BURUU VOOR 6ERDEPÜU02E NOOTJES BUITENLAND De gemeenteraad te 's-Gravenhage heeft cle voorstellen van Burg. en Weth., waar door een tijdelijke salariskorting van 2y2 tot een vaste wordt omgezet en een tijde lijke nieuwe korting van 2 y2 wordt in gevoerd, aangenomen, terwijl de periodieke verhoogingen werden stilgelegd. Deze be sluiten werden genomen met 42 tegen 2 stemmen. Alleen de communisten stemden tegen. De minister van economische zaken heeft bepaald, dat de aanvoer van versche ge koelde of bevroren zeevisch met uitzonde ring van haring, door vreemde visschers- schepen alleen zal kunnen geschieden te IJmuiden. OOG In Noord-Italië is de koude iets minder hevig geworden. Daarentegen worden uit Zuid-Italië en Sardinië sneeuwbuien ge meld. Vier personen zijn door de koude omgekomen. 9 6 0 In de metaalnijverheid valt eenige ople ving waar te nemen. Voor alle gemeenten is het aantal geschoolden met 11 pCt., dat der geoefenden met 6 pCt. en dat der onge schoolden met 12 pCt. gestegen. Op de lijn FlorenceBologne zal een electrische trein in dienst worden gesteld, die 140 K.M. per uur zal loopen. Song of the forgotten Man, in the stage, please." En wat men dan te zien krijgt. Een agent en een straatvlinder vinden een man voor de deur van een schamel huis. Niet dronken, maar verhongerd. Als de agent hem aan zijn jas overeind trekt, wordt het oorlogskruis, beschaamd aan den binnenkant verborgen, zichtbaar. En de prostituée zingt het lied „Remember your forgotten Man", overgenomen door een oude negerin, door moeders voor leege vensters, tot dwars door oorlogscènes, bloemen, vaandels en confetti heen, de rijen der vergeten mannen aanmarcheeren, eindelooze, grauwe rijen, die eindelooze trappen afdalen, soldaten, werkloozen, me nigten. En zonder een woord eindigt na dit overrompelende slot de film, die als revue begon Het enorme succes van deze film in Amerika en elders heeft bewezen, dat zij verstaan werden niet alleen om de voor treffelijke, technische behandeling der re- yue-scènes. 6 6 9 Als tweede hoofdnummer draait in dit Uitstekende Kèrstprogram, dat zoo uitste kend ook als tijdbeeld het groote probleem der alles overheerschende sociale misère door een showfilm wist heen te vlechten, een spannend filmwerk uit het leven der zgn. „stunt-men" uit Hollywoodde mannen, die inplaats van de beroemde ster ren het gevaarlijke werk opknappen. Voor al tegen het slot wordt ieder meegesleept in deze werkelijk aardige film. Het is hoor baar in de zaal. Weer zeer mooi is het aller geestigste gekleurde teekenfilmpje. Kiekjes uit Azië doen het eveneens. Nieuw is een oproep voor het Bio-Vacantieoord. Hoe kan men beter in den geest van de Kerstdagen handelen dan te offeren voor een instelling, die zonder onderscheid des geloofs de arm- sten der armsten een heerlijken tijd en herstelde gezondheid brengt. Een ieder gaf hier graag voor de misdeelde kinde ren. Een Kerstprogram om heerlijk van te genieten l Controleur Crisis Zuivel-Centrale. Tot controleur bg de Crisis Zuivel-Cen trale is benoemd de heer M. Kopmels al hier, oud-leerling van de politie vakschool te Vlissingen. Inspecteur der burgerwachten. Bij Kon. besluit is met 1 Januari belast met de waarneming der functie van in specteur der Burgerwachten G. J. D. Bau- duin, gepensionneeid generaal-majoor-titu lair, BRESKENS. Bewaarschool. .De algemeene ledenvergadering van de ]Wilhelmina-Fröbelschool alhier besloot, als gevolg van het feit, dat het gemeente bestuur op haar voor 1934 aangevraagde subsidiebedrag 200 gekort had, o.a. tot de .volgende bezuinigingen o. vermindering van de jaarlijksche gra tificatie aan de oud-leerares b. verhaal van de premie ingevolge de ziektewet op de belooning der onderwijze ressen c. bezuiniging op de leermiddelen d. verhooging van het bedrag voor het verhuren aan particulieren van de lokalen e. verder zullen alleen leerlingen kunnen ingeschreven worden, indien de ouders lid van de vereeniging zijn. OOSTBURG. Uitvoering H.B.S.