BINNENLAND INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS stuivers te koop is als het guldens heeft gekost. Het gaat met den boeken-handel als met het tooneelde plaats die het in het cul tuurleven inneemt, heeft zich gewijzigd. Wat de bioscoop voor het tooneel is, dat zijn de krant en de leesbibliotheek voor het boek geworden. En tooneel en boek komen in deze fout overeen, dat er te veel van gegeven wordt. Het kwade en minder goede verstikt het goede en het betere. Wil men dus een op lossing zoeken, dan is in de eerste plaats beperking dringend noodig. Maar dit is de groote puzzle waarover iedereen maar eens nadenken moet. Ons eerste advies zou zijn Koop geen prulboe ken Zorg dat die van de markt moeten verdwijnen en ge bewijst daarmede het wer kelijk goede boek een dienst. Goede boeken, die waarde hebben en houden zijn er weini ge en hun levensstrijd wordt verzwaard door de concurrentie van de prulboeken, ijt Onze stad is de 470 duizend zielen gepas seerd. Reeds op 1 Maart was dit het geval en we zullen dit jaar dus wel de 475 duizend halen. Noemenswaardige verandering in den groei der bevolking is er niet. Het ge boortecijfer neemt iets af, maar heel wei nig nog altijd vestigt zich hier iedere maand een groot aantal personen en ver trekt eveneens een niet onaanzienlijk getal. In de maand Februari bedroeg de totale aanwas der bevolking toch nog 488 perso nen. Lichtelijk humoristisch is het dat er 551 woningen in die maand gereed kwamen. Men behoeft dus niet te vragen hoeveel er wel leeg staan. Trouwens nó, 1 Mei over tuigt een wandeling door de straten aan stonds daarvan. Men moet teruggaan tot vóór 1914 om dit groote aantal te vinden. De eerste Mei is hier ook nog min of meer algemeen ver huisdag en dus geeft deze maand het beste beeld van den toestand. Waar deze wanver houding op uit moet loopen is niet te zeg gen. Rekent men één huis op iedere vier personen, dan zouden er op dit oogenblik 11.000 woningen leegstaan, een hoeveelheid die voldoende zou zijn om den aanwas der bevolking over vier a vijf jaar op te van gen. En reeds meldt de statistiek, dat meer dan 5000 woningen in aanbouw zijn. Bedenkelijk wordt het ook voor de ge meentewoningen, waarvan er 164 leegston den op 1 Maart. De zaak is dat deze wonin gen naar evenredigheid te duur zijn. Niet dat het daarvoor bestemde publiek de hu ren niet kan betalen, maar men elders een geriefelijker huis krijgen voor hetzelfde geld of iets meer. Nog even ons zorgen-kind, de tram, die in Februari weer meer dan 50 duizend gul den minder opbracht dan in dezelfde maand van verleden jaar, correspondeerend met meer dan een half millioen passagiers min der. Het aantal is nu bijna gedaald tot de helft van wat het eenmaal was. En nog altijd sukkelt men op denzelfden weg voort; dit jaar kan op een tekort van een millioen gulden gerekend worden. Toch zijn er nog naïevelingen die beweren dat de tram het aangewezen massa-vervoermiddel is. Daar van is geen sprake meer. De massa is al verplaatst en iederen dag verplaatst ze zich meer. Hoe lang moet dit roekelooze spel van de tram nog duren Een kind ziet den gang van zaken, maar èn directie èn gemeente bestuur schijnen het niet te zien. Of ze wil len het niet zien EIBER. Minister De Wilde over de radio. Mr. J. A. de Wilde, minister van binnen- landsche zaken, heeft gesproken op den 46sten Bondsdag van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op Ger. grond slag te Zwolle, waar ongeveer 4800 bezoe kers verschenen v/aren. De geestelijke vrijheid is een der gewel digste problemen, aldus spreker, waarvoor de wereld van thans is geplaatst. In ons land is dit hooge goed nog ongeschonden. De mensch van beginsel is de meest vrije mensch. Met geen artikel is zoo gesold als met de „vrijheid". Uit de practrjk wilde spreker aanhalen de radio. Minister Colijn vertrouwde deze blijkbaar niet al te zeer toe aan den libe raal en zei„Neem jij die maar." De radio toch is van een geweldige be- teekenis geworden en werd deze overgela ten aan burgers, dan zou er misbruik van worden gemaakt. Daarom heeft de overheid deze aan zich getrokken en aan de vier hoofdstroomingen in ons volk, de liberalen, of modernen, niet zoover staande van de soc.