500 300 25 DONDERDAG 13 APRIL, EERSTE BLAD No. 72e Jaargang I93-# Uitgave: firma f. VAN Of VELDE Jr., IValstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66281 VerschijHt dageiijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN FROVINCIENIEUWS VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België. Duitschland en Frankrijk /3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz./3.20. Afzonderlijke nrs. 5cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 15 regels71.—alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING„DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Het bezoek van Minister de Wilde aan Zeeland. Bij het bezoek, dat de minister van bin- nenlandsche zaken, mr. J. A. de Wilde, ver gezeld van den secretaris-generaal van zijn departement, mr. K. J. Frederiks, Donder dag en Vrijdag a.s. aan Zeeland brengt, zal het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland met den Commissaris der Konin gin, den Minister gedurende zijn ganschen tocht begeleiden. Daartoe zullen de heeren den Minister bij de eerste plaats in Zeeland, welke door hem bezocht wordt, n.l. Kloe- tinge, opwachten. De Minister wordt' daar ongeveer 11 uur per auto verwacht. Na een samenzijn met B. en W. op het gemeente huis zal hij zich begeven naar Biezelinge, waar hij ter plaatse met de burgemeesters van Kapelle en Schore, een grenswijziging zal bespreken. Daarna begeeft hij zich naar Kapelle voor een conferentie met de burge meesters van Kapelle, Wemeldinge en Kat- tendijke, eveneens over een grenswijziging, waaraan zoo mogelijk een bezoek ter plaat se zal verb?nden worden. Omstreeks 1 uur zal de Minister zich vereenigen met B. en W. van Goes en Kloetinge aan een lunch in hotel „Central" te Goes. Vervolgens zal een bespreking plaats hebben over de grenswij ziging GoesKloetinge. Voor de lunch en de bespreking zijn 3 uur beschikbaar. De Minister begeeft zich vervolgens naar de maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, waar de directie den Minister omstreeks 5 uur verwacht en hem een thé aanbiedt. Na afloop daarvan wordt een diner gebruikt bij den Commissaris der Koningin te Middel burg, aan welk diner waarschijnlijk het college van Gedeputeerden en enkele burge meesters zullen aanzitten. Ook wordt ten huize van den Commissaris der Koningin overnacht. Vrijdagochtend te half negen vertrekken de auto's naar Veere, waar o.a. de herstel werkzaamheden van het raadhuis zullen worden bezichtigd. Daarna gaat de tocht naar Westkapelle, waar een bespreking met B. en W. zal plaats vinden in verband met de noodlijdendheid dier gemeente. Vervol gens wordt naar Vlissingen terug gereden, waar de burgemeester waarschijnlijk nog enkele bijzonderheden te bezichtigen zal ge ven, waarna de lunch bij den burgemeester zal worden gebruikt. Te half twee heeft een overtocht over de Schelde naar Breskens plaats, waarna door het vierde district, dus over Schoondijke en JJzendijke gereden wordt naar het vijfde district, waar bezien zal worden de gepro jecteerde grenswijziging Boschkapelle StoppeldijkOssenisseHengstdijk. Onge veer 7 uur heeft de terugtocht plaats van Walsoorden over de Schelde naar Hans- weert, waar de minister van het College van Gedeputeerden en den Commissaris der Koningin afscheid neemt om met mr. Fre deriks naar Den Haag terug te rijden. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer alhier heeft gisteravond haar jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden op de bovenzaal van café „Royal", Badhuis straat. Door den secretaris, den heer A. Mets Jr., werd het jaarverslag uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend In het laatste jaaroverzicht, dat onze burgemeester altijd bij de eerste zitting van het nieuwe jaar geeft, werden als licht punten voor onze Scheldestad gememoreerd het recordjaar voor het badbedrijf en den stijgenden lijn, waarin het vreemdelingen- bezoek zich beweegt. Naar aanleiding van deze tevredenstellende, geconstateerde fei ten stond in de „Vlissingsche Courant" in bet raadsoverzicht„De hoogst actieve Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer (V.V.V.) plukt reeds rijpe vruchten van haar energiek werken in het belang van onze badplaats. De resultaten van dit wer ken treden nu toch wel duidelijk naar vo ren en de voordeelen voor alle gemeentena- I ven van een druk vreemdelingenbezoek zijn veel grooter dan oppervlakkige beschou wers wel denken". Inderdaad is 1933 voor onze V.V.V. een wel zeer werkzaam jaar geweest. Voor een buitenstaander is V.V.V. werk, dat propa gandistisch en informatorisch hoofdzakelijk naar buiten gericht is, moeilijk te volgen en te waardeeren, temeer, waar van opbou- wenden arbeid niet steeds onmiddellijk gel- Öeljjk succes kan geoogst worden. De gun stige resultaten bewijzen, dat de V.V.V. onder de factoren, die samenwerken in het belang onzer Scheldestad, niet de minste is. Tevens blijkt, dat met het vormen van een regelmatige Nederlandsche clientèle he- bestuur met de intensieve en volhardende bewerking der overige provincies op den goeden weg is. Het jaar 1933 stond in het teelten der congressen, waarbij Grand Hotel „Britan nia" telkens weer 'n bijzonder gunstige ge legenheid blijkt. Aan alle congressen ver leende de V.V.V. de gevraagde medewer king, die steeds hartelijk op prijs werd ge steld. Het groote A.N.V.V. congres leidde het bestuur in samenwerking met de be sturen van Zeeuwsche zustervereenigingen zelf. De propagandistische waarde van deze zoo geslaagde congressen voor Vlissingen mag men gerust hoog schatten. De V.V, V.'ers, die het A.N.V.V. congres bezochten, waren niet alleen uiterst voldaan, doch zelfs geestdriftig over het gebodene. Zeer veel hoofdbrekens, besprekingen en voorzichti: rekenen heeft ook de financiering van laatstgenoemd congres gekost, doch het re sultaat viel ten slotte buitengewoon mee, in tegenstelling met de hooge onkosten el ders. Wel heeft Vlissingen den naam „Con- gresstad" met eere gevoerd. Moge dit zoo blijven Het secretariaat en het informatie-bureau verleenden wederom aan vele binnen- er buitenlanders de gewenschte service om trent het verblijf of verkeersgelegenheid voor Vlissingen en Walcheren. Behalve de congreswerkzaamheden en persartikelen werden behandeld ruim 1500 ingekomen brieven, veel uit het buitenland als Frank rijk, Amerika, Italië en Indië. Het trok de aandacht, dat steeds meer inlichtingen gevraagd worden, welke slechts zijdelings verband houden met het vreem delingenverkeer. De V.V.V. schijnt men al lengs te gaan beschouwen als een informa tie-bureau voor vele onderwerpen, die een stad betreffen. Op de gebruikelijke wijze is de propagan da gevoerd door het verspreiden van bro chures, gidsen, kaarten, foto's enz. Waar maar eenigszins mogelijk, trachten wij voortdurend persartikelen en foto's te plaatsen, gedachtig aan het „Frappez tou- jours". Onze bijdragen in verschillende pro gramma's en jaarboekjes mogen wij ook propagandistisch noemen. In 10.000 exem plaren is onze artistieke, door deskundigen zeer gunstig beoordeelde folder in 1933 de wereld ingegaan en doelmatig verspreid. Wij willen hierbij opmerken, dat dergelijk propaganda materiaal hooge kosten mee brengt, welke uitgave slechts mogelijk is, wanneer de daartoe aangewezenen hun aan deel tot de gezamenlijke actie bijdragen. Met parasiteeren op de offervaardigheid van de goedwillenden berokkent men zich zelf en het algemeen schade. Men vergete ook niet, dat bij de