BINNENLAND REGEERINGSSTEUN AAN DEN BOERENSTAND. SPORT HOOGWATER TE VLISSINGEN komische ouverture, waarvan het tempo echter rijkelijk langzaam was. Deze sena tor onthulde, dat hij geen sigaren rookt en een sollicitant, die naar een sigaret riekt, geen kans bij hem maakt. Nietteminof moeten wij zeggen juist daarom - is hij bereid dezen accijns te verhoogen. Alleen het verbod van cadeaux zat hem danig dwars. Van dit verbod verwacht hij niets goeds en veel kwaads en hij neemt het den Minister van Financiën kwalijk, dat hy zich, in strijd met het advies van den Ny- verheidsraad, gewaagd heeft aan een par tieel verbod van het aanbieden van bons, geschenken, kortingen e.d. Het sappig betoog van den heer Van der Hoeven werd zakelijk aangevuld door mr. Knottenbelt, wien het speet zijn maiden speech in deze Kamer aan een bestrijding van den Minister van Financiën te moeten wyden. Niet tegen den fiscalen kant van het ontwerp ging het bij dezen senator. Hij accepteert de belastingverhooging als on- v-rmijdelijk, maar waarom hier, buiten de strekking van het wetsontwerp om, inci denteel en ter elfder ure een prinicipieele bepaling binnen te loodsen, waarvan de Tweede Kamer de gevolgen niet kon over zien Behoorlijk voorbereid is deze bepa ling niet en vast staat, dat dit verbod an dere belangen zal schaden. De Eerste Ka mer is inmiddels van verschillende zijden ingelicht en op grond daarvan was ook mr. Knottenbelt niet bereid met deze bepaling mee te gaan. Het gevaar bestaat met na me, dat 'n verbod van cadeaux voor andere industrieën nadeelig zal zijn en de werk loosheid zal bevorderen. En tegenwoordig geldt meer dan ooit de eisch, dat de over heid niet in het economische leven ingrijpe, indien de noodzakelijkheid niet vaststaat. Daarom drongen de heeren Van der Hoe ven en Knottenbelt er op aan, deze bepa ling (art. 4 sub c) niet in te voeren, dan na..at het in uitzicht gestelde ontwerp Verschuur inzake het cedeau-stelsel, dat 't vraagstuk in zijn vollen omvang zal over zien, behandeld zal zijn. Het laatste artikel van dit wetsontwerp geeft namelijk de be voegdheli om de bepalingen van deze wet op verschillende tijdstippen in werking te doen treden. De heer Oudegeest voegde zich bij de be strijders van de nieuwe bepaling. Wat heeft deze Minister, aldus spreker, te maken met de saneering van het tabaksbedrijf Voor de heffing van den accijns is deze sa neering niet noodig en alleen daarmee heeft de Minister van Financiën zich te bemoeien. Men behoeft geen voorstander van het cadeau-stelsel te zijn om tegen een verbod voor één bedrijf bezwaar te maken. Daarom vroeg ook de heer Oudegeest uit stel van invoering der betreffende wetsbe paling. Minister Oud is begonnen met de moge lijkheid van vervanging der banderolle- belasting door een belasting op ruwe tabak waarop de heer De Jong had aangedrongen, uit te schakelen. Wat het ing rijpen in eco nomische zaken betreft, deed de Minister uitkomen, dat hij helaas bijna niet anders doet dan maatregelen nemen, welke nadee lig zijn voor het economische leven mag hij dan niet iets doen ter verbetering van economische verhoudingen Mr. Oud ont kende, dat de bescherming van de bande- rolle en het daarmee samenhangende ver bod van cadeaux onvoldoende voorbereid is. Hij had zijn collega van Economische Zaken en den Middenstandsraad advies ge vraagd en hij ontkende ten eenenmale, dat hiermee geprejudieieerd wordt op een alge- meene regeling. De Minister kon wijzen op de bevrediging, welke zyn maatregel in het bedrijf heeft geschonken en daarbij wil bij de aandeelen op den koop toe nemen. De heeren Van der Hoeven c.s. kregen nul op het request, wijl