MOTJES BUITENLAND i RUDT YSIUG GEMENGD NIEUWS SDenken ooor 'P u^noeeEouüers Hedenmorgen 6.33 uur is het K.L.M.- vliegtuig „de Kwartel" naar Indië vertrok ken. Meegenomen is 257 K.G. post, 34 K.G. pakketpost, 238 K.G. lading. Er bevindt zich 1 passagier aan boord voor Rangoon. Het studie-comité Holland-Indië deelt mede, dat de „Postjager" om 2.20 uur (Am- sterd. tijd) van Athene is vertrokken. Bij Kon. besluit is W. Bakker, te 's-Gra- Venhage, plaatsvervangend voorzitter en plaatsvervangend lid van de commissie voor de stuurliedenexamens, bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De gemeenteraad te Rotterdam heeft de voorgestelde salariskortingen voor het ge- meentepersoneel aangenomen. De korting bedraagt voor gehuwden 10 en voor onge- huwden 15 Van de 35 Kamers van Koophandel en Fabrieken hier te lande hebben zich tot heden 30 uitgesproken tegen het cadeau stelsel en vóór wettelijke regeling van dit verkoopssysteem. De prins van Wales heeft een groot stuk van zijn landgoed te Kensington ter be schikking gesteld van den Londenschen graafschapsraad in verband met de actie tot opruiming van krotwoningen. 9 Tegen den uitgever van het vroegere weekblad „Magazin der Wirtschaft", Ra fael Bernfeld, is een aanklacht ingediend wegens verduistering van een half millioen Mark. Bernfeld heeft kans gezien door valsche voorspiegelingen herhaaldelijk geld los te krijgen van financieele instellingen. Buitengewoon hevige regens hebben in het district Catageuzes (Brazilië) groote overstroomingen veroorzaakt. Talrijke per sonen zijn gedood, gewond of worden ver mist. Tweeduizend personen zijn dakloos. Groote troepen wilde zwijnen worden door de hevige koude in Polen uit de bos- schen verdreven en komen de boerderijen op. Een 32-jarige boerenknecht, die de beesten van het erf wilde jagen, werd door een groot zwijn aangevallen en met de slagtanden gedood. De hongerige dieren richtten in de moestuinen groote vernieling aan. Programma voor Zondag 31 December. Ie klasse. LONGA—NAC BleijerheideNOAD EindhovenMiddelburg MVVPSV BW—Willem II 2e klasse A. BredaDe Baronie AllianceRBC TSC—Hero Axel—DOSKO 3e klasse A. BreskensTerneuzen 2 HulstZeelandia 2 Vlissingen 2De Zeeuwen 3e klasse B. Middelburg 2Goes ZeelandiaZierikzee RCS—DOSKO 2 Z v/ e m m e n. Tijdens gisterenavond in de zweminrichting „De Regentes" te 's-Gravenhage gehouden onderlinge wed strijden slaagde de HaagscheZwem- en Poloclub er in het Nederlandsch record 10 maal 100 meter vrije slag estafette voor heeren te verbeteren en het te brengen op 11 min. 29 sec. Het oude record stond op naam van de zwemvereeniging het Y te- Amsterdam met een tijd van 11 min. 58 s. De Haagsche ploeg, die het record met niet minder dan 29 sec. verbeterde bestond uit de zwemmers Offers, Jonker, van Kleef, Prins, van Haaren, Kievit de Jonge, Beu- deker, J. Rokkers, van Aelst en Ingenluyff. FRANSCHE BEESPREKINGEN MET DUITSCHLAND. De minister van buitenlandsche zaken Paul Boncour heeft in den gisteren gehou den ministerraad een uitvoerig verslag uit gebracht over de inlichtingen die hij ten aanzien van de ontwapenings-kwestie had ingewonnen. Hij stelde den ministerraad in groote lijnen op de hoogte van de aide- mémoire, die hij aan den Franschen ambas sadeur te Berlijn, Frangois Poncet, zal zen den. De ministerraad keurde dit voorstel en den inhoud van het document goed. Na afloop van den ministerraad ontving minister-president Chautemps de persver tegenwoordigers en