500 300 25 DINSDAG EERSTE BLAD BOEKHANDEL D'HIIY No. 184 72e Jaargang 1934 Uitgavefirma f. VAD DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS SCHOOLBOEKEN VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheelerijk/2.50. Voor België,Duitschland en Frankrijk /3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels /Ialles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLIGTEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen E ,l..l",linw,l.ll|lrii il I--TB It'l III,» E3B" -.1.1—. De kunst in nood. Het is een algemeene bekendheid, dat de schilders en schilderessen in Nederland bij na allen in nood verkeeren en dat reeds een jaar het comité „De kunst in nood" met kracht werkzaam is om het leed der beoefenaars der beeldende kunst wat te verzachten. Dit comité heeft direct den niet genoeg te waardeeren steun en medewer king gekregen van - H.M. de Koningin en van vele vooraanstaanden in den lande en dit heeft mogelijk gemaakt het zonder kos ten van de zijde van het comité doen uit geven der zes afleveringen van het groote werk „De kunst in nood". Voor dit prach tige werk heeft H. M. de Koningin zes voor iedere aflevering" één van Haar eigen schilderijen ter reproductie afgestaan wat aan het geheele werk, waarin bijdragen zijn opgenomen van personen van alle denk bare politieke, en godsdienstige richting, van moderne en oudere opvatting op het gebied van de kunst, een bijzonder cachet geeft. Een zeldzame samenwerking dus in ons land. De verkoop der 4600 exemplaren van dit prachtige standaardwerk, is vlot verloopen en de opbrengst heeft het comité in de ge legenheid gesteld een groot aantal werken van noodlijdeide schilders en schilderessen te koopen om er in tal van plaatsen een tentoonstelling van in te richten. Aanvan kelijk was besloten dit eerst te doen in Vlissingen, waar vandaan de zeer op prijs gestelds uitnoodiging was gekomen van het bestuur van den kunstkring Het Zuiden. Daarin is echter verandering gekomen, toen de Koningin zalen in het paleis Het Loo ter beschikking stelde en Haar toezegging handhaafde toen Haar het tweede smarte lijke verlies trof, omdat het hier een zuiver philantropisch werk betrof. Zooals te be grijpen is, heeft nu Apeldoorn den primeur gehad en daar is de tentoonstelling een groot succes gebleken. Vlissingen is nu de tweede plaats der 40 gemeenten, die nog een tentoonstelling zullen ontvangen en Zaterdag 11 Augustus zal de opening ter tentoonstelling in het gebouw van den Kunstkring Het Zuiden plaats hebben. Behalve ongeveer een 100- tal werken van noodlijdenden, zullen er ook werken zijn, die door de krachtig mede werkende vereenigingen als Arti et Amici- tae en Pulchri Studio zijn afgestaan. Zoowel bij de werken van noodlijdenden als bij de andere genoemden heeft een scherpe selectie plaats gehad en dit geeft een waarborg, dat het geëxposeerde in ieder genre iets vooraanstaandsch brengt. De wijze waarop toegang tot de tentoon stelling wordt verleend, dient afzonderlijke vermelding. De entrée bedraagt 1, doch de entréekaarten zijn tevens een lot. Den dag na sluiten der tentoonstelling, die tot 28 Augustus geopend zal blijven, heeft des morgens de trekking plaats en wel van 1 prijs op iedere 250 loten. Men hoopt totaal 2500 loten-toegangsbiljetten te plaatsen, waartoe een damescomité zijn medewerking zal verleenen. Iedere prijs bestaat, zooals te begrijpen, uit een schilderij. Wat zeker wel