Courant DIAMANT "binnenland" feuilleton LICHTZINNIGE JEUGD TWEEDE BLAD Bak- en Braadvet van de van Vrijdag 22 December 1033. No. 302. KAMEROVERZICHT EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Noodlijdende gemeenten. De Eersté^JKamer heeft zich bezig ge houden met heft ontwerp voor de noodlij dende gemeenten. Eenige bezwaren en be- zwaartjes, de Minister vaagde ze weg met duidelijke mededeelingen. En klaar was Kees. De socialisten verzochten aanteeke- ning dat ze tegen waren. Nog een crisis-ontwerpje, nl. dat betref fende de opcenten op de gemeentefondsbe lasting en vermogensbelasting. Daar was de heer De Gijselaar in zijn eentje tegen, omdat die z.i. voor de vermogensbelasting te hoog was. Toen ging de Kamer weer in afdeelingen vergaderen. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Beerta. De Tweede heeft een lijstje ontwerpen afgedaan zonder veel discussie. De invoer van draadnagels, pluche, fluweel, brood en deeg werd geregeld, het terrein voor den Pensioenraad werd vastgesteld, het tarief van invoerrechten in Ned.-Indië werd be stendigd. Hoofdzaak was vandaag het geval van het gemeentebestuur van Beerta, dat onder curateele is gesteld. De communisten be grepen heelemaal niet waarom het noodig was. Beerta was h.i. niet slechter dan Am sterdam en danzij waren bereid de verantwoordelijkheid voor Beerta te dra gen een mededeeling die nogal gelach verwekte. Volgens den heer Schaper is de gemeen teraad van Beerta inderdaad te kort ge schoten en hij laakte zijn drie partijgenoo- ten, die zich door de communisten op sleep touw hadden laten nemen. De Regeering moest nu wel kras optreden, te meer om dat gevallen als dit het fascisme zeer in de hand werken. De Minister was het daar mede eens. Als de wagen scheef gaat, geeft de Regeering raad en waarschuwt. Helpt die waarschuwing niet, dan komt er een tijd, dat de stok achter de deur van daan moet komen en in actie gaan. Dat was bij Beerta het geval. Alleen drie communisten bleven tegen. De overige Kamer was vóór. Thans is de Kamer tot 13 Februari naar huis. Dan zullen aan de orde zijn de wijzi ging der Woningwet, der Veiligheidswet, van het Huwelijksgoederenrecht enz. Vóór het 13 Februari is zal er nog wel het een en ander zijn bijgekomen. Verhooging tabaksaccyns. Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer, wordt het volgende ont leend Dat bij de sigarettenindustrie belangen zijn betrokken, waarmede de regeering moet rekenen, onderschrijft de minister ten volle. De vrees, dat het gevaar voor het in dien tak van nijverheid belegde Nederland- sche kapitaal zal worden vergroot ten ge volge van de verzwaring van den accijns, kan de minister niet deelen. Indien het juist is, dat groote buitenlandsche concerns in staat zijn door belangrijke prijsverlaging van sigaretten andere fabrikaten te ver dringen, dan is dit gevaar bij de bestaande accijnsregeling evenzeer aanwezig. Die re geling, die het cadeaustelsel en den ver door ARTHUR APPLIN, 16) Dat hierdoor ook haar leven en geluk op het spel stonden, was niet tot hem doorge drongen. Het schijnt in de natuur van den man te liggen, in dit opzicht de vrouw niet mee te tellen. Slechts toen de race was afgeloopen en hij weer op mjn kamers in Westminster was, dacht hij aan de verwoesting, die hij ■in het leven van anderen had aangericht, in het leven van zijn vader, zijn zuster en tenslotte ook in het leven van de vrouw, die hij liefhad. Toen gebeurde het wonder. Hij verbrand de zijn schepen achter zich en verliet Londen met een verlicht hart, vast beslo ten nimmer meer dergelijke dwaasheden te doen. En nu liet sir Reginald Crichton hem op ondubbelzinnige wijze voelen, dat hij toch nog wel gedurende eenigen tijd de gevol gen van al zijn dwaasheden zou moeten voelen. Rupert had de fout begaan te den ken, dat alleen door spijt over het gebeur de alles ongedaan kon worden gemaakt. Kort na het ontbijt