m VLISSINGSCHE COURANT KERK. EN SCHOOLMIEUWS MARINE EN LEGER LUCHTVAART GEMENGD NIEUWS EVENTJES LACHEN BURGERLIJKE STAND RADIO-RUBRIEK AGENDA HOOGWATER TE VLISSINGEN LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN Bultenlandsch Weerbericht. Kerst-toespraak van den Paus. De Paus heeft Zaterdag in de consisto riezaal de kardinalen ontvangen, die hun Kerstwenschen kwamen aanbieden. Het gemeenschappelijke adres werd voorgele zen door den deken der kardinalen Brani- tode Belmonte. De Paus hield daarop een korte Kerst-toespraak, waarin hij herin nerde aan het heilige jaar, dat zoovele ge- loovigen naar Rome heeft gevoerd. Over den internationalen toestand zeide de Paus: Te midden van de tegenstellingen, den chaos, de eindelooze en talrijke onderhan delingen en de geweldige krachtsinspan ningen der menschen, blijft er voor den stadhouder van Christus niets anders over dan steeds weer om dringend op te wekken tot het gebed. De H. Vader herinnerde aan het standpunt der kerk ten aanzien van de sterilisatie en eindigde met de woorden /oor de opiossing van de internationale problemen zijn gebeden, nog eens gebeden en steeds gebeden noodig." Examens. Voor het spreekexamen, afgenomen door de Vereeniging voor Spraakleeraren te Am sterdam, zijn geslaagd de dames Nelly A. van de Velde te Arnhem en M. Ouwehand te Vlissingen. Mutaties bij de marine. Bij beschikking van den minister van defensie zijn de volgende mutaties gelast De luits. ter zee 2e kl. S. A. L'Honoré Naber, a. b. Hr. Ms. wachtschip te Wil lemsoord B. Hessing, a. b. Hr. Ms. Her tog Hendrik K. J. F. Krediet, bij de on- derzeedienstkazerne te Willemsoord J. F. van Duim, idem N. W. Sluijter, a. b. Hr. Ms. Nautilus A. van Miert, idem de luit. t. z. 3e kl. L. E. van Laar, a. b. Hr. Ms. Hertog Hendrik de off. M.S.D. 2e kl. W. P. Plantenberg, idem de off. vlieger 3e kl. H. Schaper bij de onderzeedienstkazerne te Willemsoord, met een door den comman dant der marine te Willemsoord te bepalen datum de off. vlieger 3e kl. F. J. Wissel, bij de onderzeedienstkazerne te Willems oord. Engelsche lof aan Nederlandsche recordvliegers. De Nederlandsche vliegers Smirnoff en Soer, die in zulk een record-tijd van Am sterdam naar Batavia hebben gevlogen, verdienen den grootsten lof voor hun pres tatie, doch dit succes van het Nederland sche postvliegtuig moet een aansporing zijn voor onze eigen vliegdiensten om voortgang te maken, aldus schrijft de „Sunday Times" in een hoofdartikel. Het feit, zoo schrijft het blad verder, dat de machine, die voor deze vlucht gebruikt is, niet het nieuwste type is, verhoogt de waarde van deze prestatie en toont tevens aan, wat hoogstwaarschijnlijk kan worden gedaan, als snellere machines in geregeld gebruik zijn. Een rijke steuntrekker. Zekere P. S., rijwielbewaarder te Zwolle, had één dezer dagen een brief geschreven en onderteekend met den naam zijner vrouw aan de directie voor Maatschappelijk Hulp betoon te Zwolle met verzoek om steun en zoo daaraan niet werd voldaan, dan „zal er wat gebeuren met den Kerstdag wat er nog nooit gebeurd is in de gemeente Zwol le. Ik zelf met m'n 4 kinderen zal ik Het doen Wat ik van plan ben ik zal de Ge meente Zwolle wakker schudden. Ik kom Vrijdagmorgen op Kantoor of ik steun Kdijg Ja of nee", zoo stond er o.m. letter lek in dien brief. Daar vermoed werd, dat bedoelde S. nog wel voldoende geld bezat, werd besloten geen steun aan hem te veueenen en zulks werd aan zijn vrouw, toen zij Vrijdagmorgen ten kantore van Maatschappelijk Hulpbe toon verscheen, medegedeeld. Deze vrouw nam daar blijkbaar geen genoegen mee en