»°»PUROL SPORT GEMENGD NIEUWS BUITENLAND BURGERLIJKE STAND te dijk eenhoeveelheid grond van pl.m. 4500 M3., terwijl door ons over een hoeveel heid van pl.m. 7000 M3., kan worden be schikt. De grond, die voor dit werk niet benoo- digd is, zouden wij wenschen te doen stor ten op een terrein gelegen aan de tram- Walcheren, nabij den West-Souburgschen weg, teneinde dezen te zijner tijd voor de uitvoering van andere werken te kunnen gebruiken. De commissie van de gemeentewerken, welke deze aangelegenheid heeft behandeld, adviseert tot uitvoering van dit werk. Op grond van het bovenstaande hebben wjj de eer U voor te stellen ons machtiging tot uitvoering van dit werk te verleenen. Zeeuwsch-Brabantsche Turnkring van het K.N.G.V. Onder voorzitterschap van den heer F. M. J. Schuurbiers te Bergen op Zoom hield de Zeeuwsch-Brabantsche Turn kring Zaterdag aldaar zijn algemeene ver gadering. Vertegenwoorigd waren 10 ver eenigingen. De voorzitter wees er In zijn openings woord op, dat deels door de nieuwe werk wijze van de technische bestuursleden en deels door de minder gunstige tijdsomstan- dighedi u, de werkwijze dit jaar niet geheel heeft voldaan. Spreker hoopte op een gun stig jaar 1934. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer J. J. Th. Bakker te Bergen op Zoom ontleenen wij, dat zoowel in bestuurs- ials vereenigingszaken passieve en actieve krachten gewerkt werden. De secretaris herinnert aan de voor den Zeeuwsch-Bra- bantschen Turnkring gunstige resultaten Van den dualmeet met den Noord-Bra- "bantsch -Gelderschen Kring. Het totaal aan tal dames- en heerenleden, inclusief junio res en seniores, bedroeg op 1 October jl. 615. Het aantal adspiranten is niet met ze kerheid bekend, doch is wel op ongeveer 800 te stellen. De kring kan dus bij het kringoptreden ruim 1400 turnsters en tur ners in het veld brengen. Het aantal ver- eenigingen bleef 17. Aan het slot van zijn Verslag uit de secretaris den wensch, dat het secretariaat eens door een ander zal worden overgenomen, nu hij het 16 jaar heeft waargenomen en hij ook andere bondswerkzaamheden te verrichten heeft. Daar dit besluit vast staat, zeide de Voorzitter den heer Bakker dank voor wat hij eerst voor het gewest en later voor den kring heeft gedaan. Het verslag van den penningmeester Vangt aan met het uitspreken van zijn bljjdschap over het vele werk, dat door het meer actieve turnleven hem bezorgd is. De rekening sluit met een nadeelig saldo van if 120 en een eindcijfer van 760. Op advies van de kascommissie keurde öe vergadering de rekening goed, wat ook met het verslag van den secretaris was ge beurd. De technische bestuursleden brengen in hun verslag den wensch naar voren, de Vaardigheidsproeven op een anderen tijd af te nemen, dan tot nu toe, waarmede de Vergadering zich vereenigde. Bij de behandeling der begrooting veree nigde de vergadering zich met 26 tegen 4 stemmen met het bestuursvoorstel, dat de Vereenigingen 10 cent per adspirant zullen betalen. Een voorstel om alleen om financi- eelde de returnmatch te Eindhoven niet te doen doorgaan, ingediend door den heer Krijger, verwierp de vergadering met 25 tegen 3 stemmen. De vergadering koos tot voorzitter den heer J. J. Th. Bakker. De voorzitter zeide aan niemand liever Sen voorzittershamer te willen overgeven, omdat hij weet dat de gekozene tot deze functie ten volle in staat is. De heer Bakker zeide den voorzitter har telijk dank voor alles wat hij voor den kring heeft gedaan als zoodanig en voor- idien