MET DE POPPENKAST OP RFIS. BURGERLIJKE STAND OUDERS EN KINDEKEN Het begin var de „Ik"-zucht. Na wat wij schreven over zakelijkheid en ik-zucht zal het een ieder duidelijk zijn, dat het zakelijk is, dat een kind eet, om zijn honger te stillen, maar onzakelijk, om bijv. zijn moeder een genoegen te doen. Zoo is het volkomen zakelijk, dat een jongen niet eet, als hij geen eetlust heeft eet hij ech ter niet, om bij zijn ouders bezorgdheid te verwekken dan is da niet-eten het ge volg van ik-zucht. Nu is de groote fout bij vele opvoeders, dat zij het kind ook daar waar het volko men zakelijk is ingesteld door 'n verkeerde reactie ertoe brengen het spel of 'n liefheb berij in dienst te stellen van een of ander egocentrisch doe'. Künkel geeft daarvan het volgende frappante voorbeeld „Een tweejarige peuter zit in eer hoekje van de kamer op den grond en bouwt met zijn blokken een toren. Hij is verdiept in zijn heerlijk spel* hij grijpt blok na blok, en heeft slechts één doel een prachtigen toren te bouwen. Wat voor ons volwassenen van waarde zou zijn, een waardeerend woord van onze medemenschen, een goede pers, zooiets is den kleinen bouwer nog ten eenenmale vreemd. Hij is weg in zijn spel en kent geen ander doeldan zijn toren. Vader en moeder, houdt u verre Geniet van uw jongen, maar weest stille getuigen, hebt vreugde om zijn arbeidsvreugde, maar laat hem er niets van merken, stoor hem niet. Ook niet, als straks de toren voor driekwart gereed is, instortuw jongen zal er even van schrikken, misschien even boos zijn of verdriet hebben, maar hij zal weer beginnen en in de stilte van de kamer zal misschien een zucht van hem zijn op te vangen, als hij opnieuw begonnen, zoo zeer in zijn spel verdiept was, dat hij vergat adem te halen. Heerlijke concentratie op een echt-kinderlijk, volkomen zakelijk doel. Maar hoeveel ouders is zooveel inzicht in de behoeften en in het wegen van hun kind gegeven, dat zij begrijpen, dat abso lute neutraliteit hier de grootste dienst is Niet velen de meesten meenen uit pure hartelijkheid zich met hun kind te moeten bemoeien. Er zijn vrouwen uit het volk, voor wie hun kleine schat op een moment, dat hij volkomen verdiept is in zijn spel, onweerstaanbaar is zij pakken hem op en knuffelen hem heerlijk onder allerlei liefdesbetuigingen. Maar ook de ouders met een minder pri mitieve natuur, wordt het stilte-spel van hun peuter vaak te machtig. En dan vlijen ze zich bij hem neer, prijzen hem om zijn mooien toren, geven hem raad en ver breken daarmede voor hem de sfeer. Want nu is hij niet meer de zelfstandige zoeker in zijn blokkenwereld, maar hij heeft een veel, veel verstandiger mensch naast zich, en hij voelt zijn eigen vermogen slinken maar wat erger is de bewondering vleit hem en geeft hem een bevrediging van een lieel ander karakter dan de vreugde om zijn oorspronkelijk doel, den toren. Het ge vaar dreigt nu, dat in den vervolge het doel van het spel met de blokken niet meer za kelijk is een toren, een brug of een poort, maar egocentrisch lof van vader of moe der, bewondering van ooms of tantes. Voor deze omzetting van het zakelijke naar het egocentrische, heeft dr. Künkel den term „omfiniliseering" ingevoerd, zij is bij velen het begin van een verhoogde ik zucht. Wie met een critisch oog kinderen in zijn omgeving beschouwt, ontdekt heel veel kleintjes, bij. wie deze omzetting al vroeg heeft plaats gehad. Peuters, die al op hun derde jaar of eerder, jagen naar effectdie bij hun spel of bij hun zang, ja, bij hun groet en bij hun loopen, eigenlijk altijd met een zijdelingschen