1000 500 300 25 1 mei eerste blad DINSDAG No. 102 72e Jaargang Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE lr., Walstraat 58-60, Vlissingen.ïelei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Flitsen het urgentieprogram van den middenstand. STADS- EN PRQVINCIENIEUWS MIDDELBURG Muizenplaag leidt tot paniek. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk /3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. ƒ3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels i 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels /l.alles bit vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werkén. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1G1NG „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Langzamerhand beginnen er zich enkele lijnen af te teekenen in den economischen chaos. Door het verwarde net blijken en kele dikkere draden te loopen, waaromheen zich de andere als het ware groepeeren. Eén van die lijnen is de ontwikkeling van een min of meer doelbewuste midden- standspolitiek. Vóór de crisis hoorde men hier nooit over reppen. Over de aroeideis- beweging sprak iedereen en had iedereen belangstelling voor. Doch de middenstand werd beschouwd als een heterogene massa, waarin men zich nooit kon voorstellen, dat een werkelijke beweging zou ontstaan. Sn hierin blijkt nu meer en meer veran dering te komen. Vooral in de Germaan- sche landen, Duitschland en Oostenrijk, treedt bij de nieuwe verhoudingen de mid denstand sterk op den voorgrond. Ook in ons land kan niet ontkend worden, dat de middenstand een groote activiteit ontwik- kok Het is nu zelfs zoover gekomen, dat de drie leidinggevende middenstands D >n den heizelfde urgentieprogram hebben aan vaard. Afgezien van het feit, of dit program direct voor verwezenlijking vatbaar is en of men bg zijn practische uitvoering niet op allerlei moeilijkheden zal stuiten, blijft het een belangrijk symptoom. Het toont, dat de middenstandsbeweging meer dan tot nu toe veelal het geval was, doelbewust gaat worden en zich af gaat vragen, welke DO S'tie de middenstand in het geheel der economische verhoudingen gaat innemen. Want vooral dit laatste is door den mid denstand weieens heel sterk uit het oog verloren. Men zag in die kringen de zaken vaak va i een heel eng standpunt en kon zich menstal niet verheffen boven eigen oogenblikkelijk voordeel. Doch hierin komt thans blijkbaar eenige kentering, al moest het water dan eerst wel tot aan de lippen komen. Dit is voor ons aanleiding, om het ge noemde urgentieprogram eens onder de loupe te nemen. Allereerst vragen de middenstandsbonden wettelijke regelingen voor cadeaustelsel, kortingsstelsel en uitverkoopwezen. Bij onzen grooten nabuur zijn deze drie dingen thans wettelijk geregeld en dit is voor den Nederlandschen middenstand een gereede aanleiding geweest, om hiervoor ook in ons land de hulp van den sterken arm in te roepen. Dit is o.i. volkomen gerechtvaardigd. Cadeau, korting en uitverkoop zijn derge lijke ontaardingen gaan vertoonen, dat de genezing van de wonde plekken niet meer een zaak van de betrokkenen alleen kan genoemd worden. Een voordeel is, dat het buitenland in dezen reeds veel ervaring heeft, zoodat verschillende fouten vermeden kunnen worden en men eenige kennis heeft van hetgeen langs den weg van wettelijk begrijpen bereikt kan worden en van het geen speciale moeilijkheden zal opleveren. Het tweede punt betreft de crisispolitiek der regeering. Langzamerhand heeft zich in ons land een meer of minder afgerond systeem van crisispolitiek gevormd. Deze politiek had speciaal ten doel de productie te beschermen, hetzij door maal- en meng- gebod, hetzij