NOOTJES Ml Bg de Rotterdamsche Electrische Tram ïs aan 26 personen bij de afdeeling lijn- en wegwerken ontslag aangezegd, in verband met de rationalisatie van het bedrijf. S 9 Uit de door het centraal bureau voor de statistiek bewerkte armenzorgstatistiek over 1931, bljjkt, dat door de overheid en 7630 instellingen van weldadigheid tezamen in 1931 voor maatschappelijk hulpbetoon 100.7 millioen (na aftrek van de terug ontvangsten) werd uitgegeven. De gemeenteraad te Leeuwarden heeft een voorstel van Burg. en Weth. aangeno men om de café's, restaurants en hotels voor de personeele belasting aan te slaan naar 2/3 van de belastbare huurwaarde. Deze maatregel kost de gemeentekas f 16000. 9 9 9 De koude in de Vereenigde Staten neemt nog steeds toe. Te Minsota en Vermont werden temperaturen geregistreerd van 47 14 graad onder nul of 85 graden vorst Fahrenheit, e n Ter bestrijding van de werkloosheid heeft het departement van openbare werken in de Ver. Staten éen bedrag van 84 millioen dollar toegewezen voor de uitvoering van openbare werken. In het Oosten van Frankrijk begint de koude weder toe te nemen. In de buurt van Remiremont is opnieuw veel sneeuw geval len. Ten gevolge van den ijzel ondervindt het verkeer groote moeilijkheden, daar de •wegen spiegelglad ztjn. mogelijk trachten te bevorderen door aan den fabrikant onder alle omstandigheden een formeele verhaalsbevoegdheid toe te kennen. Echterook grossier en winkelier zullen overeenkomstig de strekking der wet deze belasting ten laste van hun koo- pers moeten brengen. Grossier en winke lier ondervinden de belasting als een ver hooging van hun inkoopsprijzen zij zullen derhalve dienovereenkomstig hun verkoop prijzen moeten wijzigen. Een belasting van minderen omvang kan in normale omstandigheden ten laste van het bedrijf worden genomen. Een omvangrijke crisisheffing echter, zooals de omzetbelasting in wezen is, kan naar de bedoeling van den wetge ver alleen door de gezamenlijke consu menten worden opgebracht. Ongetwijfeld zou het Nederlandsche be drijfsleven voor het publiek gaarne een ander Nieuwjaarsgeschenk hebben ge bracht. De ongunst der tijden heeft het hélaas niet anders gewild Moge het koopend publiek aan den winkelstand zijn ongewilde en ongevraagde functie van belastingheffer zoo gemakke lijk mogelijk maken I Winkelsluiting in Nieuwjaarsdag. Aangezien 1 Januari 1934 op Maandag valt, mogen alle winkels als op gewone werkdagen tot des avonds 8 uur geopend zij n. Alhambra-Theater. Greta Garbo in„Zooals gij mij begeert Joan Crawford in „Onverbreek bare banden". De inzet van deze prachtige Garbo-film geeft Greta Garbo als chanteuse in een Weenschen tingeltangel. Een vrouw, die ongelukkig is en drinkt en onder haar ver houding met een wreeden man Erich yon Stroheim lijdt, en die gekweld wordt door het bij een ramp ontstane verlies van haar geheugen. Uit het publiek dringt iemand tot haar jfloor, die zegt haar van vroeger te ken- ïien een schilder, die verklaart, dat zij de Verdwenen gravin Verelli is. Vroeger, op haar kasteel in Italië, waar zij als jongè, getrouwde vrouw leefde, toen de catastrofe gebeurde der invasie van het vijandelijke leger de schok dus, waarbij zij het ge heugen zou verloren hebben heeft hij haar portret gemaakt. Hij haalt haar over mee te gaan naar het kasteel, waar haar man wacht, die vertwijfeld is om haar ver dwijning en die haar gedurende de tien jaren sinds den rampzaligen