500 300 25 „Supinator" Voetverzorging KLiJSERG'S SCUM MAANDAG 9 JULI EERSTE BLAD No.159 72e Jaargang Uitgave: Firma F. VAN OE VELDE Jr., Walstraaf 58-60, Vlissingen.Telef.10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, nitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PR0VINC1EN1EUWS WAT LOOP IK FIJN gratis voetonderzoek, SPORT 1934- ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheelerijk/2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk /3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. COURANT ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij atSOffiffiffBKt speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels /Ialles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij leyens- lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Een krans van de afdeeling VKssingem van het Roode Kruis. Door de af deeling Vlissingen van het Roode Kruis is een krans verzonden, sa mengesteld uit palmtakken en witte leliën. Aan den krans bevindt zich een lint in de Vlissingsche kleuren met het opschrift „Afdeeling Vlissingen Ned. Roode Kruis". Sluiting centrale girokantoor. Tn verband met de bijzetting van het stoffelijk omhulsel van Z.K.H. Prins Hen drik op 11 Juli a.s. zal het centrale giro kantoor op dien dag gesloten zijn, behalve voor wat betreft de afdoening van stortin gen en girobiljetten met spoedbehandeling en van chequeadviezen met spoedbehande ling of telegrafische spoedbehandeling. Het aannemen van stortingen en het uit betalen van cheques heeft plaats als op gewone werkdagen. N utsspaarbank. Opgave van de Nutsspaarbank aan de Coosje Buskenstraat alhier over de maand juni 1934. Ingelegd in 829 posten 120.039.26 Terugbetaald in 502 posten - 130.057.11 Minder ingelegd dan terug betaald 10.017.85 Nieuw uitgegeven boekjes 50. Totaal aantai inleggers op 1 Juli 7144 met een tegoed van 2.248.440.71. Geledigd werden 34 spaarbusjes, inhoudende 489.46. Be spaard met 2562 spaarzegels 128.02. Electrische tram. In verband met het veilig verkeer in de stad wegens de kermis, zal de electrische tram naar het station van Woensdag 11 Juli tot en met Woensdag 25 Juli niet verder rijden dan het Betje Wolffplein. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Een serie opnamen van de relletjes in de hoofdstad de politie te paard in de Wil lemstraat, pantserauto's op de Elands gracht, een kijkje in de Palanenstraat, „Ramen dicht of er wordt geschoten de baricades in de Willemstraat. - De nieu we spoorbrug dij Zwolle. Vereeniging „Hendrick dte Keyser". In het jaarverslag over 1933 van de Ver eeniging „Hendrick de Keyser" wordt me degedeeld, dat verschillende perceelen we derom de aandacht van het bestuur had den. Hiervan mogen de volgende worden genoemd Groote Markt 4 te Vlissingen huisje naast de Kolve te Veere en een boerderij te Renesse op Schouwen. MIDDELBURG Provinciale zwemwedstrijden. Zaterdagmiddag hadden, begunstigd door prachtig weder, aan de gemeentelijke zwem school te Middelburg de provinciale Zwem wedstrijden en daarna de onderlinge zwem wedstrijd van de Middelburgsche Reddings brigade en zwemvereeniging „Luctor et Emergo" plaats. Begunstigd door heerlijk zwemweder, dat ook de toeschouwers zoo weldadig aandoet, hebben beide wedstrijden een vlug verloop gehad. Het aantal deelnemenden was niet zoo heel groot, doch er 13 goed werk geleverd en zij, die de wedstrijden geheel of gedeel telijk gevolgd hebben, konden zich amusee ren bij hetgeen is gepresteerd. Onder de op het vlot gedurende een deel van den wedstrijd aanwezigen, merkten wy o.a. op den burgemeester en