NOOTJES SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND De C. Z. C. maakt bekend, dat behou dens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 27 Mei tot en met 2 Juni de prijs van het crisisbotermerk en die van de ver- Voerverg-unning van buitenlandsche boter, rijn vastgesteld op 1 per K.G. 9 De totale ontvangsten van de Ned. spoor wegen over het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 April hebben bedragen 35.721.853 gulden tegenover 39.960.329 gulden in het zelfde tijdvak van$1933. «99 Het gemeentelijke havengeld voor zee schepen heeft in het eerste kwartaal van 1934 te Rotterdam opgebracht 732.070 tegenover j; 906.953 in het eerste kwartaal yan 1933. t» 9 Bij het gemeentebestuur van Rotterdam Ss bericht ontvangen dat de regeering zich Vereenigt met de tunnelplannen en de daar uit voortvloeiende uitgaven. sjjt Volgens de laatste resultaten van de door de Duitsche rijksinstelling voor arbeidsbe middeling en werkloosheidsverzekering be werkte statistiek van leden van zieken fondsen, is het aantal werkenden in April met 640.000 toegenomen. s In een der groote vliegtuighallen van het Algerijnsche militaire vliegveld La Senia, bij Oran, is in den nacht op Donderdag brand uitgebroken, waarbij de grootste der vliegtuigloodsen een prooi der vlammen werd. In Palestina wordt het meest van alle landen van de telefoon gebruik gemaakt. Per dag en per uur worden daar de mees-" te gesprekken gevoerd. Het gemiddelde aantal telefoongesprekken te Jeruzalem is 37.8 per dag, tegen 12.1 in Amerika en 7 in Engeland. Voor alle gesprekken boven üe 2000 per jaar moet een extra vergoeding betaald worden. o e» Het grootste politiekorps van de were*d beeft New-York, daar dit 60.000 man telt of één politieman op elke 100 inwoners. Naar uit East-Chicago in Indiana wordt gemeld, zijn aldaar 2 agenten, die verdach te auto's wilden doorzoeken, door de inzit tenden van den auto op eenige K.M. ten Zuiden van de stad, doodgeschoten. Men. vermoedt dat de inzittenden tot de bende yan Dillinger behooren. Perzië is gisteren door een zoo hevige Valstorm geteisterd als sedert tientallen £jaren niet is voorgekomen. Groote boomen en telegraafpalen werden omvergeworpen. Jïet telefoonverkeer is onderbroken. In Richmond in den staat Virginia is een volle autobus in botsing gekomen met een tractor. Het geheele voorste gedeelte van den tractor drong in de autobus. Auto bus en tractor gingen onmiddellijk in vlam men op. Volgens tot dusver ontvangen be richten zijn 8 personen gedood en minstens .40 gewond. naderde en op het hoofd sloeg. Er was veel geld aanwezig. De president noemde het gevaarlijk en Verleidelijk bovendien geld in zoo groote hoeveelheden voor iedereen zichtbaar op gen tafel op te stapelen. Het O. M. bracht hulde aan den hoofd agent v. d. Wiel, die verdachte te Wasse naar heeft achterhaald. Spreker vond het een raadsel hoe verdachte tot deze daad is gekomen. Hij is de zoon van een acht.ens- waardigen vader, die zich voorbeeldig moei te gegeven heeft om zijn zoons een goede maatschappelijke positie te bezorgen. Ver dachte was hoogmoedig en wilde een zaak in Den Haag overnemen, waarvoor zijn va der hem het geld geweigerd had. Daarom heeft hij het zich blijkbaar door geweld willen toeëigenen. Wegens poging tot dief stal met geweld eischte het O. M. 