-dem., aan de prot. orthodoxen en de katholieken, ieder een gelijk deel gegeven De liberalen verkondigden, aldus het ver slag in de „N. Rott. Crt", dat zij wilden de vrijheid, d.w.z. dat anderen hun mond heb ben te houden. Zrj, de A.V.R.O., die toch zoo hoog staat, dat iedereen er wat aan heeft. En de anderendie mochten dan ook tusschenbeide wel eens een uurtje hebben, voor een preek of zoo. De Nieuwe Rotterdamsche Crt., het Han delsblad, de zgn. neutrale Telegraaf hame ren maar voortdurendSchaf toch die V.A.R.A. af. Dat zou ."preker kunnen doen en dan zou er in die bladen een gejuich opgaanin de stille hoop, dat een vol gende minister hetzelfde zou doen met N.C.R.V. en K.R.O. Sprekers opvatting als Calvinist van „vrijheid" is, dat een ander ook wat mag zeggen. Wel moet de overheid regelen stellen, zoodat bij het uitzenden van politiek an- teren niet -gekreukt wordens Vandaar dat. NEDERL. FABRIKAAT SINDS 1830 alle politieke uitingen voor de radio eerst beoordeeld moeten worden. Toen Van der Lubbe gestraft was, had de V.A.R.A. toestemming dit feit bekend te maken, maar zij koppelde er aan vast5 minuten stilte, wat nog nooit eerder was gebeurd, en bedreef daardoor vijf minuten zonder goedkeuring of machtiging politiek. Unaniem was de Radioraad van oordeel, dat dit moest worden gestraft met een heelen dag zwijgen. Men mocht verwachten, dat o.a. de „N. Rott. Crt.", die zoo graag de V.A.R.A. ge heel het zwijgen zag opgelegd, dit zou toe- juchen. Maar neen, in een artikel becriti- seerde zij deze straf heel streng als zeer verkeerd. Dat is echt liberaal. Wij strijden voor vrijheid voor allen, maar onder zekere tucht. De liberalen willen alleen het woord; anderen moeten zwijgen. Ir. H. van Oordt f Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 69 jaar overleden ir. H. van Oordt, oud hoofdingenieur-directeur van den rijkswa terstaat. De heer Van Oordt, die den 31sten Juli 1864 te Rotterdam werd geboren, was een zeer bekende persoonlijkheid op water staatsgebied. Gedurende zijn veeljarige ingenieurs loopbaan was de thans ontslapene o.a. werkzaam bij den aanleg van het Merwede- kanaal en bij den aanleg van de brug over de Bergsche Maas bij Heusden. Als arron- dissements-ingenieur zag hij zich destijds o.m. belast met werken van het Noordzee kanaal en van den Rotterdamschen Water weg en in latere jaren was hij als hoofdin- genieur-di2-ecteur werkzaam in Zeeland, o.m. voor de verbetering van de haven van Breskens en de haven van Vlissingen bij den bouw van schutsluizen te Hansweert en Wemeldinge, zoomede voor de verbete ring van rijkswegen. In den loop der jaren zijn van de hand van ir. Van Oordt onderscheidene publica ties verschenen, waarvan vele het licht za gen in „de Ingenieur". Zoo leverde hij o.m. beschrijvingen van den waterweg van Rotterdam naar zee (1908), van de visschershavens in Neder land (scheepvaartcongres 1908) en van de havens van Walcheren. De verdiensten van den thans ontslapene zijn indertijd erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw en tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Maandag a.s op de begraafplaats te Hillegersberg. Behoud van natuurschoon. In de „Arnhemsche Courant" komt een interessant artikel voor van den heer A. H. Haarsma van Oucoop, directeur van het Tiha Instituut te Bilthoven. Hij zegt dat de eigen belangetjes, lintbe bouwing en nabootsing van de grrste stad het natuurschoon bederv n en zich ten slot te tegen de welvaart der gemeenten zullen keeren. Men zou zoo zeggen, dat de talrijke ge meenten, die geheel van het natuurschoon afhankelijk zijn, voor hun groei en bloei, nu ook uiterst voorzichtig zouden zijn met het aantasten van dit middel van bestaan. Men zou hen willen brengen tot onderling over leg, om de aantrekkelijkheid van de streek te behouden en te doen toenemen. Men moest niet de uitbreiding