blik naar de menschen in de buurt loeren, om te zien, of die wel op hen letten, of er misschien wel be wondering op hun gezicht is af te lezen. Er zijn vele van dergelijke in hun natuurlyke ontwikkeling gederailleerde kinderen, zeer velen, vooral onder zooge naamd gunstige omstandigheden levenden, daar waar het gezin klein is en het aantal verzorgende (en dan tevens bewonderende) volwassenen groot. In een talrijk gezin, waar de moeder (en eventueel de dienstbo de) hun handen vól hebben, en de kleuters meer aan zichzelf worden overgelaten of elkaar „opvoeden", bestaat het gevaar van de „omfinaliseering" in veel mindere mate. Men zij dus gewaarschuwd Een geluk kig feit ten dezen is, dat de opvoeders zich weten terug te trekken, en daarmede de oorzaak van de omfinaliseering wegvalt, de uitingen van het kind betrekkelijk spoedig weer in dienst treden van hun natuurlijk doelhet kind speelt na de genezing weer om de vreugde van het spel. verlaging van 25 mits men ten minste 7 dagen in Duitschland blijft. Een nog belangrijker reductie, namelijk van 33 1/3 verleenen de Rijksspoorwegen aan de bezoekers van de Passiespelen van Oberammergau, welke van 21 Mei tot 23 September duren. Deze prijsverlaging wordt ook verleend, wanneer de terugreis van Oberammergau langs een ande.ren weg als de heenreis wordt ondernomen. Zoo kan reen, bij voorbeeld, over Keulen-Frankfort- Heidelberg-Muenchen naar Oberammergau reizen en over Regensburg-Leipzig-Dresden -Berlijn-Hamburg terugkeeren. Bij gezel- schapsreizen, waaraan 12 50 personen deelnemen, stijgt de prijsverlaging tot 40 en bij grootere gezelschappen zelfs tot 50%. Weet men overigens wel, dat in Duitsch land reizende buitenlanders op dezelfde fa ciliteiten aanspraak kunnen maken als de Buitsche reizigers Zij kunnen eveneens voor reizen van ten minste 7 dagen vacan- Uekaarten met een prijsverlaging van 20 tot 60 al naar gelang den afstand, ver krijgen. De prijsverlaging bedraagt 20 voor afstanden tot 400 K.M., 30 voor af standen van 401 tot 600 K.M., 40 voor 601 tot 800 K.M., 50 voor 801 tot 1000 K.M. en 60 voor afstanden van meer dan 1000 K.M. Een voorbeeld Voor een reis van 952 K.M., krijgt men voor de eerste 400 K.M. een reductie van 20 voor verdere 200 K.M. een reductie van 30 daarna nog 40 voor 200 K.M. en ten slotte voor de laatste 152 K.M. 50 Vacantiekaarten worden echter slechts verstrekt voor af standen van ten minste 200 K.M. De terug reis mag niet voor den 7den dag na het ver trek worden begonnen. Zij mag echter 1/3 langer zijn dan de heenreis, zoodat men ook langs omwegen naar het uitgangpunt kan terugkeeren. Wie, bijvoorbeeld, zijn Zomervacantie in het Zwarte Woud doorbrengt en ook de schoonheden van het omliggende gebied wil bezoeken, kan aldaar, zooals ook in andere streken, zoogenaamde „vaste rondreisbil- jetten", met een prijsverlaging van 25 voor een bepaalde route verkrijgen. Op de ze route kan de reis een willekeurig aantal keeren worden onderbroken. Bij een afstand tot 300 K.M. zijn deze biljetten 15 dagen, bij grootere afstanden 30 dagen geldig. Een drama te Parijs. In een huis op ui Buttes Chaumont te Pa rijs, waarvan de concierge Zondag is ver moord, is een geheel gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen dood gevon den. Uit het onderzoek is gebleken, dat de concierge Zondag is doodgeschoten door de vrouw van het om het leven gekomen gezin en dat deze vrouw, nadat zij, evenals de andere bewoners van het huis, naar aan leiding van den Zondag gepleegden moord, een oproep had gekregen om bij den com missaris van politie te