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis. Het uniformverbod. De kantonrechter te Zutphen heeft een ïoodgietersknecht, die op een vergadering een rood hemd had gedragen, wegens over treding van het uniformverbod tot 10 b. of 5 dagen veroordeeld. De eisch was 25 of 25 dagen. LUCHTVAART Uitbreiding luchtdoel-artillerie. Naar de „Avondpost" verneemt is on langs een commissie van onderzoek be noemd, welke tot taak had en nog heeft, te onderzoeken op welke wijze tegemoet kan worden gekomen aan de zoo zeer noodza kelijke uitbreiding en verbetering van het materiaal van het korps luchtdoel-artille rie, in garnizoen te Utrecht. Zooals wellicht bekend, is een door de Si- derius Mij. te Den Haag afgeleverd nieuwe type luchtdoelgeschut 8 tl. gedurende een jaar in beproeving geweest, welke proeven echter geleid hebben tot een negatief resul taat. Voortgezette onderzoekingen door ge noemde commissie op practischen en theo- retischen grondslag hebben naar het blad ter oore is gekomen er toe geleid, dat waarschijnlijk in den herfst van dit jaar een belangrijke bestelling tegemoet kan worden gezien van zes moderne lucht- doelbatterjjenj bestaande uit 18 stukken en 6 vuurleidingstt estellen, geheel electrisch- automatische overbrenging (Amerikaansch systeem). De commissie zal in Augustus definitief beslissen. Een nieuw snelheidsrecord. De Fransche vlieger Delmotte heeft een nieuw snelheidsrecord over 100 K.M. be haald. Zijn gemiddelde bedroeg 431 K.M. Het record stond sinds 1928 met 428 K.M. op naam van den Amerikaan Edell. ZAKENMAN HET SLACHTOFFER VAN RHEUMATIEK. Dacht zjjn werk te moeten opgeven. Nu is de pijn verdwenen. „Het zag er naar uit, alsof ik met mijn werk zou moeten ophouden", schrijft deze vertegenwoordiger. Maar dat was vóór dat hij Kruschen probeerde tegen zijn kwaad aardige rheumatiek. Leec eens wat hij nu te zeggen heeft „Een paar weken geleden was ik er zoo slecht aan toe, door een zenuw-rheumatiek aan den achterkant van mijn been, dat ik nauwelijks kon loopen. De pijn was on draaglijk. Ik ben handelsreiziger en het zag er naar uit, alsof ik met mijn werk zou moeten ophouden. Toen raadde een goede vriend mij aan om Kruschen Salts te ne men, omdat het hem ook weer in orde had gebracht. Dus am ik eiken morgen regel matig een dosis Kruschen, tot een week ge leden toen het is me een vreugde dit te kunnen schrijven de pijn volkomen ver dwenen was. Daarna ben ik doorgegaan met eiken morgen precies de kleine dosis in mgn koffie te nemen. Ik heb Kruschen Salts al aan zoovele bekenden aanbevolen, dat enkelen dachten, dat ik het verkoopen moest. Ik ben al 37 jaar „bij den weg" en ik ken hier dan ook een massa menschen." W. A. D. Wat Kruschen Salts deed voor den heer W. A. D. was het kwaadaardige urinezuur verdrijven, dat de kwellende rheumatische pijn veroorzaakt. En Kruschen zal hem ook verder bewaren voor de verschrikkingen van rheumatiek. Want de „dagelijksche do sis" zal zijn organisme in een perfecte con ditie houden, zoodat schadelijke stoffen als urinezuur zich nooit meer kunnen ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. Mijnders speelt niet mede. Op medisch advies zal Mijnders Zondag te Milaan niet medespelen. Op de linksbui tenplaats zal thans Van Nellen spelen. Van Nellen gaat naar Italië. Volgens de diagnose van den behandelen- den geneesheer is de vader van Van Nellen buiten levensgevaar, zoodat de D.H.C.-er naar Italië kan vertrekken. Hij zal zich he den naar Como begeven. A.V.R.O.