UIT DRAAD EN LUCHT BURGERLIJKE STAND DOOR BEKLEMMENDE BENAUWD HEID LEKEN 40 TREDEN 40 K.M. „Als ik begon te hoesten duurde het wel een kwartier voor ik tot bedaren kwam. Ik was zoo vermoeid en afgemat, dat ik niet heen of weer kon. Toen ik echter met Ab dijsiroop begon, ging ik met den dag voor uit en na het gebruik van een flesch ben ik weer geheel de oude geworden in 4 da gen tijd. Ik klim by ons de trap op van 40 treden zonder hoest of benauwdheid. Voor mijn zoontje, waarvoor ik verschillende middelen heb gebruikt zonder succes, heb ik altijd een flesch Abdijsiroop in huis, welke hem direct helpt," Zoo schrijft ons de heer D. D. v. E. te A., wiens origineele brief voor iedereen ter inzage ligt. Akker's Abdijsiroop bevrijdt de adem halingsorganen v n slijm en andere ziekte verwekkende stoffen. Abdijsiroop verruimt de ademhaling, verdry ft benauwdheden, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Onovertroffen bij Hoest, Bronchitis, In fluenza, Asthma. Alom verkrijgbaar. Thans per flesch 1.1.50 en 2.75. Vraagt voor gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bon bons („gestolde" Abdijsiroop) even ge neeskrachtig 35 en 60 ct. p. doos. Den geheelen nacht heeft een zevental amb tenaren brouwerij en woonhuis bespied en tegen den morgen een inval gedaan in ge noemd woonhuis. Men vond toen de onder- deelen van een volledige distilleerderij, waarvan de ketel reeds sporen van stoken vertoonde. Van een en ander is proces-ver baal opgemaakt. Naar wij vernemen is de heer H. v. Tuyn, een andere directeur der N.V., die in Antwerpen woonachtig is, ter stond naar Dongen gekomen hij zou reeds een volledige bekentenis hebben afgelegd. De berooving te Apel doorn. In aansluiting op het bericht der arrestatie van de gebroeders v. A., in verband met de mishandeling en berooving van een kruideniersbediende, te Apeldoorn in een huis aan de Jachtlaan gepleegd, ver nemen wij dat reeds direct na de beroo ving door allerlei aanwyzigingen en ver kregen inlichtingen de aandacht op ge noemde gebroeders was gevallen, pas eenige maanden in deze gemeente woonachtig. Een huiszoeking leverde tal van gcederen en voorwerpen op die bij d«, berooving en mis handeling dienst hadden kunnen doen. Tij dens deze huiszoeking waren de Gebr. v. A., die ook een agentuur- en commissiehandel drijven, en woonachtig zijn aan de Mer- curiuslaan te Apeldoorn, niet thuis. By hun thuiskomst werden zij ingerekend. Een der gebroeders v. A. heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. Zjj zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Ernstige aanvaring op den nieuwen Waterweg. Gisterenavond omstreeks kwart voor elf is op den Nieuwen Waterweg tijdens dikken mist een aanvaring geschied tusschen het Duitsche stoomschip „Juno" van de Nep- tunlijn en het Joego-Slavische stoomschip „Sveti Vlaho". Eerstgenoemd schip was uitgaand, terwijl het laatste binnenkwam van Londen. De „Juno" is zoo ernstig be schadigd, dat zij om zinken te voorkomen bij Poortershaven aan den grond is gezet. De „Sveti Vlaho" is na de aanvaring voor anker gegaan. -Haagsch notaris gear resteerd. Gisteren is op last van den officier van justitie te 's-Gravenhage aangehouden een aldaar wonende notaris, die verdach- wordt, zich te hebben schul dig gemaakt aan onregelmatigheden in de uitoefening van zijn ambt. Na verhoor is de notaris in arrest ge steld, in afwachting van het nader justitieel onderzoek. De notaris is gearresteerd wegens het op