Rt) KERK- EN SCHOOLNIEÜWS MARINE EN LEGER LUCHTVAART AANBESTEDINGEN GEMENGD NIEUWS CORRESPONDENTIE BURGERLIJKE STAND RADIO-RUBRIEK STOOMVAARTLIJNEN LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. HOOGWATER TE VLISSINGEN AGENDA Uitgat hoede onder voortreffelijk spel van Butz steeds weet weg te werken. Tegen het einde van de eerste helft komt de Vlissingen- voorlinie er wat beter in. Bijna had Vader uit een corner al koppende gescoord, maar de bal suisde net over de lat. Dan treedt de rust in. Tot nu toe is het spel van weinig betee- kenis geweest. Het samenspel bij Hero was beter als dat van Vlissingen en over het geheel was Hero het meest voor het Vlis- singen-doel, maar schutters ontbraken er bg de Bredanaars totaal. Het was zoowel den Vlissingers als den Bredanaars goed aan te zien, dat de lange periode van com petitie-Stilstand aan hun vorm geen goed had gedaan. Het stoppen en plaatsen liet aan beidé kanten veel te wenschen over. Na de rust als de thuisclub den wind mee heeft, gaat het in de Vlissingen-voorhoede direct veel beter, al wil dat niet zeggen, dat het bepaald vlotte. Hero moest nu stug ver dedigen en de doelman kreeg dubbel zooveel werk als daarvoor. Een mooi staaltje kop- werk van Verhulst en Van Peenen, doet den bal brj Vader belanden, die van kortbij den Hero-doelman het nakijken geeft. (10). Een tijdlang beheerscht Vlissingen nu het spel. Na een snelle ren lost Van Peenen een hard schot in den hoek, hetwelk de Hero-doelman mooi stopt. Dan komt Hero weer opzetten. Er ontstaat een kritiek mo ment voor het Vlissingen-doel als de mid- voor het leder vrgmaakt, Op het laatste nippertje duikt Butz reddend op. Als Wie- lemaker dan een kans krijgt, gaat zijn schot rakelings over. In deze periode valt het voortreffelijk voetbalspel van den He- ro-centerhalf op, die zich zoowel voor als na de rust bizonder onderscheidde. Een kans voor Vader gaat door overschieten verloren. Hero doet nog verschillende po gingen om gelijk te maken, maar de back3 en keeper zijn op hun post. Aarssens heeft zich nu geheel hersteld en staat nu zgn man ten volle. Langzamerhand verstrijkt de tijd. In het laatste gedeelte heeft Vlissingen eenige voorhoede-spelers in de achterhoede teruggetrokken. Zonder dat de kleine Vlis- singen-voorsprong ernstig in gevaar komt, breekt dan het einde aan, waarmede Vlis singen twee kostbare punten in de wacht sleept. Een pluim voor de puike leiding van re feree Pijnenborg. Scheidsrechters van een dergelijke kunde waarborgen bij voorbaat een goed verloop van eiken wedstrijd. Op zeer nauwkeurige wijze volgde de referee het spel en nagenoeg niets ontging hem. Bij Vlissingen noemen we als uitblinkers Butz, Van Peenen en Kats. Bij Hero dient de spil en rechtsbuiten genoemd te worden. Van Poelje, die anders zijn partij op de spil- plaats zoo uitstekend vervult, was er dezen middag niet in. Daardoor werd het werk van Butz en Aarssens zeer verzwaard. Va der voldeed in de voorhoede beter dan de vorige week tegen Hulst, al zal het nog wel eenigen tijd duren eer deze speler als voor hoedeman geheel ingespeeld zal zijn. Er was een talrijk publiek aanwezig, terwijl het ideaal weer voor voetbal was. INSIDER. 3e klasse A. IJzendijkeTer Neuzen II Zeelandia IIBreskens 2—3 0—5 De wedstrijd te Sas van Gent tusschen Oranje en Vlissingen II ging wegens ter reinafkeuring niet door. 3e klasse B. Dosko IIZeelandia 33 ZierikzeeMiddelburg II 31 GoesR.C.S. 32 Zeeuwsche Voetbalbond. De Zeeuwen VE.M.M. II 28 De Zeeuwen IIGoesche Boys 23 Middelburg IVde Zeeuwen III 35 V oetbal-wereldkampioenschap. Zondag heeft te Londen een bespreking plaats gehad inzake de vaststelling van de data voor de wedstrijden NederlandIer landBelgië in verband met de a.s. we reldkampioenschappen. Tevens werd op deze conferentie