-on juistheden. Onder bovenstaand hoofd lezen wij in „het Volk" een nadere beschouwing van de V.A.R.A. betreffende de radio-uitzen ding van den voetbalwedstrijd Nederland Zwitserland te Milaan, o.a. het volgende Onmiddellijk nadat de conferentie met de A.V.R.O. zonder resultaat was geëindigd besloten wij een eigen reporter naar Milaan te zenden, teneinde deze aanstaanden Zon dag om vijf uur, bij het aanbreken van onzen zendtijd, het verslag te laten voltooi en. Wij zonden voorts een telegram aan den heer Lotsy, die, zoo men weet, in Rome vertoeft, met verzoek de noodige regelin gen voor ons te willen treffen. De uitzen ding was daarmede verzekerd. En hiermede zetten wij de eerste A.V. R.O.-onjuistheid recht, reeds op 10 Mei dus veertien dagen geleden ontvingen wij op ons telegrafisch verzoèk van 9 Mei aan het Wereldkampioencomité te Rome. om toestemming tot het uitzenden van den wedstrijd te Milaan, accoordverklaring te gen storting van het vastgestelde bedrag en behoudens goedkeuring van den K.N. V.B. Van een alleenrecht tot uitzenden voor de A.V.R.O. is dus geen sprake. Dat de A.V.R.O. een machtiging heeft van den heer Lotsy is voorts slechts in zooverre juist, dat daaraan de voorwaarde is ver bonden, dat Nederland de geheele uitzen ding moet kunnen hooren. Deze voorwaarde beteekent, dat de A.V. R.O. eerst met de V.A.R.A. tot overeen stemming moet komen. De heer Lotsy heeft met deze voorwaarde willen bevor deren, dat A.V.R.O. en V.A.R.A. samen zouden uitseinen. Toen de A.V.R.O. daartoe haar medewerking weigerde, had juist door de voorwaarde die de heer Lotsy had ge steld, diens machtiging aan de A.V.R.O. geen beteekenis meer. Het een zoowel als het ander heeft de A.V.R.O. goed begrepen. Dat is dan ook de verklaring, waarom deze omroepvereeniging, die in haar communi qué nog fier spreekt over vereenigings- trots, welke zij niet ten offer wil brengen, binnen 24 uur aan ons billijk voorstel tege moet moest komen. Kort en goed staat de zaak zoo De A.V.R.O. verlangde van ons den ontbreken den zendtijd. Wij wenschten daarop niet in te gaan, om de eenvoudige reden, dat de V.A.R.A. over het grootste deel van den voor de reportage benoodigden tijd beschik te. Wij noodigden, ten einde tot een voor de luisteraars gunstige regeling te komen, de A.V.R.O. tot een bespreking uit. De A.V. R.O. wees onze herhaalde uitnoodiging bot weg af. De vereenigingstrots van de A.V. R.O. heeft haar ten slotte toch niet weer houden, om op deze afwijzing terug te ko men. En zoo had Woensdag de bespreking plaats. Na deze bespreking, die aanvankelijk vruchteloos scheen geëindigd te zijn, heeft de A.V.R.O. er zich in geschikt, dat de V.A.R.A. haar zendtijd behield en dat de A.V.R.O. over haar ernstig bezwaar, den heer Hollander in onzen zendtijd reportage te laten geven, is heengestapt. Wij achten dit resultaat niet slechts voor de V.A.R.A., maar voor den heelen Nederlandschen om roep van groote beteekenis, omdat hier door nu eindelijk eens paal en perk is ge steld aan het onverdragelijk optreden van de A.V.R.O., een optreden, dat reeds zoo vaak samenwerking en het opruimen van misstanden op omroepgebied in den weg heeft gestaan. Wij verheugen ons er over, dat de A.V.R.O. ten slotte haar onverde digbaar standpunt heeft prijsgegeven en zullen nu Zondag de reportage door den heer Hollander laten voltooien. Wij merken daarbij op, dat wij ons hier toe bij schrijven van 15 Mei aan de A.V. R.O. bereid verklaarden. Op het onderge schikte punt van het bijdragen in de kosten door de V.A.R.A., komen wij na afloop van de reportage terug, dat ook hieromtrent vooraf de beslissing moest vallen, een vlot verloop van de zaak