uitstel van de bewuste be paling staatsrechtelijk onjuist zou z;jn. Mr. Oud meende zelfs, dat sommige Tweede Kamerleden hun stem aan dit wetsontwerp hadden gegeven juist op grond van de be paling, v/elke men in de Eerste Kamer wil de verwijderen en gewaagde van een ver kapt amendement. En ten slotte waar schuwde minister Oud met nadruk tegen verwerping van het wetsontwerp, dat een integreerend deel van het financieel regee- ringsprogram uitmaakt, om nog van an dere bezuinigingen te zwijgen. Bleef de heer Oudegeest ongevoelig voor 's Ministers betoog, mr. Knottenbelt deins de voor verwerping van het wetsontwerp terug en zag in het overleg met Economi sche Zaken een waarborg tegen een later conflict en mr. Van der Hoeven volgde het voorbeeld van den heer Knottenbelt, door zijn verzet niet tot het uiterste vol te hou den. Het wetsontwerp is ten slotte aange nomen zonder oproeping der namen, zij het ook met aanteekening, dat de heer Oude geest er tegen was. De terugreis van de Pelikaan. Indien de vlucht van de Pelikaan a.s. Zaterdag zal zijn volbracht, wordt met een grooten toeloop van belangstellenden naar Schiphol rekening gehouden. De ministers van waterstaat, binnenlandsche zaken en defensie hebben het voornemen te kennen gegeven, de plechtige ontvangst van „de Pelikaan" te willen bijwonen, terwijl ver moedelijk ook de minister-president aan wezig zal zijn. De burgemeester van Amsterdam, even als vele andere hooge autoriteiten, zat eveneens tegenwoordig zijn. Voldoende ruimte zal beschikbaar zijn om de ont vangst van nabij te kunnen aanschouwen. De vermoedelijke aankomst van „de Pe likaan" zal tijdig per radio worden bekend gemaakt. Officieele voorlichting in zake landbouw crisis-maatregelen. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen een brief gericht van den volgenden inhoud Ik heb de eer uw college mede te deelen, dat mijn ambtgenoot van economische za ken mij heeft bericht, dat aan het land bouw crisis bureau', Bezuidenhoutscheweg 107, 's-Gravenhage, is toegevoegd een nieu we afdeeling, strekkende tot het geven van voorlichting, voor zoover niet technisch, in zake de van overheidswege getroffen maat regelen op het gebied van de landbouw crisis. Het is nl. wenschelijk gebleken, dat van uit een centraal punt voorlichting wordt verstrekt over de zeer vele maatrege len op het gebied der landbouwcrisiswetge ving. Daarnaast zal in vele gevallen voor lichting over meer technische vraagstukken onontbeerlijk blijven deze voorlichting zal slechts bij de betrokken crisisinstellingen kunnen worden verkregen. Bovendien zal bovengenoemd bureau zich belasten met de uitgave der geheele land bouwcrisiswetgeving, overzichtelijk bij el kaar gebracht en tegen billijken prijs be schikbaar gesteld. Het ligt in de bedoeling, deze uitgave geleidelijk ook van een toelich ting te voorzien, zoodat degene, die in het bezit is van deze uitgave, welke wekelijks zal worden aangevuld, kan worden geacht op de hoogte te zijn van alle daarin tot voor eenige dagen gebrachte wijzigingen. Bovengenoemde voorlichtingsdienst zal geheel ten dienste staan van degenen, die hem zullen raadplegen. De gemeenten en de omzetbelasting. In een circulaire aan de gemeentebestu ren zegt de minister van binnenlandsche zaken, dat zijn ambtgenoot van financiën de aandacht vestigt op de mogelijkheid, dat van de zijde van gemeentebesturen bij aanbestedingen de voorwaarde zou worden gesteld, dat eventueele meerdere kosten, welke voortvloeien uit de totstandkoming van de omzetbelasting voor 1933, niet voor rekening van de gemeente kunnen worden gebracht. Dit beding is, naar het den beiden minis ters voorkomt, in