PUROLrijkaan geneeskracht INGEZONDEN STUKKEN Door verlaging van de loonen en salaris- Ben spannen wg het paard achter den wa gen en wordt de koopkracht dus minder. Hij citeerde wat Henry Ford over loonsverla ging heeft gezegd. Spr. becritiseerde daarna het betoog van den heer De Meij. Deze heeft gezegd dat spr. is van een andere overtuiging. Als een meer strijdbare positie tegen de ver slechteringen werd ingenomen, zouden deze niet zoo gemakkelijk worden aanvaard. De geest van de begrooting kan spr. niet aanvaarden en daarom voelt hij zich vol komen gerechtigd tegen deze begrooting te stemmen. Hij zeide dat er in de maatschappij een chaos is, welke het meest overslaat naar den kant van de arbeidersklasse. Hg sprak over „Maatschappelijk Hulp betoon" en hij vond het verkeerd dat dit op alle manieren stukjes en brokjes van de menschen aftroggelt, als dit maar eenigs- zins mogelijk is. De heer Van Hal zeide in zgn repliek heel kort te zullen zijn. Hij heeft met belangstel ling geluisterd naar wat de heer Van Oor schot in de plaats wil stellen voor de voor stellen van Burg. en Weth. Hij heeft echter geen enkele richtlijn gegeven en de heer Van Oorschot heeft in algemeenen zin ge sproken. Wij moeten de zaken van Vlissin- gen in het reine brengen en daar gaat het hier toch om. Spr. wenscht niet uitgescha keld te worden van de maatregelen welke ten opzichte van de gemeente moeten wor den genomen. Er zijn grenzen, wanneer die grenzen zijn gekomen kan hij onmogelijk zeggen. Ten opzichte van de belastingen zijn wij aan de grens gekomen. Zwaardere belastingen kunnen wij niet aanvaarden. Het beste standpunt dat wij kunnen aan nemen is, dat wij op grond van de finan- cieele toekomst van Vlissingen de voorge stelde regelingen aannemen. Verder kun nen wij niet gaan en dit kunnen wg den minister mededeelen. Wanneer wij bij voor baat zeggen dat wij niets doen, dan ver- keeren wij in een zeer zwakke positie. Spr. is met de voorgestelde verslechterin gen medegegaan om onze positie ten op zichte van de rijksregeering zoo sterk mo gelijk te maken. Aan den heer Sorel antwoordde hij dat hij verder van hem staat dan ooit het geval was. Bij deze kwestie is geen sprake van principe, het betreft alleen een kwestie van geld. Voor deze kwestie van geld moe ten wij, omdat wij bij het Rijk moeten aan kloppen, tenslotte zwichten. Als wij vrij waren zou hij er niet aan denken met deze verslechteringen mede te gaan. De heer Callenfels zeide, dat de aandacht die hij aan de openbare leeszaal heeft ge schonken, is dat de subsidie van deze in richting niet is verlaagd. Hij heeft gevraagd of een leeszaal in een stad als Vlissingen wel noodzakelijk is, vooral waar deze 3000 subsidie krijgt. Hij ontkende niet de cultu- reele waarde van de leeszaal, doch wees er op dat verschillende bladen ter lezing lig gen die door de regeering geweerd worden. Hij heeft schrapping van de subsidie voor gesteld op financieele gronden. De lieer Sorel zeide, dat alles wat de regeering doet een gevolg is van de om standigheden. Hg wil de kermis voor 1934 niet laten doorgaan wegens den nood der tijden. De regeering zal zeker geen bezwaar maken als een gat in de begrooting wordt geslagen als de kermis dit jaar niet doorgaat. Het bedrag dat uit de gemeente gaat is zeker grooter dan het bedrag dat in de gemeente kas zal vloeien. •Hij ontkende den heer Van Oorschot per soonlijk te hebben aangevallen, doch heeft sarcastisch ten opzichte van den heer Van Oorschot gesproken. Wat de leeszaal betreft zeide h\j, dat