MET DE POPPENKAST OP REIS. DE ZONNEWIJZER FEUILLETON SPORT schrijven van 23 Maart de gegevens nopens de overdracht van den weg aan de provin cie. De vergadering zal van het dagelyksch bestuur geen betoog verwachten, dat de toestand, waarin de weg zich bevindt, by het huidige verkeer te eenenmale onvol doende is. De vraag, wat ter verbetering moet worden gedaan, vervult het dage lijksch bestuur reeds geruimen tijd met zorg. Want weliswaar heeft het onderhoud van den weg over de laatste drie jaren ge middeld slechts een uitgave van 2950 cf rond 500 per K.M. gekost, maar het is duidelijk, dat op dezen voet niet kan wor den doorgegaan, vooral niet, nu de verbete ring van den weg van Middelburg naar Westkapelle een toeneming van het verkeer tusschen Westkapelle en Domburg doet verwachten. Niet dan door een algeheelen ombouw van den weg kan de noodige verbetering bereikt worden. Neemt de polder zelf dezen ombouw voor zijne rekening, zoo mag ver wacht worden, dat Ged. Staten een bijdrage in de kosten ad 75 daarvan uit het we genfonds zullen toestaan. Ongetwijfeld zal dan echter de verbetering niet geringer mogen zijn, dan die welke het door de pro vincie opgemaakte plan oplevert, zoodat de kosten op hetzelfde bedrag als die van dit plan kunnen worden gesteld. In het onder houd zal de polder dan een bijdrage ad 200 per K.M. per jaar kunnen krijgen, doch overigens zal dan het onderhoud voor rekening van den polder blijven. Wordt de weg echter aan de provincie overgedragen zoo neemt deze van de onderhoudskosten nog eens een geschat bedrag van 230 per K.M. per jaar voor hare rekening, zoodat van de op 660 per K.M. geraamde onder houdskosten een bedrag van slechts 230 of over 5.865 K.M. 1350 per jaar voor re kening van den polder blijft. Door betaling van een som in eens ad 30.000 kan de pol der dezen jaarlijkschen last afkoopen. Het lijdt dan ook geen twijfel, of over dracht van den weg aan de provincie zal voor den polder het meest voordeelig zijn. De polder zal dan aan de provincie 25 van de op 140.000 geraamde kosten van uitvoering van het verbeteringsplan, bene vens een bedrag van 1350 's jaars in de kosten van onderhoud, dan wel de afkoop som daarvan ad 30.000 ineens moeten be talen. Indien de vergadering zich met zyn voorstel kan vereenigen, zal het dagelyksch bestuur in een volgende zitting een voorstel tot regeling van de financieele zijde der kwestie ter tafel brengen. Pensioenbijdrage. Salariskorting. De aanneming van het wetsontwerp tot wijziging der pensioenwet 1932, zal voor de ambtenaren, die na 1 Juli 1932 in dienst zijn getreden, het verhaal voor pensioen met IVz °fo hunner wedden doen stijgen. Voor hen, die voor genoemden datum zijn aangesteld, varieert het percentage van den pensioensgrondslag, dat thans op hen verhaald wordt van 2Vs tot ruim 4^. De wetswijziging zal ten gevolge hebben, dat het verhaal voor hen met rond 5% tot 7Vï verhoogd wordt. Het komt het dagelijksch bestuur voor, dat deze ambtenaren, wier bijzondere po sitie destijds werd erkend, daardoor wel zeer zwaar getroffen zouden worden. Intu3- schen zal het niet mogelijk zijn, voor hen een uitzondering te maken met betrekking tot het verhaal der pensioensbijdrage. Het remedie zal dus in andere richting gevon den moeten worden. Het dagelijksch be stuur meent, daarin te zijn geslaagd. Wordt toch van deze ambtenaren niet gevorderd de tijdelijke salariskorting van 3 van den pensioensgrondslag ingevolge besluit