f Aspirin NOOTJES In de week van 11 tot en met 16 Decem ber zyn in ons land uitgesproken 74 faillis sementen. «O Te Santpoort is op ruim 101-jarigen leef tijd overleden mevr. wed. E. Peters—van Wendt. Er worden in Friesland thans veel bun- sings gevangen met behulp van gedresseer de honden. De vellen worden per stuk met ongeveer 1.50 betaald. Tal van werklooze arbeiders houden zich met de vangst van deze pelsdieren bezig. Gisteren hebben boven Zuid-Frankrijk hevige sneeuwstormen gewoed. Militaire troepen zijn ter hulp geroepen om de we gen vrij te maken en een aantal bruggen te bevinden van den sneeuwlast die er op drukt, Q 0 De uitspraak in het proces inzake den brand in den Duitschen Rijksdag is bepaald op Zaterdag 23 December, des morgens 9 uur. De werkloosheid in Zwitserland neemt ook tengevolge van den vroeg ingevallen winter weer toe. Eind November waren er 71.721 werkloozen ingeschreven tegenover 56.399 eind October 1933 en 68.286 eind November 1932. Behalve in de bouwbedrij ven is de werkloosheid ook sterk toegeno men in de metaal-, machine- en electro- techniek-industrie. Het Grieksche eiland Mytellne is door een hagelstorm geteisterd. Vijf en dertig huizen werden onbewoonbaar. De bewoners moesten in de open lucht overnachten 40 schapen werden door buitengewoon groote hagelkorrels gedood. De olijven-culturen leden groote schade. 0 9 In Marokko heeft het 47 dagen achter elkaar geregend, waardoor groote over stroomingen hebben plaats gehad. Volgens de officieele weerberichten was c* temperatuur te Reykjavik (IJsland) gisterenmorgen 41 graden Fahrenheit en te Algiers slechts 39 graden. Van de Casteele, 4e pr. (na loting) Van der Griek Jr. De politie heeft aan verschillende perso nen die op het ijs zijn gevallen, hulp ver leend. Een 18-jarige jongen werd vrij ern stig in het gelaat bij het oog verwond en moest naar dr. Wolters worden gebracht, die hem de eerste hulp verleende. Overigens waren de kwetsuren van zoo- danigen aard dat hiervoor geen genees kundige bijstand noodig was. Het Oostersche gevaar* Concertgebouw. Bovengenoemd spel van rassenhaat m drie bedrijven door D. H. Scheffer, dat de afdeeling tooneel van de gemengde zang- vereeniging „De Volksstem" Zaterdag avond heeft opgevoerd, was, naar onze meening boven de krachten der spelers, hoewel de dilettanten, die het voor het voetlicht brachten, zich heel aardig door de moeilijkheden heengeslagen hebben. En daarmee zien we niet direct op de enkele moeilijke, vreemde woorden, over welKe zwarigheid ze over 't algemeen goed zijn heengestapt, hoewel een ingenieur moet zorgen de uitspraak van het Fransch cor rect te doen zijn, doch wel over het alge meen optreden en de uitbeelding der ver schillende personen. Het is moeilijk nadere aanduidingen te geven, maar om een enkel voorbeeld te noemen, zouden we de persoon van de „moderne" schrijfster, welke overi gens, zooals trouwens de andere figuren in dit „spel van rassenhaat", haar rol goed speelde, anders hebben willen zien uitge beeld. Een enkele uitzondering moeten we daarvoor maken, nl. die van „Ardjoena", Dat was een prachtfiguur in zijn goed ge grimeerd Oostersch costuum. Minder bevic! ons echter de figuur van André Lemaire, die in optreden, zoowel als in verpersoon lijking van zijn rol, niet ten volle voldeed. Natuurlijker was de graaf Alfred de Ro- chemotte, die zich blijkbaar goed in zijn ro! had ingeleefd. Maar afgezien van deze din gen, hebben we ons niet beklaagd opge gaan te zijn naar de uitvoering van deze vereeniging, waar we vrijwel eiken keer vooruitgang bespeuren. Eiken keer zien we bij de spelers een vrijer bewegen op de planken, waar ze toch noch in hun eigen omgeving zijn noch in hun eigen kring. $Ja deze opmerkingen, die waar het toch altijd dilettanten zijn, die optreden niet in de pen gegeven worden om af te breken, maar