WIST U DAT I DINSDAG 22 MEI 500 300 25 EERSTE BLACT VLOTELINGEN S. 0. S. IJS8ER0 72e Jaargang 1934 Uitgave: firma f. VA1 Of VELDE Ir., Wolstraat 58-60, Vlissingen.Telei. 16. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbl.adjtjrs" PINKSTER- GYMNASTIEK-FEESTEN. 1*iiii*iiii*iiii*iiii*iiii*iiii*iiii*iiii*iiii*iiii*iiii*iiii*I No. 118 ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk /2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk /3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 13.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels 11.-alles bij vootuitheta ling De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood guiden bij verlies van een hand, voet ol oog. gulden bij verlies van een duim gulden bil verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen Geen zang klinkt zoo schoon en geen toon wordt gehoord Die meer ons begeestertdie meer ons bekoort; Geen lied klinkt zoo krachtvol, ;oo innig gemeend, Als 3t lied van gymnasten als broeders vereend. Huldigde „Vlissingen Vooruit" de jubi- leerende „V.T.V." Vrijdagavond door het aanbieden van een fraai, nieuw vaandel, dat een getrouwe reproductie is van de eerste, thans i: het Stedelijk Museum bewaard wordende banier, dateerend van 1899, Zater dagmiddag kwamen velen bestuur en direc teur complimenteeren met het 35-jarig be staan der „V.T.V." en het 25-jarig bestaan ha-er dames-afdeeling, op de receptie in hotel Noordzee-Boulevard. Autoriteiten, o.a. de wethouder van onderwijs, de heer W. P. Edelman, de inspecteur van het lager on derwas, de heer C. Wit, de schoolarts dr. A. P. Smitt, de garnizoens-commandant, mr. P. M. W. J. van der Slikke, particulie ren en afgevaardigden van zuster- en an dere vereenigingeh, all-n uitten de beste wenschen voor nu en voor de toekomst. De voorzitter van den „Zebra", de heer J. J. Th. Bakker, richtte zich daarbij nog speciaal tot den voorzitter der „V.T.V.", den heer F. G. Lemmers, in wien de drie-een- beid vereenïgingsvoorzitter, bestuurslid „Zebra" en veteraan van het K.N.G.V. met eere belichaamd is. Onder de telegra fische gelukwenschen bevond er zich één van den burgemeester, den heer C. A. van Woelderen, die door familie-omstandigheden verhinderd was in persoon aanwezig te zijn, alsmede één van den oud-leider, den heer A. S. Kiviet. Het toch reeds zóó gezellige „Noordzee- Boulevard" was in een waren bloemen-lust- hof herschapen, daar de burgemeester en mevrouw van WoelderenSprenger, de turnvereeniging „Wilhelmina", de Vlissing- sche Wandelsportvereeniging, wethouder Edelman, de Vlissingsche Tooneelvereeni- ging „Koningin Wilhelmina", het mannen- hoor ,,D. O. U.", de korfbalvereeniging „Madjoe", de athletiekvereeniging „Mara thon", de dames-gymnastiekvereeniging „L.O.", de turnclub „Ons Huis" ,de „Zebra", de „V.V.V.", „Medioburgum", de voetbal club „Vlissingen", de commandant der brandweer, de heer W. J. Agterberg, „Ge meenschappelijk Belang", „U. d. I." (Bergen op Zoom), „Volharding" (Souburg), „Achil les", „Volharding" (Goes), de heer Lap, en de leden der „V.T.V.", kinderen Flora's had den gezonden als symbool van hunne waar deering, gelukwenschen en medeleven. De leden der „V.T.V." schonken bovendien een mooie herinnerings-plaquette in zilver, ter wijl de heer Lemmers als aandenken aan zijl 40-jarig turnerschap van „Vlissingen Vooruit" een plateelen bord, vervaardigd ter herinnering aan wijlen Koningin Emma, ontving, benevens van den „Zebra" een bloemstuk. De heeren Charles Haaze en Steinhouwer (piano en viool) verhoogden de f eest-stem ming. De gymnasliek-wedstrijd. 