II 37 AUGUSTUS 500 300 EERSTE BLAD MAANOAÖ Uitgave: Firma F. M IE VE10E Jr., WaJstraet 58-60, Ulissingen. Telef. 10. Postrekening 6S287 Vorschiint dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIEIEUWS No. 201 se «laaiTgailg i934 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk /3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 13.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels tlalles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Voorste] aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is nog het volgende voorstel aan den gemeenteraad gedaan In een overgelegd schrijven d.d. 10 Au gustus 1934 verzoekt het bestuur der Ver- eeniging voor bijzonder lager onderwijs op Gereformeerden grondslag te Vlissingen de benoodigde gelden te willen beschikbaar stellen voor het aanschaffen van 4 school banken tengevolge van de uitbreiding van het aantal leerlingen, zulks ten behoeve van de onder zrjn bestuur staande school aan de Verkuijl Quakkelaarstraat. Na gepleegd overleg is overeengekomen, dat deze banken van gemeentewege zullen worden beschikbaar gesteld. Wij hebben de eer U voor te stellen ter inwilliging van het verzoek de vereischte medewerking te willen verleenen. Jaardag H. M. de Koningin. Bij gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s. zal door de hermonie „Ons Genoegen" een po pulair concert worden gegeven op de kiosk in het Bellamypark. Na afloop woi'dt een muzikale wandeling met fakkellicht ge maakt door een deel der stad, om vervol gens te marcheeren naar het Wooldhuis van den burgemeester. Voor de woning zal als dan worden uitgevoerd de volledige Russi sche Taptoe, met medewerking van tam boers en hoornblazers. Na afloop wordt we derom door een deel der stad gemarcheerd en wordt de stoet op een nader aan te ge ven punt ontbonden. V. R. B. 1924—1934. Ofschoon de V.R.B. met zeer groote te vredenheid mag terugblikken op de sedert haar oprichting- afgelegde humanitaire le vensbaan, besloot zij, in verband met de tijdsomstandigheden, haar tienjarig bestaan niet feestelijk te, herdenken, doch dit feit in de geschiedenis vast te leggen, door het houden van een eenvoudige demonstratie ';n wedstryd in brigade-werk, welke Zaterdag middag onder zeer groote belangstelling, ooi; van de jeugd, en begunstigd door neer- lijk weer in de zich daarvoor bij uitstek leenende kom tusschen Keersluis en Keer sluisbrug van het Kanaal door Walcneren, plaats vonden. Nadat de voorzitter, dr. Staverman, in zijn welkomstwoord gewezen had op de be langrijkheid van den brigade-arbeid, dank had gebracht voor de sympathie, welke de V.R.B. gedurende tien jaar van de zijde van het publiek in alle opzichten heeft on dervonden en den goeden geest in de bri gade, welke geen rang of stand, politiek of godsdienst kent, doch alleen haar mensch- lievend doel steeds voor oogen houdt, had gememoreerd, werd met de afwerking van het interessante programma begonnen. Verschillende bevrijdings- en vervoergre- pen te water werden gedemonstreerd, red dingen met boeitje, klos en haak werden verricht, terwijl we in een humoristisch nummer, dat algeheele hilariteit wekte, te zien kregen hoe een redding niet moet ge schieden. Buiten het programma om, bracht de schrandere hond Hector van den heer Wielemaker een drenkeling behouden aan wal. Onmiddellijk daarop sprong het lieve dier zonder dralen weer te water om twee drenkelingen met succes naar den kant te vervoeren. Als het dier het voorbeeld geeft, zal de mensch dan achter blijven Hadden de heeren Goedhart en But met hun zotter nij de lachers op hun hand, ook in combi natie met den heer Vierhout wist Piet danig °P de lachspieren te werken, o.a. met de boksmatch-langzaamwerkend apparaat. Voorts gaf dit tweetal in verschillende sprongen (zweefduik, salto's, halve schroef, combinatie-duik enz.) veel te