immwiuii BUITENLAND GEMENGD NIEUWS NUTTIGE WENKEN UIT DRAAD EN LUCHT CORRESPONDENTIE meen oordeelt men, dat hoe ouder het be drijf is, des te sterker gemest moet wor den, en het phoshorzuur daarbij mag niet ontbreken. Als minimale hoeveelheden kunnen worden aanbevolen 800 a 1000 K. G. Thomasmeel (slak), 500 K. G. Chili of kalksalpeter en 4000 K.G. patentkal-'. Om de 5 jaar kan men 10006000 K. O. kalk geven. Men dient trouwens in Tho masmeel ook vrij wat kalk toe. Voor de aanplanting wordt een behoorlijke hoeveel heid phosphorzuur als voorraadsbemesting aan den bodem toegediend 3000 a 40oü K. G. slakkenmeel. B j DE DUITSCHE EISCHEN AAN FRANKRIJK, De Fransche bladen wjjden groote be langstelling aan de nota, welke gisteren door den legatieraad van de Fransche am bassade te Berlijn, Arnal, op den Quay d'Orsay is overhandigd. Hierin geeft de Fransche ambassadeur Poncet de volgende uiteenzetting van de Duitsche eischen le. Een ieger van 300.000 man met kor ten diensttijd. 2e. Het recht alle defensieve wapenen, zonder beperkingen. 3e. Het aanvaarden van controle op se- mi-militaire organisaties mits deze ook voor de andere mogendheden geldt. 4e. Duitschland is bereid een non-agres sie-pact van 10 jaar te sluiten met zijn na- buurstaten. 5e. Duitschland eischt teruggave van het Saargebied, doch laat de Saarmijnen tot 1935 in Fransch bezit. Dit is evenwel geen diplomatieke nota, doch eenvoudig een rapport van Poncet, na zijn besprekingen met Hitier. In Fransche diplomatieke kringen is men van meening, dat de tot nog toe bjj de Fransch-Duitsche besprekingen gevolgde procedure zeer „elastisch" is gebleven en in de toekomst ook blijven zal. De Fransche regeering zal ook niet op het gisteren ont vangen document antwoorden met een nota, omdat het document zelf geen nota is. Bon cour zal kennis nemen van het verslag en daarna den ambassadeur de noodige in structies geven voor de verdere mondelinge onderhandelingen. Voorts zal hij van de mededeelingen gebruik maken bij zijn ver dere besprekingen met sir John Simon, aangezien hij thans kan steunen op een authentieke formuleering der Duitsche eischen. Een liefdesdrama. De Tilburgsche politie is thans opnieuw over gegaan tot de arrestatie van mej. H. Sch., die ervan verdacht wordt haar vroegeren verloofde vorige week Woensdagavond bij een ontmoeting in de Houtstraat te Tilburg een fleschjc zwavelzuur in de oogen te hebben gegooid, waardoor laatstgenoemde, zekere M. B., zoodanig aan de oogen werd gewond, uat er nog steeds ernstig gevaar bestaat, d^t hij het licht eruit zal moeten missen. Het meisje was reeds aanstonds na de aangifte van net geval gearresteerd, doch later weer vrijgelaten wegens gebrek aan bewijs. (Men herinnert zich, dat zij zelf de politie was komen vertellen, dat haar verloofde haar met zwavelzuur had ge gooid). Uit het onderzoek der politie is in- tusschen gebleken, dat het meisje van de fabriek, waar zij werkzaam was, in een fleschje eenig zwavelzuur had meegenomen. Ook is komen vast te staan, dat zij eenige dagen voor het gebeurde aan verschillende personen van haar omgeving naar een bij tende vloeistof heeft gevraagd, waarbij zij informeerde hoe de uitwerking van een be paalde vloeistof zou zijn. In verband met een en ander heeft de politie het meisje thans opnieuw gearres teerd. Zij zal worden overgebracht naar het huis van bewaring te Breda. Een serie auto-ongeluk ken. Gisterenavond omstreeks acht uur is op den nieuwen rijksweg onder Over- schie v ederom een ernstig auto-ongeval geschied. Aan de rechterzijde van den weg stond een schipper uit Rotterdam met een klein niet verlicht motorrijwiel langs den weg. Uit de richting Delft naderde met groote snelheid een vrachtauto. Door de duisternis zag de chauffeur het motorrij wiel te laat <-n kon hjj een aanrijding niet meer voorkomen. Doordat de bestuurder sterk remde, geraakte de vrachtauto in slingerende beweging en botste daarop te gen een uit de