door een heffing op den prijs, hetzg door contingenteering van den in voer. De invloed van die politiek doet zich echter ook bij de distributie der goederen gelden en de middenstandsbonden vragen aan de regeering, of zij ook met de belan gen van dien stand rekening wil houden. Vragen staat uiteraard vrij, doch het ls weer een groote vraag, of de regeering dit in alle opzichten zal kunnen. Niet ontkend ban toch worden, dat deze crisis ook ver anderingen in de organisatie van den han del met zich mede zal sleepen. En al moet direct erkend worden, dat deze wijzigingen hoogstwaarschijnlijk meer den groot- dan den kleinhandel zullen treffen, dit neemt in geenen deele weg, dat ook aan den midden stand de eisch van aanpassing aan nieuw verhoudingen mag gesteld worden. Het derde programmapunt betreft in het a|gemeen het instellen van vestigings- eischen. De middenstandsbonden willen dus blijkbaar gaan streven naar een „georga niseerde distributie", waardoor bereikt zal worden, dat men niet zonder meer een Plaats in de rijen der middenstanders kan innemen. In verschillende branches heeft men door straffe organisatie iets dergelijks reeds bereikt, doch de middenstandsbonden meenen thans over het geheele terrein doel bewust in deze richting te moeten sturen. Dat het, gezien de toestanden op mid- denstandsgebied, deze richting zal moeten uitgaan, staat voor ons vast. Van lieverlede is het toch zoo geworden, dat aan iedereen, behalve den middenstander, bepaalde eischen van vakbekwaamheid gesteld wor den. Dat moet zich op den duur wreken en het is dan ook volkomen begrijpelijk, dat de georganiseerde middenstand meent in te moeten grijpen. Welk succes hiervan te verwachten is, is moeilijk van te voren uit te maken. Dat valt trouwens ook buiten het bestek van dit artikel. Ons doel was het slechts even een flits licht te werpen op de drie grondslagen van het urgentieprogram van den middenstand. Gemeentelijke arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoeken den ingeschreven 1 behanger, 33 grond werkers, 4 loodgieters, 1 mandenmaker, 1 mastieker, 8 metselaars, 12 opperlieden, 15 schilders, 2 stucadoors, 54 timmerlieden, 7 ververs, 1 betonwerker, 2 vlechters, 1 wa genmaker, 2 bouwkundige opzichters, 1 machinale houtbewerker, 7 meubelmakers, 4 politoerders, 2 stoffeerders, 2 kleerma kers, 1 wasscher, 2 schoenmakers, 470 me taalbewerkers, 10 brood-banketbakkers, 1 kok, 1 aide, 2 slagers, 1 tuinman, 9 maga zijnbedienden, 3 reizigers-agenten, 4 win kelbedienden, 6 chauffeurs, 10 kellners, 23 loopers, 3 portiers, 3 sleepers, 35 transport arbeiders, 18 kantoorbedienden (w.o. 2 vrouwelijke), 3 teekenaars, 2 musici, 3 on derwijzers (w.o. 1 vrouwelijke), 3 winkel juffrouwen, 2 huishoudsters, 10 dienstbo den, 2 werksters, 30 varensgezellen (w.o. stuurlui, machinisten, matrozen, stokers, enz.) en 101 losse arbeiders. Totaal 918 ingeschrevenen, waarvan 144 in de werkverschaffing. Vorige week 934 personen. Alzoo een vermindering van 16 werkzoekenden. Vereeniging voor Instrumentale Muziek Britannia. De hoofdschotel van het concert, dat Donderdag a.s. door deze vereeniging onder directie van Theo Höfelein gegeven wordt, bestaat uit het prachtige piano-concert in a klein (op. 54) van Robert Alexander Schumann (18101856), den grootsten en fijnsten meester der muzikale romantiek. De componist is tot tal van zijn schoonste werken, w.o. ook dit opus, geïnspireerd door de voortreffelijke pianiste Clara Wieck, de dochter van zijn beroemden pia- noleeraar Friedrich Wieck, met wie hij in 1837 verloofde en in 1840 in het huwelijk trad. „Ik kan geen concert voor virtuosen schrijven, ik moet iets anders