wethouder On- derdjjk en den oud-voorzitter van Luctor et Emergo, den heer W. de Graaf. De provinciale wedstrijd stond onder de hoofdleiding van den heer J. J. de Jong te Vlissingen n de onderlinge wedstrijd onder die van cm heer C. A. Minderhout. Des avonds had in de bovenzaal van „de Vergenoeging" de prijsuitdeeling plaats en daarbij' wees de voorzitter, de heer H. W. Naezer er op, dat de wedstrijd dit jaar een bijzonder karakter had, omdat het ditmaal met het oog op het overlijden van Prins Hendrik geen zwemfeest is geweest, er wa ren geen vlaggen en geen muziek en ook de prijsuitreiking zou niet door een gezel lig samenzyn worden gevolgd. Vooral den Vlissingschen heéren, die ook bij de onder linge wedstrijden medehielpen, bracht spr. dank. De prijzen van den wedstrijd kwamen toe: Estafette 4 maal 50 M:, voor dames :1e prijs J. van Sprang; J.. de Haas, A. van Pienbroek en R. i Bal, Zwemvereeniging Neuzen, in 2 m.-17.8 sec.,; 2e pr. M. Lauwe reins, M. v. d.-Heuvel, T. de Jong en A." de Ridder van de Vlissingsche Zwemclub in 2 m. 58.8 sec.; 3e pr. L. Vermont, C. de Graaf, A. Hommes' en C. Scheffers van de Goesche Zwemvereeniging m 3 m. 22.2 sec. "Estafette 4 maal;50'M. voor- heeren le pr. F. van Anraad, A. Verburg, W. Arde- wijn en J. Roosa van de Vlissingsche Zwem club in 2 m. 13 sec. 2e' pr. J. Westerhoff, W. van Pienbroek, G. B. Visser en P. van Sprang van de Zwemvereeniging Neuzen in 2 m. 19.4 sec. 100 M. rugslag dames eenige deelneem ster mej. C. de Graaf van de Goesche Zwemvereeniging in 1 m. 45.6 sec. idem heeren eenige deelnemer Joh. Molema van in TIMMERMAN'S verrukkelijke zesteenenschoen All één verkoop Bellamypark 54, Vlissingen. de Zwemvereeniging Neuzen in 1 m. 30.8 s. 100 M. vrije slag heeren le pr. F. van Anraad van de Vliss. Zwemver. in 1 m. 15.6 sec. en 2e pr. J. de Pagter van „Luctor et Emergo" te Middelburg in 1 m. 25.8 sec. Hiermede waren de prijzen voor den pro vincialen wedstrijd ten einde en kwam spr. tot den onaerlingen wedstrijd van „Luctor et Emergo" 25 M. vrijen slag jongens van 10 tot 12 jaar 1. J. Boverih'ausen 20.4 sec. 2. W. Vos 25 sec. 3. W. de Jong 25.8 sec. 25 M. vrijen slag meisjes 1. M. Kamp man 26.2 sec. 2 en 3. M. van Niel en C. Nieuwenhuijze, beide 28 sec. 4. M. Julianus 28.8 sec. 5 en 6. S. Blokpoel en H. Pel, beide 30 sec. Bordjes happen voor jongens en meisjes tot en met 11 jaar 1. K. Kik 13 sec. 2. B. Oldeman 13.4 sec. 3. K. van Loo 16 sec. 4. E. Zandstra 20.4 sec. 5. N. Geers 23.2 sec. 6. A. Sukkel 24 sec. 7. M. v. d. Ende 32 sec. Oldeman is een jongen, de overige zijn meisjes. Tobbetje varen voor jongens en meisjes tot 11 jaar 1. K. Sinke 2 m. 4.4 sec. 2. H. Minderhoud 2 m. 54.4 sec. Dit zijn beide jongens. 50 M. vrije slag voor jongens van 13 tot 15 jaar 1. J. Corstanje 41.6 sec. 2. W. Bassie 42.2 sec. 3. J. Wondergem 43 sec. 4. A. Kik 44 sec. 5. G. Eikelenboom 44.6 s. 50 M. vrije slag voor meisjes van 13 tot 15 jaar 1. J. de Buisonjé 46 sec. 2. B. v. d. Boudt 48 sec. 3. M. Kampman 49.5 sec. 4. S. Wolf 50.8 sec. 5. L. Geers 51 sec. 6. J. Oldeman 54.4 sec. 7. C. Labruyère 55.4 sec. Estafette 3 maal 50 M. vrijen slag voor heeren 1. J. Wagenvoorde, B. J. Troll en J. Risseeuw in 1 m. 42 sec. 2. P. Ouwer- kerk, B. Bakker en D. J. de Vos in 1 m. 51.8 sec. Estafette 3 maal 50 M. vrtfen slag voor dames 1. A. Rouffaer, S. Kampman en W. VaderSinke in 2 m. 32.8 sec. 50 M. vrije sleg dames 1. A. Rouffaer 49.4 sec. en 2. H. de Koning' 52.6 sec. 100 M. schoolslag voor heeren, leden van „Luctor et Emergo" 1. G. van Loo 1 m. 40 sec. 2. A. J. Barto 1 m. 44.6 sec. 