m UIT DRAAD EN LUCHT 1 m dit jbetref- •arvoor wordt ndere pgswe. pond idedee- Jkeizer- tn dia- jfendom werd |n dia- fugène pe, ge- ■van de Hen be- Geor- 9echfc- jschou- flag. |g te Ftussi- Jiouden fregee- bot- fmsche Jernpti- |rd ge len ea |perso- zie- waar- fteerd. Jrerden ■g, die let ge- de huls en zijn verschrikkelijke explosieve kracht. Aan het Engelsche blad heeft de direc tie medegedeeld dat er een overeenkomst is gesloten dat de fabriek, als de proeven geëindigd zijn het nieuwe wapen zal fa briceeren. Dr. Gerlich is vergezeld van den chel van zijn verkoopafdeeling, Kern, die aan het blad meedeelde, dat de uitvinding van Gerlich een omwenteling zal beteekenen in de theorie van de vuurwapens. Een schutter zal er door in staat zijn een vliegtuig te treffen hoe snel dat ook vliegt. De aanwezigheid van Gerlich en Kern heeft nogal wat opwinding veroorzaakt in Denemarken. Het ministerie van buitenlandsche za ken heeft desgevraagd verklaard, dat de zaak in handen is van het ministerie van justitie, dat beslissen zal of de Duitschers in Denemarken mogen blijven. Dame (op kinderpartijtje) „En, John nie, wat ben je van plan te worden, als je groot oent John (die het vreeselijk te kwaad heeft met zijn stijven boord) „O, mevrouw, iets, waarbij ik geen boord behoef te drrgen." Onderwijzer„Hoeveel vingers heb je aan je beide handen Leerling „Tien, meester." Onderwijzer „En als je er nu vier mis te, wat zou je dan hebben Leerling „Geen pianoles, meester VAN ONZE BOEKENTAFEL j^De logische bieding bij Contract- bridge". Uitgave N.V. Uitgevers- Maatschappy A. E. KluioerDe venter. Met de uitgave van „De logische bie ding bij contrac* bridge" wordt beoogd, om ook die spelers te bereiken, welke tot dus ver, van elk biedsysteem afkeerig zijn. De afkeer bij die spelers vindt veelal zijn oorsprong in de, bijna steeds ongemoti veerde, opvatting, dat ee>- systeem is te beschouwen als een serie afspraakjes, wel ke slechts het spelpeil kunnen verlagen. De schrijvers, F. H. Knapp en C. J. War ren, hebben getracht om elke bieding, wel ke aan een afspraak zou kunnen cjoen den ken, te vermijden. Zij dwingen de spelers niet in een rich ting zij geven slechts leiding bij een iogi- schen opbouw van het bod. Den eenvoudigen vorm, waarin de schrij vers het geheele biedproees hebben gehou den, verschuift het zwaartepunt van het „bridge-spel" naar het spelen zelf. Vooral die spelers, welke het „systeem- bieden" veroordeelen, zullen aangenaam verrast zijn, meien zij „hun logisch bod" vergelijken met de biedingen in dit boekje beschreven. OPGAVE VAN PERSONEN welke gedurende de le helft der maand December 1933 in deze gemeente zijn ingeschreven of deze hebben verlaten. INGEKOMEN C. A. .Edelman, marinier le klass, Wacht schip, van Ned.-Indië. J. Groeneveld, metaaldraaier, Joost de Moorstraat 21, van Appingedam. E. C. W. van Maanen, werkman, Lepelstr. 9, van Den Haag, L. B. van Beekhoven, caféhouder, Pa lingstraat 15, van Den Haag. A. C. de Vos, reiziger, Van de Mandere- straat 10, van Rotterdam. Th. M. KeijzerMoerland, zonder, Ka naalstraat 146, van Ter Neuzen. W. K. Meulmeester, werkman, Scher- minkelstr. 22, van O. en W.