vertrokken ze naar Princetown. Rupert was vrij laat aan de ontbijttafel verschenen. Hij schrok er voor terug, zijp vader van aangezicht tot aange koop beneden den banderolleprijs toelaat, maakt het immers mogelijk verkoopvoor waarden in het leven te roepen, die den fei telijken prijs der sigaretten nog belangrijk beneden den laagst vastgestelden bande rolleprijs doen dalen. De regeling van het ontwerp maakt aan deze mogelijkheid een einde en de minister heeft alle reden om aan te nemen, dat die voordeel tegen het nadeel van den verhoogden accijns ruim schoots zal opwegen. Of het daarnaast, mede in het belang van 's rijks schatkist, gewenscht zal zijn een minimum banderolle, hooger dan de tegenwoordige, in te voeren, zal de minister gaarne overwegen, wanneer hij zich zal zetten aan het ontwerpen der wijzigingen, die, wanneer het ontwerp tot wet zal worden verheven, in den algemee- nen maatregel van bestuur tot uitvoering der Tabakswet zullen moeten worden aan gebracht. Hij heeft reeds aan de commissie van deskundigen voor den tabaksaccijns verzocht, hem omtrent deze aangelegenheid van voorlichting te dienen. Aan het vraagstuk van het invoerrecht op sigaretten zal ernstig aandacht worden geschonken, wanneer binnenkort de techni sche herziening van het tarief van invoer rechten door de regeering ter hand zal wor den genomen. Slageryen en de feestdagen. De minister van sociale zaken heeft on der bepaalde voorwaarden aan hoofden of bestuurders van slagerijen in alle gemeen ten des Rijks vergund, dat in de weken van 25 tot en met 30 December 1933 en van 1 tot en met 6 Januari 1934 in hun onderne mingen door jeugdige personen van 16 tot 17 jaar, in afwijking van het bepaalde in de artikelen 23 en 24 der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht. Voortn heeft de minister onder bepaalde voorwaarden aan hoofden en bestuurders van slagerijen, die in de genoemde weken door mannen of vrouwen arbeid doen ver richten, vrijstelling verleend van het be paalde in het achtste lid van artikel 68 der Arbeidswet 1919. Extra treinen voor Warenhuis-ondernemingen. De Middenstandsbonden richten zich tot de regèering. De Commissie van Overleg uit de drie Nederlandsche Middenstandsbonden heeft zich dezer dagen tot de ministers van Economische Zaken en van Waterstaat gewend met het volgende adres „Het moge U bekend zijn, dat een Rotterdamsch Warenhuis vóór St. Nicolaas extra treinen naar Rotterdam heeft laten loopen, op 22 November uit Zeeland, op 23 November uit Noord-Brabant, waarin het publiek plaatsen kon krijgen tegen tarie ven, lager dan die, welke voor z.g. plezier- treinen gelden en waarin den reizigers be halve de noodige reclame voor het waren huis tegen betaling van 1.bons werden verstrekt, recht gevend op koffietalel plus diner in de lunchroom van het warenhuis. De bedoeling met deze treinen was, kooplustigen uit de provincie te vervoeren, niet voor een bezoek aan Rotterdam, doch aan het warenhuis aldaar en hen daarbij zoo krachtig mogelijk te beinvloeden slechts bij deze onderneming hun St Nico- laas-inkoopen te doen. Daarbij diende het uitzonderlijk lage reizigerstarief, alsmede het gedeeltelijk cadeau geven van koffietafel en diner. Daartoe strekten de door het warenhuis genomen maatregelen om den reizigers zoo weinig mogelijk vrijheid te laten, doch hen onmiddellijk na aankomst te Rotter dam met autobussen naar het warenhuis te brenger met de bedoeling hen daar den geheelen dag te doen blijven. Wij achten ons verplicht tot Uwe Excel lentie het dringend verzoek te richten, zoo eenigszins mogelijk te willen bevorderen, dat herhaling van een dergelijke onderne ming wordt voorkomen. Daargelaten het irreëel concurrentie middel, dat is gelegen in het aanbieden van koffietafel plus diner voor den prijs van 1.moe een wij wijzen op de ern stige bezwaren, in economisch opzicht ver bonden aan het lokken van consumenten zicht