er aandacht aan geschonken moet worden dat daar geen lectuur wordt aangetroffen die tegen het wettig gezag ingaat, vooral om dat het rijk ook subsidie voor de leeszaal geeft. Als de subsidie wordt ingetrokken wil dit nog geen opheffing beteekenen, omdat het een particuliere vereeniging is. Uit bezuini gingsoogpunt zal spr. het voorstel-Callen- fels steunen. Spr. bleef van gevoelen dat er op het oogenblik een groote overeenkomst is tus- schen de anti-rev. en sociaal-democraten ten opzichte van de loonpolitiek. Hierop wilde hij de aandacht vestigen. De heer Rorije zeide, dat hg niet wil medewerken aan afbraak-politiek. Hg zou geneigd zijn met de voorstellen van Burg. en Weth. mede te gaan, als wij daardoor onze zelfstandigheid zouden behouden. Waar dit niet het geval is, kan hij niet met de voorstellen medegaan en is hij niet be reid tot het doen van concessies. Hoe men de zaak ook draait of keert, wg zullen bij de regeering te biecht moeten komen. Tegen de plaatsing van de gemeente in de 3e klasse van de fondsenbelasting had hg overtuigend bezwaar. De loonpolitiek bleef hij afkeuren, die nergens op lgkt. Men wil het levensniveau naar beneden halen. Hij zal stemmen tegen de verlaging der loonen en het plaatsen in de 3e klasse van de fondsenbelasting. De voorzitter vroeg den heer Van der Be- ke Callenfels te stemmen voor de verminde ring der subsidies. Iedere vereeniging heeft het een of ander nuttig belang. Daarom is over de geheele lgn een zelfde verlaging gevolgd. De subsidie van de leeszaal is niet verminderd, omdat het gaat om het bestaan van de leeszaal. Wanneer.de gemeente geen 3000 geeft, trekt de regeering haar subsidie in. Hij verzocht daarom geen ver mindering van deze subsidie voor te stellen. De heer Laernoes antwoordde den heer Van Oorschot dat er landen zgn, die den heer .Van Oorschot nader staan dan spr. waar een chaos bestaat, veel erger dan in ons land. Dit land kan niet bij ons vergele ken worden. Als er een klacht over Maatschappelijk Hulpbetoon bestaat, had deze klacht daar ter kennis gebracht moeten worden of an ders aan spreker. Dit is evenwel niet ge beurd. Hij verzocht in het vervolg dergelijke klachten ter sprake te brengen waar zij behooren. De heer De Meij merkt op, dat de heer Van Oorschot verzuimd heeft te melden, wat wij anders kunnen doen, dan thans door Burg. en Weth. is gedaan. Dat is werkelijk het geval, wij kunnen niet anders doen, omdat de noodzaak ons er toe dwingt. Wij hebben verantwoordelijkheid te dra gen en daarom moeten wij de consequenties aanvaarden. De bittere noodzaak verplicht ons de winst uit de bedrijven te besteden voor de gewone uitgaven. Dit is dus ook het geval met de winst van de waterleiding. Wij zullen onze uiterste best doen om alle verdere verslechteringen te voorkomen. Spr. is er beslist tegenstander van loons verlaging, doch daar de loonsverlaging een eisch van Ged. Staten was, hebben wij deze verlaging aanvaard. Hij twijfelt geen oogenblik aan het eer lijk standpunt van den heer Van Oorschot. Deze laatste neemt echter alleen een ander in dan spreker. Het door den heer Van Oorschot inge nomen standpunt noemde spr. onjuist en zou een ramp voor de werkloozen zijn. Hij heeft met groot genoegen vernomen, dat de heer Rorije zal eindigen met te stem men voor de begrooting. Het voorstel van den heer Callenfels be treffende de leeszaal werd door den heer De Meij bestreden. Deze leeszaal doet niets wat de rgksinspectie niet goedkeurt. Alle lectuur in de leeszaal alhier, is door de re geering