TELITlfELIILLIlliS LAND- EN TUINBOUW INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS belasting vrif. Prima en Billijk. dragen kan, trekt men van alle kanten naar dit oude Zeeuwscli-Vlaamsche stadje. Er is dan gelegenheid om per schaats Brugge te bezoeken. Een mooie tocht. De vreugde kent geen grenzen. Velen binden de yzers onder om de reis af te leggen, die zij des zomers zoo meermalen per fiets langs het jaagpad of per pleizierboot „De Jacob van Maerlandt" gedaan hebben. De tocht is lang, men heèft volop gelegenheid om van de natuur te genieten en omte mymeren. En dat doet men onwillekeurig, nu men met forsche slagen de thans ver laten, in haar winterslaap liggende, Vlaam- sche beemden doortrekt. Men verplaatst zich honderden jaren in de geschiedenis te rug. Men ziet Sluis als stad aan het Zwin, als vesting, als handelsplaats in den tijd van de Vlaamsche graven en van de Bour gondische hertogen, als bolwerk tegen bui- tenlandsche belagers, als een machtig wa pen om de eveneens machtige en floreeren- de handelsstad Brugge in bedwang te hou den. Men passeert juist buiten de kom een ruïne, vroeger een van de forten, De Stee- nen Beer, terwijl men rechts op de wallen het borstbeeld ziet van Sluis' grootsten zoon, den taalkundige en geschiedvorscher J. H. van Dale, bewerker van Van Dale's Groot Woordenboek der Nederlandsche Taal. Men rijdt voorbij de Vlaamsche plaat sen Houcke, Hoogkerke en Damme, welke laatste plaats eertijds de zoozeer bekende Jacob van Maerlandt onder haar inwoners telde. Men passeert op zijn tocht het aqua duct, het kunstwerk, waar o.a. het Leopold- kanaal en het kanaal van Sluis naar Brug ge elkaar kruisen en komt dan eindelek in de plaats van bestemming, te Brugge, een van die Belgische „zustersteden" (trilogie van Leedigangh). Men zoekt daar een wijle verpoozing en terug gaat de tocht weer. Doch we zijn thans niet alleen meer. Ve len uit laatstgenoemde stad vangen met ons nu de reis aan en trekken mede naar Sluis. Ook onze Zuiderburen willen toonen schaat senrijders van professie te zijn. Zij zullen vanavond bij hun terugkomst in Brugge niet alleen er prat op gaan, dat zjj den lan gen toch volbracht hebben, maar dat zij, en dat is het voornaamste, niet één enkele maal gevallen zijn. Zij zullen hun kennissen het bewijs van dit kunststuk laten zien. Be wijs Zie de steenen pijp, die zij in Sluis ge kocht hebben, en die zij, als tropee aan hun pet of op hun chapeau vastgemaakt hebben. Heelhuids (als men dat van een simpele, steenen pijp mag zeggen), komen zij daar mede in hun woonplaats terug. Een onschuldig vermaak. Een gezonde sport. Goede zaken maken de Sluizenaars in dezen wintertijd. De winkeliers door den verkoop van de steenen pijpen de bakkers door de vollaards (een soort langwerpig krentenbroodje) en door de janhagel (niet het janhagel lezen, s.v.p.) de herber giers door de borrels, die in België officieel niet te krijgen zijn dat land ligt immers droog Vooral den afgeloopen Zaterdag maakten vele Zeeuwsch-Vlamingen van de gelegen heid gebruik om op bovengenoemde wijze Brugge te bezoeken en aldaar een kijkje te nemen op de markt, die op dien dag ge houden werd. En de overige genoegens? Men kan het leven op het platteland met dat in de ste den niet vergelijken. Uit den aard der zaak is er voor ons veel minder gelegenheid om buitenshuis ontspanning te vinden. Maar doet die zich voor, dan wordt het door al len zeer op prijs gesteld. Elke gemeente heeft een muziek- of zangvereeniging, en deze geven in de win termaanden steeds een of meer uitvoerin gen. Uitvoeringen, die door alle leden trouw bezocht worden en voor hen een genoeg lijken avond beteekenen. Wy hebben dan verder de zeer gewaardeerde avonden van de Maatschappij tot 't Nut van het Alge meen, terwijl vele andere vereenigingen in de korte dagen voor- en na Kerstmis voor haar leden uitvoeringen geven. Ook de