als technisch lid van het gewest. De vergadering herkoos tot technische bestuursleden de heeren Melkman en Ver- kooyen en koos tot secretaris den heer R. yan Roo te Middelburg. De vacature daardoor in het bestuur ont staan, zal voorloopig niet worden vervuld. De vergadering vereenigde zich zonder hoofdelijke stemming met de voorgestelde reglementswijzigingen, noodig om het re glement in overeenstemming te brengen met de Bondswet. De turnkringuitvoering zal op initiatief van de V.T.V. met Pinksteren te Vlissingen plaats hebben. De volgende algemeene ver gadering weder te Bergen op Zoom. De heer Bal lichtte een voorstel van Achilles te Middelburg toe betref, ^de de vertegenwoordiging op de bondsvergade ring. Verschillende vereenigingen zeiden haar adhaesie toe, als dit voorstel, zooals de secretaris adviseerde, op de bondsverga dering aan de orde wordt gesteld. De heer Kreugel vroeg een dualmeet tus- schen een groep van Prins Hendrik te Bre da en een vertegenwoordiging van de an dere turners uit den kring te mogen orga- niseeren, hetgeen onder hart dijken dank voor het kranige initiatief geaccepteerd werd. De heer Mazure uit Middelburg wees er op, dat bezoekers, die genoodigd worden uitvoeringen van zustervereenigingen, geen onderlinge, voor anderen hoorbare critiek moeten leveren. Met een enkel woord nam de scheidende voorzitter afscheid en zeide verheugd te zijn door het pas opgerichte veteranen- corps in contact te kunnen blijven met het turnleven in het K.N.G.V/. De Friesche elfstedentocht. De Friesche elfstedennocht is Zaterdag een groot succes geworden. Het weer heeft de rijders begunstigd en de organisatie was puik in orde. Hartelijk heeft de bevolking van Leeu warden de kranige winnaars die gelijk aan het eindpunt waren begroet. En langzamer hand kwamen de overige rijders binnen. Een groote volksmenigte had zich bjj de finish verzameld en een luid hoera ging op voor het kranige tweetal De Vries en Cas- telein, dat den tocht in den tijd van 9 uur en 2 minuten heeft gereden en daarmee het record van C. de Koning in 1912 (9 uur 58 min.) met een belangrijk tijdsverschil heeft geslagen. Als derde kwam IJ. Smit aan (2.39 uur), vierde werd Jongert (2.41 uur), vijfde Dijkstra (ook 2.41 uur). Als eerste van den tocht voor amateurs arriveerde te Leeuwarden bg de finish A. Boersma van Twijzel (3.10 uur) als tweede P. Oosterhof van Oldeboorn (3.14 uur). RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een motorrijtuig bij veranderen van richting niet van het voornemen daarvan doen blijken J. M. A. H. S., te Oostburg 1 b. s. 1 d. h.idem bij het plotseling stilhouden of vaartverminderen H. S. te Middelburg, vrijspraak rechts niet laten voorgaan E. de J., te Nieuw- en St. Joos- land 10 b. s. 10 d.h. met fiets in bocht niet rechterzijde van den weg houden M. P. G., te Middelburg 5 b. s. 5 d. h. met motorrijtuig in verboden richting rijden A. W. te Amsterdam 3 b. s. 3 d. h. met motorrijtuig rijden zonder lichtA. H. te Amsterdam 5 b. s. 5 d. h. H. V. te West- kapelle 2 b. s. 2 d.h. idem met fiets Aa. K. te Biggekerke en P. R. te Middelburg, ieder 2 b. s. 2 d. h.Aa. G., huisvr. L. B. de H., te Almelo 10 b. s. 10 d. h. J. P. S. te Hattingen (D.) 5 b. s. 5 d. h. idem met voertuig op een verharden weg A. H. te Koudekerke 3 b. s. 3 d. h. met motor rijtuig rijden zonder verlicht nummer en letter H. V., te Westkapelle f 3 b. s. 3 d. h. L. A. R. te Westkapelle 2 b. s. 2 d. h.gevaarlijk rijden J. B. D., te Bergen op Zoom, vrijspraak