-vereenlging. Een zeer welgeslaagde uitvoering gaf de H.B.S.-vereeniging alhier j.l. Donderdag m het Beursgebouw door de opvoering van „Dokter tegen wil en dank", klucht in 3 bedrijven van Molière en „De Sabijnsche Maagdenroof", blijspel in 4 bedrijven van F. en P. von Schöntau. Het trok de aan dacht van velen, dat men algemeen mee» ingenomen was met de keuze der stukken, dan in voorafgaande jaren, terwijl beide, de klucht zoowel als het blijspel uitstekend en vlot gespeeld werden. Trouwens dit is eerste eisch voor al wat blijspel is. Gaarne onderschrijven wij de aansporing van het bestuur om donateur dezer vereeniging te worden, want dergelijke uitvoeringen zijn zeer kostbaar. TERNEUZEN. Inbraak. In de Zondag te Terneuzen bij den heer EIJ. gepleegde inbraak, waarbij 350 aan baar geld, een spaarbankboekje waarop 700 en de geheele garderobe van mevr. EIJ. werd meegenomen, is eenig Jicht ge komen doordat de politie in de woning eeu gekleurde zakdoek heeft gevonden die via. een tijdelijk hier verblijf houdende zeemili cien-verlofganger leidde tot de arrestatie van mej. V. De gestolen goederen, behalve het geld, zijn in haar woning aangetroffen. Mej. V. zegt echter-dat mevr. EIJ. deze goederen, bij haar in huis heeft gebracht, omdat zg van woning wilde veranderen, hetgeen door mej. V. ten stelligste ontkend wordt. En alhier in hotel „Rotterdam" toevallig vertoevende telepaath, de heer Bordini, deelde bij het hooren van den inbraak me de, dat de goederen verborgen waren in de woning van een vrouw die op ongeveer 10 minuten afstand van het huis van EIJ. woonde en dat men nog zou opkijken ais de zaak was opgelost. Wel een sterk staal tje van telepathie. Mej. V. is in hechtenis genomen. Scheepvaartberichten. Gisteren is op de Suikerplaat nabij Ter- neuzen aan den grond gevaren het uit gaande Grieksche stoomschip „Annstra Sios Potroritsis", komende van Gent en bestemd naar New-Castle. Het schip is he denmorgen met sleepboothulp vlot geko men en heeft de reis voortgeze'" SAS VAN GEN". Verbinding West-BrabantZeeuwsch- Vlaanderen. De gemeenteraad van Sas van Gent, het centrale punt der Zeeuwsch-Vlaamsche in dustriestreek, heeft adhaesie betuigd aan een motie van den raad van Clinge om te komen tot een rechtstreeksche verbinding tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord- Brabant. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 1118 December werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg A. van Krieken, Sigarenmagazijn „Het Centrum", Markt C 1. Fa. Stroosnïjder Kalle, Vlissingen, Bel- lamypark 28, electroteehnisch en sanitair bureau. Venn. C. J. Stroosngder en A. A. Kalle. Wjjziging: Zeeuiosche Eilanden (Middelburg). E. A. Muller Co. en M. E. S. v.h. Mij. tot Expl. van Sigarenmag., Markt C 1. Op geheven filiaal Middelburg. KERK- EN SCHOOLNIEUWS De oude Bijbel voor het Britsch Museum. Verwacht wordt, dat de oude Bijbel, die door het Britsch Museum van de Sowjet- regeering is gekocht voor den prijs van 100.000 pond sterling en die een van de oudste, zoo niet de oudste bijbel ter we reld is, door een specialen koerier van Rus land naar Engeland gebracht zal worden en daar op Kerstavond zal aankomen. Het kostbaar boekwerk zal na Kerstmis voor het publiek tentoongesteld worden, dat blijk geeft er groot belang in te stellen. De codex is geschreven in blokletters op kalfsperkament, in vier kolommen per pa gina. Het Oude Testament bestaat uit 200 pagina's, maar er ontbreken er ongeveer 40 het Nieuwe Testament is volledig en bestaat uit 148 pagina's. Aan het Nieuwe Testament zgn twee boeken meer toege voegd dan de tegenwoordige Bijbel heeft, nl. de zendbrief van Barnabus en de her derlijke brief van Hermas. De bladzijden