bioscoop begint meer en meer in trek te komen. In eenige plaatsen van onze streek worden elke week op Zaterdag en Zondag voorstellingen gegeven. Ook hier verandering, verbetering laten we zeggen. Films, die slechts korten tijd geleden in de groote steden draaiden, kunnen wij thans reeds bezien. En den tenslotte doet zich voor ons het gelukkige verschijnsel voor, dat de Holland- sche tooneelspelers van naam ook de pro vincie beginnen aan te doen. Nog maar kort geleden mochten wij te Oostburg het spel van Esther de Boer bewonderen, de pittige, oudste Hollandsche tooneelspeelster, terwijl Kovacs Lajos met zijn orkest, Kees Pruis, Louis Davids en meer anderen voor ons reeds lang geen onbekenden meer zijn. Dit wel heel in 't kort en in grove trek ken de genoegens der wintermaanden. Kort verslag van de vergadering van het Dagelyksch Bestuur der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappy. Op 18 December had onder voorzitter schap van den heer mr. P. Dieleman de maandelijksche vergadering van het dage- lijksch bestuur der Z.L.M. plaats. Lupinensteun. Van de gemeenten Burgh en Renesse werd adhaesie'oetuigin- gen ontvangen op het' adres van de Z.L.M. aan den Minister van Economische Zaken, waarbg op contingenteering van den in voer van lupinen werd aangedrongen. Tumbouwcommissie der Z.L.M. De door de Z.L.M. ingestelde adviescommissie voor tuinbouwbelangen werd uitgebreid door de benoeming van den heer M. Arend- se te Gapinge. Teeltbeperking tuinbouw. Uitvoerig werd het voorstel van den Regeeringscom- missaris bespioken over de teeltbeperking in den tuinbouw. Algemeen was men van oordeel dat dit voorstel tot beperking voor de Zeeuwsche gemengde bedrijven onaan nemelijk is. Gemeend werd dat in de na tuurlijke ontwikkeling van den Zeeuwschen tuinbouw niet zonder meer kan worden in gegrepen, zonder aan deze bedryven groote schade te doen. In de op 19 December te houden verga dering a an de ingestelde Tuinbouwcommis- sie der Z-L-M. zal de teeltbeperking in den tuinbouw opnieuw onder de oogen worden gezien. Uitvoer van erwten en boonen. Mede gedeeld werd dat de laatste besluiten van de Fransche regeering t.a.v. den invoer van eiwten en hetgeen hiertegen gedaan Kan worden, zeer teleurstellend zyn. m verband hiermede zal de secretaris eei onderhoud met een der bevoegde autoritei ten in Den Haag aanvragen en de speciale Zeeuwsche belangen t.a.v. den erwtenuit- voer te bepleiten. Suikerbietensteun. Uitvoerig werden de verontrustende berichten over den sui kerbietensteun besproken. De suikerbiet is voor de provincie Zeeland van zoo'n grooce beteekenis, niet alleen voor den landbou wer, doch ook voor de andere bevolkings groepen in ons gewest, dat niet minder dan van een ramp zou moeten worden gespro ken, indien deze cultuur zou worden Inge krompen. Het dagelijksch bestuur van L Z.L.M. blijft in deze belangrijke aangele- geiir eid diligent. Nationaal Comité voor brouwgerst. Mededeeling werd gedaan van de pogingen tot oprichting van een Nationaal Comité voor brouwgerst door prof. C. Broekema. Het doel van deze vereeniging zal zijn de bevordering van de teelt in Nederland van voor brouwerij geschikte gerst, alsmede van het gebruik van dusdanige gerst ;n Nederlandsche mouterijen .en brouwergen. De Z.L.M. heeft zich bereid verklaara evenals in vorige jaren hieraan mede -e werken en zal een geldelyke subsidie een tehoevo van het comité ter beschikking stellen. Primeering merries. Een afwyzend be sluit van Gedeputeerde Staten om het ver zoek der Z.L.M. om de geldelyke primee ring van de tweejarige merries uit net Provinciaal Crediet te mogen bekostig su zal om nader advies aan de Prov. Reg. Cie voor de Paardenfokkerij, op wier advies dit was geschied, wórden gezonden. Merriekeuringen 1984. Van de benoe ming van de jury voor de merriekeuringen door de Prov. Reg. Cie voor de Paarden fokkerij zal aan de betrokkenen