te ontmoeten. Tevens was in hem een zeker wraakgevoel ontkiemd, ofschoon hij er zich ten volle van bewust was, dat zulks onbillijk was. Hg had den „ouwen heer", zooals hij zijn vader soms gemoedelijk noemde, tegen de borst gestooten. Hij had hem teleurgesteld. John Dale had hem echter niets verweten, hoe onbeteekenend ook. Hij had Rupert evenmin ondervraagd omtrent zijn levenswijze in Londen, als over de oorzaken zijner financieele zorgen: Doch Rupert wist maar al te goed, wat zijn vader innerlijk voelde het stond ge schreven op zijn rimpelig en zorgvol ge laat. John Dale was de laatste paar dagen merkbaar ouder geworden. Rupert deed zijn best om Ruby uit zijn gedachten te bannen. Als zijn vader tot de ontdekking kwam, dat hij verloofd was, zouden ongetwijfeld nieuwe moeilijkheden rijzen. De plotseling tusschen hen ontstane kloof zou nog dieper worden. Ook waren er andere redenen, waarom hij liever niet aan haar dachtredenen, die hij zich niet wilde bekennen, doch die zijn geest aanhoudend martelden. Het was domme vrees, twijfelhet wa ren ongegronde vermoedens. Als ik je zoo aankijk, mijn waarde, dan krijg ik-den indruk, dat jij nu naar Princetown gaat om een jaar of zeven te zitten. Om 's hemels wil, zeg toch wat, zei Despard. Ze sloegen juist den weg naar de vallei in, waardoor de Cherry-Brook loopt om zich is de Dart te wergen, uit bepaalde gewesten ver buiten het nor male rayon van de onderneming, met der gelijke geforceerde methodes. Het winkelbedrijf dier gewesten moet zich instellen en stelt zich in op dë voor ziening in de behoeften van het plaatselijk en gewestelijk publiek. Het bereidt zich daarop zeer in het bij zonder voor tegen den tijd van St. Nico laas, voor tallooze branches veruit het hoogtepunt en zwaartepunt van het sei zoen. Doch dan ziet het winkelbedrijf het plotseling ge Deuren, dat een warenhuis m een geheel ander voorzieningsgebied met geforceerde en irreëele methodes een be langrijke groep koopers voor deze bijzon dere gelegenheid tracht weg te lokken en te bewegen hun St. Nicolaasbehoeften voornamelijk in zijn onderneming te bevre digen aldus trachtend profijt te trekken van de bijzondere kooplust en koopkracht van het publiek in de St. Nicolaasdagen, zonder dat het voor de normale behoeften- voorziei.ing ten behoeve van die consu menten eenige verantwoordelijkheid of eenig risico op zich neemt. Het is duidelijk, dat een dergelijk ge beuren, zou het zich herhalen niet alleen een ernstig bezwaar zou beteekenen voor de gewestelijke winkeliers en voor de by him onderneming Uitrokken andere takken van bedrijf groepen die door de econo mische crisis en door de algemeene daling van de koopkracht toch reeds in zoo bij zondere mate zijn getroffen doch dat het een bedreiging zou gaan beteekenen voor de bestaansmogelijkheid van de be trokken winkeliers en dus indirect ooti voor de gemeentefinanciën in het betref fend gebied. Bovendien mag niet uit het oog worden verloren, dat dergelijke handelingen van een grootwinkelbedrijf onrust verwekken in de kringen der gedupeerde middee standers, die c.an ook in verschillende plaatsen uiting hebben gegeven aan hun ontstemming over het gemis der bescher mende hand van de overheid tegen deze excessen. Zulks is in dezen tijd allerminst wenschelijk. Het is om deze redenen, dat wij meenen Uwe Excellentie met den meesten aan drang te moeten verzoeken maatregelen te willen nemen, opdat herhaling van een dergelijk gebeuren, zoo eenigszins moge lijk, wordt uitgesloten. Examen voor radio-zendamateur. Op Maandag 22 Januari en zoo noodig volgende dagen, zal examen worden afgeno men voor het verkrijgen van een zendmach tiging voor radio-amateur of van een ver klaring van bevoegdheid voor het bedienen van een amateur-zender. Het examen zal worden gehouden te '3-Gravenhage. Zij, die aan dit examen wenschen deel te nemen, moeten hun verzoek om een zend vergunning aan den