A. W. te Middelburg, H. v. L. te Nieuw- en St. Joosland, J. C. te Vlissingen, ieder 10 b. s. 10 d.h. J. F. F. H. te Middelburg 10 b. s. 2 weken tucht school geen rijbewijs vertoonen P. de P. te Middelburg 1 b. s. 1 d. h. strooperg J. S., F. A., beiden te Koudekerke, ieder 10 b. s. 10 d. h. A. T. te Domburg 15 b. s. 15 d. h. op den openbaren weg trek dier laten staan zonder noodige voorzorgs maatregelen A. de P. te Vlissingen 1 b. s. 1 d. h. zonder verlof van het bevoegd gezag openbaren landweg versperren P. O. te Goes 5 b. s. 5 d. h. loopen over ver boden toegang P. D. te Nieuw- en St. Joosland, F. D. te Etten en Leur, J. v. d. B. te Etten en Leur, ieder 15 b. s. 15 d. h. L. I. L. te Koudekerke, geen straf in verband met de omstandigheden waaronder het feit is gepleegd J. R. te Middelburg, idem overtreding warenwetJ. P. te Zou- telande 10 b. s. 10 d. h. M. K. te Oost en West-Souburg 5 b. s. 5 d. h.overtre ding arbeidswetP. W. te Vlissingen 0.50 b. s. 1 d. h. overtreding winkelsluitings wet J. M. v. d. B. te Middelburg 0.50 b. s. 1 d. h.als schipper niet in acht nemen de wettelijke voorschriften tot voorkoming van aanvaring of aandrijving J. M. Jzn. en J. M., beide te Vlissingen, ieder 3 b. s. 3 d. h. C. M. Hzn. te Arnemuiden, vrij spraak met grootere snelheid dan die van voetganger over bruggen rijden J. P. K., J. C. B., Ch. J. K., F. H. K. W., L. K., G. L. F. S. en L. L., allen te Vlissingen, ieder 1 b. s. 1 d. h. te Middelburg venten zon der vergunning J. H. B., zonder bekende woon- of verblijfplaats 3 b. s. 3 d. h.te Middelburg wateren buiten de bakken J. C. M. te Nieuw- en St. Joosland 3 b. s. 3 d.h. te Vlissingen venten zonder vergun ning L. W. B. te Tilburg 3 b. s. 3 d. h. te Vlissingen zonder vergunning van den burgemeester op den openbaren weg als zanger beroep uitoefenen H. J. O. te Eind hoven 3 b. s. 3 d. h. te Oostkapelle over treden maximum snelheid W. V. te Mid delburg 5 b. s. 5 d.h. te Arnemuiden overtreden sluitingsverordening A. K. te Arnemuiden 5 b. s. 5 d. h. te Arnemui den na sluitingsuur in een tapperij bevin den C. K., J. D. en J. G., allen te Arne muiden en I. H. te Nieuw- en St. Joosland, ieder 2 b. te vervangen voor J. G. door 2 weken tuchtschool en de overige door 2 d.h. Een roofoverval te Overschie. Zaterdagavond kwart voor elf heeït te Overschie een roofoverval plaats gehad, waarbij het slachtoffer ern stig is gewond. De 58-jarige Le Large die te Rotterdam een lotergkantoor houdt, keerde in den avond naar gewoonte per fiets terug naar zijn woning aan de Schans te Overschie. Toen hij op 't donkere weggetje tegenover den Rotterdamsche tol langs de Schie reed, sprongen uit het duister twee mannen te voorschijn. Een hunner sloeg Le Large met een grooten knuppel eenige keeren op het hoofd, terwijl de andere hem vasthield. Le Large had een tasch met geld bij zich, het geen de aanvallers moeten hebben geweten. Door het hulpgeroep van den aangevallene werd de 22-jarige A. v. d. Ende te Schie dam op het gevecht opmerkzaam gemaakt. Bij zijn nadering vluchtten de roovers. Le Large kon den heer Van der Ende, die per fiets was, nog mededeelen, dat zijn belagers op één fiets waren weggereden. Daarna raakte de heer Le Large buiten bewustzijn. Van der Ende stelde een vervolging in en bij de hulpbrug van den nieuwen rijksweg zag hg de daders zeventig meter vóór zich uit rijden. Hij haalde hen in en reed dwars tegen hun rijwiel, waardoor beide mannen vielen. Zij stonden echter terstond weer op om er opnieuw van