bijzonder is, de prijswinners mogen in volgorde van hun prijs komen uitzoeken uit alle aanwe zige schilderijen van noodlijdende kunste naars, waardoor ieder een schilderij naar eigen smaak en keuze kan zoeken. Zooals te begrijpen kunnen de schilderijen ook gekocht worden en het comité hoopt, dat zij, die het kunnen doen, dit niet zullen nalaten. Voor het ontvangen geld wordt weer een stuk gekocht van haar of hem, van wie een werk verkocht werd. Er zal zeker na de opening der tentoon stelling nog wel een en ander te vermelden zijn, maar het bovenstaande zal zeker voor velen reeds aanleiding kunnen zijn de da mes, die loten aanbieden, niet teleur te stel len. Bij verkoop van een lotrtoegangskaart wordt de naam van den kooper genoteerd, zoodat men bij de verloting direct weet wie de gelukkigen zijn. De heer J. C. Paap alhier, heeft belange loos zijn medewerking voor de verloting toegezegd. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der Ar beidsbemiddeling alhier staan als werkzoe kenden ingeschreve- Mannen 1 drukker, 1 behanger, 29 grondwerkers, 2 loodgieters, 1 mandenmaker, 1 mastieker, 13 metse laars, 23 opperlieden, 27 schilders, 3 stuca- doors, 68 timmerlieden, 3 ververs, 2 beton werkers, 2 vlechters, 1 opzichter, 2 machi- naal-houtbewerkers, 9 meubelmakers, 3 po- litoerders, 4 stoffeerders, 2 kleermakers, 2 wasschers, 2 schoenmakers, 390 metaalbe werker?, 4 bierbottelaars/drankbereiders, 9 brood/banketbakkers, 1 kok, 1 aide, 2 sla gers, 8 magazijnbedienden, 4 reizigers/agen ten, 5 winkelbedienden, 3 chauffeurs, 6 kell- ners, 21 loopers, 2 portiers, 4 sleepers, 48 transportarbeiders, 11 kantoorbedienden, 5 teekenaars, 2 musici, 1 onderwijzer, 37 va rensgezellen (w.o. stuurlui, machinisten, stokers, matrozen, enz.) en 91 losse arbei ders. Vrouwen 2 winkeljuffrouwen, 2 kan toorbedienden, 1 onderwijzeres, 5 dienstbo den. Totaal 866 ingeschrevenen, waarvan 112 in de werkverschaffing. Vorige week 821 personen. Alzoo een vermeerdering van 45 werkzoekenden. N utsspaarbank. In de Nutsspaarbank Coosje Busken- straat werd gedurende de maand Juli 1934 ingelegd in 862 posten119.013.41 terugbetaald in 599 posten- 121.873.43 meer terugbetaald dan ingelegd 2.860.02 Aantal nieuw uitgegeven boekjes 38 Totaal aantal spaarders 7144 Totaal tegoed der inleggers 2.245.580.69 Geledigd werden 59 spaarbusjes inhou dende 792.35 en met 3213 zegels werd be spaard 160.65, welke bedragen op de spaarboekjes werden bijgeschreven. Beiaard-concert. Woensdagavond van 8.309.30 uur zal de heer J. Kwist een beiaard-concert geven op het carillon van den St. Jacobs-toren. Programma: 1. Treurmarsch uit Samson Handel 2. Sonatine Clementi. 3. Andante in G. Batiste. 4. The Sandman Brahms 5. Alpenklange H. Cooper. a. Lieb und Treu. b. Tyrol mein Vaterland. c. Landler. 6. Fröhlicher Wandersmann Gurlitt. 7. Abendlied Kohier. 8. Sonatine W. Müller. 9. Kinder gesellschaft Burgmüller. 10. Andante uit de Sonate No. 10 Beethoven. 11. Zarte Blumen Burgmüller. 12. Engelstimmen idem. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdingluxl. Nog een foto van de Scheldevlucht rond Zeeland het esquadrille uit Soesterberg in keurige formatie boven het Vlissingsche vliegveld. Een viertal opnamen van het ernstig spoorwegongeluk bij het Weesper- poortstation te Amsterdam Een overzicht, het wegdragen der gewonden, de zwaarbe- schadigde Dieseltrein en de ambulance dienst in actie. Het zilveren ambtsjubi leum van den burgemeester van Urk. Zee-reddings demonstraties te Noordwijk. Eenige opnamen van het springconcours op Houtrust te 's-Gravenhage. Willy Castello (Dolle Dries uit de „Jantjes") is voor 7 jaren geëngageerd bij een Ameri- kaansche Film Mij. zijn vertrek met de „Statendam", Athletiek-wedstrijden te Haarlem. Na de Scheldevlucht. Men schrijft aan „het Vad." Zondagmorgen keerde de PHFKA, een schoolvliegtuig der N.L.S., bestuurd door den instructeur Asjes, die Zaterdagmiddag een eindelooze serie proeflessen aan de Zeeuwsche vliegsportenthousiasten had ge geven, met als nummer één de commissa ris der Koningin, van het Vlissingsche vliegveld naar Waalhaven terug. De atmosfeer was buitengewoon helder en de piloot benutte deze unieke gelegenheid om het vliegtuig in korte spiralen op te trekken tot 2200 meter hoogte. Toen lag Middelburg vlak onder het vliegtuig en een wijdsch uitzicht beloonde de inzittenden. Heel de landkaart van Zeeland, tot Ant werpen toe en het Haringvliet in het Noor den lag aan hun voeten. De pi-acht van deze eilandengroep moet van zulk een hoogte bij helder zicht den meest verstok ten Stoïcijn in verrukking brengen Op weg naar Waalhaven kwamen nabij Tholen vele cumuluswolken de Oostei'kim verduis teren, maar aangezien de F.K.A. er boven uitsteeg, beloonde een schitterend zonnig uitzicht over dit witte wolkengebergte de vliegers. Hooge wolkentorens staken uit de zee van witte schapenwolkjes als in den heerlijksten zonneglans. Reeds nabij Ziei'ikzee was Rotterdam met het bloote oog waarneembaar en als slot daalde de N.L.S.-vogel in precies 3 minuten in steile spiralen van 2200 meter hoogte tot het vliegveld Waalhaven, Internationaal danscongres. Op het Internationaal Danscongres, van 710 September te Amsterdam te houden, omvattende een volledigen technischen leer gang in moderne ballroom-dancing, is de heer E. T. P. C. Corveleijn alhier uitgenoo- digd tot het geven van onderwijs. MIDDELBURG De veiligheidslaan van de K.N.A.C. Gisteren heeft men op het speeltei-rein op het Molenwater de veiligheidslaan van de K.N.A.C. in orde gebracht en hedenmor gen om half negen is deze laan officieel ge opend. Daarbij waren o.a. aanwezig de Commis saris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford met zijn echtgenoote en zoon de bux-gemeester van Middelburg, de heer M. Fernhout, de hoofdingenieur van den rijkswaterstaat, ir. J. P. Walland, de beide vice-voorzitters van de Kamer vanKoop handel en Fabrieken, de.heeren M. Laer- noes en L. A. Stofkoper de president der rechtbank mr. W. M. G. Jolles, de rechter van instructie mr. A. van der Hoop met zijn echtgenoote, de griffier der rechtbank mr. H. Pleijte, de kantonrechter mr. M. P. Sipkes, de secretaris van Vreemdelingen- vei'keer mr. P. C. Adriaansé, de commissa ris van politie de heer R. Brons en de dis trictscommandant van de rijksveldwacht de heer A. E. van der Lely. Al deze personen werden welkom gehee- ten door jhr. J. van Vredenburch namens het bestuur van de K.N.A.C. In het bijzon der was het spr. een voorrecht den Com missaris der Koningin-aanwezig te zien en te weten dat deze bereid is als eerste met den door hem bestuurden auto de laan te passeeren. Sinds langen tijd strijdt de K.N. A.C. voor een veiliger verkeer. Zij heeft dit gedaan en doet dit noe* steeds op allerlei wijzen, waarvan zij doeltreffendheid ver wacht. Een van. deze manieren, en het is zeer zeker niet de minst doeltreffende, is do tournée met de veiligheidslaan door Neder land, die in 24 plaatsen wordt ingericht. Op deze wijze worden bijna alle Nederlandsche automobilisten in de gelegenheid gesteM hun auto's gratis op veiligheid te doen on derzoeken en s^-. r»?