-Souburg. F. J. Leenders, korp. mach. K. M., Nij verheidsstraat 6, van O, en W. Souburg. J. Rijk, rector, Glacisstraat 161, van Limmen. H. van Rooijen, klerk R.D.B., Koudekerk- scheweg O. 62, van Den Haag. L Sanderse, klerk R.D.B., Schuitvaart- gracht 47, van Koudekerke. J. W. C. de Leeuw, adj.-commies R.D.B., Van Dishoekstraat 83, van Roosendaal c.a. A. B. Langeraert, slagersknecht, Noord straat 84, van Hoofdplaat. M. Griffioen, bootsman K. M., Kanaalstr. 106, van O. en W. Souburg. W. Hijman, kraanmachinist, Dormans- Straat 5, van Maastricht. Mej. E. Lj. Müller, coiffeuse, Walstraat 90, van Singen (D.) Mej. J. P. van Dijk, verpleegster, Wal straat 9, van Rotterdam. Mej. C. Kempe, verpleegster, Eedestraat 11, van Rotterdam. P. J. J. de Wit, 2e luitenant artillerie, Boulevard Bankert 20, yan Breda. Wed. C. M. v. d. PlankFranke, zonder, Coosje Buskenstraat 29, van Tiel. F. B. C. van Hal, étaleur, Gravenstraat 17, van Middelburg. H. P. G. J. van Nahuys, agent van poli tie, Badhuisstraat 56, van Noordgouwe. J. C. A. Sukkers, boekhouder, Boulevard Bankert 92, van Scniedam. H. Sluis, metaaldraaier, Irislaan 24, van Appingedam. W. J. van Boekhout, varensgezel, Ka naalstraat 90, van Meerdonck (B.) A. F. H. Spijker, machinist, Koudekerk sdie weg 70, van Schiedam. VERTROKKEN M. Rijnkels, beambte N. S., Kleine Kerk straat 1, naar Dordrecht. Mej. A. M. C. de Keijzer, hulp in de huishouding, Palingstr. 35£ naar Haarlem E. Wallert, matroos le kl., Wachtschip, naar O. en W. Souburg. Wed. J. C. RedersPorreij, zonder, Duij- vendrechtstraat 22, naar Ede. J. G. BosmaBoonstra, zonder, Nijver heidsstraat 6, naar Marum. R. Schroevers, scheepmaker, Oranjestr. 13, naar O. en W. Souburg. J. van der Geld, korp. der marinieirs. Wachtschip, naar Den Helder. A. P. Filius, landbouwersknecht^ Hooge- wog 174, naar Kortgene. A. Davidse, los werkman, Vrouwestraat 21, naar O. en W. Souburg. P. Driessen en C. S. Vermeulen, beiden matroos 3e klasse, Wachtschip, naar Den Helder. A. de Vries, kapper, Hendrikstraat 32, naar Ter Neuzen. F. G. C. Löscher, electricien, Hobeinstraat 73, naa. Achim (D.) F. Bennaars, werkman, Groenewoud 14, naar Bergen op Zoom. Mej. H. v. d. Weijde, ass.-tandarts, Ko renstraat 5, naar Haarlem. P. N. A. Braun, zonder, Binnenhaven 49, naar 's-Cravenhage. M. de Bruijne, metaaldraaier, Bellamy- park 23 naar Bergen op Zoom. F. J. W. Hansen, rector, Glacisstraat 161, naar Schermerhorn. J. M. W. Touburg, zonder, Schuitvaart- gracht 47, naar Rotterdam. B. van HeesTerwogt, zonder, Spuistr. 63, naar Gorsel. A. M. VischHuisman, zonder, Koude- kerksche weg 118, naar Apeldoorn. P. J. Bosdijk, korp.-monteur, Wachtschip, naar Middelburg. J. H. van Dijk, electricien, Prins Hen- drikweg 16, naar Amsterdam. J. Bak, sergeant-kok K.M., Vrouwestr. 44, naar Ned.-Indië. W. van Hees, marinier lé kl., Spuistraat 63, naar N.id.-Indië. S. Janse, sergeant-schrijver, Glacisstr. 164, naar Ned.-Indië. P. Ventevogel, matroos le kl., Groote Markt 15, naar Ned.-Indië. P. A. van de Zande, kwartiermeester. Van Dishoeckstraat 20. naar Ned.-Indië. J. Cupido, gezagvoerder, Paul Kruger- straat 82, naar Rotterdam. J. C. van Loon, matroos Be kl., Wacht schip, naar Den Helder. C. C. M. Tournoij, bankwerker, Callen- felsstraat 25, naar Utrecht. C. J. Machielse, klerk R.D.B., Badhuis straat 17, naar Iloudekerke. M. C. W. Akkermans, matroos le kl., J. de Merjere, matroos 2e kl. en J. van Strater, marinier, allen Wachtschip, naar Den Helder. G. Vriend, leeraar Zeevaartschool, De Lanoyztraat 11, naar 's-Gravenhage. HOFBERICHT. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Naar wij ver nemen heeft de Prinses wegens een lichte ongesteldheid van haar voorgenomen ver blijf op Het Loo afgezien. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De Eerste Kamer kwam hedenmiddag voor een korte zitting brjeen. Tot rapporteurs over de algemeene be schouwingen zijn benoemd de heeren Van Lanschot, De Savorain Lohman, Van Emb- den, Wibaut en Fock. De centrale afdeeling heeft besloten aan de lijst van morgen c.q. Vrijdag na de Openbare vergadering in de afdeeling te onderzoeken wetsontwerpen toe te voegen een aantal wetsontwerpen, indien deze door de Tweede Kamer zullen zijn aange nomen. Hiertoe behoort o.a. de ontwerpen tot vereeniging van de gemeenten Rotter dam, Rhoon en Pernis en tot voorziening in het bestuur van de gemeente Beerta. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Verschillende kleinere wetsontwerpen worden zonder de bat en zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Minister Marchant ontraadt bij de voort zetting van de behandeling der onderwijs- begrooting 1934, thans het vraagstuk der huwende onderwijzeres te regelen. Spr. zegt een desbetreffend wetsontwerp toe. De heer Zij lstra trekt zijn amendement in. Het wetsontwerp tot wijziging der lager- onderwijs-wet wordt aangenomen met 57 tegen 24 stemmen (tegen sociaal-democra ten, communisten, Sneevliet en Van Hou ten). Bij de afdeeling kunsten en wetenschap pen der onderwijs-begrooting, bestrijdt de heer Visscher (a.-r.) de vermindering der subsidie aan de Kon. Academie van Weten schappen, De heer Muller sluit zich hierbij aan, evenzoo de heeren Tilanus en Van der Waerden. JUBILEUM BURGEMEESTER DE VLUGT. AMSTERDAM. (V. D.) Twaalf en een half jaar is het heden geleden, dat onze burgemeester, dr. W. de Vlugt, werd be noemd tot burgemeester van de hoofdstad. Een dergelijke lange periode heeft in de laatste eeuw geen burgemeester aan het hoofd van onze gemeente gestaan. Het mag dus geen vei wondering baren, dat deze dag niet zonder huldebetoon is voorbijgegaan, temeer daar burgemeester De Vlugt zich mag verheugen in een groote populariteit. De dag werd ingeluid door de carillon- neur J. Vincent, die van den koepel van het Koninklijk galeis om kwart voor negen koraal- en andere muziek deed hooren. Nauwelijks waren de tonen van het ca rillon over den Dam weggeklonken of in de Kalverstraat deed zich de muziek hooren van het politie-fanfarecorps, dat, gevolgd door een groot deel van het politiecorps, optrok naar het stadhuis op den O.Z. Voor burgwal, om te defileeren langs den feest vierenden burgervader. Door den hoofdcommissaris den heer H. J. Versteeg werden gelukwenschen overge bracht van het geheele corps. Tegen 11 uur kwam de gemeenteraad bijeen in openbarezitting. De familie van den burgemeester, benevens een aantal ge- noodigden hadden de plaatsen van de gere serveerde en de publieke tribune ingeno men, die ditmaal met een planten- en bloe menversiering prijkten. Na opening van de zitting kreeg het oudste raadslid, de heer J. ter Haar, het woord, die den burgemeester toesprak. De gemeenteraad, zoo zeide de heer Ter Haar, stelde er prijs op, nu de eerste