MET DE POPPENKAST OP REIS. DE FRANSCHE BEUL DEIBLER. RADIO-RUBRIEK plat op den grond ligt en hij kwispelt met zijn staart, gaat die net als een „zwabber" (je weet toch wel wat een zwabber is over den vloer. Prinsje kon dat ook zoo gezellig doen. Hij had zoo'n prachtige sneeuwwitte krulstaart. Ja, je kan gerust al „Wij vlogen naar Indië" lezen, 't Is heel mooi en heel leerzaam. Misschien kun je het uit een bibliotheek of zoo krijgen. Van welken schrijver of welke schrijfster ik het meest houd Tja, dat's een lastige vraag. Ik lees zoc veel en zooveel moois, dat ik heusch geen voorkeur heb. Op 't oogenblik lees ik een mooi Duitsch boekje van Stefan Zweig. „Kleine Chronik" heet dat. Er zijn zooveel fijne, teere dingen in, waar je heel stil en heel ernstig van wordt. Natasja. Ja, jij zegt nu wel, dat je bij zooiets altijd den belachelijken kant ziet, maar ik vind, dat je daarin heelemaal geen gelijk hebt. Er is geen belachelijke kant. Wat zou er voor een belachelijke kant zit ten aan het feit, dat in plaats van je ge wonen onderwijzer een hulponderwijzer in de klas komt staan Neen, de belachelijk heid komt van jullie zijde. Jullie doen op zoo'n moment erg jullie best om alles te doen wat je eigenlijk niet mag doen. Jullie doen dat vaak om anderen kinderen te «^onen, dat jullie heusch niet bang zijn, dat jullie heusch wel wat durven. Maar als je 't mij vraagt, vind ik dat lachen en onge hoorzaam zijn heelemaal geen teeken van moed. O jakkes neen ik vind het juist zoo klein en zoo kinderachtig. Je zegt „De waarheid is nu eenmaal niet altijd even mooi", maar dat beteekent toch nog niet, dat jij mee moet doen aan die waarheid, aan dat leelijke dus. Je moet integendeel trachten de waarheid wél tot iets moois te maken. Dag meisjesmaat Tot volgende week. Geef Polly een aaitje van me. Joan. Wat zal dat een beelderig ka mertje worden. Een echt „boudoirtje". Weet je wat dat beteekent 't Is eigenlijk een Fransch woord en wil zooveel zeggen als „damessalonnetje". En als jij er dan mid den in zit met een leuke bloemetjesjurk met strookjes en ballonmouwtjes, zul je net een markiezinnetje in haar boudoir lijken. Wat komt het bloemenbakje er nu al leuk uit te zien, hè Die vergeet-me-nietjes zullen snoezig staan tusschen de blanke lelietjes van dalen. Sneeuwklokje. Waarmee ben je het niet eens Dat trots geen goede eigenschap is Dat's verkeerd van je. Trots is heusch geen eigenschap, waarop je je kan beroe men, hoor. Wie trotsch is, stelt zich zelf boven anderen, en den juisten weg, dien we moeten gaan, is zich met allen één te voelen, elkander te leeren begrijpen, elkan der als 't moet te helpen en te steunen. Misschien bedoelde moeder, dat je op weg bent een ijdeltuitje te worden. Nu, dat's wel een heel klein beetje te begrijpen als je ook zoo'n beelderige jurk hebt gekregen. Maar ik vind je veel te verstandig om een ijdeltuit te worden. Wat heb je daaraan Je mag gerust van mooie kleuren houden en je mag het gerust prettig vinden je netjes te maken en zoo mooi als maar mogelijk is. Maar...... je mag dit nooit als het voor naamste beschouwen. Mooie kleeren mogen nooit bovenaan staan. Wat dan wel Ik denk, dat je dit zelf al weet. Denk er maar eens over na. Ben je nu weer heelemaal beter, meisje Wat had je zoo opeens Dag hoor Dag moeder J Robbedoes. Bij jullie in den tuin kun je je haast in een paradijsje wanen, hè O wat zou ik er graag eens een kijkje willen nemen. En je had kans, dat als ik er een maal was, ik de eerste uren niet weg was te krijgen. Wat zou je daarvan zeggen Een mooie gast, hè Zijn de pioenen op één dag 8 c.M. gegroeid Dat's dan zeker een record. Men zegt wel eens „Je ziet het groeien I" en om zooiets lach je meestal. Je denkt „Nou jaMaar nu merk je dan toch, dat het waar kan zijn. Knuffel Henny