mededee ling worden gedaan. Bestuur Crisis-Kundvee-Centrale. Hst instemming werd kennisgenomen van het gunstig antwoord van de Crisis-Rundvee- Centrale op het verzoek der Z.L.M. goed te keuren, dat de heer Zwagerman niet als adviseerend lid, doch als bestuurslid zitting neemt in de Gewestelijke Rundvee-Centra-.e voor Zeeland. Uitvoercontrole op uien. Kennis werd genomen van het schrijven van de 3 Cei. trale Organisaties aan den secertaris-gs- neraal van bet Departement van Economi sche Zaken, waarin wordt verzocht een af zonderlijke controle-instelling voor uien te stichten. Mededeeling werd gedaan over de ge voerde actie cm uitvoer van bevroren uien tijdens de vorstperiode mogelijk te maken Reeds het vorig jaar is door de Z.L.M aan het U.C.B. verzocht den uitvoer van uien die niet vorstvrij zyn, tijdens langdu rige vorst toe te staan. Thans verkeer4:"; de uienverbouwers weer in dezelfde moei lijkheid. Wel is verkregen, dat het vorstvvn moa.cn zijn uit de wet is geschrapt en nu bij Ministerieele beschikking is bepaald, waardoor verandering van het voorschrift eerder mogelijk wordt. Besloten wordt zioh nogmaals tot den minister te wenden om c'en uitvoer van bevroren uien onder de nuidige omstandigheden toe te staan. Invoer hitten en ponnies. Mededeeling werd omvangen van het ministerie van Economische Zaken dat tot contingentee ring van vaarden, beneden 145 schofthoog te niet kan worden overgegaan. Schapenhouderij. Door het secreta riaat wero een onderzoek ingesteld naar hetgeen reedt- in het belang der schapen houders w-md gedaan. Hieruit blijkt, dat t.a.v. het si haap en het schapenvleescb weJ steun is verleend, doch niets is gedaan t.o. v. de wol. Met belangstelling werd ken nisgenomen van de mededeeling dat het K. N.L.C zich nu weer met een door de com- missie-Lov nk opgesteld rapport tot de ïtegeering zal wenden om ook de wol in den steun te betrekken. Oogstcredieten. Ten aanzien van hei vraagstuK van het verstrekken van oogst ciedieien. verd besloten een en ander moi de Centrale Boerenleenbanken te bespra ken, alvorens nadere stappen te doen. Sta'uton af deeling Zouteiande. De nieuwe door het secretariaat opgemaakte statuten voor de af deeling Zouteiande wee- den goedgekeurd. Iiamers *cor Crisispachtzaken. Med-> deèiing viera gedaan van een adres gerioit tot den minister van Justitie, waarbg ver- zecb»- w\xdt de bijzitters van de Kamnos voor Crisispachtzaken behoorende bg kan tongerechten die opgeheven worden, te oe- noemen by dat kantongerecht waarbg hei cpgoheven 4 antongerecht wordt ingedeeld opdat e<n zoo goed mogelijke uitvoering der Crisispachtwet mogelijk blgve. Laborauu .urn voor Tuinbouwplanted - teelt. Kennis werd genomen van het ver zoek der drie Centrale Landbouworganisa ties aan de Regeering om gelden beschik baar te stellen voor de instandhouding eu vertzetting van de proefnemingen met de verwerking van vruchten tot alcoholvrije dranken aan dit laboratorium. Waar reeas gebleken is dat het werk van prof. Spren ger in dezen voor het algemeen zeer nutt?* ie geweest en geleid heeft tot een groote ren afzet van niet eerste klasse fruit en daardoor prijsstijging is ontstaan, werd Oil verzoek znci gemotiveerd geacht. Eij de ror.uvraag werden nog enkele vra ger. gesleid, o.a. ten aanzien van de Cris.3- aardappelwet en over bekendmaking van te nemen Pegeeringsmaatregelen met be- trekking tot het zaaiplan. Hierover zullen te bevoegder plaatse op nieuw inlichtingen worden ingewonnen. Bulten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt nlei teruggegeven. Mijnheer de Redacteur, In uw blad van jl. Donderdag 22 Decem ber wordt er melding van gemaakt, dat. door den Christelijken Besturenbond alhiei aan zijn bij de verschillende afdeelingen aangesloten werklooze leden een Kerstgave is uitgekeerd. Nu vraag ik mg af worden deze werk- loozen nu niet big gemaakt met een doode musch Immers