om opbouwende critiek te le veren, willen we het goede naar vore brengen. En dan dient er in de eerste plaats gewezen te worden op het vlotte spel, waaruit we opmaakten, dat de rollen er goed inzaten. En dan wijzen we in de eerste plaats op de twee eigenlijke tegen standers, nl. de ingenieur Lemaire er. Ardjoena, de Oosterling, die er op uit is. oih het Morgen- en het Avondland te ve-- zoenen met elkaar. Fel sarcastisch is de opmerking van den laatste, dat het avond land bij geschil steeds dadelijk naar de wa pens grijpt om dit te beslechten. Mooi ?s ook de houding van Mury, de schrijfster van „Désillusies", in haar tegenspel, zoo wel met Ardjoena als met haar vader, die haar houding tegenover den eerste niet kan begrijpen en, als hij zijn vaderlijk*, macht ziet tekort schieten, heel zijn poli- tionneele kracht inzet en toch het onderspit moest delven. Aardig is ook de houding yaa de vrouw van den politieman, die, on danks het feit, dat ze geen gebruik kan maken van haar moederlijke macht, toch haar moederliefde doet uitschijnen. Moder ner nog van opvatting, tenminste moder ner in de consequentie van haar gevoelen* dan Mury, toonde zich Erna in haar huwe lijk met een proeftijd van een jaar met Greve, den man, die, ondanks zijn klaar- blykelijken tegenzin tegen het „Mozgen- land", wel wil profiteeren van de verdien sten, die daar vandaan komen. Ook de an dere bezetters en bezetsters der rollen hebben meegewerkt om de vrij talrijke be zoekers te doen genieten van de vertooning van bovengenoemd spel. Tenslotte dienen we een woord van waar deering te geven aan den man, die, onge zien door de toeschouwers, door zyn regie (tooneelschikking, aankleeding') zooveel heeft bijgedragen tot het slagen van den avond. Een afscheid. Zaterdagmorgen heeft de heer H. van de Velde, olieman bij de stoomvaart-maat schappij „Zeeland", den dienst met pensioen verlaten. Op 5 April 1900 was hij als sto ker by de maatschappy in dienst getreden en heeft 17 December als olieman zijn be trekking bij „de Zeeland" neergelegd. In de eez'ste klasse salon van de mailboot „Mecklenburg" heeft de heer Van de Velde afscheid genomen van officieren en verder equipage van genoemd schip. Hij werd toe gesproken door den commandant en den hoofdmachinist, waarbij gewezen werd op den voorbeeldigen diensttijd van den heer Van de Velde, vooral in de moeilijke tijden op de raderbooten en gedurende de oorlogs jaren. Namens officieren en bemanning werd als aandenken aangeboden een ligstoel met rookstandaard en toebehooren. De heer Van de Velde zegde hartelijk dank voor de aanbieding van dit aandenken. Vergadering Centrale anti-revolutionaire kiesvereeniging. Zaterdagmiddag kwam de anti-rev. cen trale kiesvereeniging „Nederland en Oran je" in ledenvergadering te Vlissingen bij een. De heer C. Polderman bracht rapport uit van de laatst gehouden vergadering van het provinciaal comité. Besproken werd de beschrijvingsbrief voor de a.s. Deputaten- vergadering. De heeren G. van de Putte, P. G. Laer- noes en C. Polderman werden herkozen als afgevaardigden naar het provinciaal comi té. De vergadering koos ds. M. Vreugden- hil tot afgevaardigde naar de a.s. Deputa- tenvergadering. Tentoonstelling „de Posthoorn". De door de postduiven-vereeniging „de Posthoorn" gehouden club-tentoonstelling in haar lokaal, op Zaterdag en Zondag, is een groot succes geweest. Er was veel ani mositeit van de zijde der inzenders en wa ren prachtexemplaten ingezonden. Het was voor den keurmeester, den heer Marqinie, uit Sas van Gent, dan ook geen gemakke lijke taak bij zijn beoordeeling voor de prij zen. De hoofdprijzen werden behaald voor de mooiste doffer van de tentoonstelling, door den heer N. van Hoorn mooiste duivin, te vens beste duif der expositie, door den heer J. van der Weele. De tentoonstelling viel een druk bezoek