NOOTJES K'Jüï VSiUS SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND Wenken uoor ?<unweeftouciers GEMENGD NIEUWS Nu de binnenscheepvaart door de vorst is verlamd, hebben de Nederlandsche spoorwegen een abnormaal druk goederen verkeer te verwerken gekregen. De stati ons zitten vol goederen en Zondag moesten alleen te Rotterdam 19 extra goederen treinen worden samengesteld. O <9 O De gemeenteraad van Groningen (in meerderheid overwegend links) heeft zon der hoofdelijke stemming aangenomen het afwijzend advies van Burg. en Weth. om op Oudejaarsdag (Zondag) alle winkels voor het publiek open te stellen. De raad nam het standpunt in, dat de wet moet worden nageleefd, 9 Bij de Tilburgsche wollenflanel-fabrieken ,,Beka", waar het personeel reeds verschei dene jaren halve weken gewerkt heeft, is men er thans weer toe overgegaan de 48- urige werkweek in te voeren. Een welkome opleving, vooral ook, omdat alle werklooze wevers weer aan den arbeid zijn gegaan. O !S In het derde kwartaal van dit jaar zrjn te 's-Gravenhage voorgekomen 1158 ver keersongevallen, waarvan 4 met doodelij- ken afloop en 59 met ernstig lichamelijk letsel. De verkeersongevallen nemen steeds^ toe. Si a e Te Haparanda waar de thermometer om dezen tijd van het jaar minstens 35 a 40 graden vorst aanwijst, stond de thermome ter gisterenmorgen op 39 graden en te Mar seille op 14 graden. Zeker wel een eigen aardige tegenstelling. Drie gewapende en gemaskerde mannen hebben den trein DublinKerry overval len, de conducteurs onschadelijk gemaakt en alle nummers van de „Irish Press", op de spoorbaan geworpen. In een gereed- staanden auto wisten zij te ontkomen. ondankbaar zijn over wat velen in die week hebben gedaan, integendeel, wij zijn daar voor zéér dankbaar, want de opbrengst is in het algemeen gesproken niet achterge bleven bij die van verleden jaar en dat zegt reeds veel. Maar, zooals men wel weet, de achterstand was veel grooter dan verleden jaar en die achterstand is niet ingehaald. Nu waren wij reeds sinds eenige jaren gewoon ook na de Zendingsweek de zen dingen nog eens bekend te maken in een afzonderlijke circulaire. Deze zal ook nu weer in deze week uitgaan. Nu de raming voor het volgende jaar zóó zeer besnoeid is, dat zij met 130.000 is teruggebracht in vergelijking met die van dit jaar, verwach ten wij, dat ieder, die in den Zendingsar- beid belang stelt het uiterste zal doen, wat hem oi' haar mogelijk is, om het tekort van dit jaar zoo gering mogelijk te doen zijn of als het kan, al wat er nog noodig is, bijeen te brengen, Ger. Kerken. Beroepen te Middelburg (vacature ds. D. Scheele) ds. E. T. van den Bors te Oud-Loosdrecht. Bevestiging en intrede. Zondag is in de Geref. Kerk aan de Mo lenstraat te Assen ds. D. Scheele, gekomen van Middelburg, bevestigd als predikant in de vacature ds. T. Gerber. Als bevestiger trad op ds. A. Scheele van Kapelle-Bieze- linge, die sprak over 1 Petrus 5 24. De gemeente zong haar nieuwen leeraar de zegenbede uit Psalm 134 toe. Gisteren avond deed ds. Scheele zijn intrede. Ger. Gem. Tweetal te Goes ds. J. D. Barth te Borselen en ds. M. Heikoop te Utrecht. RECHTSZAKEN Een belangrijke conclusie inzake de Zondagsslüitings-bepalingen. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Besier, nam gisteren conclusie in de zaak van A. M. L. te Zwijndrecht, die door de rechtbank te Dordrecht is veroor deeld wegens overtreding" van de Zondags- sluitingsbepalingen in de verordening der gemeente Zwijndrecht betreffende herber gen, tapperijen en dergelijke inrichtingen. Het cassatiemiddel luidde o.m. schen ding van de artikelen 1, 2, 3, 7 en 10 der winkelsluitingswet en verkeerde toepas sing van art. 16 der gemeentewet, doordat •en lagere wetgever zich hier bewogen had Off het terrein van den rijkswetgever. JKr. Besier achtte dit middel gegrond en verwees naar een arrest van den Hoogen Raad van 13 Februari 1933, waarin geoor deeld wordt, dat de strekking van