dag trouw bleef in de hoop, dat zij weerkeeren zou. Zg verschijnt op het kasteel en is diep getroffen door de liefde van den man, waar van men zegt, dat hij vroeger haar ceht- genoot was, doch zij herkent noch hem, noch de omgeving. Maar zij is zóó geroerd door hem en door zijn warmte en aanbid ding, dat ze besluit haar onzekerheid te trotseeren en diegene te worden, die hij wenscht. Dan verschijnt de man uit Weenen. Met hem voert hij een zwakzinnige vrouw, van wie hij beweert, dat zij in werkelijkheid de vroegere gravin is. De twijfel wordt ge zaaid tegenover de onzekerheid van de tegenwoord;ge gravin sta: de doelbewuste Weener, met zijn wraak op haar, die hem verlaten heeft. En de mengeling van over tuigdheden en niet-overtuigdheden dreigt bet nieuwe, jonge geluk te vermoorden. Bij Pirandello wordt het geluk ver moord de twijfel vernietigt daar alles. Op de film neemt de graaf een kloek besluit en zet den Weener met zijn krankzinnige opzij hij wil zijn tegenwoordige vrouw, om 't even of zij wel of niet haar vroeger dubbel is. Het stuk zelf van Pirandello is bekend. Het is een stuk van introspectie, van wijs- geerige bezinning en vooral van psycho logische subtiliteit. De regisseur, Fritz- maurice, heeft het aangedurfd dit vage, dubbelzinnige en zwevende gegeven met den bij uitstek exacten, concreten, scherp nauwkeurigen kunstvorm, die de film is, uit te beelden. Al is het slot hier anders, de meeste nadruk blijft intusschen vallen op wat men, binnen het kader der typische Pirandelleske problemen, in het bijzonder de tragedie der onzekerheid en van den twijfel zou kunnen noemen. Het zielsconflict, dat de personen slin gert tusschen argwaan en geloof, gaat hier hand in hand met de fictie der persoons splitsing, de relativiteitsidee, die het be kende en kenschetsende element in het gansche oeuvre van Pirandello zijn. Deze film, aldus door een behoorlijk scenario gedragen en door een goed over wogen dialoog, is intusschen vooral te prijzen om het voortreffelijk spel. Greta Garbo, die eigenlijk tot nu toe wat haar regie en films aangaat, artistiek nog wei nig kansen heeft gehad, komt hier voor- deeliger uit dan wij haar tot nu toe gezien heb! .1. Een beklemmend gevoel van onzeg bare eenzaamheid omgeeft de gestalte, die ztj aan deze vrouwenfiguur van Pirandello geefteen tragisch wezen, dat zich nooit ten volle geven kan, een fascineerend mas ker voor een onpeilbaar zielsgeheim. Zg speelt zichzelf, altijd en overal. Ook als later de sombere sluiers gescheurd en af gevallen zgn, de zon doorbreekt en zij een stralend, lief kind is. Ronduit een sensatie. Alle Garbo-romantiek vlucht beschaamd weg van dit beminlijke kind, dat eerst ge slagen, gedeukt door het noodlot, dan wee moedig en huiverend in een vreemde atmos feer opnieuw vasten bodem vindt. Prachtig is zij in de groote overgangen van sombe ren zelfvernietigingsdrang tot jubelende levensklaarte, alles rondom de verlossende woorden „As you desire me" en gesteund door een op zoo'n begoocneling berustend geloof. Erich von Stroheim ziet men in deze film weer in de scherpe creatie van een cynisehen auteur. Roland Varno, onze landgenoot, speelt een kleine en bevredigende rol. Onverbreekbare Banden" kan onder de amusementsfilms worden gerekend, welke in den laatsten tijd een koersverandering aangeven. In één ding is de scenario schrijver van „Onverbreekbare Banden" zéker geslaagd. Hij heeft een stuk geschre ven, dat