door te gaan. Dit herhaalde zich eenige keeren, totdat Van der Ende assistentie kreeg van eenige personen die bezig waren bij een auto, waarmede eenige uren tevoren een ongeval had plaats gehad. Deze slaagden er in de vluchtelingen te vatten en aan de inmiddels gealarmeerde politie van Overschie over te leveren. De daders werden naar het politie bureau overgebracht. Zij bleken te zijn de 19-jarige meubelma ker J. B. en de 20-jarige los werkman B. P., beiden uit Rotterdam. De eerste heeft reeds volledig bekend. Veertien dagen geleden hadden zij het slachtoffer ook reeds opgewacht, doch toen waren de omstandigheden minder gunstig. Le Large werd verbonden en daarna naar huis vervoerd. De behandelende geneesheer stond niet toe, dat Le Large in verband met zijn ernstige verwondingen gehoord werd. Omtrent den roofoverval vernemen wij nader, dat Zondagmorgen de officier van justitie bij de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam zich naar den burgemeester en den inspecteur van politie te Overschie heeft begeven om den overval te recon- strueeren. Ter plaatse werd nog een boks beugel met punten gevonden, welke door één der daders was weggeworpen. Het bleek, dat de dikke knuppel speciaal voor dezen overval was bijgewerkt. Daar het slachtoffer, toen de daders hem sloegen, de handen boven het hoofd hield, zijn beide armen ernstig gewond. De onge lukkige wordt thuis verpleegd, doch kan nog steeds niet worden gehoord, daar zijn toe stand ernstig is. De verdachten hebben beiden bekend en nemen een zeer onverschillige houding aan. Een goederentrein ont- s p o o r d. Zondagmiddag zgn onder Zwijndrecht io wagens van een goederen trein ontspoord, waarvan er zes zwaar be schadigd werden. Het treinverkeer met het Zuiden kreeg hierdoor groote vertraging, daar een der hoofdsporen versperd en be schadigd was. Het opruimingswerk vorder de zeer veel tijd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Hoewel het onderzoek naar de oorzaak van deze ontsporing nog geen positieve resultaten heeft opgeleverd, kon toch wel reeds worden vastgesteld, dat een verkeerden wisselstand niet de oorzaak van het déraillement kan zijn geweest. Een loopjongen beroofd. Vrijdagavond is een 16-jarige loopjongen te Apeldoorn op de Jachtlaan aldaar in een onbewoond huis gelokt, mishandeld en be roofd van ongeveer 90, dat hij als wissel geld bij zich had, waarna hg in een kleer kast werd opgesloten. De nog onbekende dader, van wien slechts een vaag signale ment kan worden opgegeven, heeft zich daarna verwijderd met het rijwiel van den loopjongen, welk rijwiel bereids is terug gevonden. Het signalement van den dader luidtniet oud, lang ongeveer 1.75 M., ge kleed in een lange jas met vermoedelijk donkere alpinomuts. Daar hij onhoorbaar liep, droeg hg vermoedelijk schoenen met gummi onderwerk. Een geheime distilleer de r g ontdekt. Gisterennacht tus- schen twaalf en twee uur werd door een viertal rijksambtenaren een inval gedaan in de groentehal te Krommenie, welke hte eigendom is van den heer Aafjes. De deu ren werden geopend en op den zolder werd een complete installatie gevonden. Ook eenige bussen met reeds gemaakte spiri tualiën werden in beslag genomen. De heer Aafjes is in Amsterdam gearres teerd. De politie meent hiermede een der vele zich nog in de Zaanstreek bevindende geheim^ branderijen te hebben gevonden en tevens een spoor van enkele andere te heb ben ontdekt. In verband hiermede is de Zaandammer K. in den loop van den nacht te Amster dam