de bepaling van den mi nister van sociale zaken luidt, dat het ar beidsloos inkomen in zijn geheel moet wor den afgetrokken van het steunbedrag, waarop de steuntrekkende recht heeft. De ze bepaling geldt niet diegenen die nog uit hun bondskas trekkende zijn. Nu verwacht ik dat die Kerstgave niet aan de we-klooze leden, die in den crisis- steun zijn, maar aan den minister van sociale zaken een gelukkig Kerstfeest be zorgd. EEN WERKLOOZE. Wij kunnen den belangstellenden inzen der en dus ook de betrokken werkloozen de ger -tellende verzekering geven, dat de Christ. Besturenbond bij de bevoegde autoriteiten zich heeft vergewist van de gel digheid van deze uitkeering en daartoe toe §)e Ifleckcêindsche "kmdftasta l DOOS 20 CT-TUBE 55 EN 60 CT. stemming heeft ontvangen. De werkloozen behoeve" dus niet bevreesd te zijn dat de ontvangen uitkeering van hun steun zal worden afgetrokken. Red. Inbraak in de R.-K. kerk te Heemstede. Gisterennacht hebben dieven een bezoek gebracht aan de R.-K. kerk St. Bavo aan den Heerenweg te Heemstede. Zij zgn door den tuin der pas- torie gegaan en door een raam in de keu ken gekomen. Hier namen zij ongeveer 30 huishoudgeld van de dienstbode en geld van den koster weg, benevens verschillende sleutels. Met behulp dezer sleutels zijn ze in de sacristie gekomen, waar ze weer andere sleutels vonden. Hiermee nebben zij zich toegang verschaft tot de kerk, waar ze ge poogd hebben het tabernakel open te bre ken. Dat is nF* gelukt. Ook de offerblokken hebben ze niet open kunnen krijgen. Vermoedelijk zijn de dieven, weer langs denzelfden weg teruggekeerd. Instorting in de mijn Oranje Nassau. Gisterennacht heeft in d< mijn Oronje Nassau III te Heer len een instorting plaats gevonden tenge volge waarvan vier mijnwerkers werden ingesloten. De overigen wisten zich bijtijds te redaen. Men is met de reddingswerk zaamheden oogenblikkelijk begonnen en al spoedig kon den ingeslotenen voedsel wor den toegereikt. Me* de grootste voorzien- tigheid moest verder worden gewerkt, daar er gevaar voor instorting bestond. Ten slotte is men er gisterenmiddag tegen één uur in geslaagd de ingeslotenen tc verlos sen. Zij waren allen ongedeerd. Ook bg de laatste werkzaamheden hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Jacht op een inbreker. P" politie te Kopenhagen heeft dezer dagen in den vroegen morgen jacht ge maakt op een inbreker, die betrapt was toen hij zij" slag wilde slaan in een winkeL De man sprong op zijD vlucht door de spie gelruit van een anderen winkel, waardoor heen de politie hem volgde. Hij wist de trap van het winkelhuis te bereiken en sprong, boven gekomen, over een afgrond van een meter breed in een dakgoot. De brandweer werd gealarmeerd om hem met een ladder van het dak te halen. Toen de brandweer verscheen richtte zg haar schgn- werpers op den eenzamen man op het dak zij begon de ladder op te stellen doch daarop trapte de man eenige dakpannen in en verdween door het aldus gemaakte gat. De politie vond hem bloedend tengevolge van de wonden bij net springen door de ruit bekomen en half bewusteloos op een zolder liggen. Hij moest naar beneden gedragen en naar het ziekenhuis gebracht worden. VLISSINGEN, WALSTRAAT 53. „VLUCHTELINGEN" GEREED VOOR VERTOONING. De nieuwe groote Ufa-film „Vluchtelin gen" is gereed voor de vertooning. De pre mière van de film heeft met geweldig succes op 8 December in het Ufa-Palast am Zoo plaats gevonden. Voor deze film zijn, zooals bekend, door de architecten Herthen Röhrig in Neu- babelsberg en Seddin décors van zulk een omvang vervaardigd, als ze tot nog toe nooit op een film vertoond werden. Aan de came ra stond Fritz Arno Wagner, terwijl voor het geluid Hermann Fritzsching zorgde. Gehradt Menzel schreef het manuscript en behandelt hier in de kleurigste en leven digste beteekenis van het woord een thema, dat een menschenlot van heden teekent. Het