van het manuscript zijn 15 bij 13 inches groot. Examens. Voor het examen Fransch middelbaar onderwijs B is te Amsterdam geslaagd mevr. B. M. E. G. van Cantfortvan Aerd te Ter Neuzen. RECHTSZAKEN Uitspraak in cassatie. Bij arrest van den Hoogen Raad der Ne derlanden van 18 December jl. is verwor pen het cassatie-beroep door A. R., molenaar wonende te 's-Heërenhoek, ingesteld tegen het vonnis van de Arrondissements-Recht- bank te Middelburg van 30 October j.i waarbij hij, met vernietiging van het von nis van den Kantonrechter te Goes van 2'i Juni 1933, wegens overtreding van een der krachtens de Tarwewet 1931 vastgestelde voorschriften, werd veroordeeld tot een boete van 100 of 10 dagen hechtenis. LUCHTVAART Militaire vliegtuigen voor de Nationale Luchtvaart School. De N.L.S. is reeds sedert eenigen tgd be zig de eischen te bestudeeren, waaraan haar toekomstig vliegmateriaal zal moeten vol doen. Daar dit materiaal voor verschillende categorieën van personen moet dienen, zoo als vliegleerlingen, gebrevetteerden, adspi- rant-verkeers-piloten, enz., zal het wel een zeer speciaal model vliegtuig worden, dat de N.L.S. de eerstvolgende jaren als stan daardtype zal aanvaarden. Het ontwerpen van zulk een vliegtuig en de bouw ervan vordert tgd, en gezien den groei van de N.L.S. de laatste 'maanden en de gunstige vooruitzichten voor 1934, is het niet ondenkbaar, dat plotseling in het a.s. voorjaar vlootuitbreiding noodig is op zeer korten termijn. Ook kan het voorkomen, dat door een schadegeval prompte aanvul ling van het materieel noodzakelijk is. Teneinde te voorkomen, dat de N.L.S. -in zulke gevallen vliegtuigen zou moeten koo- pen, die weliswaar op korten termrjn te krijgen zrjn, doch niet aan haar eischen vol doen, heeft de minister van defensie de wel willendheid gehad twee militaire leger vliegtuigen type S 4 ter beschikking van de N.L.S. te stellen, welke materieel als reser ve onmiddellijk kan invallen. De N.L.S. kan dus nu met een gerust hart het voorjaar tegemoet gaan, dat m.h.o. op het stichten van de vgfde afdeeling te Eel- de bij Groningen, en het steeds toenemend aantal Aeroclubs, groote activiteit in de vliegsport zal te zien geven. Een vliegongeluk. Een van Berlijn komend Belgisch ver keersvliegtuig kwam omstreeks kwart voor twee, even voor de landing met den linker vleugel in aanraking met een boom. Het toestel sloeg over den kop en werd zwaai beschadigd. De Belgische piloot kwam o-n het leven, terwijl de mecanicien ernstig gewond naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De drie passagiers, van wie er een licht gewond was, verlieten zonder vreemde hulp het vliegtuig. MARINE EN LEGER De officier van administratie 2e klasse der zeemacht C. H. F. Simons, onlangs uit Oost-indië teruggekeerd, wordt 27 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord. De off icier-vlieger 2e klasse D. J. R Beugeling wordt binnenkort van zijn plaat sing bij den marine-vliegdienst in Oost- Indië, hier te lande terugverwacht. ENGELAND ONDERZOEKT DE VOORSTELLEN VAN HITLER. In''antwoord op de vragèn van eenige le-, den yefklaarde Sir John Simon in het La gerhuis dat het op fdit- oogenblik zeer on- gewenscht was een belangrijke weloverwo gen verklaring af te leggen in verband met de ontwdpeningsquaestie. Sedert de betreurenswaardige uittreding van Duitschland uit de ontwapeningscon ferentie zijn in verscheidene hoofdsteden met spoed krachtige stappen gedaan. Hit- Ier legde in het openbaar verklaringen af, welke, hoe wij ook over den inhoud mogen denken, van het hoogste belang waren voor alle betrokken partijen. In antwoord op een vraag of deze ver klaringen serieus waren, zeide Simon, dat hier een zeer belangrijke quaestie werd aangeroerd. De verklaringen waren van speciaal be lang voor Frankrijk, ging Simon voort bij onze beraadslagingen dienaangaande