300 25 30 JUNI EERSTE BLAD No. 132 72e Jaargang 1934: Uitgave: Firma F. ÏAH BE VELBE Jr., Walstraat 58-60, Viissingen.ïelef. 18. Postrekening6B287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk ƒ3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels 1.—alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werkenJ gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIG1NG „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS Dit nummer bestaat uit 4 bladen ■eb—ii i in '.Mi—ramm—mexmm WAT ZIJN DE UITGAVEN EN INKOMSTEN VAN DEN NEDERLANDSCHEN STAAT VII. (Slot). Na de uitgaven de middelen. Begrootin gen zijn ramingen dit geldt van de uitga ven, maar het geldt in nog sterker mate van de middelen. De uitgaven heeft men, in zekere mate althans en voor zooverre niet wettelijke voorschriften in bepaalde rich ting dwingen, in de hand van de middelen heeft men af te wachten wat er van zal komen. Geen jaren, die dit duidelijker doen bemerken dan jaren van crisis, wijl telken male de nota, die de indiening der begroo ting vergezelt, moet erkennen, dat de ra ming toch nog te optimistisch is geweest. Dat kan niet verbazen, wanneer men de cij fers van bepaalde jaren naast elkander legt. Als men bijv. ziet, dat de grondbelas ting, voordat deze grootendeels aan de ge meenten ten goede komt, een hoogste be drag bereikte in 1930 met hijkans 22 mil lioen, terwijl het vierde gedeelte dat over 931 aan het r\jk ten goede komt, tegen de 6 millioen aanloopt, behoeft men zich niet af te vragen of de raming der grondbelas ting over 1934 ad ruim 6 millioen te hoog is, maar wel welk een last zoodanige niet slechts niet verminderde, maar nog ver meerderde belasting legt op die talrijke eigenaars van groote en kleine perceelen, die deze in betere tijden hebben gekocht en nu deze perceelen veelal moeten laten leeg «taan of bewonen, omdat er toch geen huurder voor te vinden is. Als men ziet, dat de inkomstenbelasting over 1930 ruim 90 millioen opleverde over 1931 85%, over 1932 71, dan kan men erkennen, dat een ra ming ad 50 millioen over 1933 en ad 45.3 over 1934 wellicht met de werkelijkheid meer nabij is, al blijft het tegenover de di- videiidlooze resultaten van het meerendeel der maatschappijen de vraag of ook dit bedrag is te bereiken. Aan den anderen kant blijkt echter uit de cijfers van voor afgaande jaren, waarin de crisis zich reeds deed gevoelen, dat betere resultaten wer den bereikt dan veelal kon worden aange nomen. Nog altijd vormen, uiteraard in elk land, de belastingen de hoofdbron van inkomsten. Zij worden voor 1934 zonder rekening te houden met de versterking, die uit wetge vende maatregelen worden verwacht, dus ook zonder voortzetting van de tijdelijke heffingen, die zijn of worden verlangd, ge raamd op 334 millioen, hetgeen dus met die tijdelijke ramingen op een kleine 400 mil lioen neerkomt, een bedrag, dat bij 1933 nog behoorlijk achterblijft. De grondbelas ting wordt op 6 millioen de inkomstenbe lasting op 45.3 millioen, de vermogensbe lasting op 11.3 millioen, de dividend- en tantièmebelasting op 9 millioen, de rechten op den invoer op 69% millioen, de accijnzen op het gedistilleerd op 30 millioen, op bier op 11 millioen, op suiker op 52 millioen, op tabak op 21 millioen, de rechten van zegel, (inbegrepen de boeten) op 15 millioen, de registratie op 10 millioen, de successie op 30.4 millioen gerekend, waarbij dan kleine re posten als bijv. accijnzen op geslacht ad 6 millioen, op wijnen ad 1.3 millioen, sta- tistiekrecht ad 1.8 millioen zijn verwaar loosd. De tijden zijn ver achter ons, dat de totaal opbrengst