tegenovergestelde richting komende personenauto uit Den Haag. De motorrijder en de inzittende van den personenauto bleken er slecht aan toe te zjjn. In zeer ernstigen toestand zijn zij per Roode Kruis-auto naar het Eudokia-zie- kenhuis te Rotterdam overgebracht. De bestuurder van den vrachtauto kwam er zond r letsel af. De auto's en het motor rijwiel waren zwaar beschadigd. Zij werden door ue politie in beslag genomen en moes ten weggesleept worden. Kort na dit ongeval botsten twee auto's tegen elkander. Het bleef thans echter be perkt tot matericele schade. Omstreeks half tien, toen men nog bezig was met het wegsleepen van de auto's, stond een hoofdagent van-politie uit Over- schie midden op den weg en gaf met een lantaarn een stopteeken voor eenige uit Delft naderende vrachtauto's, welke gela den waren met appelen. Door de gladheid van den weg konden deze niet tijdig genoeg stoppen en de agent, die niet snel genoeg weg kon komen, raakte tusschen de wa gens en werd ernstig aan de rechterhand gewond, zoodat hij verder geen dienst meer kon doen. Ook deze auto's werden door de botsing zwaar beschadigd, terwijl de lading op der. weg terechtkwam en deze bezaaid lag met appels. Ongelukken. Zondag deed de 25-jarige mej. M. Klein uit Weesp, as sistent-apothekeres te Goes, een val op het ijs. Per auto naar Amstefllam vervoerd, werd ze in het Wilhelmina-gasthuis opge nomen, waar z$j is overleden. Op den driesprong Overijsselschen straatweg en Sneekerweg even voorbij Roordahuizen, is een 57-jarige motorrijder uit Scharnegou- ten tegen een auto gebotst. De motorrijder sloeg tegen den grond en was onmiddellijk dood. Op den onbewaakten overweg over den Boekhorsterweg te Spankeren is een 35- jarige man door een trein gegrepen en op slag gedood. Een wielrijdster, die giste renavond op den Leidsche straatweg te 's-Gravenhage, toen zij plotseling den rijweg overstak door een personenauto werd aan gereden, is in den afgeloopen nacht in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Fraude aan het slacht huis te Rotterdam. Bij vele grossiers in vleesch en slagers bestond al sedert jaren, zoo al niet de wetenschap, dan toch het zeer sterke vermoeden, dat *-.r op het Rotterdamsche Slachthuis geknoeid werd. Toen een paar maanden geleden de nieuwe directeur in functie kwam, kwamen hem al spoedig dergelijke geruchten ter oore. Hij heeft toen extra controlemaatre gelen gene nen, temeer omdat hem bleek, dat sommige van de met de gewone con trol e belaste ambtenaren abnormaal wei nig vleesch afkeurden en dat juist deze menschen op bijzonder grooten voet leef den. Een hunner deed zelfs in huizen. De nieuwe directeur heeft tot gewoonte aan genomen dikwijls zelf op controle uit te gaan. Op zulk een inspectietocht kwam hij op de markt aan de Waalhaven, waar hij in een kraam van de firma V. paardenvleeseh aantrof, dat bovendien van zeer verdachte kwaliteit was. De directeur was in gezelschap van den keurmeester J. en hij droeg J. op tegen de V. proces-verbaal te maken. Toen de V. dit hoorde, sloeg hij tegen J. een hoogen toon aan en hij verweet hem, dat hij nu proces verbaal ging opmaken tegen iemand die hem al gedurende zooveel jaren gestopt had om minderwaardig vleesch goed te keuren. De twist tusschen de V. en den keurmeester J. bracht zoodoende den direc teur op het spoor van de fraudes. Moord en zelfmoord In een Berljjnsch hotel. In een hotel in de Dorothlënstrasse te Berlijn had gisterennacht een jeugdig paar een kamer gehuurd. In den loop van den avond had het ongeveer 25-jarige meisje in het café een flesch cognac gehaald, dat zij mee naar de kamer nam. Tien minuten later kwam het meisje opnieuw naar beneden met een diepe halswond en zakte hevig bloedend in het café ineen. Zij werd naar de Charité overgebracht, waar zij bij aan komst reeds bleek te zijn overleden. De po litie probeerde de kamer binnen te dringen, die de 25-jarige jongeman echter had ge sloten. Toen de deur