de verdeeling der recettes der voor deze groep te spelen ontmoetingen alsmede de aanwijzing der scheidsrechters besproken. Op deze conferentie was Neder land vertegenwoordigd door den heer K. J. J. Lotsy, voor België was aanwezig de heer R. W. Seeldrayers en voor Ierland de hee- ren Murphy en Kenny. Als definitieve data werden vastgesteld de wedstrijd IerlandBelgië op 25 Febru ari te Dublin met als scheidsrechter T. Crew (Engeland), de wedstrijd Nederland Ierland op 8 April te Amsterdam met als scheidsrechter O. Olsen (Zweden) en de wedstrijd BelgiëNederland op 29 April in België met als scheidsrechter S. Rous (Engeland De financieele aangelegenheden werden tot voldoening van alle drie be trokken landen geregeld. Bevestiging en intrede. Ds. J. Mortier, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Zalk, die het beroep naar Kruiningen heeft aangenomen, is voornemens Zondag 11 Februari van zijn tegenwoordige gemeente afscheid te nemen en Zondag 18 Februari zijn intrede te Kruiningen te doen, na bevestigd te zijn door ds. F. A. van Schaick te Kampen. Kerkminister Weber neemt ontslag. Uit Berlijn bereikt ons het frappante nieuws, dat de Geref. kerkminister Otto Weber, als zoodanig ontslag genomen heeft. De beteekenis hiervan is zeer groot. Sinds verleden jaar voorjaar werkte kerk minister Weber trouw met den rijksbis schop Ludwig Muller samen en heeft een groot aandeel gehad in alle belangrijke be sluiten die genomen zijn. Hij was dan ook zoowel van het eerste als van het tweede kerkministerie lid. Zijn ontslag beteekent, dat hij het opgeeft, om de Gereformeerde richting blijvend met het huidig kerkregi- ment te verzoenen. De toon der Geref. pers in Duitschland wordt reeds hoe langer hoe scherper tegen den rijksbisschop. De Re- formierte Kirchenzeitung (dr. W. Kolfhaus te Vlotho) spreekt openlijk van den wensch, dat met bisschop Hossenfelder ook de rijksbisschop van het tooneel verdwijne en met hem alle „geweldbepalingen". De jeugdbeweging keert zich scherp tegen de wijze waarop de rijksbisschop den jeugd leider dr. Erich Stange heeft op zij gezet. Te midden dezer groeiende oppositie neemt kerkminister Weber ontslag. Dit kan niet anders beduiden dan dat hij aan de Geref. oppositie toegeeft en de rijksbisschop dus den laatsten steun van Geref. zijde verliest. Het is thans inderdaad zeer wel mogelijk, dat de rijksbisschop ook zelve het niet hou den kan. De kerk keert zich algemeen, Lutherschen zoowel als Gereformeerden, tegen de geloofsbeweging der Duitsche Christenen en de wijze waarop deze bewe ging de kerk „veroverd" heeft. Een recon structie zal moeten volgen. Slechts zal het de uiterste moeite kosten om den chaos te voorkomen, welke er zeer gemakkelijk toe zou kunnen leiden, dat opnieuw staatscom- missarissen werden ingesteld om orde en regel te waarborgen. Examens. Te Rotterdam slaagden voor het diploma coupeuse de dames N. de Wolf en T. Hamel en voor het diploma costumière mej. M. de Nooijer, allen leerlingen van de Modevak school, directrice mej. M. J. Wisse. Voor het examen Engelsche Handelscor respondentie, afgenomen door de Vereeni- ging van Leeraren in de Handelsweten schappen, slaagde de heer I. F. Rijkaard te Middelburg, leerling van mej. C. Beniest, leerares Eng. M.O., alhier. Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hendrik", onder bevel van den kapitein ter zee Ter Poorten, aan boord waarvan zich bevindt de minister van defensie, is hedenmorgen 10 uur van Nieuwediep vertrokken, ter aan vaarding van de oefeningsreis naar de Mid- delandsche Zee, met bestemming Valencia. De schout bij nacht M. H. van Duim, die benoemd is tot commandant der zeemacht en hoofd van het departement der marine in Nederlandsch-Indië, zal 24 Januari met het motorschip „Sibajak" zijn bestemming volgen. Opgave van overgeplaatste onderofficie ren der marine Schipper R. C. van den Bosch van Hr. Ms. „Medusa" naar Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. Schipper J. C. Wolf van Hr. Ms. Wacht schip te Vlissingen naar Hr. Ms. „Medusa". Schipper P. van de Koppel van Hr. Ms. „Hertog Hendrik" naar Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord. Bootsman T. Hessels van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord naar Hr. Ms. „Her tog Hendrik". Bootsman J. A. Schouten van de Kazer ne voor den Onderzeedienst naar Hr. Ms. Hertog Hendrik", De le ploeg voorgeoefenden der lichting 1934, aangewezen voor de onderofficiers opleiding bij de regimenten grenadiers en jagers, het le, 2e, 4e, 6e, 8e, 9e, lOë, 11e, 12e, 13e, 14e, 16e, 17e, 19e en 22e regiment infanterie wordt 3 April ingelijfd en dade lijk na inlijving gezonden naar het korps, waarvoor bestemd. De 2e ploeg niet-voorgeoefenden der lich ting 1933, van het regiment motorartillerie te Naarden en het regiment kustartillerie in Den Helder en Vlissingen, vertrekt 31 Maart met groot verlof. De „Postjager" heeft weer motorpech. Het Persbureau Vaz Dias meldt Het schijnt, dat de vlucht van den „Post jager" van Batavia naar Amsterdam niet zoo'n vlot verloop heeft, als iedereen en zeker het Studie-Comité Snelpost Neder landIndië, had gehoopt. Kort na het vertrek van het vliegveld van Tjililitan moesten Geijssendorfer en luitenant Asjes met hun vliegtuig terug- keeren wegens een lekke benzineleiding. Het vertrek naar Nederland, dat reeds ver laat was, werd tengevolge daarvan op nieuw drie uren vertraagd. Zaterdag te 10.15 uur Greenwichtijd is de „Postjager" te Rangoon aangekomen. Van daar vertrok het toestel Zaterdagavond te 10.36 uur Greenwichtijd en arriveerde Zon dag te 0.41 uur Greenwichtijd te Calcutta. De „Postjager" heeft dus te Rangoon een oponthoud gehad van tien uren en 21 mi nuten, hetgeen zeer waarschijnlijk in ver band staat met het feit, dat het vliegveld te Calcutta niet geschikt is voor nachtlan dingen. Zondag vernamen wij, dat de „Postja ger" voorloopig te Calcutta wordt opge houden wegens motordefect. De starter van een der motoren zou r^.melijk onklaar zijn geraakt, waarvan een oponthoud te Cal cutta van tenminste vler-en-twintig uren het gevolg zou zijn. Wij hebben ons in verband hiermede tot het Studie Comité Snelpost Nederland Indië gewend met het verzoek om inlich tingen. Het Comité bevestigde ons het be richt en deelde ons mede, telegrafisch be richt" te hebben ontvangen, dat een starter gebroken was. Getracht zal worden, de re paratie te Calcutta te doen geschieden en gehoopt wordt dat dit Zondag nog zou kunnen geschieden. Hedenmorgen werd ons nader gemeld Het Studie Comité Snelpost Nederland Indië deelt mede van de bemanning van den „Postjager" bericht te hebben ontvan gen dat de starter van den motor gedeel telijk is vernieuwd en zij te 3.16 uur G.M.T. van Calcutta is vertrokken. De „Postjager" is 5.53 uur G.M.T. te Allabahad aangeko men en te 6.45 uur G.M.T. weer vandaar vertrokken. De rijkswaterstaat heeft gegund het on derhoud van de rijkswegen op Zuid-Beve land aan J. Haringman te Colijnsplaat voor 13894 het onderhoud der havenwerken te Breskens aan P. J. van de Sande aldaar voor 9473 het vernieuwen en onderhou den van het verf-, behang- en glaswerk van kunstwerken, aanlegplaatsen, gebouwen en verdere inrichtingen, behoorende tot het kanaal door Walcheren, gedurende 1934 aan J. J* Polderman te Krabbendijke voor 2290 en het onderhoud der centrale en andere werken der rijks electriciteitswerken te Ter Neuzen aan R. Verschelling aldaar voor 1594 per jaar. Een roofoveral te Oss. Zaterdag heeft te Oss opnieuw een bru tale overval plaats gehad brj een bejaard echtpaar. Drie gemaskerde bandieten zijn reeds