minister van binnen- landsche zaken of om een verklaring van bevoegdheid aan den. directeur-generaal der P.T.T. richten, uiterlijk 12 Januari. De Zilveren Dagbladpers. In Hotel „de l'Europe" te Amsterdam heeft het bestuur van de Nederlandsche Dagbladpers gistermiddag gerecipieerd en velen kwamen er den voorzitter, den heer J. W. Henny, en zijn medebestuursleden met het zilveren jubileum complimentee ren. Prachtige bloemstukken stonden er langs de wanden opgesteld. Op het officieele diner is den heer J. W. Henny, voorzitter der Vereeniging medege deeld, dat het H.M. de Koningin behaagd heeft, hem te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De „J. P. Coen" gaat weer varen. Naar het „Hbld." verneemt zal het groo te mailschip van de Stoomvaart Mij. „Ne derland", de „J. P. Coen", op 3 Februari weer in de vaart komen. Het schip, dat een paar jaren opligt, wordt geheel nagekeken en zal een extra-reis naar Indië maken voor de „Nederland" en den Rotterdam- schen Lloyd gezamenlijk. Het is mogelijk, Marjorie glimlachte. Ze vergezelde de twee mannen tot aan het gebouw en ging vandaar verder naar de stad, om eenige inkoopen te doen. Ze droeg een zeer een voudige japon en hooge schoenen. Haar hoed droeg ze in de hand, terwijl de wind met beur haren speelde, waar de zon een matgouden glans op tooverde. Ik geloof, dat Rupert zich verveelt, zei ze, het lijkt wel of hij verlangt naar de onrust en de genoegens van Londen. U vindt het zeker uiterst saai hier, mynheer Despard U ziet er ook heelemaal niet uit als iemand, die het hier lang zou uit houden. Ik heb hier de mooiste dagen van mijn leven doorgebracht, antwoordde Des pard op hartelijken toon. Ik dacht gisteren avond zelfs aan de mogelijkheid, dat u mij misschien wel als betalend logé zou willen huisvesten. Juist als degenen, die tijdens de zo mermaanden in het hotelletje verblijf hou den. Weet u dit zeggend keek zij Des pard aan met haar mooie grijze oogen ik heb met dat soort van menschen altijd medelijden. Ze lijken me niet zoo bijzonder gelukkig te zijn en schijnen niets anders te doen te hebben dan in wagentjes of auto- tjes uit te rijden of, als het regent, rond te zwerven met een paraplu boven hun hoofd! Als ik te kiezen had, dan zou ik geloof ik liever een gevangene zijn, dan een beta nd logé. Despard haalde de schouders op. Je weet toch nooit, hoe een dubbeltje dat het niet bij één reis blijftmocht voor- loopig aan meer extra-reizen geen behoefte bestaan, dan wordt het schip ingericht voor „trips." Een groot deel van de opgelegde tonnage krijgt dus weer emplooi. Ook de „Gelria" van den Kon. Hollandschen Lloyd gaat va ren, over een paar weken. Het schip is voor Argentijnsche rekening gecharterd zooals reeds bekend. De „Amstelland" van dezelfde maatschappij wordt verbouwd voor vruchtentransport met koelkamers en gaat ook spoedig varen. De „Coen" werd tot nu toe tijdelijk ge bruikt voor het afnemen van de examens voor sloepgast. Benoeming directeur P. T. en T. Bij beschikking van den directeur-gene raal der P.T.T. is met ingang van 1 Febru ari 1934 aangewezen als directeur van het P.T.T-kantoor te Bergen op Zoom de refe rendaris der P.T.T. J. Marees, thans direc teur van het P.T.T.-kantoor te Kampen. Buiten gebruik gestelde automobielen. De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club meldt Men zal zich. herinneren, dat onlangs reeds is medegedeeld, dat de mogelijkheid van ontheffing van aanslagen in de Perso neele Belasting wegens het houden van automobielen zou worden verruimd. Ten gevolge van de bestaande jurisprudentie werd degene die de automobiel op 15 Ja nuari te zijner beschikking had als houder aangeslagen en kon hij geen ontheffing krijgen, ook al bleek na afloop van het be lastingjaar, dat de auto gedurende dat ge- heele jaar niet was gebruikt. Aan deze on billijkheid is reeds voor het jaar 1933 tege moet gekomen, doordat de houder van