Joan Crawford van het eerste moment tot het laatste gelegenheid geeft zich ten volle te ontplooien. In haar koud cynisme tegenover haar verloofde, toen zij nog fabrieksarbeidster was, in de gevoelige momenten van gesla genheid én gebrokenheid, zoowel als in het prachtige slot is zij van groote en beel dende kracht Voor de vélen, die met ons gelooven in de superioriteit van Joan Craw ford, de jonge vrouw met de expressieve oogen en de intens-ontroerende gelaatsuit drukking is deze film een bewijs, dat zij tot één der grootste tragédiennes van het witte doek zal uitbloeien. Luxor-Theater. Ein Liedein Kussein Madel. Op ter vredesconferentie. Gustav Frölich en Martha Eggerth be zorgen in de Géza von Bolvary-film „Ein Lied, ein Kuss, ein Madel" een allergenoeg- lrjksten avond. Beiden spelen in deze vroo- lijke, geestige rolprent een succesrol en veroveren niet alleen elkanders harten, doch ook die van het publiek. Gustav Fröhlich is directeur (Peter Franke) vun een gramofoonplatenfabriek, welke een fei len concurrentiestrijd voert met een gelijk soortige onderneming. Zijn procuratiehou der Adolph Münzer (Fritz Grünbaum) zag zijn directeur gaarne met de aandeelhoud ster Asta Walden (Gretl Theimer) ge trouwd, daar deze zich het hof ziet ge maakt door den directeur Fritz Sturm (Anton Pointner) van de concurreerende instelling, voor wien zij veel gevoelt niet alleen, maar een huwelijk zou tot een fusie van beide maatschappijen kunnen leiden en dan was alle concurrentie van de baan. Het plan van den factotum Münzer lukt en de verloving wordt direct publiek gemaakt. Doch Peter is niet standvastig in de liefde. Op een inspectiereis met Münzer leert hg een charmante winkeljuffrouw in een van zijn filialen kennen. Deze, Wally Soramer (Martha Eggerth), zet zijn hart in vuur en vlam hg bedenkt een handig spelletje, waardoor hij haar beter het hof kan maken en denkt totaal niet meer aan zijn verlo ving van enkele uren geleden. Münzer is over dezen gang van zaken echter allesbe halve gesticht. De grappigste verwikke lingen en situaties, waarin de leuke win kelbediende Paul Koch (Tibor von Hal- may), die zich op de meest onverwachte mani'r ^ot secretaris van de directie ziet gebombardeerd, mede de lachers op zijn hand krijgt, vloeien uit Münzer's maatre gelen voort. Ten slotte zien we Wally als re"ue-ster. Alles schijnt verloren. Doch Peter heeft het nu goed te pakken en laat geen middel onbeproefd om Wally tot de zijne te maken. En hij slaagt ook. Hoe, dat laat u de film zien, welke nog menig ver makelijk tooneeltje bevat. De film bezit voorts een zeer afwisselende ensceneering, terwijl tal van aardige melodieën (muziek van Robert Stolz) het oor streelen. Martha Eggerth, die over prachtige stemmiddelen beschikt, zingt haar aardige liedjes weer galoos charmant en vindt in Dajos Béla en zijn orkest een schitterende ondersteuning Deze film, boeiend van begin tot eind, is en waar juweel. Het tweede hoofdnummer brengt de Amerikaansche komieken Bert Wheeler en Robert Woolsey als afgevaardigden van een Indianenstam naar de vredesconferen tie van Genève. Natuurlijk wordt om deze spotternij en sotternij danig gelachen, maai is het in wezen niet treurig, dat de wereld, na het vloeien van zooveel martelaarsbloed, nog niet tot vertrouwen, overeei. stemming en vrede kan geraken Het journaal is actueel en interessant. Alles bij elkaar een programma, mooi als slot van 1933, fraai als begin van 1934 en dat dan ook een druk bezoek aan deze bioscoop doet verwachten. Het nieuws van den dag ïn beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Aankomst uit Indië van den nieuwbe- noemden hoofdcommissaris van politie te Rotterdam. Groote brand in een metaal- warenfabriek te Utrecht.De Rotterdam sche jeugd op de gsschotsen jn de Rotte- kade. De eerste sneeuw in de hoofdstad. Een Kerstmaaltijd in het A.M.V.J.