-'-5»'- '--'"'■"•''t I kunnen mededeelen, dat het succes van deze tournée -volkomen is. Een groote pre ventieve wei'king gaat er uit van de veilig heidslaan. Tal van automobilisten komen de laan opgereden om „even" deze wimpel te halen, denkende, dat met hun wagen al les in oi'de is. Maar dikwijls blijkt dan dat er het een of ander hapert. De niets vermoe dende automobilist is dankbaar, dat men hem op het euvel attent maakt en komt in den regel terug om te toonen, dat h\j de zaak heeft laten repareeren. Dat is het mooie van de veiligheidslaan, het preventieve karakter. De K.N.A.C. be kostigd dit werk geheel en besloot om zoo veel mogelijk automobilisten .in de gelegen heid te stellen de laan te bezoeken en het onderzoek gratis te doen geschieden. Groot is de medewerking, welke geregeld door de autoriteiten en de automobilisten van de plaatsen, waar de laan wordt opge steld, wox-dt betoond. Ook in Middelburg mocht de K.N.A.C. weer op alle medewer king rekenen en zij is hiervoor dankbaar gestemd. Nog rest spr. voor het vroege uur waar op de laan wordt geopend, verontschuldi gingen aan te bieden. Daar men gaarne iedereen in de gelegenheid wil stellen een bezoek aan de laan te brengen en iedere stad de „volle maat" wil geven, nam het bestuur het besluit iederen dag van de vei ligheidslaan zoo veel mogelijk „uit te bui ten", daardoor tevens velen gelegenheid gevende, nog even voor kantooi'tijd met den wagen te verschijnen. Met den wensch, dat de Middelbui'gsche laan tot een groot succes mag worden, vei'klaarde spr. deze 17e veiligheidslaan van de K.N.A.C. ge opend. De Commissaris der Koningin zeide gaarne aan het verzoek te voldoen om het eerst de laan te passeeren, doch eerst dank te willen brengen aan de K.N.A.C., dat zjj deze veiligheidslaan ook in Zeeland en we! te Middelbui-g heeft willen inrichten. Allen zijn overtuigd van het groote nut en spr. hoopt, dat velen van de laan gebruik zullen maken. Hierna nam jhr. Quarles van Ufford plaats in zijn auto en reed hij de verschil lende controle posten door om aan het einde van de laan zijn wimpel te ontvangen van de padvindsters en padvinders die al daar de K.N.A.C. helpen. Vervolgens konden de andei'e wagens, die reeds stonden te wachten, de laan oprijden en bleek al heel gauw, dat niet de slechtst het eerst waren gekomen, verschillende gingen direct met den wimpel weg, maar vei-schillende struikelden juist bij de rem men controle. Een daarvan geen Middel- VOOR UW NAAR Badhuisstraat 15. Telefoon 348. burgsche kwam echter even later terug en toen was alles in orde. Wij zullen mor gen wel kunnen melden hoevelen er heden kwamen en direct goed waren. Wat wij er van zagen, doet ons opmerken, dat geen enkele automobilist weg mag blijven. Abdij-uitvoering. Het Middelbui-gsch muziekkorps geeft Zondagmiddag van 12 tot 1 uur een uitvoe ring in de Abdij. Naamlooze vennootschap. Met de „Staatscourant" no. 149 zijn ver zonden afdrukken van de akte betreffende de N.V. Zeeuwsche Maatschappij van On roerend Bezit te Middelburg. OOST- EN WEST-SOUBURG Ringrijdery. Begunstigd door mooi zomeivyeer werd Zaterdag j.l. de aangekondigde ringrijderij te paard