Examens in aantocht. Scfifp van avontuur! GEMENGD NIEUWS hoogwater te vlissingen licht op voor auto's, fietsen en voertuigen. stoomvaartlijnen de van: Een kalme beheerschte zenuwtoestand is dan van groot belang. Mijnhardt's Zenuwtabletten houden U rus tig, geven U het.noodige zelfvertrouwen en maken U het examen doen lichter. Neem ze nu reeds in deze drukke dagen. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Het andere vliegtuig landde veilig, hoe wel het linksche draagvlak gescheurd was. Op den tweeden Pinksterdag had weder om een botsing plaats in de lucht. Ook bij deze gelegenheid stortte de vlieger neer, waarbij hij zware verwondingen opliep, waaraan hij nog in den loop van Dinsdag overleed. p Vliegende slaapwagens. De „Curtiss-Wright Airplane Company" bouwt, volgens „Aviation", in samenwer king met „American Airways and Eastern Transport" zes „vliegende Pulmanncars", vliegtuigen van het type Condor, met slaap gelegenheid voor 12 passagiers. De bedden zijn grooter dan in den trein en kunnen ge makkelijk in zitplaatsen veranderd worden. Wanneer het toestel den nacht op den grond doorbrengt was het vraagstuk der ventilatie en verwarming, niet anders op te lossen, dan door constructie van een machi ne, die onder het vliegtuig kan worden ge reden en waarmede koude en warme lucht kan worden aangevoerd. Onnoodig te zeg gen, dat thermostaten de temperatuur controleeren. De toestellen, met twee motoren Wright Cyclone, moeten 257 km/h kruisen. De zes toestellen zullen in dienst komen op de lijn DallasFort WorthLos Angelos, Een dievenbende met voorliefde voor radiotoe stellen. Depolitie te Amsterdam heeft klaarheid weten te brengen in een zaak betreffende diefstal van radiotoestel len, waarvan een firma in radioartikelen, gevestigd aan de Prinsengracht aldaar, de dupe is geworden. Bij deze affaire zijn vier personen, een employé van de onderneming en drie buitenstaanders betrokken. Wij vernemen hieromtrent nader, dat de firmant aangifte had gedaan, dat de laat ste weken uit zijn zaak radiotoestellen wa ren gestolen, zonder dat sporen van braak werden gevonden. De politie kreeg het ver moeden, dat iemand zich na het sluitings uur met behulp van valsche sleutels toe gang tot de zaak verschafte, om daar zijn slag te slaan. Zij liet Zaterdagavond het pand bewaken en deze maatregel had reeds spoedig succes. Te ongeveer 9 uur zagen de op wacht zijnde rechercheurs op de Prin sengracht bjj de Lauriergracht een man loopen, die een groot in papier verpakt pak droeg. Deze man bleek te beantwoorden aan het signalement, dat de rechercheurs hadden gekregen van een nachtwaker, die 's morgens te ongeveer 5 uur iemand uit de zaak in radio-artikelen te voorschijn had zien komen. De man, die in het bezit bleek van een kostbaar radiotoestel, werd aan gehouden en naar het bureau overgebracht. Bij het eerste verhoor verklaarde hij* dat een in de Hartenstraat wonende winkelier hem had opgedragen het radiotoestel voor hem in bewaring te nemen. Rechercheurs trokken er op uit en kwamen kort daarna met genoemden winkelier terug. Deze ver klaarde op zijn beurt, dat hij de laatste weken, door tusschenkomst van een em ployé der radio-firma, een aantal toestel len in ontvangst had genomen, met de op dracht, deze tegen een bepaalden prijs van Alle rechten voorbehouden, Copyright Everyday Mechanics Nadruk verboden. Laten we. alvorens we deze „knutselarij- in-het-groot" gaan bespreken, goed met el kaar afspreken dat we natuurlijk geen dwaze dingen doen, zooals bijvoorbeeld op je mooie, nieuwe witgelakte ledikant een anker schilderen, of er een gordijnstok aan vast timmeren, met daaraan vast het gor dijn van je slaapkamer bij wijze van zeil Geen kattekwaad of malligheid dus. Dit