verklaarde hun, dat de regeering voorloopig nog een groote terug houding in acht moet nemen, daar zij geen diplomatieke documenten kan publiceeren, alvorens zij ter kennis gebracht zijn van de buitenlandsche regeering, waarvoor zij be stemd zijn. Chautemps verklaarde verder Alles wat ik u zeggen kan, is, dat Frankrijk, dat gaarne bereid is met alle belanghebbende mogendheden de besprekingen vooit te zet ten, welke door het bureau van de ontwa peningsconferentie waren vastgesteld, de organisatie van de algemeene veiligheid langs den weg der bewapenings-beperking en door den Volkenbond nastreeft. Evenals vroeger is de regeering ook he clen bereid, zelf gositieve voorstellen te Khet kruispunt Zeker, zeker, wat van rechts komt, gaat voor. Goed zool Maar... u moet tóch ook goed naar links uitkijken! doen, welke de oprechtheid van den Fran schen vredeswil aan de andere mogendhe den doen blijken. Chautemps verklaarde verder, dat de datum voor het overhandigen van het do cument aan de Duitsche regeering nog niet is vastgesteld. In politieke kringen wordt verklaard, dat de Fransche ambassadeur te Berlijn, den inhoud van 't document mondeling ter kennis van de Duitsche autoriteiten zal brengen en het document zelf als aide- mémoire aan de Duitsche regeering zal overhandigen. DE DUITSCHE RECHTSSTAND. Ter gelegenheid van de voltooiing der organisatorische werkzaamheden voor den opbouw van het Duitsche Rechtsfront en den Bond van Nationaal-Socialistische Duitsche Juristen, kwamen in het Huis van het Duitsche Rechtsfront de verschillende vakgroepsleiders der Duitsche juristen bij een. Dr. Frank dankte zijn medewerkers voor het gepresteerde werk en verklaarde opnieuw, dat de nationaal-socialistische jurist slechts één doel kent, nl. de verwe zenlijking van het Duitsche recht ter be veiliging van de levensvoorwaarden van het Duitsche volk tot in de verste toe komst. Bij deze gelegenheid proclameerde dr. Frank den thans zoowel door het rijk als door de partij officieel erkenden Duitschen Rechtsstand, die alle werkzaamheden van het recht omvat, die ten doel hebben de bescherming van de rechten en levens- eischen van het Duitsche volk. ue Duitsche rechtsstand heeft tot taak het invoegen van eiken volksgenoot in den staat, het regelen der betrekkingen der volksgenooten tot elkaar en het verbinden van het levens- en arbeidserganisme van het nationaal- socialisme te plaatsen en te handhaven op den bodem van het recht. De Duitsche rechtsstand is niet slechts ondergeschikt aan de staatsleiding van Adolf Hitler, doch tevens verplicht en geroepen al zijn krach ten te geven voor een nieuw recht en een nieuwe economische ordening. De leider van den Duitschen rechtsstand, de rijks- juristenleider, is den leider Adolf Hitler onmiddelijk ondergeschikt en hem onmid- wellijk verantwoordelijk. De Duitsche rechtsstand wil in volledige zelfstandigheid en duidelijk afgebakend van de overige standsorganisaties van het Duitsche volk, alle rechtskwesties uitvoe rig behandelen. De rijksjuristenleider dr. Frank, wiens plaatsvervanger in de leiding van den Bond van national'-socialistische Duitsche juristen de Pruisische minister van justitie en de staatssecretaris in het staatsministerie van justitie, dr. Freisler, zijn, legden aan het slot van de zitting den eed van trouw namens de Duitsche juris ten af. DE SPOORWEGRAMP IN FRANKRIJK. Gisteren zijn twee bij het spoorwegonge luk te Laguy zwaar gewonde personen in een ziekenhuis te Parijs