moest ten slotte door de politie van bedoeld kantoor verwijderd worden. Toen S. Vrijdagmorgen aan het hoofd bureau van politie verscheèn teneinde ge hoord te worden omtrent een andere aan gelegenheid, werd bij fouilleering op hem bevonden een bedrag van zeshonderd veer tig gulden aan papiergeld en ruim vijftien gulden aan klein geld, welk geld hem in eigendom toebehoorde, naar hij verklaarde. Aan den directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon heeft hij daarop op diens ver zoek terugbetaald het totale bedrag dat hem over het jaar 1933 reeds aan steun was uitgekeerd. Dat hij voor verderen steun niet meer in aanmerking komt behoeft geen be toog. Inbraken. Te Zaandam is ijl den nacht van Zondag op Maandag inge broken in een melkhandel aan de Archan- gelstraat. Het onderzoek wees uit, dat de inbrekers door een raam naar binnen zijn gekomen. Een bedrag van 100 aan geld, waaronder een paar gouden tientjes en enkele halve guldenstukken, wordt vermist, In een boerenhofstede in den polder waardoor de S1 jterstraatweg te Amster dam loopt, is Zondagavond brand uitgebro ken. De bewoners de. dichtsbij gelegen boerderij snelden erheen het bleek dat er niemand thuis was. Zij wisten zich toegang te verschaffen en bevonden dat de woon kamer bij de kachel in brand stond. Aan de achterzijde bleek een ruit te zijn inge drukt later kwam aan den dag, dat een geldkistje met familiepapieren verdwenen was. In den Kerstnacht heeft de politie te Eindhoven een goede vangst gedaan door arrestatie van drie beruchte inbre kers, de K. en van H., uit Eindhoven, en D. uit Helmond. Het was de politie ter oore gekomen, dat di; trio in de boerderij van den landbouwer van L. op Acht, onder Eindhoven, een inbraak zou plegen en zij zouden van de afwezigheid der bewoners, die in dien nacht naar de kerk waren, ge bruik maken om de brandkast te forceeren en te ledigen. Twee rechercheurs hadden zich in de boerderij verscholen en toen de inbrekers de deur van de woning hadden opengebroken en de brandkast poogden te forceeren, werden zij door de rechercheurs overvallen en met revolvers in bedwang gehouden. De drie inbrekers zullen ter be schikking van de justitie worden gesteld. Tjjdens afwezigheid der bewoners is Zondagavond ingebroken in een winkel van een manufacturier op den Heuvel te Oss. De inbrekers hebben zich door uitsnijding van een ruit toegang tot het perceel ver schaft Er wordt een partij manufacturen genaamd, overhandigde den agenten dade lijk een revolver en hij werd dan ook als vermoedelijke dader naar het politiebureau overgebracht. Lo Tse werd per auto van geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zijn toe stand zorgwekkend bleek. Heden kon hij nog niet gehoord worden. Hoe de zaak zich precies heeft toegedragen is nog niet be kend, daar men op het politiebureau bij ge brek aan een tolk ook Ho Sing nog geen verhoor heeft kunnen afnemen. Schietpartij op gepant serde smokkelauto. Zater dagmorgen omstreeks 7 uur heeft zich on der Nispen, nabij de Belgische grens, weer een smokkelaffaire voorgedaan, welke in de omgeving heel wat belangstelling teweeg bracht. Een groote vrachtauto snorde het douanekantoor voorbij zonder acht te slaan op het signaal der ambtenaren om te stop pen. Nabij den verder gelegen politiepost was echter een plank met spijkers op den weg gelegd. Het gevolg was, dat drie ban den werden stuk gereden, maartoch zette de auto zijn vaart voort, waarom po litie en douanebeambten van alle kanten op den wagen vuurden, die even tevoren nabij het douanekantoor ook al vruchteloos onder vuur was genomen. Intusschen