van 29 April 1933, zoo zal voor hen het ge volg van de verhooging der pensioensbij drage met 3 verminderd en alzoo tot ongeveer 2% tot 4l/z beperkt worden. Behalve van enkele ambtenaren, wier pensioensgrondslag hooger is dan 3000, zoodat voor hen de bijdrage voor weduwen en weezenpensioen niet over den vollen pen sioensgrondslag wordt berekend, zal dan aan pensioensbijdrage en korting samen rond 13 van den pensioensgrondslag ver haald worden op de ambtenaren, die na 1 Juli 1922 in dienst zijn getreden en rond 10 op de ambtenaren, die op dien datum reeds in dienst waren. Naar het Engelsch. 13) Thans wordt aan pensioensbijdrage en korting 3689.27 of 8.235 der som der pensioensgrondslagen ontvangen, zoo de vergadering het voorstel aanneemt zal dit zyn 4634.51 of 10.345 en zoo dit voor stel niet en de wet wel wordt aangenomen 5533.01 of 12.35 Pensionneering. Het dagelijksch bestuur had aan P. Ver- hage, dagelijksch opzichter te Westkapelle na een ziekte van twee jaar tegen 15 De cember eervol ontslag gegeven met recht op pensioen. Het stelt nu voor aan de erfgenamen van wijlen Verhage, die intusschen overleden is, een aanvulling op het pensioen uit te kee- ren, berekend naar 144 per jaar en zulks van 15 December tot den datum van zijn overlijden. Vermindering pacht. Het dagelijksch bestuur vraagt machti ging naar bevind van zaken te beschikken op een adres van J, Breel te Eitthem om pachtvermindering over 19321933 voor 3.64.80 H.A. zijnde inlaagdijk en bosch ten Oosten van den Ritthemschen weg tot den zeedijk. Bijdragen kosten wegverharding. Het dagelijksch bestuur stelt voor aan de gemeente Zoutelande voor de verharding van den Duinweg aldaar 5 der kosten tot een maximum van 320 tot te kennen en aan de gemeente Vrouwenpolder voor de reeds uitgevoerde verharding van den Langeweg en den Korteweg 10 der kos ten tot een maximum van 400. Begrooting 1934. Ten slotte biedt het dagelijksch bestuur de ontwerp-begrooting 1934 ter vaststel ling aan. De gewone inkomsten en uitgaven wijzen een eindbedrag aan van 429.702.03. Onder de inkomsten komt aan gewoon dijk- geschot voor 393.060.77. Onder de uitga ven komen voor aan kosten der gewone werken aan de vier wateringen 137400 en herstel stormschaden 30.000, w.o. voor de Noordwatering (Westkapelschen dijk) resp. 90.000 en 25.000. Verder voor rente 63.869.50 en voor aflossingen 103.800. Voor onvoorzien 12567.65. De buitengewone inkomsten en uitgaven bedragen in totaal 25167.64%, w.o. 20542.64voor werken ter verbetering der afwatering. De begrooting van den dienst der stra.at- en zandwegen, geeft voor de gewone inkomsten en uitgaven 20.378.60, buitengewone 46.927.13. Ten slotte geeft de begrooting der inkomsten der gebouwde eigendommen als eindcijfer 55.028.89, w.o. aan ontvangsten 49.919.81 aan dijkgeschot. De uitgaven zijn geraamd op 53.454.21. VOETBAL. Programma voor Zondag 22 April, Afdeeling IV. Ie klasse. N.O.A.D.Middelburg. N.A.C.Bleijerheide. 