gearresteerd. Twee hoenderparken verbrand. Te Heithugsen zijn twee hoenderparken van den heer M. Sillekens afgebrand. De zich in de hokken bevinden de 500 piepkuikens verbrandden. De oor zaak van den brand is te wijten aan de ont ploffing van een petroleumlamp. Het ver brande was niet verzekerd. Het schandaal in de Brusselsche politiewereld. In verband met de geruchtmakende zaak in de Brusselsche politiewereld, kunnen we nog het vo gende melden Verschillende voorname personen z$n nog in verband met de affaire-Pauwels onder vraagd, onder wie de Brusselsche hoofd commissaris Angerhausen. Naar we vernemen heeft Angerhausen de nacht in de gevangenis doorgebracht. Hg bekende, toen hg Zondagmorgen voor de eerste voorzitter van 't beroepsgerechtshof Simons en de procureur des konings onder vraagd werd, dat h\j 10 commissieloon van Pauwels ontvangen had, waarvoor hg de gemaakte processen-verbaal had vernie tigd. Het aandeel voor de commissaris werd door eer derde persoon opgestreken. Tevens verklaarde hU, dat de meeste olie, die Pau wels had, door hem aan Pauwels verkocht was. Hijzelf had de olie verkregen door ge bruik te maken van z'n volmachten als commissaris. Het geval-Angerhausen heeft in Brussel groote verslagenheid gewekt. De hoofd commissaris was een zeer gezien persoon en zijn groote bekwaamheid werd door ieder erkend. Burgemeester Max heeft Za terdagmorgen een bezoek gebracht aan het gerechtshof en de gevangenis van Vorst, wr~r de commissaris in arrest zit. Thans gaat. men stilaan inzien, hoe Pau wels z'n zaakje wist te beredderen. Zoo was er een groote Brusselsche firma, die, wan neer e. van haar chauffeurs 'n proces verbaal opliep, de goedkoopste weg nam enolie bestelde bg Pauwels. Het pro- ces-verbaal verdween dan spoorloos door medewerking van Angerhausen en diens handlangers. Pauwels streek dan zgn olie winst en Angerhausen zijn commissieloon op. De zaaltjes liepen gesmeerd. Pauwels leefde goed en royaal en op de paarden- koersen stond de „stal-Pauwels' 'in aanzien. De medewerkers van Pauwels waren de vader en beide zoons Vandenberghe, olie handelaars, die tegen een klein commissie loon de kwitanties voor de geleverde olie onderteekenden. Verschillende Brusselsche agenten en commissarissen, o.a. Haesbroeck en Delen, waren door Pauwels omgekcent. Het i~ eigenlijk een kleine garagehouder, die alles heeft uitgebracht. Hij klaagde een handlanger van Pauwels aan, toen hij zich verongelgkt voelde. Een onderzoek werd ingesteld en zóó werd dit uitgebreide com plot ontdekt. Een moord opgehelderd? Uit Aken wordt gemeld, dat de politie aldaar een te Rotterdam gepleegden moord heeft opgehelderd. Op 4 December, aldus dit bericht, werd de 20-jarige Duitscher J. R., die een tijd lang in ons land heeft ver toefd, door de Belgische politie, dat R. te Rotterdam een makelaar in huizen ver moord en beroofd had. R. werd aan een streng verhoor onderworpen en nadat hij uren lang zijn schuld ontkend had, gaf hg tenslotte toe den 37-jarigen makelaar to huizen, J. A. D., uit Rotterdam, vermoord en beroofd te hebben. Volgens de verklaring van R., zou D. hem onzedelijke voorstellen hebben gedaan, waarna hg hem (D.) een paar slagen in het gezicht had toegediend. Het bericht luidt voorts, dat er ernstige verdenking bestaat, dat R. den heer D., na hem vermoord te hebben, in een sloot heeft geworpen, waar zijn lijk den volgenden ochtend werd ge vonden. Na het plegen van den moord, is R. naar België gevlucht, waar hij zich korten tijd heeft