deden wij uit komen, dat wij geen instem ming betuigden met eenigerlei aan de hand gedaan denkbeeld, maar dat het onze plicht was te trachten den toestand tot klaarheid te brengen en ons te vergewissen van het geen er achter de verklaringen stak. Dit onderzoek is thans aan den gang en het zou niet zeer verstandig zijn en zelfs van gebrek aan overleg getuigen, om thans in het openbaar een verklaring af te leggen. Het schijnt evenwel dat, uit politiek oog punt beschouwd, Hitier voorstellen heeft gedaan, die stellig als formeele voorstellen bedoeld waren. De persberichten, dat Hitier het sluiten van non-agressiepacten met zijn bur&nzou hebben voorgesteld, zijn juist. De voorstel len zijn niet beperkt tot één buurstaat, maar Hitler is bereid met alle een overeen komst te treffen. Het was zeer noodzake lijk dit nader te preciseeren. De Britsche regeering heeft niet de ver plichtingen in verband met den Volken bond uit het oog verloren en de voorstellen werden bezien in het licht der verplichtin gen van het Covenant. De Britsche regee ring hield daarbg ernstig rekening met het Fransche standpunt. Den algemeenen toestand besprekend, zeide Simon, dat het niet voldoende was gestes te maken. Het was noodig een reëel accoord te verkrijgen. Enquêtes en besprekingen tusschen de verschillende re geeringen en hoofdsteden waren thans gaande en zouden voortduren. Simon ver heugde er zich over, dat hij Paul Boncour zou ontmoeten, daar het van buitengemeen belang was, dat de volken elkaar zooveel mogelijk tegemoetkwamen op zoodanige wijze, dat zij konden uitmaken, hoe de voorstellen der Duitsche regeering ver- eenigbaar waren met de politiek en de be hoeften der naburen van Duitschland. FRANSCH—ENGELSCHE BESPRE KINGEN. In het officieele communiqué wordt ge zegd Tusschen de Fransche ministers en den Engelschen minister van buitenlandsche zaken heeft een breedvoerige en vriend schappelijke gedachtenwisseling plaats ge vonden over de thans op de agenda staande internationale quaesties. Zij hebben in bet bizonder de mogelijke vooruitzichten van een overeenstemming besproken met het oog jp de hervatting der ontwapeningscon ferentie, en z$j hebben erkend, dat het van belang is het gezag van den Volkenbond te handhaven. Nadex- wordt gemeld, dat volgens de eerste inlichtingen ontvangen vóór de ver schijning van het officieel communiqué, de bespreking n getuigenis aflegden van een duidelijke toenadering van de Engelsche en Fransche standpunten. Simon was het in derdaad met rijn Fransche collega's eens, dat het noodzakelijk is dei' Volkenbond wat betreft rijn wezenlijke beginselen te hand haven en dat de te Genève gèvolgde proce dure het normale uitgangspunt bleven voor de internationale onderhandelingen, lie thans langs diplómatieken weg worden ge voerd. John Simon, die zjjn informatorische werkzaamheid voortzet, ontving om halt zeven Osoeski, die naast Benesj deelnam aan e jongste besprekingen tusscnen Frankrijk en Tsjecho-Slowakije ter erken ning van het standpunt der Kleine Entente wat betreft de verschillende hangende quaesties. VRAGEN VAN HITLER AAN FRANKRIJK. Het „Journal des Débats" verneemt van zijn correspondent te Berlijn, dat de Duit sche rijkskanselier de Fransche regeering heeft verzocht om een duidelijk antwoord op de volgende vragen Op welk tijdstip wil Frankrgk met de ontwapening beginnen Ten aanzien van welke wapens zou Frankrijk willen ontwapenen Hoe groot, ten slotte, is die Fransche ontwapening, indien zij wordt uitgedrukt in cijfers. DE SPIONNAGE IN FRANKRIJK. Het werk der „Sureté Générale" is be moeilijkt door het feit, dat de berichten over de spionnage-affaire te TToeg rijn ge publiceerd. De spionnenorganisaties blijkt wijder ver takt te zijn dan men oorspronkelijk dacht. Hoewel thans vele onder verdenking staan de personen uit het land zijn gevlucht, wordt