1000 500 300 25 Sen schattige baby... KOUSEN - HAMMING, WALSTRAAT PALMOLIVE DONDERDAG 29 MAART EERSTE BLAD ...de 2cep der Jeugd No. 75 72e Jaargang 1934 Uitgave: firma f. IIAH DE VELDE Ir.. Walstraat 58-60, Vlissingen. ïelel. 18. Postrekening 6628? Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PR0V1NC1EN1EUWS VUSSINGSCHE COURANT AB0NNEMENTSPK1|S: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn 12.20 per 3 maanden. Franco dooi het geheele rijk 2.50 Voor België, Duitschland en Frankrijk r3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. /3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1 -5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1 —5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 15 regels 11. -alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn O RATI S verze kerd legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bi| verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIüING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Extra-treinen op Pascben. Maandag 2 April zal een doorgaande sneltrein van Vlissingen naar Rotterdam. Den Haag en Amsterdam loopen. De trein vertrekt uit Vlissingen 18.38, Middelburg 18.49, Goes 19.09, Kruiningen-Ierseke 19.23. Bergen-op-Zoom 19.48. Aankomst Rotter dam 20.48, Den Haag 21.17 en Amsterdam 22.09. Sportafdeeling C.K.W.O. Gisteravond gaf de sportafdeeling der C.K.W.O. een prettig avondje voor de sport afdeeling in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen in de Palingstraat. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer C. de Zwart, heette hit alle aanwezigen welkom op dezen avond, speciaal belegd voor de adspiranten. Eenige tooneelnummers werden ten bes te gegeven door de damesafdeeling en de Het bezoek aan Zeelands tuin moge niet overdadig geweest zijn, toch is het nog steeds van dien aard, dat het perspectieven opent voor de toekomst en voor het heden .interessant genoeg is om te boeien en oc handen uit de mouwen te blijven steken. Het vreemdelingenbezoek levert voor Mid delburg een onmisbare bron van inkomsten op. Gelukkig is het, dat het ledental vrijwel op peil bleef, al hoopt de secretaris op een flinke aanwinst van nieuwe leden. EersL dan kan het werk aanmerkelijk worden uit gebreid. Jammer dat het gemeentebestuur de subsidie moest beperken, doch het be stuur blijft toch de gemeente dankbaar voor den steun evenals de Kamer van Koop handel. Het aantal bezoekers van het informatie bureau bedroeg in 1933, ondanks de slechte tijdsomstandigheden, meer dan in 1932. In het register plaatsten 1180 personen hun naam, onder wie zich 831 eigen landgenoo- ten bevonden. Verder 112 Engelschen, 32 Duitschers, 53 Franschen, 34 Amerikanen, 84 Belgen, 8 Zuid-Afrikaners, 9 Zwitsers, 2 Oost-Indiërs, 4 Oostenrijkers, 2 Italiane.i, 2 Scho-ten, 1 Australiër, 2 Zweden, 3 Ieren, 1 Tsjecho-Slovaak. Evenals altijd ging e »u massa propaganda materiaal de deur uit, o.a. de nieuwe folder in vier talen. Plannen zijn gesmeed voor een nieuw2 gids van Middelburg, die dezer dagen zal Middelburg J. Jobse, Serooskerke A. de Jobse, Serooskerke A. de Jonge, A. Kole, p. en t., beide Vlissingen S. F. Koole, Se rooskerke G. Krijger, C. Meijer, p., beide Middelburg Chr. Meijers, Zoutelande A. Poortvliet, Middelburg,A. van Rooijen, Biggekerke M. Vinke, Koudekerke J. P. de Vries, M. Wisse, t., A. Zwaai, p. t., allen Vlissingen. Afdeeling meubelmaken W. Bosschaart, Vlissingen J. J. Bouman, Souburg J. J. van Cleemput, Middelburg J. A. Daniëlse, M. van Gellekom, S. J. Groenendijk, p., allen Souburg L. J. v. d. Most, Vlissingen: Afdeeling schilderen J. Meliefste, p., Nieuw- en St. Joosland M'. Meulmeester, Vlissingen