beperkte financiën hier slechts gezamenlijke actie mogelijk is. Opnieuw doen wjj een beroep op onze fo tografen. Tracht uw geslaagde foto's van Vlissingen, van de duinen, van Walcheren, van de Schelde te plaatsen of zendt ze ons hiertoe. Mooie, scherpe foto's zijn een uit stekende propaganda. Voor de vele gezelschappen, die een be zoek aan Vlissingen brachten, heeft de ver eeniging voorbereidende maatregelen ge troffen en plattegronden ter beschikking gesteld. Evenals vorige jaren droeg de vereeni ging bij aan de commissie van Nederland sche Noordzeebadplaatsen ten behoeve van onze publiciteit. Ook in het afgeloopen jaar kon de ver eeniging er niet in slagen een eigen ge bouwtje te verwerven. De huidige ongun stige economische toestanden werken voor deze uitgave niet mee. Op het A.N.V.V. congres diende de Vlis singsche V.V.V. twee moties in, die met al gemeene stemmen werden aangenomen. De eerste beoogde, gezien vooral de vele con currentie vlak over de grenzen, als alge meen landsbelang, een onbureaucratische behandeling van alle aangelegenheden, het vreemdelingenverkeer betreffende. In de tweede motie werd den betrokken instanties de uiterste zorg voor het behoud van schoonheid in het stads- en landschaps beeld en uitbanning van slordigheden aan bevolen, dus o.m. bestrijding van lintbe bouwing, bovengrondsche geleidingen, ont sierende reclame, een beter passenden bouwstijl, enz. Vermelden wij verder hier ook, van onze verschillende adressen in het bijzonder dat over het plaatsen van een richtingsbord naar het strand voor de auto's, die bij de strandtrap zeer vaak den oprij missen en dan gaan dwalen, alsook een schrijven aan den raad van beheer van de P.Z.E.M. Met klem hebben wij bij deze laatste aangedron gen de buitengewoon slordige, leelijke en tevens gevaarlijke bovengrondsche geleidin gen ondergrondsch te doen brengen. In een vriendelijk antwoord werd ons bericht, dat zooveel mogelijk deze algemeene wensch verwezenlijkt zal worden. Deze verwerke lijking zal ieder waardeeren, daar door een zoo net mogelijk uiterlijk de aantrekkelijk heid onzer stad, welke door de natuur over schitterende, langs de geheele Schelde- en zeekant tot algeheele vereeniging, exploita tie en uitbuiting te brengen, gegevens be schikt, ten zeerste verhoogd wordt. Om deze reden ook ten slotte juicht de V.V.V. iederen stap vooruit in de verbete ring van boulevards, plantsoenen en aspect van de stad toe, daar in den strijd om het „Vestigt u te Vlissingen" of „Bezoekt de badplaats Vlissingen" de stad zelve nu een maal de beste en meest welsprekende pro pagandiste moet zijn; Slechts dan ook rust de badplaatselijke ontwikkeling,naast een algemeen, soepele en zakelijke overheids- behandeling van alle toeristische kwesties, op een logische en gezonde basis.- Mogen de stijgende resultaten van pro paganda en „Kankurrenzfahigkeit" ook in de komende tijden verder voortgang hebben tot heil onzer stad. Een kort verslag van deze vergadering moge nog volgen. Waar de arbeid van de V.V.V. voor ieder Vlissinger van belang is, werken wij steeds gaarne mede tot zoo veel mogelijk publicee- ren en opwekken tot deelneming als lid en als belangstellende. Dank zij de gewaardeerde medewerking van „Gemeenschappelijk Belang" is het be zoek veel grooter dan anders. Onder algeheele instemming wordt het jaarverslag van den secretaris goedge- keurd.waarna den penningmeester eveneens onder dank der vergadering décharge wordt verleend. T r blijkt, dat de vereeniging telt 106 leden en een batig saldo heeft (ondanks het Congres) van 85.19. De aftredende bestuursleden worden bij acclamatie herkozen. Inderdaad wel tevre den kan de stad zijn over de bovendien voor haar uiterst goedkoope wijze, waar op de