1000 500 300 150 100 25 DINSDAG 16 JANUARI EERSTE BLAD stads^eiTprovsncienieuws NO. 13 72e Jaargang 19341 Uitgave: firma f. UAH OE VELDE Jr.. Walslraat 58-80, Vlissingen.Telel. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers- middelburg. VLISSINCSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België. Duitschland en Frankrijk /3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 13.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bi] abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels 11.—alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit numr.:er bestaat uit 2 bladen De scheepvaartbeweging. Aan een statistiek van de scheepvaart beweging" in ons land in 1933, opgenomen in het „Handelsblad" ontleenen wij het vol gende Vlissingen. Het wetsontwerp tot oprichting van de N.V. „Haven van Vlissingen" en tot het sluiten van een overeenkomst met deze vennnootschap betreffende de exploitatie, de erfpacht, het gebruik van havens, ha venterreinen en de daartoe behoorende in richtingen alsmede tot toekennig van de bevoegdheid tot het heffen van rechten, werd 12 Januari 1933 door de Eerste Ka mer aangenomen. De nieuwe buitenhaven, op 17 April 1931 officieel geopend, werd in aanleg voltooid. Met de verdere inrichting van de haven (met een wateroppervlakte van 35 ha) w.o. plaatsing van kranen, verwacht men tegen einde 1934 of begin 1935 gereed te zullen komen. De totale goederenomslag in de haven van en naar zee bedroeg in JanuariNo vember 1933 305.624 ton, tegen 217.171 ton in dezelfde periode van 1932 waarvan resp. 262.531 en 174.883 ton geleverde bun kerkolen aan Nederlandsche en buiten- landsche schepen. Ternenzen. Inzake den bouw van een nieuwe groote sluis te Ter Neuzen, door het gemeente bestuur van Gent siuds 1913 gevraagd wordend, kon, niettegenstaande herhaalde onderhandelingen tusschen de Nederland sche en de Belgische regeering, mede in verband met andere belangen, tot dusver geen overeenstemming worden bereikt. Hoewel de Nederlandsche regeering in November 1932 bij de Tweede Kamer een wetsontwerp indiende voor onteigeningen, noodzakelijk voor de ontworpen uitbreiding der havenwerken van Ter Neuzen, welker totale kosten op 9.350.000 werden begroot, kwam in de jongste begrooting van het departement van waterstaat dienaangaan de nog niets voor. Slechts werd voor ver betering van het kanaal van Ter Neuzen 109.000 uitgetrokken. Niettegenstaande de minder gunstige spoorwegtarieven van Ter Neuzen naar het achterland voor het transito-vervoer van massale goederen, heeft deze haven zich merkwaardik kunnen ontwikkelen. Betreffende 't scheepvaartverkeer langs Ter Neuzen diene dat van Januari tot en met November 1933 in de haven van Gent arriveerden 1658 zeeschepen met 1.809.221 Moorsoni tons, tegen 1915 schepen met 1.954.445 tons in dezelfde periode van '32. Het inkomend verkeer en de goederen omslagen te Gent waren in de onderstaan de jaren als volgt 1930 aangek, zeesch. 2761, netto tons 2.938.775, gelost metr. tons 6.879.209, gela den metr. tons 3.060.758 1931 resp. 2540, 2.573.813, 5.249.246 en 3.287.026 1932 2117, 2.139.641, 3.980.341 en 2.619.689 Ja- nuari/October 1933 1509, 1.635.028,1.781.895 en 640.739 Januari/October 1932 1790, 1.801.798, 1.767.701 en 1.164.886. De uitgaande goederenbeweging liep in 1933 dus wel zeer sterk achteruit. Een jubileum bjj de Vrijwillige Brandweer. Brandmeester J. A. van Dierendonck. 