overleden, waar door het aantal dooden is gestegen tot 203. Men is er inmiddels in geslaagd alle sir at- offers te identificeeren. In de verschillende Parijsche ziekenhuizen zijn 68 gewonden opgenomen, terwijl een aantal anderen te Laguy wordt verpleegd. Er verkeeren in totaal nog 11 personen in levensgevaar, waarbij de crisis binnen 48 uur wordt ver wacht. De „Oeuvre" van hedenmorgen be vat ernstige beschuldigingen aan het adres van de leiding der Chemin de fer de L'Est, de spoorwegmaatschappij, die de lijnen tus- schen Parijs en Elzas-Lotharingen exploi teert en die het blad verantwoordelijk stelt voor de noodlottige ramp bij Laguy. Het blad verwijt de onderneming tal van gebre ken in de bedrijfsleiding, waarvoor zij het locomotief-personeel van den sneltrein naar Straatsburg verantwoordelijk wil stellen, terwijl het onderzoek duidelijk heeft aan getoond dat er groote fouten zijn begaan, waarvoor heel wat hooger geplaatste per sonen en functionarissen dan een stoker en machinist verantwoordelijk waren. On danks den dichten mist heeft de maatsch. Zaterdagavond vóór- en natreinen laten loopen, terwijl de Chemin de fer du Nord on dezelfde reden integendeel verscheidene treinen heeft laten uitvallen. Het vertraag de vertrek der treinen van het Gare de L'Est te Parijs was niet veroorzaakt door den mist, doch door den slechten toestand der locomotieven, waarvan verscheidene toevoerbuizen waren bevroren. Uit bezuini gingsoverwegingen had men vele arbeiders ontslagen. Het heeft op de publieke opinie te Parijs bovendien een zeer eigenaardigen indruk gemaakt, dat het bericht van het ernstige ongeluk pas laat in den nacht be kend werd, terwijl de ramp reeds tegen 8 uur 's avonds was geschied. De Parijsche poli tie-prefect Chiappe verklaarde tegen over een verslaggever van de „Oeuvre" dat lij pas tegen half twaaL 's avonds van het ongeluk op de hoogte werd gesteld. De maatschappij had echter niettemin geen assistentie gevraagd. Chiappe acht het van zelfsprekend dat hij deze maatregelen ook genomen zou hebben indien hij tijdig van den omvang en de gevolgen van de ramp op de hoogte zou zijn gesteld, DREIGT ONMIDDELLIJK EEN OORLOG De leider van het I.G. Farbenconcern, dr. Duisberg, heeft een interview toege staan aan een journalist van „L'Informa- tion". Op de vraag, of hij geloofde aan de mogelijkheid van een onmiddellijk dreigen den oorlog zeide hij „Ik vind, dat die ge ruchten een tamelijk komischen indrutt maken. Een volk, dat eerlijk zijn best gb- daan heeft om te ontwapenen, kan niet aan een oorlog denken. Wij zijn niet in staat oorlog te voeren, maar niettemin zijn er in het buitenland kringen, die nog aan onze oorlogzuchtige bedoelingen gelooven." Op een vraag, speciaal in verband met de bedoelingen der chemische industrie, antwoordde Duisberg „Wie den laatsten chemischen oorlog heeft medegemaakt, kan den. oorlog niet meer wenschen. Zou de chemische industrie daarmee niet haai eigen graf graven De laatste oorlog heeft ons reeds een verlies van 50 van onze afzetgebieden gebracht." Hij verklaarde verder, dat Duitschland autarkisch is slechts ten opzichte van de voeding van het land. Duitschland moet zijn eigen bewoners kunnen voeden. Maar de industrie moet blijven exporteeren en daardoor zijn wij goede klanten voor de andere volkeren. Hoe beter onze toestand wordt, des te meer grondstoffen, koloniale waren en afgewerkte producten hebben wij noodig. MUSSOLINI'S OPBOUUWEND WERK. Mussolini heeft