komen, haar man en kinderen heeft doodgeschoten en vervolgens een eind aan haar eigen leven heeft ge maakt. Gebrek aan edelstee- n e n. De Hongaarsche diamanthande laars hebben de regeering verzocht om in h-t kader van het met Sovjet-Rusland te sluiten systeem van goederencompensatie, diamanten, brillanten en andere edelsteenen van Sovjet-Rusland af te nemen tegen uit wisseling van industrieproducten. De handelaren motiveeren hun verzoek met de verklaring, dat niet slechts in Hon- gartije, doch in heel Oost- en Zuid-Oost- Europa een gevoelig gebrek aan edelsteenen aan den dag treedt. De uit Sovjet-Rusland betrokken edelstee nen zouden in een te Sopron te bouwen slijperij geslepen en in den handel worden gebracht. De bedoeling is, om zoolang er nog geen Hongaarsche vaklieden gevormd zijn, dia mantslijpers uit Antwerpen te laten komen. Door deze slijperij zou in een groot gemis worden voorzien, daar zij de eenige in haar soort zou worden van Midden-Europa tot in Achter-Azië. 18 uur gezwommen. Een 10-jarig inlandsch meisje te Bengalore heeft 18 uur achtereen gezwommen. Zij werd om de 2 uur gevoed uit een flesch met sinaasappelensap en melk en toen zij uit het water kwam, zag zij er niet ver moeid uit. Zij zeide het nog wel 3 uur te kunnen volhouden. Haar prestatie werd door 12.000 toeschouwers bijgewoond. Avontuurlijke tocht van twee Amerikaansche dames. Na een avontuurlijken autotocht om de aarde, welke precies een jaar geduurd heeft zijn twee Amerikaansche meisjes, naar de „United Press" meldt, thans weer gezond en vroolijk in haar uitgangspunt, New-York teruggekeerd. Een van deze moderne ama zones is de 27-jarige Leila Roosevelt de ziel van de onderneming de andere is de 26-jarige Edna Olmsted, die door de leid ster van deze kleine expeditie was meege nomen als reisgezelschap, omdat zij, vol gens haar zeggen, goed met een motor wist om te gaan en op het juiste moment haar mond kon houaen. Leila Roosevelc, die een nicht van presi dent Roosevelt en eveneens van zijn vrouw is, en stamt uit 'n familie van groote reizi gers, vertelde, dat de beide moedige dames op hun wereldreis wel in moeilijke situa ties, docht nooit in levensgevaar verkeerd hadden. Met hun vrachtauto, welke als slaap- en eetkamer was ingericht, hebben zij een jaar geleden New-York verlaten, zijn in Antwerpen geland en zijn van daar uit een bijna 30.000 K.M. langen tocht be gonnen, welke hen naar Australië leidde. Het rijden in Boelgarye was, volgens Leila Roosevelt, het lastigste, omdat zij hadden bemerkt, dat wanneer een Boelgaar „ja" knikt, hij „neen" bedoelt en andersom. Dientengevolge reden zij voortdurend verkeerd. Ook in Turkije was het vinden van den weg niet zoo eenvoudig, want, hoewel de Turken zeer beleefd en behulp zaam waren, was er maar één wegwijzer in heel Turkije en die wees bovendien nog verkeerd. De straten in sommige steden waren zoo nauw, dat zy soms moesten meten of de auto passeeren kon. Eenmaal zakte de auto in de straat, een ossenspan moest den wagen er uit trekken, terwijl een orkest met muziek dit zware werk bege leidde. In Perzië hadden zij geluk en kwa men ongedeerd over een pas, waar kort ge leden drie consuls en een Zwitsersche reizi ger beroofd en verwond weren. Later bleek het, dat de bandieten hun auto voor een pantserauto haduen gehouden. Het ergste oogenblik van i reis maakten de dames door in de Australische zandwoestijn, toen de auto in het zand bleef steken en dé watervoorraad op was. De dichtstbijzijnde watertonnen, welke door de regeering langs de wegen worden geplaatst, waren vol doode