Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. LAND- EN TUINBOUW GEMENGD NIEUWS den kwart-eindstrijd uit tegen den over winnaar van Tsjecho-SlowakijeRoeme nië, wat zonder twijfel Tsjecho-Slowakije zal zijn. We laten hier te loting volgen i Eerste ronde: Deze wordt ge speeld op 27 Mei. Te Florence Italië tegen den winnaar Vereenigde StatenMexico. Te TriestTsjecho-Slowakije tegen Roe menië. Te Napels Hongarije tegen Egypte. Te Genua Argentinië tegen Zweden. Te Rome Brazilië tegen Spanje. Te Milaan Nederland tegen Zwitser land. Te Turijn Oostenrijk tegen Frankrijk. Te Bologna Duitschland tegen België. Kwart eindstrijden: le Kwart-eindstrijd Winnaar van DuitschlandBelgië tegen winnaar van ArgentiniëZweden. 2e Kwart-eindstrijd Winnaar van Ne derlandZwitserland tegen winnaar van Ts jecho-Slowakij eRoemenië. 3e Kwart-eindstrijd Winnaar van Oos tenrijkFrankrijk tegen winnaar Honga rije—Egypte. 4e Kwart-eindstrijd Winnaar van Bra ziliëSpanje tegen winnaar van Italië winnaar Vereenigde StatenMexico. De kwart-eindstrijden worden gespeeld op 31 Mei te Milaan, Turijn, Bologna en Na pels. De halve eind-wedstrijd op 3 Juni te Milaan en Rome. De eindstrijd heeft op 10 Juni te Rome plaats, terwijl op 7 Juni te Florence ge speeld wordt om den derden prijs. Naar de Radio Bode meldt, zal de A.V. R.O. op Donderdag 10 dezer om 2.15 A.T. het verslag van een ooggetuige geven van den voetbalwedstrijd NederlandFrankrijk, welke gespeeld zal worden in het Stadion te Amsterdam. Het Zwitsersche elftal. De correspondent van „de Maasbode" te Genève seinde gisterenavond In verband met het feit, dat Nederland in de wedstrijden om het wereldkampioen schap tegen Zwitserland zal moeten uitko men, zal Nederland wellicht belang stellen in de voorbereidingen voor de samenstel ling van het Zwitsersche elftal, dat dezen strijd zal spelen. Het Zwitsersche elftal is in de maand Maart aanzienlijk verjongd en vrijwel uit sluitend samengesteld uit spelers van de sterkste twee clubs Servette uit Genève en de Grasshoppers uit Zürich, ten einde aldus een beteren samenhang te verkrij gen. De resultaten van twee landenwedstrij- den, in deze samenstelling gespeeld, waren bevredigend. Zwitserland won met 10 van Frankrijk en verloor tegen Oostenrijk- met slechts 23 te Genève. Waarschijnlijk zal het elftal, met uit zondering misschien van den spil, in de zelfde samenstelling tegen Nederland uit komen. Definitief staat dit echter nog niet vast. Op het oogenblik zijn 30 spelers uitge- noodigd, zich bereid te houden eventueel mee naar Italië te gaan. Het waarschijnlijke Zwitsersche elftal zal op 16 Mei te Zürich een oefenwedstrijd spelen tegen een elftal, samengesteld uit de beste buitenlandsche beroepsspelers, die voor Zwitsersche clubs uitkomen. Wellicht zal daarna nog een laatste oefenwedstrijd volgen tegen de Engelsche club Westham United, die in deze maand juist in Zwit serland op bezoek is. Op 22 Mei zullen de elf spelers, plu3 eenige invallers, naar een stil plaatsje in de buurt van de Italiaansche grens gaan, voor een laatste onderlinge oefening en concentratie. Eerst op Zaterdag 26 Mei, dus den dag vóór het spelen van den wedstrijd tegen Nederland zullen zij dan naar Milaan ver trekken. Biljarten. Gisterenavond werd eerst de partij voortgezet, welke Dinsdag avond afgebroken was, om het kampioen schap Walcheren le klasse, tusschen Pee man en Verhulst, welke door eerstgenoem