A. de Moor, Biggekerke J. Mijnheer, A. A. van Pagee, p.t., beide Mid delburg. Afdeeling smeden S. Davidse, Middel burg A. van Sighem, p., Westkapelle. Afdeeling electro-techniek J. Adriaanse, Middelburg F. Barth, VlissingenJ. A. Buijs, Middelburg A. Geldof, p. en t., Kou dekerke J. J. de Kraker, Nieuw- en St. Joosland J. Labruyère, Arnemuiden P. Leijnse, VlissingenM. J. Roelse, West kapelle K. Rijkse, Middelburg J. J. Schot, Middelburg T. J. Verhoef, Vlissingen J. L. Voskuil, p. en t., Domburg D. van 't Westende, Souburg. Afdeeling bankwerken J. Bak, W. Boo- jongens-afdeeling, oa. „Zoo groen als gras" „Zgn Excellentie" en „de Barbier" verdie nen extra vermelding en oogstten veel bij val. Met eenige declamatie van diverse heeren en een aanwezige grabbelton werd verder de avond aangenaam gevuld, terwijl de muziek zich tijdens het gebruik van ver- verschingen deed hooren. Dankbaar gingen alle kinderen hui* waarts, nadat deze wegeslaagde avond door den heer Gillissen met gebed was gesloten. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Van de begrafenis van H. M. de Konin gin-Moeder ontvingen wij een schitterende collectie foto's, welke een duidelijk beeld geven van deze plechtigheid, zoowel te 's-Gravenhage als te Delft. Engelsch-Nederlandsche dansavond. Wij brengen in herinnering dat op Zater dag 31 Maart in Grand Hotel Britannia een Engelsch-Nederlandsche avond van volki- dansen wordt gehouden. De toegang is vrij. Rijksveldwacht Bij Kon. besluit van 24 Maart is aan W. F. van Meerendonk, te Utrecht, op zijn ver zoek, met ingang van 1 April, eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van dis trictscommandant der rijksveldwacht, met dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. MIDDELBURG Vreemdelingenverkeer. Gisteravond vergaderde de Vereeniging tot Bevordering van het vreemdelingenver keer op Walcheren in haar bureel op de- Markt te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer mr. J. Moolenburgh, die erin &tjn openingswoord, na woorden van eer biedige hulde aan de nagedachtenis van de oningin-Moeder, op wees, dat de vereeni ging is blijven werken voor bezoek aan Middelburg en Walcheren. Dank bracht spr. aan hen, die hun krachten gaven aan het verschijnen van een nieuwen folder. De stadhuisbelichting had ook nu weer groot succes en mocht zich mede verheugen in de belangstelling van den nieuwen bur gemeester. De ringrijderij was weder een ongekend succes gezien den moeilijken tijd. Aan het congres van de A. N. V. V. V. te Vlissingen heeft de vereeniging ook medegewerkt, o.a. met een ontvangst in de St. Joris. De proeve met een beiaardconcert op den stadhuistoren is niet geslaagd, het bleek c»;p de Markt te rumoerig. Dank bracht spr. aan de Provinciale en gemeentelijke autori teiten, waarmede hij heeft mogen samen werken. De secretaris, de heer mr. J. Adriaanse. bracht daarna het verslag over 1933 uit, waarin hij er op wijst, dat financieele mo?i- lijkheden velen dwingen reizen uit- of af ie stellen, waardoor ook stad en eiland den te rugslag op het gebied van vreemdelingen bezoek ondervinden. En toch mag men over het resultaat van het streven der vereeni ging ook voor 1932 piet ontevreden zijn verschenen, deze gids belooft een groote aanwinst voor het reclame-materiaal te v/orden. Het verslag werd goedgekeurd en daarna tot bestuursleden herkozen de heeren K Blaauw, mr. H. Doorenbos en mr. J. Moo lenburgh. Ambachtsschool te Middelburg, Hedenmorgen had in de Concert en Ge hoorzaal de jaarlijksche bijeenkomst plaats, waarin mededeeling werd gedaan van de namen der leerlingen van de Ambachts school, die bevorderd zijn of die een