MlLBDLflHÜII KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER LUCHTVAART SPORT GEIENGD NIEUWS RADIO-RUBRIEK AGENDA LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. HOOGWATER TE VLISSINGEN STOOMVAARTLIJNEN BuJtenlandsch Weerbericht. grootere en meer hechtere belangenge meenschappen. Geweldig groot zijn echter de moeilijk heden, welke aan de verwezenlijking van het plan zrjn verbonden. Men wil komen naar een stelsel, dat het algemeen belang dient en rekening' houdt met de meeste elementaire begrippen van billijkheid en rechtvaardigheid. Spr. ontveinst zich niet dat zijn zienswijze in een vergadering als deze, veel bestrijding zal ondervinden. In het kort behandelde spr. het ontstaan van het Zeeuwsche polderland, waarvan wellicht geen fraaier voorbeeld is te noe men, dan juist het eiland Noord-Beveland. Aanvankelijk waren de indijkingen te dan ken aan de geweldige energie van den Zeeuwschen plattelander en ook was dit het geval met het onderhoud der zeeweringen en dit leverde weinig bezwaren op, toen de gronden nog lang niet de waarde hadden van thans. Het was onbillijk dat de binnen- polders, die eertijds toch ook aan het water lagen, ontlast werden van de kosten der oever verdediging. Dit niet alleen omdat de eigenaars der gronden in die binnenpolders ook belang hebben bij goed onderhoud der zeeweringen, maar ook omdat het de ani mo voor verdere bedijkingsplannen gering doet zijn. En toch zijn er in Zeeland nog meer gebieden, die nu of later aan de zee kunnen worden onttrokken. Veel moeilijker is het als geheel geen uitwaterings-waterschap bestaat, doch ook dan moet gestreefd worden naar het bij eenbrengen van de belanghebbenden in een lichaam. Spreker eindigde ook onder applaus der vergadering. De voorzitter stelde voor aan Ged. Staten te verzoeken bij Prov. Staten voor te stel len eenig crediet toe te staan voor het in stellen van een onderzoek tot de mogelijk heid tot samenvoeging van waterschappen. De vergadering vereenigde zich daarmede door applaus. Enkele aanwezigen vonden in het betoog van den heer Krügers aanleiding tot korte vragen of opmerkingen, waarbij o.a. naar voren is gebracht, dat hier niet gesproken moet worden van revolutie, doch van evo lutie. In hotel ,,de Korenbeurs" had vervolgens een gemeenschappelijke maaltijd plaats, die uitstekend verzorgd was en waarbij de oud leerlingen van de landbouwhuishoudkunde, hare zoo gewaardeerde medewerking ver leenden. Tijdens dezen maaltijd heeft de burgemeester van Kortgene, mr. Koster, dank gebracht voor de uitnoodiging en ook er op gewezen, dat Kortgene reeds zeer vroeg stadsrechten had. Het is nu een naar omstandigheden betrekkelijk welvarende gemeente. De heer De Regt sprak nu als bestuurs lid van den bond en bracht dank aan allen, die hem op een of andere wijze bij het voor bereiden van dezen dag hebben geholpen. De heer Van der Maas kwam nog even terug op hetgeen hij ook reeds 's morgens naar voren bracht namelijk, dat er op de citatie stond, dat men halt zou houden op zijn modelboerderij. Spr. zeide, dat het geen modelboerderij is en dat er slechts sprake is van een rustpoos op zijn hoeve. De rytoer. Met 37 auto's reed men nu over Geers- dijk, Kamperland en Wissekerke naar de plaats van den dijkval in den Nieuw-Noord- Bevelandschen polder. Men klom den dijk over en kon toen overzien wat op 3 Octo ber is ontstaan en bleek toen hoe duidelijk het betoog van ir. Van Leeuwen was ge weest. Wij althans, die tot nu toe den dijk val niet van nabij hadden gezien, hadden geheel den indruk gekregen van wat wij nu in werkelijkheid zagen. Men ging den dijk weer af, de auto's weer in en voort ging het via Colijnsplaat en Kats naar het Annahof van den heer H. van der Maas. In dit keurig verblijf van de familie Van der Maas zijn allen ontvangen en onthaald. Na bezichtiging van het zeer moderne