genieten. Tot besluit van de zeer geslaagde demonstratie Sing het fantasienummer „Neptunus met nymfen", dat door zijn schitterende montee- ring algeheele bewondering wekte. In deze allegorie werd verzinnebeeld hoe de schoone sirenen een vaartuig met pleizierreizigers verlokken door haar wonderlijke muziek om allen in het verderf te storten, zoodra de zeegod Neptunus daartoe het bével geeft. Een waarschuwing dus om steeds voorzich tig te zijn, daar het water even verrader lijk is als doorschijnend. Anderzijds werd deze symboliseering een bron van troost en een rots van vertrouwen. Want nauwe lijks hadden de nymfen haar slachtoffers de armen geprangd of leden van de Y'R.B,, die zwemmend redden hebben ge leerd, sprongen te water en wisten Neptu nus zijn prooi afhandig te maken. Doch er viel nog iets anders uit dit schouwspel te distilleeren. Er zullen niet altijd V.R.B.'ers in de buurt zijn als het gevaar dreigt. En niet altijd zal er een reddingshaak of iets dergelijks in de nabijheid zijn om aange wend te worden. Men kan wel eens op zich zelf aangewezen zijn. En danLeer daaz'om in de eerste plaats „zwemmen". De wedstrijd, waaraan door leden van de Middelburgsche en Vlissingsche brigades werd deelgenomen, bestond uit verschillen de nummers van zwaar gehalte, gebaseerd op de practijk van het huidige leven. De deelnemers en deelneemsters hebbens hier bij getoond ten volle voor hun taak bere kend te zijn en menige prestatie hebben zij geleverd. Daar was een onderlinge wedstrijd voor de V.R.B. popduiken uit kist op 3 meter. Hierbij werd dus aangenomen het redden uit een gesloten auto. Een oude Ford had de werkelijkheid nog beter geimi- teerd Wel dertig leden hadden zich voor dit nummer opgegeven. Daar dit veel te veel tijd zou gevergd hebben, was de deelname beperkt tot 7. En deze zeven dames en hee ren hebben allen in minder dan geen tijd den drenkeling uit zijn benarde positie verlost. Buitengewoon kranig Een ander zeer zwaar nummer was estafette dames en hee ren 4 maal 25 meter met gekleeden dren keling vervoeren. Ook hierbij werden knap pe bewijzen van vlotheid en handigheid ge geven. De dames waren favoriet Eenmaal zelfs met bijna een baan lengte Nog werd gekampt in 25 meter gekleed zwemmen, daarna popduiken op 3 meter,' in 20 meter onder-water-zwemmen, waarbij bleek hoe moeilijk het is om richting te houden en in rugzwemmen 25 meter. De beoordeeling was opgedragen aan een jury met den heer L. van der Steen als voorzitter en de hee ren J. Prins, J. de Jong, A. W. Za,ndee en A. Everaars als leden. Deze commissie stond voor een moeiijjkc taak, waarvan zij zich keurig gekweten heeft. Het ging bij de beoordeeling niet alleen om den tijd, maar ook om de houding, den slag, de vei ligheid enz. De diverse nummers werden door den heer Wolf, die, het zij hier gezegd, over een geknipte omroepersstem beschikt, per me gafoon geannonceerd. Het terrein leverde in zijn kleurigen vlaggentooi een vroolyk aan zien. Het enthousiasme van het publiek was zeer groot en uitte zich dikwerf in luiden bijval. Alles getuigde van goede voorbereiding en organisatie, doch daar zwemmen spoedig eentonig wordt, was nog vlottere afwerking van het programma ge- wenscht geweest. Als algemeenen regel gelde, dat zulks binnen een vooraf bepaal den tijd geschieden kan en geschiedt. Con- fereeren doen we vóór en na den wedstrijd. In hotel Oosterhuis vond 's avonds de prijsuitdeeling plaats. Weer heette dr. Sta verman de aanwezigen welkom, die zoo welwillend waren, in verband met zijn ver trek, reeds vroeger dan het traditioneele uur van acht tegenwoordig te zijn. Daarop gaf dr. Staverman een historisch overzicht van de V.R.B., die opgericht werd op 18 Juli 1924, den rampzaligen dag, toen 10 vis- schers het leven lieten. De heer H. Bode gaf den stoot tot oprichting en verkreeg de medewerking van