ten deel, zoodat de vereeniging hiermede een groot succes heeft behaald. Ernstige dierenmishandeling. Zaterdagavond bij een oploopje in de Hendrikstraat deelde men aan de politie mede, dat een marine-schepeling zijn hond zoodanig met zijn wandelstok had gesla gen, dat een poot van het dier was gebro ken, hetgeen terecht een algemeene ver ontwaardiging had opgewekt. De politie stelde een onderzoek in en zal zeker niet nalaten, wanneer een en ander juist mocht blijken, tegen dezen wel wat al te hardhandigen meester op te treden. MIDDELBURG. Het Middelburgsche Muziekkorps. Het bestuur van de Vereeniging tot in standhouding van het Middelburgsch Mu ziekkorps heeft aan Burg. en Weth. een schrijven gericht naar aanleiding van de mededeeling van het college, dat de meer derheid aan den raad voorstel het subsidie terug te brengen op 1000 en de minder heid om het subsidie geheel te schrappen. Het bestuur schrijft uat dit voorstel hem begrijpelijkerwijze ten zeerste heeft getrof fen. Het spreekt vanzelf dat daarmede het bestaan der vereeniging en daarmede van het aloude muziekkorps is bedreigd. Het be stuur ziet intusschen in het voorstel een poging om te trachten het muziekkorps alsnog voo»' Middelburg te behouden en het geeft Burg. en Weth. gaarne de verzeke ring dat, indien de raad in dit voorstel zal treden, al het mogelijke zal doen om te trachten, zij het dan ook onder geheel ver anderde omstandigheden, het eeuwenoud muziekl orps voor de gemeente Middelburg te behouden. Het bestuur verzoekt den in houd van dit schrijven ter kennis te bren gen van den raad. Inkrimping personeel bedrijven. Volgens de meening van den directeur der bedrijven te Middelburg kan door om zetting der werkzaamheden aan drie vaste werklieden der gasfabriek eervol ontslag worden veneend, te weten aan den eersten stoker F. F. van de Woestyne, den stoker- machinedrijver G. W. M. Acda en den sjou werman M. Vader. Beide eersten komen voor pensioen in aanmerking, maar dit zal zo 5 laag zijn, dat Burg. en Weth. voorstel len hen gedurende de eerste twee maanden van 1934, met inbegrip van hun pensioen, nog hun volle jaar belooning te doen blij ven behouden en gedurende de volgende vier maanden 2/3 dier belooning resp. be- 1 teekent dit voor Acda 241 en voor Van de Woestijne 222 uit de gemeentekas. M. Vader zal over 1934 1052 wachtgeld moeten hebben en dan pensioen kunnen krijgen. Afgescheiden van deze cijfers zal het ontslag een voordeel brengen van 2379, waar tegenover staat een **oogere uitgaaf van 600, omdat twee andere per sonen bevorderd worden met 50 per jaar meer en gerekend wordt op 500 voor los personeel. F. Cornells f Zaterdagmiddag had op de algemeene begraafplaats te Middelburg de ter aarde bestelling plaats van wijlen den heer F. Qornelis, in leven oud-hoofdcommies der telegrafie. Op de begraafplaats waren aanwezig ambtenaren, die vroeger met hem bij den dienst werkzaam zijn geweest en verder o.a. bestuursleden van de Vereeniging tot werkverschaffing aan Zeeuwsche blinden. Aan de groeve is niet gesproken. Een tentoonstelling van nuttige handwerken. Zondag had in het Vincentiushuis een tentoonstelling plaats van het resultaat der werkzaamheden van den naaikrans van de afdeeling Middelburg van den R. K. Vrou wenbond. Een rijkdom van goederen, als mantels, jurken, hemden, c 3kens, lakens, sloopen enz., te samen een 300 stuks, waren geëta leerd. Het is de bedoeling aan de daarvoor in aanmerking komende gezinnen minstens twee stuks uit te reiken en daaraan nog een verrassing toe te voegen. IJswedstryden. Zaterdag werden op de banen van de IJs club Middelburg wedstrijden gehouden, wel ke den volgenden uitslag hadden Schoonrijden dames 1. mej. C. v. d, Ree- pe, Goes, 403 p. 2. mej. F. van den Berg, 400 p. 3. mevr. dr. G. M. Kooiman-van Middendorp 364 p. Schoonrijden paren 