25 14 JULI 500 300 EERSTE BLAD ■rvo. a©4 72e Jaargang 1934 Uitgave: Firma F. VAN BE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Viissingen. Telef. 10. Postrekening 06287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag on algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND STADS- EN PROVINCIENIEUWS HENN IMG'S FOTOHAM DEL VLISSINOSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk ƒ3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. ƒ3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels ƒ1alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIG1NG „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 4 bladen BEPALING SLUITINGSUUR DER TAPPERIJEN GEDURENDE DE KERMIS. De Burgemeester van Viissingen Gezien artikel 117 der Algemeene Poli tieverordening voor Viissingen brengt ter algemeene kennis, dat het sluitingsuur der tapperijen gedurende de kermisweek van 16 tot en met 21 Juli a.s., door hem is bepaald op half één na midder nacht, terwijl op die dagen een half uur te voren moet zijn opgehouden met het maken van muziek. Viissingen, 11 Juli 1934. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. REGELING TAXIBEDRIJF. Burgemeester en Wethouders van Viis singen brengen ter openbare kennis a. dat zij als deskundige, bedoeld in het 2e lid van artikel llObis der Algemeene Politieverordening voor Viissingen, hebben aangewezen den heer A. Vijgeboom, alhier b. dat zij als standplaats voor motorrij tuigen, bedoeld in artikel 110 quater der Algemeene Politieverordening voor Viissin gen hebben aangewezen dat gedeelte van den Prins Hendrikweg, hetwelk gelegen is nabij het station der Nederlandsche Spoor wegen (z.g. Stationsplein) c. dat autoverhuurders, die een vergun ning wenschen om met een motorrijtuig een standplaats in te némen op dat gedeelte van den Prins Hendrikweg, hetwelk gele gen is nabij het Station der Nederlandsche Spoorwegen (z.g. Stationsplein), zich daar toe mondeling moeten aanmelden op het bureau van politie, alhier, onder opgave van het nummer, motornummer en chassis nummer van het motorrijtuig en onder overlegging van het te heffen tarief voor het vervoer met het motorrijtuig, waarvoor vergunning verlangd wordt, in tweevoud, benevens een bedrag van 3.50 per motor rijtuig wegens kosten van het deskundig onderzoek. Voor herkeuringen is een bedrag van 1.75 verschuldigd. Zij, die reeds eerder een schriftelijk ver zoek om een standplaats inzonden aan ons college, dienen zich thans nog eens MON DELING tot het politiebureau te wenden. Viissingen, 10 Juli 1934. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De weermacht bü de begrafenis van Prins Hendrik. De luitenant-generaal, commandant van het veldleger, jhr. W. Roëll, heeft de vol gende dagorder uitgevaardigd „Het heeft Harer Majesteit de Koningin behaagd Hoogstderzelver hooge tevreden heid uit te spreken over de houding en de verrichtingen van alle troepen en andere gedeelten der Weermacht, welke in mijn functie van Gouverneur der Koninklijke Residentie te mijner beschikking waren ge steld voor dienstvervulling by de plechtige teraardebestelling van het stoffelijk over schot van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden op 11 Juli jl. Ik noodig de er bij betrokken comman danten uit het vorenstaande ter kennis van voormelde troepen en verdere gedeelten der Weermacht te brengen.'' Nieuwe rijwielplaatjes. Met ingang van 23 Juli a.s. zullen op de kantoren der posterijen verkrijgbaar zijn de rijwielbelastingmerken voor het belasting jaar 1934/1935 (1 Augustus 1934 tot en met 31 Juli 1935). De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat het geval zich kan voor doen, dat op een postkantoor en in het bij zonder op een hulppostkantoor tijdelijk geen belastingmerken voorhanden zijn. Het ver dient daarom aanbeveling het koopen van een merk niet uit te stellen tot het tijdstip waarop men