art. 3 der winkelsluitingswet niet slechts is, de daarin geregelde onderwerpen aan de re geling door of krachtens de winkelslui tingswet 1930 te onttrekken, maar boven dien om elke regeling door den lageren wetgever van die onderwerpen in verband met winkelsluiting te verbieden, ook al zou overigens die regelingnaar haar aara val len. binnen, de grenzen, door art. 188 der gemeentewet aan de ver^rdeningsbevoegd- heid van den gemeenteraad gesteld. Naar het oordeel van den Hoogen Raad was dus een gemeente-verordening in verband met winkelsluiting over één der onderwerpen, in art. 3 bedoeld, met dit wetsvoorschrift in strijd en derhalve onverbindend. Naar dit arrest wilde mr. Besier zich ge dragen. Nu ook een koffiehuis valt ondor de definitie, welke art. 1 der winkelslui tingswet van „winkels" geeft en de toege paste bepaling der Zwijndrechtsche veror dening ongetwijfeld met sluiting van zulke dat Is hef éérste ongelukdat u krijgt. Pas dèèrvoor op- van alie onge lukken kunt u herstellen, behalve van het eerste! „winkels" in verband staat, volgt hieruit, dat die bepaling niet verbindend is.. Ik ontveins mij niet, aldus mr. Besier, dat dit oordeel alle in gemeenteverordenin gen voorkomende bepalingen omtrent slui tingstijd van herbergen en dergelijke in richtingen treft. Daarentegen blijven alle andere voorschriften omtrent zoodanige in richtingen ook bij dit oordeel verbindend. Than3 doet zich nog de vraag voor, aldus merkte mr. Besier nog op, of het bewezen verklaarde (drank verstrekken op Zondag) krachtens eenig ander wettelijk voorschrift strafbaar is, met name krachtens de arti kelen 2, 7 en 10 der winkelsluitingswet. Deze vraag zal bevestigend moeten worden beantwoord, indien verdachte's inrichting niet valt onder de uitzondering van art. 3 onder c dezer wet, dus niet één is, waar uitsluitend of in hoofdzaak spijzen of dran ken voor verbruik ter plaatse worden be reid of verkocht. Een onderzoek naar deze vraag heeft nog niet plaats gehad. Mr. Besier concludeerde, dat het bestre den vonnis zal worden vernietigd en dat de zaak zal worden terugverwezen naar de rechtbank te Dordrecht om op het bestaand hooger beroep verder te worden berechten beslist. De Hooge Raad zal 15 Januari ar rest wijzen. MARINE EN LEGER Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau" is gisteren te La Guayra aangekomen. De luitenant ter zee le klasse F. Stam, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, is ter beschikking gesteld. De officier van administratie 2e klasse der zeemacht J. Bouma wordt 3 Januari te Amsterdam geplaatst voor het maken van een studie in de rechtswetenschap aan de gemeentelijke universiteit aldaar. De officier van den marinestoomvaart dienst le klasse D. J. Monté, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, is 6 dezer met het s.s. „Johan de Witt" van Batavia vertrokken, wordt 26 December te Genua en daarna hier te lande terugverwacht. Bij Kon. besluit van 2 December 1933 zijn met ingang van 1 Januari 1934 be noemd en aangesteld tot reserve le luite nant bij het 14e regiment infanterie de re serve 2e luitenants P. A. van Daalen, J. L. W. van der Haas, M. W. Beuerinck, E, A, Tilleman, C. Glerum, P. Dunk, H. F. van der Merk, H. van den Bosch, O. A. G. Kauffmann, J. J. C. P. A. Roovers en zijn benoemd en aangesteld tot reserve le luite nant van de militaire administratie de re serve 2e luitenants van de militaire admini stratie L. G. van Veldhoven en W. J. van Kerkvoort, beide reserve officier van de militaire administratie, zijn ingedeeld bij het 14e regiment infanterie. Bij Kon. besluit zijn op hun verzoek eer vol uit den militairen dienst ontslagen de reserve-luitenant kolonel S. Prins van den staf der He infanterie-brigade en J. van Braam Morris van het regiment jagers zijn benoemd tot reserve-luitenant-kolo nel, onderscheidenlijk bij den staf der VUIe infanteriebrigade en bij het 4e regi ment infanterie de reserve-majoors