opgehouden. Daar hij zonder middelen en de noodige papieren rondzwierf, is hij naar Duitschland uitgewezen. Een dubbele moord in Frankrgk. De politie te Pargs is thans op het spoor gekomen van den dader van den moord op het echtpaar Baillet te Maison-Ponthieu. Reeds sedert langen tgd werd in het dorp gemompeld, dat de schoonzoon van de slachtoffers, de 44-ja- rige Julien Roussel, de dader zou zgn. Ten slotte ging de kapitein van de rijkwacht over tot een verhoor van dezen schoonzoon, die hij ziek te bed trof. Den Volgenden morgen wilde men opnieuw een verhoor af nemen aan Roussel,, doch men vond hem niet meer thuis. In de sneeuw vond men echter zijn spoor, dat naar een bcsch leidee. Hier kwam men tot de ontdekking, dat de man zich aan een boom had opgehangen. Met man en muis ver gaan. De storm, welke in de afgeloo- p en week boven het Kanaal heeft gewoed, heeft nog meer menschenlevens geëischt. De lijken van vier zeelieden zgn aangespoeld langs de kust van Norfolk. De slachtoffers behoorden tot de bemanning van de „Bloom- feet", het Engelsche vrachtschip, dat Woensdag met een lading van 1000 ton ko len van Goole naar Ipswich was vertrok ken en waarvan men sindsdien niets had weergezien. Aan boord bevonden zich 11 man, die waarschijnlijk allen zijn verdron ken. Gesprongen handen-Ruwe huid Bij Apothekers en Drogisten dé feiten en verder door onze officieele ver klaringen, die stenografisch opgenomen worden en door onze pers gepubliceerd. Zij zijn in strijd met de particuliere inter views der zelfde buitenlandsche persverte genwoordigers, die zich te Berlijn bevinden. Dat is een geheimzinnig raadsel. Ik hecht er waarde aan, dat luid uit te spreken en ik verzoek u, het zich te herinneren. Het raad sel is ook betreurenswaardig. Ik heb van dé taak en de missie der buitenlandsche jour nalisten, die zich in alle landen der wereld vrij moeten bewegen, een te hooge opvat ting om te gelooven, dat him taak alleen zou bestaan in het opzoeken en verzamelen van datgene, wat verzonnen wordt door de menschen, die ons land hebben verlaten. Men onderricht zgn eigen volk slecht, wan neer men slechts dat weergeeft, wat on nauwkeurig en onjuist is. Wanneer uw land bijv. een slechte voorstelling krijgt van Duitschland, wat voor goeds kan daaruit voor Frankrijk ontstaan? In het verdere verloop van het interview verzocht Goebbels den Franschen journalist bij zijn terugkeer te Pargs, met nadruk te verklaren, dat Duitschland niet intrigeert om een revanche-oorlog voor te bereiden, dat Duitschland den vrede wil, die allen gelgke rechten geeft en gelijke plichten oplegt. De goede betrekkingen tusschen de volkeren zijn een te kostbaar goed, dan dat personen, die niet altijd een zuivere opvat ting van hun verantwoordelijkheid hebben, dit kostbare goed in gevaar brengen door sensationeele artikelen en dergelijke. Louis Thomas sluit zijn bericht met de volgende woorden „Ik heb minister Goeb bels aangezien en ik heb op zijn gericht vol ledige oprechtheid gelezen". DE DUITSCHE WARENHUIZEN MOGEN NIET GEHINDERD WORDEN. De rijksminister van economische zaken heeft in een rondschrijven aan de regeerin gen der landen en de besturen der belang hebbende organisaties verzocht maatrege len te vrillen nemen ter verzekering van de ongestoorde afwikkeling der zaken met de Kerstdagen. In het schrijven staat o.in., dat de ongestoorde afwikkeling der zaken met de Kerstdagen veelal plaatselijk door de maatregelen ten gunste van afzonderlij ke groepen in den kleinhandel in