landbouwbedrijf, namen allen weer plaats in de auto's en nu ging het langs den kortsten weg naar Kortgene terug, waar de meesten spoedig het veer opzoch ten, om via Wolphaartsdijksche veer huis waarts te keeren. Restauratie van de Nieuwe Kerk te Delft. Het is van algemeene bekendheid, dat de ramen van het koor in de Nieuwe Kerk te Delft, een gebouw, dat ongetwijfeld tot onze belangrijkste historische en nationale monumenten mag worden gerekend, althans nog voor een gedeelte, in zeer slechten staat verkeeren. Hoezeer de restauratie van dit kerkkoor, waaronder zich de koninklijke grafkelders bevinden, ook onze vorstin ter harte gaat, blijkt onder anderen uit het feit, dat de landsvrouwe de gelden, in 1923 ter gelegen heid van haar zilveren regeeringsjubileum bijeengebracht, voor deze restauratie heeft besteed. Nadat de werken aan de graftomben wa ren verricht, kon destijds één der koorra men van gebrandschilderd glas worden voorzien, dit getal is intusschen gestegen tot zeven. Van de resteerende zeven kerkramen wenscht H. K. H. Prinses Juliana één te vernieuwen, een voorbeeld dat zeer waar schijnlijk door een combinatie van vereeni- gingen zal worden gevolgd. Ongeveer een jaar geleden heeft het „Delftsch Vrouwencomité Raam Nieuwe Kerk" tot alle burgemeesters in den lande het verzoek gericht plaatselijke comité's op te richten, wier doel het zou zijn gelden in te zamelen ten einde de nog niet gerestau reerde ramen eveneens van nieuw gebrand schilderd glas te voorzien. En nu hebben een aantal Amsterdamsche vrouwen, daartoe door het landelijk comité uitgenoodigd, zich tot taak gesteld het be drag bijeen te brengen noodig om het werk in Delft gehéél te voltooien, mede als een uiting van nationale hulde aan het Huis van Oranje in het algemeen en aan de na gedachtenis van H. M. de Koningin-Moeder in het bijzonder. Kardinaal Pacelli naar Buenos-Ayres. Naar uit Rome wordt gemeld, zal kardi naal Pacelli den Paus vertegenwoordigen bij het Eucharistisch Congres te Buenos-Ayres. Dit is de eerste maal, dat een zoo hoogge plaatst functionaris naar Zuid-Amerika ge delegeerd wordt. De boot, waarop de kardi naal zich zal inschepen, zal onder Pauselijke vlag varen aan boord wordt voor deze ge legenheid een speciale kapel ingericht. Examens. Bij het te Dordrecht gehouden examen voor motormachinist by de binnenvaart, slaagde voor het voorloopig-diploma de heer J. S. Roest, leerling van de Binnen- vaartschool alhier. Voor de hoofdakte is te Rotterdam ge slaagd de heer J. van Kasteel te Middel burg. Voor het examen nuttige handwerken slaagde te Rotterdam mej. P. van Rigteren te Middelburg. Hr. Ms. „Van Meerlant" te Boulogne. Hr. Ms. „Van Meerlant", onder bevel van den luitenant ter zee 1ste klasse O. R. F. Immink, is Zaterdag te Boulogne sur Mer aangekomen. Marinevliegtuig neergestort. Uit Soevabaya wordt bericht, dat Zater dagochtend het marinevliegtuig D-2 bij het maken van een side-slip-manoeuvre is door geschoten en zijdelings neergestort op de kade van het vliegkamp Morokremban- gan voor de hangars. De D-2 werd ernstig beschadigd. De bestuurder van het vliegtuig, de offi cier-vlieger L. A. H. Rombeek, bekwam een diepe vlecschwond aan het been de overige inzittenden kwamen er met lichte kneuzin gen af. De side-slip werd te lang doorgezet, waardoor tijdig redresseeren niet meer mo gelijk was. De Graf Zeppelin. Het luchtschip Graf Zeppelin is Zaterdag om 20.10 uur voor zijn vierde Zuid-Ameri- kaansche vlucht van dit jaar, onder bevel van kapitein Lehmann, gestart. Aan boord bevinden zich 23 passagiers, 140 K.G. post en 173 K.G. vracht. Obersteuermann Bracht herdenkt op dezen tocht, den 21en Juli, zijn 35-jarig jubileum als zoodanig. -■■■ I 11 i ii Tummiddag van Wilhelmina. Zaterdagmiddag zijn als slot van de fees telijkheden voor het 15-jarig bestaan van de turnvereeniging „Wilhelmina" te