2e klasse A. AllianceTer Neuzen. VlissingenT.S.C. 3e klasse A. BreskensDe Zeeuwen, terrein Zeelandia. BelgiëNederland. Naar het „Hbld." verneemt is de schor sing van Voorhoof ingetrokken, zoodat hij voor het Belgische nationale team beschik baar is en eventueel tegen Nederland zal medespelen. Voorhoof was destijds door zijn club, de Liersche Sportclub, geschorst, omdat hy zonder toestemming van het bestuur te Bergen in een liefdadigheidswedstrijd eener andere club had meegespeeld. Wat de training van het Belgische elftal betreft, men overweegt momenteel om twee villa's te Heyst aan Zee ter beschik king te stellen van de Belgische internatio nals om hen daar een week van te voren hijeen te brengen. Het denkbeeld is uitge gaan van den Belgischen trainer Goetinck. Men vreest echter dat dit plan geen door- het gedempt geluid van stemmen hoorde. Gelukkig, dat ik nog zoo rustig was blyven staan, want ik zou niet graag Jim gestoord hebben in zijn vurige verklaring. „O, Pamela, ik heb je toch zoo lief Zeg nu, dat je de mijne wilt worden", sprak hij met van aandoening trillende stem. Ik hoorde Pamela antwoorden op geagi- teerden toon „Neen, neen, dat moet je mij niet vra gen „Voel je dan niets voor mij Heb je enkel maar met mij geflirt „Ik voel veel meer voor je dan voor ieder ander, dien ik ooit heb ontmoet, maar toch kan ik niet met je trouwen." „Ben je dan al verloofd of misschien getrouwd „Neen, zeker niet. Hoe kom je daarbij ,,Maar waarom wil je mij dan niet geluk kig maker, liefste Een oogenblik zweeg Pamelatoen zei ze, nauw hoorbaar „Omdatik niet geschikt ben om je vrouw te worden. Ik ben nietdegene, voor wie je mij houdt. Ik kan nooit de vrouw van een achtenswaardig man wor den „Ik geloof niet, dat je iets verkeerds ge daan hebt, liefste. Maar, mocht je iets be zwaren, schroom dan niet, er mee voor den dag te komen. Ik ben niet kleingeestig van opvatting d? weet je toch wel, hoop ik." „Ik heb nooi, in eenige betrekking tot een ander gestaan, als je dat meent. Maar En vader die wijst nu naar Piet De wagen leeg dat begrijpt hij niet. De dokter denktdie man doet raar, Die is zelf de patiënt zoowaar. 9 gang zal kunnen vinden, omdat waarschijn lijk verschillende spelers geen week uit hun werkzaamheden kunnen komen. In ieder geval wordt in België al het mo gelijke gedaan om zoo sterk mogelijk tegen Holland in het veld te komen. Van der Meulen speelt niet. Naar wij vernemen, heeft dr. Gejua van der Meulen definitief besloten zich niet be schikbaar te stellen voor de wedstrijden van het Nederlandsch elftal voor het we reldkampioenschap in Italië. Biljarten. Zondag hadden in „Krasnapolski" en Hotel „Suisse" te Am sterdam de wedstrijden plaats om het club kampioenschap der N.B.B. Er was voor de zen wedstrijd 'n zeer groote belangstelling en waren uit alle deelen van het land de biljarters tegenwoordig om te kampen voor het eeremetaal. Ploeg C der alhier geves tigde club A.B.C. moest daar de strijd aan binden met „Ons Genoegen" en „K.E.T.S." beiden uit Amsterdam. Dit was een zeer spannende wedstrijd. Voor iedere overwin ning werden 2 punten toegekend en na af loop bleek dat alle drie 2 punten behaald hadden, n.I. als volgt Ons Genoegen wint van A.B.C. 31, aan tal punten 20. A.B.C. wint van K.E.T.S. 31, aantal punten 2—0. K.E.T.S.. wint van Ons Genoegen. 31, aantal punten 2—0. Waar het.reglement voorschrijft, dat by een gelijk aantal punten het hoogst per centage der te maken aantal caramboles geldt, was dit verschil zeer klein en wel als volgtle prijs, kampioen Ons Ge noegen 90.8 2e prijs K.E.T.S. 90.2 3e prijs A.B.C. 90.1 Voorwaar een mooie prestatie voor A.B.C, Wij laten hieronder de partijen van A.B. C. volgen. In Krasnapolski Ons GenoegenA.B.C. G. Lammes 300 28 10.70 53 F. Verhulst 250 24 10.41 43 R. Vel 250 42 5.95 28 C. Hoornick 168 41 4.09 32 H. Schoen 173 27 6.40 29 M. J. v. Boekhout 200 28 7.14 28 C. M. Sammes 200 42 4.76 18 R. Peeman 174 42 4.14 27 In Hotel Suisse K.E.T.S —A.B.C. A. Niessen 203 24 8.45 30 F. Verhulst 250 24 20.41 43 H. Theuerzeit 193 37 5.21 16 C. Hoornick 200 38 5.26 30 W. Esser 157 33 4.75 21 M. J. v. Boekhout 200 33 6.06 23 W. Webeling 200 37 5.40 22 R. Peeman 178 36 4.94 23 In klasse D werden „1932" (Arnhem), klasse E Entre Nous (Breda) en klasse F Kets-Niet (Amsterdam) kampioen. liefde en geluk zijn niet voor mij wegge legd. Vergeet mij liever geheel." „Hoe zou dat nu mogelijk zijn, Pamela, met een gevoel, zoo sterk als het mijne." Op dit oogenblik trof het my, zoo leelijk als het eigenlijk was, dat ik naar dit ge sprek lu'-terde dus trok ik mij terug in den corridor. Pamela was aanmerkelijk in mijn achting gestegen. Want al plee' zij dan ook ver raad, ze bezat toch eergevoel genoeg, om Jim niet in verdere verwikkelingen te brengen. „Danst u niet, miss Webb Ik schrikte en opkijkend, zag ik de blauwe oogen van Bill Adams strak op mij gericht. „Mijn enkel doet wat zeer, daarom keek ik uit naar een rustig zitje", antwoordde ik, terwijl ik mij hield of ik zyn doofheid vergeten was. „Ik weet er hier een, dat al byzonder tot zitten noodt", antwoordde hy en geleidde mij naar gezellig' hoekje, verscholen tusschen palmen en vlaggedoek en waar een lampion een fantastisch licht wierp. Dankbaar viel ik in een stoel neer en tot mijn.verrassing ging Bill Adams naast my zitten. ,.Ik geloof, dat ik mijn gehoor terugkrijg; dat komt, "~ker van de frissche buiten lucht". zei hy. „Ik heb het land aan menschen. die zich uitgeven voor wat ze niet zijn", antwoord de ik vinnig'. En vader is van schrik heel naar Hoe speel ik dat nu hier weer klaar Hoe kom ik hier nu gauw vandaan Dat zal niet zoo gemakkelijk gaan. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een motorrijtuig niet behoorlijk uit wijken naar links hij het inhalen van een voertuig K. v. S., te Middelburg 10 b. s. 10 d. h. met een voertuig niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij het ingehaald worden door een motorrijtuig P. J. de L. te Middelburg, vrijspraak met een motor rijtuig niet tijdig doen blijken dat men van richting gaat veranderen J. H. te Goes 2 m. 3 b. s. 3 d. h. voor iedere boete met een motorrijtuig niet den doorgang vrijlaten voor rechts M. B. D. te Oost- en West- Souburg 5 b. s. 5 d. h. met toewyzing der civiele vordering van getuige J. A. de S. tot een bedrag van 30.10 J, P. K. te Vlissin gen, vrijspraak met een rijwiel links hou den J. W. te Vlissingen 3 b. s. 3 d. h. met een motorrijtuig niet rechts houden M. H. B. te Nieuw- en St. Joosland, 10 b. s. 10 d. h. met een rijwiel of motorrytuïg eeh weg in verboden richting berijden P. de B. te Koudekerk© 2 b. s. 2 d. h. H. W. L., J. W. B„ Ch. D., allen te Middelburg, ieder 1 b. s. 1 d. h. S. J. de V. te Goes 3 b. s. 3 d. h. met een motorrijtuig rijden zonder remmen A. A. v. d. L. te Arnemui- den 20 b. s. 10 d. h.met een motorrijtuig verblindende verlichting voeren O. T. te Middelburg, vrijspraak. met een motorrijtuig niet een signaal geven telkens wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordertM. v. d. J. te St. Laurens 5 b. s. 5 d. h.met een rijwiel rijden zonder helP. I. J. te Middelburg 3 b. s. 3 d. h. met een rijwiel of voertuig daarmede ryden, zonder reflector C. A. B. te Middelburg, berisping rijden zonder lichtMa. G„ huisvrouw van P. de B. te Serooskerke P. B. te Middelburg, ieder 5 b. s. 5 d. h. E. F. te Middelburg 10 b. s. 5 d, h.plus 5 b. s. 5 d. h. met een mo torrijtuig rijden