op het Oranjeplein alhier, gehou den. De prijzen vielen ten deel aan le pr. P. Jongepier met 37 r., 2e pi*. W. Koole Wzn., met met 35 r., 3e pr. J. Louwerse, 30 r., 4e pr. W. Bosschaart met 28 r., 5e pr. J. Castel Wz. met 27 i\, 6e pr. C. D. Kodde Jz. met 26 r. 7e pr. J. Cevaal met 20 r., 8e pr. J. Harthoom met 15 r., 9e pr. W. J. Pouwer Pz. met 14 r. 10e pi\ D. Kodde Jr. met 12 r., lie pi\ P. Baljeu met 12 r., 12e pr. C. J. Visser met 11 r. en 13e pr. L. Harthoorn met 10 r. De wissel beker van den burgemeester werd gewon nen door J. Louwerse met 4 r. De beker van de Pluimvee-vei-eeniging „Nut en Ge noegen" werd gewonnen door J. Cevaal met 4 i'ingen. De traditioneele potlepel werd gewonnen door W. Bosschaart met 2 rin gen. In aanmerking genomen het enorme bezoek aan vliegveld en langs het kanaal naar den zwemwedstrijd, viel het bezoek aan de ringrijdei'ij nog mede en had alles een goed verloop. Een concert. Moi-gen, Woensdagavond, geeft het Sou- burgsch fanfarecorps „Vlijt en Volhai'ding", dii'ecteur de heer J. J. van Soelen, een con cert op de tent op het Oranjeplein. Programma: 1. Mai'sch des Cadets, van Jul. Vercauter 2. „La Parure", ouverture, J. Werkman 3. „Pai*fum d'Eventail", wals, Nica Chica 4. „La Dame au Coeur d'Or", fantaisie G. Gadenne Pauze. 5. F. X. Mannhardtmarsch P. de Rooy 6. „Pols de Senteur", intermezzp H. Goetze 7. Fantaisie Humorestique M. Krein 8. Fantaisie joyeuse Alf. Beriot 9. Finale. OOSTBURG Loop der bevolking. Over de maand Juli 1934. Ingekomen: S. M. Rieteco van Middelbui-g P. de Laat van Heinkenszand; M. N. van Hee van Schoondijke C. V. Mat- thijs van 's-Gi'avenhage M. Mabesoone en gezin van Aai'dennburg J. C. Pieters van Steenbei'gen M. R. de Schipper, geb. du Pon van IJzendijke G. Melse van Middel- bui'g P. J. Ritico van Watei'landkerkje. Vertrokken: A. J. Jurrij naar Hoek A. I. J. du Bois naar Hontenisse C. P. Haartsen naar Gi-oede I. S. M. de Clercq, geb. van Hulle naar Aax-denbui-g J. L. de Jonge naar Wissenkei'ke J. van der Schelde en gezin naar Soest D. M. S. Kotvis, geb. Brakman naar Zuidzande S. Versprille naar O.- en W.-Soubui"g A. W. Kaan naar Ter Neuzen M. C. Martens naar Steenbergen A. C. M. Calon, geb. Uijtdewilligen en M. Guesquière, beiden naar Sluis M. Ekkebus naar Arnhem M. M. Ekkebus naar Vollenhove W. M. de Kok naar Aardenburg, IJZENDIJKE Loop der bevolking. Over de maand Juli 1934. Ingekomen: F. Rammeloo van Breskëns C. van de Velde van Groede L. Wijffels van Schoondijke T. Hendrikse van Kei-krade A. Doens van Rome (Italië) A. de Wandel en gezin van Ter Neuzen M. J. Hollander van Schoondijke, Vertrokken: M. Wijffels naar Schoondijke; B. de'Sutter naar Aarden- bui'g K. van Looke naar Watervliet B. van Vooren en vrouw naar Hoofdplaat M. du Pon naar Oostbui-g P. de Schoolmees ter naar SchoondijkeA. van Sevenster naar Schiedam W. Swartelé naar Oost burg. Een ongeval. Gistermorgen had de landbouwersknecht van C. Delleart, zekere W. de B., het onge luk, doordat zijn paarden schrikten van een kampeertent, waardoor de wagen met vlas omkantelde, hieronder terecht te komen. Hij werd geheel onder het vlas bedolven. De direct ontboden geneesheer ïxielp hem, bij gestaan door enkele aanwezigen uit fcijn benarden toestand. Hij werd naar het zie kenhuis te Oostburg overgebracht. Na on derzoek bleek dat hij een enkel had gebro ken en eenige lichte verwondingen had op- geloopen. GOES Ned. Verecniging van Land- en