goed afgesproken zijnde, gaan we je eigen kamertje of hokje op zolder, omtoo- veren in een „schip van avontuur", waar mee we in onze verdeelding naar verre landen varen en daar van alles beleven met inboorlingen en menscheneters en alles en nog wat. Ik stel natuurlijk op den voor grond, dat iedere Hollandsche en Zeeuw- sche jongen, ja, zelfs Drentsche en Over- jjselsche en Brabantsche jongens, een lust tot avontuur in zich hebben en een bepaal- je als 't ware al de zilte zeelucht te proe ven, niet? Goed dan, we gaan verder. In je hut, waar je des avonds onder zeil gaat, heb je misschien wel een kastje? Nu, dat geef je een beetje een scheepsidee, door er tus- schen paaltjes of metalen stangetjes, kope ren kettinkjes aan te bevestigen. Als je vrij je gang mag gaan in je ka mertje, dan zou je de wanden met zeegroen papier kunnen beplakken, en er zelf wat golven op teekenen. Dit tot ongeveer meter van den grond. Daarboven zou je lichtblauw papier kunnen plakken, als het ware om de blauwe hemel aan te duiden. Ben je ook nog een oude keukenstoel rijk'? Bevestig daaraan, meteen bij wijze van rugkussen, een kleine, oude reddingboei, die je met een beetje moeite ook wel hier of daar kunt opduikelen. En daar kun je de voorliefde voor de zee en voor schepen. Daarom gaan we ons kamertje, mits daar natuurlijk geen meubelen staan, waaraan veel te bederven valt en dat zal meestal wel niet het geval zijn een echt zee- roovershol of een scheepshut, aan boord het schip van avontuur, maken. Om te beginnen kun je natuurlijk een paar mooie platen van een mooi zeeschip, liefst een driemaster of zoo, zien te krijgen, en die aan den wand prikken. Dat geeft al een beetje een avontuurlijk tintje. En dan gaan we verder. Al zijn we natuurlijk al lang de kleine kinderschoenen ontgroeid, sommigen van ons herinneren zich misschien nog wel een kinderliedje waarin zoo iets stond als .„mijn bed is net een bootje". Nu, als je ledikant geen kunstvoorwerp is en niet van palissander hout, met andere woorden, als er niet veel aan te bederven is sommige jongens slapen op een divanbed dan kun je er van een gordijnstok en wat karton of lappen, een mast met zeilen aan maken. Of we schilderen of plakken, van ge kleurd, uitgeknipt papier er een groot anker op. Als je daarnaar kijkt, dan begin dan de naam van je schip „Avontuur" op schilderen. Natuurlijk heeft een oud zeerooversschip ook een oude scheepskist waarin je alle mogelijke schatten kunt bewaren. Op het plaatje staat er één ge teekend. Zooiets kun je ook namaken, desnoods van een oude houten koffer, die je met ijzerbeslag beslaat. Want niet zoozeer de vorm, dan wel het beslag is hoofdzaak. Dan je patrijspoort. Je hebt misschien wel een oud rond scheerspiegeltje van va der of een rond keukenspiegeltje? Beves tig dat aan den wand en teeken er een lijst om in den vorm van een stuurrad. Of ben je handig in figuurzagen, zaag dan zoo'n lijst van dun hout, en ruim genoeg, om die zonder moeite om het spiegeltje te leggen en met een paar kleine spijkertjes aan den wand te bevestigen. Zoo zijn er nog tal van dingen tc beden ken, waarmee je aan je eigen hokje een avontuurlijk, zeemans-uiterlijk kunt geven. Voorloopig kun je zelc^r wel voort, denk ik. (De volgende opgaaf verschijnt Woensdag 6 Juni a.s.l de hand te doen. Bij het kwijten van deze opdracht had hij den op straat aangehou den persoon in den arm genomen. De win kelier gaf toe, het vermoeden te hebben ge had, dat de radiotoestellen van diefstal af komstig waren bij had gehoopt, bij de af rekening een zekere provisie in ontvangst te zullen nemen. Deze mededeelingen gaven de politie aanleiding, er opnieuw op uit te gaan, dit maal met den overval-auto, welke naar een woning in de Jordaan