3. L. Wisse 2 m. 35 sec. 50 M. schoolslag voor jongens van 14 en 15 jaar 1. R. Jansen 46 sec. 50 M. schoolslag voor meisjes van 14 en 15 jaar 1. A. Rouffaer 47.2 sec. 2. J. de Buisonjé 48.4 sec. 3 en 4 W. Tichelman en M. Kampman 48.8 sec. 5. T. Pel 50.8 sec.; 6. B. v. d. Boudt 51.6 sec. 7. B. Hoogstra 52.6 sec. Popduiken voor dames en heeren, prijs- winners de heeren 1. J. Wagenvoorde 17.4 sec.B. B. J. Troll 21.6 sec. 3. G. van Loo 24.8 sec. 100 M. vrije slag heeren1. B. J. Troll 1 m. 18.8 sec. 2. J. de Pagter 1 m. 28 sec.; 3. C. H. Merk 1 m. 31.2 sec. Schoonspringen dames 1. W. Vader— Sinke 30.83 1/3 punt2. S. van der Weel 28.83 p. en een troostprijs voor de jongste deelneemster C. Kandel 24.83 1/3 p. Heeren 1. B. J. Troll 34.83 1/3 p. 2. J. C. Julianus 33.83 1/3 p. 3. J. de Pagter 31.66 2/3 p. Hindernis zwemmen dames 1. S. Kamp man, 2. C. Labruijère, 3. W. VaderSinke. Heeren 1. H. J. Weezepoel, 2. A. J. Barto en 3. C. H. Merk. VEERE Het stadhuis. De oude vierschaar van het stadhuis te Veere is thans gerestaureerd. Deze zal de zelfde bestemming' behouden van weleer zij zal wederom tot oudheidskamer worden ingericht. De beroemde porselein-verzame ling zal geheel afzonderlek tentoongesteld worden. BRESKENS Een begin van brand. Zaterdagmiddag ontstond brand in de machinekamer van het vaartuig van den heer J. te Breskens. Met een minimax werd de brand door den gemeenteveldwachter gebluscht. Verzekering dekt schade. BIERVLIET Loop der bevolking. Over de maand Juni 1934. Ingekomen: P. H. de Meijerde Reu, van IJzendijkeL. Provoost -van HoofdplaatP. van Rattingen van Hoofd plaat A. Dieleman van Eindhoven A. F. van Opdorp van HoofdplaatM. van der Wege van Hoek L. J. Taalman van Phi lippine J. M. Vermeulen van Waterland kerkje. Vertrokken: A. M. van den Wijn- ckelCeelaert naar IJzendijkeM. S. Boghe naar Breskens C. de Jong naar Vlissingen C. J. Kesteloo naar Koudeker- ke A. J. Wijffels naar Hulst. IJZENDIJKE Loop der bevolking. Over de maand Juni 1934. Ingekomen: A. de Ridder van Vlissingen A. de Krijger van Breskens A. van Zevenster van Schiedam S. Ver sprille van Schoondijke M. Verstrenge van Den HaagA. van de WijnchkelCeelaert van BiervlietA. de Pierre van Oostburg E. Lampe van Hontenisse P. Leenhouts van Schoondijke W. Dirx van Hoofdplaat. Ver trokken: M. de Schoolmeester naar Oostburg F. de Jaeger naar St. Mar guerite J. Tellier naar Zuidzande A. de Smit naar Hoofdplaat A. de Wever naar Oostburg; A. van Waes naar Zuiddorpe S. Bartelson naar Schoondijke. STOPPELDIJK Twee broers verdronken. Zaterdag zijn te Stoppelsdijk de 23-jarige Fl. A. Peerman en de 15-jarige Jos. Peer man bij het zwemmen verdronken. De lijken van de slachtoffers zijn gevonden. Oefening Vrijwillige Landstorm uitgesteld. In verband met het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik kan de oefening van het Vrij willige Landstorm korps motordienst afdee ling Zeeland op 11 dezer niet doorgaan. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het be roep naar Oudelande door cand. J. D. Michon te Eindhoven. Emeritaat aangevraagd. Ds. B. Nieuwburg, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Moordrecht heeft tegen 1 October eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Nieuwburg heeft o.a. te Schoondijke gestaan. De politiek speelt een rol. Volgens de „Deutsche Evangelische Kor- respondenz" traden te Neumarkt-Kallham 200 boeren en middenstanders tegelijk uit de R. Kath. kerk omdat een priester uit Braunau de wapens zegende van een Heim- wehrtroep, door welke wapens kort tevoren een S.A.