het moet gebruiken. Voorts wordt er met nadruk op gewezen, dat de controle op het gebruiken van gel dige belastingmerken reeds dadelijk na den aanvang van het nieuwe belastingjaar zal ingesteld* Smokkelhandel in de Belgisch-Zeeuwsche grensstreek. De correspondent van „het Vad." te Brus sel meldt Herhaaldelijk reeds hadden de douanebe ambten uit de Belgische-Zeeuwsche grens streek, de aandacht van de gendarmerie in Vlaanderen gevestigd op het feit, dat twee motorrijders, verdacht van handel in ver- doovende middelen, ongezien, uit Zeeuwsch- Vlaanderen in België wisten te komen waarschijnlijk te Gent of elders in deze provincie, hun waar aan den man brachten. Deze week nu bemerkten gendarmen, op ronde te Deinze, op enkele uren van Gent, twee motorrijders die vele punten van over eenkomst vertoonden met de persoonbe- schryving van de gezochte smokkelaars. De motorrijders werden gevat en in het bezit gevonden van een niet onbelangrijke hoe veelheid verdoovingsmiddelen, waarvan zij echter weigerden de herkomst bekend te maken. De smokkelaars Hendrik de Kok en Domien Vermeulen, beiden uit Westdorpe, in Zeeland, zijn te Gent voor den rechter van instructie geleid en vedvolgens in de gevangenis aldaar opgesloten. Ruzie bij een brand te Edam. Naar het „Handelsblad" verneemt, heeft de Officier van Justitie te Amsterdam van den opperbrandmeester te Edam, den heer E. Wark, een klacht ontvangen tegen den burgemeester van die plaats, den heer Th. C. P. M. Kolfschoten, terzake bedreiging tegen het leven. Tijdens den hevigen brand, welke in den nacht van Dinsdag op Woensdag aldaar ge woed heeft bij de N.V. Vereenigde Touwfa- brieken, was de burgemeester ontstemd over het feit, dat hij laat van het gebeurde in kennis was gesteld. Hierover maakte hij den opperbrandmeester verwijten. Deze functionaris zeide den burgemeester dat hij geen tijd had. Daarop zou, althans volgens de klacht, de burgemeester een revolver hebben getrokken en gezegd hebben Ik schiet je neer Je bent ontslagen Ik zal je laten arresteeren. Tegen een politieman zou de burgemees ter geroepen hebben arresteer dien vent. Dit conflict heeft in Edam de noodige be roering verwekt. Tijdens een telefonisch onderhoud dat het „Handelsblad" met den burgemeester had, ontkende hij een revol ver te hebben getrokken. Wel heeft hij den opperbrandmeester ter plaatse ontslagen. Loonsverlaging by de R.T.M. Volgens het „Rechte Spoor" heeft de di rectie der Rotterdamsche Tram Maatschap pij de aanvankelyk op 1 Juni vastgestelde, doch toen uitgestelde loonsverlaging doen ingaan met 1 Juli. De drie betrokken orga nisaties hebben zich toen tot den minister van waterstaat gewend, mede omdat deze minister nog geen goedkeuring aan de ge heele nieuwe loonregeling had gehecht. De minister heeft geantwoord, dat hij niets kon doen en de loonregeling per 1 Juli heeft goedgekeurd. De drie organisaties hebben nu bij den minister-president dr. Colijn een audiëntie aangevraagd. DE SCHELDEVLUCHT 1934. Medewerking van de K.L.M. en militairen Een Japansch avondfeest in Britannia De Zeeuwsche Vereeniging voor Lucht vaart organiseert op 4 Augustus a.s. een wedvlucht tusschen sportvliegtuigen om een groote wisseltropee „De Zilveren Schel- demeeuw". Het wordt geen snelheids-, doch een na- vigatievlucht. De inschrijvingen der sportvliegers ko men reeds binnen. Naar wordt vernomen zal de K.L.M. inschrijven met twee oudste- jaars leerlingen van de rijksopleiding voor verkeersvliegers, elk met een Koolhoven F.K. 43. Grootere en militaire toestellen zijn van deelneming uitgesloten, zij kunneu echter het over heel Zeeland uitgestippelde parcours medevliegen en de bestuurders krijgen dan ook de voor alle deelnemers bestemde herinneringsmedaille. De vlucht gaat over een aantal „observa tieposten" ViissingenOostburg, Terneu- zen, Axel, Hulst, Tholen, Zierikzee, Haam stede (landing), Goes, Veere, Domburg, Westkapelle, Viissingen (finish). Voor de waarnemingen op de observatie punten was de Z. V. v. L. zoo gelukkig de vrywillige en zeer gewaardeerde medewer king te verkrijgen van het landstormcorps luchtvaartdienst, dank zij de bemiddeling van den reserve-kapitein W. L. M. P. Thie- me van dat corps. De Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland" organiseert ter gelegenheid van de „Schel- devlucht 1934" een grootsch opgezet Ja pansch avondfeest in het onder hare direc tie staande Grand Hotel „Britannia" te Viissingen. Besprekingen zijn momenteel nog gaande over medewerking van de luchtvaartafdee- ling Soesterberg en de marine. Kostelooze rijwielbelastingmerken. Behalve op de gewone kantooruren, 83,2 12 en li/25 uur, zal ten kantore van den ontvanger der accijnzen, Prins Hendrikweg nr. 12 alhier op Maandag 16, 23 en 30 Juli en Donderdag 19 en 26 Juli en Donderdag 2 Augustus a.s., des avonds van 6.307.30 u. speciaal zitting worden gehouden voor het aanvragen van kostelooze rijwielbelasting merken. De aandacht van belanghebbenden wordt er o.a. op gevestigd, dat kostelooze belas tingmerken alleen worden uitgereikt aan hoofden van gezinnen, die voor hun beroep of bedrijf een rijwiel noodig hebben en niet in de rijks :nkomstenbelasting voor het loo- pende belastingjaar zijn of worden aange slagen, terwijl, indien het hoofd van het gezin niet voor zijn beroep of bedrijf een rijwiel noodig heeft, doch dit wel het geval is met één door het hoofd aangewezen lid van het gezin, aan dat lid een kosteloos belastingmerk kan worden uitgereikt, voor een rijwiel uitsluitend door dat lid te berij den, mits dat lid, noch het hoofd, in de rijksinkomstenbelasting is of wordt aange slagen. Voor personen, die een rijwiel gebruiken om zie" naar hun werk te begeven, wordt een kosteloos merk alleen afgegeven, indien de werkplaats meer dan een half uur gaans van hun woning is verwijderd. Voor Oost- en West-Souburg en Ritthem kunnen de kostelooze rijwielbelastingmer ken persoonlijk worder». aangevraagd, bij den dienstgeleider te Oost- en West-Souburg, die daarvoor zitting zal houden in het ge meentehuis aldaar op Woensdag 18 Juli des nam. van 6i/2—8 u., Zaterdag 21 Juli des nam. van 2-^4 uur, Dinsdag 24 Juli des nam. van 6%8 uur en Donderdag 26 Juli des nam. van 6/28 uur. De kermis. De crisis blijkt niet van invloed te zijn op de kermis, in zooverre tenminste dat de gewone inrichtingen, welke de laatste jaren hun tenten hebben opgeslagen, het ook dit maal weer doen. Wie lust gevoelt de volgende week van de kermis te genieten, krijgt daarvoor volop gelegenheid. Naast de jaarlijks terugkeerende bekende kramen vindt men vele vermakelijkheden. Op de Zeilmarkt hebben de gebr. A. en H. Hommerson plaats genomen met een cater pillar (rups). Aan de Verlengde Gravenstraat staat een centrifugaalband van Th. van der Krogt. Ook op den Nieuwendijk is een dergelijke tent geplaatst van mevr. Felix—^-Valeke, verder een looping the loop, een fietsmolen en een schiettent. Wanneer wy het Bellamypark doorwan delen treffen wij daar aan een panopticum, een caroussel, een werpsport en draai molen ene en somnabule. Het Lunapark van P. Janvier heeft stand plaats gekregen op het De Ruijterplein. Het circus Van Bever zal een reeks voor stellingen geven in de tent aan de Hendrik straat. De bioscopen hebben voor de kermis voor een bijzonder programma zorg gedragen. Wij brengen in herinnering, dat geduren de de kermis het tapverbod van toepassing is. Dit geldt dit jaar van Zondag 15 tot en met Zondag 22 Juli. Patsdie is raak. Gedurende de kermis zal in het Concert gebouw worden opgevoerd de groote lach- revue „Patsdie is raak". De openings-voorsteiling is bepaald op Maandag 16 Juli en verder de geheele week tot en met Zaterdag 21 Juli. Deze reveu heeft een zeer gunstige pers. De „Delftsche Courant" schrijft dat het Rotterdamsch revue-gezelschap, directie