de gewonnen werd in 27 beurten en dus Verhulst zijn eerste nederlaag leed. De volgende partij werd gespeeld tus schen Boekhout en Verhulst. Beiden lieten wederom keurig spel zien en wist Verhulst deze partij te winnen in 20 beurten. Boek hout behaalde 147 punten. De partij PeemanBoekhout was wel spannend, maar niet mooi. Peeman maak te de patij uit in 38 punten. Boekhout be haalde 180 punten. De derde partij tusschen Verhulst en Van de Velde was schitterend en beiden speelden een keurige partij. Jammer moest ook deze partij wegens tijdgebrek worden afgebroken met stand 185164 in slechts 15 beurten in het voordeel van Verhulst. Hedenavond wordt deze partij voortgezet. De uitslag der partijen is als volgt Punt. beurt. gem h.serie Verhulst 200 29 6.89 25 Hoornick 140 28 5.00 17 Hoornick 200 19 10.52 42 Van de Velde 127 19 6.68 25 Peeman 200 27 7.47 40 Verhulst 174 26 6.69 35 Verhulst 200 20 10.00 36 Boekhout 147 20 7.35 31 Peeman 200 38 5.26 23 Boekhout 180 37 4.86 29 Hedenavond voortzetting der partijen Verhulst—Hoornick, BoekhoutVan de Veicte, LUCHTVAART Extra K.L.M.-vluchten. Daar er nog geen melding van is ge maakt, verzoekt men ons te willen melden, dat Zondag veel gebruik is gemaakt van de gelegenheid om per extra vliegtuig naar Antwerpen te vliegen voor den voetbalwed strijd BelgiëNederland. De heer Gast, chef van het K.L.M.-vliegveld alhier en de heer Tipke, die het initiatief voor deze vluchten hadden genomen, hebben hier mede veel succes gehad. De passagiers hebben tweemaal een rondvlucht over onze stad gemaakt en wa ren zeer opgetogen over hun tocht van de Zeeuwsche naar de Belgische Scheldestad vice versa. Meer werk voor het bureau voor luchttoerisme. In de werkzaamheden van het bureau voor luchttoerisme K.N.V. v. L.A.N.W.B. zijn in de laatste maanden eenige wijzi gingen gekomen, die van groot belang kunnen zijn voor het werk van dit bureau in de toekomst. Tot de voornaamste taak van het bureau behoort het verschaffen van inlichtingen en gegevens aan luchttoeristen en vooral het leveren van de zgn routekaarten, die de toerist-vliegers voor hun internationale vluchten noodig hebben. Het maken van deze routekaarten is een zeer omvangrijk werk. Eerst moet de reis in groote lijnen worden aangegeven op een groot model kaart, bij voorkeur een wand kaart daarna worden de kaarten uitge zocht, die zich voor het traject het best leenen, de voor de route benoodigde kaart- bladen worden aan elkaar gelegd en uit gesneden, zoodat de geheele route in dé tails op een doorloopende lange strook wordt vastgelegd. Aan de achterzgde van de kaart worden de schetsen van de vliegvelden, met de ge gevens over die velden geplakt en ten slotte worden de kaarten gevernist, zoodat ze ook in open toestellen en bij regen te gebruiken zijn. Het is vrijwel regel, dat de bestellers groote haast hebben, maar dank zij een practische werkverdeeling en uitbreiding van het bureau is de regeling thans zoo danig dat zoo weinig mogelijk tijd verloren gaat en de aanvragers op tijd geholpen kunnen worden. Sedert 1 Januari van dit jaar zijn hier reeds 40 routekaarten vervaardigd voor vluchten boven haast alle Europeesche landen en boven een uitgestrekt gebied in Noord-Afrika. Voor de deelnemers aan de Nederland- sche rondvlucht 1934 zullen in het geheel 60 routekaarten vervaardigd moeten wor den. ALS DOLKSTEKEN IN HAAR RUG. GEKWELD DOOR RHEUMATIEK. Thans van alle