strijd met het behaalde in art. 8 van de Omzetbelastingwet 1933 en houdt een afwijking in van het voorschrift, neergelegd in art. 39 dier wet. In verband hiermede verzoekt de minister van binnenlandsche zaken de medewerking van de gemeentebesturen om in contracten tot aanneming van leveringen ten behoeve van de gemeente geen bepalingen op te ne men, welke in strijd zijn met letter en geest van bovengenoemde wet. Opbrengsten van het staatsbedrijf der P.T.T. De diensten der posterijen, telegrafie, te lefonie en postcheque- en girodienst hebben in November opgebracht respectievelijk 3.203.498 358.859 2.092.610 279.465 vergeleken met dezelfde maand van het vorige jaar 16.710 4889 124.865 10.732, en vergeleken met de begrooting 79.302 -f- 31.049 94.010 8065. Totaal ƒ5.943.432, vergeleken met dezelfde maand vorige jaar 113.998 en met de begrooting 53.822. In de eerste elf maanden bedroeg de to tale opbrengst 65.491.963 vergeleken met verleden jaar 298.208 en met de raming 303.687. De arbeid van de Tweede Kamer in het afgeloopen kwartaal. De Tweede Kamer heeft snel gewerkt in het afgeloopen kwartaal, constateert de parlementaire redacteur van het „Handels blad". Buiten den eigenlijken begrootings- arbeid kwamen met minimum-aantal op buitennissige uren gehouden vergaderingen, tal van wetsvoorstellen met succes onder den voorzittershamer, wien in andere, rus tiger tijden, rustiger maar ook breedspra- kiger behandeling ten deel gevallen zou zijn. De wijziging der Gezondheidswet, de steun aan noodlijdende gemeenten, de korting op de uitkeering uit het gemeente-fonds, de korting op de Indische pensioenen, de ver hooging van den tabaksaccijns, de coupon belasting, de wijziging lager onderwijs en zelfs de overbodige interpellatie-Cramer, konden beëindigd worden zonder dat het normale begrootingswerk noemenswaardige stagnatie ondervond. Wenschen van belang hebbenden konden, althans ten deele, wor den verhoord. En zonder de groote lijnen van het regeerings-beleid op te offeren, konden verschillende ministers op enkele punten concessies doen, waardoor al te scherpe kanten van financieel toch reeds hard aankomende maatregelen werden ver zacht. In deze eerste periode voor het reces heeft onze Tweede Kamer een opwekkend voorbeeld gegeven van relatief snelle en doelbewuste doortastendheid. En critici, die niet verder komen dan het veroordeelen van incidenteele maatregelen, mogen bedenken, dat ook by ons wetgevend lichaam een wyd overzien van het geheel der resultaten noodzakelijk is. Sint Christophorus wordt opgeheven. Naar de „Volkskrant", verneemt, heeft de voorzitter van het hoofdbestuur van de R.K. Vereeniging van Marinepersoneel aan de leden 'n rondschrijven gezonden waarin o.m. wordt gezegd, dat de hoofdaalmoeze nier van leger en vloot in een schryve.n o.m. meedeelt, dat mgr. J. D. J. Aenge- nent als zijn wenseh uitspreekt, dat zoo spoedig mogelijk tot stand kome een Be langenvereniging voor R.K. Marinperso- neel beneden den rang van officier, en de godsdienstig-zedelyke vereeniging „Sint Christophorus" worde opgeheven, Mgr. Aengenent heeft den hoofdaalmoe zenier opgedragen, de leiding te nemen bi; de besprekingen, welke tot definitieve ont binding van laatstgenoemde vereeniging moeten leiden. Hieruit blijkt aldus het schrijven van den voorzitter dat de Ned. R.K. Ver eeniging van Marinepersoneel moet wor den ontbonden. Aan alle afdeelingsbesturen is van bo venstaande reeds kennis gegeven. Het ligt in de bedoeling van het hoofdbestuur zoo spoedig mogelijk een buitengewone alge- meene vergadering uit te schrijven om het ontbiriding^beslüit te bekrachtigen. Wat er verder te