niet in den weg wil den staan. Hoewel een eigen reporter van de V.A. R.A. reeds naar Italië is afgereisd, ten einde er in ieder geval voor te zorgen, dat de wedstrijd volledig zal worden verslagen, heeft de V.A.R.A. onder de thans door de A.V.R.O. geschapen omstandigheden, er geen bezwaar tegen, het verslag van den heer Hollander a.s. Zondag in haar zendtijd aan de luisteraars te brengen. Amerika wint te Rome. De wedstrijd tusschen Amerika en Me xico, voor de voorronde van het wereld kampioenschap voetbal, die gisterenmid dag te Rome werd gespeeld, is in een 42 overwinning der Amerikanen geëindigd, zoodat Amerika in de eerste ronde tegen Italië zal uitkomen op Zondag a.s. in het zelfde stadion. De Olympische Spelen in 1936. Te Athene wordt momenteel een congres van het Comité Internationaal Olympique gehouden. De kanosport werd als een facultatieve sport op het programma der Olympische Spelen gebracht. Verzoeken van handboog- schieten en kegelen werden afgewezen, ter wijl met de Fédération Internationale de Tir een overeenkomst zal worden aange gaan, waardoor het schieten op het pro gramma der Spelen kan blijven en Olym pische amateurs hieraan kunnen deelne men. De deelneming van vrouwen aan de Spe len werd beperkt tot athletiek, schaatsen rijden, schermen, zwemmen en ski-loopen. En ten slotte kwam de deelneming van de Joden aan de Spelen in Berlijn ter spra ke. Zeer duidelijk werd naar voren ge bracht, dat thans in vele landen de sport gebruikt wordt voor politieke doeleinden om het standpunt van Duitschland tegen over de Joden in het algemeen te bestrij den. Terecht verklaarde het C.I.O. zich niet bereid om hieraan mede te werken. Vooral niet, aangezien zijn vertegenwoordigers in Duitschland nogmaals de plechtige verze kering gaven, dat het Duitscb Olympisch Comité en de Duitsche regeering de in het vorig jaar te Weenen gedane belofte ge trouw zullen nakomen. Elke Duitsche Jood. die daarvoor in aanmerking komt, kan deelnemen aan de spelen en zich hiervoor voorbereiden. Ten bewijze hiervan werden de uitnoo- digingen getoond, welke werden gericht aan enkele Duitsche Joden, om deel uit te maken van de Duitsche ploeg. Zelfs is men nog verder gegaan, dan werd toegezegd, daar met de Joodsche sportvereenigingen in Duitschland overleg werd gepleegd om trent de training van de athleten. En merkwaardig is wel dat het Duitsch Olympisch Comité, onmiddellijk na de er kenning van het Olympisch Comité in Pa lestina, dit laatste uitnoodigde om aan de spelen te Berlijn deel te nemen. Postduiven. De postduivenver- eeniging „de Luchtbode" te Souburg heeft 20 Mei een wedvlucht gehouden van Nogon, 212 K.M. De prijzen werden als volgt be haald P. Bouwman le en 7e pr. W. Daalhuizen 2e, 11e, 12e en 27e pr. J. Vreeke 3e, 13e en 23e pr. L. Braet 4e, 8e, 14e en 16e pr. I. Joziasse 5e en 22e pr. P. Hangoor 6e, 9e, 10e, 19e en 21e pr. A. Schunselaar 15 en 20e pr. W. Bos 17e, 24e en 25e pr. H. Jasperse 18e pr. H. Lacor 26e pr. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. MOREELE ZORG VOOR JEUGDIGE VVERKLOOZEN IN ZEELAND. Het Provinciaal Comité in Zeeland voor werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor practisch Christendom, gaat van 4 Juni tot 14 Juli eenige werk- en leerkampen organiseeren voor jeugdige werkloozen te Seppe in Noord Brabant, op het prachtig terrein van het Ned. Herv. Rusthuis „De Wildert", een centrum voor Prot. Chr. Jeugdwerk. Het terrein is klaar. Werkobjecten zijn er in overvloed. Maar daar zijn