IWLUMJtll BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT HOOGWATER TE VLISSINGEN LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. AGENDA kwartiermeester op slag gedood werd, ter wijl de overige inzittenden ernstige ver wondingen opliepen. Het ongeluk is aan ondeugdelijkheid van het materiaal te wijten. DE FRANSCHE POLITIEK TEGENOVER DUITSCHLAND. De „Daily Telegraph" wijdt een scherp hoofdartikel aan de Fransche politiek te genover Duitschland. Wanneer men be weert, dat het Fransche antwoord neer komt op een weigering tot voortzetting van de Duitsch-Fransche besprekingen, dan acht het blad dit uiterst onwaarschijnlijk. Engeland's standpunt, dat de Duitsche voorstellen bel angry k genoeg zftn om diep gaand te worden onderzocht, is zoowel te Brussel als te Parys ter kennis van de re geeringen aldaar gebracht. De Belgische regeering is het met de Engelsche eens, dat men de feiten in het gezicht moet durven zien en dat men slechts de keus heeft tus- schen een regeling omtrent het met elkan der in overeenstemming brengen der bewa peningen, zooals Hitier voorstelt of in onge- regelden bewapeningswedstrijd. Te Brussel acht men ook een hervatting der ontwape- nings-onderhandelingen zonder eerst de Duitsch-Fransche meeningsverschillen uit den weg te hebben geruimd, doelloos. Het zou zeer merkwaardig zyn, wanneer het Fransche kabinet tegenover dezen toestand zou hebben besloten de Fransch-Duitsche besprekingen niet verder voort te zetten. Het is veel waarschijnlijker, dat het Fran sche antwoord, zooals ook uit een goed in gelichte bron wordt medegedeeld, de deur voor verdere onderhandelingen openlaat, wat men dan ook, op de Duitsche voorstel len te zeggen moge hebben. Wanneer men zooveel ophef maakt van den Franschen eisch, dat alles binnen het kader van den Volkenbond moet blijven, dan dient men zelf daar eveneens voor te zor gen. Wanneer de Fransche regeering thans geen beteekenis wil hechten aan de zeer belangrijke Duitsche concessie op het ge bied van een periodieke automatische be wapeningscontrole, dan dient er aan her innerd te worden, dat het voorstel daartoe is uitgegaan van de Fransche regeering, die het buitengewoon belangrijk achtte. Het aangeboden verdrag van non-agressie zal het verdrag van Locarno niet verzwakken, doch het moreel versterken, omdat de Duit sche regeering voor de eerste maal de be lofte van een algemeene vredespolitiek wil geven. Haar voorstellen moeten in onder- deelen nog uitgewerkt worden en men dient te weten, welke mate van bewapening het rijk wenscht. Het Fransche antwoord moge misschien niet bepaald zeer gunstig zijn, doch men zou een kostbare gelegenheid ver loren laten gaan, wanneer men niet pro beerde de voortzetting der onderhandelin gen mogelijk te maken, waarvan zooveel af hangt 1#E ROEMEENS CUE MINISTER PRESIDENT VERMOORD. De Roemeensche minister-president Duca is gisterenavond op het station Sinaja het slachtoffer geworden van een moordaan slag. Toen hij terugkeerde van een langdu rige audiëntie by koning Carol en in den trein naar Boekarest wilde stappen, loste een student snel achtereen verscheidene schoten op hem. De premier werd door vier kogels in het hoofd getroffen en was op slag dood. De dadf zag nog kans een handgranaat te werpen, waardoor de afge vaardigde, dr. Costinescu, de burgemeester van Boekarest werd gewond. De moordenaar werd onmiddellijk gear resteerd het bleek de student Nicolai Con- stantinescu te zijn, die volgens een mede- deeling van de kanselarij van den premier lid is van de „Uzeren Garde", de rechtsche anti-semietische organisatie, welke onlangs door Duca werd ontbonden. De moordenaar, die naar verklaard wordt, drie medeplichtigen moet hebben, heeft tot dusver geweigerd Iets mede te deelen over de motieven voor zijn daad. DE RUSSISCHE POLITIEK. In een gehouden zitting van den centra- len executieven raad der sovjet-unie uitge sproken rede wees Molotof, de voorzitter