1909—1934. Ter gelegenheid van het 25-jarig brand meesterschap van den heer J. A. van Die rendonck werd gisteravond vanwege het college van commandant en brandmeesters der Vrijwillige Brandweer een receptie ge houden in het Grand Hotel Bi-itannia. Tus schen een dubbele haag van geüniformeer de brandwachts, die het saluut brachten, werden de jubilaris en zijn echtgenoote de gezellig aangekleede en met vele bloem stukken versierde blauwe zaal binnenge leid door den Brandweer-commandant en mevr. Agterberg, waarbij mevr. van Die rendonck een fraai bloemstuk werd aange boden door mej. Loes Agterberg. Dat de heer van Dierendonck zich in een bijzon dere sympathie mag verheugen, bleek wel uit het feit, dat velen hem en zijii familie kwamen complimenteeren. Behalve vrien den en kennissen en het volledige Vrijwil lige Brandweercorps, waren aanwezig- bur gemeester van Woelderen, burgemeester Bronkers als voorzitter van de afdeeling Walcheren van de Koninklijke Nederland sche Brandweeryereeniging, de commissa ris van politie de heer Gasinjet, de onder commandant van de marine, dc heer Vree- de, de officier van gezondheid der K.N.M. dr. de Mooy, de directeur van de Kon. Mrj. „de Schelde" de heer Arie Smit, de oud commandant der Brandweer de heer Wa- melsfelder, de 2e luitenant de Wit namens den garnizoens-commandant, de inspecteur van Damme en brigadier Pasveer, namens het politie-corps, oud-collega's van de Kon. Mij. „de Schelde" enz. Bloemstukken wa ren gezonden door de afdeeling machine- teekenkamer van de Kon. Mij „de Schelde", de Middenstands-vereeniging „Gemeen schappelijk Belang", het bestuur van het St. Joseph Ziekenhuis, het politie-corps al hier enz., terwijl velen in schriftelijken of telegrafischen vorm hun gelukwenschen hadden kenbaar gemaakt. Nadat de heer Agterberg den aanwezi gen h<~t welkom had toegeroepen en had dank gezegd voor hunne tegenwoordigheid, richtte burgemeester van Woelderen het woord tot den jubileerenden brandmeester. Spr. achtte het zich een groot voorrecht den heer van Dierendonck te mogen com plimenteeren met zijn 25-jarig brandmees terschap, daar deze de nestor is van net corps en een dergelijk jubileum onder de brandmeesters niet veel zal voorkomen. Dc heer van Woelderen memoreerde voorts de verdiensten van den jubilaris, die op eea respactabelen leeftijd nog onder-comman dant van de brandweer is en wiens werk zaamheden steeds gewaardeerd werden door zijn functie te laten aanpassen aan de voortschrijdende techniek en outillage, zoo dat hij thans commandant is van de motor spuit. Doch ook de Koninklijke Nederland sche Brandweervereeniging heeft de be kwaamheden en de activiteit van den heer van Dierendonck erkend door hem op voor dracht van B. en W. van Vlissingen een onderscheiding te verleenen, welke spora disch gegeven wordt en voor zoover spr. weet nog nimmer in Zeeland werd uitge reikt. De burgemeester las daarop voor, dat de K.N.B. den heer van Dierendonck een diploma heeft toegekend wegens 25 jaar brandweerdienst met den volgenden staat van dienst8 Jan. 1909 2e brand meester, 26 April 1915 adj. opper-brand- meester, 17 Aug. 1920 le brandmeester bij de stoombrandspuit tevens plaatsvervan gend commandant. Daarna hechtte de bur gemeester den jubilaris het aan het diplo ma verbonden eereteeken, een bronzen kruis met lint, op de borst. De heer van Woelderen was ervan overtuigd, gezien den goeden geest bij de Vlissingsche Vrijwillig Brandweer, dat deze onderscheiding door het geheele corps met vreugde en instem ming zal worden begroet en stelde daarom drie cheers in op den gedecoreerde, waar mede alle aanwezigen spontaan instemden. Vervolgens wees de commandant, de heer Agterberg, op de aangename samen werking, welke er steeds tusschen den heer van Dierendonck en het geheele corps be staat. De arbeid van den jubilaris ken merkt zich steeds door bescheidenheid, zijn leiding valt niet op, maar ze is er en voert tot een kalme, geregelde werking. Doch niet alleen de heer van Dierendonck jubi leert, zeide spr., ook mevr. van Dieren donck viert