van bewonertal als iets vanzelfsprekend blijven beschouwen. Steeds wordt er geknabbeld aan waar wei nig of niets bijkomt Zelfs rekent men er op, dat in buurtgemeenten nog wel wandeling overblijft en zoo offert men dan alles op. Zoo ontstaat het conflict tusschen natuur schoon en bebouwing. Wanneer men in sommige dorpen nu nog zoo rijk in het veen zit, dat men op een turfje niet behoeft te zien, dan is het toch zaak, tijdig te zorgen, dat deze goede toestand blijvend is. Na tuurlijk zou het van kortzichtigheid getui gen, den vooruitgang te remmen. Waar te gen gewaakt moet worden is tegen noode- loos vernielen en dat geschiedt dikwijls nog te veel, tot schade van de gemeenschap en van de bewoners. De eenige, die voordeel heeft is een en kele bouwexploitant, die parasiteert op het stuk verharden weg, dat hij niet heeft aan gelegd en waarvan hij dus de kosten in den zak kan houden t j het in exploitatie bren gen. Maar wat een schade beteekent deze winst voor c'e bewoners. Het wordt duur, hen van alles te voorzien wat zij noodig hebben. Toezicht en bewaking worden er niet eenvoudiger op. Verspilling is er van natuurschoon. Wat is nuttiger, dan het vooruit regelen van de bebouwing. M?n kan zoowat bere kenen, hoeveel huize:" er in de eerste tien, twintig jaar bij zullen 1 omei Neemt men dit getal en zet men dit nu eens op zijn al lergunstigst, alles sparend, wat natuur schoon biedt, dan krijgt men voor deze streek een uitbreidingsplan, dat zorgvuldig rekening houdt mc het voortduren van de welvaart. Want alleen elke gemeente op zich zelf beschouwen zc.l niet het beste re sultaat geven. Beter is het, in een gebied als dit, het eigenbelang der bewoners en het eigenbelang van de dorpen te dienen door hun algemeen belang te behartigen. De meeste dorpen kunnen op zichzelf be schouwd niet voldoende aantrekkelijks bie den, dat blijvend zou zijn, wanneer ook niet met het mooi van over de grenzen kan worden gerekend. Een overdenken za" wellicht de noodza kelijkheid van streekplannen doen inzien. Men vertrouwe dit toe aan zeer bekwame handen en men moet ervoor zorgen, dat werkelijke kenners van deze streken eraan mede kunnen werken. Niet om academisch knappe schetsjes i. het te doen, maar om een levend plan. Een levend plan met le vende ontwerpen, die ir - voortdurend laat rondgaan, om het werk op peil te houden van de werkelijke ontwikkeling. Erkenning is noodig, dat in onze natuur de krachtbronnen liggen, waaruit onze volksgemeenschap als geheel de geestelijke en stoffelijke krachten putten moet, om weer tot redelijke gedachten te komen over werken en produceeren. De natuur leert op een pralend bloeifeest, hoe samenvoeging van krachten in eenheid van doel, wil tot verder werken en verder leven in zich draagt. De natuur leert het steeds geduldig weer opnieuw begi-inen, tot de groote taak volbracht wordt. Beginnen wij, met de menschen te brengen naar de natuur, dan zal de natuur hare wondere krachten bren gen aan de menschen. Een nieuwe opleving zal komen in den menschelijken geest met al het weergevonden licht van een stralen- den, bloeienden zomer. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Massadiefstal. Eenigen tijd geleden werd bij de mare chaussee te Oostburg aangifte gedaan, dat er van een inwoner te Oostburg eenig waschgoed zou zijn ontvreemd. Een door de marechaussee ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat de daders in de gemeente Groede woonachtig waren, alwaar de ge stolen goederen werden terug gevonden, terwijl men bij een huiszoeking meerdere voorwerpen vond, die aan diefstal deden denken. Alsnu volgde inbeslagname van een groot aantal goederen en voorwerpen en bij een uitgebreid onderzoek, dat werd ingesteld, kwam vast te staan, dat al de voorwerpen waren ontvreemd en door de respectievelijke eigenaren als hun eigen dom werden herkend. Arrestatie van een tweetal personen volgde en wel van J. K., 30 jaar, arbeider en M. v. d. H., 33 jaa", eveneens arbeider te Grc e. Beide personen, zich thans in voorarrest bevindende, hadden