den commissaris van politie, den heer Gasinjet, die de eigenlijke oprichter werd door zich in verbinding te stellen met spreker en den heer Toussaint. De heer Meijèrinck, de vader van het briga de-wezen in ons land, diende van voorlich ting en weldra telde de V.R.B. 26 leden, waarvan er thans noe 10, waaronder 3 be stuursleden (de heeren Staverman, Tous saint en Batten), lid zijn. Dank zij den steun, de sympathie en de hulp, welke de brigade altijd in ruime mate van alle zijden heeft ondervonden, heeft zij steeds haar taak met succes vervuld. Hoogst dankbaar memoreerde spr. de gemeentelijke subsidie en de donaties hij was ervan overtuigd, dat als de nood der tijden de hulp van over heidswege onmogelijk zou maken, een be roep op het publiek toch altijd nog niet te vergeefs gedaan zal worden. Dank bracht spr. voorts voor de gastvrijheid aan boord van het Marine-zwemschip, waarvoor de brigade dit jaar, wegens de ongunstige lig ging heeft moeten bedanken. Spr. hoopte, dat in de toekomst weer van de gastvrij heid gebruik zal kunnen worden gemaakt of dat de brigade over een eigen inrichting zal kunnen beschikken, hetgeen natuurlijk ideaal zou zijn. Hoogst dankbaar was dr. Staverman voor de medewerking van de V.Z.C., waardoor drie avonden per week op haar inrichting geoefend kan worden, al is drie uur per week voor het beoogde doel vanzelf te weinig. De V.R.B. telt thans ruim 100 leden. In den loop der jaren wer den 7 voorbereidende diploma's, 64 diplo ma's A, 36 B en 6 C door de leden behaald. De V.R.B. is dan ook de brigade in ons land, welke nog steeds liet grootste per centage gediplomeerden telt. Groote hulde bracht dr. Staverman aan de leiding, welke in handen was bij de heeren Bresser, de Ruiter, en thans bij den heer Gillissen en mevr. Termeulen berust, die uit dc eigen brigade-leden zijn voortgesproten. Vervol gens wees spr. op de door de leden ver richte reddingen, nl. door den vice-voorzit- ter, den heer Van Tijen (medaille mensch- lievend hulpbetoon), de heeren Bode en Wolf, mej. Nel Castel (Carnegie-medaille), de heeren Leeuwenburg, Van der Steen, Goedhart Sr., Goedhart Jr. en mej. Fr. Prins. Ook van het reddingsmateriaal werd herhaalde malen gebruik gemaakt. Over het algemeen wordt dit materiaal door de bevolking beschermd, aanranding komt hoogst zelden voor. Dat een dergelijk ver grijp een afschuwelijke daad beteekent, welke niet te kwalificeeren is, zal men be grijpen, wanneer men zich even indenkt, dat men daardoor van hulp verstoken kan zijn, wanneer men een in doodsnood ver keerenden medemensch volgens 'ons oer- instinct de helpende hand wil bieden. Onze plantsoenen worden terecht in de zorg van het publiek aanbevolen. Met klem herhalen we dit laatste voor het reddingsmateriaal Verder wees dr. Staverman op het aantal verdrinkingsgevallen, dat in het tijdvak 19141924 nog 13 beliep in Vlissingen, ter wijl dit over het tijdvak 19241934, toen dus de V.R.B. bestond, slechts 4, waaronder twee ongelukken, welke feitelijk uithoofde van hun aard niet mede mogen tellen, be droeg. Zeer zeker is deze gröote verminde ring niet aan het toeval te danken; maar spruit zij voort uit de oprichting der V.R.B. Hieruit toch vloeide voort de uitbreiding van het zwemmen, omdat dit de grondslag vormt. Het georganiseerd zwemmen brak baan. De V.Z.C. werd opgericht. De zwem- sport werd gepopulariseerd. De Schelde- beker-zwemwedstrijd werd ingesteld. De Walchersche Kanaalbeker Zwemwedstrijd volgde. De V.Z.C. kwam tot grooten bloei en speelt een groote rol ui óns waterrijke Vlissingen. Spr. hoopte, dat de jongere zuster vele jaren aan de.zijde van .de V.R.B. zal voortleven. Ook de kano-sport werd uitgebreid. En al is nu, doordat velen kun nen zwemmen en door de vergrooting der mogelijkheid tot daadwerkelijk ingrijpen bij gevaar, de verdrinkingskans alleszins ver