GEMENGD NIEUWS MARINE EN LEGER UIT DRAAD EN LUCHT FAILLISSEMENTEN WISSELKOERSEN MARKTBERICHTEN r terugge. i den heer den heer verorde. oorgesteld verorde* I voor het .SC>-IE van het hehhen aat geno de span- einde gc- heeft slegd, dat het con- olkenhond a geruch* ;n. Sedert wat deze staatslie- gewijzigd- officieele •wijt hoo- officieele het den inval der urde. De teren ook overvloed lie zij z°u niet op- propa- dat 80 z. die de gebruikt itig v;aS' ïen en de den nazi- Iregecring tegen de iet offici* luiten, jomst van Irlandsche jen toe die hem zeide hij- Wil nen hou- ms komt i ?n andei dagen.» rnaaf I hoop d over I litgele?^ rernrcdefl internationale stappen tegen Duitschland zal overgaan. Toen Dollfuss de aangehaalde woorden sprak, had hij juist een uitvoerige bespreking gehouden met de gezanten van Engeland en Frankrijk. De regeering ziet zich klaarblijkelijk on der den druk der gebeurtenissen op politiek gebied, zoowel als onder dien op econo misch gebied verplicht nu eens voorgoed aan de moeilijkheden met het Duitsche rijk en de nazi-beweging in Oostenrijk een ein de te maken. de verjaardag van de nationale revolutie in duitschland. De verjaardag van de nationale revolutie in Duitschland op 30 Januari wordt geviei d zonder groote feestelijkheden. Bjj de verkiezing van 5 Maart 1933 heeft de leider vier jaar tijd geëischt om zija plannen ten uitvoer te leggen. Het was de nationaal-socialistische regeering trots alle reeds bereikte vooruitgang natuurlijk niet mogelijk den grooten nood in een enkel jaar meester te worden. Ontelbare volksgenoo- ten moeten nog lijden onder de gevolgen van het liberale wanbestuur. Daarom moet de eenige viering van den 30sten Januan hierin bestaan dat dezen noodlijdenden volksgenooten de kameraadschapsgeest va de geheele Duitsche natie bewezen wordt. Op de bereidwilligheid van het Duitsche volk tot het brengen van offers wordt dit maal niet 'n beroep gedaan door 'n alge- meene collecte, maar iedereen kan op dien dag uiting geven aan zijn dank door een noodlijdende volksgenoot een bijzondere vreugde te bereiden, b.v. door hem ten eten te vragen of met hem naar een theater ot concert te gaan. Wanneer de volksgemeen schap zich door' zulk een stil feest nog nauwer aaneensluit zal dat de schoonste dank aan den leide.* zijn en tevens een be vordering van zijn werk. de financieel® schandalen in frankrijk, De Kamercommissie heeft gisteren be raadslaagd over de moties, die bij de debat ten over de financieele schandalen in de Kamer zijn ingediend. Het gaat om de mo ties van de rechterzijde, door Ybarnegary, Tardieu en anderen ingediend, waarin de benoeming van een parlementaire commis sie van onderzoek van 44 leden wordt ver langd en om de emoties van de linkerzijde, waarin de regeering met het onderzoek be last blijft- Naar verluidt, zal de afgevaar digde voor Algiers, die in de Kamercom missie zitting heeft, een bemiddelingsvoor stel indienen, volgens hetwelk de commis sie niet uit fc4, doch slechts uit 22 leden zal bestaan en slechts tot taak zal hebben de politieke verantwoordelijkheid vast te stel len. Intusschen gaan de financieele schan dalen steeds verder. .v Thans heeft weer de Bretonsche Bank Perron surséance van betaling aange vraagd. Verklaard wordt, dat de bank door het faillissement van twee groote klanten in moeilijkheden is gekomen. Te Quimpol, waar het voornaamste filiaal van de bank gevestigd is, ontstond groote opwinding, zoodat de gendarmerie versterkt moest worden. Te Tours is de bankier Junot in hechtenis genomen, die verdacht