reed, waar de be wuste employé der firma werd aangetrof fen en gearresteerd. Uit het verder verhoor van het drietal kwam vast te staan, dat nog een vierde persoon in deze affaire is betrokken. Deze had de stad verlaten, om met de Pinkster dagen te gaan kampeeren toen hij van zijn uitstapje in z\jn woning terugkeerde, werd hij door de politie gearresteerd. V erdronken. Te Kwintsheul is een 3-jarig knaapje in een sloot achter het ouderlijk huis geraakt en verdronken. Uit de Rijpgracht te Amsterdam bij den Admiraal de Ruyterweg is het lijk opge haald van een 78-jarigen man. Te Maas tricht is uit de Maas opgehaald het in ver ren staat van ontbinding verkeerende lijk van een onbekend manspersoon van plm. 55-jarigen leeftijd. Zondagmiddag is in de Nieuwe Haven te Arnhem een 7-jarig knaapje aan den Westervoortschen dijk te water geraakt en verdronken. Een 6- jarig knaapje te Haarlem is bij de schuiten van de Groentemarkt op den Koudenhorn te water geraakt en verdronken. Verzet tegen de poli tie. Zondagavond tegen zes uur reden op het Kwakersplein te Amsterdam twee mannen op rijwielen. Beiden waren dron ken en leverden gevaar op voor de passee- renden. Een paar agenten die daar surveil leerden gaven hun het bevel af te stappen en te gaan loopen, daar dat minder gevaar lijk was. Hieraan voldeden ze, doch toen ze bemerkten dat de politiemannen hen volg den, gooiden ze hun rijwielen neer, waarop ze de agenten te lijf gingen. Een van de mannen was een bekend verzetpleger waarmede de politie herhaaldelijk in deze buurt last heeft. De agent trok hierop zijn gummistok en gaf dezen man hiermede een klap zoodat hq ineen zakte. De andere politieman vroeg per politiemelder om assistentie waarop de „overval-auto" van het bureau Raampoort uitrukte. Toen deze aan kwam rijden stond de man die was neergeslagen op, sprong op zijn rijwiel en vluchtte weg. De andere arrestant werd in geladen, waarop de politieauto den vluchte ling nazette. In de Bellamystraat werd hij ingehaald en gegrepen. Beiden werden aan het bureau Raampoort ingesloten. Inbraken. Te Amsterdam hebben tijdens de Pinksterdagen in een wo ning aan.de Nieuwe Heerengracht een of meer onbekend gebleven personen zich la ten insluiten. Éen geldtrommel met 200 is gestolen. De trommel is later' op het ter rein van de spoorwegen aan de Pontanus- straat leeg teruggevonden. Een perceel aan de Nieuwe Kerkstraat heeft, vermoe delijk door opensluiting via het daarnaast leeg staande perceel, eveneens van een of meer onbekenden bezoek gehad. De buit bestond oök hier uit een geld kistje, met een inhoud van 400. Het leege kistje is in de Nieuwe Looiersstraat terug gevonden. In beide gevallen zijn de dieven nog zoek. Vermoedelijk door middel van opensluiting hebben dieven zich toegang verschaft tot een kantoor op de Keizers gracht bij de Brouwersgracht. Zij hebben een brandkast van oude constructie open gebroken. Met een bedrag van 300 als buit zijn ze vertrokken zonder spoor achter te laten. Ook in de Kinkerstraat hebben inbrekers hun slag geslagen. Bij een slager, die daar boven zijn zaak woont, zijn zij door een deur aan de achterzijde van het perceel open te breken in de woning gekomen. De inhoud van een geldkistje, ongeveer f 700 900, hebben zij meegenomen. Jeugdige dieven ge snapt.De Rotterdamsche politie is er in geslaagd een viertal jongens van 14 k 15 jaar te arresteeren. die er hun werk van maakten sigaretten te ontvreemden uit automaten. Zij gingen daarbij op handige wijze te werk. Nadat proces-verbaal tegen hen was opgemaakt, zijn de jongens aan hun ouders teruggegeven. Autobestuurder dood geschoten. Maandagavond is de 34-jarige Adr. v. L. uit Hoensbroek, toen hij op een sommatie van de rijksambtena ren niet