propaganda en service naar buiten gediend worden. Mededeeling wordt gedaan, dat 15.000 folders voor 1934 gedrukt zijn. 5000 hier van gingen reeds naar Engeland, 10.000 zul len in ons land, België en Noord-Frankrijk verspreid worden. Een levendige discussie ontspint zich over wat eventueel in 1934, behalve de gewone werkzaamheden, nog verder gedaan kan worden. Eensdeels stuiten vele geopperde denkbeelden af op de beperkte middelen, anderdeels behooren meerdere besproken te worden in de contactcommissie, daar zij buiten het onmiddellijk terrein der V.V.V. iggen. De wensch wordt geuit, dat die spoeeng weer eens bijeen geroepen zal wor den. Door verdeeling' van arbeid komt dan toch het noodige, wanneer er in de hoofd leiding samenwerking is, tot stand. Het bestuur en een gevormde commissie zullen de naar voren gebrachte plannen nader bestudeeren en uitwerken. Vermelden wij verder, dat o.m. bespro ken werd het zooken van nader contact met Brabr.nt en Limburg (Valkenburg) ten behoeve van weekends hier. Belangstelling is daar reeds gewekt door artikelen en foto's over Vlissingen en Walcheren, onze folder en adverteeren. Een der bestuursle den zal door persoon1-1;': bezoek in deze provincies bedoeld verblijf in Vlissingen trachten te bevorderen. Zakenlui en ieder, die er relaties heeft, kunnen medewerken door ook privé de aandacht op onze bad plaats te vestigen en er de mooie folder heen te sturen, in het bijzonder aan veree- nigings-adressen ook. Van bijna alle zijden werden er opmer kingen gemaakt over de nieuwe maatrege len, die voor het badbedrijf noodig worden geacht in het komende seizoen. Behalve dat de afrasteringen er niet veel toe bijdragen, dat de nette aanblik verhoogd wordt (het badgebouw zelf is ook al oud en der dagen zat), wordt algemeen de wensch uitgedrukt dat niet een teveel van beperkende bepa lingen de zoo aangename en genoeglijke familiesfeer, dat het Vlissingsche bad wer kelijk een uitstekende reputatie heeft ge geven, in de toekomst zal verstoren. In den loop der tijden is er bij een soepele en toch zeer toegewijde behandeling van het pu bliek door den thans scheidenden badchet een dusdanige geest gekweekt, die ten zeerste past bij den Vlissingschen volksaard van optimisme en vriendelijkheid, wat ieder vreemdeling zoo zeer apprecieert. De ver gadering droeg het bestuur op al het mo gelijke te doen, dat de sfeer zóó zou blijven. Den vreemdeling, die onze Scheldestad bezoekt, moet zooveel mogelijk ontspanning geboden worden. Daarom zal getracht wor den aan een weekend-verblijf te koppelen ook een tocht te water. Natuurlijk moet men dan beschikken over een flink aantal bezoekers. De tochten toch met de mailboot of de provinciale boot tijdens de congressen zijn buitengewoon ingeslagen, zoodat voort zetting hiervan zeer goed past in het pro gram van een verblijf te Vlissingen. De secretaris leest nog voor uit één der vele brieven ,,We komen weer terug. Er gaat o.i. een buitengewone bekoring uit van uw boulevards en uw gezellig strand". Hieruit blijkt weer, dat er werke lijk gewerkt wordt voor werkelijk aanwe zige gegevens. Ieder kan van zijn plaats, hoe dan ook, veel of weinig medewerken. Dat ieder dit ook doe. Onder dankzegging voor het goede be zoek en de zeer prettige discussie wordt op een laat uur deze vruchtbare vergadering gesloten. St. Nicolaas-Vereenïging. Voor een goed bezette zaal gaf gister avond de ,,St. Nicolaas-Vereeniging" in het Grand-Hotel „Britannia" een uitvoering, waarvan de baten bestemd zijn voor het bekende goede doel, nl. aan on- en minver mogende kinderen een gezelligen St. Nico- laasdag te bezorgen. Hoewel deze dag nog ver verwijderd is, is de vereeniging het gansche jaar door be zig op allerlei manieren gelden