minderd, toch blijft het respecteeren van het reddingsmateriaal, dat door den heer Van Anraad keurig wordt onderhouden, ge biedende eisch, teneinde in alle gevallen paraat te zijn. Nog wees d.Staverman op de belooningen in geld of in souvenirs voor gedane reddingen, op de medewerking van de V.R.B. bij wedstrijden, teneinde een alge heel safety first te helpen verzekeren, op het beschikbaar stellen van reddingsmate riaal aan strand en tweede duinen, op het demonstreeren te Hansweert en Breskens, op het houden van lezingen door den secre taris te Hansweert, Breskens en alhier (ook over \jsongevallen), waardoor nieuv/e bri gades werden opgegricht of in wording zijn, op de plaatsing van leden als zwemmeester of instructrice (de heeren Bode, Wolf, de Vries, Schot en de dames Reidsma en Prins). Spr. was er trots op voorzitter te zijn van een vereeniging, welke haar naam en doel, zoowel in als buiten Vlissingen, steeds hoog gehouden heeft, al kon hij door zijn drukke werkzaamheden daaraan niet medewerken. Het groote werk ligt op de schouders van de leden, die kameraad schappelijk met elkander omgaan onder de leiding van drie personen, t.w. den secre taris, den heer Tousaint, voor wiens ijver en organisatie-talent spr. geen woorden kan vinden, mevr. Termeulen, die de financiën op onnavolgbare wijze behartigt en ook als instructrice haar krachten geeft en den heer Gillissen, den hoofdleider, die met onverdro ten ijver en kracht er naar streeft steeds meer goede brigadee-leden te vormen. Spr. hoopte, dat de ijver van deze drie personen nog vele jaren de geheele brigade moge be zielen en overhandigde hun daarna ieder een persoonlijk souvenir (een ouderwetschen gouden Zeeuwschen ring) als symbool van zijn groote sympathie. Dr. Staverman ver trouwde, dat gebonden door het principe, het redden van medemenschen, de kame raadschappelijke geest in de brigade onver woestbaar zal blijven, hetgeen de aanwe zigen met drie cheers op den sympathieken voorzitter onderlijnden. Vervolgens betuigde dr. Staverman zijn dank aan de Middelburgsche brigade voor de deelname aan den wedstrijd en de sym pathie. welke in een fraai bloemstuk be lichaamd was, aan dc schenkers en schenk sters van de vele mooie medailles, aan de marine voor de vlaggen, aan de jury onder den heer Van der Steen, aan de maaksters van de prachtige costuums voor het fan tasie-nummer, aan den Rijkswaterstaat, aan de Kon. Mij. „de Schelde" voor de vlotten, aan het brugpersoneel, aan de commissie van voorbereiding, aan den heer Oosterhuis voor het beschikbaar stellen van de zaal, kortom, aan. allen, die op eenigerlei wijze aan demonstratie en wedstrijd hadden me degewerkt. Daarop overhandigde spr. aan mevr. LuteKlaassen en den heer Auer een me daille, omdat zij in alle nummers een bui tengewone prestatie qua brigadewerk had den geleverd. Beiden hadden de hoogste waardeering (29) behaald en werden door dr. Staverman als all-round brigade-leden betiteld. De verdere prijsuitreiking moest dr. Staverman aan den heer Toussaint overlaten, doch alvorens de voorzitter ver trok, had de secretaris nog even gelegen- heia dr. Staverman hartelijk te danken voor alles, wat hij m moreel opzicht en ook uit materieel oogpunt steeds voor de V.R.B. is geweest. De stille schenker, dr. Staver man, was altijd een enorme steun, maar als voorzitter, die door zijn persoon steeds weer de V.R.B.