eens van me. Mac/da Schneider. En hoe heeft Asschepoester het er afgebracht Ik kan me nog herinneren, dat ik in m'n school jaren ook eens heb meegespeeld in de operette Asschepoester. Ik was een van de booze stiefzusters en moest zingen „As- schepoes, Asschepoes, help mij nu kleeden En dan zong m'n andere zuster „Mij het eerst En dan ik weer „Mij het eerst waarop de lieve zus „Neen mij het eerst dan werd ik boos en snaauwde al zingende naar de zus „Waarom heb jij nu toch zoo'n haast Mij moet zij helpen En daarna kibbelden we nog een heel tijdje door tot Asschepoes met haar zachte, gewillige stem zong „Ik zal u helpen, uw haren kappen maar houd dan op met kibb'len en snappenMisschien is het wel dezelfde operette, dio jullie opvoeren. Vertel me er maar eens van. Abbie Houmes. En wanneer is dat fijne schoolreisje dan wel Wat een heer lijk vooruitzicht Die beschuitmeneer weet nog eens iemand te verrassen, hè Lezeresje. Ben jij al twaalf jaar En weet je dan nog niet, dat als je een briefje schrijft, je er je naam in moet vermelden Een volgend keertje niet meer vergeten, hoor. Gymnastje. Heb je nu al achttien briefjes van me Ja, dat's al een massa. Maar je hebt ze dan zeker niet allemaal verzameld, want het lijkt me toe, dat je toch al veel langer meedoet dan achttien weken. Of verbeeld ik me dat maar Wat zijn we dan gauw een paar goede vriendin nen geworden, hè Ik weet al een heele- boel van je af ik ken je al zoo'n beetje. Nog wel niet door en door. maar daarvoor hebben we ook nog tijd. Ja. ik houd erg, erg veel van lezen. Soms moet ik wel eens op me zelf brommen omdat ik vind, dat ik te veel lees, waarvoor ik -at werk laat staan. En dat mag natuurlijk niet. Dat geeft maar last en moeilijkheid. Draaitol. O wat jammer Maar mis schien heeft meneer de schilder toch wel opgepast en heeft hij alleen maar gaten gemaakt op de plekjes, waar geen plantjes stonden. Ga het maar eens zorgvuldig na, en als er wat plantjes zijn, die omgevallen liggen, help ze dan een beetje door ze op te binden. Je zult zien hoe dankbaar ze daar voor zijn. Veel plezier Donderdag in West- kapelle. Rateltje. Oom zal in zijn bruiloftsstoet een beelderig gevolg hebben, hoor Of mag Mientje nog niet mee Is ze daarvoor nog te klein Nu, dan is het alleen Rateltje in haar snoezige jurk met de wapperende cape. Nu kan ik me m'n petekindje goed voorstellen. Knuffel haar eens van me. Misschien maak ik, als het weer tegen den winter loopt, voor haar wel eens een leuk sjaaltje. Het is er nu te warm voor, hè Dag Rateltje Dag moeder Dag Jaap (Hoe is het met je beentje Dag Mineke Zilverklokje. Hartelijk welkomJe hebt al dadelijk je best gedaan met raadsel tjes insturen, hoor 1 Luistervinkje. Noem jij dat maar een langen brief Je hebt wel veel geschreven, maar daarbij is een verhaaltje en een nieuw raadseltje, die tezamen bijna een heelen kant beslaan. O zoo, heb ik je dat eens eventjes fijn gezegd 'k Moet er om lachen, zooals ik daar opeens uit m'n muil tje schiet, 't Is maar als een grapje be doeld, hoor. Dat begrijp je zeker wel. Maken jij en Mitzi op school zooveel pret 'k Zou toch maar bedenken, dat in de eerste plaats de school er is om veel te leeren. Dat is géén grapje. Belledonna. Kan Belledonna ook eens toonen, dat ze keurig schrijven kan Ik ben er erg benieuwd naar. Tulpje. Hartelijk welkom Maar hoe kun je nu zeggen, dat je niet wist waar je het briefje naar toe moest brengen Iedere week staat het in de krant, vlak boven de nieuwe raadseltjes. Koopvrouwtje vind ik ook een leuk naampje. Je mag nog verande ren als je wil, hoor. -- Moeder's hulp. Dus nu ben je je boe ken weer kwijt. Jammer Als je nog veel moet rusten, wil ik nog wel eens een be roep op de meisjes doen. Zeg zelf maar wat je graag wil. Rosa van Steenhuijsen. Een Zilver