gevaar wordt gebracht. Deze acties beoogen de andere groepen in het bijzonder de groote ondernemingen in den kleinhandel, de wa ren- en koophuizen, de eenheidsprijsmaga zijnen n de filialen van groote winkelonder nemingen uit te sluiten van den verkoop van Kerstartikelen en Kerstboomversiering en -iun te verbieden op passende wijze te étaleeren. Tegelijkertgd zien deze onderne mingen zich belemmerd in de gebruikma king van reclamemiddelen en bovendien door het feit, dat de bevolking door de ver spreiding van strooibiljetten e.d. er van wordt weerhouden in deze zaken te koopen. De minister verzoekt dringend deze acties met kracht tegen te gaan, te meer daar belemmerende maatregelen reeds moe ten worden afgekeurd uit hoofde van het feit, dat zij de kooplust in het algemeen verminderen. Publiekrechtelijke organen, zooals ge meentebesturen, verzoekt hij derhalve met klem er op aan te dringen, dat maatrege len, welke niet met de economische politiek der rgksregeering in overeenstemming zijn, achterwege blijven. DUITSCHLAND WENSCHT EEN VREDELIEVENDE POLITIEK. Het Parijsche blad „Midi" publiceert een interview, dat haar vertegenwoordiger Louis Thomas heeft gehad met den Duit- schen minister Goebbels. U wenscht een verklaring, aldus Goeb bels, over de algemeene politiek, nu het Duitsche volk ons een iets meer dan over weldigende meerderheid heeft gebracht Het zij zoo. Wg denken er niet aan, oude vriendschappen door nieuwe te vervangen. Wij denken er evenmin aan, de vriend schappelijke verhoudingen te verstoren, die bestaan tusschen de landen, met welke w\j betere betrekkingen wenschen. In het be lang van ons volk zelf wenschen w\j, dat tusschen de volkeren, een harmonie heerscht, die ons volk, dat wil werken en dat als ieder ander volk daarvoor een duur- zamen vrede noodig heeft, de voortzetting van het saneeringswerk mogelgk maakt. Goebbels verzocht den Franschen journa list hem opheldering te geven over de eigenaardige hardnekkigheid van een deel der niet-Duitsche pers, c(at over de gebeur tenissen in Duitschland noch objectief noch uitvoerig wil berichten. Hoe is het mogelgk, dat men objectief over andere landen spreekt en minder rechtvaardig, wanneer het Duitschland betreft Zgn de betreffen de journalisten, die Duitschland hebben be zocht, dan zoo blind, kortzichtig of kleuren blind Op een tegenwerping van den Journalist, dat de critiek van den minister misschien overdreven was, antwoordde Goebbels „Helaas niet". De uitknipsels, die ik des morgens ter bestudeering vind, bevatten dag aan dag berichten uit Duitschland, die in de eerste plaats W"/iegd word<an door KOUDEKERKE van 115 December 1933. ONDERTROUWD. W. Maas, 25 j. en E. de Korte 22 j. GETROUWD. C. Goverse, 28 j. en M. Janse, 27 j. BIERVLIET over de maand November. GETROUWD. P. J. van de Broecke, 22 j. en S. M. Cor- nelis, 20 j. BEVALLEN. E. M. Ongenae, geb. van Landschoot, d. S. E. Catsman, geb. Koster, z. V. de Ruijsscher, geb. Krocké, d. M. J. Ver- planke, geb. Ggs, d. OVERLEDEN. A. J. de Meijer, 76 j., man van J. van Blanken bergh. IJZENDIJKE over de maand November. GETROUWD. A. Beernaert, 27 j en A. Verstraeten, 19 j. J. Giljam, 22 j. en J. J. Meulendgk, 23 j. C. A. van de Velde, 25 j. en L. de Waele, 22 j. BEVALLEN. M. L. Hamelink-de Waele, d. A. J. de Smet, geb. MInnaert, d. M. S. T. van Poucke, geb. Maron, z. OVERLEDEN. W. de Blaeg, 76 j., man van S. Leenhouts. J. B. Wijifels, 82 j., man van M. Tem merman.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6