gebeuren staat, zal u zoo spoedig mogelijk worden meegedeeld. Wel wijzen wij u er uitdrukkelijk op dat het oprichten van een Belangenvereni ging niet tot de bevoegdheid behoort van de R.K. Vereeniging van Marinepersoneel. In een commentaar teekent de „Volks krant" hierbij aan Minister Deckers is naar onzen smaak op betreurenswaardige wijze te hard van stapel geloopen, Tot groote schade van het marinepersoneel. Meer onderscheid en meer waardeering van hetgeen in het verleden juist ter be vordering van de gezagsidee gedaan werd had van hem mogen worden verwacht. De lachende derde zijn hier de gezags- ondermyners. Dat de minister dat niet inzag, is onbe grijpelijk en spy tig. Fransche waardeering voor ons land. Het „Bureau de Tourisme Hollandais" te Parijs en de revue Le Monde Nouveau, waarvan onze landgenoot de heer Van der Vlugt directeur is, hebben in samenwerking met een zeer actieve vereeniging, voorna melijk samengesteld uit onderwijskringen, het „Centre d'Amitiés Internationales", ver leden week in den Foyer International des Etudiantes" een lezing met film over Ne derland gehouden. Verschillende op den voorgrond tredende leden der Nederland- sche kolonie in Parijs waren erby tegen woordig. De Nederlandsche gezant, die ver hinderd was, werd vertegenwoordigd door den heer M. Droogleever Fortuyn, consul- generaal. Een opmerkelijke uiteenzetting werd ge geven door den heer DanielHops, lector aan de universiteit, bekend romanschrijver en assayist, die aan talrijke bladen en tijd schriften te Parijs op uitnemende wyze me dewerkt. Hij heeft in even scherpe, als diepgaande beschouwingen een beeld gegeven van de aantrekkelijkheid van ons land, dat hy tij dens de laatste vacantie van Zeeland tot Friesland heeft doorkruist en hij heeft daarbij practische aanwijzingen gegeven omtrent de beste wijze om van die bekoor lijkheden te genieten. Tevens heeft hij met de cijfers in de hand de geschiedenis weer gegeven van onze worsteling met het water en de pogingen om waardevol land te ver werven. Wy. halen uit zijn causerie het volgende aan In dit land, waar de natuur hem slechts schynt te dulden en hem steeds zijn nietig heid bewust doet zijn, heeft de mensch een der schoonste voorbeelden gegeven van het geen zijn moed, zijn intelligentie en zyn scheppende kracht vermogen tegenover de duistere en onverzettelijke natuurkrachten. Hetgeen deze lage gewesten, nauwelijks ontrukt aan de zee, die met bewonderens waardige inspanning verloren gebied wisten te herwinnen en een der belangrijkste be schavingscentra der wereld werden, te zien hebben gegeven is een dier voorbeelden, welke den mensch terecht het recht geven trotsch te zyn op zich zelf. Opgemerkt wordt nog dat deze betoogin gen niet zuiver intellectueel zijn, daar het „Centre d'Amitiés Internationales" tegen het a.s. voorjaar een gezelschapsreis naar ons land voorbereidt. Openbare debatvergadering over den regeeringssteun aan den boerenstand. In de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg vond giste renmiddag de openbare debatvergadering over de regeeringssteunmaatregelen aan den boerenstand plaats, onder voorzitter schap van dr. S. S. Smeding, directeur hoofdredacteur van de „Middelburgsche en Goesche Courant". De voorzitter opende de byeenkomst met een woord van dank aan de talrijke aan wezigen voor hun belangstelling en aan de beide debaters voor het in hem gestelde vertrouwen. Na een korte uiteenzetting van het ontstaan dezer vergadering en van de overeengekomen voorwaarden, zeide spre ker niet te zullen trachten, bij voorbaat een conclusie te trekken, maar slechts ter in leiding een algemeene opmerking te zullen