wederzy'dsche hulpverleening bjj brand. Ter vaclstellilng werd aangeboden een gewijzigde overeenkomst met de gemeente Middelburg betreffende wederzijdsche hulp verleening bij brand, Aangenomen. Het weekblad «Volk en Vaderland". Behandeld werd vervolgens het voorste) van Burg. en Weth. om afwijzend te be schikken op het adres van het bestuur van de groep Vlissingen van de Nationaal Soci alistische Beweging om terug te komen op de weigering van het bestuur der openbare leeszaal cn bibliotheek het weekblad „Volk en Vaderland" ter lezing neer te leggen, De heer Woltering zeide Wanneer wij dit punt behandelen^zij het mij vergund hierover een enkel woord te zeggen. En wanneer ik dit doe^dan wil ik in de eerste plaats zeggen, dat ik geen voor stander ben van het nationaal-socialisme, en dat ik dit zal bestrijden met eerlijke middelen, zooveel als in mijn vermogen is. Dit neemt echter niet weg, dat ik meen, dat door het bestuur van de openbare leeszaal tegenover deze vereenigingvolgens mijn ge- dachten^een verkeerde houding wordt aan genomen. Wanneer in de leeszaal geen bla den ter lezing waren, waarvan ik de lectuur ook verderfelijk vind voor ons volksbe staan, dan zou ik hierover niet willen spre ken en kon ik mij ten vollef aansluiten bij de meening van het bestuur der leeszaal, maar nu deze daar ook nog ter lezing zijn, vind ik het een meten met twee maten en keur het besluit van het bestuur der lees zaal af. Het vorige jaar is bg de begrooting ook de post subsidie voor de leeszaal besproken en is toen door de rechterzijde gewezen op de revolutionnaire lectuur die daar ter le zing lag, en is nog een voorstel door een lid der rechterzijde gedaan deze subsidie niet meer te verleenen. Na bespreking en toe zegging van een der wethouders, dat zou worden nagegaan hoever Burg. en Weth. hier rechten kunnen doen gelden is dit voor stel toen ingetrokken. Nog hoop ik, dat het bestuur der leeszaal tot andere gedachten zal komen tegenover deze vereeniging, of anders de bladen, welke even verkeerd zijn als „Volk en Vaderland" ook uit de leeszaal te weren. Mocht hierin geen verandering komen dan zal dit een ernstig punt bij de a.s. begrooting uitmaken voor het toekennen der subsidie en zal de rechterzijde haar stem niet meer kunnen geven. De heer Harts zeide, dat het mes niet tweezijdig mag zijn en hij hoopt dat het bestuur der leeszaal tot andere gedachten zal komen. Hij hoopt dat Burg. en Weth. het bestuur hiervan zullen overtuigen. De heer Van Oorschot zeide, dat de taak van de openbare leeszaal is, dat elke stroo ming in de leeszaal tot uiting kan komen. Ieder getuigt op zijn wijze van zijn inzicht. Als zoodanig vindt hij het niet goed dat het blad „Volk en Vaderland" niet in de leeszaal ter lezing ligt. De vraag blijft echter over of het be stuur van de Nat. Socialistische Beweging recht heeft zich te beroepen op gelijkwaar dige behandeling, als wij zien wat de na- tionaal-socialisten in Duitschland doen, waar verboden lectuur op den brandstapel wordt geworpen. Misbaar mag zeker de Nat. Socialistische beweging niet maken. Wg moeten deze zaak zoo bezien en wan neer deze zaak nog eens onder de aandacht wordt gebracht, zal het bestuur van de leeszaal uit de discussie de noodige leering kunnen trekken. De heer Van Hal meende, dat in de lees zaal elke richting naar voren moet worden gebracht. Hij zou het bedoelde blad hebben toegelaten. Nu eenmaal een besluit is geno men in tegenovergestelden zin, acht hij geen reden aanwezig hierop terug te komen en wil hij geen dwingende bepalingen aan het bestuur opleggen. De heer Paap meende, dat de leeszaal de zaak niet voldoende heeft overzien. Hij zou willen voorstellen aan het bestuur der lees zaal mede te deelen, dat de raad van oor deel is dat het besluit van de leeszaal bij den raad geen instemming vindt. De heer De Meij zeide, dat de rijksinspec teur controle uitoefent op de leeszalen. In dien de raad meent dat het bestuur der leeszaal verkeerd heeft gehandeld, is dit op zijn plaats. Wij kunnen echter geen voorwaarden verbinden aan onze subsidie. Deze worden door het Rgk vastgesteld. De inspecteur heeft gezegd, dat er van rgkswege geen termen aanwezig zijn om in te grijpen. Daarom heeft het geen zin dat de raad zou ingrijpen. Wij mogen geen dreigementen uiten. Het bestuur van de leeszaal kan uit de discussies het standpunt van den raad leeren en daarmede rekening houden. De voorzitter zeide, dat de conclusie van de debatten is, dat Burg. en Weth. zich nog nader met het bestuur der leeszaal in ver binding zullen stellen. Alzoo werd besloten. Reorganisatie onderwas. Voorgesteld werd tot reorganisatie van het onderwijs aan school I aan de Bouwen Ewoudstraat en tot het verleenen van eer vol ontslag aan mevr. M. C. de Baare. Aangenomen- Beschikbaarstelling leermiddelen. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld tot het beschikbaar stellen van de benoo- digde gelden voor het aanschaffen van een aantal leerboeken, schoolbanken en kachel aan de R. Kath. Ulo-school en van banken aan de school voor bijzonder onderwijs op gereformeerden grondslag aan de Verkuijl Quakkelaarstraat. Aangenomen. Verkoop gemeentegrond. Aan den heer Joh. H. Loois Hz. qq. werd verkocht een perceel grond gelegen aan den Singel, ter oppervlakte van ongeveer 192 M2. tegen een koopsom van 2536. Door Burg. en Weth. werd machtiging gevraagd van den door hun college op de ten overstaan van den notaris J. C. Paap alhier gehoucen publieke veiling van 29 Augustus 1934 verrichten aankoop van eenige perceelen bouw- en weiland in den 2w.aihoek en aan den Hoogeweg. De gevraag' machtiging werd verleend. De openbare vergadering werd hierna ge il ot" ,n ging deze over in een met gesloten deuren.

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 2