Middel burg turndemonstraties gehouden op het gemeentelijke sportterrein aan den Nadorst. Medewerking verleenden de Middelburg- sche turnvereenigingen Wilhelmina, Achil les, Mediobui'gum en Ons Huis. De andere Walchersche vereenigingen waren niet ver schenen. Voorafgegaan door de signaalafdeeling van Achilles en de Chr? Muziekvereeniging „Oefening na den Arbeid" is vanaf de Groenmarkt door een deel der stad naar het sporterrein gemarcheerd. Nadat de vaandelgroet was gebracht, is direct met het uitgebreide programma be gonnen. Het is op vlotte en keurige wijze uitgevoerd, o.a. was dit bet geval met de volksdansjes, de bondsoefeningen aan rek, paard, brug en ringen en ook het algemeen springnummer. Op de 4 maal 100 M. esta fette zijn goede prestaties geleverd, zoowel door dames als door heeren. De wedstrijden in pyramiden oogstten ook een dankbaar applaus. Na afloop i3 teruggemarcheerd naar de Markt, waar in de bovenzaal van „de Ver genoeging" de prijsuitdeeling plaats had bij monde van den heer W. de Graaf, vice- voorzitter van het K.N.G.V. Spreker bracht dank aan het bestuur van „Wilhelmina" voor het organiseeren van dezen tummid dag en aan alle deelnemers en deelneem sters, die min of meer dit turnfestijn moge lijk maakten in deze tropische hitte. Het speet spreker dat de belangstelling zoo ge ring was, waarvoor verschillende oorzaken zijn aan te wijzen. Hulde bracht hij aan de vereenigingen, die haar medewerking ver leenden bij het slot der jubileumfeesten van „Wilhelmina". Overgaande tot de prijsuitdeeling wees spreker er op, dat bij de wedstrijden in py ramiden de groepen van dames, heeren en adspiranten niet afzonderlijk zijn gehouden. Het staat vast, dat men bijv. met 20 dames en heeren een zwaarderen stand kan maken dan met adspirante - en voorn, met een groep van 85 meisjes, waarmede „Achilles" uit kwam. Daarom maakt z.i. de waarde van een eersten en een tweeden prijs geen verschil. Spreker bracht vooral hulde aan Achilles" voor wat met 85 meisjes is ge presteerd. Voor de pyramiden verwiei-ven de heeren van „Wilhelmina" den eersten prijs met 26/2 p.; dames van „Wilhelmina" den twee den prijs met 25 p. en meisjes van „Achil les" den derden prijs met 20 /2 p. Bij de 4 maal 100 M. estafette voor da mes was eerste „Achilles" met 58.2 sec. tweede „Wilhelmina" in 59.4 sec. Bij de heeren was één „Wilhelmina" in 50 sec. t\ ee een combinatie van .„Ons Huis" en „Wilhelmina" in 54 sec. Daar de technische leiders van de Zebra niet aanwezig waren, bracht de heer De Graaf hulde aan het driemanschap Van Roo, Bal en Sturm, voor de wijze, waarop zij hun taak, waaroor zij plotseling waren geplaatst, hebben volbracht in het belang van het K.N.G.V. Spreker richtte zich eerst tot den heer Bal, die reeds zooveel voor de turnzaak deed en die hij met „Achilles" nog lang in het verbond hoopt te houden. Ook de heer Sturm, al is hij nog niet zoolang in het ver bond, presteert zeer veel en spreker hoopt dat de heer Sturm nog vele jaren aan net hoofd van „Achilles" zal mogen blijven staan. Maar vooral bracht spreker dank aan den heer Van Roo voor de wijze, waarop hij op het laatste moment de hoofdleiding op zich nam en haar tot een goed einde bracht, niettegenstaande hij toch feitelijk een admi nistratieve functie in de Zebra vervult. Nog is dank gebracht aan den heer La- gaay voor het gratis afstaan der zaal en aan den heer Van Kamer voor het met zijn korps geven van de muziek, waarna de feestelijkheden met een driefwerf hoera op het K.N.G.V. zijn besloten. Onweer. Een hevig onweder, gepaard gaande met zwaren regenval en hagel, woedde gisterenavond van ongeveer zes tot acht uur boven Apeldoorn. In kor ten tijd stonden de wegen blank, hetgeen een groote stagnatie in het verkeer te weegbracht. Het gemis aan een rioleering deed zich weder in hooge mate gevoelen. Hevige hagelbuien