-beweging wist te bezielen, vindt hij in Vlissingen zijn evenknie niet. Na mens zijn medebestuurders dankte de heer Toussaint voor de stoffelijke blijken van sympathie, waarna mevr. LuteKlaassen namens de leden dr. Staverman, mevr. Ter meulen en de heeren Toussaint en Gillissen met een toepasselijk woord fraaie souvenirs met inscriptie aanbood. Dr. Staverman dankte met een kort woord, dat hem uit het hart kwam en vertrok met een „goede reis" van zijn trouwe brigade-leden. .De heer Toussaint de prijsuitdeeling voortzettende, na den leden dank voor hunne geschenken te hebben gebracht, de medailles aan de winnaars, onder mede- deeling, dat zij, die bij de estafette het hoogste aantal punten hadden behaald, de eerste keuze uit het viertal mochten doen. Dc prijzen werden gewonnen als volgt Gekleed popduiken 1. J. de Pagter, 2. G. van Loo, 3. J. W. Auer Onder-water-zwemmen G. van Loo. Estafette-dames 1. LuteKlaassen, 2. M. de Smit, 3. N. Castel, 4. T. van der Heijden. Estafette-hceren 1. C. Reidsma, 2. Schouwenaar, 3. Steenaard, 4. P. But. Rugzwemmen 1. mej. Tr. Reidsma, 2. Heijman, 3. mej. J. Monté. Popduiken uit kist, dames 1. M. de Smit, 2. Lute-Klaassen idem heeren 1. Steenaard, 2. Schouwenaar. Tot slot wekte de heer Toussaint op om op den ingeslagen weg voort te blijven gaan, het werk der philanthropic te blijven voortzetten, zooals de V.R.B. dit gedurende tien jaar heeft gedaan, opdat de sympathie, welke zij deelachtig is geworden, ook in de toekomst behouden blijve. Na den deelne mers aan den landelijken wedstrijd te Utrecht groot succès te hebben gewenscht, besloot spr. met een driewerf hoera op de V.R.B., waarmede allen spontaan instem den. In gezellig samenzijn bleef men nog eenige uurtjes bijeen. Een attractie in Grand Hotel Britannia. Teneinde vreemdeling en landgenoot in gezamenlijke vreugde te vereenigen heeft Britannia's leiding Zaterdag wederom een attractie georganiseerd in den vorm van een gecostumeerd feest met een speciale filmsterren-afdeeling. In de van ongekun stelde vroolijkheid blakende kurzaal trof fen we aardig wat min of meer zwaar ver momden, waaronder vier helden en heldin nen van het witte doek, waarover de vele verdere aanwezigen als jury him oordeel en waardeering konden uitspreken ter be paling van de prijswinnaars, terwijl zij tevens zelf naar fraaie prijzen konden din gen door op te geven, welke filmartisten door de gecostumeerden werden voorge steld. Nadat de commissie uit de bezoe- k 's de stembiljetten had nagegaan, bleek dat uit filmland op bezoek waren Charley Chaplin, Anna May Wong, Douglas Fair banks en Dolores del Rio. Allen kregen prachtige souvenirs, terwijl de heeren Pilaar en dr. Simons een prijs verdiend hadden door de juiste identificatie. Van de overige gecostumeerden behaalden de Napolitaan- sche visschers een prijs als mooiste groep, een paar matrozen als leukste groep, een Zeeuwsche boer en boerin in dracht van honderd jaar geleden als mooiste paar, een kok en kokkin als leukste paar, een Indiaan als mooiste heer, een piloot-vlieger als leukste heer, een dame in crinoline als leukste dame en een dame in onbekende travestie als mooiste dame. De boer géèt mee z'n vrouwe naar Engeland met de Stoomvaart Mij. „Zeeland", terwijl de an deren fraaie kunstvoorwerpen of flesschen champie ontvingen. Onder de „pakjes" be vonden zich verschillende mooie exem plaren, terwijl de filmartisten bijzonder aardig getypeerd waren en er vrijwel in slaagden de allures van de witte-doek-ko- ningen en koninginnen te benaderen. Onder leiding van den heer Corveleijn, die zijn Pappenheimers kent-, verhoogde een bal met attracties in hooge mate de gezel ligheid. Harry Stafford's band, die met de psyche van het Britannia frequenteerend publiek vertrouwd is geraakt, zorgde voor de juiste, gewilde muziek, waardoor de leut en het jolijt weer culmineerden. En vanzelf werd in hossen dikwerf groot slem gebo den en natuurlijk gemaakt. Houd er den moed maar in J Grand Hotel Britannia. Tibor de Machula. Theo van der Pas. Een brillant cellist, een verrukkelijk in strument, een voortreffelijk begeleider en een prachtig programma Ziehier de sa menstellende deelen van het vijfde en laat ste abonnementsconcert seizoen 1934, dat weder een interessante gebeurtenis is ge worden. Van het eerste oogenblik