dr. J. de Jong van het 21e regiment infanterie en dr. G. J. de Groot van het 18e regiment in fanterie is op zijn verzoek met ingang van 27 De cember eervol uit den militairen dienst ontslagen de kapitein mr. W. F. H. Zegers van het reg. kust-artillerie en is benoemd tot reserve-kapitein bij dat regiment is met ingang van 1 Januari 1934 bevor derd tot hoofdofficier van administratie der 2e klasse W. H. Heeris. Met ingang van 1 Januari a.s. zijn hij het 3e regiment infanterie aangesteld tot re serve le luitenant de reserve 2e luitenants T. A. A. van Eekelen, P. M. Gouverneur, P. Ros, J. M. I. J. Haan, A. Tjjl, J. C. Hogen- doorn, P. C. Smit, J. A. Ringeling, H. L. Vorstenbos, G. P. Fries, W. G. Knap, A. H. M. Spauwen en R. S. Lanting. LUCHTVAART Luchtverbinding met Schouwen-Duiveland. De voorzitter van het Luchtvaart-comité Schouwen-Duiveland verzoekt ons eraan te willen herinneren, dat het eiland, dat thans vrijwel geïsoleerd is, met den gewonen dienst van de K. L. M. eiken dag door de lucht is te bereiken. Het ligt in de bedoe ling extra-toestellen te laten vliegen. De symbolische mail voor den „Postjager." Het plan van het Comité Sympathiebe tuiging „Postjager", om een symbolische mail te vormen van speciale kaarten met sympathiebetuigingen aan de bemanning, blijkt nu reeds een succes te zijn. Nauwe lijks was de mededeeling verschenen dat .le kaarten, geteekend door Ton v. Tast, van heden af verkrijgbaar zijn Wagenstraat 1, den Haag, Kalverstraat 71, Amsterdam en Witte de Withstraat 13 te Rotterdam, maar dat zij reeds dadelijk besteld konden worden bij de firma H. Pander Zonen, Postbus 30 den Haag, met inzending van twee postzegels, een van iy2 cent en eea van 6 cent, of telefonisch kwam het ver zoek binnen om 1000 kaarten te reservee ren voor den directeur van een groote on derneming, die de kaarten onder zijn vrienden, bekenden en personeel versprei den wil. Daar Zaterdag nog meer bestelling ïn binnen kwamen van groote en kleine quan ta, is besloten een tweede oplaag van de kaarten te doen drukken, omdat het nier juist geoordeeld wordt, nu het plan zooveel instemming blijkt te hebben, dat de ver wachting verre overtroffen is reeds vóór de kaarten verschenen zijn, zooveel aan vragers teleur te stellen. Maar daar de kaarten niet later gepost moeten worden dan Donderdagmorgen is de verspreidingsmogelijkheid toch wel ge limiteerd tot Woensdagmiddag. Wie dus een kaart wil hebben, doet goed niet te wachten met de aanvraag. De Lindberghs. Men weet reeds dat de Lindberghs zich weer op Amerikaanschen bodem bevinden. Zaterdag arriveerden zij 's middags om l uur te Miami na over den tocht van Porto Rico naar het vasteland 6 y2 uur te hebben gevlogen. Met de landing te Miami is de groote reis achter den rug. Den 9den Juli waren in de Ver. Staten de Lindberghs op gestegen en m het geheel hebben zij 28.000 mijl afgelegd. Het oogmerk van den tocht was nieuwe gegevens te verzamelen om trent de mogelijkheid van vliegroutes voor vast internationaal verkeer. De reis bracht de vliegers in de Poolstreken, maar ook in de keerkringen en ging van Noord-Ameri ka over Groenland en Usland naar het vasteland en Europa en vandaar naar de Azoren, de Westkust van Afrika, Brazilië, de West-Indische eilanden en de Ver. Sta ten (Miami). Waarschijnlijk is het vliegen hiermee voorloopig afgeloopen. De heer en mevrouw Lindbergh zijn n.l. per auto uit Miami vertrokken naar een onbekende be stemming. VOETBAL. Programma voor Zondag 24 December. AFDEELING IV. le klasse. Willem II—MVV. PSV—BW MiddelburgLON GA NACBleijerheide. 2e klasse A. TerneuzenVlissingen HeroAxel uitgesteld. DOSKO—Breda. TSCAlliance uitgesteld. 3e klasse A. Vlissingen 2Breskens. OranjeZeelandia 2. 3e klasse B. GoesRCS uitgesteld. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. STORTPLAATS GEMEENTEREINIGINti Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van het zoeken naar een geschikte stortplaats voor de g> meentereiniging zou ik in overweging wil len geven, hiervoor de z.g.n. „Lage Pol der" aan den Prins Hendrikweg te willen bestemmen. Hierdoor wordt dan op goedkoope wijze een prachtig bouw- en industrie-terrein geschapen, terwijl het nu waardeloos en doelloos ligt. Mede door de veel voorkomende Zuid- Westen winden is de ligging gunstig, daar de eventueele stankverspreiding dan van de stad af is, wat mede door directe en intensieve verbranding tot een minimum beperkt kan worden, zoodat aanwonenden hiervan geen hinder zullen ondervinden. INWONER. DE ONTWAPENINGSKWESTIE. Sir John Simon verklaarde in een rede gisterenavond te Stoke-on-Trent, dat de bewapeningen op zichzelf niet het eigen lijke euvel waren van de ontwapenings kwestie. De werkelijke verklaring was de angst die nog steeds bestond tusschen en kele staten die eigenlijk goede buren be hoorden te zijn. Wanneer in dit opzicht de toestand verbeterd kan worden, zouden de lasten der hooge bewapeningen automa tisch aanzienlijk verminderd worden. Men zou zich niet laten misleiden door geruch ten, scherpe critiek of ongerechte optimis me van het oogenblik. DE FRANSCHE OORLOGSRAAD BIJEEN. De opperste Franschc oorlogsraad is gisterenmorgen, onder voorzitterschap van den minister van oorlog, Daladier, bijeen gekomen, ter bespreking van een aantal belangrijke onderwerpen. Na afloop der zitting is over de besprekingen geen com muniqué gepubliceerd. Naar verluidt, moest de oorlogsraad zijn standpunt bepalen ten aanzien van de Fransch-Duitsche besprekingen over de ontwapening, terwijl de raad zich tevens zou hebben beziggehouden met de nieuwe regeling van den militairen dienst in Frankrijk. In welingelichte kringen meent men. dat twee voorstellen waren ingediend. Vol gens het eene voorstel, dat is ontworpen door een Kamerlid, zou van 1934 tot 1938, in welke jar.en de recruteering sterk ach teruitgaat vanwege de geboortedaling tij dens den oorlog, de diensttijd worden vast gesteld op twee jaar. Volgens de „Action Frangaise" was er nog een tweede voorstel ingediend, afkom stig van minister Daladier, om het aantal recruten voor 1934, dat normaal 230.009 moet bedragen, te verminderen tot 115.000, de rest zou dan pas midden 1935 worderi opgeroepen, waardoor de leemte, die in de recruteering zal ontstaan, althans vooreen deel zou worden aangevuld. Volgens ge noemd blad is de oorlogsraad tegen beide voorstellen gekant. De „Daily Telegraph" verneemt uit Pa rijs, dat als gevolg van de bijeenkomst van den oorlogsraad, het Fransche antwoord op Duitschlands jongste voorstellen, pas de volgende week kan worden verwacht. HET SCHANDAAL MET DE POLITIECOMMISSARISSEN IN BELGIË. De Brusselsche correspondent van „het Vad." meldt Het ophefmakende schandaal van de on eerlijke politiecommissarissen neemt met den dag meer uitbreiding. Maandag is, als reeds gemeld, de hoofdcommissaris van de stad Leuven na ondervraging door het par ket naar Brussel overgebracht en in dezelf de gevangenis opgesloten, waar zich reeds verscheidene andere commissarissen bevin den. De zwager van dezen hoofdcommissa ris is eveneens aangehouden. Na den mid dag is de vriendin van den gearresteerden hoofdcommissaris van Brussel, een 38- jarige hotelhoudster, uit de voorstad Ukkel, met dezen laatste geconfronteerd, en op haar beurt in hechtenis genomen. Later op den middag zou ook de hoofdcommissaris van politie van de stad Diest gearresteerd zijn geworden. Het onderzoek beperkt zich trouwens niet meer tot de Brusselsche agglomeratie, en de provincie Brabant, maar betreft ook andere steden als Luik, Mechelen, Aalst, Gent, enz. In het geheel zou dit onderzoek thans over de handelingen loopen van 50 personen, waarvan ruim twintig uit Brussel en omstreken. Het bevel tot arrestatie ten laste van de aangehouden politiecommissarissen steunt op art. 246 van het Wetboek van strafrecht. Volgens de bepalingen van dit artikel kan ieder ambtenaar, die geld of andere ge schenken