100 500 300 150 25 EERSTE BLAD 'No. 196 72e Jaargang 1934 DINSDAG Uitgavefirma f. VAN DE VELDE Ir., Wetstraat 58-60, Viissingen. ïelef. 10. Postrekening 66287 21 AUGUSTUS Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS HET NIEUWE BADHUIS AAN DE BONEDIJKESTRAAT SPORT ABONNEMENTSPRIIS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk /3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25 iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 15 regels /l.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Een beiaard-concert. Woensdagavond 22 Augustus a.s., van 8.309.30 zal door den heer J. Kwist een beiaard-concert worden 'gegeven op het carillon van den St.'Jacobs-tören. Het pro gramma zal bestaan uit Engelsche, Duit-' sche, Vlaamsche en Nederlandsche volks liederen. Dit internationale programma is gekozen in verband met de vele vreemdelingen uit verschillende landen, die thans in onze bad plaats vertoeven. Nu moét tegen' het volgend seizoen ook overwogen worden of het niet mogelijk is onzen St. Ja'cobstoren op zulke avonden in een zee van licht te doen baden door den toren met schijnwerpers te belichten. Dit zou de attractie van de beiaard-concerten nog verhoogen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven Mannen 1 drukker, 1 behanger, 36 grondwerkers, 2 loodgieters, 1 mandenma ker, 1 mastieker, 10 metselaars, .21opper lieden, 27 schilders, 4 stucadoors, 63 tim merlieden, 3 ververs, 1 betonwerker, 2 vlechters, 2 opzichters, 1 machinaal-hout- bewerker* 9 meubelmakers, 3 politoerders,- 6 stoffeerders, 4 kleermakers, 2 wasschers, 2 schoenmakers, 395 metaalbewerkers, 1 bier- bottelaar, 11 brood/banketbakkers, l kok, 2 slagers, 8 magazijnbedienden, 3 reizigers agenten, 5 winkelbedienden, 1 chauffeur, 6 kellners, 21 loopers, 3 portiers, 4 sleepers, 44 transportarbeiders, 11 kantoorbedienden, 4 teekenaars, 2 musici, 1 onderwijzer, 35 varensgezellen (w.o. stuurlui, machinisten, stokers, matrozen, enz.) en 95 losse arbei ders. Vrouwen 2 winkeljuffrouws, 2 kan toorbedienden, 1 onderwijzeres, 5 dienstbo den. Totaal 865 ingeschrevenen, waarvan 116 in de werkverschaffing. Vorige week 845 personen. Alzoo een vermeerdering van 20 werkzoekenden. V. R. B. 1934—-1934. Ter gelegenheid van haar 10-jarig be staan houdt de Vlissingsche Reddings Bri gade Zaterdag a.s., aanvangende half drié, een groote demonstratie en wedstrijd in brigade-werk in het Kanaal bij de Keer sluisbrug. Het programma bevat een tien tal attractieve nummers, welke bijna alle op het reddingswerk betrekking hebben, terwijl ter opluistering schoonspringen en een fantasie „Neptunus en nymfen" gege ven worden. Voor de wedstrijd-nummers werden door burgemeester Van Woelderen, dr. Staverman, het hoofdbestuur van den Ned. Bond tot Redden van Drenkelingen, de heeren Wesseling, Bensink, Van der Jagt, Edelman, Van Tijen, de Vlissingsche Courant, het Rotterdamsch Nieuwsblad, mevr. Detmar, dr. Smitt, dr. Grippeling, mevr. Wolf, de heeren De Voogd, Dert, Oudenaarde en de firma's Van Dalsum Zonen en Gebr. Weijens in totaal 21 medail les beschikbaar gesteld. Deze prijzen vor men een van de allermooiste collecties, wel ke wij ooit hebben gezien, zoodat wij ieder aanraden deze in de etalage van het siga renmagazijn „De Valk" in de Walstraat eens te bezichtigen. De prijsuitdeeling in Hotel Oosterhuis is toegankelijk voor leden en donateurs. Men zie voorts de in dit nummer voorko mende advertentie. De boottocht ViissingenMiddelburg— Zierikzee. De