der directe belastingen als in 1890 niet meer dan 28 millioen en der accijnzen en indirecte belastingen niet meer dan 24 millioen behoefden te bedragen. Reeds in 1914 was het bedrag der directe belastingen reeds bijkans verdubbeld dat van accijnzen en indirecte belastingen tot ruim 30 millioen toegenomen niet zonder zorg vraagt men zich af of niet langzamer hand in de verhouding tusschen directe en indirecte belastingen een wijziging komt, die zeker niet zonder belang is te rekenen Het is echter onjuist om te denken, dat de staatsuitgaven uitsluitend uit de belas tingen worden gedekt. Reeds het feit, dat de begrooting 1934 een totaal aan middelen opbrengt van 463 millioen, waarvan dan 325 millioen tot de belastingen behoort, spreekt in dit opzicht boekdeelen. Er wordt dus in de overige uitgaven eén bedrag, dat voor 1934 ongeveer 740 millioen is, gevon den uit middelen, die door andere departe menten worden opgebracht. Justitie levert 5.4, binnenlandsche zaken 16%, onderwijs, kunsten en wetenschappen 14%, de Natio nale Schuld 60, defensie 9.4, waterstaat 8.4, economische zaken 4.4, sociale zaken 8.7 millioen en koloniën 688.000 daarnevens d&ftt buiten^andache. zaken me.t j; 610.000 vermeld, .zijnde tegenover de geringe uitga ven van dit hoofdstuk het grootste percen tage Mat recht geldt hier, dat vele klein tjes een groote maken wie daarmede re kening houdt, beseft maar al te goed, dat de staat al evenmin als de gemeenten royaal kan zijn, allerminst in dezen tijd. Er zijn natuurlijk onder deze middelen, die, gezien door welk departement ze wor den opgebracht, vanzelf spreken. Er zijn er andere, die niet even duidelijk zijn. Wat buitenlandsche zaken aangaat wordt 143.000 opgebracht door de gezantschap pen en consulaten, waarbij vanzelf de kan selarijrechten een voorname rol spelen, ter wijl als overige onvangsten 427.000 wordt geboekt, afkomstig uit kanselarijleges en ontvangsten van verschillenden aard. Bij justitie brengt de burgerlijke rechtspraak 2.8 millioen op, waarvan 1.8 millioen door de kantongerechten de politie 222.000 de gevangenissen en rijkswerkinrichtingen 1.7 millioen het rijkstucht- en opvoedings wezen 74.000 de hooge raad van adel 20.000 de wet op het levensverzekering- bedrijf 182.000 die betreffende het nota risambt 40.000. Bij binnenlandsche zaken -vormt de rijks postspaarbank met 2.2 mil lioen naast, den dienst der P.T.T. ad 13.1 millioen het belangrijkste bedrag het bin- nenlandsch bestuur, doet niet meer dan 62.000, het krankzinnigenwezen 134.000, het armwezen 93.000, de algemeene lands drukkerij 194.000 en de Staatscourant en de Handelingen 315.000 in de schatkist vloeien. Bij onderwijs vormen de schoolgel den een factor van beteekenis het hooger onderwijs levért hijkans S millioen, het voorbereidend hooger en middelbaar onder wijs 1.7 millioen het nijverheidsonderwijs 169.000, het lager onderwijs ruim 8.8 mil lioen op, kunsten en wetenschappen niet meer dan 154.000, tegenover de geringe uitgaven toch geen onbelangrijk bedrag. Op het hoofdstuk der nationale schuld wordt 60 millioen aan ontvangsten ver wacht daarvan 37.4 millioen aan renten, die den staat ten goede komen, waarvan Indië 5.3 millioen, doch de voorschotten krachtens de woningwet 26.4 millioen op brengen 11 millioen aan amortisatie en aflossing, waarvan resp. Indië en de wo ningwet 4.2 en 5 millioen opbrengen de kasvoorzieningen aan rente 11.8 mil lioen. Het departement van financiën is dan met de totaal inkomsten der belastin gen het hoogste van allen, wat de middelen betreft. Defensie brengt het tot niet verder dan 9.4 