stöpte met z\jn auto, dood gescho ten. Van L. vervoerde een groote partij gesmokkelde boter. Op aanwijzing van de justitie is het lijk naar Calvarienberg te Maastricht vervoerd. De „Limb. Koerier" verneemt nader, dat dezelfde v. L. op 27 Januari 1934 eveneens door de ambtenaren werd beschoten we gens een gelijke overtreding. Een der scho ten, welke hem toen werden nagezonden, had hem toen een arm versplinterd. Thans is de afloop tragit -;her. Een fietser ïn de Mark verdronken. Toen een landbou wer bij de Mark te Breda aan het werk was, zag h\j plotseling een man drijven. Hy riep om hulp en een arbeider stak den drenkeling een langen stok toe. De krach ten van den te water geraakten man scho ten echter te korthij zonk weg in de diep te en kwam niet weer boven. Eerst na ge- ruimen tijd dreggen werd het lijk van den ongelukkige opgehaald. Het bleek te zijn de 43-jarige A. V. uit Breda. Vermoed wordt dat hij al fietsende geslipt is en zoodoende te water geraakt. V. was gehuwd en vader van zeven kinderen3 Donderdag 24 Mei. Hilversum, 301 M. Algemeen pro gramma verzorgd door de Avro. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert mej. R. Tuininga, zang en B. Lensky, viool. Aan den vleugel E. Veen. 11.00 Voordracht mevr. M. Meunier-Nagtegaal. 11.30 Ver volg concert. 12.00 Het orkest van het Rembrandt-theater o.l.v. D. Hartogs. 1.45 Gramofoonplaten. 2.35 Voordracht door mevr. Jo van Dijk-Manders. 3.00 Kamer muziek door het Aeolian-quartet. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Pianore cital E. Veen. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sport- praatje H. Hollander. 7,00 Kovacs Lajos. 7.45 P.T.T.-kwartiertje door J. G. Pater. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Kinderkoor van de Vereeniging tot verbetering van den volks zang, o.l.v. H. J. den Hertog, m.m.v. het concertgebouworkest en Di Moorlag, so praan. 9.00 Omroeporkest o.l.v. A. van Raalte, m.m.v. Fr. Koene, viool. 9.45 Gra mofoonplaten. 10.00 Omroeporkest o.l.v. A. van Raalte, m.m.v. Erich Fuchs, bas. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Kovacs Lajos en zijn or kest. Huizen, 1875 M. 8.00 en 10.00 Gramo foonplaten. 10.15 Morgendienst o.l.v. ds. C. J. Hoekendijk. 10.45 Leger des Heils-kwar- tiertje. 11.00 Gramofoonplaten. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gramofoonpla ten. 4.00 Bijbellezing ds. W. A. Hoek, m.m. v. J. H. Smit Duyzentkunst, bariton en H. Smit Duyzentkunst, orgel. 5.00 Handenar beid voor de jeugd. 5.30 Joh. de Heer, zang en W. Verver, viool. 6.30 Gramofoonplaten. 7.00 Berichten en gramofoonplaten. 7.15 F. Koster In storm en tegenwind. 7.30 Weekoverzicht C. A. Crayé. 8.00 Reportage van de Openluchtsamenkomst van de In terraciale vereeniging „Allen Creaturen" te Hilversum, m.m.v. koor o.l.v. J. H. Smit Duyzentkunst en fanfarecorps van de Chr. Oranjevereeniging o.l.v. C. H. Rijke. 9.30 Orgelspel M. Stretomini. 10.00 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwij ding. 12.20 Rutland Square en New Victo ria orkest o.l.v. N. Austin. 1.20 Gramo foonplaten. 2.20 Western studio-orkest. 3.20 Vesper. 4.10 Schotsch Studio-orkest o.l.v. Daines. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Be richten. 6.50 Spaansche causerie. 7.20 Em pire-day programma uit Australië. 7.50 Le zing. 8.20 B.B.C. orkest o.l.v. Cliffard. 9.20 Berichten. 9.40 Toespraak. 9.55 Concert door Stile's Allen, sopraan, Eda Kersey, viool en B. Mason, orgel. 10.50 Korte dienst. 11.05 Dansmuziek door het Casani Club orkest o.l.v. Ch. Kunz. Parys, „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Orkestconcert o.l.v. Pascal. 8.20 Pianorecital door S. Wel- ty. 9.05 „Tovaritch", spel van Deval. Kalundborg, 1261 M. 12.20 Concert uit het Bellevue-Strandhotel. 