wordt eenige honderdduizenden francs ten nadeele yan zijn cliënten verduisterd te hebben. de verdediging van de belgische oostergrens. De correspondent van „het Vad." te Brus sel meldt, dat minister Devèze Dinsdag en Woensdag zfln inspectiereis in het Oosten van het land heeft voortgezet. De minister van landsverdediging heeft bijzonder veel aandacht gewijd aan het bijna voltooide fort te Eben-Smael, op enkele kilometers van Maastricht, en op de verdedigingslinies in Limburg. In militaire kringen bestaat groote belangstelling voor de verdediging van Limburg, daar meer en meer de mee ning veld wint, dat een invallende Duitsche legermacht zich het hoofd niet zal stooten aan het vestingcomplex in de provincie Luik en liever een omtrekkende beweging zal uitvoeren door Nedehlandsch Limburg en Noord-Brabant, in de richting van Ant werpen, Brussel, de VJaamsche kust en Noord-Frankrijk. In verband met de permanente grensbe waking wordt van goedingelichte zjjde ver zekerd, dat de regeering er ernstig aan denkt het sedert het einde van den oorlog ontbonden 14e reg. infanterie weer in het leven te roepen. Dit zou dan garnizoen hou den in het Maasstadje Holi (Huy) en te Namen. Wat de toepassing, ln geval van oorlog, van de bepalingen van het Fransch-Bel- gisch militair accoord betreft, heeft mi nister Devèze de zekerheid, dat de Fran- sche troepenhulp niet zou uitblijven. De sectoren, die door deze troepen zouden worden bezet, zijn nu reeds bekend. Van de Belgische wielrijders-af deelingen en Ardensche jagers wordt alleen verlangd dat zij niet zouden wijken alvorens de Franschen ter plaatse zijn. In de provincie Luxemburg worden trouwens verscheidene defensielinies achter elkaar en niet één enkele linie, zooals vroeger is gemeld in gereedheid gebracht. Tegen September a.s. zal het Luxemburgsche grensgebied in drie sectorenVielsahn, Bastenaken en Aarlen, ieder onder het bevel van een kolonel, ver deeld zijrn het ontwapeningsvraagstuk. De Fransche pers is over het algemeen weinig tevreden over de officieuse berich ten uit Londen over een bemiddelingspoging der Briteche regeering, die deze te Berlijn en Parijs zou willen wagen. De „Excelsior" acht de vooruitzichten op succes der Britsche bemiddeling twijfelach tig. Ook MacDonald maakt zich ongetwij feld geen illusies. Hij zou echter in groote verlegenheid raken en in de publieke opinie „zwijgen» kan alles zeggen Hilversum hield vrjf minuten (Voor een onverwacht bericht, Waar heel Holland van verstomde) Oók zijn omroepmondje iicht. Ziet wij vonden dat eerbiedig (Mits het zoo ook was bedoeld) Want een „Hunnendood" te sterven Wordt door ieder meegevoeld. Vijf minuten was behoorlijk. De conventie eischt dat ook. Anders ging het mensch'lijk voelen Heelemaal wel van de kook. In die vijf minuten zwijgen Sprak in stilte toch ons hart. In die vijf minuten zwijgen Lag een spanne tijds van smart. En die vijf minuten zwijgen Werden nuttiglijk besteed. Want ons rechtsgevoel sprak luider Dan dat „Hil-ver-sum" ooit deed. „Vijf minuten" was behoorlijk Dat was heelemaal geen kuur. Maar op Zaterdag dan zwijgt men Liefst maar „Vierentwintig uur" Haveewee. in Engeland zou nog meer verontrust wor den, wanneer Frankrijk het aanbod zou aanvaarden op voorwaarde, dat Engeland zwart op wit de verantwoordelijkheid voor alle mogelijke gevolgen op zich zou nemen Ook de „Figaro" is sceptisch en schrijft, dat het Engelsche bemiddelingsvoorstel hierop neerkomt, dat Duitschland een aan tal dingen wordt toegestaan, zonder de ge ringste tegenprestatie en slechts terwille