om half zeven 's avonds de boerderij binn^igedrongen van den landbouwer Van Bergen, met het doel dezen te berooven. Het echtpaar Van Bergen woont met hun dochter op een boerderijtje in de Kapel straat te Oss op korten afstand van den Berghemschen weg. De dochter was juist weggegaan om inkoopen te gaan doen, toen plotseling drie jonge mannen door de voor deur het huis binnendrongen. Zij hadden hun gelaat met zwarte maskers bedekt. Een der bandieten wierp zich op de 70-jarige vrouw, die zich in de voorkamer bevond. Hij hield haar mond dicht om te beletten, dat zij om hulp zou roepen. De doodelijk ontstelde vrouw trachtte zich nog te verweeren, doch zg was niet tegen haar aanvaller opgewas sen. De onverlaat drukte het vrouwtje te gen den grond en hield haar in bedwang. Vervolgens vroeg hij haar, waar zij het geld bewaarde. Mej. van Bergen antwoordde hierop, dat het geld bij den. notaris was ge bracht. Het is den mannen waarschijnlijk bekend geweest dat de familie Van B. een geldsommetje in huis had om de pacht te betalen. De andere indringer had met het antwoord van de vrouw geen genoegen ge nomen en begon het geheele huis te door zoeken. De derde bandiet was naar de woonka mer gegaan, waar hij den 66-jarigen heer des huizes vond. De onverlaat greep den ouden man beet. Een hevige worsteling ont stond, waarbij de grijsaard alle pogingen in het werk stelde om zijn belager van zich af te houden. Het individu wist zijn slacht offer een prop in den mond te duwen, zoo dat de aangevallene geen geluid kon geven. Hij ontzag zich niet den grijsaard een groot aantal slagen en stompen op gelaat en lichaam toe te dienen en wist hem ten slotte neer te slaan. Terwijl de beide inbrekers de oude menschen in bedwang hielden, trachtte de derde nog steeds buit te bemachtigen. Hij is hierin echter niet geslaagd, daar er geen geld in de woning aanwezig was. Toen de bandieten bemerkten, dat hun werk vruchteloos was geweest, lieten zij hun slachtoffers los en verlieten het perceel door de voordeur, waarna zij in de duister nis verdwenen. De familie Van B. was zoo bevreesd dat zij zich niet naar buiten durfde begeven. Toen de dochter een half uurtje na het gebeurde thuis kwam vond ze de deur op slot en na binnen gelaten te zijn bleek haar dat haar ouders geheel van streek waren. Eerst den volgenden morgen werd aan gifte bij de gemeentepolitie gedaan, .ur werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld, doch van de daders is nog geen spoor ont dekt. Daar deze overval een sterke overeen komst vertoont met die, welke gedurende de Kerstdagen te Oss en Heesch hebben plaats gehad, vermoedt men, dat dezelfde personen aan het werk zijn geweest. De oude Van B. is bloedend verwond. Zijn gelaat is met builen en schrammen over dekt, terwijl hrj over inwendige pijnen klaagt. Hij heeft zich onder geneeskundige be handeling moeten stellen. De echtgenoote van Van B. heeft schrammen in het gelaat opgeloopen. Zij is door het gebeurde geheel van streek. —-Een geheimzinnige dief stal. Eenige dagen geleden werd in een der Brusselsche stations, met bestem ming naar Antwerpen, een kist' afgegeven met radio-onderdeelen. De afzender, een Franschman, verklaarde, dat de kist en haar inhoud een waarde had van meer dan één millioen. Bij de aankomst te Antwer pen werd de geadresseerde gewaarschuwd hij was echter onvindbaar. De expediteur gaf dadelijk instructies om de kist terug te zenden. Toen hij verscheen, om er bezit van te nemen, stelde hij vast, dat het gewicht niet meer klopte. De kist werd ten aanzien van het parket geopend en men stelde vast dat de inhoud verdwenen was. Er is on middellijk een onderzoek ingesteld, B. In uw schrijven wordt propaganda gemaakt voor een bepaalde politieke partij. Daarvoor is de rubriek „Ingezonden Stuk