maken van een valsche hypotheekacte en gebruikmaking daarvan. Bovendien wordt hij verdacht van verduistering van een be drag van ongeveer 15.000. Het juiste be drag is intusschen nog niet vastgesteld. Het verdere onderzoek zal dat moeten doen blyken. De gearresteerde notaris, die naar wij vernemen, een bekentenis heeft afgelegd, is nog maar enkele jaren als zoodanig in Den Haag werkzaam. Gezin van vier men- schen vermoord. In het plaats je Swiniec is des nachts een gezin, bestaan de uit man, vrouw en twee kinderen, door tot nog toe onbekende daders vermoord. Na hun misdaad staken de moordenaars het huis in brand. Er schijnt hier sprake te zijn van een wraakneming. Een Kerstfeest-theater. Op de Kerstdagen wordt in de Poolsche dorpen door drie of vier vrome mannen een houten getimmerte rondgedragen, dat ruim een paar meter hoog en anderhalven meter breed is, terwijl het evenals me nig middeleeuwsch theater in andere lan den in drie deelen gescheiden is. Het bovenste stelt den hemel, het middelste de aarde en het onderste de hel voor. De mannen gaan de woningen van de voornamen met dit theater binnen en ver- toonen daarin met poppen, al wat er voor viel na de geboorte van Jezus. Het Kinde- ke ligt er in een kribbe. De eenvoudigste herders uit het veld komen het aanbidden en de Wijzen uit 't Oosten offeren wierook en goud. De Kerstliederen, die er bij ge zongen worden, zijn ook zéér oud en aller die het tooneelspel bijwoüen, mogen mee instemmen. Kunstmatige yseilan- d«n. Teneinde de vliegtuigen de over- zeegche vlucht van Frankrijk naar de Ver- eenigde Staten te vergemakkelijken, wordt er sedert lang aangedrongen op het in richten van kunstmatige eilanden, die te midden ven den Oceaan tot landings- en bevoorradingsposten zouden kunnen die nen. Een Duitsch ingenieur stelt thans voor dergelijke eilanden uit ijs te vervaardigen. Men zou plaatsen opzoeken waar de zee niet te bijzonder diep is. Daar zouden dan schepen naar toe varen met krachtige „Ijsmachines". Als er een Ijsblok zou ver kregen zijn, van op den bodem tot aan de oppervlakte van het water, zou men daarop machines opstellen, die er zouden voor zorgen dat het ys blijft of tijdig aan gevuld wordt. De ingenieur beweert dat het onderhoud van zulke eilanden gemak kelijk en niet duur zou zijn. -—Slapen met open laam. Zullen wij met open of met gesloten raam slapen De meeningen van de ge? neeskundigen zijn verdeeld. Alleszins staat dit vast dat men het mogelijke Z.J doen om in de slaapkamer toevoer van versche lucht te hebben. Dit kan geschieden door een schoorsteen, door middel van luchtververschers in de ven sters, of door de deur van de slaapkamer te laten open staan of het raam in een belendende kamer. Wie met een open raam in de slaapka mer zelf wenscht te slapen zal vooral er op letten, dat hij buiten alle tochten ligt en er voor zorgen over aangepaste dekens en nachtbekleeding te beschikken. Verder moet er rekening gehouden worden met den leeftyd, den gezondheidstoestand, als mede met de oriëntatie. Het slapen met open raam in de sana toriums geschiedt alleen onder bepaalde voorwaarden en met stipte zorgen. Het blijkt dus wel dat het slapen met open raam alleen mag geschieden mits men ze kere voorzorgen neme en er geleidelijk aan gewoon wordt gemaakt. Weer zestien million- n a i r s. De trekking van de derde tranche der Nationale Fransche lotery heeft hetzelfde beeld vertoond als de beide eerste trekkingen. Wederom een stamp volle, in