een auto die in de personeele belasting was aangeslagen en die de auto weliswaar niet had gebruikt, doch ze ook niet had afge schaft, daarvan moest kennis geven aan den inspecteur der directe belastingen vóór 15 September van dit jaar. Naar de inspecteur der directe belastin gen te 's-Gravenhage thans aan de K.N.A. C. heeft medegedeeld, worden aan de hou ders van motorrijtuigen, die vóór 20 Ja nuari a.s. aan hem kennis geven, om in aanmerking te komen voor teruggaaf der personeele belasting de volgende eischen gesteld le. Voor den 1 Februari a.s. zal het mo torrijtuig op een door den houder aangege ven plaats, waar ambtelijk voldoende toe zicht kan worden gehouden, het geheele belastingjaar gedemonteerd aanwezigmoe- ten blijven. 2e. Mocht overbrenging naar een andere plaats door byzondere omstandigheden noodig zijn, b.v. by verhuizing, dan mag dit niet geschieden zonder tijdige voorken nis va-1 den betrokken inspecteur, die daartoe tevoren toestemming moet hebben verleend. 3e. Als gedemonteerd wordt aangemerkt, wanneer ze zij ontdaan van de wielen. Ofschoon deze voorwaarden blijkens bo venstaand bericht alleen zijn vastgesteld voor 's-Gravenhage, mogen wij aannemen, dat voor andere inspecties ongeveer gelijke eischen worden gesteld. In voorkomende gevallen zal men goed doen zich, vóór 20 Januari 1934 met n betrokken inspec teur in verbinding te stellen. Zijn wij wel ingelicht, aldus genoemd blad, dan zou men ook in scheepvaart kringen veel voor devaluatie gevoelen* Door bovengenoemde socialistische orga nisaties wordt ook een onderzoek bij Ne derlandsche groot-industrieelen ingesteld en bij tal van andere belanghebbenden bij depreciatie van den gulden. Bij de besturen der roode arbeiders-organisaties, die thans het onderzoek leiden, schijnt voor deva luatie veel sympathie te bestaan, ondanks het feit, dat deze anti-kapitalistische be weging dan hand aan hand zou gaan met vele kapitalisten der groot-industrie en die van de groote vervoerbedrijven. Het Duitsche moratorium. Naar wij te bevoegder plaatse vernemen, heeft Hr. Ms. gezant te Berlijn namens de Nederlandsche regeering uiting gegeven aan de ernstige bedenkingen, die dezerzijds bestaan tegen cl door de Rijksbank aange kondigde eenzijdige vaststelling, in den zin van een verlaging, van het naar Nederland over te maken bedrag, dat in het eerste halfjaar van 1934 door Duitsche schulde naars aan Nederlandsche gerechtigden moet worden betaald terzake van rente van obligatiën, hypotheken e.d. De S. D. A. P. voor devaluatie Een vraag, welke de heer lbarda bij het debat over de Staatsbegrooting in de Tweede Kamer aan minister Colijn stelde inzake devaluatie, schijnt een ernstige be spreking uit te maken in de kringen van de S.D.A.P. en het N.V.V. Naar „de Tijd" verneemt, wordt door de organisaties van de S.D.A.P. en N.V.V. een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van devaluatie onzer Standaardmunt. Zoo hebben enk Ie vertrouwensmannen een on derzoek ingesteld in de Scandinavische landen waar men zooals bekend tot devaluatie is overgegaan en waar de re sultaten van een en ander gunstig zouden zijn. rollen kan. Wat zeg jij ervan, Rupert Rupert schrok op. Hij had den loop van het gesprek niet gevolgd. Ik begrijp niet, welk genot er voor jou aan verbonden is, om een bende ruwe kerels te gaan zien, waarvan de helft naar alle waarschijnlijkheid nooit meer de vrij heid zal terugkrijgen. Want het zijn die ven, moordenaars en de hemel weet wat nog meerDen Londenschen dierentuin vind ik al erg genoeg en dit is nog een graad erger. Ik ben het heelemaal niet met je eens, antwoordde Despard. Ik geloof zelfs, dat men buitengewoon goed op de gevan genen pastEen soort voortreffelijke rust kuur. Ik zei zoo juist, dat je nooit weet, hoe een dubbeltje rollen kan. Jij en ik be vinden ons wellicht nog eens op zekeren dag op weg naar Princetown, geboeid e1 w~i loopend