kransje hebben we al, juist deze week ge kregen en daar ik het briefje van het an dere Zilverkransje eerder in handen kreeg dan het jouwe, is. het al weggeschonken, dat wil zeggen het naampje niet het briefje natuurlijk. Bedenk eens een ander. Kom, dat's zoo moeilijk niet. Droomstertje. Naar „Hans en Griet je" Was dat dan een film of een operette of zooiets Ofof ben je er in je droom naar toe geweest Sneeuwkoninginnetje. Van harte wel kom Heeft die mevrouw zeven hondjes Neen maar, dat's een heele familie, hoor. Ik denk, dat dit zevental zich nooit behoeft te vervelen. Als ze nog allemaal jong zijn, zal het een leuk gezicht zijn ze zoo over elkaar heen te zien buitelen. Had je het prettig in Kaapduin? Jullie troffen prach tig weer. Natuurlijk mogen jullie je briefjes in één enveloppe steken. Je weet„Zuinig heid met vlijt Lentezonnetje. Van harte welkom. Ik merk wel, dat je het Raadsel- en Brieven- hoekje al veel eerder hebt ingezien, zoodat het niet heelemaal onbekend voor je is. En weet je zelfs ook van Prinsje Ja, 't is erg, dat ik hem heb moeten missen. Ik had hem twaalf jaar. Jij, die Robbie hebt, kan nu wel een beetje begrijpen hoe moeilijk het is na zoo langen tijd van een zoo lieven kameraad afstand te moeten doen. Aai Rob eens van me. Hoe ziet hij er uit Viooltje. O 't gaat best met me, hoor. Ik geniet van de mooie Mei-maand, die zoo veel verrassingen biedt als je tenminste je oogen goed gebruikt. Overal is nu leven. De rusttijd in de natuur is voorbij en nu kun je pas goed zien hoe goed die rust aan planten en boomen heeft gedaan. Maar hoe gaat het met ons Viooltje Ik hoor zoo weinig van haar, dat ik dit wel eens speciaal mag vragen. Wielrennertje. Ja, ik zou ook wel met tante en de nichtjes mee willen, 't Lijkt me heerlijk, 't Land moet heel mooi zijn, heel anders natuurlijk dan Holland, maar als je je daar weet in te leven, zul je er stellig ook van gaan houden. Het zal voor tante wel een geruststellend gevoel wezen, dat oom er al is. Heb maar een prettige week met de logeergasten en wensch ze een goede reis en behouden aankomst van me. Sjors van de Rebellenclub. Neen maar, wat een wandelende familie J Ik deed het de zussen niet na, hoor. Ik kan wel goed loo- pen, maar zooveel kilometertjes, neen, dat zouden m'n onderdanen niet uithouden. Mis schien wel na jarenlange oefening, maar op 't oogenblik zouden ze het loodje moeten leggen. Vlaaminkje. Nog wel gefeliciteerd, hoor. Daar wist ik heelemaal niets van. Jij kan mooi zwijgen, hoor. Kon je niet beter Leunis de Zwijger heeten Maar o wat hebben ze je gefopt 't Leek wel Sinter klaas. Maar er kwam toch altijd iets fijns achteraan, hè Wat zul je in je schik zijn met dat horloge. Dat's een heel kostbaar geschenk. Maak maar dat je het waard bent en dat vader en moeder er nooit spijt van behoeven te hebben. Krullenbol. Aai al de viervoeters eens van me. Dat kan ik aan jou natuurlijk ge rust vragen. Jij zult wel niet bang zrjn voor koetjes en kalfjes en schapen. S?ieeuicwitje. Ja, ik houd wel veel van vogeltjes, maar alleen van vogeltjes in de vrije natuur. Als ik buiten een vogel zie vliegen of ik hoor hem fluiten en zingen, dan krijg ik altijd een blij gevoel. Zie ik er Nu, zegt vader, ik vind het goed, Denk erom, jullie zijn heel zoet Pas goed op en krijg ik klachten, Staat je een pak slaag te wachten. De baas nam hen mee naar de boot, Wat vonden zij die mooi en groot Baas Cobalt dacht Ik kon wel even Voor de kinderen een voorstelling geven. Hij trok zijn mooie pakje aan, De jongens vonden dat prachtig staan Toen riep de baas zoo hard hij kon Dat hij hier met zijn spel begon. Dinsdag vervolg) een in een kooitje, dan word ik stil en be droefd en een beetje boos. Weet jij wel waarom Naaistertje. Nu heb je toch al wéér je naam vergeten Wat