500 300 150 25 C. Qatriëise 23 JULI EERSTE BLAD BOEKHANDEL D'HUY No. 176 72e Jaargang Uitgave: Firma F. VAN OE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS HENiüSNG'S FGTQfêANDEL LEERBOEKEN |aa* in verband met de ongunstige W* weersverwachting heeft de K.L.M. het wenschelijk geoordeeld, de vliegtochten boven Walcheren die hedenmiddag zouden plaats hebben, uit te stellen tot Zaterdag middag 4 Augustus a.s., op hetzelfde uur. SPORT 1034- VLISSINÖSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk /2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk ƒ3.40. Voor de overige landen bij wekei. verz. 3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels ƒ1alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 4 bladen Zeebaden. In de week van 19 tot en met 26 Juli werden in het gewone bad genomen 2631 baden, waarvan 1401 door dames en 1230 door heeren en in het volksbad 2546, waar van 1324 door dames en 1222 door heeren. Het totaal aantal baden bedroeg dus 5177. De hoogste temperatuur van de lucht was 70 graden, de gemiddelde temperatuur van het water 66 graden. De V.T.V. en de vierdaagsche. Gisterenavond arriveerden op het station alhier een viertal deelnemers (sters) aan ds vierdaagsche afstandsmarschen te Nijme gen nl. de dames N. Cornelis en M. de Joode en de heeren A. Suurmond en J. van der Meur. Zij werden verwelkomd door het bestuur van V.T.V. en gefeliciteerd met hun prachtige prestaties. Hierna werd naar het Cornerhouse gere den, waar hun eenige ververschingen wer den aangeboden. Alhambra-Theater. Victor en Victoria. De verliefde Blasekopp. Het komt vaak voor, dat hooggespannen verwachtingen, juist omdat men op iets bij zonders hoopte, falikant den bodem worden ingeslagen. Omgekeerd is dit minder het geval. Dat een verwachting wordt over troffen komt zeer zelden voor en zulk een feit dient vermeld te worden. „Victor en Victoria" is de groote verras sing in dit seizoen. Renate Müller doet zich in deze film van een geheel nieuwe zijde kennen en heeft als „Meneer Victoria" een bijzonder talent ontplooid. Men mag gerust zeggen, dat ze in deze film ieder betoovert door haar ongekunsteld, van vroolijkheid overbruisend spel. Vooral buiten het hedendaagsche, weinig vroolijke Duitschland wordt deze zeer rijk en veelzijdig opgezette film geapprecieerd. Ze is geregisseerd door den veelzijdigen Reinhold Schünsel, die, jammer genoeg, zelf bijna niet meer op het doek te zien is, maar als regisseur zijn sporen meer dan ver diend heeft. Schünsel weet, gelijk Chaplin, altijd hu mor en tragiek tegenover elkaar te stellen. Hij mijdt al te goedkoope vroolijkheid en wordt toch ook nooit zwaar-op-de-handsch. In „Victor en Victoria" wordt een thema behandeld, dat hem precies ligt, want Victor, gespeeld door Hermann Thimig, is een mislukte tooneelspeler, die zich, gelijk alle mislukte tooneelspelers, een miskend genie waant. Victoria bestaat niet, althans voorloopig niet. ictor imiteert een zange res. Victor laat hooren, hoe Victoria zingt en hij doet dit tegen tien mark per avond in variété's, waar kunstscuutters mirakelen doen met hun geweer en clowns ganzen laten dansen. Als Victor op een avond schor is, helpt een collega hem uit den brand, en die collega, die als „Victoria" op treedt, is Renate Müller. Als Renate haar liedjes heeft gezongen, komt Hermann, als Renate vermomd, voor het voetlicht en neemt zijn pruik af Victoria is Victor, Renate is Hermann. In dien waan wordt het publiek gebracht, zooals zij, die deze film zien, in den waan worden gebracht, dat die twee artisten weldra twee gelieven