MU-fi&ÜM Uil ttJ ft V/ E i N K :i\i D BUREAU VOOR BEROEPSKEUZE GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT 1934 afgesloten. Het deficit over het tijd vak wordt op 64.7 millioen geschot. Daar echter een bedrag van 13.4 millioen shilling van de provincie Weenen nog uitstaat en voor de spoorwegen 9 millioen noodig zijn, is het tekort der gewone begrooting op 87.1 millioen gekomen. Hierbij komt nog 11.5 millioen uitgaven voor den politie- en veiligheidsdienst, in verband met de ge beurtenissen van Februari, die oorspron kelijk onder de buitengewone begrooting waren ingedeeld. Intusschen zal echter door het instellen van een veiligheidsbelas ting een bedrag binnenkomen, waardoor een dekking is gevonden. De 11.5 millioen zullen verder op de gewone begrooting worden gebracht. De resultaten van den buitenlandschen handel zijn beter geworden. Ook de pro ductie der industrie is iets vooruitgegaan. trotzki blijft in frankrijk. Gisteren was de termijn verstreken, waarbinnen Trotzki naar een ander land zou moeten vertrekken. Daar echter geen der geraadpleegde regeeringen gunstig op het verzoek van Trotzki heeft geantwoord, zal deze Frankrijk niet verlaten. Gezien de materieel© onmog'lijkheid, waarin de Fransche regeering zich bevindt, om den oud-volkscommissaris uit het land te zetten, blijft Trotzki in Frankrijk. Men zal hem een vaste verblijfplaats aanwijzen, waar hij strenger dan tot dusver zal wor den gecontroleerd. Een zone van 300 K.M. rondom Parijs zal voor hem verboden ter rein zijn. roosevelt verzoekt geen alarmkreten meer. In een boodschap, welke president Roo sevelt heeft gericht tot de jaarlijksche bij eenkomst van de Kamers van Koophandel uit de Vereenigde Staten, die op het oogen- blik te Washington wordt gehouden, zegt de president, dat de tijd thans gekomen is om op te houden met het slaken van alarm kreten en om mede te werken aan den her- stelarbeid en aan de blijvende verbetering van de wantoestanden uit het verleden. Roosevelt voegde hier aan toe, dat de Ame- rikaansche zakenwereld in het algemeen op vaderlandslievende wijze heeft meegewerkt en dat het volk gee geduld zal hebben met hen, die klagen en ongerechtvaardigde vrees koesteren. Hf vertrouwt daarom te kunnen rekenen op do loyaliteit en den blij- venden steun van de Kamers van Koop handel. Diefstallen. De politie van het bureau Nassaukade te Rotterdam heeft een reeks diefstallen ontdekt, die geduren de langen tijd zijn gepleegd in de Velo- waschmachinefabriek te Barendrecht. Eeni- gen tijd geleden schreef -.en bewoner van den linker-Maasoever aldaar, die sedert korten tijd in het bezit was van een derge lijke machine, dat het toestri defect was. Daar er tien jaar garantie op stond, ver langde hij kostelooze herstelling of vervan ging. De fabriek berichtte, dat de man niet als kooper s^ond ingeschreven en dat er dus een onregelmatigheid moest zijn ge schied. De man liep naar de politie, die naar de herkomst van da machine een on derzoek instelde. Deze bleek gekocht te zijn van een 48-jarigen kok te Rotterdam, die vroeger reiziger was geweest in waschma- chines. Hij werd in verhoor genomen en viel ten slotte door de mand. Het bleek, dat hij de verkooper was van de machines, die zrjn twee stiefzoons, een 31-jarige smid te Rotterdam en een 34-jarige smid te Heer- jansdam, op gezette tijden stalen uit de fa- kiek te Barendrecht. Zij werden daarin bijgestaan door een 29-jarigen monteur uit Heerjansdam, die jarenlang werkzaam was geweest in de fa briek. De drie jongemannen hadden zich telkens door inklimming toegang verschaft tot het gebouw. Een groot aantal machi nes, het juiste aantal heeft men nog niet kunnen vaststellen, is verdwenen. Daar de ex-handelsreiziger veel relaties had, heeft hij vry gemakkelijk afzet kunnen vinden voor de gestolen waren. Voor de derde maal in gebroken. Voor de derde maal is thans ingebroken in de villa van mevr. L. aan de Emmalaan te Amersfoort. De twee de