pyn verlost. Een vrouw schrift ons „Ik werd ge marteld door pijnen, die me als een dolk in mijn rug staken. Vandaar straalden de pijnen uit tot aan mijn schouders, zoodat ik rnijn armen niet kon op en neer bewegen van pijn. Nu en dan dacht ik, dat ik mezelf nooit meer van deze kwellingen zou kunnen bevrijden. Weken lang liep ik 's nachts maar door de kamer zonder te kunnen sla pen. Ik probeerde allerlei soorten smeersels, maar kreeg niet de minste verlichting. Toen probeerde ik het met Kruschen Salts en daarmee begon onmiddellijk het wonderlijke resultaat, waarvan ik tegenwoordig nog steeds geniet. Geen angst meer om naar bed te gaan, niet meer bang om te eten. Vroeger werd ik bijna altijd benauwd door het eten. Het zal wel door een teveel aan maagzuur in mijn lichaam geweest zijn, maar ik kan met groote dankbaarheid zeg gen, dat dit thans ook over is. Ik oogst veel succes met Kruschen Salts, wat ik nu regelmatig eiken morgen neem. Het heeft me nieuwe levenskracht gegeven". Mevr. E. P. Kruschen Salts spoort de inwendige or ganen aan tot krachtige werking. Urine zuur en afvalstoffen, die zich mochten hebben opgehoopt, en de aanleiding Uwer rheumatiek zijn, worden verwijderd. Ge zwellen en pijnen verdwijnen, stijve lede maten worden weer normaal en U voelt zich weer gezond en lenig als voorheen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amster dam voorkomt, MeJkwinning en kwaliteit boter. De kwa liteit der boter is er niet op vooruitgegaan. Aldus constateerde onlangs dr. A. G. Breen in een door hem gehouden lezing. Tot deze conclusie kwam hij uit de gegevens der wekelijksche boterkeuiïngen van den Geld. Ov. Bond van Coöp. Zuivelfabrieken ter wijl in 1931 voor goede kwaliteit boter aan 48 fabrieken een diploma kon worden uit gereikt, kon dit in 1932 maar aan 35 fa brieken geschieden. Wat is hiervan de oor zaak Die kan niet gezocht worden bij de fabrieken zelf, daar deze minstens even goed waren ingericht als te voren. Bijge volg dient de aandacht te worden gericht op de boerderij Laat iedere veehouder er van doordrongen zijn, dat het maken van fijne boter en kaas afhankelijk is van de wijze, waarop de melk wordt gewonnen en behandeld Van de wenken, die dr. Breen in zijn leziög xeiy.oigeus gaf, latêa wji sffidsr- staande volgenNoodig is een zoodanige standplaats, dat de koeien behoorlijk kun nen staan en liggen en zich door hun uit werpselen niet bevuilen. Zorg voor goed licht en een goede luchtverversching is een eerste vereischte. Veel licht gaat de bacte- riegroei tegen, en doet het vuil beter zien. Uit een vuilen stal komt geen zindelijke melk. Het witten der muren en zolders met kalkmelk, is zeer aan te bevelen zoowel mogelijk dient de staltemperatuur op onge veer 15 graden Celsius te worden gehou den. Te warme zoowel als te koude stallen hebben hun nadeelige uitwerking. Het op binden der staarten is een eerste voorzorgs maatregel voor het winnen van 'zindelijke melk. Het scheren van den staart (met uitzondering van de staartpluim) en den uier en de flanken, met de tondeuse is ten zeerste aan te bevelen. De melkveehouder mag niet verzuimen de staartpluim en staartinplanting geregeld te wasschen met een lauwe zeepoplossing en de koeien dage lijks te roskammen en te borstelen. Voor al de laatste werkzaamheid wordt ruim schoots door een hoogere melkgift be taald tevens heeft men daardoor meer oog op het al of niet zindelijk