zonder verlicht nummer cn letter H. K. te Serooskerke 3 b, s. 3 d. h. met een rijwiel daarmede over een weg rijden op zoodanige wijze en/of met zooda nige snelheid, dat de vrijheid en/of de vei ligheid van het verkeer wordt belemmerd en/of in gevaar gebrachtJ. M. M. te Vlis singen 10 b. s. Ï0 d.h. Jy. Cha. R. te Grijpskerke 15 b. s. 15 d. h. J. G. te Ritthem 3 b. s. 3 d. h. met een rijwiel of motorrijtuig rijden over een weg onder zoo danige invloed van het gebruik van alco holhoudenden drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het rijwiel-motorrijtuig naar behooren te besturen A. J. G. te Oost- en West-Souburg 15 b. s. 15 d. h. K. R. te Westkapelle 20 b. s. 10 d. h. met ontzegging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van drie Terwijl hij met beleefd-vragenden blik aankeek, was hij dit volkomen met my eens. „Daar heeft u gelijk ineen dergelyke handelwijze is hoogst afkeurenswaardig." „Zooals u bij voorbeeld, die voorgeeft doof te zyn en chauffeur van beroep, ter wijl dit geen van beide zoo is", ging ik on geduldig voort. „Ik verzeker u anders, dat ik geen ver kapte prins ben. Ik bèn chauffeurdat is mijn beroep." „Maakt u dat aan een ander wys Bij mij gaat het niet op, zoomin als uw doof heid Wat hebt u er toch mee voor „Een zeer geldige reden heb ik er voor, daar kunt u van verzekerd zyn. En mag ik u ook wel verzoeken, mijn geheim te be waren, miss Webb U hebt my reeds zoo veel vriendelijkheid betoond, dat u my ze ker deze gunst ook wel bewijzen wilt." „"laar wat geeft mij nu eenige garantie, dat u het niet doet met de een of andere onwaardige bedoeling „Neen., dat is zoo die garantie bestaat enkel in het eerewoord van een man, van wien u niets weet." „Ik zal uv geheim bewaren op voor waarde, dat u mij dan eerst eens vertelt hoe kw?^ die knoop van uw uniform daar boven op de rots H<rgen. dicht bij de plek, waar de hoed van die arme Jennifer v erd gevonden 9" „Die k" 'op van mijn jas Wie heeft die gevonden vroeg hy teleurgesteld. Dokter zegtwilt U medegaan Laat de wagen daar maar staan. En vader bibberde als een riet Toen de dokter hem in de kamer liet. Donderdag vervolg) maanden niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren een motorry- tuig doen stil houden: K. R. te Westkapelle 5 b. s. 5 d.h. straatschenderij L. de W. te Oost- en West-Souburg, berisping niet zorgen dat een door hem op den openbaren weg geplaatst voorwerp behoorlijk verlicht is P. K. te Serooskerke 10 b. s. 10 d. h. openbare dronkenschap L. P. te Middel burg 10 b. s. 10 d. h. een dier arbeid doen verrichten, welke kennelyk zijn krach ten te boven gaatW. D. te Middelburg, vrijspraak loopen over eens anders grond J. S„ M. de R„ C. v. K„ L. B. allen te Oost en West-Souburg J. J. S. te Middelburg L. I. L. te Koudekerke, allen 5 b. s. 5 d. h.Ch. J„ A. M„ beide te Koudekerke, ieder 3 b. s. 3 d. h. overtreding arbeids wet C. Ch. J. M. te Middelburg 2 m. 5 b. s. 5 d. h. voor iedere boete P. M. M. te Vlissingen 1 b. s. 1 d. h. in de provincie Zeeland handelen in strijd met het regle ment op wegen en voetpaden J. S. te Vrouwenpolder, P. de V. te Serooskerke, ieder 10 b. s. 10 d. h. als schipper van een vaartuig het letterteeken en nummer niet in het midden van het zeil geschilderd hebben J. S. te Arnemuiden 3 b. s. 3 d.h. een trein in zijn loop belemmeren P. S. te Serooskerke 3 b. s. 3 d. h. handelen in strijd met een der krachtens de land- bouwcrisiswet vastgestelde voorschriften