's Avonds mocht de voorzitter der „V.T. V", de heer F. G. Lemmers, een flink ge vulde Concertgebouw-zaal het welkom toe- i'oepen, welke getuige wilde zijn van den vreedzamen kamp, welke op uitdaging van xPrins Hendrik" (Bred>,) gestreden zou Worden door 6 turners dezer vereeniging te- ?en 6 turners uit andere bjj den „Zebra" ingesloten vereenigingcn. Bijzonder wel kom heette spr. den wethouder van onder- den heer Edelman, die steeds getuige- ms geeft van zijn belangstelling in de lichamelijke opvoeding, den 2en voorzitter van het K.N.G.V., den heer W. de Graaf en mevr. de Graaf, het bestuur van den i.Zebra", de afgevaardigden van zusterver enigingen, den official van den Kon. Ned. ^oetbalbond, den heer J. P. van Bel. De ■beer Lemmers hoopte, dat de aanwezigen zouden ervaren, wat geregeld oefenen en zdfbeheersching vermogen te bereiken en dat de avond een succes zou worden, waar uit liefde voor de turnerij moge groeien, oorts deed spr. mededeeling van een ■O.S. van het K.N.G.V., vermits de uitzen- mr van de keur-ploeg naar Budapest zware financieele offers vraagt. In verband mi'mede beval hij het koopen van een speldje aan, bood de heer H. Sio, van vergezeld van een bloe de jubileerende „V.T.V." de ge lukwenschen van zijn vereeniging aan, waarvoor de heer Lemmers hem hartelijk dank zei. Daarna was het woord aan den wed strijdleider, den heer M. Molhoek, die aller eerst de twee zestallen voorstelde, t.w. de heeren* Th. van Os, A. Schmerda, H. «Ver strepen, H. Sio, J. Smits en R. van Kerck- hof van „Prins Hendrik" (Breda) en P. Sturm, W. P. Louwerse, P. Taal van „Wil helmina" (Middelburg), M. Gelok, J. de Keijser van „Volharding" (Goes) en E. Melkman van „U. d. I." (Bergen op Zoom). Deze twaalf gymnasten hebben ons ver gast op eigen gekozen eerste-graads-ver- eenigingswerk en keur-turnwerk, bestaan de uit een vrije oefening, een oefening aan paard, ringen, brug en rek en een tremplin- paardsprong, welke laatste, wegens gebrek aa - ruimte op het tooneel, in de gedeelte lijk ontruimde zaal werd uitgevoerd. Deze oefeningen gaven in haar gecompliceerden climaxbouw evenzoovele bewijzen van rus tige zekerheid, kracht en vlugheid en lever den een warm pleidooi voor de lichamelijke opvoeding in het algemeen en de gym nastiek i het bijzonder. Het tournooi had een geanimeerd verloop en was geenszins var spanning- ontbloot, doordat de door de jury-leden, de heeren L. van der Steen en J. H. Koers, toegékende punten, na controle door de tel-commsisie, door den wedstrijd leider werden medegedeeld en op borden werden gepubliceerd. Nadat drie oefeningen volledig waren af gewerkt was de stand 261% voor „Prins Hendrik" tegen 267% voor de overige ver- eenigingen van den „Zebra". Het gemengde zestal gaf mooie staaltjes aan de brug en wist den voorsprong te vergrooten tot 359% tegen. 3-50% voor Breda. In het nummer rek namen dé Bredanaars schitterend revanche en brachten den achter ;tand terug tot 442% tegen 448% voor „de gemengde". Het eindresultaat werd 489% voor „Prins Hen tri--" en 492% voor de andere ploeg, zoo dat deze winnaar werd met 3 punten. Voor waar cijfers, welke van een gezonde riva- lit it en hooge sportiviteit getuigenis afleg gen. Individueel behaalden de turners in totaal de volgende waardeering Van Os 71%, Schmerda 79%, Verstrepen 73%, Sio 82%, Smits 88%, Van Kerckhof (ex-lid van het keurkorps) 94, Sturm 71, Louwerse '•8%, Taal 78%, Gelok 78%, De Keijser (lid van het jeugd-keurkorps) 85%, Melkman (een der keurturners, die ons land in de wereld-turnkampioenschappen op 1 en 2 Juni te Budapest zal vertegenwoordigen) 100%. De aanwezigen stelden de prestaties van de turners op hoogen prijs en beloonden allen na elk nummer met spontaan applaus. De voorzitter wenschte de ploeg, welke de overwinning had behaald