van de vrijheid. In „Le Jour" komt een artikel voor, waarin wordt opgemerkt, dat de Opperste Oorlogsraad en de Opperste Raad van de fensie niet geraadpleegd zijn bij de nieuwste ontwapeningsplannen. Het „Journal" toont de onhoudbaarheid der ontwapeningspogingen aan met het voorbeeld van de geschiedenis der ontwape ning ter zee. Geen land heeft de toegestane maximum-grens van vlootbewapening over schreden en niettemin is de wanverhouding tusschen de behoefte der verschillende lan den duidelijk gebleken. Ook het politieke bankroet der vloot-ontwapeningsovereen- komsten is duidelijk gebleken. Tusschen Frankrijk en Italië is een rivaliteit ont staan, die vroeger niet bestond. In Enge land is een gevoel van onveiligheid ont staan, zooals men het zelfs in de ergste dagen van den Fransch-Engelschen bewa peningswedstrijd niet heeft gekend. Ame rika en Japan zijn zoo argwanend gewor den, dat men er zich ernstig bezorgd over maakt Nooit is duidelijker het dwaze ka rakter aan het licht gekomen van'de the orie, dat men door bewapeningsvoorschrif ten de veiligheid zou kunnen waarborgen. De betrekkingen tusschen de volken worden bedreigd door de hartstochten, die men niet onder controle kan stellen en door die poli tieke conflicten, die niet op papier geregeld kunnen worden, doch in de eerste plaats door het verstoorde economische evenwicht. KERK EN STAAT IN DUITSCHLAND. De rijkscommissaris voor justitie Frank heeft 'n rede gehouden te Augsburg, waar in hij o.a. zeideDe revolutie heeft ons op het gebied van het recht eindelijk de moge lijkheid gegeven om 't recht op de elemen ten van ras en volk op te bouwen. De dui delijke bekentenis tot den staat des rechts is een teeken van kracht, van de nat.-soc. regeering. Alleen de staat van Adolf Hitler kan het wagen, op een onafhankelijken rechter te vertrouwen. Het valt te betreu ren als de justitie tot harde maatregelen haar toevlucht moet nemen. In dit verband herinnerde de minister aan het vonnis dat zoo juist tegen de drie katholieke geeste lijken te Munchen is uitgesproken. Ook de katholieke priesters zijn verplicht van vroeg tot laat dienaars van de nieuwe volksgemeenschap te zijn. De justitie mag ook voor het priesterlijke gewaad niet te rugdeinzen. Het gaat niet aan dat de justi tie zich zou moeten buigen voor een of an der speciaal beroep. Verder zei dr. Frank dat ieder politicus zal moeten begrijpen, dat de tijd voorbij is die eenmaal in Beieren getriomfeerd heeft. De Christelijke kerk geniet In hooge mate de bescherming van den staat en van het Duitsche recht. Wij beletten echter, aldus Frank, dat deze bescherming gebruikt wordt voor aanvallen op kerk en staat. De aartsbisschop van Bamberg heeft een rede gehouden, waarin hg o.a. zeide dat er onder de geestelijken geen vijandigheid te gen den staat mocht bestaan. Het volk heeft zich voor den nieuwen staatsvorm uitgesproken. Ook de kerk heeft hem er kend. De katholieke kerk zal niet alleen uit verstandelijke overwegingen den nieu wen staat haar kracht ter beschikking stellen. Zij is daartoe door haar leer ook streng verplicht. Met verwijzing naar de jongste rede van den Beierscïien staats minister Wagner verzekerde de aartsbis schop, dat de katholieke geestelijkheid vast besloten is den nieuwen staat te steunen. DE VERDEDIGING VAN ZUID-AFRIKA. Volgens een verklaring van generaal Brink, secretaris voor de Landsverdediging, aan „Die Burger" bestaat het plan tot in voering van. den militairen dienstplicht in Zuid-Afrika voor jongelui tusschen 17 en 25 jaar, op gelijke wijze als