3.30 C. Rydahl's orkest. 5.30 Arbeidersliederen, zang en piano. 8.30 Moderne operettemuziek m.m. v. het omroeporkest en solisten o.l.v. Ree- sen. 10.10 Pianorecital. 10.45 Moderne Fransche muziek o.l.v. Reesen. 11.30 Gra mofoonmuziek. Langenberg, 456 M. 6.25, 7.20 en 11.50 Gramofoonplaten. 1.20 Orkestconcert o.l.v. Lorenz. 4.20 Omroeporkest o.l.v. Rischka. 5.35 Concert. 6.05 Gramofoonpla ten. 7.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt. 8.35 Literair muzikaal programma. 9.20 Omroeporkest o.l.v. Buschkötter. 10.50 Vervolg concert. Rome, 421 M. 8.35 Zang. 9.20 „Don Juan", opera van Mozart. Brussel, 322 M. 12.20 Gramofoonpla ten. 1.30 Salonorkest. 5.20 Symphoniecon- cert o.l.v. Meulemans. 6.50 Gramofoonpla ten. 7.05 Orgelconcert. 8.20 Omroeporkest en zang-voordracht. 10.30 Gramofoonpla ten. 484 M. 12.20 Salonorkest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Salonorkest. 8.20 Symphonieorkest o.l.v. Meulemans. 10.30 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 „Wil helm Raabe, Deutschlands Gewissen", hoorspel van K. Tegtmeier. 9.20 Muziek op oude instrumenten. 10.40 en 11.05 Berich ten. 11.20 Concert uit Breslau o.l.v. Rischka, RADIO TÜSSCHEN DE ri'KAMIDEN. Over den omroep in Egypte meldt „World Radio" o.m. het volgende Tot nu toe betonden er in Egypte slechts eenige particuliere zenders, welke zich door reclame moesten bedruipen. Op den duur namen de luisteraars met de pro gramma's van deze zenders niet meer ge noegen. Nadat vele moeilijkheden over wonnen waren, kon het gouvernement tot het organiseeren van een nationalen om roep overgaan. Van meet af aan stelde de leiding vast, dat de omroep een educatief en onderhoudend karakter zou dragen en als regel geen reclame-uitzendingen zou den worden toegelaten. Om den omroep een vasten financieelen basis te geven, werd een radiobelasting, bij wyze van luisterver- gunning ingevoerd. Hoewel in het ontwerp de zenders zoo over Egypte werden verdeeld, dat een goe de ontvangst in heel het langgerekte ge bied verzekerd is, heeft men toch allereerst zijn aandacht op de dichtbevolkte centra geconcentreerd, nl. Caïro en Alexandrië. Het zendstation van Caïro, hetwelk zijn voltooiing nadert, bevindt zich, op onge veer 22 K.M. afstand van deze stad, te Abu Zabal. De 20 K.W. sterke zender zal in geheel Opper-Egypte en wellicht tot Assiut toe, goed hoorbaar zijn. Bij het plan van Luzern werd aan Cairo I een golfleng te van 483.9 M. toegewezen. Voor Alexandrië is een relay-station te Ras-el-Tin opgeriht. De zender zal het programma van den grooten zender over- hemen en op een golflengte van 267.4 M. over de stad verspreiden. Deze relay- methode is goedkooper dan een krachtsta tion, dat te Cairo opgericht, ook voor Alexandrië een goede ontvangst met een voudige hulpmiddelen zou verzekeren. De studio's werden gebouwd naar Ame- rikaansch voorbeeld en voldoen daarmee aan de hoogste eischen. Voor uitgestrekte gebouwen was geen reden. Men beschikt over twee kleinere en een groote studio zaal. Aangezien Alexandrië en Caïro, vooral ia de seizoenmaanden, over orkesten en thea ters beschikken die in alle opzichten de vergelijking met Europa kunnen doorstaan, baren de programma's geen moeilijkheden. Voor 1/3 echter zullen deze slechts Euro- peesch georienteerd zijn. Het gesproken ge deelte der programma's zal met lezingen ter ontwikkeling en in dienst der voïks- hygiëne, nieuwsberichten .Koran- enBijbel- lezingen worden gevuld. Behalve de boven aangegeven golfleng ten voor Caïro en Alexandrië, werden aan Egypte nog de twee andere golflengten toegewezen, n.l. voor Cairo 222.6 M. en Alexandrië 2 209 M. Wanneer en hoe deze golflengten benut zullen worden staat nog niet