in te zame len, want het spreekt dat voor het beoogde doel heel wat geld noodig is. De heer Stoops, die de bijeenkomst open de, wees, na allen aanwezigen 't welkom te hebben toegeroepen, hier don ook op. Dezen avond waren een drietal grabbeltonnen op gesteld, waarvoor ruim 800 prijzen beschik- taart, enz. van deze 800 prijzen was ze- nuttige, o.a. enkele ponden vleesch, een taart, enz.van deze 830 prijzen was ze ker 80 door verschillende winkeliers aan de vereeniging geschonken, waarvoor spre ker hartelijk dank zegde. Sprei er deelde voorts mede, dat binnen kort weder een verloting zal worden ge houden en hij beval deze verloting in de be langstelling der ingezetenen aan. Fraaie prijzen, w.o. een keurig dressoir en dito schemerlamp, door leden der vereeniging zelf vervaardigd, zijn aan deze verloting verbonden. Door den heer Corns, van Beers werd de zen avond met zijn orkest voor de muzikale afwisseling en de begeleiding van den zang in de verschillende nummers van het pro gramma gezorgd, waai-van. hij evenals de dames en heeren van zijn ensemble, zich op lofwaardige wijze kweet. Het programma bestond uit een 9-tal nummers, welke alle door leden der veree niging werden opgevoerd, onder regie van den heer J. A. Ros, en uit volle overtuiging kunnen wij constateeren, dat hetgeen werd opgevoerd, zoowel in mimiek als zang en het gesproken woord, best was. Er schuil den onder deze werkende leden zeer goede krachten en het publiek toonde zich na elk nummer zeer dankbaar met applaus. De grimeering was bij den heer Frenks in goede handen. Zonder aan het andere tekort te doen, noemen wij afzonderlijk de nummers „S. O. S." en „Offers der Zee", welke door bun uitbeelding ontroerden. Vóór de pauze nam de heer Stoops nog maals het woord om een woord van wel kom toe te roepen aan den wethouder van onderwijs, den herr W. P. Edelman. Spre ker stelde diens belangstelling zeer op prijs en hij verzocht hem den dank van het be stuur over te brengen aan het college van Burg. en Weth. voor de steeds verleende medewerking. Spreker noemde zijn vereeniging er een bestaande uit „bedelaars", doch niet voor zich zelf, doch voor het arme kind. Hij bracht dank aan den heer Soerewijn voor het beschikbaar stellen der zaal en ten slotte aan den heer Van Beers en diens medewerkers voor de wijze waarop zij den avond gezellig wisten te maken en sprak de hoop uit, dat het orkest nog lange jaren met de vereeniging mocht samenwerken. Tijdens de pauze werd van de grabbel tonen een zeer druk gebruik gemaakt en kon men voor het geringe bedrag van 10 cent 'n mooien prijs bekomen. Het was dan ook aan den „grabbelton-winkel" verba zend druk en van malaise was hier geen sprake. Door den heer Amadio werd een mooie clarinet-solo geblazen, die onder groote aandacht werd aangehoord. Na de pauze werd opgevoerd het blijspel „Cornelia", hetwelk vlot en goed werd ge speeld en bij het publiek zeer voldeed. De St. Nicolaas-vereeniging kan weer op een goed geslaagden avond terugzien. Een huldiging. Nog enkele dagen en de heer J. P. van Krieken zal wegens het reeds bereiken van den 65-jarigen leeftijd, zijn betrekking van chef bij het gemeente-badbedrijf neerleggen. Verschillende baders (sters) en leden van. diverse vereenigingen hebben gemeend, den heer Van Krieken niet zonder meer uit hun midden te moeten laten vertrekken^ Bij andere bad- en/of zweminrichtingen is het de gewoonte om den leider of zwem meester na ieder seizoen een aandenken aan te bieden, als dank voor hetgeen, dat in het belang van de zwemmers is gedaan. Dit nu is by ons gemeente-badbedrrjf nim mer het geval geweest en daarom hebben eenige baders en leden uit verschillende vereenigingen het plan opgevat om den scheidenden chef thans