zul len worden. Maar dit is niets voor Schün sel. Hij laat Renate wegkapen door Adolf Wohlbrück, „een elegante heer", niets meer en niets minder en hij laat vervolgens Her mann Thimig op eigen beenen staan en even mooi „An einem Tag im Frühling" zingen als Renate het doet. De geheele pers in enthousiast over deze film en verklaart, dat „Victor en Victoria" geestig onderhoudend en meesleepend is. „De verliefde Blasekopp" is met recht een „Schlager"-klucht. Een minzieke weduwe, die Schmidt heeteen altijd ruzie makend echtpaar, naar den naam van Schmidt luis terend en wonend op dezelfde étage. De vrouwelijke helft van genoemd echtpaar, die tegelijk een bulldog te koop heeft en een kuischen Joseph zoekt. Er is niet veel fan tasie voor noodig om te begrijpen, dat een handig scenario-schrijver over deze ingre diënten een klucht maakt met de onmoge lijkste verwikkelingen en situaties. Alles warrelt dooreen en men valt van de eene dolligheid in de andere. Frits Seivos speelt de rol van Blasekopp. Hij kan met zijn komischen kop, met zijn breeden grjjnst het draaien van zyn oogen, HET GROOTSTE AMUSEMENT IS HETZELF-FOTOGRAFEEREN cm \- o; - x l— _j O o: H- m w Ui Q wc5z u. d de aangenaamste bediening vindt u in onze zaak! badhuisstraat 63 zijn stomverwonderde of verliefde expres sies, alles doen en leven brengen in het on- benulligste scenario. Extra vermeld dient Endèle Sandrock, die als komische Alte ook hier weer een prachtcreatie heeft gemaakt. Wie een uur hartelijk lachen wil, geniete van deze dolkomische film. Vermelden we nog, dat in het wereld journaal zeer treffende momenten zijn van de begrafenis van wijlen Z.K.H. Prins Hen drik. Luxor-theater. Benzine en liefde. Nog zes uur te leven. De eerste hoofdfilm houdt de aandacht voortdurend gespannen. Het gegeven is zeer sensationeel. Oorlog tusschen twee benzine magnaten, waarvan de eene zich van zeer unfaire middelen bedient en door middel van spionnen en boeven alles op alles zet om de fabrieken van den ander op de een of andere manier radicaal te vernietigen. Deze treft daartegen zijn maatregelen en draagt de algeheele bewaking van zijn eigendommen op aan een voormalig inspec teur van de motor-brigade, die niet alleen politioneel een gladde vogel blijkt te zijn, maar het ook in de liefde een heel eind ge stuurd heeft en wel zoover, dat hij de doch ter van zijn directeur voor altijd in zijn ar men sluit, nadat hij alle complotteerende elementen onschadelijk heeft gemaakt. Een film, waarin spanning en aardige scènes elkander voortdurend afwisselen en die het dan ook beslist doet, mede door het boeien de spel van de hoofdfiguren Regis Toomey en Evalyn Knapp. Het tweede hoofdnummer, geregisseerd door Wilhelm Dieterlee, ontleent zijn naam aan het feit, dat een professor een geheim- zinnigen straal, de B-straal, gevonden heeft, welke hem in staat stelt een doode aan het leven terug te geven, doch voor geen lan gere periode dan zes uur. Nu wordt op een internationale conferentie een diplomaat, die weigert het eens te zijn met een bepaal de politiek, welke voor zijn land den onder gang beteekent, het slachtoffer van zijn va derlandsliefde. Zijn tegenstanders hebben nu vrij spel en wanen het pleit gewonnen. Doch de professor heeft den afgevaardigde tot het leven teruggeroepen. In de beschikbare zes uur wikkelt hij verschillende zaken af, terwijl hij nog juist bijtijds ter conferentie verschijnt, om door een afwijzend besluit de totstandkoming van het tractaat te verijde len en zijn land voor een ramp te behoeden. Het onmisbare liefdesdraadje ontbreekt ook in deze bijzondere rolprent niet, waarin we Warner Baxter, John Boles en Miriam Jor dan als hoofdfiguren ontmoeten. Het uitstekend verzorgde voorprogram ma bevat behalve een tweetal journalen, een grappige Scrappy-cartoon en een reeks interessante opnamen van het Engelsche platteland. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Eenige spelkieken uit den voetbalwed strijd om het kampioenschap van Neder land. Hr. Ms. „Nautilus" ligt in verband met de sabotage aan boord onder strenge bewaking „aan de ketting" te Helder. Het 1600-jarig bestaan van de stad Medem- blik. Dc landstormdag in West-Fries land. De nieuwe verkeersweg Rotterdam- Hoek van Holland. Een Meisjes-Water kamp aan de Kagerplassen. Een 400 jaar oude Saksische boerder; bij Borculo. Prof. dr. de Josselin de Jong opent het congres voor geografische pathologie in het Universiteitsgebouw te Utrecht. Uit slaande brand te Utrecht. Een ernstig ongeluk. Door het Duitsche stoomschip „Para guay" op weg van Hamburg naar Montevi deo via Antwerpen, werd gisteren om me dische hulp gevraagd. Nadat een inspecteur van politie, verge zeld van den politie-arts zich naar boord hadden begeven, bleek dat den eersten stuurman de borstkas was ingedrukt. Dit ongeluk was ontstaan doordat deze stuur man door den wind tegen een zich aan boord bevindenden tramwagen was geslagen. De gewonde stuurman werd op last van den politie-arts overgebracht naar het zie kenhuis „Bethesda" alhier. en studiemateriaal op elk gebied bij Badhuisstraat 15. Telefoon 348. De Jachthaven. Dat deze Jachthaven, van de Vereeniging voor Watertourisme „Schelde", bloeit, blijkt uit onderstaande. Binnengekomen sedert de opening dei- haven 9 Juni jl. 7 Hollanösche jachten, 2 Belgische, 1 Duitsch, 1 Engelsch, terwij! aan verscheidene jachten, wegens plaatsge brek of te grooten diepgang, tot groeten spijt van de havencommissie, plaats moest worden geweigerd. Dat de ontvangst en verleende hulp door de gasten geapprecieerd wordt, blijkt wel hieruit dat verschillende eigenaars, zoowel Engelsche als Belgische, zich spontaan als lid der vereeniging opgaven, waardoor het ledental dicht de 100 nadert. Naar het Esperanto-congres van Stockholm. Voor de deelnemers aan het Esperanto- congres, dat van 411 Augustus a.s. te Stockholm wordt gehouden, is door het Reisbureau Wagons Lits/Cook gecharterd het stoomschip „Juliana" van de stoom vaart-maatschappij „Zeeland". Deze' boot vertrekt op 1 Augustus van Hoek van Hol land. Er gaan in totaal 180 deelnemers met deze reisgelegenheid mede, zoowel Hollan ders als buitenlanders. MIDDELBURG Sluitingsuur gedurende de kermis. Het sluitingsuur vau de café's gedurende de kermis is bepaald op 12 uur des nachts, met uitzondering van den laatsten kermis dag. Dan mogen de café's tot half één ge opend blijven. OOST- EN WEST-SOUBURG Een concert. Dinsdagavond 8.15 uur geeft Ritthemsch Fanfare onder leiding van den heer P. Meijers een concert in de tent op het Oranjeplein te Souburg. Programma: „Marsche Royale" par. Kenbany „Euterpe", ouverture de concert, J. R. v. d. Glas „Cédèbre", serenade de F. Schubert, arr. G. Guillon „Nossi-Ronie", ouverture F. Boyer „F. X. Mannhardt-Marsch" P. de Rooij „Ouverture de Mai"R. Clérisse „Petite Reine", gavotte, F. Andrieu „Grande Fantasie" sur l'Opera „Faust"Gounod „K.L.M.