zijn van het vee. Het borstelen en roskammen alsmede het dagelijks uitmesten en strooien in den stal en het voederen van het vee, mag nim mer vóór of onder het melken geschieden ook mag er nimmer sterk riekend voer vóór of tijdens het melken in den stal of haar omgeving aanwezig zijn. Meermalen werd aan de boter een voer- of kuilsmaak waargenomen, een gevolg hiervan, dat in de laatste jaren meerdere melkveehouders er toe zijn overgegaan om het gras voor den winter als küilvoer te bewaren. Na het melken mag zulk voer slechts in zulke hoe veelheden in den stal worden gebracht, dat het direct geheel wordt opgegeten voor ventilatie (luchtverversching) moet daarbij steeds worden gezorgd. Zoodra het voer is verbruikt, moeten de voergoot en de voer plaats goed gereinigd worden, om de lucht zooveel mogelijk te verdrijven. Het is een geweldig groot boerenbelang bij de voede ring van kuilvoer e.d. de voorschriften ge trouw op te volgen. De melker of melkster zorge er voor, dat het gemakkelijk wasch- bare linnen of katoenen melkpak nimmer in den stal hangtdat dit pak uitsluitend voor het melken wordt gebruikt, en dat men vóór het melken degelijk zijn handen wascht, en dit telkens na het melken van iedere koe herhaalt. Hierdoor voorkomt men ook besmetting van den melk door de kleeren en de handen, alsmede verspreiding van besmettelijke uierziekten. Hier worde tevens herinnerd aan hèt feit, dat het kuil voer behalve de kwaliteit van de boter, ook die van de kaas aanzienlijk kan vermin deren, door het veroorzaken van kaasge breken door de in het kuilvoer voorkomen de boterzuurbaeteriën. Het spreeuwenvraagstuk voor de fruit teelt. Wij deelden een en ander mede over het nut eri de schade der spreeuwen uit No. 75 van de Verslagen van de Planten- ziektenkündigen Dienst. Het vraagstuk van de spreeuwenschade in de fruitteelt is nog steeds niet opgelost en blijft in studie. De grootste schade wordt aangebracht in de kersenstreken in Juli. De samenstelling der spreeuwenbevolking daar en op dat tijdstip interesseert ons dus het meest. Zij bestaat uit1. Oude spreeuwen, die in de omgeving hebben gebroed, of bezig zijn hun tweede broedsel te verzorgen. Dit zijn de z.g. huisspreeuwen. 2. Jonge spreeuwen, die eind Mei of begin Juni, in de omgeving van de kersenboomgaarden zijn uitgevlo gen, en zich in Juli nog in die omgeving bevinden. Aan het einde van den pluk voe gen zich daarbij de jongen, van de bovenge noemde tweede broedsels. Voor een deel is het aan deze laatste groep toe te schrijven dat het aantal spreeuwen aan het einde van den kersentijd sterk toeneemt. 3. Jonge spreeuwen, die in den loop van Juni in onze kersenstreken arriveeren en die afkomstig zijn uit West- en Midden-Duitschland en misschien uit Noord-Nederland. De spreeuwen, die hier thuis behooren, kunnen naar het oordeel van den directeur dr. K. N. Kluyver, het best bestreden wor den door het verstoren der nesten. Als regel maakt de spreeuw zijn nest onder de daken der huizen, en nesten, welke zich bevinden in of tegen gebouwen mag men verstoren. Men behoeft dan slechts de ver gunning van den gebruiker van het ge bouw. Het verstoren der nesten kan één van de werkzaamheden gaan vormen van de plaatselijke landbouwvereenigingen in samenwerking met veilings- en andere pl. vereenigingen. Op deze wijze zal men de eigen spreeu wen in de fruitstreken sterk kunnen ver minderen. Maar wat tegen de vreemde