getolereerd, m.a.w. er ligt geen lectuur in de leeszaal alhier is door de re- Als de subsidie wordt ingetrokken, wordt de leeszaal opgeheven. De subsidie wordt niet alleen voor de leeszaal bestemd, om dat er 1500 huur betaald wordt, zoodat de leeszaal maar 1500 aan de gemeente kost. De groote beteekenis van de leeszaal werd door den heer De Meij nader uiteen gezet. Er zijn dit jaar 33.000 banden uitgeleend of 10.000 meer dan het vorig jaar. Dit komt door de groote werkloosheid. De leeszaal neemt in het geestelijk leven van Vlissingen een zeer belangrijke plaats in. Het aantal bezoekers is dit jaar met 1700 gestegen. Het aantal bezoekers gaat met sprongen vooruit. Ook het aantal naslag werken neemt belangrgk toe. De leeszaal heeft haar minimum-contri butie verhoogd en toch is het aantal leden belangrijk gestegen. De groote beteekenis van de leeszaal komt wel duidelijk uit. Hij verzocht den heer Callenfels met aan drang zijn voorstel terug te nemen en daarop desnoods het volgend jaar terug te komen, wat hij evenwel niet hoopt. Aan den heer Sorel antwoordde hij, dat het financieel niet te verdedigen is de ker mis dit jaar niet door te laten gaan. De be- begrooting zou daardoor met 8000 ver minderen. Er is voor spr. geen principieel verschil tusschen het voorstel Sorel en de houding die de heer Van Oorschot er op na houdt. Hierna werd behandeld de begrooting van het gasthuis. De heer König zeide dat het hem speet, dat de portier van het gasthuis niet in de salaris-regeling is opgenomen. De heer Paap zeide, dat de positie van den portier zeer gunstig is en dat hij be hoorlijk betaald wordt. De heer Callenfels merkt op, dat het geen levenspositie betreft. De man wordt be hoorlijk betaald. Bij de artikelsgewijze behandeling der begrooting besprak de heer Marijs de be zuiniging op de Handelingen van den ge meenteraad. Hij is er tegen dezen post te verminderen, omdat het geld dan weer uit de gemeente gaat. Bovendien vallen er slachtoffers, die later voor rekening van de gemeente ko men en de bezuiginig fictief maken. De heer Rorije is het daarmede eens. Zoowel voor het personeel als voor den be trokken persoon zal dit een knak beteeke nen. De heer Sorel zeide dat het niet onmo gelijk is dat iemand de dupe wordt als de Handelingen buiten de gemeente worden gedrukt. De heer Laernoes zeide, dat dit voorstel noodgedwongen is gedaan. Het betreft een bezuiniging en daarvan wordt iemand de dupe. Wij moeten aan kunnen toonen dat wij bezuinigen zooveel wij kunnen. Het voorstel-Marijs wordt in stemming gebracht en verworpen met 14 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren Marijs, Harts, Rorije, König en Van Oorschot. Bij hoofdstuk openbare veiligheid vroeg de heer König aandacht te schenken aan het verkeer. Hij is verheugd dat de chauf feur in de regeling zal worden opgenomen. De heer Van Hal zeide dat het werkelijk noodig wordt een regeling te trefren ten opzichte van het taxi-bedrijf. Dit is drin gend noodig. Hij verzocht Burg. en Weth. dit punt te onderzoeken. De voorzitter zeide dat dit punt nog eens nader besproken zal worden in het college van Burg. en Weth. De heer Rorije zeide dat het hem speet dat nog geen besluit zal worden genomen over het weksysteem van de brandweer. Het zou wel noodzakelijk zijn dat de brandverzekeringsmaatschappgen zich by deze zaak financieel interesseeren. Dit kon wel eens onderzocht worden door de Ver. van Ned. gemeenten. De voorzitter zeide dat dit punt in de Vereeniging van Ned. gemeenten ter spra ke zal worden