is een film van de tegenwoordigen tijd, die internationaal interesseert. Van „Vluchtelingen" wordt een Fransche en Duitsche versie gemaakt, Kathe von Nagy, de bekende Ufa-ster, speelt in beide versies de vrouwelijke hoofdrol. Haar partner in de Duitsche versie zijn Hans Albers, Eugen Klöpfer, Ida Wüst, Franziska Kinz, H. v. Schletow e.a. TIJDSCHRIFT FILMLIGA. Het tijdschrift Filmliga, dat dit jaar be halve aan de film, ook aandacht heeft ge geven aan de verwante electroacoustische kunsten, de radio en de gramcfoon, zal met den komenden jaargang, welke 1 Januari a.s. begint, weer geheel gewijd worden aan de filmkunst, daar de redactie ten aanzien van den enormen groei van de film in den laatsten tijd de° aandacht daarop ten volle wenscht te concentreeren. Het tijdschrift zal vooral wat betreft zgn buitenlandsche correspondenties en de algemeene, Inter nationale filmproblemen, waarvoor het ont wikkelde publiek in stijgende mate belang stelling begint te toonen, worden uitgebreid. In verband daarmee is de heer Knap, redacteur voor radio en gramofoon uit de redactie getreden, doch zal als vast mede werker aan het blad verbonden blijven. De redactie wordt dus voor den zevenden jaar gang weer gevoerd door de oprichters-re dacteuren L. Jordaan en mr. Hendrik Scholte. De uitgave berust ook voor het komende jaar bij de firma Nijgh Ditmar, Rotterdam. ERNST LUBITSCH BIJ METRO GOLDWYN MAYER. Zoo juist ontvingen wij bericht, dat de bekende regisseur Ernst Lubitsch, die des tijds de regie voerde over „The Love Para de", de film waarmede Maurice Chevalier wereldberoemd werd, door Metro Golwyn Mayer geëngageerd is voor het regisseeren van de film „The Merry Widow", waarin Maurice Chevalier voor deze maatschappij zal optreden. NIEUWE FILMS. „Cinémonde", het Fransche weekblad, heeft voor zijn Kerstnummer bij een groot aantal bekende regisseurs en filmspelers navraag gedaan naar de films, waarmede zij bezig waren, of welke zg van plan wa ren te beginnen. Aan den Franschen regisseur heeft René Clair meegedeeld dat zyn volgende film zal zijn „Le dernier milliardaire" Abel Gange is bezig met „Le Capitaine Fracasse" van Théophile Gauthier voor het vervolg staat op 't programma „Le Vaisseau Fantöme". Julien Duvivier, die op het oogenblik bezig is met de verfilming van „Paquebot Tenacity" van Vildrac, zal wellicht binnen kort te Londen nog een ander, oorspron kelijk scenario van denzelfden schrijver verfilmen. Marcel l'Herbier hoopt nog altyd „Le Portrait de Dorian Gray" van Wilde' te verfilmen, maar moet eerst nog „La femme et lc Pantin" van Pierre Louys draaien. Fedor Ozep is bezig met „Amok" van Stefan Zweig en zal daarna met „Anna Karenina" van Tolstoi beginnen. Jean Dré- ville, van wien binnenkort „Trous pour Cent" vertoond zal worden, maakt daarna'n film „Le Coupable* van Francois Coppó en vervolgens „Bouclette", dat vroeger al eens door Marcel l'Herbier als zwijgende film verfilmd is. Anatol Litvak is bezig met „Le vol nuptial" van Francis de Croisset. Onder de films, die Jacpues Feyder gaat maken, bevindt zich de costuumfilm „L& Kerrnesse heroïque". Cavalcanti geeft opnieuw uiting aan zijn verlangen het maken van serie films te kunnen opgeven en zich aan de internationale film te kunnen wijden en vertelt dat hg bezig is aan „La Mer" van Kellerman en een oorspronkelijk scenario van hetzelf „Le ChéLle Cspagnole. Wat Amerika betreft, zal de volgende film van Frank Borzage „All men are ennemies" zijn. Irving Cummings is bezig met „He knew his women". Pabst's eerste Amerikaansche film zal zyn „Het dagboek van een mesdaad", vervolgens maakt hij „Napoleon". Ernst Lubitsch is klaar mei „Desigr for living" en is nu :oe aan „Het Vroolijke Weeuwtje", met Maurice Cheva lier. Cecil B. de Mille zal als volgende film maken „Four frightened People" en ver volgens „Cleopatra" met Claudette Colbert. De volgende film van Mervin