richtten veel schade aan bij de te velde staande gewassen. Eenige boomen werden door den bliksem getrof fen en stortten ter aarde. Voorts trof de bliksem de chemische fabriek „Flora", zonder daar overigens noemenswaardige schade aan te richten, terwijl eveneens de boerderij van den heer D. J. Angelier aan de Fapegaaibrug door het hemelvuur ge troffen werd. De Apeldoornsche brandweer, geassisteerd door die uit Beernte, bluschte den brand. De woning kreeg veel water schade. Tijdens een kort onweer, dat zich gisterenavond ongeveer zeven uur boven de gemeente Heesbeen ontlastte, sloeg de bliksem in de woning van een landbouwer. Daar er geen water bij de hand was, brandde het huis geheel af. Verzekering dekt de schade. Bosch- en heidebrand Zaterdagmiddag is te Apeldoorn op het landgoed van dr. Ooster, gelegen aan den Richtersweg, 1 H.A. heide en opslagdennen door brand verwoest. De oorzaak moet aan kwaadwilligheid worden geweten. De vrijwillige brandweren uit Apeldoorn, Eendracht en Ugchelen hebben 't blus- schingswerk verricht. Te den Hoonhorst bij Dalfsen sloeg Za terdagavond de bliksem in de kapitale boerderij van J. Damman. Slechts eenig huisraad kon worden gered. Eenige varkens en pinken kwamen in de vlammen om. De boerderij, alsmede de hooiberg, brandden tot den grond toe af. De brandweer kon slechts een bijstaande schuur redden. Zoo wel gebouw als inventaris waren tegen brandschade verzekerd. Moedige daad van een 13-jarig meisje. Het driejarig dochtertje van den heer S„ dat nabjj de Beethovenstraat te Amsterdam aan het spelen was, kwam daarbij onverwacht in het water voor de Stadionkade terecht. De moeder van de kleine, die het ongeval zag gebeuren, sprong onmiddellijk te water, doch daar zij niet zwemmen kon, verkeerde ook zij in een hachelijke positie. Een 13- jarig meisje, dat getuige was van het on geval, bedacht zich niet lang, doch sprong gekleed de moeder en haar kind na en het mocht haar na veel inspanning gelukken beiden op het droge te brengen. Zij ver keerde daarbij zelf een oogenblik in gevaar, daar de moeder haar in haar angst bij de keel greep. Als bijzonderheid bij het moe dige optreden van dit meisje zij vermeld, dat zij juist haar zwemdiploma had ge haald, zoodat de kunst van het redden van drenkelingen haar nu goed van pas is ge komen. Ernstig incident in Am sterdam. Op den O.Z. Achterburg wal te Amsterdam heeft zich Zondagavond te ongeveer kwart voor zeven een ernstig incident voorgedaan, als gevolg waarvan de politie van de vuurwapenen gebruik ge maakt heeft. De oorzaak van het gebeurde was dat uit een der huizen een bloempot is geworpen, welke neer kwam in de onmid dellijke nabijheid van een passeerenden agent. De politieman, in de overtuiging, dat het voorwerp met opzet in zijn richting was gegooid, trok zijn revolver en loste een schot, dat door het raam van de eerste ver dieping den vermoedelijken dader in het hoofd trof. Voor het slachtoffer, een nog jong persoon, die ernstig gewond werd, door den geneeskundigen dienst was geholpen, was er voor het huis een volksoploop ont staan, welke zulk een dreigende houding aannam, dat een collega van den agent, die te hulp gekomen was, zich verplicht zag eenige schoten in de lucht te lossen. Dit op treden had tot gevolg dat de menigte naar alle kanten wegvluchtte. De getroffene is naar het Wilhelmina-gasthuis overgebracht. Nader wordt gemeld, dat de verontwaar diging van het publiek verklaard zou moe ten worden uit de omstandigheid dat de bloempot niet uit het raam gegooid is, maar door een hond, die over de vensterbank leunde, met een poot uit het venster zou zijn geschoven. Branden te Breda. Zon dagvoormiddag omstreeks 11 uur werd brand ontdekt op de opslagplaats van hout enz. van de firma W. Mol aan den Tramsin gel te Breda. De directeur werd gewaar schuwd en was spoedig ter plaatse. De