spanning verkeerende zaal in net Parijsche Trocadéro, welke met muziek der Republikeinsche Garde werd bezig gehou den. De nieuwe zestien millionnairs komen uit alle lagen der maatschappij voort. De ver tegenwoordiger eener automobielfirma be vindt zich onder hen, een apotheker en een postbeambte. Een molenaar uit het dep Creuze heeft het groote lot van vijf mil- lioen gewonnen. De door het ministerie van financiën ge troffen voorzorgsmaatregelen om verval - schingen te voorkomen, blijken dit keer doeltreffend te zijn geweest. Er kwam zien iemand aanmelden met een biljet, waarop 200 francs heette te zyn gevallen. Een on derzoek bracht aan het licht dat het cijfer 8, waarmede het nummer eindigde, een „bijgewerkte" 3 was. Te Bordeaux hebben kwaadwilligen een kruidenier wijs gemaakt, dat hy een mil- lioen had getrokken. De man geloofde het en hing zonder nader onderzoek een bordje voor zijn deur met de woorden„Ik heb een millioen gewonnen. Mijn klanten wor den verzocht met hun boodschappentas schen langs te komen. Ik liquideer en geef alles voor niets weg." Van alle kanten kwam men aandraven. Maar spoedig kwam voor den lichtgeloovigen kruidenier de ont goocheling. Rechter „Je bent beschuldigd van door- loopende dronkenschap. Heb je misschien nog iets tot je verontschuldiging aan te voeren Beklaagde „Neen, Edelachtbare Al leen zou ik kunnen zeggen, dat ik doorloo pend dorst heb." „Ik zag Jansen vandaag." „Wat zei hy „Niet3 Hy liep "met zyn vrouw !w Hij „Hemeltje Het is al byna midder nacht Het wordt tyd, dat ik wegga Zij „Ja, denk maar aan het spreek woord Stel niet uit tot morgen, wat ge heden nog doen kunt." EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Zonder hoof delijke stemming wordt besloten eenige wetsontwerpen in de afdeelingen te onder zoeken, waarvan dat tot voorziening in het bestuur der gemeente Beerta en dat tot aanvulling van de omzetbelasting. De ver gadering wordt verdaagd tot Woensdag a.s. 2 uur. NEDERLAND-INDIE IN 4 DAGEN Schitterende tocht van de „Pelikaan". AMSTERDAM. (V.D.) In ruim 4 etmalen heeft de „Pelikaan" Indië bereikt. Met een buitengewoon doorzettingsver mogen hebben de beide bestuurders van de „Pelikaan", de heeren Smirnoff en Soer. om de Kerstpost uit Nederland, die oor- spronkelyk met de „Zilvermeeuw" zou wor den vervoerd, waarbij later de post van den „Postjager" onderweg nog werd opgepikt, in versnelde vlucht te vervoeren, hun taak volbracht. Maandagochtend vroeg uit Amsterdam vertrokken, bevonden de beide vliegers zich reeds hedenmorgen boven Ned.-Indië en hebben zy dus in ruim 4 etmalen den af stand van ongeveer 14.000 K.M. afgelegd. Volgens de bij de K.L.M. ontvangen be richten is de „Pelikaan" Donderdagmorgen 13.30 uur A.T. in Bangkok aangekomen. Om 17.50 uur A.T. vertrok de „Pelikaan" naar Alorstar, waar het toestel om 11.15 uur A.T. arriveerde. Vyf minuten na middernacht (A.T.) startte de „Pelikaan" en arriveerde om 5.30 uur hedenmorgen te Singapore. Na 20 mi nuten vertrok het toestel weer voor de laatste étappe naar Ned.