keer werd de dader op heeterdaad be trapt. Dit perceel, dat gelegen is tusschen hoogopstaande heesters, schijnt voor het in brekersgilde, dat nog steeds het Berg- kwartier onveilig maakt, een uitgezocht pand te zijn. Mevr. L. laat echter geen geld of andere sieraden van waarde meer ach ter, wanneer zij haar woning verlaat. De indringer vond dan ook niet veel van zijn gading. Een weldoener. Een on bekende weldoener te Londen heeft zich aansprakelijk gesteld tot een bedrag van 105.000 ten behoeve van St. Mary's Hos pital is, den naam van den schenker te we- pond sterling gegeven en heeft beloofd ieder pond, dat door het publiek zal worden ge geven, te verdubbelen tot een bedrag van 50.000 pond. De Hertog van York, die dit aanbod bekend maakte, zeide zelf evenmin als de Hertogin, die presidente van het hos pital is, den naam van den schenkel te we ten. De eenige, die den schenker kent, is de voorzitter van het college van regenten. Groote bcschbrand in Noor d-C arolina. Ir he Noor den van den staat Noord-Carolina woedt een geweldige boschbrand. Groote opper vlakten boschgrond zijn reeds vernield. Tien- woningen zijn aan de vlammen ten °ffer gevallen, waarbij twee personen om bet leven kwamen* Verschillende pl .sen moesten door de bewoners ontruimd worden. Steden, die op 60 K.M. afstand liggen, werden in een dich ten ascbregen gehuld. Een overzieh over de materieel© schade is nog niet mogelijk, daar het vuur tengevolge van den sterken vrind als razend o. zich heen grijpt. Ver schillende bewoners moesten met achterla ting van al hun have en goed vluchten. Het blusschingswerk is vrijwel kanseloos. Men meent, dat slechts een zware regen in staat zal zijn, het vuur te blusschen. Een hond doet dienst als boodschapper. Een vrouw, die met haar twee kinderen en een hond een boerderij bewoont nabij het plaatsje New Liskeard, werd tijdens de af wezigheid van haar man ziek. Haar toestand verergerde ieder oogenblik. De vrouw beduidde het oudste van haar beide kleinen dat zij potloc en papier wilde heb ben en hierop sc' reei zij alleen „dokter". Zij bevestigde het papier vervolgens met een bandje aan den halsband van den hond. wees hem de richting aan van de naast- bijgelegen boerderij op ongeler een mijl aistand en oeg den hond weg. Deze, een kleine bastaard, heeft blijkbaar begrepen wat de vrouw van hem verlangde, want hij leverde zijn boodschap prompt af. Uit New Liskeard is een wagen gekomen om de vrouw mee tc nemen, opdat haar genees kundige hulp kon worden geboden. Haar verre buren hebben de zorg voor de beide kleintjes voorloopig op zich genomen. De Parrjsche Concier- gerie buitengebruik ge steld. De historische Conciergerie- gevangenis te Parijs, waarin de geheele Fransche geschiedenis door bekende per soonlijkheden hun laatste dagen doorbrach ten, alvorens onder beulshanden het leven te laten, doch die sinds ji ren nog slechts als huis van bewarir j voor gewone misda digers dienst deed, is als deel van het bezui nigingsprogram dev -ïgeering buiten dienst gesteld, tegelijk met een groot aantal lang verouderde en kostbare huizen van bewa ringen in Frankrijk. De instandhouding voor het huidige doel werd door minister Chéron, die het decreet heeft uitgevaardigd, als een nuttelooze uit gave beschouwd, omdat de groote Santé gevangenis ruimschoots plaats biedt voor de voorloopig gedetineerden in het district Parijs. De „Tel." herinner'; er aan, dat de Con- ciergerie tegelijk deel uitmaakt van het Palais du Justice, doch oorspronkelijk een Forteresse was, die door de Fransche ko ningen werd bewoond. In het midden van de 16e eeuw diende zij als strafgevangenis Frans I en Catharine de Médicis wierpen er hun vijanden in. Tijdens de revolutie be droeg het aantal bewoners, die hieruit naar het schavot op de Place de la Con corde werden gebracht, soms 1200 tegelijk. Marie Antoinette en haar schoonzuster madame Elisabeth brachten hier haar laatste uren door, evenals de Beauharnais