van den raad van volkscommissarissen, op de vredespolitiek die in het afgeloopen jaar door de sovjet-unie is gevoerd. Daarbij noemde hij het op Russisch initiatief tot stand gekomen pact tot definitie van den aanvaller en de met onderscheiden staten gesloten verdragen. In de betrekkingen met de afzonderlijke landen constateerde hy een gunstige ontwikkeling. Ook wat Duitschland betreft houdt Rusland vast aan het beginsel van bevordering der eco nomische betrekkingen en handhaving van den vrede. Ten aanzien van het Verre Oos ten acht Molotof het wenschelijk, te bleven streven naar vrede en betére betrekkingen met Japan, zonder nochtans het gevaar voor -un aanval uit het oog te verliezen. ROOSEVELT OVER DE ONTWAPENING. In de rede, welke president Roosevelt ter gelegenheid van het banket der Woodrow Wilson-stichting heeft gehouden, heeft hij ook nieuwe richtlijnen voor de ontwapening aangegeven. Hij verklaarde, dat alle staten binnen enkele jaren geleidelijk tot afschaf fing van de aanvalswapenen moeten over gaan en zich moeten verplichten, geen nieuwe aanvalswapenen te vervaardigden. Voorts zouden de legers der verschillen de landen in geen geval over de grens mo gen trekken. Geschiedt dit toch, dan moet het land, welks leger over de grens trekt, als aanvaller beschouwd worden. De smokkelhandel. - In de buurt van Bergen Op Zoom leeft de smokkelhandel de laatste dagen zooda nig op, dat ze zeer schadelijke gevolgen voor de winkeliers In deze streek oplevert, meldt „de Zoom". Van des morgens vijf tot in den nacht zit men óp de buitenwegen die naar dc- grens leiden. Honderdtallen wielrijders waarvan er sommigen tot wel 10 keer toe naar België en terug rijden en groote hoe veelheden brood, suiker en boter ons land binnen brengen. Als men weet, dat het brood per 10 ons 9 cent, de suiker per K.G. 18 cent en de boter per pond 30 cent kost, kan men na gaan, dat de smokkelaars zeer goede za ken maken. Het is bekend, dat vele kleine bakkers vooral in de omliggende dorpen, geheel ten onder gaan, terwijl ook de winkeliers te Bergen Op Zoom geen suiker of botei meer verkoopen. Het is te hopen, dat de regeering spoe dig een afdoende regeling zal treffen om aan dezen toestand een einde te maken want zelfs de jeugd is door het kwaad van den smokkelhandel aangetast. Men ziet thans in de Huybergsche laan tientallen kinderen per fiets brood en suiker vervoe ren en daarna langs de huizen komen om te vragen of de menschen deze artikelen willen 'coopen. Naar men ons van vertrouwde zijde mededeelde, worden dagelijks duizenden kilo's suiker langs de Huijbergschelaan door de Plantage en vele andere wegen vervoerd, terwijl het aantal brooden dat ingevoerd wordt ontelbaar is. Er zijn troepen tot 25 man, die des nachts de gre is overkomen met elk tot 40 K.G. suiker en boter toe. Auto te water gereden. Aan het Lekskesveer bij Wageningen is gisterenmorgen een zeswielige vrachtauto bij het oversteken van den Rijn, toen de pont aan den Wageningschen kant aanleg de, achterwaarts van de pont in de rivier gereden, hoewel het ijzeren afsluithek ge sloten was. Het hek werd vernield, terwijl van de klep der pont een der draagbalken brak, zoodat de klep is doorgebogen en de pont daardoor voorloopig niet meer varen kan. De auto brak doormidden, de tractor bleef aan den kant in het water liggen, de wagen werd door den stroom ruim 100 M. meege voerd. De inhoud bestond uit stukgoed, to taal zeven ton, waaronder een groote partij jam, welke vrijwel geheel bedorven is. De tractor was vry spoedig weder op het droge gebracht. Men zal trachten den wagen met behulp van twee schepen te lichten. -—Inbraken te Veen dam. Het is de'politie te Veendam gelukt op heldering te brengen in een drietal inbra ken in Augustus j.l. aldaar gepleegd. De inbrekers zijn de gebr. H. A. en L. A., resp. 31 en 24 jaar oud, destijds wonende te Veendam. Zij zijn naar Apeldoorn vertrok ken, waar zij twee weken