gebracht. De heer Van Oorschot zeide dat bij het weksysteem iets niet in orde is. Doer een lid van de brandweer is hem medegedeeld dat een brand om 1 uur was uitgebroken en eerst om kwart voor twee was de brandweer ter plaatse. Hij verzocht met de betrokken personen te overleggen over de wijze van wekken. De voorzitter zeide dat dit punt de alge- meene aandacht heeft en geregeld over de methode van wekken wordt gesproken. Het vraagstuk heeft de algemeene aandacht. Overigens kon hij mededeelen dat niets dan lof wordt vernomen over het snelle optreden der brandweer. De heer Marijs toonde ook aan, dat aan het wekken van de brandweer iets man keert. Hij kan er vanwege de tijdsomstan digheden in berusten, dat van een duur weksysteem wordt afgezien. De voorzitter zeide dat de zaak de alge meene aandacht heeft. De subsidie voor de burgerwacht werd aangenomen met 11 tegen 8 stemmen. Tegen steden de socialisten en de heeren Harts en Andriessen. De toelage aan de gezondheidscommissie werd besproken door den heer Van Hal. Hij noemde deze commissie van groot belang. De voorzitter zeide dat deze zaak nader met den raad zal worden besproken. De heer Paap vroeg te onderzoeken of in overweging kan genomen worden het per soneel bij gemeentewerken in te krimpen. De heer De Meij zal een onderzoek instel len. Hij heeft evenwel de overtuiging, dat het personeel niet te groot is. De heer König vroeg of dezen zomer het nieuwe plantsoen voor het publiek kan worden opengesteld. De voorzitter zeide dat wij wat geduld moeten hebben omdat wg daar allen later plezier van zullen hebben. Het jonge hout gewas mag niet vernield worden. De heer Van Hal wilde wandelkaarten beschikbaar stellen. Hij vraagt of dit niet te overwegen is. Ook besprak hij het aanleggen van een wandelpad onder aan de duinen. Hij ver zocht overleg te plegen met het gemeen tebestuur van Koudekerke. Hij deed het voorstel den klokkenist te blijven behouden. Te Middelburg worden zelfs concerten gegeven, teneinde daardoor vreemdelingen te trekken. De voorzitter antwoordde dat toegangs kaarten voor het Nollebosch aanleiding zullen geven tot velerlei moeilijkheden. Er zullen dan vele kosten voor toezicht zijn. Wat het wandelpad betreft, dit ligt bui ten het territoir van Vlissingen. Het zou wel gewenscht zijn daar een wandelpad aan te leggen, dit stuit echter af op te veel kosten. Daar er een vacature was is de zaak onder het oog gezien en werd voorgesteld geen nieuwen klokkenist aan te stellen. Bij bijzondere gelegenheden kunnen wij enkele leerlingen van den heer Varel krij gen om het carillon te bespelen. Wij moe ten op de kleintjes passen. Daarom is voorloopig besloten de bestaande vacature nie„ te vervullen. Bij de kosten voor openbare bibliotheken kon de heer Callenfels niet besluiten zgn voorstel tot opheffing van de subsidie voor de openbare leeszaal terug te nemen. De voorzitter zeide dat het hier betreft het al of niet voortbestaan van de lees zaal. De heer Van Oorschot noemt het een onpractisch voorstel van den heer Callen fels. Als dit wordt aangenomen is het be staan v~n de openbare leeszaal er mede gemoeid. Hij raadde den heer Callenfels met nadere gegevens te komen bij de vol gende begrooting. De heer Callenfels kan geen vrijheid vinden het voorstel in te trekken. De heer Rorije zeide dat dergelijke ingrij pende voorstellen niet zoo onverwachts moeten worden ingediend. Zulk een voor stel dient behoorlijk te worden voorbereid. Hij verzocht den heer Callenfels dit voor stel thans nog terug te nemen en het