diplo ma hebben gekregen. Van de leerlingen der eerste klasse in de afdeelingen timmeren en bankwerken kre gen de zes met het hoogst aantal punten een prijs. Van de eerste naar de tweede klasse zijn bevorderd Afdeeling timmerenC. Abrahamse, MiddelburgA. Adamse, Veere, p.t. J. J. van den Berg, Vlissingen, p. C. Geldof, Koudekerke A. J. Gooze, Souburg A. Hurjsman, Koudekerke, p.t.P. Izeboud, Serooskerke, p.t. T. D. Joziasse, Souburg P. de Kam, Oostkapelle J. van Luijk, Vlis singen P. Mesu, St. Laurens, F. Poortvliet, Arnemuiden, t.S. F. Postma, Westkapel le A. van Schaik, SouburgC. Schout, Vlissingen J. F. v. d. Ven, Middelburg B. Wattel, Koudekerke, p.t. Afdeeling meubelmaken L. Davidse, St. Laurens L. Geleijn, D. W. Hack, A. Jonge- pier, p, allen te Vlissingen M. P. Minder- houd, p. en t. J. Vader, S. J. Wiltenburg, p, allen te Souburg. Afdeeling electro-techniek en bankwer ken J. P. C. Ebert, p., SouburgP. Hoots- man, t., J. van Houte, S. Linders, allen Vlissingen A. Maas, Koudekerke W. A. Meulblok, t., A. Minderhout, I. J. T. Post, allen Vlissingen H. J. van Sparrentak D. A. Steketee, t.J. Vogel, p., allen Middel burg L. van Wallenburg, p.t. P. Wouter- se, beiden Souburg J. T. van Molenbroek, p., Koudekerke M. H. Nagtegaal, Vlissin gen P. de Schipper, P. Simpelaar, beide Middelburg; A. Verhage, Souburg, p.; A. Wolf p. en t., Middelburg. Afdeeling schilderen M. Boone, Koude kerke G. Holtkamp, p., Vlissingen J. Louws, St. Laurens J. J. v. d. Slot, Se rooskerke, p.A. Steutel, Middelburg. Afdeeling smeden J. Matthijsse, Dom burg en L. A. van Sighem, p.t., Westka pelle. Afdeeling bankwerkenJ. Barbé, t., Oostende Chr. Bimmel, p.t., Souburg J. F. Burgs, Middelburg J. van Dijk, p., Vlis singen W. Falhaber, Middelburg J. Gel- dof, Veere A. J. van Hoeve, Koudekerke W. F. den Hollander, Middelburg W. de Kam, Souburg A, W. Kik, Middelburg J. Komejan, Melislcerke B. C. Kortenbout, Vlissingen N. Meijjer, Grijpskerke F. W. Ratelband, p.t., Souburg C. H. Ruck, p.t., Middelburg I. de Rijke, Souburg. Van de 2e naar de 3e klasse zijn de vol gende leerlingan bevorderd, waarbij zij met 70 of meer een prgs kregen. Afdeeling timmeren J. W. Christaanse. p., Koudekerke C. Coppoolse, p., Grijps kerke W. Dingemanse, p., Middelburg L. van Eenennaam, ArnemuidenJ. Herj- stek, p.3 Middelburg G, M. Hubrechsen, ne, beide Oostkapelle I. Dellebeker, p. en t. P. Dellebeker, p.t., beide Middelburg C. Flipse, Koudekerke A. van Hoorn, Sou burg I. van Keulen, Koudekerke J. Kod de, p., Zoutelande J. Krijtenberg, Koude kerke J. Kusse, t., Arnemuiden J. Leijn se, t.} Ritthem C. vaa der Linde, .Middel burg J. van Loo, Souburg J. Minderhoud, p.t., P. Simonse, I. Tange, p.t., allen Mid delburg A. W. Vader, Arnemuiden C. Wakkee, Middelburg P. J. Way, Vlissin gen A. Wijsveld, Souburg. De volgende leerlingen der derde klasse ontvingen een diploma en zij met 7 of meer tevens een prijs. Afdeeling timmeren J. K. Crucq, Arne muiden J. P. van Dijke, Middelburg L. Dingemanse, Zoutelande I. J. Cuiran, Sou burg, A. van Hee, p.t., Wissekerke J. K. de Kam, p., Domburg W. J. Krijger, Mid delburg P, Leenhouts, t., Arnemuiden J. Looise, p., Koudekerke P. Lijnse, p.t., Rit them J. van Maldegem, Souburg J. S. Maljaars, Koudekerke A. Maranis, Dom burg A. Meerman, Souburg K. Mijnheer, Middelburg K. Rutgers, p., Vlissingen J. J. Schout, p.t., Ritthem J. Suurmond, Sou burg P. Tilroe, Middelburg E. Wielema- ker, Koudekerke. Afdeeling meubelinaken P. Koster, Mid delburg M. A. de Rugter, p., Vlissingen J. Willemse, p., Middelburg. Afdeeling huisschilderen J. J. van Aart en, p., Middelburg L. Cupido, p., Vlissin gen A. Davidse, p., Brigdamme