geleden en jon gen met 100 wisselgeld in een buis lok ten en opsloten in een kast. Deswegen zyn zij thans in Zutphen gedetineerd. De po litie te Veendam is de gestolen goederen reeds op het spoor een deel was in de Bank van Leening gebracht en een derde deel verkocht. Brandstichting. Op verzoek van den commissaris van politie te Haarlem heeft de politie te Amsterdam aldaar aangehouden den 38-jarigen va rensgezel A. J. H. en den 38-jarigen koop man F. B. Zij worden verdacht in den avond van den 22sten November brand te hebben gesticht in een woning op den hoek van den Spaardammerweg en de Rozen- hagenstraat te Haarlem. De achterkamer van deze woning, waarin huisraad was op geslagen, brandde vrijwel geheel uit. De koopman was den dag na den brand reeds aangehouden, doch na verhoor in vrijheid gesteld. Eenlge uren voordat de brand uitbrak, was B. nog in het huis geweest, dat hy een paar dagen later zou betrekken. Aan een taxi-chauffeur, die voor de woning met zijn voertuig stond te wachten, had hij lucifers gevraagd, omdat hij, zooals hij zeide, de lichtleiding nog niet aangesloten was en hij naar een pakje moest zoeken, dat hij vergeten had. Beide aangehouden personen zijn naar Haarlem overgebracht en opgesloten. Ongelukken. Bij het huiswaarts keeren van de fabriek te Til burg werden gisteren, twee meisjes op een rijwiel gezeten, aangereden door een auto. Mej. J. van Loon kreeg eenige verwon dingen, terwijl de 21-jarige mej. A. Kokke een zeer ernstige bloeduitstorting in het achterhoofd en voorts een zware schedel fractuur kreeg. In levensgevaarlijken toe stand is mej. K. naar een ziekenhuis overgebracht. In een bocht van den weg van Borculo naar Eibergen is de hoofd agent van een verzekeringsmaatschappij uit Borculo in volle vaart met zijn motor fiets tegen een vrachtauto gereden. Dj man werd zoo ernstig gewond, dat by by- na onmiddellijk dood was. Hij laat een vrouw met tien kinderen achter. Een 26-jarige stuurman uit Farmsum, die te Groningen toezicht hield bij het lossen van meel, is geraakt door een takel, waaraan eenige zakken met meel bevestigd waren De man verloor zijn evenwicht en kwam in het ruim 3.70 M. diepe ruim terecht. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand was eerst vrij ernstig doen bleek later mee te vallen. Een 12-jarige jongen te Voorst, is terwijl hij bij zijn va der op een wagen, geladen met sintels zat, onder het rijden van den wagen geval len. Het kind kwam met het hoofd onder een der zware voorwielen terecht en was onmiddellijk dood. Een goede vangst. Op 4 December werd des avonds te Velp een bejaarde dame aangerand docr een man, die haar taschje met 50 ont rukte. Ditzelfde overkwam een dame op 13 December en op den 23sten December volgde wederom op een donker gedeelte van den stillen weg een dergelijke aanran ding. De politie stond voor een moeilijk onderzoek en al haar pogingen om licht in deze zaken te brengen bleven vruchteloos, totdat Donderdagavond de ontknooping plaats vond. Wederom werd een dame aan gevallen, doch dit slachtoffer bleef kalm en begaf zich onmiddellijk naar een politic-' agent, wien zij een signalement verstrekte waarna direct een aantal politie-agenten op onderzoek ging. In de Annastraat ont dekte een hoofdagent in een donkeren hoek twee jongemannen, waarvan er een beantwoordde aan het signalement. Beide werden ingerekend. De gesignaleerde be kende alle vier de beroovingen te hebben gepleegd. De andere was zijn medeplich tige. In den loep van den avond werd nog een tweede medeplichtige gearresteerd. De treinramp in Frank- r ij k. Na de officieele algemeene plechtigheid voor de slachtoffers van de treinramp bij Lagny hebben overal te Pa rijs en in de provincie met name in het Oosten de teraardebestellingen aanleiding gegeven tot betuigingen van deelneming van de zyde der bevolking. Groote menig ten volgden de lijkstoeten, aldus getuigenis aflegend van den nationalen rouw. Op