een correspondent van de Parijsche „Excelsior" een onderhoud toege staan, waarin hij o.a. verklaarde, dat de strijd, dien Italië tegen de economische cri sis voert, tegelijk dient tot herstel van het evenwicht der begrooting, ter bestrijding van de werkloosheid en de industrieele cri sis en ter verbetering van de handelsbalans. De resultaten van Mussolini's program kan men eerst in het komende jaar zien. Zijn eerste bemoeienissen hadden den landbouw gegolden. In ten hoogste 15 jaar moet de Italiaansche landbouw een nieuwen opgang toonen. De steden zijn overvuld met arbei ders, die slechts moeizaam een bestaan kunnen veroveren. Het is de taak der re geering dezen arbeiders betere levenmoge lijkheden te verschaffen. De begrooting zal het komende jaar waarschijnlijk geheel in evenwicht zijn. Over de industrieele crisis en de werkloos heid mag Italië zich niet beklagen, aange zien andere landen nog meer daaronder te lijden hebben. De Italiaansche staat verleent den industrieelen ondernemingen zooveel mogelijk financieelen steun. De ondernemin gen, die niettemin niet tegen de wereldcon- currentie bestand zijn, moeten verdwijnen. Het werkloosheidsprobleem levert den staat weinig moeite. Het terugbrengen van de ar beiders naar het land kan hier helpen. DE MOORD OP AARTSBISSCHOP LEON TOURAINE. Zooals reeds gemeld, is aartsbisschop Leon Touraine, primaat van de Armenische kerk in de Vereenigde Staten, Zondag in de kerk der Armeniërs te New-York, tij dens der. dienst, vermoord. De gruweldaad had plaats op hetoogen- blik, dat de aartsbisschop zich naar den kansel begaf. Plotseling sprong een indi vidu, onderhoorige van zgn diocees, op hem toe en bracht hem een aantal dolkste ken toe, welke den dood tengevolge had den. Een onbeschrijfelijke opwinding maak te zich van de kerkbezoekers meester. Ware de politie, die onmiddellijk van het gebeurde verwittigd was, niet binnen en kele minuten aanwezig geweest, de ver ontwaardigde menigte, zou den moorde naar zeker gelyncht hebben. De Armeensche aartsbisschop Touraine was vroeger bisschop van Smyrna en pa triarch van Constantinopel. Hij had zich, naar het schijnt, impopulair gemaakt, althans bij extremistische elementen van zijn diocees, door zijn krachtig verzet tegea de bolschewistische overheersching van de Armenische kerk. De moordenaar, zekere Matos Lengletin, en zes andere individuen, die als zijn me dehelpers bij dezen moord worden aange zien, zijn in de gevangenis opgesloten. JAPANS VLOOTBOUWPROGRAM. Het nieuwe vlootbouwprogram voorziet in den bouw van twee kruisers, twee moe derschepen voor vliegtuigen en veertien torpedojagers en vier duikbooten. Deze schepen zullen in de jaren 19371938 ge reed zijn. Bovendien zal nog een aantal hulpsche pen op stapel worden gezet, o.m. drie olietankschepen, een schip voor herstellin gen, vier duikbootjagers, een mijnenlegger en zestien kleine torpedobooten, waarvoor b\j het Londensche vlootverdrag geen bij zondere beperkingen worden gemaakt. Tenslotte zullen eenige oudere eenheden worden verbouwd. De marinebegrooting voor 1934-35 is vastgesteld op 487 millioen yen voor üe loopende uitgaven en op 431 millioen yeu voor het vernieuwingsprogram voor de ja ren 1934-38. De Japansche admiraliteit had oorspronkelijk 680 millioen gevraagd voor 1934-35 en 670 millioen voor het ver nieuwingsprogram. Vier inbraken te Oss.