maken en wel deze dat vermoedelijk allen het er over eens zullen wezen, dat de land bouw een hoogst belangrijken tak van ons volksbestaan vormt. Hoe belangrijk, daarover zyn we het misschien niet eens, maar dat zal dan voor een deel hier aan te wyten zijn, dat we van de toestanden en de omstandighe den onvoldoende op de hoogte zyn. Vóór de steunmaatregelen aan den boerenstand. De eerste spreker was de landbouwkun dige medewerker van de „M.ddelburgsche en Goesche Courant", de heer Jac. Welle- man te Krabbendijke. Deze begon met uiteen te zetten, hoe de beteekenis van den landbouw voor ons volksbestaan door de woordvoerders der groote centra van ons land zeer wordt on derschat. Die beteekenis wordt grooter, naarmate het vrije ruilverkeer van goede ren steeds meer wordt bemoeilijkt. Vooral is dat het geval in Nederland, dat zoo zeer een landbouwland is. Uit de cijfers der be roepstelling komt dit niet voldoende uit, wat naar sprekers meening komt, omdat vele plattelanders, wier bestaan voor 100 van den landbouw afhangt, als ambachts lieden en neringdoenden byv., bij andere beroepen worden ingedeeld, terwijl daaren tegen de heele landbouw-industrie niet tot den landbouw wordt gerekend. Spreker toont verder aan, hoe onze agrarische pro ducten in onze handelsbalans een belang rijke plaats innemen en hoe verder onze landbouwbevolking door verschillende ban den aan de overige volksgroepen vastzit en op de bestaansmogelijkheid daarvan groo- ten invloed uitoefent, waaruit hij conclu deert, dat de landbouw in ons maatschap pelijk lever, een groote rol speelt en dat de instandhouding van dezen bedrijfstak is een nationaal belang van hooge orde. Dat de landbouw niet door eigen kracht deze crisis kan te boven komen, blijkt naar sprekers meening duidelijk uit de verslagen der verschillende landbouwboekhoudbu- reaux, die reuze-verliezen aantoonen, welke de landbouwers in de laatste jaren moeten lyden. De groote slagen, die den landbouw worden toegebracht, zijn niet te vergelijken met hetgeen in de tachtigerjaren gebeurde en ze zijn dus allerminst gevolgen van een gewoon op- en neergaan in het bedrijfsle ven. Integendeel, steeds meer wordt duide lijk, dat men thans te doen heeft met een zgn. structureele crisis dat we leven in een overgangstoestand tusschen het oude en een nieuw systeem. Hoe dit precies zal uitloopen, kan niemand nog voorspellen, maar voor spreker staat vast, dat het oude luk-rake voortbrengings- en distributie systeem he*- veld zal moeten ruimen voor een meer geordend bedrijfsleven. Zoo iets heeft leiding noodig. De regeering en de bedrijfsorganisaties zijn daarvoor aangewe zen. Spreker ziet geen kans een zaaiplan te ontwerpen, dat zonder steun een rede lijke kans geeft op winst, hy verwacht echter zulk een plan van zijn tegenstander. Soms wraakt men, dat d' een of andere kapitaalkrachtige boer óók steun ontvangt, doch in het toegepaste steunstelsel is dat riet te ontgaan. Het is trouwens ook niet zoo onbillijk, als het wel lijkt, want er wordt steun gegeven om het b e d r ij f in stand te houden en zelfs een kapitaal krachtige oer werkt niet uitsluitend voor zijn gezondheidDat de consument te zwaar zou worden belast, ontkent spreker niet een beroep op hetgeen minister Ver schuur dienaangaande heeft gezegd. Onder de regeeringsmaatregelen prijst spreker vooral de tarwewit, die aan steeds meer bedrijven steun biedtden bietensteun vond hij nog onvoldoende en hy verklaarde zelfs daarop voor de naaste toe komst niet gerust te zijn. De steunmaat regelen aan de veehouderijen hebben hun doel nog niet bereikt. De materie is hierbij ook veel moeilijker, omdat men daarbij