zetten de po- 1933-1934 Laat voor Uw goed bedoelde wenschen bij de a.s. Jaarwisseling de Uw tolk zijn. benevens eenig geld vermist. Zondag nacht is ingebroken in een woning op de Arendsvlucht in het centrum van Oss. De dieven hebben een achterdeur opengebro ken en zich aldus toegang verschaft tot het perceel. Er is een groote partij kippen ontvreemd. Door verbreking van eeu ruit hebben dieven zich in den Tweeden Kerstnacht toegang verschaft tot de R.K. meisjesschool, gelegen aan de Kromstraat te Oss. Alle lokalen zijn overhoop gehaald en de kasten doorsnuffeld. De spaarbusjes der kinderen waren evenals de lessenaren opengebroken, maar daar deze busjes voor de feestdagen waren geledigd, heeft het werk van de dieven geen resultate.i opge leverd. Op den avond van den Eersten Kerstdag, terwijl de bewoners afwezig wa ren, is te Baarn ingebroken bij den heer Brinkspaarman in de Javalaan, bij tand arts Grooteveld aan den Kettingweg en den heer Meerdink, Nicolaas Beetslaan. in deze woningen waren geen belangrijke geldswaarden acuwezig. - Ruziemakende Duit se h e r s. Maandagavond bevond zich aan het station Delftsche Poort te Rotter dam in den electrischen trein, die om half acht naar Amsterdam zou vertrekken, een drietal Duiischers, die waarcshijnlijk eenigs- zins onder den invloed van sterken drank verkeerden. Zij gedroegen zich nogal ru moerig en trachtten met de andere passa giers ruzie te maken, o.a. door voortdurend geroep „Heil Hitier". Tenslotte vond het spoorwegpersoneel het ongewenscht de on ruststokers in den trein te houden en de conducteur verzocht hen de waggons te verlaten. Daar de Duitschers aan dit ver zoek geen gevolg gaven en den conducteur te lijf wilden, werd een politie-agent er bij geroepen. Toen deze verscheen vielen de drie mannen op hem aan en de agent werd danig mishandeld. Een der Duitschers had een schoen uitgetrokken en bewerkte daar mede het gelaat van den agent. Toen het drietal met behulp van spoorwegmannen uit den trein was gewerkt en zij weiger den het station te verlaten, hield de agent, die alleen geen kans zag de drie mannen te arresteeren, een woordenwisseling met hen, terwijl naar het bureau om assistentie getelefoneerd werd. Spoedig arriveerden per rijwiel een aantal agenten en rechercheurs. De vreemdelingen gevóélden echter niets voor, mede te gaan, en zoo ontstond op het perron een hevige vechtpartij, die slechts met gummistokken beslecht kon worden. Na veel moeite gelukte het de drie Duitschers zwaar geboeid naar het politiebureau aan de Gallerij over te brengen, waar zij werden ingesloten. Revolverdrama in de Cineezenwfjk te Rotter dam. Maandagnacht heeft zien in de Chineezenwijk op Katendrecht een revolverdrama afgespeeld, waarbij een Chinees levensgevaarlijk werd gewond. Omstreeks kwart over twaalf werden een tweetal per rijwiel surveilleerende agen ten door een verpleger van den geneeskun digen dienst gewaarschuwd, dat er in pand 16 op den Sumatraweg iets gebeurd was. De agenten begaven zich daarheen en troffen in het perceel een Chinees aan, zekeren Le Tse, welke zwaar gewond op den grond lag. Hij bleek, dat hjj door drie revolverschoten in den rug was getroffen. Een tweede Chi nees, die in het pand aanwezig was, Ho Sing litie en ambtenaren ook een achtervolging in, met het gevolg, dat zij juist over de brug van de Watermolenbeek de auto langs den weg vonden, terwijl de motor nog werkte de chauffeur echter was nergens meer te vinden. De auto bleek afkomstig te zijn uit Lim burg en v/as voorden van een zware be pantsering der cabine en van de motorkap, 'waarop de schoten