PLOUVIER HEEFT DE SCHOEMEN FEUILLETON In het holst van den nacht SPORT GEMENGD NIEUWS I HP BenJien.PjkcnfaLr.Naarcli Geen royement van mr. Days. In de Zaterdag gehouden partijraadver- gadering der S.D.A.P. is het rapport be handeld van de commissie, welke was in gesteld om een onderzoek in te stellen naar de gronden, waarop het Kamerlid mr. Duys zijn brochure in zake partijtactiek heeft doen verschijnen en naar de dez- verschijning begeleidende omstandigheden en de daarop gevolgde feiten. Een voorstel om over het rapport niet te discussieeeren, werd, naar „Het Volk" meldt, met algemeene stemmen aangeno men evenals de conclusie van de commis sie. De commissie verklaart als resultaat van haar onderzoek in de haar voorgelegde kwestie, dat naar haar oordeel in dezen zoowel door partijgenoot Duys, als door de leiding van de krant, als door de partij leiding, als door een aantal afdeelingen der partij, fouten zyn gemaakt, welke echter het karakter van hen, die ze gemaakt heb ben, niet aantasten. Zij beschouwt deze feiten noch afzonder lijk, noch in haar samenhang als van dien aard, dat eenige maatregel tegen een par tijgenoot, of tegen een partij-instantie be hoeft genomen te worden en meent derhal ve, dat de partijraad de desbetreffende voorstellen, o.m. strekkende tot royement of tot disciplinaire maatregelen, dient te verwerpen. De commissie meent, dat het incident hiermede definitief dient gesloten te wor den en zij spreekt de verwachting uit, dat alle betrekkenen ook voor de toekomst met het oordeel der commissie rekening zullen houden en dat hun verhoudingen weer zullen worden als in het partijver band past". Beroepskeuze en Horoscoop. Te Utrecht bevinden zich de kantoren van de Nederlandsche Stichting voor Psycho techniek. Een stichting die zich ten doel stelt, om personen, terwille van hun be roepskeus en terwille van de beoordeeling van hun al of niet geschikt zijn voor een bepaald soort werk, psycho-technisch te on derzoeken. Niet alleen scholen maken van deze inrichting gebruik, ook groote zaken sturen er hun sollicitanten heen ter onder zoek. De Nederlandsche Kunstzijdefabriek te Ede, Bek te Kampen, Stork te Hengelo, het Hoogovenbedrijf, Jongeneels Houthan del te Utrecht en nog tal van andere groo te ondernemingen behooren zoo tot de vas te afnemers van adviezen, zoowel voor lager als hooger personeel. Het feit nu, dat men bij deze Stichting ook de astrologie in het psycho-technisch onderzoek heeft betrokken, was voor „de Tel." aanleiding bij een der leiders, dr. T. Kuiper, een onderhoud aan te vragen. Deze vertelde allereerst, hoe men er toe gekomen was om aan de horoscoop, hét raadplegen van de sterren, een plaats in het onderzoek in te ruimen. Men had twee jongens van een middelba re school gekeurd. Nu zond hun oom hun geboorte-uur op aan dr. A. E. Thierens, astroloog te Zandvoort. Die maakte van de jongens een horoscoop-beschrijving, welke naar Utrecht werd doorgezonden. Zoowel wat de karakterologische beschrijving als wat het aangeven van de studierichting be treft, kwam de horoscoop-beschrijving op zooveel punten overeen met het resultaat van het eerste onderzoek, dat men daar meende te moeten concludeeren, dat er ver band bestond tusschen den stand van de hemellichamen op 't oogenblik van iemands geboorte en zijn karakter. Wij hebben toen, aldus dr. Kuiper, gedu rende drie jaar van alle personen, welke we psycho-technisch onderzochten, het geboor te-uur gevraagd en de gegevens van de ho roscoop vergeleken met die van ons onder zoek. Bovendien hebben we gemerkt dat aan het uiterlijk van een proefpersoon ge woonlijk al vast te stellen is, „onder welk sterrebeeld" hij geboren werd. In het eerste jaar werd de horoscoop alleen met de andere gegevens vergeleken en niet gebruikt als een der grondslagen voor het advies. Nu langzamerhand het materiaal zeer is uitge breid, beginnen de horoscopische gegevens Naar het Duitsch, bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden) 10) Daar hij den dag te voren het huisnum