deze voor den wereldoorlog bestond. Tevens zal langs het geheele kustgebied de luchtverdediging worden georganiseerd. „Die Burger", die thans onder leiding van Malan oppositie-orgaan is geworden, beween dat dit plan een onderdeel zou vormen van het algemeene dominiale verdedigingsplan, da.t zou zijn uitgewerkt og d,e jongste imperiale conferentie te Londen, waar ook de betrokken ministers voor Landsverdediging aanwezig waren. Het blad wijst er op, dat het een feit is, dat ook Australië thans bezig is met de practische uitwerking van een soortge lijk schema. amerika's vloot. Het Witte Huis heeft heden geweigerd zich uit te spreken over de vraag, of de Amerikaansche oorlogsvloot zal worden uitgebreid tot de hoogste grens, welke door het Londensche vlootverdrag is toegestaan Algemeen schijnt men echter geneigd te zijn tot uitbreiding van de vloot. In kringen der marine wenscht men bovendien een vermeerdering der lucht strijdkrachten om de nieuwe kruisers met vliegtuigen te kunnen uitrusten. Het Huis van afgevaardigden, dat tot nog toe meestal afwijzend tegenover de wenschen van de admiraliteit heeft ge staan, schijnt ditmaal voor het in de com missie reeds aangenomen wetsontwerp inzake de uitbreiding der oorlogsvloot te zullen stemmen. De dageiyksche berichten in de Ameri kaansche pers, welke gewag maken van 'n groeiende spanning tusschen Rusland en Japan, stellen de openbai'e meening de be- teekenis van een sterke oorlogsvloot steeds duidelijker voor oogen. Verscheidene bladen rekenen reeds tegen het komende voorjaar op het uitbreken van een oorlog in het Verre Oosten. Ondere deze omstandigheden is ook het congres van meening, dat de positie der Vereenigdc Staten in den Stillen Oceaan door een sterke vloot beschermd moet worden. De uitbreiding van de vloot blijkt vooral daarom bijzonder noodzakelijk, omdat Ja pan openlijk te kennen geeft, dat het de in 1936 afloopende vlootverdragen van Washington en Londen niet in den tegen- woordigen vorm wil vernieuwen, doch aan- spraak maakt op vlootpariteit met Enge land en de Vereenigde Staten. Deze pariteitseisch wordt in de Ameri kaansche pers algemeen als een bewijs opgevat voor de Japansche aanvalsplannen. In dit verband is het van beteekenis, dat. president Roosevelt en de gezant Bullitt in hun jongste verklaringen bijzondereu nadruk hebben gelegd op de vredelievend heid der sovjet-regeering. Een ernstige scheeps brand. Op de Jangtsekiang is een ramp van grooten omvang voorgevallen. Door een kleine ontploffing ontstond op een passagiersschip een brand, die zien snel uitbreidde en waaraan ongeveer 175 passagiers ten offer vielen. De overlevenden Verhalen dat het schip en de lichter, die werd gesleept, met ka toen en talk waren geladen, en bovendien stampvol waren met passagiers. De vlam men grepen met groote snelheid om zich heen. De passagiers en de bemanning wierpen zich in het ijskoude water, waarin zg spoedig omkwamen. Er werden 34 overlevenden, die op de commandobrug waren gevlucht, door een Chineesch schip gered. Na de afschaffing der drooglegging in Amerika. Prof. dr. Adolf Keller te Genève schrijftdat de kerken in Noord-Amerika door de afschaffing van de prohibitie, de drooglegging, in een moeilijk parket zyn geraakt. Dat de prohibitie afgeschaft moest worden was duidelijk het alcohol genot werd er niet door belet, de jeugd v^erd niet van de alcohol verleiding ver lost, de donkere practijken der onderwe reld werden er wakker door geroepen en de bevolking werd tot lichtvaardig over treden der wet en minachting der wetge