hartelijk geluk onder opmerking, dat deze triomf feitelijk toch een verlies beteekende, vermits „Prins Hendrik" met zes leden van dezelfde ver eeniging was uitgekomen tegen zes tur ners, getrokken ui de besten van verschil lende clubs. De uitslag bewees wel, dat beide ploegen tegen elkaar waren opgewas sen, niettemin complimenteerde hij „Prins Hendrik" met het reuze figuur, dat zij ge maakt heeft. De heer Lemmers reikte daar op de medailles aan de deelnemers uit de wiT naars ontvingen een verguld zilveren, de anderen een zilveren eerepenning waarna hij mededeelde, dat „Vlissingen Vooruit" zich ook hier weer niet onbetuigd had gelaten en een medaille beschikbaar had gesteld voor den hoogst geciassificeer- den turner. De voorzitter van deze vereeni ging. de heer J. P. van Krieken, overhan digde daarop den keur-turner Melkman het door hem verworven zegeteeken met een toepasselijk woord, wenschte hem veel suc ces in Budapest en hoopte, dat de naam Melkman in de toekomst moge klinken als die van Van der Meulen. Vervolgens memoreerde de voorzitter van den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring, de heer J. J. Th. Bakker, hoe onder leiding van de technici sedert 1926 het turnpeil in het K.N.G.V. is opgevoerd, zoodat thans niet alleen de wensch van een keurbende in ver vulling is gegaan, doch ook de „Zebra" heeft er aandeel in, getuige de turners Melkman en Van Kerckhof. Een ploeg van 12 turners uit den „Zebra" heeft heden avond laten zien, hoe het mannen-turnen er thans voor staat, hetgeen allen, die belang stellen in dien kring, tot groote tevreden heid moet stemmen. Met een handdruk dankte de heer Bakker zijn turners en be tuigde verder zijn dank aan de „V.T.V." en „Vlissingen Vooruit" voor hun medewer king aan dezen avond van lichamelijke volksopvoeding. De heer Lemmers dankte nog de heeren jury-leden Van der Steen en Koers, die hun buitengewoon moeilijke taak naar eer, plicht en geweten hadden vervuld, den hoofdleider, den heer Molhoek en de ploegleiders, de heeren Van Kerckhof en S. B. van der Linden, waarna hij nog wees op het verband tusschen turnen en athletiek, die elkaar niet uitsluiten doch aanvullen. Toen zette het ensemble Piet de Rooij SteinhouwerVan Loo, dat zich in de pau zen op loffelijke wijze van zijn taak gekwe ten had, Coenen's Gymnastenlied in en da verend rolde „Het Vrank en het Vrij en het Vroom en het Vroed door de zaal. Een gezellig samenzijn besloot den avond. De Sokol-film. In het cadre van de turnfeesten paste zeer zeker een vertooning van de ma- jestut-'.ze film, welke het federale feest der Sokols, gehouden te Praag in 1932, ter eere van den honderdsten geboortedag van den stichter van den Sokol, dr. Miroslav Tyrs, in beeld brengt. De voorzitter van den „Zebra", de heer J. J. Th. Bakker, leidde de drie op len Pinksterdag in Luxor- Theater gegeven voorstellingen met een wetenswaardige uiteenzetting omtrent het Sokol-wezen in. Tot Zijn leedwezen moest hij constateeren, dat de opkomst van turners zijde niet grooter was. Sokol beteekent valk en is het symbool van eerlijkheid, ridderlijkheid en trouw. Sokol is ook de Slavische turnvereeniging, welke de gehee le Tsjechoslowaaksche na„ie vereenigt ter verwezenlijking van de Sokol-idee een eigen land, vrij, schoon en rechtvaardig, waarin heeren noch slaven zijn, doch slechts broeders en zusters veredeling van den enkeling, vervolmaking van de Tsje choslowaaksche natie, verbroedering van de Slavische volken ten bate van de menschheid. Het IXde feest der Sokols was een plechtige manifestatie van gezondheid, kracht en schoonheid als uitvloeisel van ar beid, organisatie en nauwgezette discipline. De imposante