zich gisteren voor de rechtbank te Middelburg te verantwoorden. Blijkens de dagvaarding was hen ten laste gelegd, dat zrj op verscheidene data in de jaren 1933 en 1934 in het arrondissement Middelburg, te zamen en in veréeniging, gedurende den voor den nachtrust bestem den tijd, in woningen en op besloten erven, met het oogmerk tot wederrechtelijke toe- eigening hebben weggenomen, een k groot aantal goederen, toebehoorende aan ande ren dan verdachten en wel 2 Januari 1934 te Zuidzande, een broek, zaagje, pr. pantoffels, kousen, een boor, een schaaf ten nadeele van Risseeuw en Lese. 22 Januari 1934 te Schoondijke Een paar gummilaarzen ten nadeele van Dors- selaar, een bezem, een paar emmers ten nadeele van M. de Putter. 24 Januari 1934 te Zuidzande 2 rieken, boor, kapmes, zaag, een pak spijkers, een das, fietstaschje, hegschaar, ten nadeele van M. de Witte overjas, fietslantaarn, handbeschermers en schoenen ten nadeele van A. Versluis een paar klompen en een rijwielbelastingplaatje ten nadeele van 1. Luteijn 6 Februari 1934 te Oostburg een aantal lijfgoederen ten nadeele van A. van de Vijver, J. Risseeuw, A. Simpelaar en J. M. Possonier, J. B. Triestram en P. J. Ver sprille 7 Februari 1934 te Zuidzande een hoe veelheid petroleum ten nadeele van J. Kilez en voorts, een bezem, paar handbescher mers, kippen, jachtgeweer, rattenvallen, een rol draad, een riek, duiven, staken, een rol kippengaas, zakken graan, hamer, kap mes, klompen, dorschvlegel, oliebus, leeren jas, oliejas, ten nadeele van respectievelijk Van Eede, Priem, Verhage, Cappon, Ris seeuw, De Feijter, Scheele. Vervolgens was aan den tweeden ver dachte ten laste gelegd, diefstal met braak te Oostburg in den nacht van 12 op 13 Juli 1933 in de woning van zekeren E. F. Hin- neman, bij welke gelegenheid een geldsbe drag, sigaren en sigaretten waren wegge nomen. Nadat verdachte eerst een ruit in de woning had vernield, is hij door de ont stane opening naar binnen gedrongen. Tenslotte was de tweede verdachte ten laste gelegd diefstal met braak, gepleegd in de woning van P. L. de Wilde te IJzen- dijke op 12 Juli 1933, bij welke gelegenheid hij een portemonnaie met geld had wegge kaapt. Ook hier was hij, na verbreking van een ruit, de woning binnengekomen. Dan had zich te verantwoorden de vrouw van den eersten verdachte, nl. C. J. S„ hvr. J. K„ 25 jaar, wonende te Groede. Aan haar was ten laste gelegd, dat zij op onder scheidene data in de jaren 1933 en 1934 en onder meer op 6 Februari 1934 te Groede, opzettelijk een groot aantal goederen, welke door diefstal waren verkregen en wel kip pen, duiven, graan, lijfgoederen en huis houdelijke artikelen, vrouwenondergoed, 'n bezem, een bus, petroleum, een paar em mers, welke voorwerpen door diefstal wa ren verkregen, heeft bewaard en verborgen. Verdachten, door den president onder vraagd, erkennen de voorwerpen te hebben ontvreemd, terwijl verdachte v. d. H. bo vendien toegeeft de twee hem ten laste ge legde diefstallen met braak. Nadat eenige getuigen in deze zaken waren gehoord, kwam de officier van ju stitie aan het woord. Spreker wil nog even terugkomen op hetgeen aan de verdachten is ten laste ge legd en ziet hierin het voortgezet misdrijf van diefstal. De officier vindt deze zaak een zeer eigenaardige in een ort tijdsbestek wor den een groot aantal voorwerpen gestolen. Hij vraagt hier aandacht voor een tweetal menschen, die er op uittrekken als roovers en brandstichters. Er werden voorwerpen gestolen, die zij niet dringend noodig had den en alles deden zij louter uit lust om te graaien, wat zij krijgen konden. Het drama begint bi, den diefstal van een broek, waarna verder de overige diefstallen uitko men. Hetgeen uit de dagvaarding blijkt, is maar een greep van de diefstallen, die nog meer zijn gebeurd. Spreker acht echter de handelingen van den verdachte K. niet zoo ernstig als die van v. d. H. Eerstgenoemde is door v. d. H. overgehaald om de dief stallen mede te plegen, terwijl verdachte's vrouw daaraan medehielp. Spreker beziet