we er nog niet mede. Er is geld noodig. Het Nat. Crisis Comité geeft ons wel subsidie, maar die is afhankelijk van het bedrag dat langs par ticulieren weg wordt bijeen gebracht. Wij hebben nog ongeveer 500 noodig om onze minimum plannen geheel te kunnen uitvoe ren. Komt er meer, des te beter. Daarom doen we een beroep op alle Protestantsche Christenen in Zeeland, üok op kerken en jeugdorganisaties en sociale bonden. Broeders Vrienden helpt ons. Brengt wat geld voor ons bij elkaar. Liefst zoo spoedig mogelijk. Ook op Heeren Predi kanten doen wij een ernstig beroep, daar zij een collecte voor ons werk kunnen doen houden. Jeugdvereenigingen gelden voor ons verzamelen. Particulieren ons een bijdrage zenden. Alles is welkom Muziekcorpsen kunnen voor ons een rondgang met collecte door de plaats hunner inwoning houden. Wie neemt in zijn stad of dorp het initia tief Met geld alleen zijn wij echter nog niet klaar. We hebben ook jongens noodig. Tot heden lieten zich er 50 inschrijven. Dat moet minstens 150 worden en nog meer. Onze Zeeuwsche jongens staan een beetje kopschuw tegenover deze zaak. Ze weten er zoo weinig van af. Jongen, weer flink. Pak aan en ga mee. Het zal je heusch niet berouwen. Een werk- en leerkamp is heusch geen concentratiekamp hoor. Je bent er heerlijk vrr Je zult nieuwe indruk ken op doen. Je zult frisscher en sterker naar lichaam en geest terug keeren. Tien dagen kunnen jullie in een pracht omge ving buiten doorbrengen met handenarbeid, excursies, sport, spel en zwemmen. Tien dagen kampeeren het kost jullie niets en je krijgt er nog goed te eten ook. Boven dien is het leerzaam en jullie kunt je knuisten weer eens gebruiken en je spieren spannen. Jullie bent er als jongens onder elkaar. Wie kampeert er nu niet graag Ouders dring er bij uw jongens van 16 24 jaar'op aan er heen te gaan. Predikan ten wekt uw catechisanten op. Jeugdorga nisaties stuurt ons uw wérklooze leden. Helpt ons allen, maar stuur ons voor elke jongen ook een flink bedrag, bijv. 10. Ouders, Predikanten, Jeugdorganisaties, Sociale Bonden en allen, die zich bezig hou den met jonge menschen, weet ge wel, dat al uw arbeid voor de arbeidersjeugd vruch teloos wordt als de moreele weerstand der jongens gebroken wordt doo. al dat doel loos rondslenteren waartoe de werkloosheid hen doemt. Onze overtuiging is, dat inder daad alle krachten geactiveerd moeten wor den om de moreele ineenstorting van het opgroeiend geslacht tegen te houden. Wij smeeken u help ons, allen. Laat ons niet aan doovemansdeuren kloppen. Het is zoo noodig dat onze jongens eens een poosje uit dien demora'iseerenden invloed van 't niets doen en rondslenteren weg komen, onder goede geestelijke leiding met andere jongens te samen. Bedenk eens wat moet er van het opgroeiend geslacht komen, als we niet alles doen om ze moreel Le sterken. Beseft ge iets van de ellende van de jeugdwerkloosheid Help ons dan. Het is prachtig sociaal werk, dat - w volledige be langstelling en steun waard is, en dat ge schiedt op breed prot. christelijke basis. Wij doen lm ook een beroep op de pers om giften in te zamelen en onze publica ties te publiceeren, opdat iedere cent welke ontvangen wordt, rechtstreeks voor het doel kan worden aangewend. Wie spoedig helpt, helpt duboel. Te allen tijde willen ondergeteekenden u gaarne inlichten. Wil iemand ons met een groote gift verblijden, er zijn er nu ook nog wel die dat kunnen, maar eerst nader ingelicht wenschen te worden, hij sture ons even een