-ge- bouw te Amsterdam, aangeboden aan de kinderen van Hulp aan Onbehuisden door Horecaf. Bouw van een groot aantal telefooncellen voor het publiek in het hoofdpostkantoor te Amsterdam. Woon schuiten te Haarlem. Speurdersopname in den Stadsschouwburg van een beroemde Japansche zangeres, die bij de Italiaansche Opera in „Madame Butterfley" als gast optreedt. Pzem-Mededeelingen. Aan de Pzem-mededeelingen in aflevering no. 23 van „Ons Electriciteitsblaadje", or gaan voor electriciteits-verbruikers in Zee land, is het volgende ontleend Middengroep. Met de montage van de 6000 K.W. turbine in de centrale is een aan vang gemaakt. Een hoogspanningskabel werd gelegd van Krabbendijke naar Rilland te Rilland is een transformatorhuisje gebouwd en inge richt en is een ondergrondsch laagspan ningsnet gereed gekomen. Een en ander is op 3 November 1933 in bedrijf genomen, zoodat thans ook te Rilland inclusief de Buurt bij het station, met de electriciteits- levering is aangevangen. In alle gemeenten in de middengroep wordt nu stroom geleverd. Hoogspanningskabels werden verder ge legd van Gapinge langs Veere naar den zee dijk tot even voor Vrouwenpolder, door het Véersche gat naar den Onrustpolder op Noord-Beveland en verder naar Kamper land. De waterkabel werd op 18 October te water gelaten, terwijl het geheel op 10 No vember in bedrijf werd genomen. Hiermede is Noord-Beveland in een ring opgenomen en heeft naast den bestaanden kabel bij Kortgene nog een tweede voeding gekregen. In het bovengenoemde traject is even ten Westen van Veere een schakelhuisje opge nomen, vanwaar een hoogspanningsaftak king is gemaakt naar het bestaande trans formatorhuisje te Veere bij de marinegebou- wen. Dezer dagen is nog aangevangen met den bouw van een schakelhuisje aan de Noord-Bevelandsche zijde van het Veersche- gat. Netuitbreidingen kwamen tot stand te Vlissingen (in de nieuwe wijken), Koude- kerke (Dishoekscheweg), Wolphaartsdyk (Veerweg en Bgsterweg), Biezelinge (Ab dijstraat), Veere (Warwjjckstraat), Bigge- kerke (Koudekerkscheweg). Ierseke (Bu- renpolder), Kruiningen (Nieuw Bouwplan en weg naar Schore) en Nieuw- en St. Joosland Middelburgsehe straatweg). Te Oost- en West-Souburg is een deel der straatverlichting electrisch geworden, het overige deel zal dezer dagen gereed komen en in bedrijf worden gesteld. Te Hoedekenskerke en op het Wol- phaartsdijksche veer zgn de aanlegplaatsen der booten van de provinciale stoomboot diensten van een electrische verlichting voorzien. In de Toonzaal te Vlissingen werden een aantal demonstraties gehouden. Zuidgroep. Op 30 October 1933, des namiddags 6 uur, werd het te Aardenburg gebouwde net met eenige plechtigheid in bedrijf gesteld. Op eind November waren 116 aansluitingen tot stand gebracht. Overeenstemming werd verkregen om trent de overneming door de Pzem van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf te West- dorpe. Binnenkort zal een tweede kabel worden gelegd van de centrale te Westdorpe naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen, zulks o.m. om grootere bedrijfszekerheid te verkrijgen. Bovendien zal hierdoor voor bewoners van De Zeven Huisjes (gem. Neuzen, Hasjes- straat (gem. Hoek) en den Oranjepolder (gem. Biervliet) de mogelijkheid tot aan sluiting grooter worden. De veranderingen aan het net te Bres- kens vinden regelmatigen voortgang. Voor stroomlevering aldaar aan de graanschoon- derrjen van de tarwecombinatie West- Zeeuwsch-Vlaanderen en de Vereenigde tarwehandelaren in West-Zeeuwsch-Vlaan deren werden overeenkomsten afgesloten. Het nieuwe transformatorstation (aan den Langeweg) ter plaatse werd in gebruik ge nomen. GOES. Posterijen. Verplaatst met ingang van 16 Januari 1934 de kantoorbediende bfl den post-, telegraaf- en telefoondienst C. F. Sturm, van het post- en telegraafkantoor te Goes naar het post- en telefoonkantoor te Amsterdam. Groote crisisvergadering. Onder leiding van mr. P. Dieleman zal de crisiscommissie uit de Zeeuwsche land bouworganisaties op Dinsdag 9 Januari 1934 des namiddags 1 uur in het Schutters hof te Goes een groote crisisvergadering beleggen in verband met de steunverlee ning aan de bietenteelt. Programma en bijzonderheden zullen na der per advertentie worden bekend ge maakt. De besturen der landbouworganisaties worden verzocht hunne leden op te wekken deze hoogst be'angrgke vergadering waar eenige sprekers het vraagstuk der bieten- steun verleening zullen behandelen, in groote getale bij te wonen. OOSTBURG. Gemeenteraad. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad, onder leiding van den heer P. Erasmus, burgemeester, was de heer Brevet afwezig. Onder de ingekomen stukken waren-en kele brieven o.a. van de provinciale com missi e voor de werkloozenzorg, die den heer Van Ginkel aanleiding gaven, aan te drin gen op wat ruimer gedenken van de werk- loozen, waar de uitgaven hiervoor in 1933 zfln medegevallen. De voorzitter weerlegde de beweringen van den heer Van Ginkel en toonde aan, dat er geen meevallers waren. Goedgekeurd werd een voorstel van Burg. en Weth. om met het St. Anthoniusgesticht overeen te komen om in de kosten der zie kenbarak 6% cent per inwoner per jaar bjj te dragen, mits de aanbesteding in het openbaar zal plaats hebben en dat, bij la gere aanbesteding, de bijdrage naar even redigheid zal worden verminderd. Teneinde eventueele moeilijkheden bg verdere uitbreiding der rioleermg te voor komen of gemakkelijker het hoofd te kun nen bieden wanneer gebruik zou moeten worden gemaakt van niet aan de gemeente toebehoorende eigendommen, werd besloten aan ELM. de Koningin te verzoeken, het openbaar belang van deze werken te erken nen. Voorts werd besloten in het belang der veiligheid, op grond van de motor- en rg- wielwet, de Raamstraat, richting Lange- straat-Brouwerijstraat, benevens het voet pad VioletstraatNieuwstraat in beide richtingen, voor alle motorrijtuigen te slui ten. V Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat de werkzaamheden bij de werkverschaffing tegen het laatst van Januari zullen begin nen, wanneer de werklieden niet meer uit de kassen kunnen trekken. De beer Van Ginkel betoogde, dat er bg de bouwvakarbeiders wel zullen zgn, die reeds kort na 1 Januari niet meer zullen trekken, waarop de voorzitter zeide dat dit nog niet is te beoordeelen. De heer Van Ginkel zou vroeger met het werk willen beginnen, omdat dan de werk lieden iets meer inkomen zullen hebben, overal