A. J. Kabboord, p., H. Kingmans, beide Middel burg P. Maas, Domburg F. M. Meijer, Middelburg J. C. de Wolf, Veere. Afdeeling electro-techniek P. van Aart- sen, p., MiddelburgH. van Antwerpen, 's-Heer Arendskerke H. Broodman, Mid delburg P. Kesteloo, Koudekerke P. D. Klufper, Souburg M. C. Kroon, Middel burg J. H. Loesberg, Vlissingen P. Mesie, Zoutelande A. Barent, Vlissingen J. Polderman, Middelburg J. S. van Sluijs, Zoutelande C. Steketee, SouburgF. J. A. Walraven, p.t., Vlissingen. Afdeeling bankwerken L. Akkerdaas, Domburg Th. de Bakker, Middelburg H. Biesvelt t., Vlissingen B. Groenenberg, H. Hozee, beide Middelburg G. K. H. Huijs- kens, J. Huijskens, beide Vlissingen A-L'. Janse, Souburg Andr. Janse, Middelburg P. Joosse, Souburg J. Kuiper, A. Lampert, beide Middelburg R. van der Mast, p.t., SouburgB. Meulmeester, Arnemuiden J. Sturm, p.t., S. de Vos, p., beide Middelburg. Afdeeling smedenW. Leijnse, Zoute lande. Stoomtram maatschappij Breskens— Maldeghem N.V. In de gisteren te Middelburg gehouden vergadering van aandeelhouders der N.V. Stoomtram maatschappij BreskensMal deghem is de heer W. F. K. Lenshoek te Kloetinge tot commissaris herkozen. De behandeling van de balans en de winst- en verliesrekening werd tot later uitgesteld. BIGGEKERKE Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de gemeente raad, In treffende bewoordingen memoreer Ja, lief is hij, die kleine jongen! Maar zijn goede humeur, zijn vriendelijk lachende oogen zijn niets dan de uiterlijke kentee- kenen van een volmaakte ge zondheid. Zij bewijzen slechts, dat hij op de juiste manier wordtverzorgd! Zijn teere, rose huid is gaaf, omdat zijn moeder uitsluitend Palmolive zeep ge bruikt voor zijn badje. Want Palmolive, waarin rijke hoeveelheden olijf- en palmoliën verwerkt worden, is weldoend en verzachtend, zelfs voor de overgevoelige huid van baby. En wat goed is voor baby, is stellig ook goed voor Uw huid! de de voorzitter het groote verlies, dat het gansche volk heeft geleden door den dood van de Koningin-Moeder spreker deelde mede, dat daags na het overlijden door het dagelijksch bestuur een telegram van deel neming aan H. M. de koningin is gezonden. Aangezien het de eerste vergadering was in het jaar, spra1- de voorritter een toepas selijk woord. Mededeeling werd gedaan van het besluit van den minister van ïinanciën, dat de kor ting op de uitkeering uit het gemeentefonds op 4 ot iS gesteld. Aan de gemeente Veere is verschuldigd voor pensioensbijdragen van den gewezen secretaris de" gezondheidscommissie 46.22 en aan den keuringsdienst van waren is voor 3934 een bijdrage verschuldigd van 106.37. Ged. .-aten hebben den grondslag der kosten voor de verbetering van den weg binnen de gemeente bepaald op 20.658.41, waarvan 75 uit het wegenfonds zal wor den uitgekeerd. Besloten wordt aan Ged. Staten dank te betuigen voor de vlotte me dewerking, welke tot de financiering van dit werk eeft geleid. De voorzitter deelt mede, uat de beplan ting van de oude. begraafplaats .og niet is gevorderd. 3ij de verschillende gehouden besprekingen zijn vele opmerkingen ge maakt, welke evenwel later grootendeels zijn weggewerkt, met uitzondering van de beplanting aan de noordzijde, waarin de kerkvoogdij geen vergrav g wenscht toe te laten, wat zeer gewenscht is om het geheel te effenen en zonder kosten van grondver- voer en -aankoop een mooi geheel te ma ken. Burg. en Weth. achten het gewenscht de zaak voorloopig te laten rusten en aan de kerkvoogdij te vragen, welke voorwaar den er worden gesteld, al wordt gevreesd dat er in het vervolg weinig van zal komen, gelet op de moeilijkheden, welke zich nu reeds hebben