bedenken", schreef Schumann in 1839 aan zijn ver loofde. Het plan om een pianoconcert te schrijven dateert nog uit den tijd, dat hij zelf de virtuosenloopbaan wilde inslaan het leefde opnieuw op in zijn verlovingstijd en werd ten slotte in 1841 gerealiseerd door het componeeren van het „Allegro affettuoso", waaraan hij vier jaar later de twee andere deelen toevoegde. Het eerste deel in den vorm iets vrijer gehouden, is een laatste nakomer van de phantasieën voor piano uit den „Sturm und Drangzeit". Het hoofdthema keert, herhaaldelijk ver anderd, in den loop van het geheel terug en verleent daardoor eenheid. De grondge dachte van het werk is de tegenstelling van zwaarmoedigheid en optimisme, die in het slotdeel in louter geluksbewustzijn wordt opgelost. Deze idee wordt in een geani meerd wisselspel van solo en orkest ont wikkeld, zooals het weliswaar niet in den tijd der Weensche klassieken, maar wel in de periode van Bach gebruikelijk was en door Bach's kunst zal Schumann's werk in dit opzicht wel beïnvloed zijn. (Schumann door Abert-Bernet-Kempers). Als soliste treedt op Anny Somers, pia niste te Roosendaal, erkend door de Com missie voor Solisten-concerten van Jonge Kunstenaars van de maatschappij tot Be vordering der Toonkunst, die een eersten prijs met onderscheiding aan het Koninkl. Conservatorium te Brussel behaalde. Een reeks schitter "nde critieken staan haar ten dienste. De „Bredasche Courant" schreef „Er was werkelijk te genieten, toen Anny Somers 't voorname, poëtisch en technisch zeer veel eischende pianoconcert in A-klein van Schumann met zooveel enthousiasme, subtiel van aanslag in de lyrische deelen en technisch op groote hoogte voordroeg. De „Limbufger Ko.erier'roemt h^ar sterk ont wikkelde techniek en fraaien aanslag. „Het Volk" zegtZij heeft een onbetwistbaar muzikalen aanleg, veel vaardigheid op haar instrument en 'n mooi toucher. In de „Zaan- landsche Courant" heet zij een persoonlijk heid, die zich geheel aan het instrument gaf. „Het Dagtlaa van Noord-Brabant" zeide De moeilijkheden van Schuman's A moll concert, overwon zij spelenderwijs en het passagewerk klonk onberispelijk zuiver door de zaal. Haar spe' verraadt groote muzikaliteit en zeer gezonde persoonlijke opvattingen. De pianiste zal nog een drietal kleinere solo-werken voordragen van Bach, Schu bert en Chopin, terwijl voorts door het or kest ten gehóore zullen worden gebracht een Concerto grosso van Corelli (het be ginsel van dezen kunstvorm is dé tegènstel- ling, tegenover de massa der strijkinstru menten staat een klein ensemble van (meestal) tweeviolen en een violoncel, wel ke twee groepen elkaar afwisselen of zich in samenspel vereenijen), een concert van Lully en een Suite van Purcell voor strijk orkest, beide bestaande uit oude dansvor men, benevens Mozart's ongeëvenaarde se renade „Eine kleine Nachtmusik". O. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Vier opnamen van den voetbalwedstrijd BelgiëNederland in het Deurne-stadion te Antwerpen. De afgetreden particulier secretaris van de Koningin, baron Van Geen en zijn opvolger baron Van Heemstra. De Pelikaan-collecte welke gisteren te 's-Gravenhage gehouden werd. Luite nant-kolonel Scharroo houdt een herden kingsrede voor militairen ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana. Minister Verschuur herstellende. Re ceptie ter gelegenheid van den 85sten ver jaardag van de oud-actrice, mevr. Van Beem-Kapper. Eenige opnamen van den landdag van den N.S.B. te Amsterdam. Willem van der Veer, de bekende tooneel- speler, verlaat het Binnengasthuis waar hij eenige weken werd verpleegd, aan den arm van mevr. Esther de Boer-van Rijk. Dr. Willem Mengelberg in het Amsterdamscne stadion. Generaal Seijffaerdt neemt af scheid als chef van den generalen staf bij welke gelegenheid hem een geschilderd portret met album werd aangeboden. Jaarvergadering B.B.N. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland houdt zijn jaarvergadering ditmaal te Vlissingen en wel op Vrijdag 15 Juni in Grand Hotel „Britannia". Brand. Gisteravond werd de politie kennis gege ven dat brand was uitgebroken in een put, liggende aan den voet van den Gevangen toren. De politie trachtte den brand met een minimax te blusschen, doch bleek dit niet doenlijk daar de put in verbinding stond met een onderaardschen gang, ver moedelijk in verbinding staande met de ka zematten gelegen aan het Roeiershoofd en loopende onder den boulevard De Ruyter. De brand is vermoedlijk ontstaan door bal dadige jongens die het vuil, dat in dien put lag, hebben aangestoken. Daar er geen ge vaar voor den Gevangentoren bestond, heeft de politie, in overleg met de brand weer, den put -ten doorbranden. Dat op die plaats een en ander heel wat belangstelling van het publiek trok, laat zich begrijpen. Hedenmorgen was de brand nog niet ge doofd en lag de put nog steeds te rooken. Prinsessedag. De herdenking van den 25en jaardag van H.K.H. Prinses Juilana is gisteren te Mid delburg herdacht door een aubade, welke onder leiding stond van de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk." Hier werd aan deelgenomen door de kin deren van 11 openbare en bijzondere scho len. Er werden een aantal liederen uitge voerd onder leiding van den heer A. Bosdijk en met begeleiding van het Middelburgshc muziekkorps. In de Abdij werd halt gehou den voor de woning van den Commissaris der Koningin. Daar werd ook uitgevoerd de klepper- marsch van Annie Frank, welke uitvoering later op de Markt werd herhaald. In den Schouwburg werd de Oranjefilm vertoond voor de kinderen die aan de fees telijkheden hadden deelgenomen, terwijl des avonds te 7 uur en te half negen de film voor het publiek werd vertoond. Des avonds 8.15 werd in de Nieuwe kerk een herdenkingssamenkomst gehouden, uit gaande van de onlangs opgerichte Oranje- vereeniging, in samenwerking met de ge mengde zang vereeniging „Hosanna'^ Nadat het zangkoor het Wilhelmus had doen hooren, betrad de burgemeester van Middelburg, de heer M. Fernhout, den kan sel en zeide gaarne te willen voldoen aan het verzoek van deze jeugdige vereeniging om dezen avond iets te zeggen. Spreker denkt daarbij aan de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk", die reeds zoo vele voortreffelijk geslaagde feesten op Oranje- dagen gaf en wie men daarvoor zeer ver plicht is. Als spreker het goed ziet, mag er tusschen beide vereenigingen geen concur rentie ontstaan in de slechte beteekenis van het woord, maar moet er samenwer king zijn. Men moet elkanders programma's aan vullen. Het gaat ten slotte om het aanwak keren van de liefde voor onze Koningin en Haar Huis. Het is heden een der feestdagen, waarop men nader tot elkaar komt, niettegen staande verschil in engeren kring inzake maatschappelijke positie, politieke en godsdienstige overtuiging. Het zijn vreugde dagen voor het overgroocedeel van het Nederlandsche volk. Zooals in 1914. bleek, dat men één was toen onze rechten en vrij heden, die wij eerder hadden dan welk an der volk ook, dreigden te worden aange rand. Toen was men één en voelde zich ook één. In 1934 is er thans veel verbrokkeling, er worden zeer gevaarlijke meeningen ver kondigd, maar de nationale eenheid is toch nog een realiteit. Nadat het zangkoor had gezongen Psalm 95 van Mendelssohn, waarbij een soliste haar zeer gewaardeerde