moet ik je doen Geef me je schaar maar eens aan, dan knijp ik daar zachtjes je neus tusschen. Niet met de scherpe kanten natuurlijk, maar met de ooren Plaatjes- en bonnetjesbeurs. Saartje Buurman, Evertsenstraat 7 te Vlissingen heeft Voetbalplaatjes in ruil voor Kwattasoldaatjes. EVENTJES LACHEN. Hij (aan het strana) „Ik zag u van morgen in zee gaan met uw rubber nijl paard." Zij „Pardon, dat was mijn moeder „Mina, je moet het vloerkleed beter kloppen „Maar mevrouw, dan komt er zoo een stof uit Gedurende 25 jaar is Deibier de beul ge weest van Frankrijk, in welke functie hij ongeveer 250 menschen heeft geguilloti neerd. Nu acht „monsieur de Paris" deii tijd gekomen om zijn post'te verlaten. Deze vermaarde functionaris van „de weduwe", den bijnaam van de guillotine, is nu zeven en zestig jaar en lijdt sedert eeni- gen tijd aan een zwak hart. Hoofdzakelijk op aandringen van zijn arts heeft hij beslo ten, het beroep vaarwel te zeggen. Het heengaan van Deibier beteekent het einde van een dynastie. Zijn vader en groot vader waren zijn voorgangers maar hoewel hij zelf getrouwd is, heeft hij geen zoon, die hem kan opvolgen. Parijs zal het zon der Deibier IV moeten stellen. Waarschijn lijk zal zijn schoonzoon hem opvolgen. Deze assisteerde hem reeds bij de terechtstel ling van Gorgoelof den moordenaar van president Doumer en verscheidene andere malen. De beul van Frankrijk wordt slecht ge honoreerd 18.000 franc per jaar en een tegemoetkoming voor het onderhoud van de guillotine. Terechtstellen zit den Deiblers in het bloed. De grootvader van den nu aftredende was beul in Bretagne. Zijn zoon, Louis Sta nislas, volgde hem, kort na den oorlog van 1870 op. Deze heeft zeker wel het record aantal terechtstellingen op zijn naam. Toen hij stierf, was hij niet zeker van het aantal hoofden, dat hij „gesneld" had. Hij was den tel kwijt geraakt. De tegenwoordige beul, Anatole Joseph Deibier werd nu zeven en zestig jaar ge leden te Troyes geboren. Hij genoot, onder toezicht van zijn vader, een grondige op leiding voordat hij hem in 1908 opvolgde. Van af dit jaar heeft hij 243 menschen onthoofd. waaronder den Franschen „blauwbaard" Landru. In Noord-Frankrijk guillotineerde hij eens vier man achter el kaar. Het geheele proces nam slechts acht minuten in beslag. Deibier heeft drie assistenten en gebruikt twee guillotines. Steeds houdt hij persoon lijk toezicht bij den opbouw. Iedere machi ne kost 1000. Het gewicht van het vallen de, met ijzer bezwaarde mes is 60 kilo de valhoogte bedraagt 2.50 meter. Deibier woont tegenwoordig in een flat in Auteuil bij Parijs, met zijn vrouw en dochters. Daar herbergt hij tevens zijn eenige vriendeneen paar schildpadden. Deibier heeft ook een merkwaardige verzameling aangelegd, die bestaat uit een groot aantal meest stuntelige brieven, waarin hij met den dood bedreigd wordt. Bewaakt door de politie, woont hij nooit lang in een district. Hij heeft wel een pret tig leven gehad in een stad, waar de onder wereld het woord „wraak" voor het hoog ste houdt Hij is zelden geïnterviewd en wanneer hij reist, gebeurt dat incognito. Buiten zijn werk om is hij een zeer menschelijk wezen, dat van goed eten, tooneel, film en paar denrennen houdt. Zijn gezicht toont een frappante gelijkenis met Poincaré. Men vroeg hem eens' wat hy gevoelde als hij de guillotine in werking stelde. Niets beweerde hij. In het begin voelde hij zicht een beetje misselijk, vertelde hij, maar alles is een kwestie van „gewoonte". Nu beschouwt hij ieder terechtstelling als een operatie en voelt zich als een nuttig mensch in onze samenleving. „Het is geen gemakkelijk leven", ver volgde Deibier, „men heeft een vaste hand en een vlug oog noodig. Sommige van de ter dood gebrachte zijn moeilijk te verge ten zoo de eerste, dien ik