-man uit Neumarkt was gedood. Eind-examen R.H.B.S. Aan de R. H. B. S. alhier zijn geslaagd voor de afdeeling AE. Visser, C. A. Stouthart, G. A. Rijkeboer, F. H. L. Puyt, L. L. Zietse, L. G. Hesselius, C. W. Rlihl en H. M. de Kat. Afgewezen 1 candidaat. Aan de H.B.S. te Dordrecht is bevorderd van de 2e naar de 3e klasse E. Hertstein. Examens. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagden voor het examen handenarbeid de dames F. C. van Oorschot, S. M. de Reij, J. Ridder, M. E. Seijmoer, M. S. H. Tazelaar, allen te Middelburg M. R. Quas- ters, G. S. Sturm, G. H. Smit, A, N. A. Nog tot en met Woensdag II Juli gelegenheid voor door Zuster LOUISE. (Voetkundige der Supinator Centrale.) WALSTRAAT 50 WALSTRAAT 50 Bakker, A. C. Buijn, E. Dekker, M. A. van Oorschot, allen te Vlissingen C. T. Zwart, M. van Belois en T. C. Swart, allen te Goes S. J. van Baal, Wemeldinge L. S. Sturm, 's Heer Arendskerke de heeren R. van Aken, J. Kruidenier, A. F. van der Pluijm, allen te Middelburg W. A. Ardewijn, J. Gunst, J. W. G. Leef- lang, J. G. Smits, H. C. J. Weber, allen te Vlissingen G. A. J. Spijkers, Koudekerke en J. L. Heerebout, Veere. Gymnasium te MiddeUburg. Heden zijn beorderd aan het gymnasium te Middelburg van klasse Va tot Vla A. A. Leenhouts, T. Riets, Ba. C. J. van Roon, Je. E. Roosen daal. Niet bevorderd 1 leerlinge van. Vb tot VIb Be. I. Boasson en W. F. van de Hofstede. Niet bevorderd 1 leer ling. Van de IVe naar de Ve klasse A. G. Heij, A. J. M. van Lynden, L. van Raalte, M. Steenland, P. J. van Swigchem, Ca. H. Tonsbeek, Ea. de Waart. Niet -bevorderd 2 leerlingen. van de Ille tot de IVe klasse Ea. van Blerkom, Aa. C. de Feijter, W. F. de Jong, J. A. C. de Jonge, Ne. S. J. Koole, W. J. J. Koole, A. H. Kuipers met taak voor wis kunde, A. Looten, B. van Riet, A. Teunis, R. C. A. van Voorst Vader, A. Winter. Niet bevorderd 1 leerlinge. van de lie naar de Ille klasse J. G. van der Burgt, E. Dekker, W. A. van der Feltz, Ea. Hoorweg, J. C. Janse, G. Th. A. van Lynden met taak voor wiskunde, J. de Meijer, H. A. Portheine, J. Schouten. Niet bevorderd 6 leerlingen. van de Ie naar de He klasse G. J. van der Burgt, Te. H. J. Kuipers, P. Loeff, A. G. A. Looyen, M. J. Ouborg, C. M. van Voorts Vader, H. F. Veen. Niet bevorderd 5 leerlingen. De vïerdaagsche afstandssnarschen. De 4-daagsche staat bijna weer voor de deur nog ongeveer 14 dagen en uit alle windstreken zullen de wandelaars samen- stoomen naar Nijmegen. Wederom is het aantal deelnemers toe genomen op 30 Juni is de insehryving gesloten en bleek, dat er 3064 liefhebbers zijn, die liet kruis hopen te verwerven of het cijfer boven hun kruis Ivenschen te ver- hoogen. Dit aantal is 400 menschen meer dan verleden jaar en ook toen was er een groei van 400 na 1932 Tot de 3064 wandelenthousiasten behoo- ren 370 dames, 75 meer dan in 1933 60 juniores van 14:16 jaar hopen 30 K.M. te loopen 1461 deelnemers gaven zich voor 40 K.M. op 761 miltairen zullen 50 K.M. per dag afleggen en ten slotte zijn er 782 liefhebbers voor het 55 K.M. lange dagelijk- sche traject. De jongste deelnemer is 14 jaar de oud ste 73. Landmacht, zeemacht, koloniale troepen, alle regimenten infanterie, alJe half-regimenten cavalerie en 5. regimenten artillerie, tal van politietroepen, mare chaussee, burgerwachten, een zeer groot aantal sportvereenigingen zullen met deta chementen of groepen vertegenwoordigd zijn, en daarnaast loopen honderden indi vidueel. Ook de buitenlanders verschijnen weer op het appèl natuurlijk de Engelsche Road Walking Association met een groep van plm. 12 man eveneens de Franschen met een groep