ken" echter niet bestemd, zoodat aan uw schrijven geen plaats kan worden verleend. Red. GROEDE. Over de maand December 1933. GETROUWD: P. A. van Laere, 51 j. en M. M. Sijnne- sael, 25 j. A. P. J. Mabelis, 25 j. en P. M. Verhulst, 23 j. BEVALLEN: S. Ras, geb. van der Wege, z. M. P. van Kerkvoort, geb. Tellier, d. S. J. de Rooij, geb. Bouwens, d. M. J. J. M. de Hulster, geb. de Vlieger, d. OVERLEDEN: C. Bestelling, 84 j., wed. van J. J. Lu- cieer. IJZENDIJKE over de maand December 1933. GETROUWD. G. B. Carpreau, 53 j. en A. M. Rammeloo, 35 j. Ed. van Vorenbergh, 25 j. en A. Hamelynck, 19 j. BEVALLEN. E. S. Cornelis, geb. van Opdorp, d. M. V. van Hgfte, geb. Govaert, z. V. Sinack, geb. van Waes, d. J. A. Calon, geb. de Rijcke, d. H. M. Rozemeger, geb. Hooy- schuur, z. R. M. Verkoosel, geb. de Smet, z. OVERLEDEN. J. M. Almekinders, 60 j. A. J. Leen- houts, 77 j., man van A. Verplanke. A. S. Dierikx ,60 j. H. P. van Kerkvoorde, 5 ra. Dinsdag 9 Januari. Hilversum, 1875 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.30 Orgelconcert Feike Asma m.m.v. C. v. Hoogenhuyze, sopraan. 11.00 Kook- en bakpraatje door mevr. R. Lotgering-Hillebrand. 11.30 Vervolg con cert. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en gramofoonplaten. 2.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. M. Meder, cello. 3.00 Knip cursus. 4.00 Zenderverwisseling, hierna pia norecital door I. Rosenheimer. 4.30 Radio kinderkoor o.l.v. J. Hamel. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur van de V.P.R.O. o.l.v. ds. B. J. Aris. 6.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 6.30 R.V.U. W. Landré Moderne Fransche muziek (met gramofoonplaten). 7.00 Causerie door den heer Fortanier. 7.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn orkest, m.m.v. Maria Roland, jodelliedjes en haar instrumentaal kwartet en het Ne ger-duo Marino en Norriss. 9.30 „De jacht naar het goud van kapitein Kid", spel van R. Schneider-Schelde. 10.15 Kamermuziek door het trio Italiano. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonplaten. Huizen, 296 M. 8.00 en 10.00 Gramo foonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.15 Sextetconcert en gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Cursus. 4.00 Zang recital en gramofoonplaten. 5.00 Lezing. 5.30 Schlagermuziek en gramofoonplaten. 6.40 Lezingen en gramofoonplaten. 8.00 Orkestconcert m.m.v. zangsolist. 8.25 Gra mofoonplaten. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Vervolg concert. 9.20 Causerie. 9.35 Zang en piano. 9.50 Orkestconcert. 10.30 Vaz Dias en gra mofoonplaten. 10.45 Schlagermuziek. 11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwij ding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 en 11.20 Lezingen. 12.20 Orgelspel R. New. 12.50 Commodore Grand orkest o.l.v. J. Muscant. 1.50 Gramofoonplaten. 2.20 Midi. Studio orkest o.l.v. F. Cantell. 3.20 Sted. Orkest van Torquay, o.l.v. E. Goss, m.m.v. Cj. Mayhew, bariton. 4.50 Het Portland strijkkwartet m.m.v. J. Newton, alt. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's pia nomuziek door F. Merrick. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 F. Harley's Novelty kwintet. 8.20 Radiokoor o.l.v. L. Woodgate. 8.50 H. G. Wells Whither Britain 9.20 Tijdsein en berichten. 9.40 Mendelssohn-programma door het B.B.C.-orkest o.l.v. J. Lewis, m.m. v. Stiles-Allen, sopraan. 10.50 Lezing. 10.55 Lew Stone en zijn band. Pargs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 en 12.20 Gramofoonplaten. 8.20 „Les Han- netons", spel van Brieux. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.00 Piano-recital. 2.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 8.10 Radiotooneel. 8.50 Gramo foonplaten. 9.40 Russische opera- en ballet muziek o.l.v. Gröndahl. 