voorgedaan. Aldus besloten. De voorzitter deelt het resultaat mede van de besprekingen met den inspecteur der volkshuisvesting over de wijziging der bouwverordening, waarbij verschillende be zwaren zijn opgelost. Mitsdien wordt beslo ten de verlangde wijzigingen aan te bren gen. Hierbij is ook besproken de bebouwing der duinstreek in aansluiting op het uit breidingsplan van Koudekerke. Burg. en Weth. stellen mitsdien voor een weg te projecteeren langs de duinen over het ge heele grondgebied teneinde in de toekomst het bouwen op een ordelijke wijze mogelijk te maken en zoo mogelijk de vronen dei gemeente als bouwgrond te verkoopen. Ten einde een ordelijke bebouwing langs den ge dachten weg te verkrijgen wordt voorge steld hiervoor een rooilijn aan te geven en voorschriften voor bebouwing vast te stel len. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Besloten wordt in de politieverordening een bepaling op te nemen, waarbjj het ver boden is zich in of aan de landzijde der dui nen te vertoonen in badcostuum zonder dat daarover een-badmantel wordt gedragen. Besloten wordt verlenging van subsidie voor de werkverschaffing aan te vragen en den b treffenden post te verhoogen met. 400. Burg. en Weth. stellen voor niet in te gaan op het schrijven van het Nationaal Crisis-Comité om 32 beschikbaar te stel len voor verstrekking van kleeding, dek king en schoeisel voor werkloozen, waar voor het comité een ge'.ijk bedrag beschik baar stelt. Burg. en Weth. meenen, dat dit een werk van weinig resultaat en veel on dank zal zijn, terwijl de verdeeling veel moeilijkheden zal baren. De heer P. Janse voelt er voor om hier mede eens een proef te nemen. Hij is ervan overtuigd, dat inderdaad de behoefte er is en gelet op dit aanbod en een aanwijzing* hoe bij de verdeeling kan worden gehan deld, meent hij dat het mogelijke dient te worden gedaan. Het geven van geld, bijv. in den vorm van kolentoeslag, zooals dezm winter is gedaan, acht hij verkeerd, omdat het geld dan in vele gevallen niet wordt besteed voor het doel dat er mede worcis beoogd. De heer Lampert voelt er ook iets voor. omdat de groote gezinnen er mede zullen zijn gebaat. Besloten wordt het bedrag be schikbaar te stellen. Naar - ■,"1 leiding van de noodige wijzigin gen in de begrooting 1933 deelt de voorzit ter mede, dat bij het opnemen van den stand der financiën over dat jaar een be vredigend resultaat is verkregen. OOSTBURG Gemeenteraad. De gemeenteraad kwam gisteren in vol tallige zitting bijeen en werd door dén voor zitter geopend met een herdenkingswoord, gewijd aan wijlen H. M. de Koningin-Moe» der, waarna hij voorlas het telegram, door hem, namens de gemeente, als bewijs vau deelneming aan H. M. de Koningin gezou- den. Een en ander werd door de leden en andere aanwezigen staande aangehoord, waarna gedurende een minuut stilt in acnt werd genomen. Van de A. R. kiesvereeniging was sen verzoek ingekomen over te gaan tot nee heffen van een vermakelijkheidsbelasting, waarbij adressante verwondering uitsprak, dat tot nu toe in Oostburg nog geen vero dening daarvoor bestaat, immers in de laatste jaren zrjn met de wielerbaan en de inrichting van het beursgebouw tot con certzaal, enz., de vermakelijkheden verba zend toegenomen. Een tegen-adres was ingekomen van de besturen der wielerbaan, de N.V. tot ex ploitatie van het Beursgebouw en de voet balvereniging, en de herbergiersvereeni- ging dit goed gemotiveerde adres hield '■•et verzoek eerstgenoemd adres niet aan te nemen op grond van het algemeen belang en het belang van de direct betrokkenen, waarbij gewezen weid og het bezoeken dier

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1