mer van Beiersdorf's verblijf niet had geno teerd en de straat tamelijk lang was, was geen oogenblik de mogelijkheid bij hem op gekomen, dat het adres van den bankdirec teur en van den zieligen zonderling identiek zouden kunnen zijn en toen hij ontdekte dat dit wel het geval was, voelde hij een sterke neiging bij hem opkomen het bezoek uit te stellen. Maar het volgende moment schaamde hij er zich al over, wat hij zelf als kinder achtige zwakheid veroordeelde hij betaal de den chauffeur en drukte op de knop van de electrische bel. Even werd een bleek kindergezicht voor het kleine venster van de portiersloge zichtbaar en daarop werd de breede voordeur voor hem geopend. Hij herkende ieder detail van de luxueuse ves tibule, die hij met zijn zieken metgezel was binnengegaan, maar ditmaal leidde zijn weg niet over de binnenplaats naar het arme lijke achterhuis. Het kleine meisje, dat hem had opengedaan, verwees hem naar de met een dikken Smyrnalooper belegde hoofd trap, die Franz Beiersdorf zeker nooit had betreden, Op de eerste étage las Erich Rog- ook b$j het uitbrengen van het advies een woordje mee te spreken, maar nooit zoo dat men een eigenschap of richting, welke al léén uit de horoscoop wordt gehaald, in het rapport of advies zal vermelden. Een eigen schap die alléén in het schrift, in de kop of by één testoefening wordt waargenomen, komt ook niet in aanmerking. De crisis als drankbestrijder. Volgens de statistiek daalde het bierver- bruik in ons land van 42.1 liter per hoofd in de periode van 18961900 tot 18 liter in 1933. En gedistilleerd liep terug van 9.83 liter per Nederlander in 1880 tot 1.97 liter In 1932. Dit is een groote vermindering en het is dan ook geen wonder dat het aantal café's snel terugloopt. Voor Rotterdam b.v. schar men het aantal gesloten café's reeds op 350 en voor Amsterdam op 100. Voor het meerendeel zijn dit kleine café's, vooral in de havenbuurten. De eene sluiting volgt op de andere en in de hoofdstad in versneld tempo. Dit zijn gevallen van de laatste jaren. Als men de statistiek van het drankge bruik beziet, blijkt dat de crisis een feller bestrijder is van den drank dan wie ook. Gedistilleerd liep van 2.53 liter per hoofd in 1930 terug tot 1.97 liter in 1932. Bier- verbruik liep terug van 28 liter per hoofd in 1929 tot 18 liter in 1933. De gevolgen openbaren zich niet uitslui tend in verminderd cafébezoek. De Neder landsche schatkist zag b.v. de opbrengst van den bieraccijns terugloopen van 15.600.000 in 1930 tot 10.300.000 in 1933. Voor 1934 zal de opbrengst niet hooger zijn dan 61 pet. van het bedrag van 1930. De productiecijfers der brouwerijen val len natuurlijk even snel als het gebruik. Bovendien echter begint een vlucht van het publiek naar het goedkooper „lager" bier. De positie der brouwerijen is den laatsten tijd heel wat ongunr.iger geworden. Reeds moest één bedrijf uitstel van rentebetaling vragen, terwijl een brouwerij in Twente werd stopgezet. Men vreest, dat de dag, waarop overgegaan zal moeten worden tot inkrimping van personeel, niet zoo ver meer af is. Want de Nederlandsche export is geknauwd door de Japansche concurren tie, schrijft „Het Volk". Dat Nederland een bijzonder matig land is, blijkt overigens wel uit een vergelijking met andere staten van Europa. Maar sinds 1931 is de crisis hier te lande als drankbestrijder gaan optreden. Het suc ces, dat zij heeft, berust niet op overre ding, doch op overmacht. Groote volks groepen zijn verplicht andere dranken te nemen, omdat zij een glas bier of een bor rel niet meer kunnen betalen. Esperanto-examen te Bergen op Zoom. Ter verkrijging van diploma A (lingva kapableco) zal op 26 Mei e.k. te Bergen op Zoom examen worden afgenomen door de officieele Esperanto-examen-commissie onder toezicht van den minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen. De examengelden bedragen 3 gulden voor hen, die zijn aangesloten bij een van de landelijke Esperantisten organisaties 5 gulden voor andere personen. Aanmeldingen moeten