een zilveren feest. In dit ver band memoreerde spr. het medeleven van de dames in het vrijwillig opgenomen werk van den man, dat voor haar toch enkele schaduwzijden heeft, doch waardoor zij ook deelgenoote worden in de presta ties van den echtvriend. Voor deze mede- werking buiten het corps zeide de comman dant allen hartelijk dank. Alsnu deed de jongste brandmeester, de heer Meyer, voorlezing van een bijzonder toepasselijk gedicht, waarin de vroolijke noot niet ontbreekt, vervaardigd door on zen stadgenoot, den heer H. Wijtenburg. De heer C. J. van der Eyk had dezen lier zang in sierlijke rondschriftletters op pa pier gesteld, terwijl de heer van der Steen zijn krachten gegeven had aan een hijbe- hoorende oorkonde, welke uitnemend ge slaagd is. Een penteekening symboliseert de grootste branden, welke onze stad ge teisterd hebben St. Jacobskerk en Ned- pam. Boven den omhoog kringelenden rook ontwaren we de ruïnes van de Lange Delft met op den achtergrond de Lange Jan als herinnering aan de ramp, welke de hoofd stad trof en de hulp door onze brandweer aldaar geboden. Een motorspuit met hemel waarts gerichte straalpijpen symboliseert de kracht van onze Vrijwillige Brandweer. Een zilveren lint met lakstempel van de gemeente Vlissingen siert dit getuigenis. Behalve dit aardige souvenir ontving de heer van Dierendonck van het college van commandant en brandmeesters een door den heer van der Steen geschilderd aquarel in lijst, voorstellende het Beursgebouw daags na den brand (de laatste groote brand alhier in de afgeloopen 25 jaar). Voorwaar eeri keurig werkstuk en een prachtig ge vonden attentie Namens de brandwachts voerde daarop de oudste brandweerman, de heer van der Grijp, het woord, die den heer vaïi Dieren donck hartelijk dank bracht -voor de op rechte, humane samenwerking en als tolk van de beste gevoelens, welke elk brand weerman voor den jubileerenden brand meester koestert, een fraaie mand met bloemen aanbood. Nog sprak de oud-commandant, de heer Wemelsfelder, die den ouden tijd en de oude garde nog eens ophaalde en verklaar de altijd buitengewoon prettig met den heer van Dierendonck te hebben samengewerkt. Het verheugde spr. dat deze de 25 jaar had vol mogen maken en dankte hem voor ae gedurende zijn commandantschap onder vonden medewerking en steun. De verschillende met applaus onder streepte toespraken werden door den heer van Dierendonck, die zichtbaar getroffen was door zooveel bewijzen van appreciatie en aanhankelijkheid, met een woord van welgemeenden dank beantwoord. De pers fotograaf van „Ons Zeeland" zorgde, dat het moment, waarop de burgemeester den jubilaris zijn onderscheiding op de borst speldde, alsmede, de jubilaris in de bloe metjes met den burgervader omringd door het gansche corps, op de gevoelige plaat werden vereeuwigd. Ververschingen werden aangeboden. Dat den jubilaris daarbij menige heildronk werd gewijd, zal men begrijpen. Na het offi- cieele gedeelte bleef men in intiemen kring nog eenige oogenblikken genoeglijk bijeen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling alhier staan a2s werkzoe kenden ingeschreven 1 drukker, 1 behanger, 31 grondwerkers, 2 loodgieters, 1 mandenmaker, 2 mastie- kers, 19 metselaars, 20 opperlieden, 62 schilders, 9 stucadoors, 68 timmerlieden, 9 ververs, 2 betonwerkers, 2 vlechters, 2 wa terbouwkundige opzichters, 1 mach. hout bewerker, 3 meubelmakers, 5 politoerders, 5 stoffeerders, 9 kleermakers (w.o. 1 vrou- wel.), 1 wasscher, 3 schoenmakers, 562 me taalbewerkers, 6 bierbottelaars/drankberei- ders, 11 brood/banketbakkers, 3 koks, 1 aide. 4 slagers, 1 tuinman, 9 magazijnbe dienden, 2 reizigers/agenten, 6 winkelbe dienden, 1 besteller, 7 chauffeurs, 15 kell- ners, 24 loopers, 2 portiers, 