guillotineerde den politie-agent Prévost". „Is er nog leven, wanneer het mes is ge vallen", vroeg men hem. „Vaak knippen de oogleden nog, wanneer het hoofd gescheiden is het is mogelijk, dat een mensch dan lijdt, maar dan slechts een onderdeel van een seconde". De Deibler-dynastïe, die nu ophoudt te bestaan, is niet de eenige in de geschiede nis der Fransche beulen. Een vroegere was die van Sanson, den chef-beul van de Fransche revolutie, die door zoon en klein zoon werd opgevolgd. In hun dagen werd het baantje heel wat beter betaald dan tegenwoordig. Grootva der Sanson vroeg in het begin 38.000 francs per jaar maar toen later voor ieder departement een beul werd aangesteld, werd zijn salaris verminderd tot 20.000 francs. Een aardig sommetje haalde Sanson nog by elkaar toen hij, nadat hij zich terugge trokken had, een boek uitgaf, waarin hij herinneringen aan zijn slachtoffers ophaal de. Met spanning wordt afgewacht, of Dei bier het voorbeeld zal volgen. Sanson werd tot het schrijven van zijn mémoires aangespoord door een bekenden Parijschen uitgever. Hij stemde alleen toe, onder de voorwaarde, dat zijn werk zóó ge publiceerd zou worden als hij het schreef zonder correctie. „Goed", zei de uitgever, die een geestig man scheen te zijn, „we zullen niets wegla ten, zelfs niet het hoofd van de hoofd stukken". De mémoires, acht dikke deelen, hadden een geweldig succes. Maandag 7 Mei. Hilversum, 301 M. Algemeen pro gramma verzorgd door de Vara. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Klein Vara-ensem- ble o.l.v. F. Bakels. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Declamatie F. Nienhuys. 10.30 Vervolg orkestconcert. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Vervolg orkestconcert. 12.00 De Notenkrakers, o.l.v. D. Wins. 1.35 Re portage van de opening van het Juliana- kanaal. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 Voor de vrouw. 2.45 Pianorecital door J. van Zanten. 3.15 Declamatie. 3.45 Vervolg re portage. 3.55 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Trio Guaroni. 6.30 Mu zikale causerie P. Tiggers, met gramofoon platen. 7,00 Betuwsche uitzending. 7.40 Gramofoonplaten. 8.00 Herhaling S.O.S.- berichten. 8.03 „De Zigeunerbaron", ope rette van Strauss. 9.00 Gramofoonopname.a van de rep. van 1.35 en 3.45. 9.30 Klein Vara-ensemble o.l.v. F. Bakels. 10.00 Voz Dias. 10.15 Strijkensemble met orgel o.l.v. H. de Groot. 10.30 Gramofoonplaten. 10.45 Vervolg strijkconcert. 11.00 Gramofoonpla ten. Huizen, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schrift lezing en meditatie. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. ds. J. G. Hooijer. 11.00 Chr. lectuur. 11.30 Gramofoonplaten. 12.15 Orgelconcert Jan Zwart. 1.20 Repor tage van de opening van het Julianaka- naal. 1.45 Leger des Heils-kwartiertje. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Kookpraatje. 3.00 Kniples. 3.30 Rep. van de opening van het overlaadbedrijf van de Ncd. Spoorwegen te Born. 4.00 Zenderverzorging. 4.10 Bij bellezing door ds. H. v. Dijken, m.m.v. me] C. de Jager, zang en F. Reijmerink, orgel 5.10 Concert Ella Lange veld, viool, M stoker, viool en H. v. Erven Dorens, piano. 6 30 Vragenuurtje. 7.15 Ned. Chr. Persbu reau en gramofoonplaten. 7.30 Vragenuur tje. 8.00 Evangelisatie-samenkomst te Hengelo. Spreker ds. J. J. Bouwman, ds. V. Kuyvenhoven en ds. P. G. Kunst, m.m. v. het hoor „Maranatha", o.l.v. Hofman. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Concert A. Bakker, trompet en F. Kloek, orgel. 10.30 Gramo foonplaten. Da ven try, 1500 M. 9.35 Morgenwij ding. 9.50 Tijdsein en berichten. 10.05 Le zing. 11.20 Orgelspel T. Jenkins. 12.05 Western studio orkest o.l.v. F. Thomas, m. m.v. R. James, harp. 1.20 Voor de scholen. 2.20 Gramofoonplaten. 