Bailly, Danton, Camille Desmoulins, Robes pierre en andere revolutionnaire persoon lijkheden. Ofschoon het gebouw met de punttoren- tjes ophoudt als huis van bewaring te die nen, blijft bet als museum bestaan. De be zoekers zullen ook voortaan de apparte ment'en van Saint Louis en de cel van Ma rie Antoinette kunnen bezichtigen. Daden van menschlie- vendheid. De lijst van belooningen door het Carnegie-fonds voor daden van menschlievendheid toegekend, die dezer dagen werd gepubliceerd, maakt in totaal van 651 belooningen melding, die in Zweden sedert de stichting van het fonds zijn toe gekend. De jongste held is een jongen van 5 jaar, die in een brandend huis drong om zijn zusje van 18 maanden te redden. De oudste is een man van 80 jaar, die geheel gekleed in een reservoir van een cellulosefabriek sprong om een jong meis je te redden, dat daarin was gevallen. Voorts maakt de Iflst melding van buiten gewoon moeilijke daden van twee vliegers van de luchtambulance in Noordelijk Zwe den, die van Boden naar Juoksingi in den Poolkring vlogen, een afstand van 100 mijl, om een zieken' man en een verpleegster op te nemen, die zonder eenig ongeval naar het ziekenhuis van Boden werden gebracht. Tengevolge van een storm moest het vlieg tuig laag vliegen, zoodat er voortdurend gevaar was, dat het met bergen of boomen in botsing zou komen. Twee prijzen uit het heldenfonds werden in 1933 aan vrouwen toegekend. Het eene geval betreft een vrouw die, toen een man op haar dienstmeisje wilde vuren, den loop van het geweer greep en den man in be dwang hield, totdat hulp kwam opdagen, hoewel zij zelf ernstig gewond werd. De tweede belooning werd toegekend aan de vrouw van een visscher, die onder moei lijke omstandigheden tweemaal te water ging om vrouwen te redden en er ook in slaagde, hoewel zij zelf groot gevaar liep om door de verdrinkenden omlaag getrok ken te worden. Zwaar noodweer in Texas. Volgens een bericht uit Alsu- ma in Texas heeft daar een hevig nood weer gewoed. Een plotseling intredende wervelwind, die gepaard ging met wolk breuken en hagelslag, richtte groote scha de aan. Meer dan duizend huizen zijn ver nield. Twee personen zijn gedood. De strijd tegen de mis daad. De politie van New-York voert op het oogenblik een verbitterden strijd tegen de onderwereld. Daarbij is het giste ren tot een schietpartij gekomen, waarbij 1 agent van politie gedood en verscheidene anderen gewond werden. Politie vers terkin- gen zetten daarop een groot deel van de TE VUSSINGEN. ZITTING op a.s. DINSDAG 8 MEI Badhuisstraat, van 7%9 uur. Inlichtingen, zoowel voor meisjes als jongens, worden kosteloos verstrekt. Ouders, kiest een beroep voor uw kind in overleg met het Bureau. stad af, in de hoop de misdadigers te kun nen arresteeren. Toen een agent daarop een verdachte auto wilde aanhouden, open den de inzittenden onmiddellijk het vuur, waarbg zrj den agent doodden. Een tweede agent en een vrouw werden gewond. Later trachtte de politie twee beruchte brand stichters in een huurkazerne te arrestee ren. Toen de brandstichters zich ingesloten zagen maakten zij onmiddellijk gebruik van him vuurwapenen en verwondden twee agenten. Een spoorreis tusschen wilde beesten. De eerste goede rentrein is gereden over den nieuwen spoorweg, die een belangrijk deel van den Franschen Congo zal openleggen. Twaalf jaar geleden begon men met den aanleg van dezen 516 K.M. langen spoorweg, die loopt door een van nature zeldzaam rijk land. De nieuwe verbinding voorziet in een groote behoefte. Hoe was nl. tot dusverre de toestand Het Congogebied, dat in oppervlakte bijna even groot is als Europeesch Rusland, bezat in den Congo en zijn rijrivieren een uitstekend scheepvaartnet, waarvan het uitgangspunt werd gevormd door een meervormige verbreeding van het rivier bed, de z.g. Stanley Pool. Deze is overal minstens 60 M. diep, m.a.w. een uitstekende havenplaats, waar de booten, die de ver binding onderhielden met de