4 sleepers, 38 transportarbeiders, 24 kantoorbedienden (w.o. 2 vrouwel.), 1 teekenaar, 2 verpleeg sters, 5 onderwijzers (w.o. 2 vrouwel.), 5 winkeljuffrouws, 1 huishoudster, 19 dienst boden, 3 werksters, 44 varensgezellen (w.o. stuurlui, machinisten, matrozen, stokers, enz.) en 109 losse arbeiders. Totaal 1167 ingeschrevenen, waarvan 129 in de werkverschaffing. Vorige week 1217 personen. AIzoo een vermindering van 50 werkzoe kenden. Het Vara-toonecl. Concertgebouw. Had gisterenmiddag om half 5 het Vara- tooneel een gansche schare van kleinere Vara-luisteraars kostelijk vermaakt, 's avonds om 8 uur ving een voorstelling aan van „Daar zijn ze" voor een uitverkocht huis. Alvorens de voorstelling een aanvang nam, richtte de voorzitter een woord van welkom tot de aanwezigen. Vervolgens bood een vlagcommissie aan het bestuur dei* afdeeling Vlissingen een mooie, nieuwe vlag aan, welke door den voorzitter met eenige woorden van dank werd aanvaard en waarbij deze tegelijkertijd een dankbe tuiging richtte tot de afdeeling Souburg voor de aanbieding van een metalen stan daard. Daarna werd door het Vara-tooneel de spotternij in 3 tafereelen „Daar zijn ze" voor het voetlicht gebracht. De aanwezigen hebben nu persoonlijk kennis kunnen ma ken met de populaire figuren uit den Vara- omroep Teun de Klepperman, de Dorps barbier en Omar de Dertiende. Dezé drie figuren, voorgesteld door Willem van Ca- pellen, den maker der spotternijJan Lemaire en Adolf Bouwmeester, waren de personen om wie zich de handeling in elk der drie tarereelen samentrok en die door hun geestig spel de heele zaal onophoudelijk in vroolijke stemming brachten, zóó zelfs, dat het enkele malen een gedeelte van het gesprokene verloren deed gaan. Wat heb ben we genoten van het volle kleurige too- neel op de Markt hij de pomp. op dien woe- ligen Zaterdagavond in Nergenshuizen, toen Teun de geschiedenis van zijn ziekte vertelde Wat heeft de dorpsbarbier, die telkens ophield met het inzeepen der klan ten om zich tot een ander te wenden met „een oogenblikje asjeblieft" ons kostelijk vermaakt met zijn rake opmerkingen Wat was de veldwachter, die Teun en Tijmen op de bon bracht wegens overtreding van het uniformverbod, met die opmerking ad rem! Wat een mooie mengeling van Oostersch decorum en Westersche ongegeneerdheid gaf Adolf Bouwmeester niet te genieten. En wat was er een werk gemaakt van de kleeding en de ensceneering van dat derde tafereel, waar de Groot-Vizier la note gaie in vormde. We hebben in dat tafereel ook kunnen genieten van het spel van Willem van Capellen (Teun) en Tijmen (den boeren jongeman), die kostelijk den pseudo-sultan en diens zoon speelden. Luid applaus, dat ook na het eerste en tweede tafereel geklonken had, beloonde het Vara-tooneel aan het eind voor den aardigen avond, dien het de Vlissingsche afdeeling had aangeboden. Van de gelegenheid, aie hem de decor wisseling van het eerste en het tweede be drijf bood, maakte de heer Lebon, penning meester van het hoofdbestuur der Vara ge bruik om eenige woorden tot de aanwezi gen te richten. Hij ving aan met de verge lijking van November 1925, toen de Vara op papier 500 leden had, terwijl ze er nu werkelijk 100.000 heeft. Ze is technisch de beste en heeft een veel grooter aantal te genstanders dan in 1925, wat voor een groot deel te wijten is aan het feit, dat de Vara de politiek, speciaal de arbeiders-po litiek uit den omroep wil weren. Spreker stipt eenige moeilijkheden aan, waarmee de Vara te worstelen heeft en speciaal de hetze, die in het afgeloopen jaar tegen haar is opgezet en haalde de staaltjes van den Oostenrijkschen sportman en Viruly aan, die niet voor de microfoon mochten spreken. Ook besprak de heer Lebon de beweging voor Nationale