brand woedde in een hoop zaagsel en hoog laaiden de vlammen reeds op toen met een eigen slang het vuur werd aangetast. In middels arriveerde de motorbrandspuit van de politie, die direct de behulpzame hand bood tot de brandweer, intusschen gewaar schuwd, met groot materiaal arriveerde. Met een viertal slangen was het gevaar spoedig geweken en werd het verdere werk beperkt tot het nablusschen der nog smeu lende zaagsel-massa. De oorzaak van den brand is onbekend. Nadat de brandweer Zondagmiddag om 5 uur ingerukt was, ontstond er des avonds om 11 uur opnieuw brand in Mol's Houtfa- brieken. Nu was 't de houtwolfabriek, die aan 't branden was. Een groote loods, die tegen de omheining aangebouwd is, stond in lichte laaie. Tientallen meters hoog sloegen, de vlammen en de hemel was vuur rood gekleurd. Ook 't hout vóór de loods brandde reeds. De Bredasche brandweer rukte met al haar materiaal uit en slaagde er in de vuurzee binnen een half uur te overmeeste ren. Om één uur in den nacht verliet de brandweer 't terrein. Het nabiusschings- werk duurt nog voort. Oplichting. De recherche te Haarlem heeft in zijn woning aange houden 'n 54-jarigen reiziger, verdacht van oplichting ten nadeele van verschillende personen te Haarlem en elders. Hij had deze menschen bewogen tot koopen van een vijftiende deel van een lot van de Hol- landsche Grondcredietbank, betaalbaar in termijnen. De kooper ontving niet het lot zelf, maar een koopbewijs. Vervolgens ver kocht de reiziger het lot weer aan anderen, die ook alleen een koopbewijs ontvingen. Zco verkocht hij het lot meermalen. In totaal aan 30 personen. Hij is in bewaring gesteld. Dinsdag 24 Juli. Hilversum, 1875 M. Avro. «8.00 Gra- mofoonplaten. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpla- ten. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Kook- en bakpraatje mevr. L. Lotgering-Hillebrand. 11.30 Gramofoonplaten. 12.15 Tuschinski's Select Salon orkest o.l.v. M. Tak. 1.45 Gra mofoonplaten. 2.00 Orgelconcert F. Hasse laar, m.m.v. mevr. A. StronkKappel, so praan. 3.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 „De Lepelaars", o.l.v. H. Zeldenrust en gramofoonplaten. 7.40 Mr. K. Jansma Waarom verdere inpoldering der Zuider zee? 8.00 Vaz Dias. 8.05 Vervolg orkest concert m.m.v. Grethe Weynschenk-Hogen- birk, sopraan en H. Viskil, tenor. 9.10 Louis Noiret in zijn repetroire. 9.30 Uit het Kurhaus te Scheveningen. Residentie-or kest o.l.v. Schuricht, m.m.v. Janine Weill, piano. 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Vas Dias. 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen, 301 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.15 Gramofoonplaten. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Gramofoonplaten. 3.15 Zang voordracht en gramofoonplaten. 5.15 Orgel concert en gramofoonplaten. 6.45 Gramo foonplaten. 7.15 Lezing. 7.35 Gramofoon platen. 7.50 Orkestconcert en Gramofoon platen. 8.30 Vaz Dias, 8.35 Concert. 9.15 Declamatie, 9.30 Vioolrecital. 9.45 Gramo foonplaten. 10.00 Orkestconcert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwij ding. 12.20 Sted. orkest Whitby o.l.v. Go mez. 1.20 Orgelconcert G. H. C. Biltcliffe 1.50 Cricketverslag. 2.00 Western Studio orkest o.l.v. Thomas, m.m.v. T. Williams, bariton. 3.20 Sted. Orkest Torquay o.l.v. E. W. Goss, m.m.v. W. Glynne, tenor. 4.50 Concert. Het Grinke-trio m.m.v. M. Mit chell, alt. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.45 Cricketverslag. 6.55 R. King en zijn orkest. 7.50 E. Penville, fluit en F. Hall, harp. 8.20 Concert door solisten, koor en orkest o.l.v. J. Lewis. 9.20 Berichten. 9.45 Herdenking 400-jarig bestaan van Canada. 10.45 Voordracht. 10.50 Lew Stone en zijn orkest. Parys, „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Pascal-orkest. 8.20 „La cruche", spel van Courteline. 9.45 Concert uit Londen. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20 Strijkor kest o.l.v. Andersen. 3.50 L. Preil's instru mentaal ensemble. 8.20 Uitzending uit een theater. Keulen, 456 M. 5.50 Gramofoonplaten. 6.45 Orkestconcert o.l.v. Peplow. 12.20 Gra mofoonplaten. 1.20 Weragkamerorkest o.l.v. Breuer. 4.05 Kwintetconcert. 5.40 Vocaal trioconcert. 7.20 Omroepkoor o.l.v. Breuer en solisten. 8.35 Uit StuttgartWendling- kwartet en solisten. 9.15 Spel met gramo foonplaten. Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonplaten. 9.05 A. Tröster, viool en O. Puliti-Santo- liquido, piano. 10.20 Dansmuziek. Brussel, 322 M. 12.20 Max Alexys' or kest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Max Alexys' orkest. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Salonorkest. 10.30 Gramofoonplaten. 484 1)1. 12.20 Gramofoonplaten. 1.05 Zangvoor dracht. 1.30 Max Alexys' orkest. 5.20 Radio symphonie orkest o.l.v. Meulemans. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Declamatie en pia no-recital. 8.20 Radio-symphonie orkest o.l. v. Meulemans. 10.40 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.15 Sted. orkest te Wiesbaden o.l. v. Thierfelder. 10.20 Berichten. 10.50 Le zing. 11.05 Berichten. 11.20 Nedersaksisch Kamerorkest o.l.v. O. E. v. Sosen. van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra- en Luxor-theaters. Van Zon dag 22 Juli. De Jantjes. Grand Hotel Britannia. Dagelijks concert door de Hollandsche kapel Harry Staf ford. Matinée Donderdag' en Zaterdag. Badpaviljoen Juliana. Dagelijks van S tot 6 uur matinée-concert door The Travellers (met uitzondering van den Zondag). Danspaviljoen „Wilhelmina". Vrijdag 29 Juni en volgende dagen de huiskapel „The Travellers". Juli uur Dinsdag 24 9.33 Woensdag 25 9.32 Donderdag 24 9.30 Vrijdag 27 9.29 Zaterdag 28 9.27 Zondag 29 9.26 Maandag 30 9.24 M Dinsdag 31 9.22 H Juli Dinsdag 24 12.09 Woensdag 25 1.06 Donderdag 26V.M. 1.34 13.58 Vrijdag 27 2.27 14.48 Zaterdag 28 3.19 15.35 Zondag 29 4.03 16.19 Maandag 30 4.50 17.05 Dinsdag 31 5.37 17.52 „Alcyone" (thuisr.) 20 Juli van Bahia „Baloeran" (thuisr.) 20 Juli van Tanger „Bodegraven" (thuisr.) 21 Juli te Antw. „Djambi" 20 Juli v. Batavia n. New-York „Kota Inten" 20 Juli te Calcutta van Van couver „Kota Pinang" 21 Juli v. Batavia n. Rott, „Flandria" (uitr.) p. 20 Juli Ouessaht „Maaskerk" (uitr.) 21 Juli te Accra „Mapia" (uitr.) p. 21 Juli Vlissingen van Antwerpen „Madoera" 19 Juli van Port Soedan, Java naar New-York „Nijkerk" (thuisr.) 20 Juli v. Mombassa „Saparoea" 20 Juli van Belawan, Vancouver naar Calcutta „Statend? T' 20 Juli v. ITew-York n. Rott, „Sibajak" (uitr.) 20 Juli van Marseille „Tajandoen" (thuisr.) 21 Juli te Suez Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.5 te La Coruna. Laagste barometerstand 753.5 te War schau. Verwachting tot den avond van 24 Juli Zwakke tot matige W. tot N.-W. wind. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Iets koeler. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut. De depressie in de Golf van Biscaye trok Oostwaarts en ligt nu in Oost-Duitschland. De hooge druk herstelde zich in het Z.-W. Aan den ingang van het kanaal steeg de barometer in twee dagen 13 m.M. In het N.-O. nam de lage druk af, hij bleef echter nog hoog ten opzichte van O.-Engeland. Bij IJsland kwamen geringe dalingen voor. Het overtrekken van het depressiegebied gaf aanleiding tot plotseling zware on weerregens in Frankrijk en Duitschland. In onze omgeving werd het weer gisteravond betrokken en koeler. De atmosfeer boven de lage bewolking behield echter haar hooge temperatuur, waardoor de terugkeer der warmte bij opklaring mogelijk is. Het laat zich echter aanzien, dat de afkoeling met wind over de Noordzee zal aanhouden met bewolkt weer en nog eenige hoeveelheid iegen.

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 10