1. mej. F. v. d. Berg en de heer De Jong, Middelburg, 402 p. 2. mevr. dr. G. M. Kooiman-van Midden dorp en de heer J. A. Tavenier Jr., Middel burg, 390 p. 3. mej. Van de Reepe, Goes en de heer Kram, Kapelle, 385 p. Schoonrijden heeren 1. F. Damman, Middelburg, 390 p. 2. J. A. Tavenier Jr., Middelburg, 382 p. 3. A. Willemsen, Ier- seke, 366 p. Hardrijden paren 1. mej. Lorier en de heer C. Merk, Middelburg 2. mevr. Uitema en de heer Woudstra, tijdelijk te Middel burg. Beide paren moesten kampen, reden toen eerst precies even hard en eerst bij den tweeden kamp' waren de tijden resp. 22 en 23.6 sec. Hardrijden heeren 1. H. J. Doggenaar, 27 sec. 2. C. Karelse, Schore, 28 sec. 3. J. A. Boord, 29 sec. 4. J. M. Verhulst, 29.2 sec en 5. P. Ventevogel, 31.8 sec. Hardrijden dames, slechts 2 deelneem sters 1. mej. Reekers, Middelburg. OOST- EN WEST-SOUBURG. Een feestuitvoering. Daartoe uitgenoodigd, waren wij Zater dagavond tegenwoordig bij de feescuitvoe ring van de gymnastiek-vereeniging „Vol harding" alhier, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan in café Tramhalte van den heer Millenaar. De heer Boogaard, voorzitter der ver eeniging, heette allen hartelijk weikom, m 't bijzonder de aanwezige raadsleden, do nateurs, begunstigers en de vertegenwoor digers van zustervereenigingen van elders. Verder herdacht hij hoe de vereeniging op 6 December tien jaar geleden werd opge richt en dank zij vooral den heer Veis, die toen als directeur optrad, is in stand ge bleven, en trots veel moeilijkheden in bloei is toegenomen. Begonnen met 16 leden is dit aantal thans 145. Toen de heer Veis door zijn betrekking overgeplaatst werd, werd de heer Besuijen in zijn plaats geko zen. Dat hij tot groote tevredenheid van bestuur en leden zijn taak vervult, bleek uit de hem georaente bloemenhulde en ge schenken van adspirant-leden en heeren en damesleden. Hierna kregen de aanwezige vertegen woordigers van de zustervereenigingen „V. T. V.", Damesvereeniging „L. O." te Vlis singen, „Wilhelmina", „Achilles" en „Ons Huis" te Middelburg, „Volharding" uit Goes en de „Zeeuwsch Brab." zusterver- eeniging gelegenheid de vereenigmg te complimenteeren, wat gepaard ging met aanbieden van. manden bloemen. Vvas het tooneelfront reeds versierd met groote pal men, met al deze bloemen, waaronder ook van den heer en mevr. Gabriëlse, had een en ander meer weg van een front van een bloemenkas dan van een tooneel. Zooveel flora's kinderen hebben wij ter plaatse en dan in dit jaargetijde nog niet bij elkaar gezien. De eerste vijf nummers van het pro gramma gaven blijk van het kunnen der ïeden en adspirant-ltden. Er werd goed turnen te zien gegeven. Allen zetten hun beste beentje voor. Vervolgens bevatte het programma een Revue 19231933, waarin amusante oogen- blikken voorkwamen en een mooi overzicht verkregen werd hoe een vereeniging ais deze, vooruit gaat en tot bloei kan komen. Vooral ook op gymnastiek gebied viel m veel te waardeeren. Noemen wij bijv. De jacht van Diana, dit was zeer mooi en Jast but not least „Theclock in playing", dit was eenvoudig schitterend. Wij hebben „The Clock" reeds eerder gezien en bewon derd, maar nu was 't zoo snoezig, zoo echt lief, dat de beide kinderen die de hoofdroi vervulden, een overweldigend applaus ten deel viel. Alles bij elkaar genomen was hel een aangename feestavond, welke na af werking van het programma nog werd voortgezet. Vergeten wij vooral ook niet mede te deelen dat mej. van Driel en de heer Klap hulde werd gebracht voor hun medewer king bij de oefeningen en uitvoeringen waarvoor hun bloemen werden aangeboden. Het oudste lid, mej. Overbeeke, werd even eens een mand bloemen vereerd. BIGGEKERKE. Gemeenteraad. De gemeenteraad kwam Vrijdagmiddag voltallig bijeen. Naar aanleiding van de circulaire be treffende het nemen van maatregelen te gen