medewerking ver leende, was het woord aan den Zeererw. heer H. A. C. M. Wennen, pastoor te Kwa- dendamme, die zeide, dat het hem een groo te vreugde was op een dag als nu een enkel woord te spreken tegen een gehoor, dat hij nu niet iederen dag voor zich ziet. Hieruit blijkt, hoe wij Nederlanders, Hol landers of Zeeuwen, allemaal één zijn, waar het gaat eerbiedige hulde te brengen aan ons Oranjehuis. Bijzondere vreugde is dit voor hem omdat het hier geldt de Prinses, die hij op 9-jarigen leeftijd in het oor mocht fluisteren „Juliaantje doe nu eens dit, of doe nu eens dat". Hoe dit nu kwam, wilde spreker verder niet uiteen zetten. Spreker herinnerde aan de Vlamingen, die kort voor de geboorte van de Prinses in Amsterdam vertoefden en daar een vers maakten en zongen op de blijde verwach ting van geheel Nederland en waarin zij voorspelden, dat de verwachte de liefde van geheel Nederland zou hebben, hetzij, dat het was een Willem IV of een Wilhel- mina II. Spreker herinnerde aan de woorden van de Koningin, toen Juliana meerderjarig werd, maar ook aan het feit, dat Zij geen gebruik wilde maken van een eigen paleis op den Kneuterdijk, maar bij Haar ouders wilde blijven wonen. Zij heeft werkelijk ge studeerd, toen zij studente was, Zij toont nu in den Raad van State belang in alle zaken en Haar arbeid in het Nationaal Cri sis Comité is ook niet alleen voor den naam. Haar jonge, maar beradene oogen toonen, dat Zij reeds vele zorgen doorleefd heeft. Zij maakte mede den oorlog en de ellende, armoede en revolutie, crisis en werkloosheid enz. Maar ook beleeft Zij vreugde door de onvergankelijke liefde van een volk. De Katholieken bidden steeds, dat God onze Koningin moge behouden dit geldt ook voor de Prinses en spreker roept allen op ieder op zijn wijze daarom te bidden. Als laatste spreker voerde het woord ds. M. van Empel, die zeide, dat er twee rede nen waren, waarom hij het laatst sprak de eerste is, dat het bestuur pastoor Wen nen de eer aan wilde doen voor te gaan, doch de tweede omdat men meende, dat spreker het best de collecte voor de nog slecht voorziene kas van de vereeniging kon aanbevele.i. Spreker wees er op, dat als men met de Prinses een 25-jarig tijdvak afsluit op een voor Zeeland zoo belangrijk kroonjaar, men zich mag afvragen wat men van Haar ver wacht. Spreker vindt dit een wat moeilijke kwestie, omdat hij de bede wil laten hoo ren, dat God onze Koningin nog jaren moge sparen. Spreker noemt het een soms twijfelach tige eer afstammeling te zijn van beroem de voorouders, dit geldt ook voor de Prin ses, die een traditie te volgen beeft. Spre ker sloeg de brieven van Prins Willem den Eersten, den Vader des Vaderlands op, en daaruit blijkt, dat deze zich zelf zware verantwoording oplegde. Hij deed nooit iets voor zichzelf en in dien geest te werken, maakt dat de Prinses een zware taak wacht, waartegen velen ternauwernood be stand zouden blijken te zijn. Maar het is toch hetgeen men verwacht van elk Oran jevorst en die verwachting is over het al gemeen niet beschaamd. Zü wil een eenvou- Wanneer muizen niet onmiddellijk afdoend worden bestreden, kan men, evenals de Heer A. te K., voor het geval komen te staan, dat huisraad noch levensmiddelen veilig zijn voor besmetting, vernieling en vraat- zucl.Alleen een werkelijk vergif, zooals „Rodent", is in staat muizen en ratten vol komen uit te roeien. De Heer A. schreef ons, dat hij met één doosje Rodent in 3 avonden 113 muizen gedood had. Zorg, dat U steeds een doos Rodent van 50 of 90 cent in huis hebt, welke o.a. elke drogist U kan leveren. Imp.Fa. B. Meindeisma - Den Haag. A 52 dige Nederlandsche zijn, maar zij zal ook de