met geweld geopend werd, bleek ook de man met doorgesneden keel dood te bed te liggen. De grootste bandieten- leider van Anatoli Na een lange achtervolging is de Turksche politie er eindelijk in geslaagd, sjeik Fakri, den grootsten bandietenleider van Anatolië, te dooden. In het laatste gevecht, dat eindigde met den dood van Fakri en zijn metgezellen, zijn minstens vijf politiemannen gesneuveld en een doztfn gewond. Fakri had zich met zijn laatste volgelin gen verschanst in een dorp en bood hard- nekkigen tegenstand. Het gevecht duurde 24 uur en de politie ontving eenige malen versterking. Zij liet het dorp omsingelen, opdat Fakri niet meer kon ontsnappen. Toen zij ten slotte het platgeschoten dorp binnendrongen, vond zij de negen vrouwen van Fakri weenend om zijn lijk. Een groote hoeveelheid geld en juweelen werd in beslag genomen. Sjeik Fakri was in 1925 door de Turk sche troepen na den mislukten opstand van de Koerden gevangen genomen. Hij werd tot een langdurige gevangenisstraf veroordeeld, doch na eenige jaren werd hem gratie ver leend. Hij wist toen niets beter te doen, dan bandietenleider te worden. Hg verzamelde een bende om zich en werd de schrik van de reizigers in Anatolië. Zware sneeuwval in Marokko. In de omgeving van Fez is buitengewoon veel sneeuw gevallen. De op 26 K.M. afstand van Fez gelegen plaats Meknes is sedert vgf dagen van ieder ver keer afgesneden. Een Fransch militair vliegtuig heeft thans op de 1500 meter hoog gelegen stad 100 kilo brood benevens ge condenseerde levensmiddelen en geconden- ceerde melk neergeworpen, teneinde de be volking voor honger te vrijwaren. Olifanten aan pest overleden. In het Cumbumdal vond men in een korenveld een kudde van 17 olifanten dood liggen. Zij waren blikbaar aangetrokken door den geur van het rijpe graan en van de heuvelen omlaag geko men. Het graan was echter met pest be smet, v-aardoor de dieren vergiftigd zijn. Een koudegolf. De koude golf in Noord-Italië blijft onverminderd voortduren. Te Turijn is de thermometer gedaald tot 12 graden onder nul, te Milaaa 10 graden, te Parma 15 graden en te Bo logna zelfs tot 18 graden onder nul. De gunstigste temperaturen in Noord-Italië waren niet hooger dan drie graden boven het vriespunt, de gladheid van de wegen en de ijsgang in de havens veroorzaken in de havensteden tal van ongevallen. Portugal wordt op het oogenblik geteis terd door een koudegolf en op verschei de- re plaatsen is een record-temperatuur van 12 graden vorst geregistreerd. Verscheide ne personen, die den nacht op onbeschutte plaatsen doorbrachten, zijn doorgevroren. In eenige districten hebben sneeuwstor men gewoed. De voetafdrukken van misdadigers. De politie te New-York onderzoekt het aanleggen vari albums, waarin de vinger- en voetafdruk ken van misdadigers zouden worden op genomen. De voetafdrukken zullen wel niet dienen om de misdadigers op te sporen, daar deze niet de gewoonte hebben om barrevoets op te treden, maar zij kunnen dienen om ze te helpen herkennen, daar het blijkt dat talrijken onder hen heelkundige hulp inroepen om hun vingerafdrukken te laten wijzigen. Ook in Europa bestaan talrijke genees kundigen, die zich in dat bedrijf ontwik keld hebben en onder dewelke er zijn, die onfeilbaar werk leveren. Een plantenhospitaal. Te Canberra, de hoofdstad van Austra lië is een merkwaardig hospitaal en wel voor de behandeling van zieke planten. Volledig uitgerust met een operatiezaal, heelkundige-, medische en isoleerafdeelin- gen enz. teneinde voor het land duizenden ponden per jaar te kunnen besparen. De afdeelingen zijn beschermd tegen zomerzon en verwarmd tegen de winter- sche vorst. In één liggen de anaemisehe planten. Des nachts hebben die de hulp van kolossale electrische lampen noodig. Hun zieke cellen kunnen niet voldoende voedsel absobeeren gedurende de daglicht uren. Door de glaswanden van een andere afdeeling kan men het ziekteproces op de bladen en de wortels van