geschieden hij den secretaris der examencommissie, den heer H. J. Bulthuis, Kamillestraat 37 .te Den Haag, onder gelijktijdige storting van de examengelden per postwissel of op postre kening 174620, met vermelding van naam en voornamen (voluit), plaats, jaar en da tum van geboorte, tegenwoordige woon plaats en lid van welke Esperantisten-or ganisatie. Candidaten, die voor het examen het examengeld niet hebben gestort, zullen niet worden opgeroepen. Bewijs van lidmaatschap moet desver- langd worden overgelegd gedurende het Bommen op Eindhoven. Nadat in kleinere plaatsen, als Ter Neu zen, Winterswijk en Zaltbommel, luchtbs- schermingsoefeningen zijn gehouden, is dat Zaterdag voor het eerst gebeurd in een fa brieksstad met rond 100.000 inwoners. Er waren vele autoriteiten, o.a. minister Deckers, en wat hooge officieren, doch van de zijde der bevolking was de belangstel ling gering. Om drie uur 's middags werd via het radiostation Scheveningen het morse-sig naal „luchtgevaar aanwezig" doorgeseind, wat om 3.14 uur gevolgd werd door een nader bericht, gegeven door een bij de Bel gische grens geplaatste zender. Om 3.20 uur meldde deze, dat de „vb'and" een paar Soestei'bergsche vliegtuigen koers zette naar Eindhoven. Onmiddellijk werd luchtalarm gemaakt door het loeien van de fabrieks-sirenes. Even later werden lichtkogels neerge laten, waarvan men verzocht werd te ver onderstellen, dat het brand- en gasbommen waren. Tengevolge van dezen aanval werd het electrisch net getroffen, de telefoon lijnen werden gestoord, er sprongen riool- en gasbuizen, twee gevels stortten in en negen personen werden gewond. De hulp diensten rukten uit en herstelden de scha de, waarbij de autoriteiten toekeken. Op drie plaatsen werd voorts een vuurtje aan gestoken, maar door een technische fout kwam de brandweer eerst ruim twintig minuten later. Om 3.31 kwam het bericht binnen, dat de vliegtuigen de omgeving verlaten had den, waarvan het luiden der kerkklokken de bevolking inlichtte. Zeven minuten later werd „luchtgevaar geweken" gemeld, en de padvinders konden hun gasmaskers af zetten. Des avonds werd een dergelijke oefening gehouden. Zooveel mogelijk was de stad in het donker gezet. Voor het eerst sinds ja ren brandden de vele lampen in Philips' proeftoren nietin de woningen had men het uitstralende licht zooveel mogelijk ge doofd. De automobilisten kregen aan de rand van de stad het verzoek om met ge dempte lichten langzaam te rijden, doch slechts zeer weinigen voldeden hieraan. Het stationsemplacement lag in het duis ter, doch de binnenkomende treinen hadden de normale verlichting. KUNST Manuscript van Haydn ontdekt. In de bibliotheek van het muziekhisto risch museum te Stockholm bevindt zich een document, dat tevoren deel uitmaakte van de Esterhazy-bibliotheek te Elsenstadt. Ondanks de vele pogingen, die men aan wendde om te bepalen wie dit geschreven heeft kwam men tot voor kort niets verder. Onlangs heeft zich de Duitsche Haydn- kenner professor Sandberger naar Stock holm begeven, waar hij er in slaagde het geschrift als zijnde van Haydn afkomstig te herkennen. Volgens vakgeleerden heeft hg deugdelij ke argumenten voor zijn theorie verzameld, waarbij hij zoowel afgaat op de wijze van schrijven als de manier van componeeren. Het betreft een divertissement voor ba riton, alt-viool en violoncel. VOETBAL. Afdeeling IV. Promotie 2e klasse. TegelenMiddelburg. 2e klasse A. R.B.C.Vlissingen. D.O.S.K.O.Ter Neuzen. Promotie 3e klasse. Zeelandiakampioen 3e klasse C. De ZeeuwenAxel. NederlandFrankryk. In de samenstelling van het Neder- landsch elftal, dat Donderdag in het Am- sterdamsche Stadion tegen Frankrijk uit komt is een kleine wijziging aangebracht, door dat Anderiesen, tengevolge van een Zondag jl. in den wedstrijd AjaxK.F.C. opgeloopen blessure niet kan uitkomen. Ds spilplaats zal nu worden bezet door Oprin- sen (N.O.A.D.), die hiermede in onze na tionale ploeg debuteert. Het Nederlandsche elftal naar Italië. Nu bekend is, dat het Nederlandsche elftal te