- De misdadige elementen te Oss hebben de reeks misdrijven gedurende de Kerstdagen in den nacht van Dinsdag op Woensdag aangevuld met vier inbraken. Zij zijn op oijzonder drieste w\jze te werk gegaan, docb zij waren niet fortuinlijk, daar de buit zeer gering was. De bevolking van Oss, bevreesd voor diefstal, deponeert haar geldswaarden op veiligere plaatsen. De eerste inbraak vond plaats Dinsdag avond 10 uur bij den landbouwer Van Bal- legoi in de Ganzensteeg. De man ontdekte bij zijn thuiskomst dat hem een veertig kip pen waren ontstolen. Hij deed onmiddellijk aangifte bij degemeentepolitie. Het inge stelde onderzoek bleef echter zonder resul taat. Eenige uren later werd de politie opnieuw gewaarschuwd, dat een inbraak was ge pleegd ten huize van den caféhouder De Groot aan de Linthschenweg. Daar hebben de indringers niet de noodige voorzichtig heid betracht en teveel gerucht gemaakt. De bewoner ontwaakte en ging kijken wat er aan de hand was. Bij zijn nadering ko zen de onbekenden het hazenpad. De inbre ker vluchtte door een opgeschoven raam aan de achterzijde van het huis en wist te ontkomen. In de woning wordt niets ver mist. Voorts is in denzelfden nacht ongeveer 2 uur een soortgelijke poging tot dièfstal geschied ten huize van den landbouwer Nederkorn aan de Middeldonkschestraat. De vrouw des huizes werd door gestommel in het woonvertrek gewekt en dacht on middellijk aan inbrekers, waarop zij zich onversaagd naar de huiskamer begaf. Bij haar komst vluchtte een man door het openstaande raam naar buiten. De kordate vrouw snelde den vluchteling na en slaagde erin hem hij den arm te grijpen. De indrin ger wist zich echter los te rukken en te ontkomen. Hij had nog geen gelegenheid gehad iets te stelen. Opnieuw is verder getracht een slag te slaan in het winkelpand van den manufac- turier J. van Grunsven in de Verlengde To renstraat. Door openschuiving van een raam aan de achterzijde verschafte men zich toegang tot de woning. Het geheele huis werd overhoop gehaald. Alle kasten en laden werden doorzocht en de inhoud over den vloer verspreid. Het kasregister in den winkel werd opengebroken. Daarin was echter geen geld. De spaarpotten van de kinderen zijn gestolen. Verder was in het perceel geen geld aanwezig. De inbrekers hebben zich tegoed gedaan aan een respec tabele hoeveelheid lekkernijen uit keuken en kelder. De heer Van G. ontdekte de inbraak nog denzelfden nacht en deed onmiddellijk aangifte bij de politie. Deze stelde een uit gebreid onderzoek in. Tot nu toe bleven de nasporingen vruchteloos. De juweelendiefstal t e 's-G ravenhage. In den nacht van 30 September op 1 October is, zooals destijds uitvoerig werd gemeld, ingebroken in den juwelierswinkel van de fa. Van Willigen aan de Zoutmansstraat te 's-Gravenhage waarbij de dieven er met een aanzienlijke buit vandoor gingen. Het politie-onderzoek leidde tot arrestatie te Hamburg yan een Duitseher, bij wien een aantal der gestolen juweelen en andere kostbaarheden werden gevonden. De Duit seher deelde bij zijn verhoor mede, zoo ver nemen we thans, dat de gestolen juweelen in de Scheveningsche duinen waren be graven. Hoewel de man naar de door hem aangeduide plek werd geleid, was hij niet in staat de juweelen te voorschijn te bren gen. Hij bekende tenslotte, dat zijn bewe ringen op fantasie berustten. De Haagscne politie kreeg door dit onderzoek aanwij zingen, zoodat als heler kon worden ge arresteerd een te Rotterdam wonende Nederlander, die naar het Huis van Be waring te Rotterdam is overgebracht. Bei de daders hadden zich na de inbraak met