van plaatsen, met name in de streek van Chateaux-Thierry namen heele steden en dorpen aan de uitvaarten deel. Een geweldige blik semstraal. Acht inboorlingen en vijf beesten zyn in den omtrek van Johannesburg door een enkelen bliksem straal ter aarde geveld. Het was een zig- zagstraal, die als het ware alle kanten uitschoot. Vier inboorlingen waren op slag dood, de andere vier bewusteloos. Een hunner acht men ten doode opgeschreven, daar hij niet tot bewustzijn te brengen is. De drie overigen werden van al hun hoofd haar beroofd. Een chauffeur ter dood veroordeeld. De rechtbank te Moskou heeft een chauffeur, die met zijn auto op een kolonne roode soldaten was ingereden, ter dood veroordeeld. De veroordeelde, de 28-jarige Valentin Iwanov, eigenaar van een groote garage te Moskou, was op 3 December met een groote snelheid op een afdeeling soldaten ingereden, waardoor vier hunner werden gedood en vijf gewond. Ofschoon het wet boek van strafrecht voor dergelijke geval len voorziet in een straf van 10 jaar ge vangenisstraf heeft de rechtbank de hoog ste straf uitgesproken, daar de beschuldig de als anti-sociaal bekend stond en de slachtoffers soldaten waren. De veroordee ling werd uitgesproken om twee uur in den nacht, in tegenwoordigheid van een groote menigte arbeiders Een dubbele moord. In een huis in de Burscherstrasse te Stettin ontdekte men Donderdagavond de lijken van de 70-jarige Auguste Rothenburg en haar 60-jarige zuster Emilie Battiege. Het bleek, dat zy in bed met een hard voor werp waren doodgeslagen. De moord moet reeds den avond voor Kerstmis gepleegd zijn. De dader is waarschijnlijk de 27-jarige monteur Bernbard Rothenburg, zoon van een der beide slachtoffers. De man is voortvluchtig. Krijgsgevangene na 16 jaar weer thuis. De bosch bouwarbeider en timmerman Karei Hilmer is des avonds voor Kerstmis geheel onver wacht, gezond en wel uit den wereldoor log teruggekeerd in zijn geboortedorp, dat h\j in 16 jaar niet meer gezien had. Tijdens den grooten oorlog was hij dooi de Russen gevangen genomen en naar Si berië vervoerd. Enkele jaren geleden had hij van daaruit eenig bericht gezonden naar zyn familie, dat hy gehuwd was en in het landbouwbedrijf werk gevonden had. Sindsdien hadden de ouders niet meer van hun zoon vernomen. Toen zijn vrouw onlangs gestorven was besloot hij weer naar zijn geboortedorp terug te keeren en den avond voor Kerst mis stond hy plotseling met zyn dochter op den drempel van de ouderlijke woning. Men kan zich de verrassing en vreugde van de familie voorstellen. De duizenden kilometers lange reis van Siberië tot de Duitsche grens had Hilmer met zijn zeven jarig dochtertje te voet afgelegd. De Duitsche consul zorgde voor het verdere vervoer, zoodat de teruggekeerde krijgsge vangene een prettig Kerstfeest kon vieren. Een gierigaard ge troefd. De zelfstandigheid der recht spraak is in Beieren van oudsher in eere gehouden. En zoo gaat thans het verbaal van een goeden en rechtvaardigen rechter van mond tot mond, dat zich nog niet heel lang geleden in het Beiersche Hoogland heeft afgespeeld, meldt „de Tel." Een houtvester was op 90-jarigen leeftijd gestorven en had zijn have en goed aan een 60-jarigen collega, Ignaz Schratt, vermaakt. De eenige beperking, die in het testament gemaakt werd, bestond hierin, dat Schratt aan Anna Klein, de vrouw, die den ouden man had opgepast, zooveel zou moeten be talen „als hij wilde", waarna hij de rest voor zichzelf mocht behouden. Voor de rechtbank bleek echter, dat Schratt een gierigaard was en de erfenis, die een waarde van 12.000 Mark vertegen woordigde, het liefst voor zich alleen be hield ten slotte wilde hij, om zijn tege moetkomendheid te betuigen, 1000 Mark aan Anna Klein afstaan. De rechter, die zeer goed wist, dat Anna Klein weduwe was en voor zes kinderen had te zorgen, terwijl Schratt een goed loon en nog tevens het vooruitzicht op een ruim pensioen had, zon op middelen