-Marsch"W. Schootemeijer ZIERIKZEE Landdag voor Jonge Liberalen. Op Zondag 12 Augustus organiseert de Bond van Jonge Liberalen voor de eerste maal in Zeeland een landdag, die gehouden zal worden te Zierikzee op een terrein aan den Platteweg (eigenaar de heer W. ten Haaf.) Als bijzondere attractie hebben alle Zuid- Hollandsche af deelingen toegezegd een ge zamenlijke reis naar Zierikzee te onderne men per extra-boot. Vertrokken wordt van de Oosterkade te Rotterdam, waarna pas sagiers kunnen worden opgenomen te Kra- lingsche Veer, Hendrik Ido Ambacht, Dor drecht en Nmansdorp. De heer J. J. Bommel van Vloten, lid van Ged. Staten van Zeeland, is uitgenoodigd als beschermheer op te treden de burgemees ter van Zierikzee, de heer J. C. A. Bannink, heeft zich bereid verklaard het eere-voor- zitterschap te aanvaarden. Voorts zijn ge vraagd voor het eere-comité de heeren C. Hage, Sint Maartensdijk, voorzitter F. v. d. Bout, Zonnemaire mr. J. Drost, Rotter dam r-.r. J. Erasmus, Oostburg C. Gast, burgemeester van Brouwershaven mr. J. W. Gratama, DordrechtA. .v. d. Have, Kapelle bij Goes J. van Kleef, Dordrecht C. Kloosterman, Goes P. Kooijman, Zie rikzee M. Laernoes, Vlissingen J. C. Paap, Vlissingen P. M. Panny, wethouder van Zierikzee J. de Rijke, Oosterland mr. dr. B. D. H. Tellegen Azn., Middelburg P. L. Vis, Haamstede M. Vijverberg, Brui- nisse en H. C. van de Zande, Nieuwerkerk. De leiding van het boottochtcomité berust bij de heeren A. J. Hendriks, Hillegersberg, J. H. Staal, Rotterdam en J. L. Verhagen Rijswijk. ELM PARADUL) OP AARÖE LlGGEh OP EEM MATRAD. Sjzeda. Lastgemele K 388-389 Vïïidde bmg Het arbeidsconflict in Zeeuwsch- Vlaanderen. De minister van economische zaken heeft in het feit, dat de pogingen van den Rijks bemiddelaar prof. mr. Aalberse in het ar beidsconflict in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen mislukt zijn, aanleiding gevonden om ook in dit geschil aan de in de Provinciale landbouw-crisis-organisaties georganiseer de werkgevers verplichts arbitrage over de arbeidsloonen op te leggen. In verband met het feit, dat prof. mr. P. S. Gerbrandy in een soortgelijk geschil op Tholen als arbiter door den minister was aangewezen, heeft de minister prof. Ger brandy verzocht ook in dit geschil als arbi ter op te treden, waartoe deze zich heeft bereid verklaard. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ger. Gem. Aangenomen het beroep naar Lisse door cand. H. Ligtenberg te Rotter dam, die bedankt heeft voor Meliskerke, Aagtekerke, Goes, Tholen, Ierseke, Terneu- zen, 's-Gravenpolder en Bruinisse. Examens. Voor de hoofdakte is te Rotterdam ge slaagd de heer A. L. Uiterhoeve te Stop peldijk. Voor het examen Fransch middelbaar on derwijs A is te Utrecht geslaagd de heer J. J. van Overbeek te Goes. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor het examen als costumière de dames J. Murk en C. L. Spuij, leerlingen van de modevak school alhier, directrice mej. Steketee. MARINE EN LEGER Bij beschikking van den minister van de fensie is de plaatsing van den majoor T. S. Rooseboom bij het reg. kustartillerie inge trokken en is bij gelijke beschikking over geplaatst van hec korps luchtdoelartillerie de majoor J. H. C. Bentz van den Berg met bestemming voor de functie van hoofdin structeur bij de kustartillerie. De dienstplichtige sergeant-administra teur J. C. M. Bottemanne, van het reg. kustartilerie, is aangesteld tot dienstplich tig sergeant-majoor-administrateur. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden gisteren de volgende uitspraken gedaan Diefstal met braak V. de K.t huisvr. J. M., wonende te Lembeke (B.), thans in voorarrest, 6 weken gevangenisstraf met aftrek voorarrest en onmiddellijke invrij heidstelling. Poging tot doodslag subs, mishandeling Th. R., 54- jaar, werkman te Sas van Gent. thans in voorarrest, 3 maanden gevangenis straf met aftrek voorarrest en onmiddel lijke invrijheidstelling. Diefstal P. Th. O., 23 jaar, werkman te Ter Neuzen, thans in voorarrest, 4 maan den gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Oplichting J. C. K., 21 jaar, leurder te Middelburg, thans in voorarrest. 