elders is het zoo, waarom moet Oostburg weer een uitzondering zijn? Als er een goede steunregeling was, zou de toe stand veel beter zijn en waren de menschen dankbaar. De voorgestelde regeling werd goedge keurd, met protest van den heer Van Gin- ken. AXEL. Buitengewone vischvangst. In het zijkanaal aan de Axelsche Sas sing, dat nog met een dikke ijskorst be dekt is, wordt de laatste dagen veel paling gevangen. Men kapt daartoe bijten in het ijs, waarin een bos riet gestoken wordt. De paling kruipt dan hierin en wordt dan ge makkelijk gevangen. Ook tusschen de stee- nen langs de oevers worden groote hoeveel heden buitgemaakt. Verderop in het kanaal naar Sluiskil, waar het gs langs de oevers stuk gehakt is, komen duizenden visschen, meest voorn en brasem, naar de oppervlakte. Vermoede lijk is d' visch bedwelmd door vuil af- voerwater van de fabrieken en kan alzoo ook gemakkelijk in groote hoeveelheden worden gevangen. Besmettelijke ziekten. In de week van 17 totmet 23 Decem ber zgn in onze provincie voorgekomen 3 gevallen van roodvonk, nl. 2 te Clinge en 1 te Wemeldinge (het tweede geval in één gezin) en 2 gevallen van diphtherie, nl. 1 te Graau./ en Langendam en 1 te Zoute- lande. Onbewaakte spoorwegovergang bg zeebad „De Duintjes". Aangezien gebleken was dat het uitzicht bij den onafgesloten overweg van de spoor baan tusschen de stations Bergen op Zoom en Woensdrecht (gelegen in den weg, welke leidt van den provincialen weg Bergen op ZoomPutte bij K.M. 4.4 naar het vlak bij en ten westen van dezen overweg liggend zeebad „de Duintjes") in noordelijke rich ting aan de oostzijde van den spoorweg werd belemmerd, verzochten de A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan den inspecteur-generaal der spoor- en tramwegen een verbetering wel te willen bevorderen. In antwoord hier op ontvingen die verkeersvereenigingen oe- richt, dat de klacht gegrond is gebleken en dat het bedoelde uitzicht door opruiming van een vruchtboom en het snoeien van eenige takken is verbeterd, zoodat het thans geheel aan de aangenomen norm vol doet. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 18 tot 25 December werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Wijziging: Zeeuiosche Eilanden (Middelburg). N.V. Maatschappij tot aanneming van werken „Mawe", Korte Noordstraat E 12; Middelburg, aannemen van grond-, water en bouwwerken en vaD werken betreffende het maken, verbeteren of herstellen van wegen, het koopen van gronden, het voor eigen rekening bouwen op die aangekochte gronden en het verkoopen en verhuren van die gronden en gebouwen. Uttgetr. dir.A M. Kuyper en R. J. P. Kimpe. Het kantoor adres der vennootschap is met ingang van 14 Nov. 1933 verplaatst naar Terneuzen, Stationsweg 14. MARINE EN LEGER 11 1 „De Ruyter" omgedoopt. Ter rectificatie van het bericht van de verdooping van Hr. lfs. torpedojager „De Ruyter" in Van Gendt deelt het departe ment van defensie mede, dat deze naam gespeld moet worden „Van Ghent". Bij Kon. besluit is aan den officier van gezondheid le kl. L. J. Kuijpers eervol ontslag uit den zeedienst verleend, en is hij benoemd tot officier le kl. bij de Kon. marinereserve zijn bevorderd tot officier-vlieger 2e kl. die der 3en kl. H. Schaaper, F. J. Wissel, J. F. Breedveld, H. C. Holtz en jhr. P. J. Elias is aan den officier van den marine stoomvaartdienst 2e kl. J. Wesselink op zgn verzoek eervol ontslag uit den zee dienst verleend, en