om de arme vrouw te kunnen helpen. Plots valt hem een idee in en hij vraagt hem nogmaals „Dus, mynheer Schratt, hoeveel geld wilt u nu eigenlijk uit de nalatenschap van uw vriend hebben?" En Schratt antwoordt prompt „Zooals ik zeeds gezegd heb, mynheer de rechter, maak ik op grond van het testa ment aanspraak op elfduizend mark". Op dit antwoord had de rechter gewacht. „Zoo", sprak hij triomfeerend, „u wilt dus 11.000 Mark. In het testament staat echter uitdrukkelijk vermeld, dat Ignaz Schratt aan Anna Klein zooveel geld moet geven, als hij wil". U wilt 11.000 Mark. Dus moet u aan Anna Klein 11.000 Mark geven. De rest, 1000 Mark, kunt u zelf behouden". Wat voor een gezicht Schratt na deze uitspraak heeft getrokken zal ieder zich wel kunnen voorstellen. De gevolgen van het gebrek aan medici in de Fransche koloniën. De „Daily Herald" had een onderhoud met den zoo juist van een onderzoek ter plaatse ter- ruggekeerden Franschen afgevaardigde Raimond Susset, secretaris van de Fransche parlementaire koloniale commissie, die eenige mededeelingen deed ovèr den vree- selijken gezondheidstoestand, welke in be paalde deelen van Fransch Equatoriaal Afrika bestaan, tengevolge van het gebrek aan artsen. In de vier koloniën van Equa toriaal Afrika, welke bewoond worden door 3 h 5 millioen inboorlingen en 5000 Euro peanen, zijn slechts 70 medici gevestigd. Vooral de slaapziekte eischt onder de bevol king vreeselyke offers. Er zijn dorpen waar 40 k 90 der bevolking aan slaapziekte sterft. DE TERUGREIS VAN DE PELIKAAN. AMSTERDAM. (V.D.) Volgens bij de K. L.M. ontvangen telegram is de „Pelikaan" hedennacht 3.55 (A.T.) uit Athene vertrok ken. AMSTERDAM. (V.D.) Het staat vast dat de „Pelikaan" van Athene via Italië vliegt en niet via Centraal Europa, Uit de positie meldingen is op te maken, dat de „Peli kaan" waarschijnlijk omstreeks 8 uur op Schiphol zal landen. Het postpersoneel van Den Helder heeft aangeboden om de post direct na aankomst te bezorgen. De marine heeft een auto be schikbaar gesteld, zoodat de post per auto naar Den Helder vervoerd wordt en direct na aankomst bezorgd. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Bij de aan komst van de „Pelikaan" te Schiphol zal H. M. de Koningin zich laten vertegen woordigen door haar ordonance-officler jhr. G. H. A. van Kinschot. DE POSTJAGER. AMSTERDAM. (V.D.) Naar het studie comité Snelpost NederlandIndië ons me dedeelt is de „Postjager" hedenmorgen half 1 (G.M.T.) te Rangoon aangekomen. De afstand AlahabadRangoon is ongeveer 1800 K.M., welke in 6 uur is afgelegd. BANDOENG. (Aneta). In verband met de mogelijkheid dat de „Postjager" Zater dagavond op Java zal kunnen aankomen, seinde het bureau luchtvaart van het ver- keersdepartement aan den gezagvoerder van den „Postjager", dat het vliegveld by Koedals ongeschikt is om een nachtlanding te maken en dat de moesson een bezwaar vormt voor oen nachtlanding by Andir. DE MOORDAANSLAG OP DEN MINISTER-PRESIDENT. BOEKAREST. (V. D.) By koninklijke beschikking, die vannacht te 4 uur werd onderteekend, is de huidige minister van onderwijs, Agelescu tot opvolger benoemd van den vennoorden minister-president Duca. Tot opvolger van Duca in de leiding der liberale party zal de minister van fi nanciën Bratianu worden benoemd. Het lijk van Duca zal naar Boekarest worden overgebracht. De bijzetting zal Zondag geschieden. Onder de gearresteerde personen bevindt zich o.a. generaal Cana- touzina Vramicerul, die zich in den oorlog 1 eeft onderscheiden en lid schijnt te zijn van de „IJzeren Garde". BOEKAREST. (V. D.) De commandee- rende generaal van het 2e armeecorps heeft de concentratie van alle te Boekarest in garnizoen liggende regimenten gelast en alle troepen in de kazernes geconsigneerd. Op het hoofdbureau van politie heerscht een koortsachtige drukte. Door de geheele stad wordt een sterke patrouilledienst ge houden en de arrestatie van leden der „ijzeren garde" wordt