2.55 Duitsche les. 3,20 Concert. S. Lasserson, viool en L. Basche, piano. 3.50 Schotsch studio-orkest o.l.v. G. Daines. 4.35 Kinderuur. 5.20 Be richten. 5.50 Bach recital door C. H. Tre vor, orgel. 6,10, 6.25 en 6.50 Lezingen. 7.20 Radio militair orkest o.l.v. B. W. O'Don- nell, m.m.v. A. Tschakow, viool. 8.20 Be richten. 8.35 Verkeerspraatje. 8.40 Medi sche causerie. 8.55 „Scapbook for 1914", programma samengesteld door L. Baily. 10.05 Voordracht. 10.10 Dansmuziek door Lew Stone en zijn band. Parijs, „Radio-Paris", 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonplaten. 11.20 Krettly-or- kest. 7.20 Concert m.m.v. kwintet en zang. 9.50 Dansmuziek. Kaïundborg, 1361 M. 11.20 en 11.55 Concert uit hotel d'Angleterre. 2.50 C. Rydahl's orkest. 6.50 Sonatenconcert, viool en piano. 7.10 Gramofoonplaten. 7.30 Dis cussies. 9.45 Trioconcert m.m.v. vocale solist. 10.20 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.25 en 6.20 en 10.50 Gramofoonplaten. 11.20 Dresdner so listenconcert. 12.20 Weragkamerorkest o.l. v. Keiper. 3.20 Gevar. concert. 4,35 Kamer- concërt. 6.20 Kwintetconcert. 7.30 Omroep orkest o.l.v. Buschkötter. 10.20 Dansmu ziek o.l.v. Eysoldt. Rome, 421 M. 8.05 Gramofoonplaten. 8.20 Pianoduetten door G. Wiener en C. Doucet. 9.30 Cellorecital door L. Silva. Hierna gramofoonplaten. Brussel, 322 M. 11.20 Gramofoonpla ten. 12.30 Salonorkest. 4.20 Omroeporkest. 5.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 7.35 Hoor spel. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Meule- mans. 9.30 Gramofoonplaten. 484 M. 11.20 Reportage H. Bloed-prceessie. 12.30 Gramofoonplaten. 4.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans. 5.35 Gramofoonplaten. 5.50 Salonorkest o.l.v. Walpot. 7.20 Sel. „Véronique", operette van Messager. 8.30 Religieuze muziek. 9.30 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Or kestconcert uit Keulen. 8.35 Uitbeelding van volkstypen. 9.20 Berichten. 9.50 Sport- praatje. 10.05 Weerbericht. 10.20 Dansmu ziek door Otto Kermbach's orkest. DE BEPALINGEN TEGEN RADIO-STORINGEN IN FRANKRIJK. Nadat in Mei van het vorig jaar in Frankrijk de radiobelasting was ingevoerd, waarbij een wettelijke geregelde strijd te gen radio-storingen in het vooruitzicht werd gesteld, en in December 11. een bepa ling van den minister van P.T.T. daarom trent verschenen is, is onlangs officieel vastgesteld, op welke machines en appara ten de anti-storingsbepalingen betrekking hebben en welke maatregelen resp. daarbij moeten getroffen worden. O.a. houden de nieuwste besluiten van den minister van P.T.T. een voorschrift in, waarbij het den handelaren verplichtend wordt gesteld, na een termijn van zes maanden, op alle ma chines en apparaten, welke onder de be treffende bepalingen vallen, een teeken aan te brengen ter aanduiding of het al of niet van een voorgeschreven storingsfilter ia voorzien. NIEUWS UIT CHINA. Naar officieele mededeelingen uit China, zijn de onlangs gehouden proeven met een radioverbinding tusschen China en Frank rijk, Engeland en Amerika geheel naar wensch geslaagd. Daarmee staat de op richting van een vasten radiodienst tus schen deze streken op het programma der naaste toekomst. Naar „Haut-Parleur" meldt, is te Shan ghai door een Engelsche maatschappij een krachtzender opgericht voor geregelde communicatie met Londen. DE RADIOBELASTING IN EGYPTE. Nu voor het eerst in Egypte de bat ca der radiobelasting binnenvloeien, is er tus schen de regeering en de stadsoverheid van Cairo een geschil gerezen over de verdeo- ling dezer gelden. Een speciale commissie is benoemd, die zal uitmaken, hoeveel de stad ontvangen zal als vergoeding voor het feit, dat een gedeelte der zenderexploitatie voor haar rekening komt.

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 12