verdachte K. als een zwakkeling, die ech ter, toen hij eenmaal bezig was, met een buitengewone vlotheid te werk is gegaan. De officier vindt de feiten zeer ernstig, doch wil tegen K. een straf eischen, die hem in staat stelt nog eens als een be hoorlijk mensch in de maatschappij te kun nen terugkeeren. Hij vindt het geval K. niet hopeloos en eischt 6 maanden gevan genisstraf met aftrek voorarrest. Spreker staat evenwel anders tegenover het geval van v. d. H. Deze is volgen^ spre ker een dief en blijft een dief, die boven dien een buitengewoon schandelijke immo- reele houding aanneemt. Voor dezen verdachte acht hij een stren ge straf op zijn plaats en eischt hij 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Vervolgens werd behandeld de zaak te gen rouw K., die, door den president on dervraagd, erkende hetgeen haar is ten las te gelegd. Zij wist dat de goederen waren gestolen, doch heeft de goederen niet aan genomen als geschenk. Wel heeft zij de ge stolen voorwerpen in een put verborgen, terwijl deze voorwerpen eerst achter een vuurplaat waren verborgen geweest, doch men was bang gesnapt te zullen worden. Van de lijfgoederen heeft zij niets aange trokken, terwijl zij de petroleum heeft ge bruikt en zij eenige ontvreemde kippen heb ben opgegeten. In deze zaak werd als getuige gehoord van der H., die in deze zaak verklaarde, dat alle goederen waren gestolen. Volgens getuige wist verdachte, dat de mannen er op uitgingen om te stelen, want voor zij weggingen zeide verdachte tot hen breng je voor mij ook eens wat mede De officier van justitie acht de feiten bewezen, doch vindt in deze de strafmaat moeilijk. Verdachte is zoo onschuldig niet Wanneer men met kippetjes thuis kwam, is het verdachte geweest die ze braadde en samen aten ze alles op. Spreker ziet in verdachte en v. d. H. de hoofdschuldigen De officier van justitie eischt tegen ver dachte S. één maand g" angenisstraf. De verdediger van verdachten, mr. Zaaij- er, heeft ook den indruk, dat de verdachte K. niet de hoofddader is. Verdachte S. was gerechtigd om de ge stolen goederen te weigeren, zij heeft wel eens een kip klaar gemaakt, doch het ligt in de lijn. dat ze er dan van mee eet. De verdachte v. d. H. wordt door het O. M. uitgespeeld tegen de andere verdachten Pleiter betwist dit. Men moet de feiten niet zoo zwaar nemen als ze door den officier van justitie worden voorgesteld. Spreker bepleit voor den verdachte cle mentie en voor de vrouw ziet pleiter niet een daad dusdanig, dat zij een maand ge vangenisstraf rou moeten ondergaan. Vervolgens vraagt de verdachte S. aan de rechtbank haar een voorwaardelijke gevan genisstraf op te leggen, een en ander in verband met haar kinderen. Uitspraak over 14 dagen. F. M. M., 30 jaar, chauffeur te Honte- nisse, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter, waarbij hij, wegens als bestuurder van een motor rijtuig daarmede rijden over een weg op zoodanige wijze, dat daardoor de veilig heid van het verkeer wordt in gevaar ge bracht, werd veroordeeld tot een geldboete van 10 of 10 dhts. De ambtenaar van het O.M. had in deze zaak eveneens hooger be roep aangeteekend. In deze zaak eischte de officier van ju stitie bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. C. S., 44 jaar, landbouwer te Hontenisse, verdacht dat hij op 24 Maart 1934 te Graauw en Langendam opzettelijk en we derrechtelijk een erf af sluiting, bestaande uit palen en metaaldraden, toebehoorende aan J. Dees heeft vernield, doo- deze pa len uit den grond te trekken en de draad te vernielen. Eisch 10 of 10 dhts. De ambtenaar van het O.M. was in hoo ger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Oost'-wnnrhij R, 42 jaar, me11?' werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van de Crisiszuivelwet. De officier van justitie eischte bevesti ging van het vonnis waarvan hooger be roep. L. K., 28 jaar, zuivelfabrikant te Axel, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Terneu- zen, waarbij hij, wegens een hoeveelheid van 700 K.G. boter, welke uit België