verder stroom opwaarts gelegen plaatsen, zouden kunnen aansluiten op een spoorweg naar de kust. Deze spoorweg nu ontbrak tot dusverre. Wel is er op den Belgischen oever der ri vier een korte spoorlijn, die Matadi verbindt met Leopoldville, doch deze eindigt op 100 K.M. afstand van de kust van den Atlan- tischen Oceaan en de rivier kon alleen door schepen met geringen diepgang tot aan het begin van dezen spoorweg worden be varen. Aan deze moeilijkheden wordt nu door den nieuwen Franschen spoorweg een einde gemaakt. Men is begonneD van de beide eindpunten af en heeft den spoorweg aan gelegd over bergruggen en dalen, dwars door het oerwoud heen. Reeds gedurende eenige jaren was de afstand tusschen de beide uiteinden zoo klein, dat er een auto- mobieldienst tusschen ingesteld kon wor den. Groote havenwerken aan de kust van den Oceaan en aan Stanley Pool vullen den spoorweg aan. Hierdoor kunnen in de toe komst de goederen een dag eerder op de plaats van bestemming z\jn. Tevens is er bij den aanleg op gerekend, dat ook groote vrachten met de vereischte snelheid kun nen worden vervoerd. Het is te verwachten, dat reeds na korten tjjd het vervoer zal komen op het peil van een millioen ton per jaar. Naar de binnenlanden van het Congoge bied moeten vooral machines en textiel- goederen worden vervoerd. De producten van het vrrchtbare land zullen op de terug reis de goederenwagens vullen. Rubber, palmolie, koper, tin, ivoor, maar vooral hout zijn de uitvoerproducten, die door den nieuwen spoorweg naar de havenplaats aan de kust vervoerd zullen worden. Ook voor toeristen is de nieuwe spoor weg echter zeer aantrekkelijk. Jagers vin den er een overvloed van wild, doch ook voor anderen zal het een bijzondere ge waarwording zijn om met een snelheid van 50 K.M. per uur te rijden door onafzien bare steppen met groote kudden antilopen of door de moerasgebieden van de groote rivier, waarin flamingo's hun voedsel zoe ken. De ketens van de kustgebergten wor den door lange tunnels doorboord, terwijl aan den anderen kant diepe dalen worden overbrugd door duizelingwekkend hooge viaducten, waarvan men er op dezen spoor weg niet minder dan 46 vindt. Nieuwe koper- en goud voorraden in het Centrale- Wol ga-gebied. Groote voorraden goud en koper werden aan de rivier Blia- waf, nabij Samara (centraal Wolga-gebied), door Sovjet-geologen gevonden. Volgens de laatste berichten wordt de kopervoorraad op 630.000 ton geraamd, waarmede hij de derde plaats inneemt onder de grootste kopervoorraden in de sovjet-Unie. Met de bouw van een kopersmelterij, die een jaar lijksche productiecapaciteit van 50.000 ton zal hebben, alsmede andere bedrijven, die ter verwerking van de bijproducten zullen dienen, is men reed.; begonnen. Een spoor lijn ter lengte van x5 K.M. wordt aange legd, die het bedrijf met de mijnen zal ver binden. Slaapwagen met twee verdiepingen. Een Zwitsersche wagonfabriek heeft een nieuw type slaap wagen gebouwd, welke uit twee verdiepin gen bestaat. Hierdoor kan elke reiziger een afzonderlijke slaapruimte krijgen. De coupé's zijn via twee gangen bereik baar, welke ieder met een trapje in verbin ding staan met de ingangen van den wa gon. De noodige ruimte voor de boven- étage heeft men verkregen door het gelrik- vloersche gedeelte tusschen de draaistellen te laten zakken, zoodat men bij het binnen komen een paar treden omlaag moet. Elke coupé bevat voor overdag een ge makkelijke chaise longue. Voorts bevinden zich in het compartement een groot baga genet, waschgelegenheid, toiletspiegel «en een klein kastje, klaptafel voor het venster en voetensteun. Door de rugzitting om te klappen kan de zitplaats in een bed worden veranderd. Groepen van twee naast elkaar gelegen coupé's kunnen door middel van draaibare deuren onderling worden verbonden. Op de bovenverdieping bevindt zich een compartiment voor den controleur, die door een luik ook het oog kan houden op de be nedengang. De gangen en compartimenten zijn 1.90 M. hoog. HANDELSBETREKKINGEN TUSSCHEN NEDERLAND EN Sl'ANJE. 