aanvaardt, in verhand met de nor male uitoefening van zijn functie, gestraft worden met een gevangenisstraf van 8 da gen tot 6 maanden, en een geldboete van 26 tot 500 goudfrancs. Worden de ambte naren vervolgd wegens omkooperij, dan kunnen zij veroordeeld worden van 1 maand tot een jaar opsluiting, en tot een geldboete van 25 tot 1000 goudfrancs. Waar de opschudding, door het politie- schandaal in de hoofdstad teweeg gebracht, zoo groot is, dat op de trams, den openba ren weg en in de koffiehuizen bijna over niets anders gesproken wordt en hardop met de politie wordt gespot, heeft burge meester Max gisterenmiddag aan de pers medegedeeld, dat hij zelf het bestuur van den actieven dienst der politie van Brussel in handen heeft genomen. De daden die den hoofdcommissaris en sommigen zijner ondergeschikten ten laste zijn gelegd, werden door hen bedreven bij 't uitoefenen hunner gerechtelijke functie hiermede heeft de burgemeester, wettelijk gesproken, niets te maken. „Toch ben ik", zei burgemeester Max, „werkelijk verbijs terd door dit schandaal dat de onwaarheden en tekortkomingen heeft onthuld van man nen die uit den aard hunner functie zelf n voorbeeld van onkreukbaarheid en eerlijk heid moesten zijn". OORLOG IN HET VERRE OOSTEN ONVERMIJDEIT TK In een interview met TJnited Press ver klaarde de Chineesche oud-minister van buitenlandsche zaken, dat hij een grooten oorlog in het Verre Oosten onvermijdelijk achtte, om te komen tot een blijvenden vrede in dit werelddeel. Dr. Wang verklaarde ervan overtuigd te zijn, dat binnen een jaar of anderhalf jaar de problemen in het Verre Oosten hun oplossing op gewelddadige wijze zouden naderen. In Amerikaansche kringen hecht men aan zijn verklaring vrij groote waar de, modat het schijnt vast te staan, dat hij binnenkort opnieuw met de leiding van China's buitenlandsche politiek zal worden belast door een herbenoeming tot minister van buitenlandsche zaken. Dr. Wang acht het dan ook noodzakelijk, dat China zich op de komende gebeurtenissen voorbereid, zoowel militair als economisch. Hij ver klaarde ervan overtuigd te zijn, dat het lot van het Chineesche volk op den duur door dit volk zelf bepaald zal worden. HULP AAN HONGERLIJDENDEN IN RUSLAND. De onder vöorzitterschap van kardinaal aartsbisschop dr. Innitzer in het Weensche aartsbisschoppelijke paleis vergaderende internationale conferentie van allen, die deelnemen aan het brengen van hulp aan de in de sovjet-unie hongerlijdende men- schen, is Zondagavond geëindigd. Overeen gekomen werd, dat onderling contact zou worden gehouden. Verder werd een resolu tie aangenomen, waarin naar voren wordt gebracht, dat de conferentie tot de con clusie is gekomen, dat ondanks alle ont kenningen de hongercatastrophe onweer legbaar bestaat en dat de groote sterfte, die hier het gevolg van is geweest, als bij komend verschijnsel kannibalisme heeft VOORKOM DE NEKRUI Als de jonge hennen eenigen tijd aan den leg geweest zijn, wil de nekrui dikwijls optreden, die als hij doorzet, de dieren zoodanig van de wijs kan brengen, dat het met het eierleggen den eersten tijd gedaan is. Het optreden van de nekrui is een be wijs dat er met de dieren iets niet in orde is en dat hun lichaam de inspanning van den leg niet vol kan houden, waardoor de veeren dan onvoldoende gevoed worden en gaan uitvallen, hetwelk het eerst aan den nek begint. Bij tijdig ingrijpen, valt er echter nog veel onheil te voorkomen. Geef daartoe, zoodra er veeren beginnen te vallen, min der eiwithoudend meelvoer en meer graan. Het gemakkelijkst kan men daartoe den droogvoerbak een paar uur per dag slui ten en de graangift verhoogen. Ook is een' geregelde controle op het ge wicht van de diercin gewenscht. Voelen ze wat licht, neem dan het zekere voor het onzekere en geef ze wat meer graan. Dit is beter dan dat door het optreden van de nekrui de eierproductie gestoord wordt. Dr. W. v. E. veroorzaakt. Deze slachtoffers had men