eenheid, waarmee hij een beetje den spot dreef. Dan maakte hij gewag van het feit, dat de burgerlijke pers het goede en grootsche in de Vara- uitzendingen doodzweeg (aankomst Peli kaan), terwijl ook van grootsche demon straties in het geheel niets werd vermeld. Besproken werd ook de last veroorzaakt door de censuur, die er op uit was te wa ken voor veiligheid van den staat, voor de openbare orde en de goede zeden, die ook wel eens in 't gdrang kwamen volgens spreker by de andere omroepen. Met een krachtig woord van opwekking om lid te worden van de Vara, besloot spreker zijn luid-toegejuichte speech. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdingïial. De huldiging van de „Pelikaan"-beman ning te Roosendaal op Zondag jl. Het omwisselen der golflengten op de Sein- toestellenfabriek te Hilversum in den nacht van Zondag op Maandag. De installatie van den nieuwen burgemeester van Utrecht, mr. dr. Ter Pelkwrjk. Het 25-jarig be staan der Coöp. Ver. „Centraal Beheer" de feestvergadering in het Koloniaal Insti tuut. Afscheid van den burgemeester van Alkmaar, mr. W. C. Wendelaar. Eenige interessante foto's van het kruiende ijs uit het IJsselmeer tegen den afsluitdijk van de Zuiderzee. Een gebarenrede op het kerk hof te Muiderberg voor doofstommen. De Rotterdamsche vrijwillige brandweer in uniform. Een gezonken sleepboot te Rot terdam, gelicht. Het Nederlandsch Collegium in de Cité Universitaire te Parijs. Gisterenmiddag had in de raadzaal te Middelburg een bijeenkomst plaats, onder voorzitterschap van den heer M. Fernhout, burgemeester, voor de installatie van het Provinciaal Comité voor Zeeland voor de inzameling van gelden voor den afbouw van de inrichting van het Nederlandsch Collegium in de Cité Universitaire te Parijs. In de vergadering, die werd bijgewoond door den heer mr. A. R. Zimmerman, voor zitter van het algemeen werkcomité, waren verder aanwezig de heeren mr. J. M. Pilaar, secretaris-penningmeester van het Provin ciaal-comité, dr. W. F. Stutterheim, mr. J. F. van Deinse, mr. G. F. Baron thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg jhr. F. Beelaerts van Blokland, allen te Middel burg J. M. van Bommel van Vloten en S. A. Leopold, beide te Goes dr. H. de Noo Bzn. te Vlissingen, H. G. J. Gunning te Iersekejhr. mr. A. F. C. de Casembroot te Westkapelle, A. van der Have te Kapelle, mr. dr. R. W. graaf van Lynden te Koude- kerke en ir. J. Ph. van Dalsum te Oostburg. Bericht van verhindering was ingekomen van de heeren C. A. van Woelderen en A. Staverman te VlissingenJ. C. A. Bannink te Zierikzee mr. A. J. van der Hoeven te Tholen, B. A. Th. M. Truffino te Hulst en A. Mijs te Oostburg. De burgemeester heeft in zijn openings woord alle heeren welkom geheeten en in het bijzonder mr. Zimmerman. Spr. zeide verheugd te zijn, dat allen zich hebben laten vinden om deel van het comité uit te ma ken,, omdat als het hen is gegaan als spre ker, dan hebben zij even getwijfeld in hunne beslissing. Men wordt al zoovele malen ge roepen aan acties van allerlei aard intro ductie te geven met een beroep op de offer vaardigheid. Men moet zich als initiatief nemer beperking opleggen, want er is zoo velerlei belang te behartigen, waarvan de geldelijke verzorging, juist nu, bijzondere krachtsinspanning vordert. Ook van de kringen tot welke men zich voor dit doel zal hebben te wenden. Drieëerlei overweging zal desondanks al len in dit comité hebben bijeengebracht. In de eerste plaats, het geldt hier de bevor dering van een wel hooggesteld, maar niet onbereikbaar ideaal, van groote algemeene cultureele beteekenis, nl. de toenadering der ontwikkelde jongelingschap uit alle landen, met het doel tot een beter onderling begrip der volken te geraken. Een