alle waren afgeketst. Het voertuig met een lading van 1800 K.G. suiker uit België werd in beslag genomen. Brand op een kampeer terrein. Maandagavond acht uur ontstond door onbekende oorzaak brand in een houten toko, staande op het gemeente lijke kampeerterrein bij het strand te IJmuiden en toebehoorende aan den exploi tant Jochems. Spoedig sloegen de vlammen over naar een tweetal andere houten ge bouwen, in één waarvan meer dan honderd kampeerhuisjes met inventaris, voorname lijk toebehoorende aan Amsterdamsche ingezetenen, waren opgeslagen. Doordat de brandweer wegens bet ontbreken van water in de nabijheid machteloos stond, is het geheele complex binnen anderhalf uur in vlammen opgegaan. De schade is zeer aanzienlijk. Alleen de kampeerhuisjes vertegenwoordigen een waarde van onge veer ƒ25.000. Deze zijn verzekerd, evenals de eigendommen van den heer Jochems. Een roofoverval. Maan dagnacht om ongeveer drie uur heeft te Heesch bij Oss een brutale roofoverval plaats gehad. Drie gemaskerde personen zijn bjj den alleenwonenden landbouwer C. H. binnengedrongen, hebben dezen van het bed gelicht, vastgebonden en in een hoek van het slaapvertrek geduwd. Daarna heb ben zij de woning, welke op een afgelegen plek staat, doorzond en zijn toen met een buit van ruim honderd gulden verdwenen. Nadat het misdrijf in den morgen was ont dekt de man werd door omwonenden bevrijd heeft de politie een krachtig on derzoek ingesteld. De daders waren Maan dagmiddag nog niet achterhaald. Vermoe delijk zijn ze uit Oss afkomstig. Door gasversti'kking om het leven gekomen. Maandagnacht zijn te Antwerpe i in een logement aan de Van Dijckkade, waar zij overnachtten, twee Nederlandsche zeelie den, Gerard Claessen uit Delfzijl en Fokke Munniksma uit Groningen, beiden 31 jaar oud, door gasverstikking om het leven ge komen. Men vond beide slachtoffers, toen men Dinsdagmiddag tegen één uur ging kijken waar de mannen bleven. Men neemt aan, dat de oorzaak van het gebeurde moet wor den toegeschreven aan onachtzaamheid. Een kraan van het in de kamer staande gasstel was niet goed afgesloten. Een echtelijk drama. - Zondagmorgen heeft zich in een woning aan de Prinsengracht een echtelijk drama afgespeeld. Omstreeks half acht heeft een vrouw haar man met een scheermes aan gevallen. Zij bracht hem verscheidene ver wondingen aan de armen, hals en pols toe. De man verweerde zich heftig. Vermoede lijk had zijn vrouw het erop gemunt, hem de slagaders van zyn polsen open te snij den. Doordat de man tegenstand hood, is deze opzet haar niet gelukt. Daa. a heeft zij bij zichzelf getracht, den slagader van haar pols open te snijden. Man en vrouw zgn naar een ziekenhuis vervoerd. De man is er betrekkelijk goed afgekomen. Na ver bonden te zijn, kon hij huiswaarts keeren. De vrouw is in het Wilhelminagasthuis op genomen haar toestand is ernstig. De vrouw, die reeds geruimen tijd sukke lende was, heeft vermoedelijk gehandeld in een aanval van zwaarmoedigheid. Beiden zijn ongeveer veertig jaar. Nog een trei n-o n g e v a 1. Zondagavond is de expresstrein ParijsLes Sablesd'Olonne, die te 20.50 uur uit Parijs Montparnasse vertrekt, op 2 K.M. af stand van Saint Mesmin (Vendée) ont spoord. Eenige wagons en de rails werden ernstig beschadigd. Verscheidene reizigers kregen ten gevolge van de glasscherven lichte verwondingen. Nog een geheimzinnig monster? Naar de bladen uit Syra cuse melden, is in de provincie Syracuse in de moerassen van Pantano eveneens een geheimzinnig reuzen reptiel, gelijk aan „het monster Loch Ness", waargenomen. De be volking van de provincie houdt zich