een aantal ge- infecteerde planten in enorme buizen waarnemen. In een afdeeling ernaast groeien gran°n in bedden voorzien van een ingewikkeld systeem van bodemverwarming. In de operatiezaal worden knoppen, za den en stammen onderzocht, teneinde te kunnen verklaren waarom fruit niet aan zet, waarom het schraal en misvormd is, of waarom de stelen te dun zijn. Verder is er een afdeeling waar de resultaten van verschillende bevruchtingen worden opge- teekend. In de bacteriologische laboratoria wor den culturen opgekweekt van kiemen, wel ke planten aanvallen. Ook de resultaten van climatische variaties worden bestu deerd. De gevaarlijke blauwe oogen. Een professor in Warschau heeft uitgevonden, dat menschen met blauwe oogen bijzonder gevaarlijk zijn. Rassen en volken, die anderen onder drukken en berooven, die zee en land be- heerschen, hadden, aldus de professor, zonder uitzondering blauwe oogen. Koene avonturiers hebben zonder uitzondering deze kleur van oogen, maar ook groote misdadigers, de giftmengsters van de oud heid en van dezen tijd. Voorbeelden Cleo patra, Landru en Raspoetin. Natuurlijk heeft de professor een statistiek bij de hand Van 23.000 veroordeelde misdadi gers hadden er meer dan 19.000, d.i. 83 blauwe oogen. Nog melancholieker moet het de vrouwen stemmen, als ze op gezag van den professor aannemen, dat 90 der mannen, die trouweloos den huiselijken haard verlaten, blauwe oogen hebben. - De beteekenis van een uur. Een uur slechts een heel korte tijd en toch kan er in één uur zooveel gebeuren Dat zal men pas goed begrijpen als men nagaat, wat er in één uur op de geheele wereld plaats vindt In één uur worden over de geheele aarde 5440 .enschen geboren, terwijl er 4360 sterven en 1200 paren trouwen 15 moorden heb ben er in den loop van een uur plaats, dus elke vier minuten één In totaal worden er in den loop van één uur 198.500 misda den, kleinere en grootere tezamen gere kend, begaan, waarvan er 177.000 gestraft worden. In één uur worden 99.600 ton sui ker in de fabrieken ter wereld geprodu ceerd, terwijl er echter maar 98.000 ton werkelijk verbruikt wordt. In één uur worden er 50 millioen koppen koffie ge dronken, 25 millioen kilo aardappelen ver orberd, 8 y2 millioen pond vleesch „ver werkt", 35 millioen KG. brood en 2% mil lioen eieren gegeten. 114.000 Telegrammc worden in de geheele wereld uitgegeven, 1.141.600.000 brieven, briefkaarten, post pakketten, enz. gaan ter post. Zestig mil lioen exemplaren nieuwsbladen worden in den tijd van 1 uur gedrukt. Men registreert gemiddeld 4 stormen en 1 aardbeving en verwondert zich nie'. meer, als een uur voor ons persóónlijk vrij rustig verloopt, hoewel de gebeurtenissen om ons heen zweven als de golven der radio, die wij ook alleen bemerken, als wij een goeden ont vanger inschakelen. Een geluk, als de gol ven van al die gebeurtenissen ons zélve onberoerd laten...... De huisvrouw is tenslotte ook belast met de zorg voor de gramofoon. Het is daarom goed te bedenken, dat men de pla ten sjaart door ze stofvrij te houden en ze voor en na het gebruik met een zijden doek af te vegen. Gebruik een naald nooit twee keer, want niets bederft een gramo- foonplaat zoo snel als een oude naald. Gebraden appelen vormen een zeer sma kelijk gerecht. Steek de klokhuizen er uit en schil de bovenste helft af. Besprenkel deze met een beetje bruine suiker en leg de appelen bij elkaar in een vuurvast schoteltje. Bedek alles met een geboterd papier en bak in den oven met een middel matige warmte. Geef er na het bakken een beetje bruine suiker met boter bij. Weet u wat een heerlijk toetje en ook heel gauw klaar gemaakt is Haal de pitten uit een aantal geconfijte dadels ongeveer een half dozijn voor iedere per soon. Stop in de dadels wat fijn gemaakte walnoten of zoete amandelen. Strooi er wat suiker over en giet daarop dan wat room. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) In de verga dering van heden zijn zonder beraadslaging of stemming aangenomen de wetsontwer pen tot tijdelijke staking der uitkeeringen aan de Indische pensioenfondsen en tot be stendiging der tijdelijke opcenten op de in voerrechten in Ned-Indië. Hierna zijn aan de orde de wetsontwerpen inzake steun aan noodlijdende gemeenten en tot korting der uitkeeringen aan de gemeenten. De heer Slingenberg heeft er geen bezwaar tegen, dat noodlijdende gemeenten worden ge dwongen de tering naar de nering te zetten. Ook acht hij een rechtsgrond aanwezig voor het ingrijpen ten aanzien der uitkeeringen. Hij heeft echter bezwaar tegen de toege paste methode en zou liever gezien hebben een aanvulling van het fonds door de con- tribuabelen. Dè heer Droogleever Fortuyn geeft toe, dat er voor de regeering reden is voor in grijpen. Hij bepleit verschillende gemeente belangen en dringt er op aan, dat thans geen definitieve regeling gemaakt wordt van de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. De heer Wibaut betoogt, dat het kor- tingsontwerp verschillende gemeenten nood lijdend maakt. Spr. zal tegen het ontwerp inzake steun aan noodlijdende gemeenten stemmen, aangezien hg niet zeker is, dat het niet eveneens zal worden toegepast op gemeenten, die buiten eigen schuld nood lijdend zijn geworden. De heer Janssen betoogt, dat de regee ring het voor zichzelf niet gemakkelijk heeft gemaakt om een sluitend budget te verkrijgen. Terecht verlangt zij eenzelfde gedragslijn van de gemeenten. Voor diverse gemeenten zal de dekking van crisisuitga ven echter buitengewone moeilijkheden op leveren. Hoewel spr. bezwaar heeft tegen de ver minderde bijdragen van het rijk aan de ge meenten inzake werkloosheidszorg, zal hij voor de ontwerpen stemmen in het vertrou wen van samenwerking. De minister van financiën betoogt dat het streven van net eerste ontwerp mede is noodlijdendheid te voorkomen en dat daarom eenige preventieve controle-maat regelen gewenscht kunnen zijn. De gemeen ten kunnen in geval van noodlijdendheid nog terugvallen op het rijk, dat sanerings maatregelen te haren opzichte kan treffen, maar wie zal het rijk saneeren, indien dit eens noodlijdend werd. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Aan de orde is de contingenteering van draadnagels enz., waarbij verschillende afgevaardigden aan dringen de contingenteeringen afhankelijk te stellen van verbetering der kwaliteit van de Nederlandsche draadnagels. Minister Verschuur zegt, dat de Holland- sche draadnagel voldoet aan de eischen te stellen aan machinale vervaardiging. Het wetsontwerp wordt aangenomen. Aan de orde is het ontwerp tot instelling van een crisis-accountantsdienst. Na verdediging van minister Verschuur wordt dit ontwerp goedgekeurd. Aan de orde is het wetsontwerp tot voor ziening in het bestuur der gemeente Beerta. De heer Wijnkoop verdedigt het beleid van den raad dier gemeente. Men heeft daar eenvoudig het geld, dat er te halen was, besteed aan hen die het noodig hebben. De heer Schaper acht het spel, dat in Beerta gespéeld wordt uitermate gevaarlijk en de manier om het fascisme noodzakelijk te maken. EEN INTERNATIONALE JEUGD- BIJEENKOMST. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Gemeld wordt dat in het heil-paedagogisch instituut Zon nehuis Veltheim te Zeist van 2 tot 8 Janu ari een internationale jeugdbijeenkomst zal worden gehouden, waar als middelpunt der bespreking het vraagstuk der beroepsvor ming zal worden behandeld. Daarbij zal in het bijzonder gesproken worden over de verschillende nieuwe beroepen, die vanuit de geesteswetenschap, zooals deze door Rudolf Steiner werd uitgewerkt, ontstaan zgn. ZILVEREN JUBILEUM NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS. AMSTERDAM. (V.D.) Heden werd het zilveren jubileum van de vereeniging De Nederlandsche Dagbladpers herdacht. De leden werden hedenmorgen officieel ontvangen door het gemeentebestuur en toegesproken door den burgemeester, den heer dr. W. de Vlugt. Hij