A Ruysdaal, een revue gebracht heeft, die in derdaad gezien mag worden. Er komen vele mooie tafereelen in voor. De dansen zijn zonder uitzondering uitstekend. The Violets en de Olympia-girls zijn zeer geroutineerd in hun vak. De „Avondpost" zegt dat de revue geheel staat in het teeken van den lach, frissche humor en een beetje politiek en satire. Het „Dagblad van Rotterdam" roemt het vlotte spel der medewerkenden. De decors en costuums zijn met zorg gekozen. De dansgirls en het danspaar Willy and Cha- liope hebben zeer zeker een groot aandeel in het succes gehad. HET GROOTSTE AMUSEMENT IS HET ZELF-FOTQGRAFEEREN FILMS TOT '2 UUR GEBRACHT 's AVONDS KLAAR! DE AANGENAAMSTE BEDIENING VINDT U IN ONZE ZAAK BADHUISSTRAAT 63 Ook de „Nieuwe Zeeuwsche Courant" spreekt met lof over dit gezelschap, even als de ,,Midd. Crt." die een recensie gege ven heeft van het optreden te Goes. Zonder een enkele uitzondering is het oordeel van de geheele pers onverdeeld gun stig, zoodat deze revue gedurende de ker mis wel een succes zal worden. Huldiging dr. Vermaas. In het bericht in ons vorig nummer is bij de correctie een fout gemaakt, welke hersteld dient te worden. Er kwam nl. niet duidelijk naar voren dat in het huldigings comité ook zitting had de heer P. Ree, commandant bij de stoomvaart-maatschap pij „Zeeland". Weer uitvoer van garnalen. Daar de Fransche grens weer geopend is voor den invoer van garnalen, is eenige op leving te constateeren in het zoo langen tijd lamgeslagen bedrijf. Alhambra-Theater. Meïn Mcidel ist eine Verkauferin Die Sonne geht duf', Mein Mldel ist eine Vcrkauferin is een vriendelijke, luchthartige en ook amusante film, die gebaseerd is op de operette Meine Schwester und Ich van Ralph Benatzky. Bij de verfilming treffen als steeds weel de zooveel grootere mogelijkheden. Men heeft er een pleziervaart op een Beiersch meer bij gehaald en een opvoering van Mo zart's Bascien en Bastienne in een paleis tuin en nog veel meer, dat het libretto ver rijkt, terwijl de oorspronkelijke intrige bleef gehandhaafd. Deze film bewijst weer eens, dat we moe ten letten op Willy Forst. Als jeune pre mier heeft hij zijn roem allang, als spreker, die zéér veel werk maakt van zijn rollen, vraagt hij steeds meer de aandacht. Liane Haid, zijn tegenspeelster, blijft veel meer steeds op dezelfde hoogte, zij is altijd char mant, zonder variatie in haar uitbeeldingen aan te brengen. Om deze twee hoofdperso nen heen staan ettelijke bijrolletjes van zeer ondergeschikt belang. Het is voorna melijk het avontuur, dat deze film in gang houdt. Karl Hai'tl voerde regie. In de bibliotheek scène en aan boord van het plezierjacht was hij buitengewoon op dreef. Bij andere scènes was zijn belangstelling soms veel matter. Muzikaal is deze film een groot genoe gen. Mooie Mozart-fragmenten worden afgewisseld door de altijd pittige muziek van Ralph Benatzky, wat wel twee ongelijk soortige grootheden zijn, maar die deson danks deze film veel verve verleenen. „Die Sonne geht auf" bestaat uit vrijwel onbekende artisten, uitgezonderd dan Frits Kampers, die hoewel hij den laatsten tijd een beetje op den achtergrond geschoven wordt, toch tot de beste Duitsche filmspe lers behoort. Maar de meeste anderen mochten we nog slechts een enkele maal of zelfs heelemaal niet aanschouwen. Zoo bijv. de beide hoofdrollen, Reva Holsey en Char les Kuhlmann, die beiden hun plaats in de rolverdeeling volkomen rechtvaardigen, de eerste door haar vlot, natuurlijk acteeren en haar aardige verschijning, de andere door zijn prachtige tenorstem. Het gegeven van deze film is niet nieuw en vrij eenvoudig, maar door de zoo nu en dan zeer goede fotografie en regie ontstaan een aempo en een rhythme, die aangenaam aandoen. „Die Sonne geht auf" en „Schön ist jeder Trg, den Die mil- schenkst, Marie-Luise", beide liederen worden door Charles Kuhl mann buitengewoon