verzekerd, dat de organisatie in Europa veertig agentschappen had, terwij' er redenen zijn om aan te nemen, dat de vertakkingen over de geheele wereld liepen. De in beslag genomen documenten heb ben vooral betrekking op de ministeries van oorlog en marine. Het onderzoek heeft o.a. ook geleid tot de ontdekking van een kamer in een der buitenwijken, waar een in de affaire be trokken vrouw verblijf hield. De politie heeft nieuwe documenten in beslag genomen, die speciaal betrekking hebben op de Finsche affaire. Inzake de verichte arrestaties in de spi- onnage-affaire meldt het „Journal", dat negen van de gearresteerden Finnen zijn, die nauwe betrekkingen zouden onderhou den met het sovjet-Russische gezantschap te Parijs en vooral met den sovjet-Russi- schen militairen attaché. Een der gearresteerden is een vrouw, Marie Louise Martin, die dezelfde zou rijn als de gelijknamige dame, die genoemd is in het proces van den Engelschen luitenant Baillie Stewart. De „Oeuvre" meldt nog, dat de gearres- terde Franschman professor Martin, die verbonden is aan het cijferschrift-bureau van het ministerie van marine, een talen genie is, die niet minder aan 68 talen en dialecten beheerscht. De „Petit Parasien" schrgft, dat volgens de heerschende opinie, de gearresteerden niet speciaal voor een bepaald land ge werkt hebben, doch de spionnage bedreven als een handelsonderneming. UNIFORME OPVOEDING DER DUITSCHE JEUGD. Het Duitsche rijksministerie van binnen- landsche zaken maakt het volgende be kend De aaneensluiting van de Hitler- jeugd en de Evangelische jeugdbonden is verzekerd. Tot op het tijdstip, dat een aan eensluiting in de afzonderlijke bonden zal plaats .ebben, moet onvoorwaardelijk ver meden worden, dat door onbezonnen han delingen en onverdraagzaam optreden stoornissen ontstaan. In het bijzonder dient elk provo- -rend optreden van groepen of afzonderlijke personen absoluut achterwege te blijven. Het spreekt vanzelf, dat de Kerstvrede, die den Duitschers in het bij zonder he'lig is, door geen wanklank zal worden gestoord. De rijksbissschop heeft een mededeeling gericht tot de Evangelische ouders, waarin hij er op wijst, dat Hitier wenscht, dat de eenheid van het volk gewaarborgd wordt door een uniforme opvoeding van de jeugd. KERSTBOODSCHAP VAN HET INTERN ATION AAL VREDESBUREAU. Het internationaal Vredesbureau, te Genève gevestigd, heeft de volgende Kerstboodschap tot de volkeren gericht Kerstmis, dag van hoop en van vreug de Doch met welke somberheid is deze dag dit jaar omsluierd Alle hoopvolle verwachtingen, die nog verleden jaar op ditzelfde tijdstip van d* on twapeningsconf ex-en tie schenen gekoes terd te mogen worden, zijn te niet gegaan de oorzaken, die tot den oorlog leiden schenen het van de redenen, die voor den vrede pleiten, te zullen winnen. Het internationale vredesbureau weigert echter zich bg een dergelgk failliet dei vredestaak neer te leg_ ihet weigert aan de nieuwe mogelijkheid van een nieu we wereldramp te gelooven. Onze geheele ziel komt in opstand tegen de gedachte, TÉ VLISSINGEN. Zitting op a.s. WOENSDAG 27 DECEMBER Badhuisstraat, van 7 /29 uur. Inlichtingen, zoowel voor meisjes als jongens, worden kosteloos verstrekt. Ouders, kiest een beroep voor uw kind in overleg met het Bureau. TOB NOOIT-HOEKJE OUDE ROMMELKAMERS EN HUN INVLOED. Zet er een streep onder. In elk huis is een rommelkamer, of min stens een rommelkast. De inhoud daarvan bestaat meestal uit de meest uiteenioo- pende zaken oude stukken gordijn, kar pet of zeil, gebroken of verroeste gereed schappen, defect meubilair, brieven van ;menschen, wier bestaan men zich nauwe lijks herinnert. In elk geval heeft men geen van die dingen meer noodig. Nu en dan realiseert men, dat men ze nog heeft. „Ach ja, die oude rommel. Ik moest het eigenlgk maar eens wegdoen". Maar het gaat er mee, als met