het gestolene naar de woning van den Rotterdammer begeven, waar de buit schijnt te zijn v rdeeld. Het is intusschen nog niet gelukt de nog vermiste juweeier op te sporen. j.'e Duitseher is naar Ham burg teruggebracht. Ergerlijke dierenmis handeling. In de Alexanderkazer- ne te 's-Gravenhage heeft zich een erger lijk geval van dierenmishandeling voorge daan. Een tweetal huzaren was er op uit, om eenigen paarden de oogen uit te slaan. Volgens een ooggetuige zouden zij zicu hierbij hebben bediend van het achtereind van een sabel. Als gevolg van hun optre den is een der paarden aan een oog blinu geslagen, ter.vijl een ander paard zoodanig werd geraakt dat het in den ziekenstal moest worden opgenomen. Op aanwijzing van den stal wacht zijn de beide vandalen gearresteerd en opgesloten in afwachting van het nader onderzoek. Naar men aan „het Volk" mededeelde, bestond er voor net optreden var deze lieden geen enkele re den. De beide gearresteerden behooren tot de lichting welke a.s. Zaterdag met groot verlof zou gaan. De 5 0e verjaardag van den benzinemotor. Te Stutt- gert wordt dezer iagen het feit herdacht, dat vijftig jaar geleden het patent wera uitgereikt voor een met lucht gekoelden benzinemotor met vonkontsteking. De naam van den uitvinder was Gottlieb Daimler, die maanden lang tezamen mei een technisch arbeider had gewerkt in ee' werkplaats te Stuttgart Cannstatt. Aan gezien in deze werkplaats in het diepste geteim gewerkt werd en de gordijnen ai tijd zorgvudlig waren gesloten, kreeg de politie argwaan, temeer omdat in die da gen veel valsch geld in circulatie was, zoo dat men meende de valsche munterswerk plaats te hebben ontdekt. Des nachts, ter wijl de mannen aan het werk waren, deel de politie een inval, die echter geen resui taten opleverde. Een jaar later, in 1884, werd een moto. ,ema .kt, die ingebouwd werd in een sooi rijwiel, zoodat het eerste primitieve mo torrijwiel tot rLand kwam. Het publiek had een vrij onbestemde LEGKRAMP. Iets waar wij in dezen tijd, nu de nieuwe leg is begonnen, vaak mee te maken heb ben, is de zoogenaamde „legkramp". Deze aandoening treedt zoowel bij jonge hennen als bij oude, die uitgeruid zijn, op. De verschijnselen ervan zijn zeer veront rustend voor dm eigenaar, te meer waar zij zeer snel optreden. De dieren die aan vankelijk geheel gezond schenen, worden plotseling kreupel en wel zoo, dat zij niet meer in staat zijn om te loopen. Zij zitten op den grond met samen getrokken pon ten, zoodat de hiel den bodem raakt. Ook de teenen zijn meestal krampachtig samengebald. Natuurlijk kunnen de dieren zich in het geheel niet of maar moeilijk bewegen. Soms gaat het vanzelf over, maar zij wij kunnen de gunstige wending bespoedi gen door de dieren een kwartiertje met de pooten in een bakje met warm water, zoo warm dat de hand het goed verdragen kan, te zetten. Daarna drogen wij de poo ten af en smeren ze in met wat terpen tijn. De dieren worden dan in een apart hokje gezet, dik in het strooisel met eten en drinken onder hun bereik. Wij moeten er hierbij op wijzen, dat soortgelijke verschijnselen ook kunnen voorkomen bij besmettelijke verlamming en andere aandoen'ngen. Natuurlijk zal dan bovenstaande han delwijze niet helpen. Ziet men dus niet spoedig resultaat, dan is het maar beter de dieren ten spoedigste op te ruimen, daar men anders nog voor de mogelijkheid zou staan, dat de ziekte zich nog verder in het koppel verspreiden zou. (Nadruk verboden.) Dr. W. v. R. vrees