film, schoon fragmentarisch, is een document van vollu'. .trachthet spel van lijnen, licht en schaduw, wit en zwart, de overwelidgende massa-regie (17000 turnsters of turners voerden met fenome nale gelijkheid oefeningen uit het op- marcheeren, de formaties en de opstellin gen, zoowel van de kleuters van 6 jaar als van de veteranen, het reusachtige stadion, de onafzienbare stoet der Sokols trekkend door de straten van Praag enz., kortom alles maakt een onvergetelijken indruk. De afwezigen hebben inderdaad veel gemist. Moet het dan altijd Tom Mix, Garbo of Maurice zijn? Moge men het werk van de actieve firma Smits een volgende maal méér apprecieeren De officieele ontvangst ten stadhuize. Maandag, 2e Pinksterdag, was de „Ze- bra"-dag. Uit Zeeland en West-Brabant waren ze gekomen, de turnsters en turners, wier besturen en vaandeldragers met ba nieren zich om half één met de officials van het K.N.G.V. en het bestuur van „Vlis singen Vooruit" verzamelden op de achter plaats van de Willem III, om onder de op gewekte tonen van de harmonie „Ons Ge noegen" onder kapelmeester Govaarts, vooraf gegaan door de signaal-afdeeling der „V.T.V.", aangevoerd door den martia- len tamboer-majoor, den heer Lambrecht, te marcheeren naar het stadhuis, alwaar om 1 uur de officieele ontvangst door het dagelijksch bestuur onzer gemeente plaats vond. Namens het gemeentebestuur heette de burgemeester, de heer Van Woelderen, de vertegenwoordigers van het K.N.G.V., den „Zebra" en de jubileerende „V.T.V." harte lijk welkom. Spr. wees er op, dat de turn- sport niet hoog genoeg gehouden kan wor den, daar zij met de wandelsport de klas sieke sport vormt, welke eeuwen geleden reeds door de Grieken en Romeinen be oefend werd, vermits zij het lichaam staalt en den geest ontwikkelt en een gezonde ziel alleen kan wonen in een gezond lichaam (mens sana in corpore sano). Ver geleken bij vroeger, leven we thans in een tijd, dat de sport zich enorm uitbreidt, het geen voor de jeugd een groot voorrecht is. Speciaal is dit het geval met de turnsport, daar zij de meest wetenschappelijke sport is en de menschen gezond doet blijven. In dit verband stelde de burgemeester de hee ren De Graaf en Lemmers tot voorbeeld. De heer Lemmers, die al 40 jaar de turn sport beoefent, heeft ook enorm veel ge daan voor de „V.T.V." een dergelijke be proefde leiding is voor de jongeren van groot belang te achten. De heer Van Woel deren hoopte, dat deze jubeldag een heer lijke, mooie, droge sportdag zou worden, wélke zou bijdragen tot de turnsport in Zeeland en West-Brabant in het bijzonder en tot die in ons vaderland in het alge meen. De heer Lemmers dankte Burgemeester en Wethouders voor den grooten steun, welken de „V.T.V." steeds op velerlei ter rein had mogen ondervinden, betuigde den j|*llll*llll*llll*llll*llll*llll*llll*llll*llll*llll*llll*llll*I onze 2 films èn de groole film een enorm succes zijn en tot de zeldzame attractievolle a film-serie behooren i Mis deze niet, nog slechts lieden, Woensdag en Donderdag, f f Woensdagavond rooklooze g j avond. Boven 18 jaar. heer Van Woelderen persoonlijk dank, daar hij steeds heeft getoond beschermheer der „V.T.V." te zijn in woord en daad en beval de belangen van zijn vereeniging in de wel willendheid van het gemeentebestuur aan. De voorzitter van den „Zebra", de heer Bakker, memoreerde de prettige, waardige ontvangst, welke zijn turnkring bij ieder openbaar optreden traditioneel van de ge meente-besturen ten deel valt. Des te aan genamer is echter deze verwelkoming, wanneer zij geschiedt door een burgemees ter, die van zijn persoonlijke sympathie door een tastbaar bewijs deed blijken. Voor deze nobele geste zeide spr. den