spreeuwen te doen Deze overnachten, met een deel onzer eigen spreeuwen in de rietvelden langs de groote rivieren. Daar moet men ze verontrusten, door aanhou dend schieten tot diep in den nachtvoorts door waar mogelijk, het riet maaien. Krachtig keeren schijnt voorloopig het beste, wat wij tegen de trekspreeuwen kunnen doen. Het zoeken naar betere kee- methoden zal de hoofdzaak moeten vormen. Het dooden van een aantal vogels kan op de groote massa's, die aanwezig zijn, toch geen noemenswaardigen invloed hebben. Goede resultaten heeft men de laatste ja ren opgedaan met het aanbrengen van een eenvoudigen houten toren of steiger, die boven de boomen uitsteekt en waarop een der keerders plaats neemt, zoodat hij de vogels reeds van verre aanziet komen en tijdig zijn maatregelen kan nemen. De randjesziekte bij roode bessen. Vaak vertoonen de bessenstruiken reeds in den zomer een herfstgezicht de bladeren, vooral de randen hiervan, zijn dan brons kleurig tot zwart getint en geheel ver dord sommige struiken zijn al half kaal. Parasieten hebben hieraan geen schuld, het is enkel een kwestie van voeding, Aan een Duitsch onderzoeker, Stoffert, bleek, dat bij een besmetting van kaliumsulfaat de struiken practisch vrij van de ziekte ble ven. Tot hetzelfde inzicht kwam ook dr. Marie P. Löhnis, die over dit onderwerp verleden jaar (1933) te Wageningen een voordracht hield zij experimenteerde met waterculturen. Ir. v. d. Plassche, Rijks- tuinbouwconsulent voor Zeeland, nam een proef in den vollen grond, waarbij hij, naast veldjes zonder kali, andere bemestte met patentkali, zwavelzure kali of 40 kalizout. Daarneven gaf hij super, zw.-am moniak en Chilisalpeter. Hij kwam tot de volgende conclusies le. In verband met de randjesziekte is het niet gewenscht. Duitsche zure bessen met 40 pet. kalizout te bemesten. 2e. dat de aantasting op de perceelen, bemest met zwavelzure kali en patentkali minder was dan op die, waar geen kali meststoffen waren gegeven 3e. dat, in betrekking met de randjes ziekte er geen verschil te zien was tus schen de perceelen, bemest met zwavelzure kali en patentkali. B-r. Het drama te Reeuwp, Hoewel het drama in de Reeuwijksche plassen reeds geruimen tijd geleden is en ondanks het sterke vermoeden aan zelf moord, houden de gemoederen zich nog steeds met deze zaak bezig. Speciaal met het punt waar het slacht offer de fiets, waarop hij het laatst gezien is vandaan had en waar het rijwiel geble ven is, wordt thans in verband gebracht een raadselachtige gebeurtenis, welke zich te Haastrecht heeft afgespeeld. De burgemeester van Reeuwijk heeft nl., zoo lezen we in de „Telegraaf", de mede- deeling ontvangen van den garagehouder Eegdeman te Haastrecht, dat in het najaar van 1933 een onbekend persoon in zijn zaak is gekomen met een kapotte fiets. Den juisten datum kunnen hij en de zijnen zich niet herinneren. Hij gelooft eind Octo ber, maar het kan ook begin November zijn geweest, in elk geval omstreeks dien tijd. Van de fiets bleek een band lek te zijn. Het was een jongeman van naar schatting 20 jaar, net gekleed, blootshoofds en in het bezit van een bruine actetasch, welke op de fiets bevestigd wae geweest. Het repa- reeren duurde hem, die omstreeks halfzes in de garage kwam, te lang. Hij zeide om zes uur in Schoonhoven te moeten zijn en verzocht dan maar per auto te worden weggebracht. Er was echter op dat oogen blik geen auto