Milaan tegen Zwitserland zal spelen en daardoor de kans groot is, dat Nederland in de kwart-finale uitkomt, organiseert de Ned. Reisvereeniging, buiten de extratreinreis naar Milaan, ook nog een 9-daagsche reis met bezoek aan den wed strijd tegen Zwitserland en indien Neder land mocht winnen de kwartfinale van het Nederlandsche elftal. Verder nog een 20-daagsche ries, waarin opgenomen zijn de wedstrijd tegen Zwit serland, een wedstrijd om de kwart- en demi-finale en de finale. Bovendien de wedstrijd om de 3e en 4e plaats, in totaal dus een bezoek aan 5 wedstrijden. Ook voor deze beide wedstrijden kunnen de deel nemers op Bewijs van Nederlanderschap reizen. De wereld-voetbalkampioenschappen. Het door de regelingscommissie der we reldkampioenschappen vastgestelde pro gramma van de wedstrijden der eerste ronde heeft reeds een wijziging ondergaan, daar gebleken is, dat tegen de vaststelling van de steden waar gespeeld zal worden, practische bezwaren werden aangevoerd. De wedstrijd BraziliëSpanje wordt in Genua inplaats van in Rome gespeeld, ter wijl de ontmoeting tusschen Italië en den winnaar van Mexico en Amerika in Rome zal plaats vinden in stede van in Florence. In laatstgenoemde stad zullen Duitsch- land en België spelen in plaats van in Bo logna, dat nu het tooneel van den strijd zal worden tusschen Argentinië en Zweden, waarvoor oorspronkelijk Genua was aange wezen. Biljarten. Waar Vrijdag j.l. door onvoorziene omstandigheden de partijen om het kampioenschap 1ste klas van Walche ren van den N.B.B. onder leiding van A.B. C. in het lokaal van den heer Boekhout niet gespeeld konden worden, werden deze gisteren voortgezet en wij kunnen met recht zeggen, dat het schitterende partijen waren, zoowel voor verliezerc als winners. Eerst werd de afgebroken partij van Donderdag voortgezet en werd deze door Verhulst gewonnen in 18 beurten. Van de Velde behaalde 171 punten met een mooie serie van 47. De volgende partij Boekhoutv. d. Velde was zeer spannend en beiden gaven geen draad, met-mooie series beurtelings, steven de men naar het einddoel. Dacht men dat Van de Velde de partij uit zou maken, op 198 strandde hij en maakte Boek hout met een serie van 23 onder aaverend applaus deze partij uit. De mooiste partij van heel de wedstrijd tot heden was wel die tusschen Hoomick en Verhulst. Daar liet de veteraan Hoor- nick een keurig staaltje biljarten zien door in de 2de en 4de beurt series van resp. 80 en 70 te maken, om Verhulst zyn tweede nederlaag te bezorgen in 13 beurten. Ver hulst behaalde toch nog 123 punten. De volgende partij PeemanHoornick moest worden afgebroken wegens tijdge brek en zal hedenavond voortgezet wor den met den stand 186149 in 't voordeel van Hoornick. De uitslag is als volgt Verhulst 200 18 11.76 38 Van de Velde 171 17 10.05 47 Boekhout 200 24 8.33 40 Van de Velde 198 23 8.60 24 Hoornick 200 13 15.38 80 Verhulst 123 12 10.25 41 genbach op een sierlijke koperen plaat den naam Falkenhayn en enkele minuten later stond hij in een modern en smaakvol inge- richten salon tegenover den ver buiten de Duitsche grenzen bekenden bankdirecteur. Ludwig Falkenhayn, een groote, forsch- gebouwde, statige man, stak met werkelijk- gemeende of goed-geveinsde hartelijkheid zijn bezoeker de hand toe en Erich Roggen- bach, die hem voor het eerst ontmoette, stelde vast, dat hij in zijn heele verschijning en in iederen trek van zijn intelligent, fijn- besneden en streng gezicht met den grij- zenden puntbaard, het volmaakte type van den voornamen, modernen koopman in groo ten-stijl was. De bankier uitte zijn uitbundige vreugde kennis te maken met den zoon van zijn ouden vriend hij verzocht zijn gast in een haast al te gemakkelijke clubfauteuil plaats te nemen, presenteerde hem een kistje met de allerfijnste Havana's en informeerde met zooveel belangstelling naar het werk en de plannen van den jongen geleerde, dat het bijna leek, of hij geen andere zorgen ter wereld had. „Natuurlijk reken ik er op, dat wij u hier heel dikwijls zullen