een kleine hulde te bereiden. Om dit doel te bereiken is een comité gevormd. Dit comité is, dank zij de medewerking van vele ingezetenen, doch ook van baders (sters) buiten Vlissingen, in zijn pogingen Zaterdag 14 April a.s. ongeveer 8 uur n.m. hoopt het comité in de groote zaal van het Grand Hotel Britannia den heer Van Krieken namens vele baders (sters) en vereenigingen, waarmede hij in het het bij zonder de 14 jaren dat hij als chef van het badbedrijf is werkzaam geweest, doch ook voor dat hij deze betrekking aanvaardde, heeft samengewerkt een aandenken aan te bieden. De burgemeester dezer gemeente, tevens voorzitter van de commissie voor het ge meente badbedrijf, heeft zich bereid ver klaard, dit aandenken aan den heer Vaa Krieken uit te reiken. Na de uitreiking daarvan zal het Vlis- singseh Mannenkoor en de heer Adr. Hol- laers eenige liederen ten gehoore brengen, terwijl de Vlissingsche Turnvereeniging en de tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht-'* voor dien avond ook hun medewerking, hebben toegezegd, zoodat het aangename aan het nuttige wordt gekoppeld. Om 7 uur n.m. op dien dag zal de harmo* nie „St. Caecilia" voorafgegaan door be sturen van verschillende vereenigingen met hun vaandels vertrekken van de achter plaats van de v.m. kazerne Koning Willem Ut, over de Zeilmarkt, Walstraat, Badhuis straat, Koudekerksche weg Oost, naar het huis van den heer Van Krieken. Aldaar zal hij met zijn familie worden afgehaald om vervolgens langs den Koudekerkschen weg West naar Grand Hotel Britannia te gaan. Alle belangstellenden worden uitgenoo- digd uiterlijk 7.45 uur in „Britannia" aan wezig te zijn. Voorts verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. C. K. W. O. Dinsdag 17 en Woensdag 18 April a.s. hoopt C.K.W.O. haar leden wederom een mooien en aangenamen avond aan te bie den. Dan toch zal een feestavond worden gehouden, waarmede het winterseizoen ge sloten wordt. Medewerking op deze avonden zal wor den verleend dor den Vlissingschen dirigent den heer Th. Höfelein, die de muziek zal verzorgen en door mevr. BelgerDen Boer, die ons zal vergasten op eenige zangnum mers. Voorts wordt opgevoerd „Hoe het weeuwtje v.*t het „Hof van Holland" bevrijd werd", een vroolijk spel naar een novelle van Potgieter, onder regie van den heer P. A. Belger. De namen van deze medewerkers zeggen ons reeds genoeg en behoeven geen verdere aanbeveling. Voor nadere bijzonderheden venvijzen wij naar de in dit nummer voorkomende ad vertentie. MIDDELBURG Patrimonium. Woensdagavond hield de gewestelijke or ganisatie Zeeland van Patrimonium onder voorzitterschap van den heer W. A. den Hollander in het Militair Tehuis te Middel burg haar jaarvergadering. Van de 12 af- deelingen varen er 9 vertegenwoordigd. De voorzitter wees in zijn openingswoord op den druk der tijden, die ook „Patrimo nium" gevoelt. Nieuwe afdeelingen konden vorig jaar c ndanks de gevoerde propaganda niet worden opgericht. Er is helaas gebrek aan liefde voor de Chr. sociale beginselen. Op de leden rust de plicht die beginselen te propageeren en getrouw te arbeiden. De secretaris, de heer A. de Lange te Goes, bracht daarna zijn jaarverslag uit. Ook hij wees op het feit dat zoovele Chris tenen hun roeping op sociaal gebied niet zien, terwijl er anderen z'jn die wel belang stelling toonen voor den Car. socialen ar beid, maar toch de eigen plaats en taak van „Patrimonium" niet beseffen. Spreker wees op de twee gehouden dis- trictsvei'gaderingen, nl. te Goes en te Zie- rikzee, waarop nog wel geen direct tast bare i"Jit a ten werden waargenomen maar waarop het bestuur toch weer beter op de hoogte kwam met de toestanden en stroo-

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1