konijnen, doch gelukkig bewaarde een auto met farmers, die een uitstapje Het publiek had zeer genoten. Zoowel de kleinen als de grooten Moeder kreeg hen niet naar bed, Zoo waren de kinderen vol van pret. maakten, de beide reizigsters er voor, van dorst te moeten omkomen. De reis was bijna geheel zonder ongelukken verloopen, toen precies vijf minuten voor zij op Ame- rikaanschen grond waren, Leila Roosevelt viel en haar arm brak. Di*" deed evenwel geen afbreuk aan het goede humeur van de beide zwerfsters, die hun tocht besloten met een vroolijken maaltijd bij neef Frank lin Roosevelt op het Witte Huis. VLISSINGEN. Van 24^-3! Mei. ONDERTROUWD C. Verheul, 38 j. en J. L. Roelse, 28 j. GETROUWD A. D. C. Willcmrtein, 53 j. en C. Paauwe, 52 j. H. C. Bos, 32 j. en P. J. van Driel, 28 j. W. J. Oranje, 29 j. en J. M. J. Heij- dens, 30 j. W. Jongman, 26 j. en E. de Boo van Uijen, 28 j. Y. Hoekstra, 30 j. en G. Slot, 27 j. BEVALLEN: D. M. Lous, geb. Luitwieler, d. J. van Marion, geb. Sturm, z. M. de Ridder, geb. de Visser, d. A. Gruis, geb. Groen- hagen,, z. C. Gunter, geb. de Klerk, z. N. Tax, geb. Roelse. d. M. Louwerse, geb. den Toonder, d. E. J. Matthijssen, geb. De Meulenaere (levenl.) OVERLEDEN A. de Ruijsscher, 57 j., man van C. M. Meijer. A. N. Vogelesang, 79 j., wed. van J. van Luijk. L. Coppoolse, 71 j., vrouw van J. Jansen. MIDDELBURG van 28—30 Mei 1934. GETROUWD. P. van Wel, 29 j. en P. C. Caljouw, 25 j. BEVALLEN. L. van Sabben, geb. Kloosterman, d. W. P. Reijnhout, geb. de Ruijter, z. S. Houmes, geb. Louwerse, z. A. de Bruin, geb. Kooijman, z. OVERLEDEN. J. E. Quant, 67 j., wed. van J. W. Ber- gansius. A. Boot, 89 j., wed. van E. de Smit. P. C. Klaassen, 48 j., wed. van W. E. Connollij, GEVONDEN VOORWERPEN De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als ge vonden zijn gedeponeerd Een koralen da- meshandtaschje damesportemonnaie met inhcud koperen gewichtportemonnaie met ritssluiting met inhoud 2 ringen met sleutels witte dameshandschoen melk- biissleuteldamesschoen breukband en autostep, en lat inlichtingen te bekomen zijn omtrentEen sleuteltje bij Van der Linden, Noordstraat 36; zilveren(?) ring met steen bij Balmakers, Bankertstraat 47rywielbelastingmerk (los) by Lute, Aagje Dekenstraat 11damesportemonnaie met inhoud bij Van Gemert, Prinsenstraat 35 portemonnaie met inhoud bij Smits, hotel „Zeeland", Prins Hendrikweg beenen broche bij Kramp, Breestraat 16 porte monnaie met inhoud tij Van Domburg, Callenfelsstraat 8 rijwielbelastingmerk in étui bij Lute, Aagje Dekenstraat 11nik kelen sierspeld bij Geldof, Noordstraat 55 gekleurde damessjaal bij Saay, Graven straat 21 huissleutel by Bostelaar, Cro- cussenlaan 14 kinderwantje bij Verboom, Molenstraat 34 heerenrijwiel bij Oosthoek, Verkuijl Quakkelaarstraat 6nikkelen armbandje bij Sommerdijk, Gravenstraat 17 gummi poppetje bij Van Rijssel, Joost de Moorstraat 25 kettinkje met steentjes bij Gillissen, Glacisstraat 132 autostep bij Koolwijk, Scheldestraat 80 dameshand schoen bij Oosthoek, Aagje Dekenstraat 69b paar dameshandschoenen bij Prinse, Kanaalstraat 148 alpinomuts bij Nederlof, Paul Krugerstraat 19 hondenhalsband bij Van den Berg, Van den Spieghelstraat 47 tabakszak bij Siegers, Groote Markt 18 rijwielbelastingmerk in étui bij Van Hest, Bonedijkestraat 15 en kinderportemonnaie bij Kerpestein, Bakkersdorplaan. 16. „O baas, wij willen U wat vragen Mogen wy die kleeren eens dragen Van de poppen uit de kast. Toe baas, ze passen ons toch vast." RADIO-RUBRIEK Vrijdag 1 Juni. Hilversum, 301 M. 8.00 Gramofoon- platen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Decla matie J. Lemaire. 