10.20 Dansmuziek uit „National-Scala". Langenberg, 473 M. 5.25 en 11.00 Gra mofoonplaten. 11.20 Kwintetconcert. 12.55 Gramofoonplaten. 2.20 Pianoduetten. 3.20 Omroeporkest o.l.v. Kloss. 6.20 Zang en piano. 7.30 Gevarieerd programma. 8.30 Süragorkest o.l.v. Drost 10.20 Süragorke3t o.l.v. Seyfert. 11.20 Concert. Rome, 441 M. 8.00 Concert. 8.30 Radio tooneel. Na afloop dansmuziek. Brussel, 338 M. 12.20 Gramofoonpla ten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroep-symphonie orkest, o.l.v. Meulemans. 10.30 Gramofoon platen. 508 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.40 Zang. 12.55 Gramofoonplaten. 1.30 Pianoduetten en gramofoonplaten. 5.20 Om- roepsymphonie-orkest o.l.v.Meulemans. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest, o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 10.30 Gramofoonplaten. Deutsehlandsènder, 1635 M. 7.30 „Ora torium Christus", van Draeseke, m.m.v. koor en orkest o.l.v. prof. Bruno Kittel. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Concert uit Leip zig o.l.v. H. Weber. „Dempo" (uitr.) p. 6 Jan Ouessant „Djambi" (thuisr.) 6 Jan. van Antw. naar Bremen „Johan van Oldenbarnevelt" (uitr.) 5 Jan. van Genua „Kota Agoeng" 6 Jan. te Batavia v. Rott. „Kota Nopan" (thuisr.) 6 Jan. v. Belawan „Meliskerk" (uitr.) 6 Jan. van Antw. „Orania" (uitr.) 5 Jan. van Bahia „Ouderkerk" (uitr.) p. 5 Jan. Dungeness „Poelau Bras" (uitr.) 5 Jan. van Suez „Poelau Tello" (thuisr.) p. 5 Jan. Gibraltar „Springfontein" (thuisr.) 6 Jan. van Mar seille Januari Dinsdag 9 Woensdag 10 4.35 4.36 Januari Dinsdag 9 Woensdag 10 6.31 7.24 19.06 20.05 van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 5 tot s~ met Donderdag 11 Januari„The King of Jazz" en „Twee Vaders." Luxor-theater. Van Vrijdag 5 tot en met Donderdag 11 Januari„De zoon uit Amerika" en „Meineed." Dinsdag 9 Januari. Vertooning spreken de film N.C.R.V., Geref. kerk, Paul Krugerstraat, 8.15 uur. Dinsdag 9 Januari. Openbare vergade ring „de Dageraad", Concertgebouw, 8 uur. Woensdag 10 Januari. Openbare voor dracht, Theosofische Vereeniging, Doopsgezinde kerk, 8.15 uur. Zaterdag 13 Januari. Uitvoering kinder koor „Euphonia", Concertgebouw, 7.30 uur. Donderdag 1 Februari. Uitvoering zang- vereeniging „Looft den Heer", Groote Kerk, 8 uur. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.1 te Mün- chen. Laagste barometerstand 726.5 te Ingö. Verwachting tot den avond van 9 Janu ari Meest matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt of be trokken. Mogelijk enkele regen- of hagel buien. Iets kouder des nachts. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door hei Kon. Met. Instituut. In het hooge Noorden van het gebied zijn in d«j temperatuurverdeeling sinds Za terdag aanzienlijke veranderingen ingetre den. Dp IJsland, waar een diepe depressie onder hooge temperatuur overtrok, is weer vorst van beteekenis teruggekeerd, terwijl in Scandinavië het station, waar de vorst Zaterdag het strengst was, nl. Sarna m Zweden met 20 gr.' C., tie temperatuur nu 2 gr. C. boven nul is. Ook op de Britsche eilanden daalde dé temperatuur, terwgl het vorstgebied in het Z.O. van Oost-Frankrijk over Zwitserland en Z.O.-Duitschland weer in beteekenis toenam. De Oceaan-berichten geven op de vraag of de in het Noorden overgetrokken depressie door een nieuwe wordt gevolgd nog geen duidelijk antwoord, doch waarschijnlijk waarborgt de kleinere kern, \*elke gisteren op de diepere is ge volgd, waarvan nog een V-vormige uitloo- per tusschen IJsland en Schotland ligt, dat ook wanneer niet dadelijk een nieuwe da ling volgt, een ruiming van den wind en een toevoer van koudere lucht uit het Poolgebied, voor het komende etmaal zal uitblijven. ABOF tigd z en Fr De ab Polis, kerd Dit n L

Vlissingse Courant | 1934 | | pagina 6