een verlies gevende export in het leven wil houden. Spreker zelf staat daartegenover zeer sceptisch, hij ziet in de naaste toekomst geen verbetering in onzen uitvoer. Ook de tuinbouw is nog te weinig gehol pen en spreker concludeert, dat de steun maatregelen niet alleen gewettigd zijn, maar nog uitgebreid dienen te worden. Hy doet daarop een beroep op het sociaal ge voel van het niet-landbouwend© deel der bevolking. Tegen de steunmaatregelen aan den boerenstand. Hierna was het woord aan den heer A. de Feyter te Middelburg, oud-landbouw- pachter, die zeide niet gemakkeiyk te staan. Hy heeft met veel genoegen geluis terd naar hetgeen zyn tegenstander heeft gezegd. Hy is niet tegen de steunmaatrege len, doch wel tegen de wyze v/aarop die worden toegepast. Er gebeuren by de steunverleening dingen, die op ethische gronden niet te verdedigen zijn. Het stuit hem tegen de borst, dat men tracht het voedsel aan den consument te onttrekken. Men moet zich bij de genomen maatrege len mee nalen afvragen of deze wel in overeenstemming zyn met de Grondwet en dit zyn ze volgens spreker helaas niet. De steunwetten zijn zeer moeilyk uit te voeren en de steunmaatregelen leiden tot vele bureaux, controleurs enz. Dit -allei neemt een revolutionnair karakter an. De handel ondervindt veel belemmering tot schade van het landbouwbedrijf tevens. Het is volgens spreker niet goed mogelyk van bovenaf te decreteeren wat men moet zaai en en toch gaat het in de practyk daar heen. Het voert tot staatssocialisme. Spre ker vraagt hoe men toch gekomen is tot de aaraappelsteunwet, de varkenswet, de zuivelwv-t zooals die nu in elkaar zyn ge zet, Men heeft ons gedreven in de richting van export en daaiby vergeten, dat dit zich eenmaal moet wreken. Steunmaatregelen stelt men in voor bepaalde producten en toch voert men dezelfde producten in groo te hoevee 3den uit het buitenland in. Waar de eerste spreker het had over een struc tureele crisis, daar meent preker dat er in hoofdzak een economische crisis is. De wiize van uitvoering der steunmaat regelen is voor spreker het grootste be zwaar tegen de huidige landbouwpolitiek In tegenstelling met den land- ouwkundi gen medewerker is spreker van oerdeel, dat er niet meer in hot algemeen over hoo ge loonen in de steden kan worden gespro ken, want bijna alle Inkomens zyn vermin derd. De gezondste weg is, dat de landbou wers zich zelf helpen al zullen er dan ze ker slachtoffers vallen. In den oorlogstijd waren de landbouwers juist tegen regee ringsmaatregelen en het is dan ook geble ken, dat de landbouw is opgeofferd aan de ambtenaren. Groote bloeitijden zijn steeds gevolgd door groote depressies, zoo ging het steeds op en neer. Maar ook zyn zij allen steeds in eigen kracht en op eigen risico overwonnen. Het is niet goed, dat de risico wordt overgenomen en geheel op den consument drukt. De landbouw is niet planmatig te leiden, want dan zou er een tekort komen aan producten, die men niet missen kan. Uit suikerbieten tracht men in België ook andere producten dan suiker te maken en als men dit ook in ons land deed, dan zou steun aan de suikerbieten eerder te verdedigen zijn. Als de 50.000 ha., die nu met suikerbieten bebouwd worden, vry kwamen, zou men niet weten wat e op te zaaien. Als Indië zijn suiker niet meer kan afzetten, dan heeft dit ook vérstrek kende gevolgen. De kustvaart in Indië en de vrachtvaart naar Europa zullen er schade van hebben. Dan zullen lQ.GQOen Nederlanders in Indië werkloos worden. Komende tot de afslachting van 210.000 stuks vee, wyst spreker er op, dat dit ook ten gevolge zal hebben, dat vele ha. grond zonder bestemming komen. Spreker her