10.30 Orgelspel J. Jong. 11.00 Declamatie F. Dommisse. 11.20 Gra- mofoonplaten. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gra mofoonplaten. 2.30 Modepraatje door mevr. I. de Leeuw-van Rees. 3.00 Pianorecital E. Veen en gramofoonplaten. 4.00 Gramofoon platen. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Vara- orkest o.l.v. H. de Groot 6.00 Gramofoon platen. 6.10 Vervolg orkestconcert. 6.40 H. J. Cannegieter Wonderkinderen. 7.00 Ver volg orkestconcert. 7.30 K. Vorrink Op voeding en democratie. 7.50 Gramofoonpla ten. 8.00 Causerie ds. O. v. d. Veen. 8.30 Concert door het a cappellakoor „,De kleine gemeenschap" o.l.v. H. Geraedts. 9.00 Dr. W. R. M. Noordhoff Het Vryz. Protestan tisme in ons volk. 9.30 Vervolg concert 10.00 Vrijz. Godsd. persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Dr. N. Westendorp Boerma Selma Lagerlöf. 10.45 Gramofoonplaten. II.00 Muzikaal allerlei. 11.30 Gramofoon platen. Hulzen, 1875 M. Algemeen program ma, verzorgd door den K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Schlagerconcert en gramofoonplaten, 2.00 Gramofoonplaten. 3.00 Zang. 3.15 Gramofoonplaten. 3.30 Ver volg zang. 3.45 Gramofoonplaten. 4.15 Or gelconcert. 5.30 Causerie. 5.50 Gramofoon platen. 6.10 Orkestconcert. 7.15 Causerie. 7.35 Gramofoonplaten. 7.45 Orkestconcert 9.00 Koorconcert. 9.30 Gramofoonplaten. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwij ding. 12.20 Orgelconcert E. W. Maynard. 12.50 B.F.C.-dansorkest o.l.v. Hall. 1.35 Northern studio orkest o.l.v. J. Bridge. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Muzikale causerie sir Walford Davies. 3.50 Ch. Manning en zijn orkest. 4.50 E. Colombo en zyn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Beethoven's pianosonates. 7.15, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Geraldo en zijn orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Haydn Wood-concert o.l.v. den com ponist m.m.v. F. Titterton, tenor. 10.40 Voordracht. 11.00 Harry Roy en zijn or kest. Parijs, „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Goldy orkest. 9.05 „Sigurd", opera van Reyer, m.m.v. so listen, koor en orkest o.l.v. Bigot. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20 Strijkor kest o.l.v. Thyregod. 3.20 Omroeporkest o. l.v. Gröndahl. 8.20 Radiotooneel. 10.20 Om roeporkest o.l.v. Gröndahl. 11.10 Dansmu ziek door Erik Tuxen en zijn orkest. Langenberg, 456 M. 6.40, 7.25, 11.50 en 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Orkestcon cert o.l.v. G. Hartmann. 4.20 Concert o.l.v. H. Weber, m.m.v. pianosolist. 5.35 Solisten concert. 7.20 Orkestconcert o.l.v. Eysoldt, m.m.v. cello-solist. 8.35 „Münstereifel", hoorbericht. 9.20 Gevar. programma. 11.20 Concert uit Hamburg o.l.v. Seeker, m.m.v. B. Miksche, viool. Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonplaten. 9.05 Concert m.m.v. trio, orgel en alt. Hier na gramofoonplaten. Brussel, 822 M. 12.20 Salonorkèst. I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.20 en 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Om roeporkest. 9.05 Radiotooneel. 9.35 Vervolg concert. 10.50 Gramofoonplaten. 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Salonorkest. 5.20, 6.35 en 6.50 Gramofoonplaten. 7.00 Pianorecital. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 10.30 en 10.45 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Con cert door het muziekkorps van de 4e ma rine artillerie afdeeling o.l.v. C. Schumann. In de pauze hoorspel. 10.20 Politiek over zicht. 