kunnen redden door een betere verdeelings- politiek. Een verder toenemen van den hongersnood staat voor de deur. Zonder verwijl moeten maatregelen genomen wor den om een verdere sterfte in massa te voorkomen. Aldus de conclusies van de conferentie. Ongelukken. Gisterenavond is een 50-jarige zeeman in de Karrensteeg te Rotterdam bij het oversteken van de straat tusschen een motorwagen en een bijwagen geraakt. Daar de bestuurder van de tram niets van het ongeluk had bemerkt, reed hij met normale snelheid door. De baanschuiver van den bijwagen ging den zeeman dan ook over het lichaam. Deerlijk verminkt is hq onder de tram, die opge vijzeld moest worden, weggehaald. Het slachtoffer bleek onmiddellijk te zijn over leden. Een 61-jarige man te Leeuwarden is bij het oversteken van den Groninger straatweg gevallen, juist op het oogenblik dat een auto uit Franeker naderde. De man werd overreden en is Zondagnacht in het stadsziekenhuis overleden. Zondagavond is een meisje tengevolge van de gladheid gevallen. Het meisje bezeerde zich ernstig. Het moest onmiddellijk naar het ziekenhuis te Oss worden overgebracht. Het transport geschiedde per auto van den expediteur H. uit Geffen. Op den gladden rijksstraatweg slipte deze auto echter bij het uitwijken voor een passeerenden personenauto en een botsing volgde. De auto van den expediteur H. werd 'zeer gehavend en moest worden weggesleept. De passagiers bleven onge deerd. Het gewonde meisje werd met den anderen auto, die minder beschadigd was, naar het ziekenhuis te Oss vervoerd. Op den Stationsweg te Velsen is de heer J. K. uit IJmuiden aangereden door een taxi uit Beveiwijk. De heer K. liep een beenbreuk op en werd naar een ziekenhuis vervoerd. Op de Prinses Mariannelaan te Voorburg is de heer Z. uit Rijswijk bij het oversteken van den weg met zijn rijwiel aangereden door een tram van de H.T.M. Met een her senschudding en ernstig verwond aan het hoofd is de man naar een ziekenhuis ver voerd. Een 25-jarige man is op den bree- den Hilledijk te Rotterdam toen hij van een rijdende vrachtauto sprong gevallen. Met een bekkenfractuur is hij in een ziekenhuis opgenomen. Een 45-jarige juffrouw is in de Vier Ambachtstraat te Rotterdam onder een auto geraakt. Met een hersen schudding en een hoofdwond is zij in een ziekenhuis opgenomen. Auto met vijf passa giers r d t het water in. Op den. hoek Nieuwe Gouwekattensingel tc Gouda is gisterenmiddag een bestelauto met vijf inzittenden, te water gereden. De auto zakte door het ijs en zonk. Met moeite zijn de inzittenden gered. De auto was van den boter- en kaashal^ delaar K. Snoey, uit Moordrecht. Deze was met een viertal leden van de familie Oos- terom, uit dezelfde plaats afkomstig, op ziekenbezoek te Waddinxveen geweest. Be halve de 21-jarige K. Snoey zat de 52- jarige W. Oosterom in de cabine. Achter in den wagen zaten de 77-jarige wed. J. Oos- terom-de Jong en twee andere vrouwen. De wagen was gesloten de chauffeur droeg den sleutel van het achterportier waaraan geen kruk zat, in den zak. Het ongeluk geschiedde als volgt Snoey kwam in snelle vaart om den hoek van de Nieuwe Gouw rijden. Op dit drukke verkeerspunt zag hij een auto en een paard en wagen voor zich. Hij remde krachtig, maar de auto gleed door en kwam op hot ijs terecht. De auto zakte eerst met den kop en vervolgens geheel door het ijs. De chauf feur trok W. Oosterom uit de cabine. Ter wijl de auto zonk, wist Snoey het achter portier te openen en de drie vrouwen uit do i'eeds vol water geloopen auto te halen. Dit alles speelde zich in enkele oogenblikken af. Toegeschoten hulp trok de vijf drenke lingen op het droge. De auto was onder- tusschen weggezonken. Bij omwonenden werden de reizigers ondergebracht. Hoewel den chauffeur een woord van lof toekomt voor de kranige wftze waarop h\j de drie vrouwen uit den gesloten wagen heeft weten te redden, "alt het niet te ont-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2