millioen het belangrijkste be drag daarvan levert de post personeel met 2.2 millioen, waaronder begrepen zijn de restituties, die ingevolge de indeeling der begrooting op alle personeelsuitgaven zijn uit te trekken. Het materieel der zeemacht levert een bate van 1.7 millioen het ma terieel der landmacht van 331.000 op, ter wijl loodswezen, betonning enz. voor 3.8 millioen te boek staan. Waterstaat brengt via den waterstaat zelf ruim 1.4 millioen op spoor- en tramwegen staan voor 4.9 millioen, het mijnwezen voor 1.6 millioen, het staatsvisschershavenbedrijf voor 281.000, de scheepvaart voor 51.000, de luchtvaart voor 39.000 genoteerd, waarbij dan echter ook weer met personeelsposten dient rekening te worden gehouden. Econo mische zaken heeft 4.4 millioen ontvang sten, waarvan 2.1 millioen uit handel, ruim 2 millioen uit landbouw en 130.000 uit visscherij. Het ijkwezen bijv. brengt een 361.000 op de octrooiraad en het bureau voor den industrieelen eigendom 967.000 de crisis-uitvoerwet en de crisis-invoerwet 720.000, bedragen, die de totaal uitgaven benaderen of overtreffen. Het landbouw onderwijs brengt een 266.000 op, de plan- tenziektenkundigendienst eveneensde veeartsen\jkundige dienst 469.000 bosch- bouw 261.000. Sociale zaken geeft aan ontvangsten 8.7 millioen de voornaam ste bijdrage is die van de werkloosheids verzekering ad 7.3 millioen daarnevens een voor de volksgezondheid ad 1 millioen en een voor den arbeid ad ruim 72.000. Wil men echter de beteekenis van deze middelen in elk opzicht nauwkeurig na gaan, dan dient met de indeeling van de begrooting wel te worden rekening gehou den, omdat, in afwachting van de wettelijke maatregelen, die reeds bij de indiening der begrooting werden in vooruitzicht gesteld, kortingen zijn in rekening gebracht voor wat de op hijkans elk hoofdstuk overheer- schend belangrijke personeelsuitgaven be treft. De lofwaardige pogingen, die door den belastingdienst in het werk zijn gesteld om verzwegen belastingaangiften op het spoor te komen, hebben geleid tot het resultaat, dat aan vermogensbelasting over drie ach tereenvolgende jaren resp. 434, 398 en 351 millioen is nagevorderd. Cijfers, die een sprekenden indruk maken, maar niet zoo erg sprekend meer zijn, wanneer men ziet, dat in totaal over 3 jaren 10% millioen kan wordeji s&geyorb^rL scliQ.on daaronder te- - vens voor de zooveel belangrijker inkom stenbelasting resp, 26, 25 en 20 millioen zijn begrepen. Rekent men, dat de 10% millioen over de drie jaren ongeveer gelijkmatig zijn ver deeld, dan is dus over elk jaar 3% mil lioen na te vorderen, hetgeen over totaal bedragen aan directe belastingen als zelfs in 1934 ad totaal 75 millioen, de bijzon dere heffingen niet medegerekend, niet een zoodanig cijfer vormt als men op het eerste oog geneigd zou zijn om aan te nemen. De gemiddelde staatsburger behoort de wet te kennen, en wij weten allen, dat daaraan nogal' wat ontbreekt, en ontbreken moet, gezien het omvangrijke samenstei van wettelijk voorschriften, waardoor deze staatsburger wordt geregeerd. De gemiddel de staatsburger behoort echter wat meer kennis te nemen van de voornaamste be- grootingscijfers, omdat alleen die kennis hem kan veroorloven de critiek, waartoe hij zoo gaarne overgaat, uit te oefehen op het financieel gedeelte van het staatsbeleid Scheldebeker-Zwemwedstrijd. Nog veertien dagen scheiden ons van den grooten jaarlijkschen kamp om de Schelde- cup. Alleszins begrijpelijk' is dan ook de vraag, welke zwemsters en zwemmers zul len er aan deelnemen, want naar de deel name wordt de belangrijkheid afgemeten. Nu, onze lezers kunnen wat dit laatste be treft, gerust zijn. Het belooft thans reeds interessant te worden al zijn alle inschrij vingen nog niet binnen. Om te beginnen komen er rijf Belgische zwemmers, leden van de Brugsche Zwem- club, ën wel de bekende lange.