Tuinbouw- onderwijzers. Algemeene vergadering te Goes. Bespreking van de lagere land- en tuinbouwscholen. Het land- bouwhuishoud-onderwijs ontaard Gisteren werd te Goes onder voorzitter schap van den heer A. C. v. d. Vliet te Rot terdam de algemeene vergadering van de Ned. Vereeniging van Land- en Tuinbouw- onderwijs gehouden. Vóór met de gewone werkzaamheden werd begonnen werd het overleden Hoofdbestuurslid voor Zeeland, wijlen de heer K. v. d. Slikke herdacht. De voorzitter wees in zijn openingswoord op de x*egeeringsmaatx*egelen die genomen werden voor land- en tuinbouw, waarbij echter te veel wordt gecentraliseerd en ge controleerd. Zoo is spreker een geval be kend, dat aan een schuit met aai'dappelen 17 controleurs moeten te pas komen. En toch kan er nog wel geknoeid worden. Spr. wekt evenwel op de regeering zooveel mo gelijk te steunen, waartegenover spr. dan hoopt, dat de regeering van de land- en tuinbouwonderwijzers niet meer offei's zal vragen dan de strikt onvermijdelijke. Spr. deelt daarna mede dat het aantal leden der vereeniging 610 bedi-aagt en dat tal van verzoeken en adressen aan de regee ring zijn gericht, meestal met, gering resul taat. Inzake een schrijven van den Ned. Chr. Landarbeidersbond betrefende ontwikke ling van de jeugdige werkloozen werd er op aan gedrongen de jongelui zooveel mo gelijk naar de cursussen te zenden. De rekening over 1933 werd goedgekeurd met een batig saldo van 3295.De vol gende vergadering zal in Drenthe worden gehouden. In den hi-eede werd besproken de onder de leden ingestelde enquête naar de gevol gen van de lagere land- en tuinbouwscho len voor de land- en tuinbouwcursussen Het beginsel van deze scholen kan nog steeds worden toegejuicht, maar over de uitwerking kan men moeilijk tevreden zijn. De kosten per leerling zijn buitengewoon hoog, maar bovendien worden soms de be langen van bet onderwijs ondergeschikt ge maakt aan die van een plaats of streek of groep. Ook was er hier en daar rivaliteit tusschen school en reeds jarenlang be staande cursus. Het wordt steeds moeilijker de cursussen bezet te krijgen, wat temeer jammer is, omdat het hier iets is voor de kleine luyden. Nieuws heeft het onderzoek onder de leden niet veel opgeleverd. Het aantal cursussen is niet belangrijk in aan tal verminderd. Bij de bespreking werd opgemerkt, dat de cui'sussen worden benadeeld door de vei-hooging van de minima leerlingen. Ook zou het aantal leerlingen van de cursussen wel gestegen zijn als de lagere scholen er niet waren. In sommige streken gaan de beste leerlingen naar de scholen en de min der goede of gegoede naar de cursussen. Ook is gebleken dat van de pi'ofetie van di. Wintermans, dat de leerlingen na de school nog de cursussen zouden bezoeken, niets is uitgekomen. Ingediend waren een tweetal voorstellen van de afdeelingen Gelderland en Overijsel, waarin werd uitgesproken, dat naast de landbouwhuishoudscholen ook de ambulante landbouwhuishoudcursussen in stand zullen blijven en dat aan de genoemde scholen het onderwijs in land- en tuinbouw in handen blijft van bevoegde land- en tuinbouw- onderwijzers. De afgevaardigde van Gelderland wees er op, dat in sommige landbouwmaatschap- pijen en bij de dii'ectie van den landbouw het streven voorzit om overal landbouw- huishoudschooltjes te stichten en de cursus sen te doen verdwijnen. Dit vex dient echter

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1