's-GRAVENHAGE (C. B.) Den 3en Mei is te Madrid aangekomen mr. J. H. de Mol van Otterloo, referendaris van het departe ment van economische zaken, om deel te nemen aan de besprekingen, welke gevoerd worden tusschen de Nederlandsche en Spaansche delegatie ter regeling van de handelsbetrekkingen tusschen beide landen. In verband met de omstandigheid dat de kaasuitvoer van Nederland naar Spanje een der belangrijkste punten uitmaakt, van de reeds enkele weken gevoerde onderhan delingen, heeft Drs. C. Erjgenraam, han delsconsulent van den Alg. Ned. Zulvel- bond, in den loop van de afgeloopen week te Madrid besprekingen gevoerd met de Ne derlandsche delegatie. EEN VERKEERSONGELUK. NIEUWERBRUG (V. D.) In den afgeloo pen nacht is op den rijksstraatweg nab^j de Schans een vrachtauto van den dienst GroningenRotterdam, vermoedelijk door dat de chauffeur in slaap was gevallen in een langs den Weg loopende ondiepe sloot gereden, na eerst tegen een boom te zijn gebotst. Tengevolge van de botsing werd de voorzijde van den auto ingedurkt. De chauffeur geraakte ernstig bekneld. Het duurde 2 uur voordat de man kon worden bevrijd. In zorgwekkenden toestand is hij naar de rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Een andere Inzittende is ter plaatse ver bonden. VERZET MET LICHAMELIJK LETSEL. ALPHEN A/D RIJN. (V. D.) Btf een in de gemeente Ter Aar gehouden rijwielbe- lastingcontrole pleegde zekere K. D. uit die gemeente verzet tegen een kommies der di recte belastingen. Toen deze laatste het rijwiel in beslag wilde nemen, trok D. plot seling een mes, waarmee hij den ambtenaar een steek in den arm toebracht, zoodat deze zich onmiddellijk- onder doktersbehandeling moest stellen. D. heeft zich later zelf bjj de politie aangemeld. DE ONBEWAAKTE OVERWEG*^. OSS. (V. D.) Hedenmorgen werd op den onbewaakten overweg in den Plashoek een man door de trein, die om 8.30 uur uit Oss vertrekt, overreden en op slag gedood. De identiteit van het slachtoffer kon nog niet worden vastgesteld. DE A3MEREK A AN SCHE LUCHTVAART. WASHINGTON. (V. D.) Bij de militaire luchtvaart zullen binnen enkele dagen 110 nieuwe vliegtuigen wordt aanbesteed, nl. 80 bombardementsvliegtuigen en 30 gevechts vliegtuigen. Er zijn slechts weinig inschrij vingen binnen gekomen. DE GEVAARLIJKE GANGSTER DILLINGER. LONDEN (V. D.) De „Daily Herald" meldt dat de sedert weken door de Ameri- kaansche politie achtervolgde gangsterDil- linger zich aan boord bevindt van hetBrit- sche stoomschip „Duchess of York", dat Zondag te Liverpool aankomt. De politie van Chicago heeft telegrafisch de politie autoriteiten van alle havens van Groot- Brittannië gewaarschuwd. MEXICO BLIJFT IN DEN VOLKENBOND MEXICO (V. D.) Op instignatie van den president der republiek heeft de minister van buitenlandsche zaken den vertegen woordigers van Mexico te Genève opdracht gegeven de nota van Mexico van November 1932, waarin Mexico verklaarde uit bezui- nigingsoverwegïngen uit den Volkenbond te treden, terug te nemen. Mexico blijft dus lid van den Volkenbond. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 5 Mei, 12 uur. Voor Nederlandsche en Nederl.-Indische Staatsfondsen bestond heden een willige stemming en algemeen stelden de koersen zich op hooger peil. Speciaal de 3% Nederland ontmoette goede vraag en kwam boven 98, zoodat langzamerhand de rente voet voor Nederlandsche Staatspapieren gaat dalen tot 3% Ter Beurze is men dan ook de meening toegedaan, dat binnen afzienbaren tijd nieuwe conversies zijnte verwachten en vooral de omzetting van In dische leeningen in goedkooopere soorten zal niet te lang meer op zich laten wach ten. De Duitsche Obligaties verkeerden in herstel. De Youngleening trok tot boven 40 aan. De verdere vermindering van bui tenlandsche wissels voor betaling van den export, wijst er op dat de Duitsche regee ring haar valutabezit zoo lang