ernstig met de geheimzinnige verschijning bezig. Eerst kwam de mededeeling van een boer, waarop jagers op zoek zijn gegaan, die eveneens verklaren het geheimzinnige dier te hebben gezien. De staart van het dier alleen zou een lengte van vier meter heb ben. De jagers hebben op het dier gescho ten, dat daarop spoorloos is verdwenen. „Dina," zei een ongetrouwd heer tot zijn keukenmeid, „ik heb altijd een groot ver trouwen in je gehad, dat weet je wel, maar nu zou ik toch wel eens willen weten hoe het toch komt, dat ik in den laatstee tijd zulk slecht vleesch op tafel krijg en zulke hooge slagersrekeningen moet be talen 1" „Gunst, mijnheer, dat weet ik heusc.h niet, want u heeft toch hetzelfde vleesch als wij in de keuken en wij hebben achter nooit iets extra, of ik geef er u ook iets van." Twee kennissen kwamen elkaar op straat tegen. De een vrceg En, kerel, hoe gaat het met jou Bestwas het antwoord. Ik heb wel eens wat hoofdpijn en mijn borst biandt ook wel een beetje en dan zijn er ook wel eens tijden, dat ik nog al last van maagkrampen heb, maar overigens gaat het me best, hoor MIDDELBURG van 2022 December 1933. ONDERTROUWD. P. Schuilwerve, 36 j. en A. Overweel, 26 j. D. J. de Smit, 22 j. en C. I. Wolf, 20 j. OVERLEDEN. K. Klaasse, 80 j., wedn. van J. J. Wonder- gem. Donderdag 28 December. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.30 Zang door Marie Snij ders. 11.00 Kook- en bakpraatje door mevr. R. Lotgering-Hillebrand. 11.30 Gramofoon- platen. 12.00 Ensemble Rentmeester. 2.15 Zenderverzorging. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Concert J. P. v. d. Wijngaart, viool en J. Wagenaar, piano. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Max Tak De blij moedigheid der muziek in verschillende ha- rer uitingen (met gramofoonplaten). 5.30 Kovacs Lajos en z\jn orkest. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Radiotooneel voor kinderen. 7.30 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Om roeporkest o.l.v. N. Gerharz, m.m.v. het koor der operavereeniging. 9.00 Koos Koen. 9.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. Hélène Cals, sopraan. 9.50 W. Vogt„De 200.000 bereikt". 10.00 „Van den hak op den tak", short show door J. v. Tol en Lou Bandy, m.m.v. Lou Bandy en zijn ensemble, Kovacs Lajos en zijn orkest o.l.v. Pim de la Fuente. 11.10 Uit „Pschorr", Rotterdam dansmuziek door Tom van der Stap en zijn 10 witte raven. Huizen, 1875 M. 8.00 K.R.O. Gramo foonplaten. 10.00 N.C.R.V. Gramofoonpla ten. 10.15 Morgendienst o.l.v. ds. P. v. Vliet. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Cause rie. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Handwerkcur- sus. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Zenderverzor ging. 4.00 Bijbellezing door ds. W. van 't Saïit, m.m.v. mej. C. de Jager, zang en C. v. Drieënhuizen, orgel. 5.00 Cursus banden- arbeid voor de jeugd. 5.30 „Amsterdamsch Kamermuziek ensemble". 6.30 Causerie A. Stapelkamp. 6.45 Gramofoonplaten. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Weekoverzicht van C. A. Grayé. 8.00 Chr. Radiokoor o.l.v. J. Couvée. 8.15 Causerie, mr. A. v. d. Deure. 8.45 Vervolg koorconcert. 9.00 Vaz Dias. 9.15 Causerie door dr. G. P. v. Itterzon. 10.00 Almelo's Chr. Mannenkoor o.l.v. A. E. P. Sommer. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 3554 M. 10.35 Morgenwij ding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.20 Le zing. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria-orkest, o.l.v. N. Austin. 1.20 Gra mofoonplaten. 2.20 Northern Studio-orkest o.l.v. John Bridge. 3.20 Vesper. 