vol gend jaar daar nader op terug te komen. De voorzitter zeide dat het zeer te be treuren zou zijn als de openbare leeszaal te gronde zou gaan. De heer Van Spanning zeide dat ge raakt wordt aan iets, dat voor vele fracties zeer dierbaar is. Als wij aan deze subsidie tornen is de leeszaal ten doode opge schreven. Hij gaf in overweging dit voorstel terug te nemen. De heer Edelman is een voorstander van een goede leeszaal. Hij zou het op prijs stellen dat er in de leeszaal geen lectuur ligt, die anderen schade kan doen en in hun overtuiging kwetsen. De heer Callenfels nam daarop zijn voorstel terug en zal hij het volgend jaar daarop nader terugkomen. De heer Marijs juicht het toe dat een der muziekkorpsen bereid is concerten van ge wijde muziek te geven op een weekdag. Hij gaf in overweging deze concerten dan te geven op de achterplaats van de Willem III. Dit zou met het oog op de orde en stil te zeer gewenscht zijn, De heer Van Oorschot zeide dat de di recteur van „Ons Genoegen" ernstig be zwaar heeft tegen het geven van deze concerten in de Willem III. Deze gaf verre de voorkeur aan het terrein van de gaai- schieterij. De voorzitter zeide dat rekening zal ge houden worden met hetgeen door de beide sprekers Is in het midden gebracht. Aan de beide muziekkorpsen bracht de voorzitter een woord van dank dat deze muziekkorpsen bereid zijn, hoewel de sub sidie is verminderd, toch hetzelfde aantal concerten te geven. De heer Van Hal zeide dat gewijde con certen op een werkdag niet zoo rustig zul len zijn als op Zondag. De heer Van Spanning bracht dank aan Burg. en Weth., dat zij besloten hebben de steunnorm voor de werkloozen niet te verminderen. Hij verzocht aan Burg. en Weth. als er gevaren dreigen tijdig te waarschuwen als de normen verlaagd zou den moeten worden, teneinde daarover or ganisatorisch overleg te plegen. Hij sprak een extra woord van waardee ring tot den wethouder van one -wijs voor het werk aan de cursussen ten behoeve van jonge werkloozen. Wat in Vlissingen is gedaan ten opzichte van dit vraagstuk, kan een voorbeeld ge noemd worden voor het geheele land en daarom keurde hij het af dat in de „Vliss. Courant" een artikel is opgenomen, waarin dit werk geheel verkeerd is beoordeeld. Hij vroeg aan den wethouder van onder wijs of hij maar één oogenblik tegenwer king van de werklooze jeugd heeft onder vonden. Wij dienen de jeugdige werkloozen te steunen. Het gemeentebestuur en de arbei dersleiders hebben al het mogelijke gedaan om de jeugdige werkloozen hulp en bij stand te verleenen. De heer Andriessen was het geheel eens met den heer Van Spanning. De heer Edelman kan zich ten volle ver eenigen met het gesprokene van den heer Van Spanning. Een artikel in de „Vlissing- sche Courant", door den heer Van Span ning ter sprake gebracht, betreffende de jeugdige werkloozen, heeft ook spreker zeer gedaan. Hij kan constateeren dat de cursussen te Vlissingen zeer nuttig, zeer vruchtbaar en zeer goel werken. De opkomst van de cur sisten is zeer goed en wij hebben succes, wat hij met enkele voorbeelden uit de practgk nog nader toelichtte. De cursussen worden in het geheel ge volgd door 175 personen. Bij het desbetreffend hoofstuk werd de post voor verpachting van de standplaat sen op de kermis gehandhaafd met 12 te gen 7 stemmen. Tegen de anti-rev. en chr.