heer Van Woelderen hartelijk dank. Voorts deelde de heer Bakker mede, dat thans ook in Vlis singen aanwezig is een vertegenwoordiger van het veteranénkorps K.N.G.V., hetgeen hem bijzonder genoegen doet voor Vlissin gen, daar het de primeur heeft. Nog voerde het woord de heer De Graaf, 2e voorzitter van het K.N.G.V., die dankte voor de welwillende woorden, welke hij gaarne overdraagt aan het gansche K.N. G.V. en de officieele ontvangst ten stad huize. Deze waardeering kan slechts bij dragen tot verhooging en veredeling van de volkskracht naar lichaam en geest. Spr. betreurde, dat gemeenten en landsregee- ring niet meer den steun kunnen geven, dien zij zouden willen geven, zoodat het vak lichamelijke oefening van het leerplan der scholen is geschrapt of ingeperkt. Ook Vlissingen, dat destijds een voorbeeld heeft gegeven door het aanstellen van een vaste leerkracht, is hiertoe moeten overgaan. Namens het K.n.G.V. uitte spr. den hart- grondigen wensch, dat spoedig voor de stad van Michiel de Ruyter betere tijden mogen aanbreken, dat de plaatselijke industrie (de Schelde) zich moge verheffen boven het oude peil en dat de prachtige haven eerlang moge mede tellen onder de havens van Europa. Vervolgens werd de eerewijn rond ge diend. De burgemeester toostte op het K.N. G.V., hetgeen de heer De Graaf beant woordde met een „Vlissingen, hoog De veteranen, waaronder het eere-lid, de heer E. de Wilde uit Utrecht, brachten den bondsgroet „Hou zee, Hou zee, K.N.G.V.", waarna de burgemeester drie cheers aan hief op de veteranen. Nadat voor het stadhuis nog eenige fo to's waren genomen, vertrokken de depu taties onder tromgeroffel en muziek naar de Aagje Dekenstraat, waar de feeststoet werd geformeerd. Van hier vertrok De optocht van ruim 900 turnsters en turners uit Vlis singen, Rotterdam, Breda, Middelburg, Ka- pelle, Goes, Bergen op Zoom en Souburg met wapperende vaandels en banieren on der trommelslag, hoorngeschal en muziek naar het gemeentehuis, alwaar werd gede fileerd voor burgemeester en wethouders. Onder steeds groeiende belangstelling leid de de route verder door een goed deel der stad, o.a. over den Nieuwendijk, waar aar dig wat vlaggen waren uitgestoken, naar het feestterrein aan den Koudekerkschen weg. Uitgaande van den „Zebra" vond hier onder den hoofdleider, den heer L. van der Steen, De groote openbare gymnastiek- uitvoering plaats, welke werd geopend met een im poneerenden opmarsch van alle turnsters en turners, en een vaandelgroet van 18 ba nieren, die door den wind zóó werden ont plooid, dat zij in haar bonte verscheiden heid een levendik kleurenspel te aanschou wen gaven. „Ons Genoegen" deed daarbij het begeesterende Gymnastenlied hooren. Een treffend moment In aanmerking genomen, dat de deelne mers aan de algemeens Bonds vrije oefe ningen 1934 slechts één gezamenlijke repe titie hadden gehouden in de morgenuren, mogen we over de uitvoering daarvan hoogst voldaan zijn. Trof bij de jongens- adspiranten de vaart en de vroolijkheid, bij de meisjes-adspiranten waren rhythme en. sierlijkheid te lover. muntten de turners uit door correctheid, de turnsters open baarden een charme, schoonheid en frisch- heid, welke de schoonste beloften voor ons toekomstig volk in zich sluiten. Ontegen zeggelijk zou het effect van deze massa oefeningen worden verhoogd, indien het K.N.G.V. uniformiteit van turnpakken kende. Het programma bevatte voorts vereeni- gingsturnen aan en zonder toestellen, een algemeen springnummer, staafoefeningen door de veteranen der gymnastiek-vereeni- ging „Rotterdam", onder leiding van den heer B. Florijn, alsmede een handbal-de monstratie Volharding (Goes) versus R.H. B.S. (Vlissingen), welke