ving verleid. Maar voor de kerken is net geval het moeilijkst, wijl zij de grootste propagandisten voor de prohibitie waren, aan deze wetgeving haar geestelijke ide alen verbonden en nu de beschaming over de mislukking het meest op de kerken valt. De jongste vergadering van de Ame rikaansche Raad van kerken zag dezen toe stand onder de oogen en. sprak uit, dat de kerken moeten erkennen, dat de poging om de menschen tot het goede te dwingen in het gegeven geval mislukt is, maar dat de kerken thans des te meer moeten waken dat niet nu in een ander uiterste wordt vervallenuitgesproken wordt, dat de strijd tegen drankmisbruik en drankmis standen, zij het dan ook op nieuwe en ande re basis, met dezelfde geestelijke kracht ook onder de nieuwe omstandigheden moet worden gestreden, namelgk onder het volk in den paedagogischen weg en bij de over heid, opdat de alcoholhandel van partij politiek worde bevrijd, het profijtmotief zooveel mogelijk uitgeschakeld worde, een strenge controle op de productie en de ver koop van alcohol worde uitgeoefend en een staatsregeling der wetgeving de locale wetgeving ter zake steune. Eenprettige gevange nis. De politie heeft dezer dagen plot seling een inval gedaan in de gevangenis op Welfare-eiland nabg New-York. Het bleek, dat er een dictatuur was gevestigd door een Italiaanschen gevangene, genaamd Rao, die den scepter zwaaide over zg'n Italiaansche lotgenooten. Een Ier, genaamd Cleary, was dictator van de Iersche af deeling. Bij een onderzoek van de cellen kwamen narcotica, alcoholica, dolken en andere wapenen te voorschijn, terwijl ook een honderdtal postduiven ont dekt werden, die blijkbaar door de veroor deelden gebruikt werden om met behulp van seinen in contact te blijven met ban dieten buiten de gevangenis. De directeur van de gevangenis en een aantal cipiers zijn ontslagen. Nieuwe reddingbooten. De Koninklijke Engelsche Reddiugmaat- schappij heeft vier nieuwe motorredding- booten in bestelling, die in den nazomer zullen worden afgeleverd. Z\j krijgen elk een bemanning van 7 koppen en kunnen -30 passagiers bergen. Zij krijgen Cromer (Nor folk), Maryport (Cumberland), Coverack (Cornwallis) en Flamborongh (Yorkshire) tot station. Op het oogenblik onderhoudt de maatschappij 120 motorbooten en 54 roei- en zeilbooten op de Britsche en Ier sche kusten. Opgave van overgeplaatste onderofficie ren der marine Sergeant der mariniers K. A. H. de Best van Wachtschip Willemsoord naar Kaz. O.zdt. bootsman C. N. de Rijk van idem naar Schorpioen Serg.-macht. C. G. Vrijer van Wachtschip Vlissingen naar Medusa Idem J. A. Boeije van Schorpioen naar Wachtschip Vlissingen idem A. Duine van Van Speijk naar Nautilus idem J. J. Lam- merts van Nautilus naar Wachtschip Wil lemsoord idem A. Visch van Medusa naar Wachtschip Vlissingen idem A. J. Eve- raers van Friso naar idem opper-torpmr. F. A. W. Keijzer van T.A. Hellevoetsluis naar Schorpioen Serg.-idem G. L. Log- mans van idem naar idem maj.-torpmr. L. L. Ellerman van Schorpioen naar Afd. Mars. R'dam en geplaatst bij den afbouw van de XVHl te Schiedam majoor-mon teur F. Meppelink van idem naar idem als voren de plaatsing bg den afbouw van de K XVHI van den opper-monteur C. K. Bog- netteau en majoor-torpedomaker W. N. Bouman wordt ingetrokken. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Het ligt in het voornemen van den voorzitter de Eerste Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdag 6 Februari des avonds te half 9, ter behan deling van hot wetsontwerp tot bevorde ring van de samenwerking van tramwegen in den Achterhoek van Gelderland. Woens dag 7 Februari, des v.m. 11 uur, zal een aanvang worden gemaakt met de algemee ne beschouwingen over de rijksbegrooting van 1934. De desbetreffende memorie van antwoord wordt, naar wij vernemen, eerst daags verwacht. indische dollar-schuld bewijzen. 's-GRAVENHAGE. (c.b.) Medegedeeld wordt dat in verband met de vele ingeko men verzoeken van houders van Indische dollar-schuldbewijzen, die buitenlands ver toeven en daardoor niet in de gelegenheid zijn hun stukken tijdig ter conversie in te leveren, een regeling is getroffen, waar door ook deze houders hun schuldbewijzen t.z.t. kunnen inruilen op basis van 2.50 per dollar, mits zrj hun voornemen daartoe vóór 15 Februari 1934 kenbaar maken bij de 2e afdeeling van het ministerie van ko- ONDEB SCHEIDINGEN DOOR DEN EX-KEIZER. DOORN. (V. D.) Ter gelegenheid van den 75sten verjaardag van den Duitschen ex- keizer is de heer G. Nieboer, Kaiserlich Haupt-gartner van Huize Doorn, verleend de gouden medaille van de Huisorde van Hohenzollera en aan 8 tuinlieden, die den ex-keizer sinds 1920 dienden, de medaille 2e klasse van. de Kon. Huisorde van de Hohenzollems. de straf aan de vara. AMSTERDAM (V-D. De minister van binnenlandsche zaken, gezien het schrijven van de Vereeniging Arb. Radio- Amateurs (V.A.R.A. Hilversum) van 20 Januari 1934, houdende verzoek om intrek king van de beslissing genomen bij zijn be schikking van 17 Januari no. 10, waarbij aan de V.A.R.A. de bevoegdheid is ontno men tot het doen van uitzending op Zater dag 27 Januari 1934, deelt aan genoemde vereeniging mede dat er ook na overweging van de tegen zijn beslissing van 17 Januari no. 10 door de V.A.R.A. aangevoerde be zwaren en na hernieuwde overweging van de gronden waarop die beslissing berust, geen termen heeft kunnen vinden daar op terug te komen. philips in het gelijk gesteld. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De Hooge Raad heeft heden arrest gewezen in een kwestie tusschen de N.V. Tungsram Elec- triciteits maatschappij te Zurich en de N.V. Philips' Gloeilampenfabriek te Eindhoven. De zaak liep over eenige Ned. Octrooien betrekking hebbende op radio-lampen en waarvan Philips houdster is. Philips stelde in kort geding voor den president van de Haagsclie rechtbank, dat Tungsram radio lampen in den handel bracht, die inbreuk maakten op voormelde octrooien, waardoor Philips groote schade leed. Philips vorder de dat de president een algemeen verbod zou uitvaardigen, om Philips' op deze oc trooien steunende rechten te schenden. De president wees deze vordering af. In hooger beroep achtte het Gerechtshof te 's-Gravenhage de zienswijze van den president niet juis.t Daarenboven was bet Hof yoorloopig van ooi deel dat deze Tungsram lampen op een dezer octrooieti inbreuk maakte. Het Hof vernietigde het vonnis in kort geding gewezen en wees de vordering van Philips toe. De N.V. Tungsram kwam van deze uit spraak in cassatie bij den Hoogen Raaci^ die heden haar beroep verworpen heeft. verduistering. AMSTERDAM. (V.D.) De vierde Kamei/ der arrondissements-rechtbank veroordeel de heden den gewezen koster van de Nieu we kerk alhier, wegens verduistering meer dere malen gepleegd tot een gevangenis straf van 1 jaar en 6 maanden. De ma# had in den loop der jaren groote bedragen aan collecte-gelden, samen 13.000, tea eigen bate aangewend. Hij was in handen gevallen van woekeraars. In de dagvaarding waren 6 gevallen tot een totaal bedrag va a 2000 ten laste gelegd. De verdediger had voorwaardelijk