le Roy heet „His Nelly" en die van Michael Cui tz „Man- dalay". Lewis Stone gaat „Red Square" maken en vervolgens een film naar een ge geven van Ilja Ehrenburg „Nokolaj Koer bof". Van de filmsterren heeft Lilian Harvey medegedeeld dat zij bezig is met „I'm Su zan". De Marx Brothers zyn bezig met „Duck Soup". Charles Laughton speelt in „La Femme Blanche",, Maurice Chevalier en Joan Graviord ontmoeten elkaar in „Het Vroolijke Weeuwtje". Van Ramon Novarro verschijnt spoedig de film „The Cat and Teh Fiddle", waarin ook Jeanette MacDonald meespeelt. Greta Garbo is als bekend, bezig met „Koningin Christine" en Mariene Dietrich met „Haar Regiment van min naars". Irene Dunn zullen we zien als Ann Vic.kers en vervolgens in „If i were free". In Engeland maakt de regisseur van „Cavalcade'Frank Lloyd, „Captain Cou rageous" van Kipling. Van Wilhelm Thiele hebben we „De Tijd der Walzen" te wach ten. Van Alexander Korda „Catharina de Groote" met Elisabeth Bergner, Conradt Veidt, die zoopas de „Wandelende Jood' gespeeld eeft, is thans met „De Jood Sliss" bezig. In Oostenrijk is Paul Fejos bezig met „Lentedroom" en „De Schoone Helena". Id Tsjecho Slowakije is Toer janski van plan „De Idioot" van Dosiowjewsk- te verfilmen Machaty, de regisseur var „Extase" heeft medegedeeld ik werk niet. In Zuid-S'avië tenslotte speelt Wera Baranoskaja in een film „Het leven duurt voort". JULIUS FALKENSTEIN IS GESTORVEN Verleden week is te Berlin plotseling, tengevolge van een heftige griepaandoe- ning, overleden de filmacteur Julius Fal aenstein. Er waren maar weinig rolprenten bfl de Ufa waarin hij geen rol te vervullen kreeg. In 1932 beeldde hg meer dan tachtig rollen uit. Dat wil zeggen, dat hy in bijna twee films per week optrad. En iedere rol die nij creëerde was af. Zyn typeeren was nooit clichéwerk. De dood heeft thans een eind gemaakt aan het leven van dezen harden werker. Nog een paar reeds met hem opgenomen films zullen we zien en dan zal ook hij gaan behooren tot de film spelers van voorheen. Falkenstein werd den 25sten Februari 1879 te Berlijn geboren. Toen hij nog het Friederjchs-Gymnasium in zijn geboorte stad bezo ht, werkte hij reeds als figurant aan het lessing Theater. Nadat hij zijn eindexamen met goed gevolg had afgelegd, werd hij tooneelspeler. Hy kreeg een enga gement naar Posen en debuteerde als Lord Leicester in Maria Stuart. Het werd een fiasco in plaats van het publiek te ont roeren had hjj een daverend lachsucces. Julius oesloot toen Komiek te worden. Als zoodanig speelde hij in 't Residenz-theater te Berlijn, het Stadtheater te Dusseldorf en 't Burgtheater te Weenen. Het was Joe May. die hem voor de film ontdekte. Falkenstein debuteerde in de rol prent ,De geheimzinnige villa" met Ernst Reicher. Daarno volgden „Slot Vogelbloed", „Dr. Mabuse, De Speler", „De financiën van den Prinses", „Aan den mooien blauwen Donau" en „De Oester-Prinses". Zijn toon filmsuccessen liggen nog zoo verscb in het geheugen, dat wij ze niet eens behoeven op te noemen. Zijn glansrol was ongetwijfeld in „De man zonder naam", waarin htj naast Werner Krauss een der hoofdfiguren uitbeeldde. Thans is zijn rol voorgoed uitgespeeld en wij „.Jlen dezen man, die geen ster was, meer missen dan menig beroemdheid. INGE UNDE DIE MILLIONEN. Onder egie van Erich Engel is zoojuist de nieuwe Ufo-fiJm „Inge und die Millonen" voltooid. Brigitte rle m speelt le titelrol, een modern jong meisje, dat 't In den strijd om net oestaan hard te verantwoorden krijgt. Op den achtergrond van de handeling van deze film fcswegt zich een bende zwende laars. Een Z""-" dankbare stof. Bovendien is er de rachtige omgeving van het Boden- meer, waarop een even groot deel der bui enopname speelteen milieu, dat beslist Ik publiek interesseert, De film zal in den loop van December in Berlijn haar première beleven.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6