uit Duitschland komen zes wandelaars uit België één dame, uit Zwitserland één deelnemer en uit Noorwe gen zeker eenige burgers en vermoedelijk ook een militair detachement. Het is te begrijpen, dat de legering en voeding van deze 3000 liefhebbers van de wandelsport het bestuur handen vol werk en het hoofd vol zorgen geeft Bij voor baat roept het bestuur dan ook alle deelne mers tot medewerking op de organisato ren zullen alles doen wat mogelijk is om de zaak vlot en in de puntjes te doen mar- cheeren. Maandag 23 Juli is aanmgldingsdag daarvoor zullen vijf bureaux worden inge richt, zoodat ieder zoo spoedig mogelijk zijn loopnummer in ontvangst kan nemen. Om half vijf op dien dag is de vlaggen- parade. De legering is aldus geregeld de buiten landers en burgers slapen in het hospitaal ook de kazerne der Koloniale reserve zal burgers bergen, benevens militairenin het kamp rusten alleen militairen, evenals in de kazerne der infanterie. Dit jaar zul len bijna 1000 deelnemers over de stad wor den verdeeld de Vereeniging tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer stelde zich welwillend beschikbaar om alle ge- wenschte inlichtingen te verschaffen over logies enz. Voorts zendt het Ned. Genootschap voor heilgymnastiek en massage weer een aan tal masseurs en masseuses om de behulp zame hand tè bieden bij vermoeide spieren. De parcoursen zijn gelijk aan die der vo rige jaren op den eersten, derden en vier den dag gaat het naar het Zuid-Oosten en Zuiden, op dsn tweeden wordt in Westelijke richting gemarcheerd. MARINE EN LEGER Bevorderingen by de marine. Majoor-vliegtuigmaker (M) J. v. Gor- kum tot oppervliegtuigmaker (M) ser geant-vliegtuigmaker (M) P. H. Ouwer- kerk tot majoor-vliegtuigmaker (M) ser geant-konstabel A. G. J. Pauw tot majoor- konsabel korporaal-hofmeester C. de Haas tot sergeant-hofmeester sergeant- torpedomaker K. Leeuwestein tot majoor- torpedomaker korporaal-torpedomaker A Kats tot sergeant-torpedomaker korpo raal-torpedomaker A. Witsiers tot ser geant torpedomaker kwartiermeester S. van der Scheer tot bootsman bootsman H. H. Schopperijn tot schipper. De officier van administratie 2e klasse M. Kraus, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keeren, is 27 Juni aan boord var. het motorschip „Baloeran" van Tandjong- Priok vertrokken, wordt 18 Juli te Marseille en daarna hier te lande terugverwacht. De hoofdofficier van gezondheid 2e klasse bij de zeemacht L. Hendriks, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, is ter beschikking gesteld. De dienstplichtigen der lichting 1934, aangewezen voor de opleiding tot gasoffi- cier bij de luch^vaartafdeeling te Soester- berg, worden 4 October ingelijfd. De eerste luitenant der militaire admini stratie W. J. Pluijm, leeraar bij de schooi voor reserve-officieren van dat dienstvak te Kampen, is tijdelijk gedetacheerd bij het le regiment infanterie te Assen tot het ver richten van de functie van administrateur van dat -korps. LUCHTVAART Russiscli» vliegers op bezoek. Zaterdagmorgen zijn met de nachtboot uit Engeland het hoofd van de Russische luchtmacht, de heer Alsnis, en de vliegers, de heeren Molokof en Lewanewski, bekend van de redding van de Tsjeljoeskin, aan den Hoek van Holland aangekomen. Zij werden opgewacht door een gezelschap landgenooten, ongeveer twintig in getal, die te Amsterdam en Rotterdam voor den Russischen handel werken, dames.en hee ren, van wie velen bloemen hadden mede gebracht om Molokof en Lewanewski te huldigen. Laatstgenoemden waren van hun

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1