is hg benoemd tot offi cier van den marinestoomvaartdienst 2e kl. bij de Kon. marine-reserve. Bij Kon. besluit van 27 December 1933, zgn met ingang van 1 Januari 1934 be noemd bij het reservepersoneel der landmacht: I. bg het wapen der infanterie tot reserve tweede luitenant bij het 14e regiment W. P. C. van de Walle, J. H. Lig- teringen, R. Mulder, H. van der Schuur, C. J. Kooman, D. J. van de Wetering, P. D. Kaan, B. M. van Griethuijsen, P. Snaauw, C. A. van der Egk, C. J. Kip. De luitenant ter zee 2e klasse A. van Miert, die ter beschikking is gesteld, wordt 3 Januari geplaatst aan boord van Hr. Ms. politievaartuig „Nautilus", bestemd voor het houden van toezicht op de Noordzeevis- scherg. KERK- EN SCHOOLNIEUWS De Duitsche rijkskerk. De Berlgnsche correspondent van de „Daüy Telegraph" acht het mogelijk, dat de crisis in de Duitsche rijkskerk binnenkort zal worden opgelost óf door het aftreden van den rijksbisschop, Ludwig Müller, óf door het uitroepen van een tegen-primaat door de gematigde elementen, die thans in xie oppositie zijn de in het najaar als rijks bisschop opgetreden ds. Fr. von Bodelsch- wingh, die door de nationaal-socialisten na korten tgd tot aftreden is gedwongen, zou kans hebben om opnieuw tot hoofd der kerk te worden benoemd. Examens. Voor het certificaat als radio-telegrafist 2e klasse is te 's-Gravenhage geslaagd de heer Ch. Ouwehand te Vlissingen. Zeeuwsch Technisch Instituut. Voor het examens als beton technicus, ge houden te Goes op 27 en 29 December, zgn geslaagd de heeren J. van Bers, Kloetinge J. N. Caro, Middelburg J. M. de Coninck, Goes K. Dekker, Westkapelle A. A. v. d. Giezen, Middelburg J. de Jonge, Goes C. Huisman, 's-Gravendeel J. Klap, Wemel dinge A. C. Krom been, HansweertH. M. Krombeen, HansweertL. J. Lagendijk, Arnemuiden A. Smit, 's-Heerenhoek J. C. Steketee, Driewegen A. A. Weyns, Wol- phaartsdijk. LUCHTVAART Noodlanding van militair vliegtuig. Bij het Weesper Zandpad onder Diemer- brug heeft gisterenmiddag om kwart voor vier kapitein Versteeg met een militair vliegtuig uit Soesterberg een noodlanding moeten maken. Het vliegtuig is neergeko men op een weiland, vlak naast den weg gelegen. Het is volkomen onbeschadigd gebleven. Kapitein Versteeg deelde aan „de Tel." mede, dat er even na kwart voor vier een zware en dikke mist kwam opzetten. In een oogwenk was Amsterdam volkomen ingesloten. Een grijs-geel waas lag over de stad en de naaste omgeving en welken kant hij ook met zijn machine uitvloog, overal was het even dik. Schiphol was in geen velden of wegen te bekennen en er was ook geen noodlandingsterrein te zien. Zoo heeft kapitein Versteeg enkele minuten rondgezworven. Toen ontdekte hij een gat in den mist en zag hg een weiland. Na de plaats hebben verkend is hij, om onge lukken te voorkomen, hier maar neergestre ken. ue landing verliep uiterst vlot en aan bet toestel werd niets beschadigd. In de buurt van den Amstel is eveneen3 een militair vliegtuig door den plotseling opkomenden mist overvallen. Fransch militair watervliegtuig neergestort. De Fransche bladen publiceeren een communiqué van het ministerie van mari ne, waaraan wij het volgende ontleenen Gisterenmorgen is in het maritieme cen trum te Bizerte tijdens een manoeuvre een watervliegtuig, waarin twee officieren en drie onder* "ficieren waren gezeten, in het meer van Bizerte gestort, waarbij een

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2