offi- cieele gelukwensch aan te bieden. Spreker schetste vervolgens de veelomvattende taak van den burgemeester van Amster dam. preker hoopte, dac dr. De Vlugt het Koggeschip van Amsterdam door de bran ding van dezen tijd in veilige haven mocht brengen. De raad stelt er prijs op, zei spr., in dit morgenuur een klein aandenken te geven. Spreker bood daarop een paar etsen van Jan Poortenaar aan. De oudste wethouder, de heer E. J. Abrahams, voerde namens het college het woord. Hij schetste dr. De Vlugt als voor zitter van dit college en prees hem om zijn onpartijdigheid. Sprei:©r hoopte, dat de heer De Vlugt nog lang de leiding in de ge meente mocht behouden. De jubilaris zelf daarop bet woord ne mend, was zichtbaar aangedaan, toen hij op deze toespraken antwoordde. Hij dankte voor de hem aangeboden hulde en uitte den wensch, dat Amsterdam de crisis zal te beven komen en een nieuwen bloei zal te gemoet gaan. Na afloop van de raadszitting had de ju bilaris de hulde in ontvangst te nemen van de ambtenaren en werklieden der gemeen te. Van dit 20.000 man tellende personeel waren deputaties bijeengekomen in de Mi litiezaal. De feestvierende burgemeester met zijn familie werd daar ontvangen door mr. dr. J. H. van Zanten, directeur van het bureau van statistiek. Namens allen sprak deze dr. De Vlugt toe. Hij stelde hem in het licht als de opperste chef, die het voorbeeld geeft, waarop men een openbaar lichaam, waarbij men werkzaam is, heeft te dienen. Het geheele personeel is ervan overtuigd dat het voor Amsterdam goed zal zijn als het nog langen tijd onder leiding van den jubilaris mag blijven. Dezen wensch had het personeel gaarne doen vergezeld gaan van een stoffelijk bewijs van belangstelling, maar spreker meende, dat het personeel had gehandeld in den geest van den burge meester door dit achterwege te laten. Spr. bood tenslotte een lauwerkrans aan als vervanging van wat men in andere om- n ighedén zou hebben geschonken. Door den burgemeester werd in welge kozen woorden dank gebracht voor deze hulde van het geheele gemeentepersoneel, waadoor de jubilaris zeer was getroffen. In den middag hield de burgemeester receptie in het Concertgebouw. AMSTERDAM. (V.D.) Ongeveer 1000 man politie brachten hedenmorgen hulde aan den burgemeester ter gelegenheid van zijn 12%-jarig ambtsfeest. Verschillende politiecorpsen brachten den burgemeester een hulde, waarbij alle com missarissen en een groot aantal inspec teurs aanwezig waren. Den burgemeester werden bloemen aangeboden, waarop de burgemeester zich naar de raadszaal be gaf. Vervolgens defileerden de ongeveer 1000 man langs den burgemeester, die zich daarvoor met zijn echtgenoote en de wet houders aan den ingang van het stadhuis had begeven. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Ter gelegen heid van het 12%-jarig jubileum van den burgemeester van Amsterdam, heeft H. M. de Koningin haar kamerheer, jhr. mr. dr. W. F. Roëll, opgedragen den burgemeester hedenmiddag Haar gelukwenschen aan te bieden. Z. K. H. de Prins heeft van zijn be langstelling doen blijken door de receptie van hedenmiddag bij te wonen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Trekking van 20 December. 3e Klasse 3e Lijst. 