-hist. Hiermede was de artikelsgewijze behan deling van de begrooting afgehandeld Bij de begrooting van het badbedrrjf vroeg de heer Marijs inlichtingen over het herstel van de cabines van het volksbad. De voorzitter gaf hierover eenige inlich tingen. Het gebruik op andere badplaat sen wordt hier ook nagevolgd. Uitbreiding van het aantal cabines is niet mogelijk. De heer Marijs wijst er op dat personen van het volksbad geb»* 'k maken, die beter gesitueerd zijn en de cabines in beslag nemen. De voorzitter antwoordde dat een nieuw controle-systeem wordt overwogen. De heer Andriessen merkt op dat deze zaak in de commissie nader zal worden besproken. Bij het bedrijf van den reinigingsdienst merkt de heer Van Hal op dat wij maar rustig blgven zitten met onzen stank aan den drukken verkeersweg VlissingenMid delburg. Hij hoopt dat wij zoo spoedig mogelijk van dit euvel zullen worden verlost. De stortplaats zal ook niet toereikend blijken om het stadsvuil op te bergen. De heer De Meij zeide dat de stortplaats een ondragelijken stank verspreidt. De af val van het abattoir wordt bedekt en is daardoor een groote stankverspreider ver dwenen. Het euvel is alleen afdoende op te hef fen als het vuil in zee werd gestort. Er is een onderzoek ingesteld te Den Helder. De kosten stuiten af om een vaartuig aan te schaffen, omdat dit vaartuig 36.000 zou kosten en bovendien bediening van personeel. Er is naar een andere oplossing uitgeke ken en is de stortplaats grooter geworden. Ook is overwogen of het vuil niet verbrand kan worden. Ongeveer 80 van het huis vuil kan verbrand worden. Komen er be tere tijden dan kan het vraagstuk van het naar zee brengen opnieuw bekeken worden. De zaak wordt ernstig onderzocht. De heer Van Hal hoopt dat de pogingen van den wethouder van openbare werken succes zullen hebben. Hierna werd de geheele gemeente-be grooting in stemming gebracht t i aange nomen met de stem van den heer Van Oorschot tegen. De voorzitter zeide dat de begrooting binnen de 6 uur is afgehandeld. De leden hebben daardoor blijk gegeven van zake lijkheid. Het is voor het college van Burg. en Weth, verblijdend dat de critiek op zoo'n goeden toon is gevoerd. Het is voor net college zeer aangenaam dat de bcgrooting op deze wgze is behan deld. Aan den secretaris en de ambtenaren bracht de voorzitter een woord van bijzon deren dank voor de voorbereiding van de begrooting. Hierna werd de vergadering te ruim elf uur gesloten. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. DE WENSCHELIJKHEID EN DE PRAKTIJK. Mijnheer de Redacteur Uw blad van Vrijdag 15 Dec. 1933 bevat een hoofdartikel waarvan het opschrift luidt „DE JEUGD EN DE CRISIS". Het motief daartoe was een mislukte po ging van een bepaald comité in een bepaal de plaats om de werklooze jeugd bijeen te brengen, met de bedoeling om daarna met die jeugd allerlei nuttige dingen te gaan doen om ten slotte de moreele gevolgen, die het leegioopen nu eenmaal meebrengt, zoo veel mogelijk te voorkomen. Deze mislukkingen zijn echter voor hen, die zich reeds jaren met dit vraagstuk be moeien, geen nieuws. Zij doen zich voor vanaf den aanvang dezer crisis en ook in vorige crisissen werden ze waargenomen. Wat erger is, en dit is een bewezen beschuldiging toen de commissie voor het jeugdwerkloozenvraagstuk onze Zeeuw- sche gemeentelijke autoriteiten bijeen riep om dit vraagstuk te bezien en te bespreken, waren aanwezig slechts enkele der grootere plaatsen in onze provincie benevens een heel enkele kleine. Om de eenvoudige reden, dat men er geen kwartje voor over heeft. In deze commissie zijn vertegenwoordigd: alle richtingen, de werkgevers, de regeering en Gedeputeerden van Zeeland. Hadt U het hierbij gelaten, ik had mijn