aanwezig. De vrouw van den garagehouder en de knecht de eigenaar zelf was op dat oogenblik niet thuis stelden voor hem per motorfiets weg te brengen. De onbe kende had hiertegen wel eenig bezwaar omdat hij, naar hij zeide, erg verkouden was, maar als het niet anders kon moest het maar. De knecht bracht den jongeman, die erg zenuwachtig was, op de duo naar Schoonhoven. Onderweg vertelde hij, dat hij niet goed in orde was. In Schoonhoven had hij geen vast adres om gebracht te worden. Aan het einde van een straatje moest de berijder stoppen en hier stapte de passagier af. Verder, zoo zeide hij, wist hij zelf den weg wel. Voor hij vertrok sprak de onbekende nog over de betaling. Hij vroeg of de knecht geld moest hebben of dat er afgerekend kon worden als hij de fiets kwam afhalen. De knecht had er geen bezwaar tegen, dat de betaling bij het terughalen van het rij wiel zou geschieden. Aldus werd afgespro ken. Daarop verdween de onbekende om zich na dien niet meer te laten zien. De fiets is niet afgehaald. Deze staat nog steeds in de garage te Haastrecht. De vraag rijst of deze gebeurtenis met het drama te Reeuwijk in verband staat en vandaar dat de garagehouder nu er nie mand kwam opdagen en de fiets van het slachtoffer te Reeuwijk nog steeds zoek is, zich tot den burgemeester heeft gewend De vrouw van den garagehouder heeft het portret van Ebbinge Wubben langen tijd bekeken, maar zij kan niet zeggen, of het gelijkenis met den wielrijder vertoont. Het rijwiel is van merk Gazelle en genummerd 27129. Het is voorzien van een vrijwiel zonder terugtraprem, met velgrem op den voorband. Van de achtervelgrem is alleen de handle aan het stuur aanwezig. De fiets heeft een zwarte kettingkasteen baga gedrager op het achterwiel, zonder riemen, van het merk Invicta. Het zadel is van het merk Lapper. De spatborden zijn nieuw. Het verdere deel van de fiets is zwart overgelakt. De achterband is gemerkt De Witte Raaf de voorband Kampioen extra speciaal. De fiets bezit een nikkelen stuur en een bel, waarvan de onderkant zwart is. In het midden van het stuur is het nik kel er af. Ten slotte is het rijwiel voorzien van een belastingplaatje 19331934 in een kokertje aan de stuurpin. De Reeuwijksche politie stelt ook in deze richting een nauw keurig onderzoek in, dat door de geringe aanwijzingen uiteraard bemoeilijkt wordt. Verwacht wordt evenwel, dat de publicatie van het signalement van de fiets tot op heldering in dezen zal medewerken. Onweer. Tijdens het noodweer, dat gisteravond boven Oost-Brabant woed de. sloeg de bliksem in een groote boerderij te I-Ieesch. Het huis met twee groote land- bouwschuren en de geheele inventaris wer den een prooi der vlammen. Gisteravond omstreeks 9 uur brak ook boven Sittard een hevig onweer los, dat gepaard ging met zwaren regenval. Vele straten stonden hier door geruimen tijd blank, terwijl vele elec- trische leidingen stukgeslagen werden. Tusschen ongeveer 8 uur en half tien heeft ten goede. Gebruik ze op Uw correspondenties frankeerwaarde 5 ct. idem 6 Aan alle postkantoren en bij Uw Plaatselijk Comité. gisteravond boven Rotterdam een zwaar onweer gewoed dat gepaard ging met he vige slagregens. Hoewel de bliksem een paar maal is ingeslagen heeft dit onweer toch buiten verwachting weinig of geen onheil aangericht. Tegen half tien is de bliksem geslagen in de spoorrails boven de tunnel aan den Beukelsdijk. In het tunnel- dek