5000 No. 15152 f 1000 No. 4755 400 No. 2063 100 No. 90 10837 WEDER VERLAGING VAN BACON-INVOER. •s-GRAVENHAGE (C.B. Naar ons ter oore komt, heeft de Engelsche regee ring het voornemen het contingent van den bacon-invoer opnieuw te verlagen. Niettegenstaande het contingent in den laatsten tijd reeds herhaaldelijk is vermin derd, zal met ingang van 1 Maart een nieuwe vermindering van het tegenwoor dige kwantum met 7 worden toegepast. Deze vermindering zal met 1 Juli ge volgd worden doar een nieuwen niaatre, gel, waardoor het tegenwoordige kwantum nog eens met 3 wordt verlaagd. De dan toegestane invoer zal gehandhaafd blijven tot aan het einde van 1934. In kringen van belanghebbenden is men zeer getroffen door deze nieuwe maatregelen. Dit be- teel.ent, dat Nederland per jaar ongeveer 80.000 varkens minder kan uityoerens Dit gevoegd bij het feit, dat onze export met eenige honderdduizenden is acheruitge- gaan, maakt den toestand bedenkelijk. Naar wij vernemen, heeft de Engelsche regcering naar aanleiding hiervan het plan hierover vandaag nog een mededeeling te doen. EEN DIAMANTHANDELAAR VERDWENEN. AMSTERDAM. (V.D.) In verband met een bericht van het verdwijnen van een te Naarden wonende diamanthandelaar, ver nemen wij, dat deze den laatsten tijd m overspannen toestand verkeerde. Hij had van verschillende handelaren goederen m zijn bezit, ter waarde van 1 ton. Een der diamanthandelaren was bij deze zaak voor een belangrijk bedrag betrokken. Eenige heeren zijn aan het eind van de vorige week naar Antwerpen gegaan, waar zij den ver dwenen makelaar in een hotel aantroffen. Hij is toen mee teruggegaan naar Neder land en naar ons van betrouwbare zijde wordt medegedeeld, heeft hij alle goederen, die hij van derden onder zich had, reeds teruggegeven. Tusschen een der handelaars schijnt echter nog een financieele kwestie te bestaan, welke ir.ede oorzaak is van den overspannen toestand van den makelaar. De firma heeft een aanklacht ingediend terzake van verduistering van 30.000. De politie heeft de zaak in onderzoek. Inlus- schen vertoefde de makelaar gisteren weer te Amsterdam, waar hij bezig was zijn za ken te regelen. DOODSLAG. 's-BOSCH. (V.D.) Het gerechtshof alhier deed heden uitspraak in de strafzaak tegen den gedetineerde J. Janssen, geboren te Vugt, wonende te Houthem (L.), die in be roep was gegaan van het vonnis der recht bank te Maastricht waarbij hij tot 15 jaar gevangenissL af was veroordeeld wegens doodslag op den 35-jarigen molenaar We vers en diens vrouw te Nuth. Het Bossche Hof veroordeelde den man tot een gevangenisstraf van 12 jaar. DE ROOFOVERVAL TE APELDOORN. APELDOORN. (V. D.) Gisterenmiddag heeft de recherche alhier in hun woning aangehouden den 24-jarigen L. A. en den 31-jarigen H. A., die verdacht worden zich op Vrijdagavond* jl. te Apeldoorn op de Jachtbaan schuldig te hebben gemaakt aan mishandeling en berooving van een kruide- nieersbediende. Ze zijn in arrest gesteld. EEN ONGEVAL. AMSTERDAM. (V.D.) Hedenmorgen is tijdens het défilé van de politie voor het stadhuis, ter gelegenheid van het ambts jubileum van den burgemeester een onge val geschied. In den O.