eindigde met 22. Dit aardige spel, dat meer en meer burger recht krijgt, maakte een klein meiske zóó enthousiast, dat het zich getrouw van den gang van het spel op de hoogte stelde en uit eigen waarneming wist te vertellen hoe de stand was. Een gedetailleerde programbespreking zou ons veel te ver voeren, al is de zaak zelve het dubbel waard. We volstaan daar om met de verklaring, dat deze geweste lijke feest-turnuitvoering getuigenis heeft afgelegd van een naarstig oefenen door groot en klein, oud en jong, zoodat zij is geworden een trots che en doelbewuste ma nifestatie voor de lichamelijke opvoeding, een demonstratie van harmonie en schoon heid, van deugd, gezondheid en levens kracht. Op het terrein was een luidspreker-in stallatie opgesteld, geleverd door de firma L. J. van 't Westende, waardoor alle aan wijzingen op gemakkelijke en practische wijze door den hoofdleider gegeven konden worden en de gezamenlijke oefeningen op uitstekende wijze door gramofoonplaten- muziek konden worden begeleid. Er waren ruim 2300 toeschouwers, w.o. de burgemeester, we wethouders, en verde re autoriteiten van het eere-comité enz. De organisatie ging van een leien dakje, waarvoor speciaal de terrein-commissie een woord van hulde moet worden gebracht. Als steeds was de T.C. van het Roode Kruis op haar post. Precies op tijd was de uitvoering afge- loopen. Toen kwam het zonnetje, dat zich gestadig schuil had gehouden, feestterrein en feestgangers in lichten gloed zetten, als wilde het de levensvreugde verhoogen, wel ke het van achter het wolkenfloers bereids had aanschouwd. Onder enorme belangstelling vond ver volgens de afmarsch plaats naar de Wil lem III, waar de stoet ontbonden werd. De eere-avond. De apotheose der keurig geslaagde turn feesten. Omgeven door turnsters en tur ners opende de voorzitter der „V.T.V.", de heer Lemmers, den door de „V.T.V." aan geboden avond met een woord van harte- lijken dank aan allen, die door hun tegen woordigheid getuigenis aflegden van liefde voor de vereeniging en de lichamelijke oefening, welke zij voorstaat. Spr. wees er voorts op, hoe de „V.T.V." 35 jaar lang doel en streven heeft gepropageerd en trots alle ups and downs, daarbij moed heeft gehouden, gesterkt door het devies van het K.N.G.V. Voor alle in die jaren on dervonden trouw, steun, hulp en sympathie zeide de heer Lemmers oprecht dank, in zonderheid aan het gemeentebestuur (bur gemeester Van Woelderen kon jammer ge noeg wegens droeve familie-omstandighe den niet aanwezig zijn, doch had spreker verzocht te willen verklaren, dat zijn edel achtbare in den geest aanwezig was), het eere-comité, bet bestuur van „Vlissingen Vooruit", de besturen van het K.N.G.V. en den „Zebra", de turnsters en turners van alle vereenigingen, aan de leden en oud- Eeden van de „V.T.V.", aan het veteranen- korps, dat de „V.T.V." de groote eer heeft aangedaan in Vlissingen voor het eerst of ficieel te willen optreden, aan bestuursle den en leiders van de „V.T.V.", die zich opofferingen getroosten, welke alleen aan ingewijden bekend zijn, alsmede aan den directeur, den heer M. Molhoek, wiens moed en ijver spreekwoordelijk zijn en die zóó met hart en ziel aan de „V.T.V." ver knocht is, dat de vereeniging gemeend heeft hem de laatste foto van de vereeni ging in lijst te moeten aanbieden (dave rend applaus). De heer Bakker bracht hulde aan de ter rein-commissie onder leiding van den heer A. C. Jansens, daar haar werk de basis vormt voor het welslagen van een uitvoe ring en besloot met den wensch, dat de „V.T.V." hou en trouw zou blijven aan de zaak der lichamelijke volksopvoeding en

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1