animo voor de boottochten van Viis singen en Middelburg naar Zierikzee blijft nog zeer groot. Gisteren werd een record aantal passagiers vervoerd, nl. 489, die ver voerd werden met de „Prins Willem I" en de „Koningin Emma". Toen de reis buitenom naar Viissingen werd aanvaard stak plotseling een felle Zuid-Westelyke wind op, waardoor dc zee zeer ruw werd. Het gevolg was dat bet overgroote deel der passagiers den tol aan Neptunes heeft moeten betalen. Een der passagiers is van zijn stoel gegleden en heeft zich daarby bezeerd. Het Grieksche stoomschip „Oropos" vertrokken. Gisterenavond zijn hier tien leden van de Grieksche politietroepen aangekomen en aan boord van het Grieksche stoomschip ».Oropos." gebracht Zooals bekend zijn in den nacht van 10 op 11 Augustus 20 stakende Grieksche zee lieden aan boord gebracht en-weigerde de kapitein de reis voort te zetten. Er is ook voldoende reddingsmateriaal en een aantal bedden aan boord gebracht. Hedennacht omstreeks 4 uur werd het anker gelicht en is de „Oropos" naar de Levant vertrokken. Een oliebunkerschip. Het Engelsche tankschip „Athelcrest" is hier aangekomen van Schotland gesleept door-de sleepboot „Ganges". Het schip is bestemd als oliebunkerstation voor de „Vlismar". Een groot gecostumeerd bal. In Grand Hotel Britannia wordt. Zater dag a.s. een - groot gecostumeerd bal ge houden, waai-voor verschillende prijzen zul len worden uitgeloofd. Op dit bar zullen verschillende filmsterren vertegenwoordigd zijn. Wij verwijzen verder naar -de in dit num mer voorkomende advertentie. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in'onze Tijdinghal. Eenige opnamen van de manoeuvres- in de omstreken van Breda en de béëediging van enkele officieren. Een schip als stem lokaal de „Cordilleria", waarop duizenden Duitschers uit Nederland Zondag jl. stem den buiten de driemijlszöne op zee, keert te Hoek van Holland terug. De Belgische damkampioen Havaert speelt te Dordrecht een partij dam met levende stukken tegen den Nederlandschen kampioen Kfeller. Zweefvliegtuigdemonstratie te Arnhem. Wedstrijden tusschenbereden politie op Hout-rust1 te 's-Gravenhage. De burge meester van Den Haag opent een tentoon stelling vari de Volkst'uin-vereeniging „Nut en Genoegen". 1 OOST- EN WEST-SOUBURG Collecte „Draagt Elkanders Lasten". De alhier gehouden collecte ten bate van het t.b.c. fonds van „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht 50.39. Gevonden voorwerpen Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een herdershond bij De Nooijer, Marnixpiein C 7. KOUDEKERKE Eervol ontslag verleend. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 September a.s. aan C. Ver- hage, op eigen verzoek, eervol ontslag uit zijn betrekking verleend als bezoldigd veld wachter in de gemeente Koudekerke. TERNEUZEN De spoorweg GentTer Neuzen. De financieele positie van den spoorweg GentTer Neuzen wordt sinds geruimen tyd ongunstig beïnvloed niet alleen door de economische crisis, maar ook door de scher pe concurrentie van het autovervoer. De directie zou voornemens zijn het reizigers- vervoer op het gedeelte der lijn Selzaete Ter Neuzen stop te zetten. GRAAUW Ontevredenheid. Ten gevolge van de stopzetting van de steunregeling voor de werklooze landarbei ders in de gemeente Gra.auw zijn de land arbeiders, plm. 80 pet. der bevolking, in verzet gekomen tegen den burgemeester, den heer Van Campen, wien zij een onjuiste regeling der steunuitkeering verwijten. Verschillende baldadigheden hebben zich hierbij voorgedaan. BRUINISSE Visscherij Zeeuwsehe stroomen. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van het bestuur der Visscherijen op de Zeeuw sehe Stroomen voor het district Schouwen en Duiveland S. Hage, burgemeester van Bruinisse. DREISCHOR Twee landbouwschuren afgebrand. Gistermiddag werd de brandweer te Drei- schor gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken op het erf van den landbouwer G. J. Klompe, gelegen aan den Zonnemair- schen dijk. De handspuit werd met een auto naar het bedreigde perceel gesleept. Daar voldoende bluschwater ontbrak» bepaalde men zich tot het nathouden van de woning, die tegen de landbouwschuur welke, even als de kapsehuur, in lichte laaie stond, was aangebouwd. Beide schuren, welke gevuld waren met den binnengehaalden graan oogst, zijn geheel afgebrand. Het woonhuis kon worden gespaard. Het vee bevond zich buiten. Ook de brandweer van Zonnemaire heeft assistentie verleend. De brand is vermoedelijk ontstaan door het warmloopen van een pot van den drijfas van de dorschmachine. De groote schade wordt door verzekering gedekt. KERK- EN SCHOOINIEUWS Christ. Ger. Kerk. Aangenomen het be roep naar 's-Gravenhage door ds. N. de Jong te Rijnsburg. Benoemingen in het bisdom Haarlem. Z.Exc. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Viissingen den Weleerw. heer J. B. M. Timp, thans rector van de zieken-inrichting enz. van de Broe ders van St. Joannes de Deo te Haarlem en algemeen geestelijk-adviseur van de Jonge R.-Kath. Middenstandsvereeniging in het bisdom Haarlem. Z. Eerw. werd geboren in 1889, priester gewijd in 1914 en vervult laatstgenoemde functies sedert 1930. De Zeereerw, heer L. Dolle, pastoor te Goes is benoemd tot deken in het dekenaat Middelburg. Tot kapelaans te Middelburg zijn be noemd de weleerw. heeren P. Schoonebeek en.S. de Bot, neomisten. De godsdienstige gezindten in Ned.-Indië. Van de 51 millioen inwoners van Ned.- Indië ziin er 1.700.000 Christenen (1.325.000 Protestantsch, 350.000 Roomsch-Katho- liek). De Protestantsche Indische kerk (Europeesche Christengemeenten op Java) verzorgt 580.000 159 zendelingsgenoot- schappen 628.000 Christenen in 195 ge meenten de rest behoort tot Leger des Heis, Adventisten en soortgelijke secten. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden J. v. B. te Viissingen 3 b. s. 3 d. h. met een motor rijtuig rijden zonder spiegel J. P. L. te Middelburg en K. v. d. B. te Viissingen, ieder 2 b. s. 2 d. h. H. T. te Oost- en West-Souburg 1 b. s. 1 d. h. H. H. te St. Laurens 2 b. s. 2 d. h. als bestuurder van een ingeschreven motorrijtuig daar mede over een in de 2e klasse ingedeelde weg rijden, met een lading welke breeder is dan 2.35 M. W. R., G. J. T. en M. v. L„ allen te Goes, ieder 5 b. s. 5 d. h. des avonds fietsen zonder licht Me. M. te» Westkapelle 5 of 1 w. t.sch. B. M. te Arnemuiden, M. J. de K. te Nieuw- en St. Joosland, ieder 5 b. s. 5 d. h, op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen J. W. te St. Laurens 5 b. s. 5 d. h. openbare dronkenschap J. P. te Nieuw- en St. Joosland 3 d.h. in de ge meente Vlissingenals bestuurder van een rijwiel op openbaar terrein rijden op een voetpad A. A. v. d. H. te Viissingen 1 b. s. 1 d. h. in de gemeente Viissingen, als houder van een motorrytuig, aan wien geen vergunning als in art. 110 bis van de A.P.V. is verleend op den openbaren weg een motorrijtuig aan het publiek te huur aanbieden J. D. te Oost- en West-Souburg 10 