-Indië. Om 6.15 uur hedenmorgen zetten Smir noff en Soer de „Pelikaan" op het vliegveld in Palembang neer en om 6.38 uur stegen zy weer op voor de vlucht naar Batavia, waarmee de Kerstvlucht zal zyn volbracht. AMSTERDAM. (V.D.) Aneta-Vaz Dias meldt, dat de „Pelikaan" volgens by de K. L.M. ontvangen telegrammen om 16.20 uur plaatselijken tijd te Batavia is aangekomen. Smirnoff en Soer, de beide bestuurders, hebben, bijgestaan door den mecanicien Grosfeld en den radio-telegrafist Beukering, met het volbrengen van deze vlucht, een record behaald. Op Maandag 18 December des morgens om 4.30 uur, zijn zy met de „Pelikaan" van Schiphol vertrokken. Vrijdagochtend om 9.32 uur A.T. zyn zij behouden te Batavia geland. De totale vlucht is derhalve ge maakt in 101 uur en 2 minuten. Deze prestatie dwingt temeer eerbied af, daar de vlucht geschiedde met een gewoon verkeersvliegtuig van de K.L.M., zoodat de prestaties van deze vlucht niet in de eerste plaats door de snelheid van het vliegtuig, doch aan de wilskracht en het doorzettings vermogen der bemanning te danken zyn, die op zoo schitterende wijze de opdracht, wel- ke zij van de directie van de K.L.M. heeft ontvangen, heeft uitgevoerd. Dit blijkt ook uit de vlieguren welke ge maakt zijn. Door onduidelijkheid wat de tydsaandui- ding in eenige telegrammen en het ontbre ken van het juiste tijdstip van vertrek uit Calcutta, kan nog niet nauwkeurig worden nagegaan, hoeveel vlieguren gemaakt zyn. Volgens een globale berekening wykt dit aantal niet van het normaal aantal dat op de luchtlijn naar Nederl.-Indië wordt ge vlogen, af. Het aantal vlieguren zal zeer waarschyn- lyk 74 zijn bij een gemiddelde van 75 vlieg uren per vlucht. Het blykt dus dat de be manning sinds het vertrek uit Amsterdam, van de ruim 100 uren, ongeveer 75 uur in de lucht is geweest. Tot dusver werd een postvlucht naar In dië nog niet in zoo'n korten tyd volbracht. Het record was tot dusver 7 dagen. BATAVIA. (Aneta). Allerwegen worden voorbereidingen getroffen voor een groot- sche ontvangst van de bemanning van de „Pelikaan", welke na een zeer korte tus- schenlanding te Palembang om 16.30 uur Javaasche tijd, op het vliegveld Tjililitan te Batavia wordt verwacht. BATAVIA. (Aneta). Een grooter aan dacht voor de aankomst van een Holland- Indië-vliegtuig, als sedert hedenmorgen aan den dag werd gelegd, werd zelden geëve naard. Batavia maakte zich op voor een grootsche huldiging. Van alle zijden uit de burgerij belangstelling, die aantoont, dat het streven, om de post nog vóór de Kerst dagen in Indië te krijgen, wordt gewaar deerd. BATAVIA. (Aneta). Om 16.15 uur (Ja vaasche tyd) vloog de „Pelikaan" over het Aneta-gebouw en landde om 16.23 uur op 't vliegveld Tjililitan. De belangstelling was reusachtig. O.m. waren aanwezig de leden van den Raad van Ned.-Indië en de gouver neur van West-Java. Onder groot enthou siasme cirkelt het vliegtuig 2 maal boven het stationsgebouw, de menigte wuift en roept „hoera". By de landing van de „Pelikaan" was het enthousiasme zoodanig, dat de officieele ontvangst in het water viel. BATAViA. (Aneta), Het toestel dat ge heel bemodderd is en zichtbare sporen draagt van de snelheid, waarmee de enorme vlucht is verricht, bracht 450 K.G. post aan. Onmiddellyk na de landing werd de beman ning op de schouders getild en naar de hangar gedragen, waar de heer Soer een korte radio-toespraak hield. Hy zeide het volgende „Wij zijn reuzeg bly, dat het einddoel zoo vlug bereikt is. Wy hebben weinig geslapen, maar wy zyn er". Hierna stak Soer een sigaret op en gaf het woord aan Smirnoff, die lachend zeide „Wy zijn een beetje moe, maar wy zijn er vlug. De volgende keer hopen wy het nog een beetje vlugger te doen". Het eerste telegram dat aan den bestuur der werd ter hand gesteld, was een tele gram met de hartelijke gelukwenschen van den gouverneur-generaal. Het „Bataviaasch Nieuwsblad" zette uit een, dat de „Pelikaan" alle bestaande re cords op het traject Amsterdam-Batavia sloeg. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Ten teeken van vreugde over de aankomst te Batavia na de zoo buitengewoon snelle reis van de „Pelikaan", was heden aan het hoofdge bouw der K.L.M. het Oranje-Dlanje-bleu uit gestoken. Van de directie der K.L.M. vernamen wy, dat terwijl de reis werd volbracht in 4 et malen, 4 uren en 40 minuten (dit is 100 uur 40 min.) de eigenlyke vliegdienst heeft bedragen 74 uren en 42 min. De aankomst te Batavia geschiedde 55 min. eerder dan was voorzien in het reisschema van de „Zilvermeeuw", terwyl bovendien de „Peli kaan" 1% uur later van Schiphol was ver trokken. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De K.L.M.-di- rectie in Den Haag heeft hedenmorgen ge telefoneerd met de bemanning van de „Pe likaan", die haar mededeelde, dat zy zien zeer wel gevoelde, alleen had men behoefte om wat te slapen. Nog deelde de directie mede, dat de ont vangst van de „Pelikaan" buitengewoon en thousiast is-geweest, 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Ter aanvulling van de reeds gemelde bijzonderheden om trent de succesvolle reis van de „Pelikaan", zy nog in herinnering gebracht, dat het toe stel van Schiphol in den nacht van Zondag op Maandag jL vertrok, doordat het onver wacht de „Zilvermeeuw" moest vervangen. Aan boord bevonden zich by aankomst 82000 poststukken (waarvan een belangrijk deel onderweg was overgenomen, nl. de post van den „Postjager". De „Pelikaan" is een Fokker S 18 met een kruissnelheid van 195 K.M. en wordt in den normalen weekdièhst op de luchtlyn AmsterdamBatavia gebezigd. Voor deze versnelde vlucht met dit vliegtuig was geen enkele voorbereiding gemaakt en was aan het toestel niets gewyzigd. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Dadeiyk na de ontvangst van het bericht van de ge lukkige aankomst van de „Pelikaan" heeft minister Colijn aan de bemanning te Ban doeng namens het Kabinet een telegram verzonden, waarin uitdrukking wordt ge geven aan de bewondering voor de zeer bijzondere prestatie en dank gebracht voor de volharding en toewijding aan den dag gelegd. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) In verband met de aankomst van de „Pelikaan" te Batavia na een zoo schitterende vlucht hebben wy het oordeel gevraagd van de a minister van binnenlandsche zaken, mr. J. A. de Wilde, die ons het volgende ter publicatie gaf „Temidden van veel zorgen, die neer drukken is de prestatie van de „Pelikaan" en haar dappere bemanning als een heer lijke lichtstraal. Zij vervult ons met trots en met dank. Scheen eerst een motor-de fect van de „Zilvermeeuw" een reden van teleurstelling, nu de lange tocht met de Kerstpost in zoo'n ongelooflijken korten tyd is volbracht is de K.L.M. nog deste- meer in staat geweest haar hoogen stand op luchtvaartgebied te bewijzen. Aan di rectie en bemanning onze warme hulde." TEELTBEPERKING VAN DEN TUINBOUW. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Een delegatie uit de katholieke Kamerfractie heeft een onderhoud gehad met den minister van economische zaken. In dit onderhoud deel de de minister mede, dat het plan eener teeltbeperking voor den tuinbouw gereed is. Dit plan komt in de volgende week in de landbouw crisis-commissie. Zoo spoedig mogelijk daarna zal het worden vastge steld. Het plan, zooals het thans luidt, be vat slechts betrekkelijk beperkte afwijkin gen van hetgeen door den regeeringscom- missaris reeds vroeger is gepubliceerd. Mogelijk is, dat het advies dezer commis sie alsnog enkele wyzigingen doet aanbren gen. In elk geval zal de teeltbeperking binnen enkele weken haar beslag krijgen. Als criterium voor de beperking zal gelden de tuingrond in elke onderneming, terwijl voorts rekening zal worden gehouden met den omvang van den grond in de geheele onderneming, hetzij deze grond tuingrond of andere grond is. ABORTUS. DELFT. (V.D.) Woensdagavond half 11 kwam aan het gasthuis alhier een auto, waarin 2 mannen en een meisje zaten. Naar de aanwezige geneesheer constateerde, was het meisje levenloos. Een der mannen, de 22-jarige chauffeur G. uit Zoetermeer, vertelde dat hy met zijn meisje, de 22-jari ge V. uit Pijnakker, een ritje had gemaakt en dat zij onwel was geworden. Hy was toen naar een dokter gereden, die hem naar het gasthuis bad verwezen. By het onderzoek bleek echter dat het meisje dien avond in een woning is geweest en een po ging van abortus op haar is gepleegd. De tweede man, de 36-jarige werkman R., was bij dit geval aanwezig geweest en ver klaarde dat -hy de instrumenten in een byt in de gracht had gegooid. Deze werden door de politie opgedregd. Als medeplichti gen zyn nog gearresteerd de 27-jarige koopman v. d. G. en de vrouw, in wier wo ning het misdryf is gepleegd. Dr. Hulst zal morgen sectie verrichten. De gearresteer den zullen morgen naar de gevangenis worden overgebracht. DOODELIJK ONGEVA^ ROTTERDAM. (V.D.) Hedenmorgen is op het fabrieksterrein van de margarin'j- fabriek van Van den Berg een chauffeur, de 23-jarige L. de Reus, die koolasch moest verwerken, verongelukt. De koolasch wordt in een trechter gestort, welke van onderen met e n klep is afgesloten. Onder de schuif wordt een auto gereden en door opening van de schuif wordt de wagen vol geladen. De chauffeur was boven aan den trechter aan het werk en moest toen om de koolasch aan te stampen in de trechter terecht zijn gekomen. Toen m«m hem na eenige uren vermiste, vond men hem beneden in den trechter. Hy was inmiddels overleden. sm HENRY DICKENS OVERLEDEN. LONDEN. (V.D.) Sir Henry Dickens, de zesde zoon van den schrijver, Charles Dickens, is in een ziekenhuis te Londen op 84-jarigen leeftijd overleden. Hij was een der oudste rechters van Engeland en CO jaren geleden als zoodanig benoemd. Se dert 1922 voerde hij den adeliy'ken titel. EEN BUITENGEWOON DIKKE MIST. LONDEN. (V.D.) Boven geheel Zuld- Engeland en het Kanaal heeft gisteren en vannacht een buitengewoon dikke mist gehangen, waardoor het verkeer ernstig gestagneerd werd en vele verkeers-onge- lukken werden veroorzaakt. Ter hoogte van Dungeness kwam het Ned. s.s. „Vul- canus" van de K.N.S.M. in botsing met het Engelsche s.s. „Termain". Beide sche pen werden licht beschadigd, waarschijn- lyk echter boven de waterlijn, want beiden hebben hun reis voortgezet. De „Majestic", die gisteren naar Ame rika behoorde te vertrekken is te Sout hampton bly ven liggen. Vele vrachtschepen liggen voor anker en ter hoogte va» Dungeness ligt een heele ry van schepen, die door den mist niet verder konden varen. Een der kanaalbooten had 7 uur noodig om de haven van Boulogne te vinden, aan gezien de lichtsirenen aan de haven defect waren. Zoowel de vliegtuigen van de Duitsche Lufthansa als de vliegtuigen van de K.L.M. konden Croydon niet bereiken en landen op het vliegveld Gravesend. Ook het spoorwegverkeer en het straatverkeer? was