tusschen een paar bewakers. Ik voor mij houd er altijd van op'alle mo gelijke gebeurtenissen voorbereid te zijn. Ik geloof, dat de gevangene het werk. dat voor hem het meest geschikt is of waartoe hij zich het beste in staat acht mag v opalen dus Rupert, zet je oogen dadelijk goed open en zoek het gemakke lijkste baantje voor je uit. Ze hielden even stil op de brug over df Cherry-Brook, keken naar het water en hielden de spelende forellen in het oog. Het water zong zijn kabbelend lied. In de verte hoorden ze de halsbellen va»1 het grazend vee. Soms ook drong het verr< gehinnik van een paard tot hen door. In de De stadhuisbouw te Leiden. Na een tweedaagsche zitting heeft de gemeenteraad te Leiden net 21 tegen 14 stemmen een voorstel aangenomen, om Burg. en Weth. mac1 ïging te verleenen, het plan van den architect C. J. Blaauw te Haarlem voor den bouw van het nieuwe stadhuis nader te doen uitwerken, zulks in overleg met Burg. en Weth. en de raad huis-adviescommissie. Eveneer.s werd besloten de perceelen Vischmarkt 7 en 8 mede voor den bouw van het stadhuis aan te wijzen. Het tgewerkte plan van den heer Blaauw zal nader aan de goedkeuring van den raad worden onderwo pen. Practisch staat het echter wel vast, dat architect Blaauw de bouwmeester van het nieuwe stadhuis zal worden. Kerstcollecte „Bio-Vacantieoord." Er is dit jaar meermalen over de stich ting Bio-Vacantieoord geschreven. Op 1 Jvli 1.1. opende deze stichting van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf onder groote belangstelling het Bio-Va cantieoord „Russenduin" te Be'gen a/Zee. Sindsdien zijn geregeld elke maand telkens circa 100 kinderen door de afdeelingen van het Centraal Genootschap voor Kin- der-Herstellings- en Vacantiekolonies naar „Het Russenduin" uitgezonden, waar de kleine behoeftigen een liefderijke verzor ging genoten. Als men zich een voorstelling maakt van wat de Stichting gedurende haar be-' trekkelijk kort bestaan (het Bio-Vacantie oord werd opgericht 21 Maart 1927) gep resteerd heeftmet de uitzending van honderden kinderen der allerbehoeftigsten uit ons land, met den aankoop van het landgoed „Het Russenduin" te Bergen a/Zee met 13 Hectaren duingrond, met de verbouwing van en de inrichting tot een modern vacantieoord, dan zal het niemand verwonderen thans te vernemen, dat de kas van de stichting volkomen is uitgeput. Het Bio-Vacantieoord heeft veel geld noodig om het zegenrijke werk voor de arme kinderen te kunnen voortzetten. Vele honderden wachten om in „Het Russen duin" te worden opgenomen. Vandaar dat de stichting door middel van een treffende film in de komende Kerstweek een beroep zal deen op de bezoekers van alle Neder landsche bioscopen, om haar aan de noo- 45 ets p. pond - 22, ets p. hall pond lucht hing de zoete geur van hei. Rupert zuchtte. In dit oogenblik wensch- te hij, dat hij zijn landstreek nimmer ver laten had. Zijn vader had hem naar Londen gezonden, ongetwijfeld met de beste bedoe lingen, Doch hij had gefaald. Hij was nu eenmaal, evenals zijn voorouders, een een voudig bewoner van de hei. Het land be hoorde hem toen en hij aan het land. Hij was niet geschikt voor het leven in de groote stad evenmin kon hij haar wegen volgen. Hij lachte even droefgeestig. Marjorie keek hem aan en legde haar arm op den zijne. Wat is er aan de hand, Rupert Ben je ergens bezorgd over, broer O, hij is alleen maar een beetje ver liefd, dat is alles, grinnikte Despard, naar Marjorie kijkend. Ik veronderstel, dat u nog nooit verliefd bent geweest, juffrouw D ile zoodoende kunt u heel slecht uw broers geestes- en gemoedstoestand aan voelen. Marjorie keek ernstig. Ik geloof, dat ik altijd verliefd ben geweest ik houd dol veel van het leven. k denk, dat u dit dom of sentimenteel zult vinden. Het leven zal op zekeren dag op u erliefd worden en dan wraak nemen. Ze schudde haar hoofd. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5