A. F. te Meliskerke 5 b. s. 5 d. h.te Middelburg wateren buiten de bakken L. P. te Middelburg 3 b. s. 3 d. h. te Mid delburg anders dan met vergunning van, den burgemeester op straten openbare ver makelijkheden geven J. P. te Middelburg 0.50 b. s. 1 d. h. te Goes als muzikant zijn bedrijf op openbare straten uitoefenen zonder vergunning van den burgemeester J. v. B. te Goes 3 b. s. 1 w.t. te Goes op de openbare plaatsen wateren C. F. S. te Goes 3 b. s. 3 d. h. loopen op eenig wei land in den tijd gedurende de maanden No vember tot en met AprilA. K. te Nieuw en St. Joosland, geen straf. Het smokkeldrarna te Haelen. In den nacht van 7 op 8 October 1933 is te Haelen aan den Napoleonweg in de ga rage van de gebr. Puts, Driek Puts door verschillende messteken gedood. De dader, de koop: ,ian P. G. van Roy, wonende te Arnhem, meldde zich 's morgens by de ma rechaussee te Grathem, daar hy niet wist waar hij heen moest, daar het den geheelen nacht, terwijl hij in de bosschen had rond gezworven, sterk had geregend en hij klets nat was geworden. Hij zag er erbarmeiyk uit. Hy vertelde iemand gedood te hebben, maar beweerde dit uit zelfverdediging te hebben gedaan. Het bleek, dat dit moord- drama een smokkelgeschiedenis als achter grond had. De rechtbank te Roermond had Van Roy „Ik." ..U?En wat heeft u er dan mee gedaan „In mijn cassette gesloten." „Waarom deed u dat „Omdat ik niet wilde, dat u in ongele genheid zoudt raken." Gedurende een oogenblik zweeg hij en keek rrij slechts met een blik vol bewonde ring aan, tot hy vriendelijk vroeg „Dus u 1" ^ft ter wille van mij verzwe gen, r' u den knoop gevonden heeft „Als ik er van gesproken had, zou ik u al een heel slechten tegendienst bewezen hebben voor de edelmoedigheid, waarmee u mij het leven redde." „Zoudt u het naar vinden, als mij eenig leed overkwam „Zeker héél naar." „Miss Webb, ik had u dit niet moeten vragen. Vergeef het my, als ik er u meo beleedigd heb." „Je hebt my niet beleedigdO, Bill, hoe zou d t nu kunnen, na de wijze waarop „Stel mij niet op een te zware proef", mompelde hij en was zeer bleek geworden. „Het is maar het Leste, dat ik u nooit weer zie, miss Penny Ik vertrouw mijzelvcn niet i uw tegen woordighe' V' „Wat bedoel je daarmee Zeg' dat eens. Ik heb het reent, dat te weten." (Wordt vervolgd.) Ik wist, dat ik zijn beeld nu eenmaal uit mijn hart verbannen moest. Want was hij niet betrokken niet alleen bij het geheim van het verdwijnen van die arme Jennifer, maar ook bij hetgeen er verder op de pas torie voorviel Was hij niet de medeplich tige van spionnen, die misschien zelfs moor denaars waren Geheel vervuld van deze gedachten, schonk ik in 't minst geen aan dacht aan het gesprek van mijn cavalier. Wat verlangde ik toch om een oogenblik alleen te zijn en ook mijn enkel wat rust te gunnen, want die was nog niet geheel be komen van het verstuiken. Toen na afloop van den dans de luitenant mij een glas limonade ging halen, verdween ik ongemerkt uit de balzaal en ging langs een van de corridors, in de hoop daar een rustig plaatsje te veroveren. Al heel gauw kwam ik bij een paar openslaande deuren, die zeker toegang ga ven tot het balkon, dat op de Hoogstraat uitkwam, vanwaar de burgemeester altijd zijn proclamaties las. En daar ik dacht, dat het zoo heerlijk zou zijn, als ik hier wat van de frissche lucht kon genieten, was ik op het punt om naar buiten te gaan, toen ik

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 6