zeide, dat de ver eeniging de motor is, die de beweging in het dagblabedrijf gaande houdt. Energieke jour nalisten zonder energieke directeuren zou den geen goed dagblad tot stand kunnen brengen. De burgemeester besloot met den wensch, dat de herdenkingsdag die voldoe ning zal schenken, welke we daarvan ver wachten en dat in het nieuwe tijdperk, dat tegemoet wordt gegaan, de vereeniging moge groeien en bloeien. De voorzitter der vereeniging de heer J. W. Henny, dankte voor de ontvangst en sprak er zijn genoegen over uit dat het ge meentebestuur aan de dagbladpers geen concurrentie ging aandoen. Zonder eenige discussie, zoo ging spr. voort, werd besloten dat het feest in Amsterdam zou worden gevierd. Dat was ook niet te verwonderen, omdat het initiatief tot oprichting der ver eeniging in Amsterdam is genomen. Dit ia een zeer gelukkig initiatief gebleken, want de vereeniging is uitgegroeid tot een be langrijke organisatie. Spr. besloot met de beste wenschen voor den bloei van Amster dam. (Applaus). Nog eenigen tijd bleef men gezellig bijeen. Hierna gingen bestuur en leden naar ho tel l'Europe, waar een feestvergadering werd gehouden, die geopend werd met een rede van den voorzitter, den heer Henny. VAN DER LUBBE ZIEK. AMSTERDAM. (V. D.) De heer J. I* Sjardynleute verzoekt ons namens de familie van Marinus van der Lubbe het volgende te publiceeren Uit een brief van Marirus van der Lub be uit de gevangenis te Leipzig, waarvan het poststempel dateert 14-12-'33, blijkt, dat hij ziek is. De familie maakt zich ernstig ongerust. HET CORRUPTIE-SCHANDAAL IN BELGIË. BRUSSEL. (V. D.) Zooals verwacht werd blijft het Belgisch corruptie-schan daal zich nog steeds uitbreiden en thans is men tot arrestatie ook buiten politiekrin gen overgegaan en wel van den 52-jarigen. referendaris van het Belgische departe ment van arbeid Lejène, die na een lang durig onderzoek van passieve corruptie wordt beschuldigd. Ook Lejène heeft van den benzine- en oliehandelaar I iuwels gel den en verschillende geschenken geaccep teerd waarvoor hij vrienden en relaties van Pauwels verschillende Belgische ridderor den heeft bezorgd. Men verwacht dat nu de eerste arrestatie in departementskrin gen is gevallen, er weldra meer zullen volgen. M. Wij kunnen niet afwijken van de gewoonte dat repliek op „Ingezonden Stuk ken" die met vollen naam zijn ondertee kend, slechts kan worden toegestaan als de schrijvers hun stukken eveneens ondertee kenen. Red. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 779.6 te Havre. Laagste barometerstand 743.8 te Reyk javik. Verwachting tot den avond van 22 De cember Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid-Westelijke of Zuidelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neer slag. Lichte dooi tot temperatuur om het vriespunt. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut. Nog steeds bleef de hooge drukking in onze omgeving toenemen, maar de kern begint zich nu naar het vasteland, even ten Zuiden van ons land, te verplaatsen, terwijl in het Zuid-Westen de harometer daalt. De depressie bij IJsland heeft meer verster king, een deel trok naar Noord-Skandina- vië. In verband daarmee heeft de strenge vorst zich uit Noord-Skandinavië naar Finland verplaatst. Ook in Noord-Oost- Duitschland viel weer matige vorst in en in Zuia-Frankrijk, Zuid-Duitschland en Hongarije handhaafde de vorst zich nog. Om de kern van het hooge drukgebied komt veel mist voor met temperaturen enkele graden boven het vriespunt en om de Alpen ligt nog overal sneeuw. Indien de wind, zooals waarschijnlijk is, geleide lijk naar het Zuiden krimpt, is daardoor weer een langzaam dalen van de tempera tuur tot onder het vriespunt té wachten. Aan de Iersche en Schotsche Westkust waaien stormachtige Zuidenwinden, aan de Noorsche kust krachtige Zuid-Westen wind. Over de Middellandsche Zee waait nog een Noord-Wester storm.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3