zien", verklaarde hij, „wij geven wel geen groote partijen zooals vroeger daartoe voel ik mij sedert den dood van mijn vrouw, nu anderhalf jaar geleden, niet gesterad maar ik ben toch voornemens gedurende de wintermaanden enkele goede kennissen en vrienden te in viteeren, een of tweemaal per week, en het zou mij bijzonder genoegen doen, als u tot dezen kleinen inticmen kring zoudt gaan behooren. Mag ik u vragen of u plan hebt, hier een eigen huishouding op te zetten „Ik heb een kleine jonggezellenwoning in de Schlüterstrasze ingericht en woon daar met een ouden vertrouwden bediende, die jarenlang in mijn ouderlijk huis in betrek king is geweest. En daar ik niet aan trou wen denk, voor ik eventueel een professo raat krijg, zal het voorloopig wel daarbij blijven." „Dan hoop ik alleen al daarom, dat u niet lang op uw professorstitel zult behoeven te wachten", lachte de bankdirecteur. „En nu wilt u mij zeker wel toestaan, u aan de da mes hier in huis voor te stellen mijn doch ter en een jonge dame, die sinds den dood van mijn vrouw meer haar vriendin, dan een gesalarieerde gezelschapsdame is." De laatste opmerking had ongetwijfeld ten doel, den bezoeker te helpen, de juiste houding ten opzichte van de gezelschaps dame te vinden en toen hy zich een oogen blik later in het aangrenzende boudoir be vond, was Erich Roggenbach zyn gastheer zeer dankbaar voor diens mededeeling. Want zoo weinig als hij in twijfel verkeerde over de wijze, waarop hy juffrouw Traute Falkenhayn behoorde te bejegenen, zoo on zeker zou hij zich gevoeld hebben tegenover het jonge meisje, dat hem voorgesteld werd als juffrouw Delvendal. Voor een gezelschapsdame zou hy, als hij niet beter had geweten, haar zeker niet ge houden hebben Toen hy met den bankier het boudoir binnenkwam, stonden de beide meisjes, die hen blijkbaar niet hadden hoo- ren naderen, namelijk heel vertrouwelijk met den arm om elkaar geslagen voor een tafeltje, waarop eenige modeplaatjes lagen uitgespreid en de dochter des huizes een jong meisje met donkere oogen en haren, scheen een schelmsche opmerking van de lichtblonde juffrouw juist met een klapje op de wang te willen bestraffen. Daarop wendden zich twee blozende, lachende ge zichten kwasi verschrikt naar de binnen- tredenden en zoo had de voorstelling van den nieuwen bekende plaats onder omstan digheden, die van het eerste moment af alle stijve vormelijkheid buiten sloten. De woning van Ludwig Falkenhayn kreeg plotseling een attractie voor Erich, die de persoon van den bankdirecteur er nimmer aan had kunnen geven. De jongeman was overtuigd, dat hy zelden of nooit zoo'n lief tallig tooneeltje had gezien als dat tweetal, daar bij die kleine salontafel twee jonge meisjes, van wie men op het eerste gezicht moeilijk ken uitmaken, wie de mooiste en aantrekkelijkste was. Ze waren zoo ongeluk als een donkeroogige brunette en een blan ke, rossige blondine maar kunnen zyn. Het eenige punt van overeenkomst werd ge vormd door haar gracieus, lenig, slank fi guur. Traute Falkenhayn had groote, flu weel-zwarte oogen met lange wimpers en sierlijk geteekende wenkbrauwen erboven, een fijnen rechten neus en een mond, die verrukkelijk lachen kon, maar aan het klas- siek-gevormde gelaat een bijna strenge uit drukking gaf. In het gezicht van juffrouw Delvendal daarentegen was geen spoor van strengheid, zelfs wanneer ze probeerde ernstig te kij Hedenavond heeft de beslissingswedstrijd plaats en men kan op het oogenblik nog niet met zekerheid zeggen wie kampioen wordt. De strijd cm de 2de plaats is zeer spannend, aangezien alle deelnemers bijna gelijk staan. De partyen voor hedenavond zijn als volgt verdeeld in volgorde Boek houtHoornick, PeemanVan de Velde, BoekhoutVerhulst. Verkeer son gelukken. Op den Dordtschen straatweg te Rotter dam is een 29-jarige man uit Oud-Beijer- land met zijn fiets tegen een boom gereden en gevallen. Met een schedelbreuk is hy in een ziekenhuis opgenomen. Zondagavond is de heer van S., uit Alem met zijn auto waarin zich vier kinderen