voor benzine, zoodat Daimler nader hand rondom zijn huis en zijn werkplaats ijzerdraden op porceleinen isolatoren spande, teneinde den indruk te wekken, dat hij met electriciteit inplaats van met benzine werkte. Twee wolven neerge schoten. Te Sart Saint-Laurent, bij Fosses, in de Ardennen, zijn door een land bouwer twee wolven neergeschoten, die zich tot dicht bij de hoeve hadden gewaagd, verscheidene kippen hadden doodgebeten en ook de boerin hadden aangevallen. Men vermoedt dat de dieren, een mannetje er een wijfje, door de koude en den honger gedreven, uit de Vogezen of de Fransen© Ardennen naar België zijn gekomen. M ij n o n g e 1 u k k e n. In de Polska-mijn te Altenau, waar zooals men zich wellicht herinnert in October jl. door een instorting 10 mijnwerkers werden be dolven, doch nog tijdig gered konden wor den, zijn gisteren bij het uithakken van een nieuwe schacht de wanden ingestort, waar door 5 arbeiders werden bedolven. Men kon drie hunner dadelijk bevrijden. Een hunner was nog in leven, de beide anderen waren op slag gedood. Het ber gingswerk wordt voortgezet om de twee andere slachtoffers te bevrijden. In de Cassimir-mijn in de Dombrowa wer den 2 mijnwerkers door het instorten van een pijler bedolven. Het lijk van een hun ner kon worden geborgen, terwijl dat van den ander nog niet is gevonden. Een bijzonder monument. Te Bartenstein in Oost-Pruisen zal een monument worden opgericht voor een jong meisje, dat in den bevrijdingsoorlog vaa 18131815 haar haren afknipte en ver kocht voor vijf thaler ten bate va i de oor- logsfo: dsen. Zij was de eerste, die het ini tiatief nam tot deze daad, die in latere oorlogen door vele vrouwen in verschillen de landen werden nagevolgd. In 1863, bij de erdenking van den vijf- tasten verjaardag van de inste'iing van het IJzeren Kruis, kreeg de toen 66-jarige vrouw van den koning van Pruisen deze onderscheiding. Moordenreeks in Ame rika. Dinsdagnacht zijn in den staat New-York veel moorden gepleegd. Behal ve op den Arme mchen aartsbisschop zijn nog vier mannen en twee vrouwen onder geheimzinnige omstandigheden gedood. Onder de vermc »rden bevindt zich ook de bendeleider md Abic, die gedood werd *n een gevecht met een andere bende. Van de andere bende werd echter eveneens een lid gedood, terwijl er drie gewonden vie len. Koude-records in de Ver. Staten. Beti effende de koudegolf, welke op het oogenblik de Noordelijke dee- len der Ver. Staten teistert, kan worden gemeld, dat op verschillende plaatsen de xoude-records van de laatste vijftig jaren zijn geslagen. In illinoir, Iowa, Dakota, Michigan en W consin werden temperatu ren van minus 26 tot 35 graden Celsius ge meten. Uit Minnesota wordt zelfs een vorst van 44 graden Celsius gemeld, in Chicago staat de thermometer 23 graden onder nul. Er zijn daar twaalf personen door de koude om het leven gekomen. Dranksmokkelen per vliegtuig. De Finsche en Zweed- sche drank smokkelaars z\jn er in den laat- sten tijd toe overgegaan, ook het vliegtuig in dienst der smokkelarg te stellen. Vol gens berichten in de bladen heeft de Fin sche uouane vastgesteld, dat de geheimzin nige vliegtuigen, die boven Noord-Zweden ijn wa?rgenomen, inderdaad smokkelvlieg- uUigen z Zij vliegen van groote opslag plaatsen, 1ie aan de Noorsche kust zijn langelegd, naai de Oostkust van Zweden jn de Westkust van Finland, waar stations zijn ingericht, die zorg dragen voor het gr

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2