-Z. Achterburgwal ligt tegen over het stadhuis een groote schuit, welke in haar goede dagen een tjalk is geweest, nu tot kolenschuit is omgebouwd. Een 50 60-tal personen had zich op dit vaar tuig begeven, teneinde bet défilé beter te kunnen gadeslaan. Toen dit geëindigd was, wilden de menschen de schuit weer ver laten, hetgeen tot gevolg had, dat een recht opstaande paal, welke een 2-tal balken steunde, die over de geheele lengte van de schuit liep, doorknikte. Toen de zich op de schuit bevindende personen ontdekten, dat zich de vaste grond onder hun voeten begaf, ontstond er een groot tumult. Mannen, vrouwen en kinderen rolden door elkaar en kwamen in het in wendige van de schuit terecht. Omstan ders, alsmede politie, G.G.D. en brandweer schoten onmiddellijk te hulp. Nadat de slachtoffers op den wal waren gebracht, bleken een 8-tal personen min of meer lichte verwondingen te hebben op- geloopen, terwijl een juffrouw, die over pijn in den rug klaagde, naar een zieken huis werd vervoerd. De overigen kwamen met den schrik vrij. NEDERLANDERS GEKWETST BIJ AUTO-ONGELUK. ANTWERPEN. (V.D.) Op den grootèn weg te Wustwezel is een auto tengevolge van den yzel geslipt en terecht gekomen tegen een boom. In de wagen waren geze ten twee Nederlanders, A. Quaem en B. Hogerwerf, beiden wonende Ketelweg te Vlaardingen. Quaem werd met een sche delbreuk opgenomen. Zyn toestand is ho peloos. De andere inzittende werd aan hoofd en beenen gewond. Beiden werden naar het ziekenhuis vervoerd. DE EISCH VAN GELIJ KBERECHTIGDHEID. PARIJS. (V.D.) De eerste legatieraad van de Fransche ambassade te Berlijn is gisteren te Parijs aangekomen en heeft zich onmiddellijk naar de Quai d'Orsay be geven. In welingelichte kringen verneemt men, dat hij een rapport bij zich heeft van den Berlijnschen ambassadeur, waarin de eisch van gelijkberechtigdheid nog eeus nauwkeurig wordt omschreven. De Duit- sche mededeelingen kunnen niet beschouwd worden als een nota, doch slechts als in lichtingen over enkele punten der tot nog toe gevoerde onderhandelingen. WAPENSTILSTAND TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY. MONTEVIDEO. (V. D.) Heden te mid dernacht, plaats, tijd, precies, is na een oorlog -'an 2 jaar de wapenstilstand tus schen Bolivia en Paraguay in het Grand Chaco ingetreden. Terwijl de onderhande lingen echter' nog aan den gang waren, werden de vijandelijkheden reeds uren voor, middernacht gestaakt. De oorlog heeft beide staten 30.000 doo- den, 20.000 gevangenen en een groot aan tal aan tropenziekten gestorvenen gekost. Aan beide kanten hebben ongeveer 150.000 man aan den oorlog deelgenomen. De wapenstilstand duurt 10 dagen en eindigt dus 30 December a.s. te midder nacht precies. Gedurende deze 10 dagen, zullen echter binnen het kader van de Pan. Amerikaaansche Conferentie te Montevideo vredesonderhandelingen worden geopend. De president van Urugay, dr. Terra, wil evenals de andere leden der conferentie, en o.a. de -nsche generaal Freydenberg, alles in het werk stellen om thans defini tief het conflict, welks wezenlijke oorzaken ruim 100 jaar oud zijn, op te lossen. Naar verluidt zou Bolivia bereid zijn een definitieve beslissing te aanvaarden van het Permanente Hof van Internationale Justitie te 's-Gravenhage of van den Vol kenbond, indien Paraguay het besluit der zesde Pan-Amerikaansche Conferentie van 1932 erkent, waarbij elke gewelddadige verovering wordt verworpen. AANBESTEDINGEN De hoofingenieur-directeur van den rijks waterstaat te Middelburg heeft heden aan besteed het onderhoud van de centrale te Ter Neu-en en verdere inrichtingen, be- hoorende tot de rijkselectriciteitswerken van het kanaal van Ter Neuzen, gedurende de jaren 1934, 1935 en 1936. Raming 2050 per jaar. Inschrijvers J. Bliek 2100 C. J. de Bree 1950 J. van 't Hoff, Hoek 1920 W. de Bokx, Hoek 1914 P. L. A. de Paauw, Sluiskil 1720 J. Tholens 1649; G. A. v. d. Straaten 1632 en R. Verschel ling 1594. De inschrijvers, bij wier namen geen woonplaats is vermeld, wonen te Ter Neuzen. 3EURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 20 December, 3 uur. De Amsterdamsche Beurs gaf heden een vaste stemming te zien, zonder dat van eenige uitbreiding van den omzet maar iets viel waar te nemen. Het vooruitzicht op vele feest- en vacantiedagen remde den ondernemingslust. De gunstige tendenzwas dan ook het gevolg van het uitblijven van aanbod, terwijl de markt steun kreeg van de berichten uit Parijs, dat de Fransche Senaat zich aansluit bij de door de Kamer genomen hesluiten voor het herstel der staatsfinanciën. Voorts maakte de vaste houding van de Anglo-Saksische deviezen een goeden indruk. Van de Industrieele fondsen stegen Philips tijdelijk boven'" 250, doch het hoogste peil bleef niet gehand haafd. Unilevers noteerden 3 hooger, evenals Ned. Fords. Aku's waren goed prijshoudend. Van de Petroleumwaarden golden Koninklijken wat hooger, in ver band met aankoopen voor Fransche reke ning. De Amerikaansche soorten waren nauwelijks prijshoudend. Suikerwaarden konden eenigszins verbeteren, hetgeen eveneens met Tabakken en Rubberaandee- len het geval was. Ned. Scheepvaart Unies noteerden iets hooger. De Amerikaansche fondsen waren zeer stil. De noteeringen lagen iets boven het vorig peil. De Duit- sche Obligaties konden verbeteren. De Youngleening steeg tot 51%. De Neder!. Obligatiemarkt was vast, speciaal voor Oude Schuld. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 20 December, des nam. 3 uur (officieel) Londen 8.15% Berlijn 59.38 Parijs 9.76% Brussel 34.61Zwitserland 48.14 New-York 1.59%. MARKTBERICHTEN VEILING MIDDELBURG. 20 December 1933. Op de veiling werden gisteren de volgen de prijzen besteed Veldsla 2733 ct., spruiten 1026 ct., witlof 1126 ct., schorseneeren 1519 ct., koolrapen 14 ct., peen 39 ct., uien 13 ct., kroten 34 ct., roode kool 13 ct., witte kool 15 ct., bruine boonen 1013 ct., witte boonen 1214 ct., tomaten 13 14 ct., alles per K.G.rapen 3% ct., prei 6%13 ct., selderie 15% ct., knolselderie 1%5/2 ct., alles per bos savorje kool 2y2 5 ct., roode kool 2%3 ct., boerekool 1 3 f2 ct., witte kool 22% ct., andijvie 22% ct., alles per stuk. VEEMARKT AMSTERDAM. 20 December 1933. Aanvoer402 vette kalveren le kwali teit 5358 ct., 2e kwaliteit 4250 ct., 3e kwaliteit 3440 ct. per KG. levend' ge wicht 25 nuchtere kalveren per stuk 6 11684 varkens vleesch varkens van 90110 KG. 444ö ct., zware varkens 43 44 ct., vette varkens 42—43 ct. per KG. slachtgewicht. Aangevoerd uit Denemarken 4 wagons geslachte runderen. OverzichtVette kalveren ruime aan voer, stugge handel, prijzen beter dan. Maandag, eenige zeer beste 6 ct. per K.G. boven noteering. Nuchtere kalveren gerin ge aanvoer, vlotte handel, constante prij zen. Varkens zeer ruime aanvoer^ vlotte handel, prijzen als Mandag,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3