en een dienstbo de bevonden, tengevolge van 'n defect aan de stuurinrichting geslipt en over den kop geslagen. De auto kwam vervolgens onder aan den Maasdijk terecht. De bestuurder en de vier kinderen hebben lichte verwondin gen opgeloopen de dienstbode, mej. B. uit Lithoyen, werd ernstig gewond. Met een hoofdwonde en zware inwendige kneuzin gen is zij per auto naar het groote zieken huis in Den Bosch vervoerd. De Rotterdamsche to- rensp ringer weer in actie. De heer L. Vlasblom, die in den zomer van 1932 Rotterdam in rep en roer bracht door op een middag van een van de hef- torens van de spoorbrug over de Konings haven aldaar te springen heeft gisteren een sprong gewaagd, die weliswaar van heel wat minder groote hoogte was, maar die toch altijd nog een waagstuk is. Hij is namelijk van het hoogste punt van de eigenlijke hef brug over de Koningshaven gesprongen. Hij had reeds kans gezien tot op de ronding van het bovengedeelte van deze brug te klauteren, toen men hem eerst opmerkte. Terstond werd de politie gewaarschuwd, maar inmiddels, had Vlasblom den koenen sprong reeds gedaan en was hij in het on geveer dertig meter lagerliggende water verdwenen. Men wachtte en wachtte, maar Vlasblom kwam niet te voorschijn. Uiter- eard dacht men, dat hem een ongeluk was overkomen. Een roeibootje werd naar (ie doorvaartopening onder de brug gebracht en van dat bootje uit werd druk gedregd, echter zonder dat dit resultaat had. Zonder dat men het had gemerkt, was Vlasblom een heel eind verder pas weer boven gekomen en rustig was hij naar den wal gezwommen, waar een auto op hem stond te wachten. Met dien auto is hij ver dwenen. Branden. Gisternacht heeft te Borne een hevige brand gewoed, waarbij een woning, een café en een slagerij een prooi der vlammen zijn geworden. Te ruim half vier werd de zoon van den caféhouder Kroeze wakker door een knappend geluid. Hij ging op onderzoek uit en toen bleek hem dat het geheele achterhuis in brand stond, evenals de trap naar de eerste ver dieping, waar de overige familieleden, een moeder en vier zoons sliepen. Hij wekte zijn familie en sprong daarna zelf uit het raam. Hij kwam behouden beneden. Met behulp van een kleine ladder wist hij de overige huisgenooten uit het brandende perceel naar buiten te brengen. Woning, café en slagerij stonden spoedig geheel in lichte laaie. De brandweer uit Borne, die spoedig was gearriveerd, stond tegenover de vuur de oplosbare I KUNSTMEST I I voor Cactussen, Blad- en Bloeiende I planten. Verkrijgbaar in flesschen a 4.0 ct. met gratis kleuren- ioto's van planten met aanwijzingen dei verzorging bij de bloem- en zaadwinkels. .en ken. In haar blauwe oogen en in de kuiltjes van haar wangen scheen een leger van vroolyke duiveltjes te dansen en wanneer ze de roode lippen maar heel eventjes open de, kon men er zeker van zijn, een overmoe dig lachje te hooren. Erich Roggenbach schatte ze beiden op ongeveer denzelfden leeftijd, niet veel ouder dan twintig jaar. De eerste tien minuten was hij heelemaal onder de bekoring van de levendige blondine, aan wier schoonheid hij onvoorwaardelijk den prijs toekende, maar in den verderen loop van het gesprek werd zijn oordeel steeds meer aan het wankelen gebracht. Al was juffrouw Delvendal ongetwijfeld de amusantste van de beiden, de verstan digste was ze in ieder geval evenmin, als met een ernstigen en meer intellectueelen maatstaf gemeten, de mooiste. Wat ze zei, was altyd vroolyk, maar ook oppervlakkig, waarop het ook betrekking uad. En er wa ren oogenblikken, waarop de jonge geleerde zichzelf bekennen moest, dat haar aller liefst, maar volmaakt onnoodig lachen hein eigenlijk een beetje begon te vervelen. Maar in dezelfde mate, dat zijn belang stelling voor de gr.icieuse dame-van-gezel schap afnam, groeide zyn interesse voor de dochter des huizes. Van één ding was Erich Roggenbacl al spoedig overtuigd, Traute Falkenhayn was geen jong meisje van het gewone, banale, luchthartige genre. .(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 6