vast. RADIO-TENTOONSTELLING TE LONDEN. Officieel wordt .medegedeeld, dat de groote nationale radio-tentoonstelling in het Olympiagebouw te Londen op 16 Au gustus a.s. zal geopend worden. DE SPAANSCHE OMROEP CHTIR DRIE JAAR. Worden de plannen, welke de Spaansche regeering zich omtrent den omroep heeft gevormd geheel werkelijkheid, dan zal er binnen drie jaar één zender zijn met een vermogen van 100150 K.W. te Madrid, twee met een energie van 4060 K.W. en vier van 2040 K.W. De zenders zullen alk i op 'n middengolf werken, uitgezonderd de groote zender te Madrid, die op een lange golf in bedrijf ko men zal, en door den staat worden geëx ploiteerd. De regeering is echter voorne mens alle politiek uit de programma's te weren. Mei Donderdag 24 10.50 23.08 Vrijdag 25 11.42 23.56 Zaterdag 26 12.26 Zondag 27 1.08 Maandag 28 V.M. 1.22 13.49 Mei uur Donderdag 24 9.29 Vrijdag 25 9.31 S9. Zaterdag 26 9.32 *0 Zondag 27 9.34 Maandag 28 9.35 tü „Almkerk" (uitr.) J9 Mei van Bombay „Alwaki" (thuisr.) 21 Mei van Rio de Ja neiro „Baloeran" (uitr.) 22 Mei van Port-Said „Binnendijk" 21 Mei te Boston van Rott. „Costa Rica" (thuisr.) p. 21 Mei Flores „Cottica" 21 Mei tc Ncw-York v. W.-Indië „Colombia" (uitr. p. 20 Mei Ouessant „Damsterdijk" (uitr.) 20 Mei te Londen „Delftijk" (thuisr.) 22 Mei te Liverpool „Dempo" (thuisr.) p. 21 Mei Perim „Enggano" 19 Mei van Batavia n. Amst. „Flandria" (uitr.) 21 Mei van Lissabon „Garoet" (uitr.) 19 Mei te Singapore „Gaasterkerk" (thuisr.) 17 Mei v. Port Said „Indrapoera" (thuisr.) 20 Mei van Sabang Johan va.n Oldenbamevelt" 22 Mei van Genua n. Batavia „Kota Radja" (thuisr.) 22 Mei te Suez „Kota Pinang" (uitr.) p. 22 Mei Sagres „Kota Agoeng" (thuisr.) p. 21 Mei Point de Galle „Kota. Tjandi" (uitr.) 22 Mei te Sabang „Klipfontein" (thuisr.) 21 Mei v. Zanzibar „Marnix van St. Aldegonde" (uitr.) p. 18 Mei Perim „Madoera" 21 Mei te Padang, New-York naar Java „Nieuwkerk" (thuisr.) vertrekt heden van Antwerpen „Orania" (uitr.) 19 Mei te Buenos-Ayres „Ouderkerk" 22 Mei te Rott. van Japan „Palembang" (uitr.) 22 Mei van Suez „Poelau Laut" (thuisr.) p. 20 Mei Perim „Poelau Roebiah" (thuisr.) p. 21 Mei Gibr. „Randfontein" (thuisr.) 21 Mei van Loren zo Marques „Rietfontein" (thuisr.) p. 20 Mei Dakar „Salawati" p. 19 Mei Perim, Batavia naar New-York „Serooskerk" .(thuisr.) 19 Mei te Shimo- noseki „Streefkerk" 20 Mei te Rott. v. Hamburg Simon Bolivar" 19 Mei van Cristobal naar Oarthagena Tabian" (thuisr.) 19 Mei van Marseille „Tanimbar" (uitr.) 21 Mei te Bombay .Tabinfca" 21 Mei te Tjilatjap vp.n Amst- Tosari" 21 Mei van San Francisco naar Calcutta .Talissee" 29 Mei te New-York van Phila delphia .Tajandoen" (uitr.) p. 20 Mei Gibraltar ,Veendam" 22 Mei te New-York v. Rott. ,Volendam" (uitr.) p. 20 Mei Lizard .Zeelandia" (thuisr.) 21 Mei v. Tunehal .Zaanland" (thuisr.) 21 Mei te Bahia Zuiderkerk" (thuisr.) 21 Mei v, Hongkong De Nd confectie] minister leiding i de een ruiming Het lol wat mee: Vooreq omdat of meer I telijke rJ te verbiif vliegend",] Volgens f adressan' omdat vfl vliegend| zelfde i ruimingd Doch, ten vollfj ongerijn' ling var marktwJ het uitveïï een zoo onbegi bond iekekkej Er den, d toebreng een arg onder Eent is het die in n.l. om het uitverko kan p; De systeem) werp in® laatbaai@ terecht j zijn en tijdv,l ming. voor d lagere anders den. mijn te L de bedo| Vervol aandachl koopreci' want inf uitverka schiedeij] aanbeve] van de In Dij der verkoopt hu eennj het pub van mil Daar<£ uitverkj opnieuw niet in I winkelie een derj regeling men zie doch ar ten, dat den boo| op dit Ook materiel voor hef dat lanj meen De i van zijd ^pruiinij een R,enschl Van hwalite: moet d verkooj öe p door na É0l't uit

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 6