pen droog gelaten, maar U gaat verder en beschuldigt op de volgende wijze „Onze meening is, dat de helpende hand in vele gevallen, en ook hier, reeds te laat voor velen is uitgestoken. Vele en vele jon gens hebben al eenige jaren de school ver laten en zich sindsuien slechts kunnen wennen aan een leven van lanterfanten en klaploopen op de sigaretjes van anderen, enz." Mag ik van U vernemen wie de schuldi gen zijn en op welke wijze „die helpende hand" had behooren te worden uitgestoken? En dan de volgende beschuldiging „Toen de eerste pleidooien voor vakon derwijs en practisch werk voor de arbeids- looze jeugd werden gehouden, stonden vele arbeidersleiders er wat wantrouwend te genover, vooral wat het practisch laten werken betreft, zonder of tegen een zeer geringe vergoeding." Mag ik U nu verzoeken dit eens nader te bewijzen en wilt U uw lezerskring eens inlichten in hoeveel plaatsen in Nederland en waar er ten opzichte van het vakonder wijs voor de werklooze jeugd plus dat prac- tische werk iets is terechtgekomen, zonder de stuwkracht of het initiatief der arbei dersleiders Uw derde beschuldiging wordt nog kras ser. Hier is ze „Vele der bedoelde objecten zijn door dat wantrouwen blijven liggen en mogelglc 1 is hier of daar tenslotte wel iets in pro ductieve werkverschaffing uitgevoerd, wat anders aan de werklooze jeugd zou zijn op gedragen. Bedreigde dubbeltjes zijn alzoo gered, maar het moreel van duizenden jon gelui is vernietigd, jongemannen zijn in ledigheid opgeleid voor een later mensche- lgk wrakdom." Gode zg dank, voor de jeugd dan, vele der bedoelde objecten zgn blgven liggen, dus op aanwijzing uitvoerbaar. Welnu, mijnheer de redacteur, in het be lang van de werklooze jeugd, die U zoo aan uw hart drukt, voor den dag er mee, wyst U die objectenwant het zijn er veel en ze zijn blijven liggen, nu eens aan De werklooze jeugd, zoo het geen humbug is, heeft daar recht op. En zij die aan dit zeer moeilijke vraag stuk reeds jaren aandacht wijden, zij zijn bescheiden genoeg om tekortkomingen te erkennen, geeft hun uw rijke kennis en er varing en zij zullen er terwille van de jeugd dankbaar gebruik van maken. En nu nog een enkele opmei'king over uw mager besluit en slot van dat artikel, dat toch na deze positieve beschuldigingen wel wat anders had mogen luiden. Laat ik het nog even citeeren, opdat de lezers het kunnen volgen. Zoo luidde het „Bezinnen we ons toch, vóór het te laat is. Wenden we toch de arbeidskracht van jon gelieden aan om maatschappelijke deside rata te verwezenlijken. Hier kan misschien een sportveld worden aangelegd, daar een park geschapen, ginds een stuk woeste ge meentegrond worden ontgind, waarvan de mogelijke voordeelen later toch weer aan de gemeenschap komen te vervallen. Pri mitieve waterkeeringen kunnen misschien verstevigd worden, aankomende timmerlie den kan men lighallen voor t.b.c.-lgders laten bouwen, speelgoed en kleine meubels zgn te fabriceeren voor kindertehuizen en zoo is er met goeden wil zooveel te beden ken. Met een beroep op particulieren bij stand kan zoo'n zaak wellicht worden ge financierd, zoo noodig met een gemeente lijke subsidie er bij." U wenscht sportvelden. Accoord Ik heb voor U 100.000 werklooze jonge menschen beschikbaar. Hoeveel sport elden wenscht U en waar moeten die komen Bovendien, hier en daar gebeurt zooiets. Dat maakt de mogelijkheden dus nog kleiner. U wenscht ontginning van woeste ge- i meentegronden. Laat ik nu eerst uw lezers-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 11