briefkaartje en wij komen gaarne. Wie mogen we zoo bezoeken Hieronder vinut ge wel een adres, waar ge het kunt laten weten. Secretaris-Penningmr. van ons comité is de heer J. Lorier Jr., Beenhouwerssingel 70, Middelburg, Giro 201849. Het Prov. Comité in Zeeland Ds. L. NIEUWPOORT, Voorzitter. J. LORIER Jr., Secretaris. M. DE BOER, Haamstede. Dr. L. J. CA*. EMIER, Terneuzen. Ds. J. GERRITSEN, Zierikzee. Ds. J. HEETEBRIJ, Rilland-Bath. Ds. A. HULSBERGEN, Hoedekenskerke. P. JANSEN Azn., Biggekerke. Ds. A. T. W. DE KLU Vlissingen. A. DE LANGE, Goes. Ds. A. LANSTRA, Middelburg. J. MARIJS, Vlissingen. A. VINGERLING, Goes. DE VERDEDIGING VAN FRANKRIJK. De financieele commissie der Kamer heeft den wensch uitgesproken, de meenin gen te mogen vernemen der commissies, welke belast zijn met het toezicht over de landsverdediging, nopens de nieuwe credie- ten voor zekere de landsverdediging be treffende werkzaamheden. De commissie voor legerzaken is in dit verband Donderdagochtend bijeengekomen, teneinde zich met deze aangelegenheid be zig te houden. De voorzitter van de com missie, kolonel Fabry, bracht rapport uit over zijn reis in het grensgebied, waar een verdedigingslinie moet worden geschapen, ter completeering -an de reeds beëindigde werkzaamheden om vooral de gaping bij Montmedy ts sluiten en de grens tusschen Frankrijk en het Saargebied in verdedi gingstoestand te brengen. De commissie nam kennis van de plannen voor de inrichting van kascmatten en voor de groote werkzaamheden tusschen Lon- guyon en Margut, aansluitende op het boschgebied van de Ardennen en voorts langs de grens van het Saargebied. De credieten over welke de commissie zich moest uitspreken, bedragen 1175 mi) lioen francs800 milloen daai van zijn extra uitgetrokken boven de reeds toege stane credieten, de rest is bestemd voor werkzaamheden, die pas kunnen worden gegund en ter hand genomen, wanneer de wet door het parlement zal zijn afgehan deld. De legercommis' a- heeft zich met alge- meene stemmen uitgesproken ten gunste van de voorstellen der regeering. Het is te verwachten, dat de commissie "oor marine aangelegenheden en die voor luchtvaartza ken voor de haar gebied betreffende cre dieten eenzelfde standpunt zullen innemen. HET BELGISCH LEGER WORDT VERGROOT. De Belgische Kamer heeft met 81 tegen 67 stemmen en drie onthoudingen het door Dévèze, den minister van Nationale Defen sie, ingediende wetsvoorstel goedgekeurd, waarin een wijziging van de wet tot orga nisatie van het leger werd voorgesteld. Volgens deze wet wordt de lichting voor 1934 verhoogd van 32.000 tot 38.000 man. Le socialisten, extremistische Vlamingen en communisten, zoomede vijf christelijk- aemocraten hebben tegen het wetsvoorstel gestemd. Het goedgekeurde wetsvoorstel zal het den minister mogelijk maken het aantal linie-regimenten, d.w.z. infanterie-regimen- ten van 13 tot 14 te verhocgen. Daar de ge nerale staf van oordeel is, dat voor de ver dediging van de Maas txvaali divisies noo dig zijn, terwijl men er slechts elf bezit, zou men het onlangs geschapen regiment Ardensche Jagers van de Oostgrens hebben moeten terugtrekken. De nieuwe wet schept echter een veertiend linie-regiment, zoodat men voor de verdediging van de forten langs de Maas over twaalf divisies zal be schikken. De Ardensche Jagers zullen dan beschik baar blijven voor de verdediging van de versterkingswerken, welke langs de Oost grens zijn ingericht. Naar vernomen wordt heeft het departe ment van defensie in