urenlang onderbroken. Te Yorkshire konden de kolentreinen niet rijden, zoodat men 2000 man uit ver schillende kolenmijnen naar buis moest sturen. WORDT O'DUFFY OPNIEUW GEARRESTEERD DUBLIN (V.D.) In politieke kringen ia Ierland verwacht men met spanning de komende maatregelen van de regeering De Valera. Men neemt aan, dat O'Duffy opnieuw gearresteerd zal worden, wegens zijn lidmaatschap van een door de wet verbo den organisatie. DE SPIONNAGE-ZAAK. PARIJS (V. D.) Volgens verschillende bladen zou gebleken zyn, dat het onderzoek naar de groote spionnage-affaire heeft uit gewezen da. de 10 gearresteerde spionnen in de eerste plaats voor de Sovjet Unie werken en in nauwe relatie staan met de onlangs in Finland ontdekte organisatie. Een der gearresteerden, Lydia Stahl, maak te herhaaldelijk reizen in Finland. De te Parijs gearresteerde professor, bij wien veel materiaal werd gevonden, stond geheel onder den invloed van Lydia Stahl, die met den Amerikaan Robert Gordon Smith de leiding der organisatie in handen, hadden gekregen nadat de hoofdleiders, twee Russen, Frankryk hadden moeten ver laten. SOUBURG van 1319 December 1933. GETROUWD. A. Stroo, 26 j. en P. Francke, 26 j. L* Verhoeff, 22 j. en M. Bakker, 23 j. G. 3. Balmakers, 34 j. en J. C. M. Polderman, 30 j. MARKTBERICHTEN FRUITVEILING MIDDELBURG. 21 December. Appels Armgaard 211 ct., goudrei- netten 824 ct., reine d'or 27 ct., bezoe- ting 46 ct., grauwzoet 310 ct., zure bel lefleur 412 ct., pipping 58 ct., huis- manszoet 4 ct., campagne 410 ct., zoete bellefleur 38 ct., Bismark 10 ct., Jac. Le- bel 5 ct., Groningen kroon 3—8 ct., hol- laert 6 ct., sterappel 1020 ct., Present van Engeland 14 ct., hondsmuil 10 ct„ schutterreinet 58 ct., Francois Borgea 1012 ct., roode wagenaar 9 ct., grauwzuur 8 ct., Baldwin 610 ct., roode bakker 20 ct. peren kleipeer 58 ct., Gieser Wildeman 1116 ct., rietpeer 9 ct., bergamot 46 ct., pondspeer 710 ct., jodenpeer 5 ct., stoof peer 7 ct.mispels 8 ct., alles per K.G. WISSELKOERSEN Noteering van 22 December 1933, des nam. 3 uur. (Officieel). Londen 8.15% Berlijn 69.39 Parye 9.75% Brussel 34.58 Zwitserland 48.11 New-York 1.60. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 22 December 1933, 3 uur. De stemming op de Amsterdamsche Fondsenmarkt was op den laatsten beurs- dag voor 4 vacantiedagen vast, doch de handel was van uitermate beperkte afme tingen. Er was geen aanbod en enkele dek- kingsaankoopen van de zijde van den be- roepshandel veroorzaakten een wat gun stiger stemming. Bovendien ging een sti mulans uit van de berichten, dat de rub ber-restrictie besprekingen thans weer in Europa worden gehouden en dat men de kans op een doorvoering van één en ander schema hoog aanslaat. Rubberaandeelen konden zich in verband hiermede verbete ren, welke vaste houding oversloeg naar de andere cultuurafdeelingen. H.V.A.'s liepen ruim 5 op. Tabakken werden hooger af gedaan, alleen Deli-Batavia's konden zich niet volkomen handhaven. Philips trokken eenige belangstelling, waarbij de noteering tot 257 aantrok. Het hoogste punt bleef evenwel niet gehandhaafd. Unilevers en Aku's waren goed pryshoudend. Ned. Ford eerder iets lager. Petroleumwaarden weinig veranderd. Amerikaansche soorten lagen wat vaster. Ook de overige Amerikaansche fondsen ontmoetten vraag en kwamen hoo ger. Duitsche obligaties gedrukt. Young- leening daalde met 1% Ned. Staats fondsen goed pryshoudend.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3