ontstond aan de zijde van de Henegou werlaan een gaatje van 10 cM. diepte en 2 cM. middellijn. Er werden geen lichtleidin- gen geraakt en ook zijn er geen persoon lijke ongelukken gebeurd. Ongeveer terzelf der tijd is de bliksem geslagen in de licht- leiding op de eerste etage van een pand aan de Fonteinsteeg. Voorts is de bliksem een paar maal ingeslagen in de bovenleiding van het tramnet waardoor de zekeringen van de trams doorbrandden. De wagens zijn tijdelijk buiten dienst gesteld. Bij het begin van het onweer zijn op alle trams de opti sche signalen uitgeschakeld om ongelukken te voorkomen. Gisteravond om 9 uur is tusschen Nootdorp en Pijnacker de bliksem ingeslagen in een voedingsdraad van de bo venleiding van den electrischen trein tus schen Rotterdam-Hofplein en Den Haag, waardoor de draad op het linkerspoor (van Rotterdam uit gezien) is gebroken. Desnel- treinen zijn om kwart over negen geheel uitgeschakeld en de reizigers hebben de reis via Delft moeten maken. Tijdens het onweer en de zware stortregens konden gisteravond de riolen het regenwater in de Oranjestraat en de Schielaan te Overschie niet verzwelgen. De sousterrains van de huizen liepen onder water. Werklieden van gemeentewerken hebben nog in den laten avond ingegrepen om de bewoners van den overlast van het water te bevrijden. Het onweer boven Oss ging gepaard met zwa ren hagelslag. De steenen waren zoo groot als duiveneieren en hebben aan de bloe sems en de te velde staande gewassen veel schade toegebracht. Doove man door auto aangereden. Gistermiddag had te Hommerts een ernstig ongeluk plaats. Bij de kom van hv,f dorp stopte een autobus, waaruit stapte de ongeveer 50-jarige ar chitect J. van Deventer uit Sneek. De heer van Deventer, die zeer doof is, liep, toen hij was uitgestapt voor langs de bus om. Op hetzelfde oogenblik passeerde een luxe wa* gr-. Omstaanders beduidden den heer v.D. nog om te blijven staan, maar deze b jgreep het niet. De luxe wagen remde uit alle macht, doch een aanrijding was onvermij delijk. De heer v. D. werd tegen een boom gesmakt en kwam daarna in een sloot te recht. De aanwezige geneesheer kon slechts den dood constateeren. Naar ooggetuigen beweerden treft den chauffeur geen schuld. Verduistering. De politie te Haarlem heeft twee kruideniersbedien den, een van 24 en een van 1S> jaar, aange houden.. Beiden hebben bekend, dat zij in den tijd vai: November tot nu ten na* deele van hun patroon, kruidenier te Haar lem, een hoeveelheid kruidenierswaren heb ben ontvreemd ter waarde van circa 300. Zü hadden alles verkocht aan een 64-jari- gen kioskhouder, eveneens wonend te Haar lem en aan diens 33-jarigen zoon, die chauf feur van beroep is. Beide laatsten zfjn even eens aangehouden en hebben de heling be kend. Bij huiszoeking te:i hunne huize werd een hoeveelheid kruidenierswaren gevon den. Tijdens de hui., ..oeking bij den 24-jari- gen kruideniersbediende heeft diens vrouW in overspannen toestand getracht zich hl den Heerensingel te verdrinken, hetgeen door rechercheurs van politie tijdig werd voorkomen. Deze vrouw is op advies van een dokter naar een ziekenhuis overge bracht. De vier aangehoudenen zijn aan het P°' litiebureau in bewaring gesteld. Door zijn pleegjong®n mishandeld. Woensdagavond is de alleenwonende I-I. van Baardwijk te NieuW* Cuyck, kermende van pijn en lievig bloC'

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 6