zooveel dingen, die men „eigenlijk moest doen", men doet het niet. En jaar in jaar uit blijft het rommeltje staan het krijgt langzamerhand die eigenaardige duffe lucht die, aan oude dingen eigen is, en neemt plaats in, die be ter benut zou kunnen worden. Dat is niet zoo erg er zijn kostbaarder dingen dan een plekje zolderruimte. Wat erger is de meeste, zoo niet alle menschea hebben ook een „rommelkamer" in figuur lijken zineeiï geestelijke rommelkamer. In een hoekje van ons onderbewustzijn is een plaats, waar oude, nuttelooze, half-ver vaagde herinneringen huizen. Gedachten aan een oude twist in schijn bijgelegd maar nooit geheel vergeten herinnerin gen aan mislukkingen, teleurstellingen en grieven van lang geleden. En wanneer wij geestelijk moe zgn, eu daai-door weinig weerstand hebben tegen negatieve, dus ongewenschte gedachten stroomingen, steken al die oude beelden uit de rommelkamer het hoofd op en fluiste ren ons in „weet je nog wel". Dan worden wij neerslachJg, of bitter, of weemoedig. En waarom Ou. dingen, die nergens an ders meer leven dan in uw eigen herinne ring. Uzelf n niemand anders geeft hem de machL, U te komen hinderen, want hun reden van ontstaan en bestaan is lang voorbij. En er is niets, dat zoo beïemme- rend werkt op de levenslust en de energie, als oude grieven en oude gevoelens van spgt of mislukking. Neemt U eens voor, om vandaag aan den uag uw oude rommelkamer leeg te ruimea en te zorgen dat deze gevuld wordt met iets meer waardevols. Er is niets tegen herinneringen, het leven zou al heel pro zaïsch zijn, zonder herinneringen. Maar laat het herinneringen van de goe de soort zijn, dankbare gedachten aan menschen die veel voor U geweest zgn, gedachten aan een mooie reis of een vroo- lijke bgeenkomst. Als U gefaald heeft, blijft dan niet stilstaan bij het feit van uw falen. Put er alleen een les uit, realiseert wat U verkeerd heeft gedaan en wanneer en onthoudt„die fout niet meer." En vooral houdt er geen oude grieven op na. Tracht bij ieder meeningsverschil beheerscht en kalm op te tredën, dan moogt U gerust staan op hetgeen' U meent dat uw goed recht is. Maar vervalt niet in de' vreeselijke ge woonte van wrokken. Wanneer U onaan genaamheden gehad heeft en deze zijn bg- gelegd, bepaalt U er dan niet toe, er niet meer overe te spreken, maar denkt er niet meer over te spreken, maar denkt er niet voorgevallen. En wanneer iemanu U zoó diep gegriefd heeft, dat U die pei'soon nooit meer kunt zien zonder aan uw grief te denken, schrapt dan liever den om gang met dien persoon heelemaal uit uw leven. Een gezonde psychologische regel is „Tracht uw vijanden te vergeven, maar ais U dat onmogelgk is, vergeet hen dan". Dr. JOS DE COCK. dat men eraan zou kunnen denken de on noemelijke dwaasheid te begaan, om nog eens aan den oorlog de oplossing te vra gen van de geschillen, die de volkeren ver deeld houden. Nog slechts enkele jai'en geleden scheen het, dat niemand coit meer de verschrik- kelgke verantwoordelijkheid op zich zou durven nemen om deze onnoemelgke dwaasheid, deze misdaad tegen de gan- sche menschheid te begaan. Thans daaren tegen schijnen sommige klingen deze mo gelijkheid zonder afgrgzen onder het oog te zien Om deze misdaad te beletten, moeten diegenen, onder wie.- oogen deze regels komen, hun vasten en onwankelbaten wil niet de medeplichtigen eraan te worden cenbaar maken. Gg allen, die dit leest, Christenen, die n uw tempels de geboorte van den Vrede3- voi'st gaat herdenken, pacifisten van alle schakeeringen, die op uw vei'gaderingen niet hebt opgehouden uw geloof in de zege praal van uw ideaal van gei-echtigheid te verkondigen en alle anderen, die ondanks de teleurstellingen van het tegenwoordig oogenblik toch nog de hoop koestert, dat uw leidexa eindelyk de plechtige beloften

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2