gepleit. BRANDEN. ALKMAAR. (V. D.) Hedenmorgen om-» streeks kwart voor vier werd de Alkmaar- sche brandweer gealarmeerd voor een ge® vaarlijken brand in dc Langestraat alhier, waar zij bij aankomst het winkelhuis vars den heer Van Zaaiingen van onder tot bo« ben in lichte laaie aantrof. Terstond werdl met 8 stralen water gegeven. Het geheel© pand, waarin een dameshoeden- en bont zaak was ondergebracht, brandde van on der tot boven uit. De bewoners, man en vrouw, konden zich met veel moeite in vei* ligheid brengen. Het naastliggend pand, filiaal van de firma C. Jamin, werd oole door het vuur aangetast. De 2 bovenverdie pingen brandden geheel uit, terwijl de win kel veel waterschade bekwam. Van heC groote damesmode-magazijn van de firma Meyer, dat aan den overkant is gelegen, sprongen alle ruiten. In de étalage begon nen de wassen poppen te smelten. Het café „de Bierbron", rechts van hefl perceel waar de brand was ontstaan, be kwam aanzienlijke brand- en waterschade, terwijl het achter het brandende percee! gelegen winkelhuis van den opticien M, Kater ook waterschade be. vam. De oorzaak van den brand is waarschijn lijk. te wijten aan het vallen van vonken uit een brandende kachel, welke in den winkel stond. De schade, welke zeer aan zienlijk is, wordt door verzekering gedekt* de ontwapeningsonderhan delingen. LONDEN. (V. D.) Binnenkort zal ee# Britsche nota worden overhandigd aah Ber lijn, Parijs en Rome betreffende de ontwa- penings-onderbandelingen. Deze nota zaS waarschijnlijk in een witboek worden gepu bliceerd. een bigamist doodgeslagen. WARSCHAU. (V.D.) Te Malewski irt lolen trad een zekere Ryske Wyat met een jonge vrouw in het huwelijk. Na kor ten tijd wekte het gedrag van haar man argwaan brj de vrouw, die een onderzoek instelde en tot de ontstellende ontdekking kwam dat zij de vijfde vrouw was, waar mee haar man was getrouwd, zonder dat hij zich van de andere vrouwen had laten Scheiden. Zij zocht en kreeg contact met de 4 andere echtgenooten van haar man en», arrangeerde een bijeenkomst, waarop zg hun aller man uitnoodigde. Er ontstond een woordenwisseling, waarbij de vrouwen zoo danig in woede ontstaken, dat zij den man aanvielen en mishandelden, zoodat hij dood bleef liggen. Geëindigd zijn de faillissementen van C* A. Huigh. destijds caféhouder te Schoon- rijke en M. Vroegop, handelaar in uien t© Terneuzen, curator rar. W. K. H. Dieleraan, door het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst. Noteering van heden, 26 Januari, des nam. 3 uur. (Officieel). Londen 7.80% Berlijn 58.90 Parfis ƒ9.7814; Brussel 34.69 Zwitserland 48.21 New-York 1.57%. groenten veiling middelburg. 25 Januari. Appels i zure bellefleur 214 ct„ goud- relnet 1020 ct., campagne 111 ct., ster appel 20 ct., tante Dora 612 ct., grauw- zoet 313 ct., armgaard 714 ct., zoet© bellefleur 28 ct., zure Meigroen 48 ct., Rozendalers 8 ct., pipping 49 ct., Lands berger reinet 10 ct., roode bakker 8—11 ct., huismanszoet 26 ct., wagenaar 12 ct., reine d'or 46 ct., bezoeting 5—10 ct., peren kleiperen 611 ct., St. Reray 911 ct., bergamotten 13 ct., machelperen 7 ct., gieser wildeman 12 ct., pondspeer 12 ct., alles per K.G. eierveiling middelburg. Op de veiling waren 16.000 eieren aan gevoerd. Witte kipeieren 5254 k.G. ƒ3.05, 54—56 k.G. ƒ3.33—ƒ3.49, 56—58 K.G. ƒ3.84—ƒ3.93, 58—60 ƒ4.16—ƒ4.21, 60—62 K.G. ƒ4.38—ƒ4.40, 62—64 k.G, 4.504.57 bruine kipeieren 5658 K.G. 4.12. 58—60 K.G. 4.38, 60—62 K.G. ƒ4.50. 62—64 K.G. ƒ4.58, 64—66 K.G. ƒ4.61, eendeieren Z4.22.

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 3