4.10 Con cert door E. Pilcher, alt en D. Aspinall, piano. 4.35 Schotsch Studio-orkest o.l.v. C. Davidson, alt. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berich ten. 6.50 Haydn's pianosonates. 7.10 Cau serie. 7.50 B.B.C.-orkest o.l.v. Lewis, m.m.v. Th. Bates, bariton. 8.50 Gramofoonplaten. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 9.55 Concert door V. Vronsky en V. Babin, pianoduetten en L. Tertis, viola. 10.50 Korte dienst. 11.03 B.B.C.-dansorkest o.l.v. Henry Hall. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12.50 en 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 Kamer concert en declamatie. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert uit het Bellevue Strandhotel. 2.50 C. Rydahls orkest. 7.20 „Der var engangvan Drachmann. Muziek van P. E. Lange-Mül- ler. 9.50 Mandolineconcert door trio (man doline, mandola, luit). 10.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 5.20, 6.35 en 10.30 Gramofoonplaten. 11.20 Orkestconcert o.l.v. Priedöhl. 12.55 Gramofoonplaten. 2.35 Cello- en pianoconcert. 3.20 Süragorkest o.l.v. Haelssig. 6.20 Concert. 7.30 „Das Tr&nen- krüglein" van Schumann, m.m.v. het We- ragkoor. 10.20 Weragkoor o.l.v. Buschköt- ter. 11.20 Gramofoonplaten. Rome, 441 M. 8.00 Symphonieconcert o.l.v. Selvaggi. Brussel, 338 M. 12.20 Gramofoonpla ten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Dansmuziek. 6.20 en 7.20 Gramofoon platen. 8.20 „Die ZauberflÖte", opera van Mozart, DirigentH. Diels. In de pauzes gramofoonplaten. 508 M. 12.20 Om roepkleinorkest, o.l.v. Leemans. 1.30 Gra mofoonplaten. 5.20 Omroepsymphonieorkest o.l.v. Meulemans. 8.20 en 9.20 Omroepsym phonieorkest o.l.v. Meulemans. Deutschlandsender, 1635 M. 7.45 Gra mofoonplaten. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.20 Zie Langen berg. van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. l,Alhambra"-theater. —-Van Vrijdag 22 tot en met Donderdag 28 December „Gold Diggers of 1933" en „Menschenlevens gevraagd". „Luxori'-theater. Van Vrijdag 22 tot en met Donderdag 28 December „Het Congres der Vagebonden" en „De Big van de Infanterie". Decembe.' Donderdag 28 11.02 Vrijdag 29 11.50 Zaterdag 30 0.20 Zondag 31 V.M. 0.56 23.35 13.32 13.10 Donderdag 28 Vrijdag 29 Zaterdag 30 Zondag 31 4.21 4.22 4.23 4.24 Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 770.9 te Vardo. Laagste barometerstand 741.3 te Vest- manör. Verwachting tot den avond van 28 De cember In het Noorden zwakke tot mati ge Z.O. tot O. wind, in het Zuiden zwakke veranderlijke wind. Nevelig tot betrokkeu of zwaar bewolkt. Aanvankelijk nog wei nig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat zoo lang in Noord-Frankrijk heeft gelegen, trok zich gedurende de Kerstdagen naar het Z.O. terug en is thans geheel uit het waarnemingsgebied verdwenen. In het N, O. begon zich Zondag een nieuw gebied van hoogen luchtdruk te vormen, dat de baan der depressie naar Scandinavië blokkeerde en het doordringen naar het Z.O. en over het Zuidelijk deel van het vaste land van Europa bevorderde. Inmiddels is over het Oostzeegèbied en centraal Europa de wind overal weer naar Z. tot O. gedraaid en worden de voch.ige luchtmassa's met hun temperaturen even beneden het vriespunt thans weer naar de kusten afgevoerd, waardoor ten onzent de toestand van neve lig en betrokken weer met temperaturen om of even onder het vriespunt aanhoudt. Alleen ver in het L.O. en m het Alpengs- bied vriest het matig tot streng. In Zuid* Frankrijk vielen zware, oj) de Britscha eilanden matige regenss

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 7