af, dat Tibor de Machula, met zijn tonen onze aandacht vraagt, vergeten we waar we zijn, zooals ook hij vergeet, dat er nog toehoorders zijn, die naar hem luisteren. Want als deze meester speelt, hooren we onmiddellijk, dat hier niet alleen een kunstenaar concerteert, die het meesterschap over de techniek bezit, doch tevens een gevoelig mensch, die blij kens zijn doorleefde voordracht, onder de betoovering van zijn eigen muziek in een gansch andere wereld vertoeft. Li Theo van der Pas. had deze Hongaarsche cellist een vleugel-partner, van den eersten rang, wiens technisch en muzikaal meesterschap meer dan bekend zijn. Beide kunstenaars gaven dan ook een samenspel, dat zuiver in even wicht was, dat getuigde van een elkander verstaan, van een innig contact, waardoor een klankgeheel geboren werd van zeld zame warmte en fijnheid. Dc vertolking van Brahms' sonate in F dur schiep een sfeer van schoonheid en zuiverheid, grootsch en stoer. Debussy's hooge eischen stellende sonate voor cello en piano ademde een beheersching en een zeggingskracht, die ontroerden. Vooral de grillige, karakteristieke Serenade werd een triomf van interpretatie-kunst. Welk een charme sprak er uit de wedergave.van het Concert van Bocherini, een compositie over vloeiend van zangrijkheid, welke de cellist door zijn delicaten toon voortreffelijk tot haar recht deed komen. En hoe knap werd de cadens aan het slot van het eerste deel door hem gespeeld. Ook de kleinere stukken, een fantasie van Popper over een Russisch thema, Après un rêve van Fauré en Am Springbrunnen van Davidoff, bracht Tibor de Machula met mu zikaliteit en virtuositeit ten gehoore, waarbij Theo van der Pas zich een uitstekend be geleider toonde. Het auditorium beloonde het uitnemend musiceeren van beide spelers met spontane bijvalsbetuigingen en een staande hulde, welke den cellist echter niet tot een toegift vermochten te bewegen. We mogen waarlijk Britannia's leiding dankbaar zijn voor deze reeks op superieur peil staande concerten. Jammer, dat de be langstelling hiermede geen gelijken tred heeft gehouden. Wellicht was de Zondag middag een bezwaar, omdat door enkele uren in feite de geheele dag wordt be- heerscht. Mogen volle kurzalen het volgend jaar, indien de concerten op een weekavond gegeven worden, de waarheid van deze ver onderstelling bewijzen. O. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. De Duitsche deelnemers aan de Neder- landsche Rondvlucht starten te Soesterberg. Het te Soesterberg neergestorte sport- vliegtuig Waco, bestuurd door den sport vlieger G. van den Heuvel. Een vroolijke groep Zeeuwen op weg naar de feestelijk heden te Domburg, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der badplaats. Instal latie van den nieuwen burgemeester van Zeist, jhr. dr. van Holthe tot Echten. Rijtoer ouden van dagen. Vrijdag hebben de ouden van dagen uit het gasthuis alhier, weder genoten van hun jaarlijksch uitstapje. Met 2 touring-cars, daartoe welwillend aangeboden door de firma Erven A. W. Smits alhier, ging de tocht naar Goes, waar in het Schuttershof werd uitgestapt en waar ververschingen werden gebruikt en foto's van het gezelschap zijn genomen. Na een oponthoud van 1 y2 uur, werd de terugtocht over Arnemuiden en Middelburg aanvaard. In Vlissingen gekomen, werd nog een rondrit door het nieuwe stadsgedeelte gemaakt, waarna de oudjes te half 7 thuis kwamen, dankbaar voor de mooie tocht, die door fraai zomerweer begunstigd werd. Vermissing van juweelen. Een dame uit Rotterdam, die de rond vlucht Zaterdag meemaakte, heeft aan de politie mededeeling gedaan van diefstal van haar paarlen collier en van twee ringen, welke juweelen in haar mantelzakje waren geborgen, toen zij aan het badbedrijf alhier een bad nam, Na het baden had zij zich

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1