-afst.and- zwemmer BoSrfe alsmede Devos, Antoine, Issèle en Guilini. Zooals we bereids hebben medegedeeld zal Engeland vertegenwoordigd worden door mr. Pascoe uit Londen, terwijl onze bekende landgenooten Kuiper en Stender mitsgaders de dames-bekerhoudster mej. M. Olsen, de vaderlandsche kleuren zullen verdedigen. Evenals vorige jaren is er dank zij de welwillendheid van de autoriteiten een fer ry-boot. de „Prinses Juliana", beschikbaar, zoodat wederom de mogelijkheid is geopend om tegen een zacht prijsje niet alleen een heerlijk watertochtje te maken, doch te vens den wedstrijd van zóó nabij te volgen, dat iedere passagier in staat is een oogge tuige-verslag van deze match te geven, al kan men zich deze reportage bezwaarlijk zonder den populairen expert Han Hollan der voorstellen, die Donderdagavond dit sportevenement reeds met een enkel woord voor Avro's microfoon heeft ingeleid, gewe zen heeft op het groote gebeuren aan onzen Scheldemond, daarbij memoreerende hoe excellent de Vlissingers weten te organisee- ren en deelnemers zoowel als kijklustigen een waardige ontvangst plegen te bereiden en beloofde de volgende week in zijn bekend en geliefd sportpraatje nader op dezen be langrijken wedstrijd, indien eenigszins mo gelijk, te zullen terugkomen. Dat de Scheldebeker-Zwemwedstrijd ook in het buitenland meerdere bekendheid ver krijgt, moge blijken uit het feit, dat een reisgezelschap te Ostende alsmede het be stuur van de zwem club aldaar inlichtingen hebben gevraagd omtrent het vertrek enz. van de boot, welke het parcours zal door kruisen. De ferry-boot belooft alzoo een in-/ ternationaal gezelschap te zullen herber gen. Dezen kant moeten we natuurlijk uit Doch daarvoor moet reclame gemaakt wor den. We zijn overtuigd en weten, dat er veel propaganda wordt gevoerd. En de re sultaten blijven, zooals men ziet, niet uit. Doch de aanprijzing moet nóg intenser ge schieden. Maardat kost geld. Veel geld. En nu zijn we weer bij de spil, waar heel de wereld en dus ook de Scheldebeker- Zwemwedstrijd organisatie en alles wat er mede samenhangt, om draait. Er zijn nog loten verkrijgbaar. De ferry boot is nog niet besproken uitverkocht. De inteekenlijst heeft nog onbeschreven ruimte over. Kijkt daarom nog eens in uw geld beursmaar in 't verloren hoekske! Kunstkring „Het Zuiden". De kunstkring „Het Zuiden" zal dit sei zoen weder haar gewone tentoonstellingen houden, aanvangend op Zondag 1 Juli, met werken van in Zeeland wonende kunst schilders. Vertegenwoordigd zijn ditmaal de dames Mevr. Hendriks, Mevr. Dieleman, Mejuffr. Van der Harst en Mejuffr. Anderya, bene vens de heeren Vaarzon Morel, Koets, Van der Haai', Frater, Melse, Maandag, Schön- berg, De Vries, Westrate, Bergsma en Ja cobs. Aan deze tentoonstelling is een loterij yerbOAde^ y^el^e goedgekeurd is bii Minis- trieel Besluit d.d. 19 Mei 1934 No. 808. Het aantal loten bedraagt 2000 en de prjjs per lot 0.50 De prijzen bestaan uit schilderijen, welke uit de diverse inzendin gen door een commissie, bestaande uit Mevr. EversKeg en de heeren M. Laer- noes en Gasinjet zullen worden aangekocht Op deze wijze kunnen die kunstenaars, welke door den nood der tijden getroffen zijn, een weinig gesteund worden. Het bestuur hoopt dat deze loterij zal slagen en verwacht voor deze, zeer beziens waardige expositie een druk bezoek, te