spreuk van Haar grooten voorvader „Ik zal handhaven" verwezenlijken, in navol ging' van de andere Oranjes. Zij leeft als eenvoudig mensch, die alles wil medeleven, wat menschelijk is. Nadat „Hosanna" nog het Hallelujakoor van Handel had gebracht, zongen de aan wezigen staande „Mijn schilt ende betrou wen", waarna onder passend orgelspel de kerk leegliep. Zeeuwsche bond van Accordeon- en Mondaccordeon-vereenigingen. Zaterdagmiddag hield bovengenoemde bond een algemeene vergadering in „de Eendracht" te Middelburg onder voorzitter schap van den heer J. Lambermont, die er zijn vreugde over uitsprak, dat deze ver gadering wees op eenige crescendo in het bondsleven. Spr. bracht speciaal hulde aan. „Concordia" te Wemeldinge, voor het uit schrijven van een festival, waaraan )ok niet-aangesloten vereenigingen kunnen deel nemen en waarvan dus een propaganda moet uitgaan. De secretaris, de heer W. J. Bos. bracht het jaarverslag uit, waarin hij ook gewaagt van de moeilijkheden bij het oprichten, maar ook van het nu te constateeren op leven. Uit de rekening van den penningmeester, den heer J. de Rijk, bleek, dat er een goed saldo is van 25. De voorzitter bracht dank voor het gehouden beheer. Naar aanleiding van een verzoek aan het bureau-Buma om de vereenigingen niet te zwaar aan te pakken voor het auteurs recht, had dit bureau geantwoord, dat vast is komen te staan, dat de vereeniging 2 van hun budget kunnen afdragen voor de componisten. De voorzitter was het daarmede niet eens, wat hij in den breede toelichtte en waar mede de vergadering accoord ging. De vergadering herkoos tot bestuurs leden de heeren Lambermont, de Rijk en Riekwel en koos in plaats van de heeren Schuit te Middelburg en Ganzeman te Ka- pelle, de heeren Smidt te Wemeldinge en Peeman te Vlissingen. Bij de rondvraag kwam o.a. het houden van een concours naar voren. Hierover ont spon zich een nogal uitgebreide gedachten- wisseling. De heer Smidt lichtte de wen- schelijkheid toe en daarbij sloot de heer Ventevogel zich aan, die tevens toezegde bij de vereeniging „Crescendo" te Vlissin gen het houden van een concours aldaar te zullen voorstellen, wat toch zeker ook in het belang van den Zeeuwschen Bond zou zijn. Deze zelfde spreker richtte zich aan het slot der vergadering namens „Crescendo" te Vlissingen tot den heer Lambermont en bood hem een foto van die vereeniging in lijst aan als blijk van waardeering voor zijn werk voor den bond. Eervol ontslag verleend. Den heer Gi Mulder is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als inspecteur van politie 2e klasse te Middelburg. De heer Mulder is benoemd tot inspec teur bij den crisisopsporingsdienst te 's-Gravenhage. Eind-examens Handelsscholen. Het bestuur van de vereeniging Handels onderwijs te Middelburg benoemde onder nadere goedkeuring van den minister van onderwijs, tot gecommitteerden bij de in 1934 af te nemen eind-examens der H. B. S. A. de heeren M. Laernoes te Vlissingen, J. J. A. van Eupen, mr. W. F. E. baron van der Feltz, ir. H. C. Ghijsen, G. K. A. Non hebei, W. Berdenis van Berlekom, dr. A. Meerkamp van Emden, mevr. dr. G. M. Kooijmanvan Middendorp, J. J. A. van Doorninck, dr. B. D. H. Tellegen, jhr. F, Beelaerts van Blokland en T. van Heulen, te Middelburg ir. O. G. Heldring te Vlis singen, J. C. E. Massee te Kloetinge en mej. dr. H. C. M. Ghijssen te Domburg, en be noemde tot gecommitteerden voor de mid delbare handelsschool ir. A. A. Brevet, A. van Westrenen, J. Mondeel, mr. H. Dooren- bos, mr. G. W. A. de Veer, M. H. Boasson, mr. L. J. A. van der Harst en mr. J. M. Pilaar, allen te Middelburg;

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1