10.30 Berichten. Reportage van den bokswedstrijd EderCharlier. 11.05 Weer bericht. 11.20 Dansmuziek. DE OLYMPIA-TENTOONSTELLING. Ter gelegenheid van de groote nationale radiotentoonstelling in het Olympia-ge- bouw te Londen, welke op 16 Augustus zal worden geopend, laat de B.B.C. een spe ciaal theater bouwen, dat aan 3000 toe schouwers piaats zal bieden. Het ligt in de bedoeling der Engelsche omroepmatschap- pij om, evenals in vroegere jaren, geduren de de tentoonstelling groote revue's op te En samen stonden zij voor de tent Zoo heel doodstil als op een prent, Ze voelden zich gewichtig cn fijn Zoo aangekleed als harlekijn. (Zaterdag vervolg) voeren, welke vanuit dit gebouw per radio zullen worden uitgezonden. KRACHTZENDER VOOR TOULOUSE. De eerste Fransche krachtzender in de provincie wordt momenteel voor het sta tion Toulouse, te Muret opgericht. De zen der, welke met een zendvermogen van 120 K.W. zal werken, zal wellicht reeds op het einde van dit jaar in bedrijf kunnen worden genomen. HET SPOOKT IN DE LUIDSPREKER. „Radio Welt" vertelt de volgende griezel historie, welke zich onlangs in het Engel sche stadje Twickenham heeft afgespeeld. Een familie, welke eiken avond trouw van het avondprogramma genoot, werd den laatsten tijd door zeer eigenaardige ver schijnselen in de luidspreker verrast. Het gebeurde nl. op zekeren avond, dat de mu ziek plotseling afbrak om plaats te maken voor een angstige mannenstem, die zei „Zou alles wel goed gaan?" waarop een vrouwenstem antwoordde „ik feleciteer u met de tweeling Een andere keer, toen de muziek verstomde, hoorde men zwaar zuchten, waarop een vrouw sprak „Nog een uur moet u geduld hebben". De familie, die zich over deze geheimzinnige stemmen niet weinig nerveus maakte, riep de hulp van een expert in, om de oorzaak en de oorsprong van het verschijnsel op te spo ren. Deze kwam tot de ontdekking, dat een en ander ontstond door een zich in de na bijheid bevindende telefoonleiding, welke uitkwam in een vrouwenkliniek. AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, euz. ALhambra-theater. Van Vrijdag 1 Juni tot en met Donderdag 7 Juni„Het Masker van Fu Manchu" en „De geni ale Duivel". Luxor-theater. Van Vrijdag 1 Juni tot en met Donderdag 7 Juni „Hans, de sensatie-journalist" en „Een Hel op aarde." Danspaviljoen YVilhelmïna. De origineela Russische Kapel. lederen Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag Con cert van 811.30 ur. Woensdag, Zaterdag en Zondagavond en Zondag middag gelegenheid tot dansen. HOOGWATER TE VLISSINGEN Juni uur Vrijdag 1 9.40 Zaterdag 2 9.41 SP Zondag 3 9.42 Maandag 4 9.43 Dinsdag 5 9.44 Woensdag 6 9.45 pp LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. Juni Vrijdag 1 4.32 16.52 Zaterdag 2 5.27 17.48 Zondag 3 6.25 18.43 Maandag 4 L.K. 7.23 19.41 Dinsdag 5 8.28 20.51 Woensdag 6 9.39 22.03 STOOMVAARTLIJNEN „Alphacca" (uitr.) 29 Mei te Buenos-Ayres „Aagtekerk" 30 Mei te Rott. v. Avonmouth „Alpherat" 30 Mei te Rott. v. Buenos-Ayres „Binnendijk" 29 Mei te Philadelphia v. Rott, „Blitar" (thuisr.) 30 Mei v. Belawan „Boschdijk" 28 Mei van Houston n. New- Orleans „Batoe" 26 Mei v. Batavia n. Singapore „Chr. Huygens" (uitr.) 29 Mei van Algiers „Dempo" (thuisr.) 29 Mei vanu Marseille „Gaasterkerk" 30 Mei van Japan - Rott. „Kota Tjandi" (uitr.) 30 Mei te Soerabaya, „Maaskerk" (uitr.) 29 Mei van Duala „Orania" (thuisr.) 29 Mei v. Rio de Janeirq „Sibajak" 30 Mei van Batavia n. Rott. „Slamat" 30 Mei van Rott. naar Batavia „Zuiderkerk" (thuisr.) 30 Mei v. Singapore

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 7