in Nederland was ingevoerd, per auto vervoe ren zonder vervoervergunning, werd ver oordeeld tot een geldboete van 700 of 70 dhts. met verbeurdverklaring van de inbe- slag genomen boter. EischVernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Ontslag van rechtsvervolging. De verdediger van verdachte, mr. W. K. H. Dieleman, advocaat te Middelburg, sloot zich hierbij aan. J. A. v. H., 32 jaar, molenaar te Bier vliet, was in hooger beroep gekomen tegen een -;ennis van den kantonrechter te Oost burg, waarbij hij, wegens overtreding van de Arbeidswet, werd veroordeeld tot een geldboete van 100 of 25 dhts. De ambte naar van het O.M. teekende eveneens ap- pèl aan. De officier van justitie eischte bevesti ging van het vonnis waarvan hooger be roep. J. F. de K., 37 jaar, directeur van een scheepsbouw mij. te Terneuzen was in hoo ger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij, wegens overtreding van het Veilig heidsbesluit, werd veroordeeld tot een geld boete van 10 of 10 dhts. Eisch Bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. De verdediger van verdachte, mr. Tichel man te Terneuzen, bepleitte ontslag van rechtsvervolging subs, vrijspraak. Uitspraak in alle zaken 25 Mei a.s. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur, Onlangs heeft men het strand eindelijk eens behoorlijk gereinigd. Het zou zeer ze ker aanbeveling verdienen deze bewerking te herhalen. De verzameling rommel af en toe te verwijderen is ten slotte een kleinig heid, waarbij het gezicht slechts kan win nen. Vooral op mooie feestdagen, als jl. Hemelvaartsdag. Dicht bij het begin naar en langs het nieuwe park liggen verschillende kleine, doch flink geurende vuilnishoopen. Ook een paar echte stankslooten. Veel moeite om deze te bedekken of dicht te werpen, kan ook dit niet kosten. Met drukke dagen zal de behoefte aan goed gelegen parkeerruimte steeds grooter wórden. Dit kan ook wat opbrengen. Zou thans reeds niet westelijk van „Britannia", door egaliseeren eenige ruimte te verkrij gen zijn De Boulevard zelf moet vrij blijven. Met vriendelijken dank voor de plaatsing, W. Mijnheer de Redacteur Mogen wij beleefd plaatsruimte vragen voor het onderstaande Bij voorbaat on zen hartelijken dank In verband met de zgn. Blauwe Week (HemelvaartsdagPinksteren) elk jaar door de drankbestrijders georganiseerd over ons geheele land, en speciaal gewijd aan onze propaganda, werd ook in Walcheren een Blauwe Week-commissie ingesteld door de samenwerkende organisaties. De com missie hoopt 17 Mei a.s. 's avonds een openluchtmeeting te houden te Oost- en West-Souburg, waar sprekers van neutrale, Hervormde en Gereformeerde zijde zullen spreken over onzen arbeid (men zie de advertentie). Onze leuze in 1934 „Verkeer en Maat schappij Alcoholvrij" hopen we uit te dra gen ook in Walcheren en wij wekken bij dezen allen die belangstelten in ons werk op, onze meeting te bezoeken. Het Christ, muziekkorps „Oefening na den Arbeid" te Middelburg zal zijn ge waardeerde medewerking verleenen. Strijdt met ons mede onder onze blauwe vaan De BI. Week Commissie voor Walcheren. Een jongeman veit t i g d In den nach* van Woensdag op Donderdag jl. is ten huize van zijn ouders op de Gelderschekade te Amsterdam een 19-jarige jongeman, aie bij een veem daar ter stede w.rkzaam was, plotseling overle den. Hij had den rvond bij een broer en kennissen op Kattenburg doorgebracht en niets bijzonders genuttigd. Thuis had hö hetzelfde voedsel air zijn ouders gebruikt- Om 12 uur kwam hij ge ond en w- - thuis, om 2 uur werd ju onwel met verschijnselen, welke op vergiftiging wezen, en even daar na is hij gestorven- Op last van de justitie is het lijk in &e' slag genomen en gisteren zou er sectie op worden verricht. Van eenig motief voor een misdrijf s tot nu to niets gebleken. Kinderen in een s lo o t- Op Hemelvaartsdag, des middags, zflD trie meisjes, die op den Hem weg', nabij euwe Wester beg aafpiaats te Amster- m liepen door een auto in een sloot

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 6