meer, daar de toegang wederom vry is. Men leze voorts de in dit nummer voor komende advertentie. Zeebaden. In de week van 22 tot en met 29 Juni werden in het gewpne bad genomen 983 baden door dames en 709 door hèereh en in het volksbad 373 door dames en 241 door heeren, totaal 2306 baden. De gemiddelde temperatuur van de lucht was 63% graden en van het water 62. Onderscheidingen. Bij Kon. Besluit is aan H. von Brucken Fock, commies ter gemeentesecretarie, chef van het bureau van den burgerlijken stand te Viissingen, verlof verleend tot het aannemen van het vreemde eereteeken van ridder der Orde van Leopold II van België. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Een foto van Prins Hendrik in zijn werk kamer. De opening van de tentoonstel ling te Tilbui-g. Een plant die eens in de 1000 jaar bloeit, de Agave staat thans in den Haagschen dierentuin in bloei. Af scheid van den kapitein ter zee H. J. Albar- da, als directeur van het loodswezen te Harlingen. Afscheid van den heer dr. C. J. K. van Aalst, als directeur der Ned. Handel-Maatschappij. Afscheid van den burgemeester van Almelo, mr. S. J. H. de Monchy. De St. Jansmarkt te 's Bosch, een Brabantsche vrouw doet haar inkoopen. Alhambra-theater. Cohen en Kelly in moeilijkheden. Revolverhelden. Humor wordt geboren uit een geestig spel van onvermoeide tegenstellingen. Of ook is er, zoodra onverwacht het wezen der dingen uit den schijn opbloeit. De milde humor, die de Cohen- en Kelly- films geven, is voor 100 te danken aan de creaties, die de komieken George Sidney en Charley Murray weten te maken. Daar is eerst de tegenstelling in de uiterlijke verschijning. De beweeglijke, potsierlijke dikke Cohen en de flegmatieke lange, ma gere Kelly, wiens flegma zoo af en toe doorbroken wordt door eigenaardige drift buien. Dan zijn er de menschelijke en altijd psychologisch goed gevonden tegenstellin gen bij dit vriendenpaar. Zij doen het altijd, de contrasten tusschen de vinnige kibbelpartijen, de goedmoedige wijze eindigend in de demonstratie van hun in diepste wezen hartelijke genegenheid. Thans is Kelly sleepbootkapitein en Co- hen rijk zonder meer. Wanneer de dikkerd bij zij vriend aan boord is, beginnen de moeilijkheden. Die met den douane-beambte, die naar drank zoekt, zijn nog" maar kin derspel bij de geweldige catastrofen door een onmogelijke vrouw, met 'wie Kelly acht uur getrouwd is geweest, veroorzaakt. Die catastrofen vormen den hoofdinhoud van de film, welke avonturen niet na te vertellen zijn. De razende bootvaart is bijv. om niet te vergeten. De film zit vol dolle kluchten, zoodat het publiek van de eene lachbui in de andere valt bij deze dwaze avonturen van de on navolgbare .Cohen en Kelly, 0 In de Richard Talmadge-film het verhaal van een doldrieste waaghals, lid van een New-Yorksche bende, die avonturen en ge luk in Californië gaat zoeken. Een Spaan- sche grande leert hij vechten, en een Spaansche schoone bewijst hij, dat er ook New-Yorkers met Spaansch bloed zijn. In het filmjournaal o.m. de groote vloot- demonstratie voor president Roosevelt en stakingsonlusten in Amerika. Indrukwek kend ook is de „Wilhelmus"-uitvoering in het Amsterdamsche Stadion onder leiding van dr. Willem Mengelberg. Luxor-theater. N i emandslan d. Een run op de nationale hank. Bijkans zijn er twintig jaar verstreken, dat de wereld in een van de bloedigste en meest ontzettende oorlogen werd gedom peld, welke de menschheid ooit heeft ge kend. Mobilisatie, oorlogsverklaring en oorlog, wij. hebben ze met al hun funeste gevolgen beleefd of van zeer nabij medegemaakt, zoodat