einddoel, waar naar men reden heeft, snakkend uit te zien. Voorts betreft het een zaak, waarmede in zekeren zin de Nederlandsche eer gemoeid is. Het is nooit Hollandsche praktijk ge weest, een werk te ondernemen en het on voltooid te laten liggen en het zal het ook nooit worden. En allerminst zou men er vrede mee kunnen hebben, een dergelijke Nederlandsche tragedie zich in het buiten land te laten afspelen. Naarmate de moei lijkheden grooter zijn, naar die mate er langt de Nederlandsche energie tot het vol brengen eener eenmaal aangevatte taak, krachtige aanwakkering. Recente voorbeelden van dezen oud-Hol- landschen gang van zaken, liggen voor het grijpen. De derde overweging is, dat als mannen als Hr. Ms. gezant te Parijs, als mr. D. Fock, voorzitter van het nationale comité, mannen van de statuur van dr. Zimmerman, die het aanzien van Nederland in zoo be langrijke mate hebben vergroot, het ter hand nemen van deze taak, thans noodig en mogelijk oordeelen, en het de moeite waard achten, daarvoor nu tijd en krachten beschikbaar te stellen, dan plaatst men zich zonder uitvoerige discussie naast hen en onder hunne aanvoering. Spr. doet dat te gereeder, omdat men over 'n voortreffelijk secretaris-penningmeester heeft beschikt de administratie en de techniek van de werkmethode, komen in ervaren handen. Van de medewerking van de pers meent spr. zich verzekerd te mogen houden. Hierna noemde spr. het een voorrecht, van dr. Zimmerman een nadere uiteenzet ting te mogen ontvangen, zoowel van de zaak, die men heeft voor te staan, als van de wijze, waarop dat het best zal kunnen geschieden. De heer dr. Zimmerman bracht den heer Fernhout dank voor het genomen initiatief, deze zag goed in, dat het gaat om de re putatie van ons land. Spr. stelt het op prijs, dat personen uit de geheele provincie me dewerking toezegden. Spr. wees er op, dat Parijs als universiteitstad een cultuur-cen trum van Europa kan zijn en ook van an dere werelddeelen. Dit voelde ook de cud- minister van justitie in Frankrijk Honora, die den wensch naar voren bracht, dat de studenten te Parijs in een bepaald stadsge deelte bijeen zouden wonen, wat ten goede zal komen aan de internationale oriëntee ring. Oude wijken en heele gebouw-com plexen verdwijnen ook in een stad als Pa rijs en daarmede ook het kwartier, tot nu toe als studentenwijk bekend. In de nu op een 40 H.A. groote stuk grond verrezen stad met groote gebouwen, plantsoenen, parken, speelplaatsen enz., vinden de stu denten goede gelegenheid tot huisvesting. In de gebouwen, die door verschillende lan den zijn of zullen worden opgericht zal al- leen gelegenheid zijn voor gebruik van het eerste ontbijt. Voor de andere maaltijden zal een groot, nu in aanbouw zijnd restaurant dienen, wat den onderlingen omgang tus schen de studenten der verschillende naties ten zeerste bevorderen zal. Ten opzichte van de sportteams is bepaald, dat deze nim mer uit spelers van eenzelfde nationaliteit mogen bestaan. Het terrein, waarop de slad verrijst, ligt aan den linker Seine-oever buiten de Port d'Orleans. Zoo gezegd verschillende landen voltooi den hun huizen reeds en ook is er reeds een internationaal gebouw voor vrouwelijke studenten. Het is dus een wereld in het klein, die echter van de huidige groote we reld niet veel behoeft over te nemen. Dr. Loudon begreep, dat bij het sti;hten van gebouwen Nederland niet achter mocht blijven, vooral gezien het groot aantal Ne derlandsche studenten te Parijs. Hij wist voor dit doel tusschen de 700.000 en 800.000 bijeen te brengen, maar voor de volledige afwerking is 1.100.000 noodig, zoodat op die oogenhlik nog 300.000 tot 400.000 noodig is. Het is volgens spr. goed

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 1