overeenstemming met den generalen staf reservetroepen bestemd voor de verdediging var» de linie Gent- ScheldeLeie. Deze verdediging heeft ten doel, de Belgische kust te beschermen in geval van een invasie uit Oostelijke rich ting en de eventueele ontscheping van Brit- sche troepen mogelijk te maken. Het de partement van defensie zal met behulp van een crediet, dat eerigen tijd geleden door de Kamer is toegestaan, eenige forten aan de Beneden-Schalde, met name van destel ling Antwerpen, weer in goeden staat bren gen. DE VLOOTCONFERENTIE VAN 1935. Van bevoegde zijde wordt gemeld, dat Groot-Britannië, de Vereenigde Staten en Japan voorbereidende besprékingen zijn be gonnen, wat betreft de mogelijkheid van discussies over vlootquaesties, met het oog op dë conferentie van Washington van 1935. Het initiatief is naar men gelooft van Groot-Brittannië en Japan uitgegaan. Van officieele Japansche zijde was het denk beeld geopperd, dat voorbereidende bespre kingen over internationale quaesties be treffende den Stillen Oceaan er in belang rijke mate toe zouden bijdragen de atmos feer voor de conferentie van 1935 te doen opklaren. ITALIË EN DE ONTWAPENING. De hoofdredacteur der „Tribuna", senator Davanzati, heeft te Brussel het woord ge voerd over de buitenlandsche politiek van Mussolini voor een kring van buitenland sche diplomaten en Belgische politici, o.a. den Belgischen minister van buitenlandsche -"•ken, Hymans. De uiteenzettingen van Davanzati, die In het bijzonder de Italiaansche opvattingen in de ontwaneningskwestie golden, hebben, zooals uit de ochtendbladen blijkt, zeer de aandacht getrokken. Senator Davanzati verweet den Volkenbond, dat hij in de afge- loopen jaren bijna uitsluitend een instru ment van Versailles was geweest. Wat de ontwar<eningskwestie aangaat, was het een feit. dat de overwinnende staten noch te lande, noch te water, noch in de lucht ont wapend hebben. Daarom heeft Mussolini verklaard, dat men Duitsch^nd een zekere '••erbewapening moet toeslaan. Wanneer er thans geen overeenkomst op dezen grondslag tot stand komt, dan za' Duitschland zich beschouwen als ontslagen van elke verplichting en zich bevrijden van de boeien zijner wapeningsbeperking. De veiligheidswaarborgen, welke Frank rijk vraagt, kunnen slechts dan worden in gewilligd, wanneer er een internationale wapeningsovereenkomst tot stand komt. In het andere geval moeten Engeland en Italië zich afvragen, of zij de veiligheidsgaranties, die zij in het Verdrag van Locamo aan vaard hebben, nog verder kunnen verleenen. De „Nation Beige" schrijft, dat deze ver klaringen van den Italiaanschen senator een waarschuwing zijn. waarvan het belang niet nog eens onderstreept behoeft te wor den. HULP AAN KLEINE INDUSTRIEËN. Het Huis van Afgevaardigden heeft 440 millioen dollar aan federale credieten voor het brenger van hulp aan de kleine indu strieën met 178 tegen 6 stemmen goedge keurd. Eveneens werd goedkeuring gehecht aan het uitschrijven an een leening door de Reconstruction inance Corporation ten bedrage van 75 m'llioen dollar, welk be drag bestemd zal zijn voor het uitbetalen van de salarissen der onderwijzers. De Se naat heeft de Federale Reserve Bank en de R. F. C. gemachtigd 700 millioen dollar te leenen aan de kleine industrieën. Bij een onlangs ingesteld onderzoek, schatte de Federal Reserve Board, Jat de industrie 350 ml'i'oen dollar aan werkkapitaal ge- kiuiken kon, welke niet konden woi'deo

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 2