voortgezet. De arres tanten worden op vrachtauto's naar de ge vangenis Ilava gebracht. De moordenaar houdt vol dat hy niet de uitvoerder is van het besluit eener nationalistische samen zwering, doch dat hij zelf tot zijn daad is gekomen. Verder is gearresteerd de hoofd redacteur Crainich en de medeplichtige van den moordenaar student Belemaci. Toen men hem bij de arrestatie wilde lynchen, smeekte hij om zijn leven en beloofde een openlijke bekentenis te zullen afleggen. Bij 't verhoor verklaarde hij geen spijt van zijn daad te hebben. STAAT VAN BELEG IN ARGENTINIË. BUENOS-AYRES. (V. D.) In geheel Ar gentinië is in verband" met de pogingen tot opstand de staat van beleg afgekondigd. Na een geweldige politieke spanning, die ruim 24 uur duurde, kon de regeering gis terenavond verklaren dat zij meester van den toestand is. Het totaal aantal dooden wordt op 30 geschat. In Buenos-Ayres is het niet tot onlusten gekomen. De opstand geschiedde onder leiding van de radicalen, aanhangers van den vroegeren Argentjjn- schen president Irigoyen en brak tegelijk in verschillende steden uit. Van de zijde der autoriteiten wordt verklaard, dat de eerste stoot werd gegeven door het bericht, dat het te Santa Fé byeenzynde congres der radicale party zou hebben besloten zich van deelneming aan de volgende verkiezingen te onthouden. Het ministerie van marine deelt mede, dat de opstandelingen pogin gen hebben gedaan een oorlogsschip te be zetten, welke pogingen echter werden af geslagen. De Argentynsche regeering heeft in verband met den opstand de arrestatie gelast van den oppocitioneelen politieken leider dr. Alvear Guenos en Rojas, die evenals meerdere afgevaardigden het con gres hadden bijgewoond. EEN HEVIGE KOUDEGOLF. NEW-YORK (V. D.) De hevigste koude golf, die sedert tientallen jaren in deze streek voorkwam heeft gisteren het Oos telijke gedeelte van de Vereenigde Staten getroffen. Op sommige plaatsen daalde de temperatuur tot 60 graden onder nul. Het aantal slachtoffers van de koude is tot meer dan 150 gestegen. December Zaterdag 30 0.20 13.32 Zondag 31 V.M. 0.56 13.10 Januari Maandag 1 1.29 13.51 Decern Der uur Zaterdag 30 4.23 van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-Theater. Van Vrijdag 29 De cember tot Donderdag 4 Januari „Zooals ge my begeert" en „Onver breekbare banden." Luxor-Tbeater. Van Vrijdag 29 Decem ber tot Donderdag 4 Januari„Ein Lied, ein Kuss, eind Mëdel" en „Op ter Vredesconferentie." Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.8 te Vardö. Laagste barometerstand 735.6 te Tors- havn. Verwachting tot den avond van 31 De cember Zwakke winden uit Noordelijke richtingen. Nevelig tot zwaar bewolkt. Wei nig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt in het Noorden. In het Zuiden lichte vorst. Buitenlandsch Weerbericht Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut. De depressie in het Westen is diep ge worden, maar trekt hoofdzakelijk Noord waarts, zoodat de hooge drukking in Noord- Scandinavië nog slechts weinig afnam en zich verder Zuid-waarts uitbreidde. Door de vrij sterke styging van den ba rometer in het Z.W. en in Frankrijk vormt zich nu een ondiepe depressie, terwijl dit in de Middel- landsche Zee minder diep werd. Indien de drukstyging zich verder over de Britsche eilanden uitbreidt, blijft onze omgeving on der den invloed van N. en O. winden. De warmere bovenstrooming hield om de Oost zee nog verdere ontwikkeling van vorst te gen. By Hamburg viel zelfs lichte dooi in, maar de zeer lage temperaturen in Finland en de hooge drukking daar, blijven een be dreiging vormen, zoodra krachtige N.O. winden doorkomen. Aan de Britsche West kust waaien stormachtige W. en Z. winden. Om de Oostzee en aan de Noorsche kust nam de wind af. Nog steeds is vry wel het geheele waarnemingsgebied betrokken en valt regen in Duitschland en sneeuw in Scandinavië.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3