haalt nogmaals, dat hij grootendeels ac- coord gaat met den eersten spreker, maar niet met de steunmaatregelen, die grooten deels ten laste komen van de armsten in ons land. De steun vei'zwakt de aandrang' tot verbeteren van de bedrijven. In de jaren 1880 tot 1890 waren de boeren vatbaarder voor nieuwigheiden in het bedrijf. De crisis is z.i. het gevolg van de werknemers zelf, en vooral van de ongebreidelde eischen van hun leiders. De groote werkloosheid is een gevolg van de toenemende machtswellust. Spreker zou tegen allen steun zijn, als het niet voor sommige producten zoo noodig Na de pauze volgden de replieken waar- by beide sprekers hun standpunt nog na der uiteenzette. De voorzitter bracht de aanwezigen dank voor hun belangstelling en de beide spre kers voor hun inleidingen, waarna hij de vergadering sloot. VOETBAL. Het programma voor Zondag a.s. ver meldt de volgende wedstrijdenBreda— Baronie, AllianceR.B.C., T.S.C.Hero en AxelDosko. Vlissingen heeft dus competitierust. De twee plaatselyke ontmoetingen te Breda en te Roosendaal zullen de noodige belangstelling trekken. De vorige maal won de Baronie met 31 van Breda we geloo- ven, dat ditmaal de Baronie met een pun- tenverdeeling genoegen zal moeten nemen. R.B.C. won haar vorigen wedstrijd tegen Alliance eveneens met 31 ook thans achten we R.B.C. sterker dan haar tegen standers, weshalve wij. tot een hernieuwde R.B.C.-zege moeten concludeeren. Groote spanning' zal er zijn in Oosterhout, waar Hero op bezoek komt. Het is een strijd van de twee hoogstgeplaatste clubs in de 2e klasse. Hero telt 12 punten uit 8 wed strijden, T.S.C. 13 punten uit 9 wedstrijden. Hero heeft dus nog de leiding, maar een overwinning voor T.S.C., die zeer goed mo gelyk is, zou de Oosterhouters op de eerste plaats brengen. Een overwinning met ge ring doelpuntenversch.il voor de thuisclub ligt het meest in de lyn der verwachtingen. Wy geven Axel thuis tegen Dosko geen kans op eenige puntenwinst. Middelburg trekt naar Eindhoven om daar de club van denzelfden naam partij te geven. In Middelburg won Eindhoven de vorige ontmoeting met 31. De Vlissingen-reserves hebben het rijk alleen, daar er elders in den omtrek geen competitie-wedstrijden gespeeld worden. De publieke belangstelling zal zich dus geheel op dezen wedstrijd concentreeren. Wy ver wachten aan den Koudekerkscheweg groote belangstelling, daar de Zeeuwen de tegen- party vormen en het hier dus gaat om de plaatselijke superioriteit. De belangrijkheid van dit treffen voor elk der partyen springt voldoende in het oog, wanneer men onder- staanden stand aan den kop der ranglijst bekykt. Zeeuwen 7 4 2 1 10 188 Breskens 8 5 1 2 11 269 Vlissingen II 9 5 2 2 12 17—12 Oranje 9 4 4 1 12 2117 Een overwinning voor de Zeeuwen op Zondag a.s. verzekert hen voorloopig van de eerste plaats, terwijl een Vlissingen- overwinning de Zeeuwen van de eerste plaats afdringt en die door Vlissingen II of Breskens doet bezetten. Breskens speelt Zondag thuis tegen de Ter Neuzen-reserves. R.C.C. ontvangt op eigen terrein de Dos- ko-reserves. Verder wordt op 1 Januari nog gespeeld d° bekerwedstrijd Alliance-Baard- wyk. De bekerwedstrijd HeroGoes, die Zondag jl. gespeeld is werd op verzoek van Goes omgezet in GoesHero. Goes ver richtte zeer goed werk door een gelyk spel (33) te forceeren. Daarmede bereikt Goes de volgende ronde, daar de wedstrijd on danks de omzetting als een thuiswedstrijd voor Hero blijft gelden en een gelyk spel in dit geval de bezoekende club in een vol gende ronde brengt. INSIDER. Decembe.* Zaterdag 30 0.20 Zondag 81 V.M. 0.56 18.32 13.10

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6