b. s. 10 d. h. Overtreding loterijwet. Voor den Haagschen kantonrechter mr. Ferguson heeft terechtgestaan N. G. M. G., directeur van de Nederlandsche Spaarbrief- bank te 's-Hage, wien ten laste was gelegd, dat hij zonder de hiertoe vereischte toe stemming te bezitten, spaarbrieven, die trokken op de Staatsloterij, door middel van agenten heeft doen verkoopen, dus eigen lijk een loterij bedrijf heeft uitgeoefend. In October 1933 heeft de agent D. te Elburg aan zijn moeder een dergeiijken spaarbrief verkocht. Toen bleek, dat op hetzelfde num mer van de staatsloterij de 25.000 prijs was gevallen, zijn D. en zijn moeder naar Den Haag gegaan, waar zij 't geld (ongeveer 1062.50) bij den verdachte opeischten. Deze zeide toen, dat hy het geld niet in voorraad had, doch hij gaf de vrouw een schuldbekentenis en twee aandeelen als pand. Het O. M. eischte tegen verdachte 2000 boete subs. 100 dagen hechtenis. dat Zaterdagmiddag jl. door Burgemeester Van Woelderen officieel geopend werd. De gevel van het gebouw, De gang met de badcabines, links voor dames, rechts voor heeren. MARINE EN LEGER Onderscheidingen. Bij Kon. Besluit is in de Orde van Oran- je-Nassau bevorderd tot commandeur de yice-admiraal C. J. E. Brutel de la Rivire het versiersel te dragen met de zwaarden. Adelborsten. De hierna genoemde candidaten komen in aanmerking voor plaatsing als adelborst bij het Koninklijk instituut voor de marine te Willemsoord en wel bij de driejarige opleiding voor den zee dienst I. J. van den Bosch, J. G. van Cou- ten Piccardt Wieringa, L. W. C. Gerlach, N. J. H. Gregory, L. J. van Hasselt, R. J. Hordijk, H. P. Jansen, H. G. Jurriaans, A. G. van der Land, E. H. Larive, W. L. van Leeuwen, W. A. Looze, D. W. baron van Lijnden, J. H. baron Mackay, L. Meyer Cluwen, E. W. H. Nieuwenhuisen, C. D. Plemes, G. A. M. Saraber, J. C. A. Siliacus, J. Suermondt bij de driejarige opleiding voor den stoom- vaartdient W. F. Blom (voorwaardelijk), R. A. Dekker, J. J. van Dodeweerd, G. Hom mes, A. M. Idema, H. M. Karsen, J. W. A. Langeriberg, W. M. van Moppes, L. C. Riet dijk, B. P. A. Wamelink bij de tweejarige opleiding voor admini stratie F. A. Bouman, J. B. de Groot, F. W. J. Ten Hoet, C. van der Stad. Land- en zeemacht. Bij Kon. besluit is aan den officier van administratie der 2e klasse M. van de Vliet, eervol ontslag uit den zeedienst verleend zijn bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee bij de Kon. marine-reserve de luitenant ter zee der le klasse bij die reserve P. H. van Couten Piccardt Wieringa tot luite nant ter zee der le klasse bij de Kon. ma rine-reserve de luitenants ter zee der 2e klasse bij die reserve A. C. H. Kuyck, P. F. M. v. d. Lint, P. A. Rueck, W. A. Deterts, E. J. Buiskool en J. F. Goedhart tot luite nant ter zee der 2e klasse bij de Kon. mari ne-reserve de luitenant ter zee der 3e klasse bij die reserve J. Busschers is de titulaire rang van hoofdofficier van administratie der 2e klasse verleend aan den officier van administratie der le klasse B. van Erp Taalman Kip bevorderd tot hoofdofficier van admini stratie der 2e klasse de officier van admi nistratie der le klasse H. P. Verschuur. Postduiven. Uitslagen van de postduiven-vereeniging „de Vriendenkring", gehouden van de navolgende stations Quivrain, 12 Augustus Los 8 uur. Af stand 115 K.M. Eerst aankomende duif om 9-30-24 uur. De prijzen werden als volgt behaald le, 2e, 14e en 23e prijs D. L. de

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1