mooi voorgedragen. Men zal zich met deze beide rolprenten stellig vermaken Het is een vroolijk ker- mis-programma. Luxor-theater. Het schandaal in Boedapest. De bloem van Hawaii. Zonder voorbehoud zeggen we dat Luxor een voortreffelijk kermisprogramma brengt, twee actueele journalen en twee uitsteken de amusementsfilms. Het eerste filmwerk, een luchtige, vroo- lijke, gezellige rolprent, zou men de ge schiedenis van een meisje, dat haar poezele handjes iet thuis kon houden, of wel de gevolgen van een ooi-vijg kunnen noemen. Geza von Bolvary, de regisseur, heeft deze lijk. Filmkunst van den eersten rang Naast deze levendige, sfeer scheppende, film op tal van verrassingen gebouwd en daarom zullen we, om den toeschouwer het volle pond te geven, van den inhoud van deze zeer geslaagde operette-film niets ver melden. Beeld, geluid en spel zijn in deze film om strijd te roemen. Het begin met het Hongaarsche landschap is al direct van een groote bekoring, de opnamen van Bu dapest en den Donau zijn eeri sprookje ge- boeiende fotografie frappeert de vlotte mu ziek, met de vele pakkende Schlagers, waar men met welbehagen naar luistert. En dan het spel van de hoofdpersonen. Daar is Francisca Gaal, een knappe, temperament volle actrice (alleraardigst die heer-dame solo, welke aan De Jantjes herinnert), Paul Hörbiger, de beschroomde charmeur en Szöke Szakall, de geroutineerde, fijne ko miek, die met Huszar Puffy voor de vroo- lijkp noot zorgt. Een pittige, geestige, lach wekkende film van de suggestief krachtige soort. Een filmische bewerking van Paul Abra ham's bekende, charmante operette „Die Blume von Hawaii" wordt als tweede hoofdnummer gebracht. Martha Eggerth vervult de hoofdrol van het Parijsche ciga- rettenverkoopstertje, dat niet weet dat zij koninklijk Hawaiian bloed in de aderen heeft en ontvoerd wordt om als prinses Laya de bruid te worden van prins Lilo Taro, het hoofd der onafhankelijkheidsbe weging op het eiland met zijn onvergelij kelijke paradijsnatuur. Zij weigert echter uit liefde voor een officier (Iwan Petro- vich) en de prins (Hans Fidesser) doet nu tevens maar afstand van den troon. Dat Martha Eggerth met haar talent zoowel door spel als zang triomfen viert, ligt voor de hand. En vanzelf valt I-lans Fidesser, een tenor van het Tauber-genre, bij de lief hebbers in den smaak. De overige rollen zijn o.a. in handen van Hans Junkermann, Baby Gray en Ernst Verebes. Een onder houdende film, waarbij de populaire muziek haar bekoring niet mist, evenmin als het pseudo-Hawaii. Beëedigd a!s vertaler. Ter civiele openbare terechtzitting der rechtbank te Middelburg is gisteren beëe digd als vertaler voor de Duitsche taal de heer W. Sanderse, ged. leeraar en corres pondent bij de N.V. Kon. Maatschappij „de Schelde" te Viissingen. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Een Fransch oorlogsschip in de Amster- damsche haven. In verband met de a.s. loonsverlaging brachten vier afgevaardig den der groote mijnwerkersorganisaties een bezoek aan minister Kalff. De werk zaamheden aan den Rijksweg Amsterdam Sassenheim de nieuwe brug over de Ring vaart. Eenige opnamen van de interna tionale tenniswedstrijden te Noordwijk. Een boottocht voor ouden van dagen. De nieuwe revue „Gaat dat zien", in het Grand- Theater te Amsterdam. Vier Engelsche jongelui arriveeren in de Rotterdamsche haven, nadat zij met een klein bootje het Kanaal hebben overgestoken. Tentoonstelling Tesselschade. Wij vestigen de aandacht op het in dit nummer voorkomende ingezonden stuk van de afdeeling Walcheren der Algemeene Ned. Vrouwenvereeniging Tesselschade. Daarin worden bijzonderheden medege deeld over de van 20 tot 30 Juli in hotel Britannia alhier te houden tentoonstelling. MIDDELBURG Mast afgebroken. Toen men gisteren aan den Kinderdijk bezig was met het lossen van graan van de

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1