ook bij ons, al handhaafden we onze neutraliteit, de wrange herinnering voort leeft aan al dat menschonteerend gedoe, dat voerde naar een verscheurde wereld badend in bloed, tranen en rouw. Indien uit dezen wereldbrand een absoluut duurzame vrede, een oprecht vertrouwen en een broe derschap der volkeren, ongeacht kleur en nationaliteit, geboren ".vare, het bloed van zoovele menschen, die elkander niet kenden, eikaars bestaan niet wisten, veel minder elkander ooit iets in den weg hadden ge- leg, zou niet te vergeefs gevloeid zijn. Doch van deze idealen en schoone leuzen zien we de verwerkelijking nog niet in aantocht. Er: is te veel, dat wijst op een gewapenden vrede, op voorzorgsmaatregelen en voorbe reidingen, op het zoeken en uitvinden van nog barbaarscher verdelgingsmiddelen. En al leeft de bittere reminiscentie aan 1914 1918 voort, al plukken we nog de hoogst onsmakelijke vruchten, de scherpe kantjes zijn er al wat af, zoodat we er heusch niet zeker vin zijn, dat de volken niet wederom tegen elkander op zouden tornen tot een waanzinnigen oorlog, alles vergetend en nog opgehitst en aangevuurd door opwin dende muziek, muziek die pacifisme instede van strijd bedoelt te ademen. Het mensch- dom is nu eenmaal hardleersch. En de kin deren weten het nu eenmaal beter dan de ouders, redenen waarom het alleszins is toe te juichen, dat in dit zware kroon-herinne- ringsjaar Victor Trivas' film „Niemands land", welke een aangrijpend pleidooi voor den vrede genoemd moet worden, ons nog eens wakker komt schudden. In deze rolprent, welke boeit van begin tot einde, ontmoeten vijf mannen, een Duit- scher, een Franschman, een Engelschman, een neger en een Pool, die door shellshock zijn spraak verloren heeft, elkaar in een stukgeschoten kelder op Niemandsland, de strook tusschen de loopgraven der geallieer den en centralen. Van elkaar wantrouwende vijanden worden zij bondgenooten tegen den oorlog, kameraden. Alzoo brengt de film de verbroedering der volken. In de eerste helft zien we hoe in de verschillende landen de menschen in vrede leven tot plotseling de oorlog uitbreekt. Daardoor is een logisch geheel verkregen, aanvaardbaar in alle op zichten. De hoofdrollen zijn in handen van Ernst Deutsch, Hugh Stephens Duglass, Louise Douglas, George Peclet, Wladimir Sokoloff, die eerste rangs spel te zien ge ven. Een prachtwerk Een signaal voor den tegenwoordigen tijd De tweede hoofdfilm herinnert ons aan den tijd van de springende banken. Op deze Amerikaansche bank wordt een run gehou den. omdat er een belangrijk bedrag wordt ontvreemd, dat geweldig wordt opgeblazen en daardoor de cliënten de schrik om het hart doet slaan. Van den roof wordt aan vankelijk een verkeerde verdacht, doch de ware schuldige wordt gevonden. Ook het vertrouwen in de bank keert weer, de valsch beschuldigde employé maakt na tuurlijk promotie, waardoor hij in het hu welijksbootje en niet in de gevangenis kan stappen, terwijl in het verwaterde huwelijk van den directeur het zonnetje weer gaat schijnen.Al goed wat er van komt. Een film welke de aandacht sterk gespannen houdt en waarin de hoofdrollen worden gespeeld door Walter Huston, Pat O'Brien, Kay Johnson en Constance Cummings. In het voorprogramma Ufa nieuws en «en teekenfilm. Het geheel een uitstekend pro gramma. Danspaviljoen Wilhelmïna. The Travellers. De in ons land een zeer goede reputatie genietende band „The Travellers", onder leiding van James Brouwer, is gisteravond voor "het eerst in „Wilhelmientje" opgetre- den, mj, sgp&s te verwaten was, met

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1