mogelijk zal verdedigen. Op de aandeelenmarkt trokken Rubberaandeelen bijna den geheelen handel tot zich. De stemming was vast, in navol ging van het product dat te Londen tot 7 3/16 steeg. Amsterdam-rubbers noteerden 2 a 3 hooger, doch de incourante soorten stegen tot 10 De gemiddelde verbete ring beliep 3 a 5 Tabakken profiteerden van de gunstige tendenz van Rubberaan* deelen en liepen tot 4 boven het vorig slot op. Ook Suikerwaarden waren goed gedisponeerd. H.V.A.'s stegen 4 doch sloten beneden het hoogste peil van den dag. Petroleumfondsen werden hooger af« gedaan. Koninklijken openden 2% hoo» ger, doch konden zich slechts gedeeltelijk handhaven. De Amerikaansche soorteQ neigden echter tot reactie. De Industrieel© fondsen sloten zich bij de algemeene stem-» ming aan. Unilevers zetten 1% hooger in, waarna, een lichte teruggang intrad» Philips liepen een fractie op. Ned. Ford» kwamen 3 Aku's een kleinigheid hooger» Redjangs openden 3 punten lager, doch» konden zich geheel redresseeren. Scheep* vaartaandeelen waren iets vaster gestemd* WISSELKOERSEN Noteering van heden, 5 April 1934, dei) vm. 11.30 uur (officieel) Londen 7.52% Berlijn 58.10 Parijs 9.74i/o Brussel 34.47 Zwitserland! 47.86*; New-York 1.47%. MARKTBERICHTEN GROENTEVEILING MIDDELBURG. 4 Mei 1934. Snijsla 3 ct., molsla 32 ct., spinazie 2 ct., postelein 1017 ct., moskrul 14 ct.3 kassnijboonen 7885 ct., princessenboonei% 95 ct., witlof 27 ct., zuring 29 ct.3 pluksla 67 ct., doperwten 3941 ct., eerstelingen 1237 ct., alles per K.G. 3 peen 12%20 ct., raapstelen 1 ct., prei 1%3 ct., selderie 13 ct., knolselderie 2% ct., peterselie 1% ct., rabarber 34 ct., radijs 1 ct., rammenas 3% ct., al* les per bos roode kool 7% ct., gele koo3 4% ct., bloemkool 520 ct., andijvie 17%' 18 ct., kropsla 1%6 ct., komkommers 1421 ct., brocoli 6 ct., alles per stuk» aardbeien 4 ct., per stuk en 70104 ct. per K.G. Zeeuwsche blauwe aardappel len 101 ct., per 25 K.G. tuinkers 2 cfe., postelein 3 ct., beide per doosjekervel 11 ct, peterselie 2123 ct., beide per K.G.5 tulpen 17 ct., flieren 37 ct., seringen 78 ct, lelietjes van dalen 1012 ct., nar* cissen 24 ct., alles per bos tulpen 36 ct., madelieven 59 ct., doronucum 3 ct., ornatus 2 ct., iris 10 ct., violen 4 ct.» blauwe druifjes 12 ct., violenplanten 15 ct.» violen 711 ct., alles per 10 geraniums! 1115 ct., primula's 1217 ct., saxifragen 6 ct., tradexandra 79 ct., violieren 916 ct., azalia's 1718 ct., rhodondendrons 15 ct., alles per potroode koolplanten 714 ct., savoije koolplanten 715 ct., bloem-» koolplanten 712 ct., alles per 100 stuks, 31 ij 'in, nyestela door net Kon. Meteoioloyisdi Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.3 te Vardö» Laagste barometerstand 743.1 te Ler wick. Verwachting tot den avond van 6 Mei 2 Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Regen buien. Tijdelijk opklarend. Weinig veran dering in temperatuur. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door net Kon. Met. Instituut. De depressie, welke gistermorgen over ons land lag, trok raar de Noordzee en loste op in het groote gebied van lagen luchtdruk, dat het gefcee' - Westen bedekt. Zij veroorzaakt thans onweer op de Shet- lands-eilanden. Achter de aftrekkende de pressie breidde de hooge druk zich over Frankrijk en Duitschland uit, zoodat zich weer een verbinding vormde tusschen den aoogen druk in Finland en dien bij de Azo- ren. Het gebied van groote warmte trok zich een weinig naar het Oosten terug en bedekt nog de Oostzeelanden. In het Wes ten veranderde de temperatuur weinig. Het verschil in temperatuur in de vrije atmos feer tusschen het Oosten en Westen be draagt 6 7° C. De zwaarste regens vielen in onze omgeving en in Ierland. Ten Wes ten van Ierland daalt de luchtdruk nog snel. Het is te vernachten dat het weer nog* het onbetrouwbare karakter zal behouden met tijdelijk regen, gevolgd door opklarin gen»

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 3