4 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. V. H. W., 60 jaar, reiziger, gedom. te Middelburg, thans in voorarrest, 3 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Vernieling G. K., 26 jaar, arbeider te Axel 20 boete of 10 dagen hechtenis. Diefstal C. J. B., 40 jaarJ. R., 46 jaar C. R., 40 jaar J. du F., 39 jaar, allen van beroep arbeider en wonende te Bier vliet, voor ieder 14 dagen gevangenisstraf. Oplichting S. W., 43 jaar, adviseur, wo nende te Amsterdam, voorheen controleur van de tarwewet, 3 maanden gevangenis straf voorwaardelijk en terugbetaling van een geldsbedrag van 25. Heling P. C., 35 jaar, kolenhandelaar te Middelburg, vrijspraak. LUCHTVAART Het viermotorige vliegtuig van de K.L.M. Naar wij vernemen, is de F. 36, het groote viermotorige vliegtuig, dat de Kon. Luchtvaart Maatschappij bij de Fokkerfa briek heeft besteld, sinds ongeveer een week onder de controle van den rijksstudiedienst voor de luchtvaart. Waarschijnlijk zal dr. ir. H. J. van der Maas, ingenieur-vlieger bij genoemden dienst, de volgende week enkele vluchten o.a. voor wetenschappelijk proeven met dezen geweldigen Fokkervogel ondernemen. Eenige kleine veranderingen, die men beter verfijningen zou kunnen noemen, zijn in middels reeds aangebracht. Met dat al mag verwacht worden, dat de F 36 met zijn comfortabele zit- en slaap gelegenheid binnen zeer afzienbaren tijd in het bezit van de K.L.M. zal overgaan. De proefnemingen, welke de Fokkerfabriek zelf met het toestel heeft verricht, hebben de verwachtingen overtroffen en waren zelfs beter dan die met de F 20 (Zilver meeuw), welke een prototype was. Duitsch sportvlieger verongelukt. Gistermiddag is de Duitsche sportvlieger Wolf von Dungern in de omgeving van Augsburg met zijn vliegtuig omlaag ge stort. Kort na dit ongeval is hij aan zijn zware verwondingen overleden. Von Dungern had ingeschreven voor de Europa-rondvlucht en voor dit doel maakte hij den laatsten trjd proefvluchten met een nieuw sportvliegtuig. De oorzaak van het ongeval kon men tot nu toe nog niet vinden. Een Zwitsersch verkeersvliegtuig neergestort. Met het Zwitsersche vliegtuig, waarvan wij gisteren reeds melding maakten, zijn 12 menschen omgekomen, t.w. 9 passa giers, de bestuurder, de marconist en een stewardess. Onder de passagiers zijn een vrouw en een 3-jarig kind. Negen passa giers waren Duitschers. De plaats van het ongeluk :s afgezet. Volgens een voorloopige opgaaf zijn de namen van de omgekomenen de bestuur der Mühlematter, de marconist en de ste wardess uit Zurich, benevens de passagiers: advocaat Aeggli (Zurich), verder dr. Ham mer met kind (Dresden), de heer Schnei- dewind (Leipzig), mej. Rechenberg (Ber lijn), dr. Otto (Berlyn), de heer Urm (Stuttgart), de heer Hersch (Stuttgart), ir. Kümmel (Halle). De financiën van den K.N.V.B. De „Sportkroniek" publiceert de winst en verliesrekening van üen K.N.V.B. over het afgeloopen seizoen. Daaruit blykt, dat de ontvangsten hebben be» agen ƒ205.421 en dat het seizoen een voordeelig saldo heeft opgeleverd van ƒ68.544. Van dit be drag is gereserveerd voor crisissteun aan vereenigingen ƒ20.000, is in het terrein fonds gestort 5000, in het fonds voor de viering van het vijftigjarig bestaan van den

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1