onwelvoegelijke kleeding deelt de voor zitter mede dat de politieverordening ge deeltelik hierin voorziet, doch zoonoodig aangevuld zou kunnen worden. Ten aanzien van de circulaire betreffen de de korting der salarissen van burge meester enz., waarbij tevens voorlezing ge schiedt van adressen van den R.K. en den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren stel len B. en W. voor met de korting accoord te gaan. De voorzitter verklaart zich met de korting geheel te kunnen vereenigen. De heer Poppe vindt het vreemd, dat de salarissen in de verschillende provincies zooveel verschillen voor dezelfde functio narissen en vraagt, wat hiervan de reden is. De voorzitter antwoordt, dat dit aan Ged. Staten ligt, mogelijk geldt als over weging, dat de levensstandaard in Zeeland lager wordt geacht, wat evenwel geen juiste verhouding is. De heer P. Janse acht de korting te in grijpend. Zeeland staat reed3 in alle op zichten zeer laag. Het is niet goed, dat voor hetzelfde werk in andere provincies meer wordt bezoldigd. Spreker kan met een vermindering meegaan, doch niet met een dergelijk percentage. Hij zou zich kun nen vereenigen - iet een korting van 12 Vs pCt., doch dan van het gedeelte boven 1000. Dat de wethouders niet in de kor ting vallen acht hij gelukkig gelet op de vele werkzaamheden. De lie^r J. Janse kan zich met het idee van den heer P. Janse vereenigen, evenzoo de heer Poppe. De voorzitter merkt op, dat de bezuini ging voor de gemeente slechts 60 be draagt, op de ambtenaren wordt evenwel een korting boven de bestaande toegepast van 6 De heer Dommisse meent, dat elk een steentje moet bijdragen aan de moeilijke tijden en waar wat af kan, moet maar af genomen worden. Ook de heer Lampert kan hiermede ac coord gaan, het scheelt slechts 1 Besloten wordt de pacht van het vroon te gunnen aan de hoogste inschrijfster, de gemeente Vlissingen voor 70. De voorzitter deelt mede, dat het dage- lijksch bestuur een bespreking hééft gehad met de Kerkvoogdij over beplanting van de oude begraafplaats, teneinde deze meer te doen aanpassen aan de veranderde si tuatie. De Kerkvoogdij heeft toestemming verleend tot het maken van enkele perken en het aanbrengen van eenige beplanting, mits het plan in overleg met haar wordt vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is deskundig advies in tc winnen en dit met de kerkvoogdij te oe- spreken. Machtiging wordt verleend tot de uitvoering hiervan. Naar aanleiding van een verzoek van de afdeeling van den landarbeidersbond deelt de voorzitter mede, dat B. en W. voorstel len een kolentoeslag te geven aan de te- werkgcstelden bij de werkverschaffing op de basis als door de Minister is vastgesteld en welke 16 cent per werkdag bedraagt. Voorts wordt voorgesteld deze toeslag met terugwerkende kracht te verleenen vanat 1 November jl. Het verleenen eener kin dertoeslag is alleen mogelijk indien er geen rijkssubsidie wordt gegeven. B. en W. ach ten het gewenscht, doch de Minister laat het niet toe. Het antwoord om subsidie blijft zeer lang uit doch is misschien nu wel eiken dag te wachten. Het voorstel vaa B. en W. wordt aangenomen. Van de Lane beidersbonden is het ver zoek gekomen om ook gedurende de trek kingsperiode kc.entoeslag te geven. B. en W. stellen voor dit niet in te willigen, er is misschien in dien tijd wel gelegenheid om te trachten wat hout of iets dergelijks te vinden. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Op een verzoek van den Chr. Besturen bond betreffende het loon in de werkver schaffing en het nemen van maatregelen tegen het machinedorschen zal worden ge antwoord dat met hun wenschen zoovecj mogelijk rekening zal worden gehouden. De voorzitter doet verslag van de ot- sprekingen met de landarbeiders betrel fende het tewerkstellen by de boeren met toeslag van de gemeente. B. en W. voelen veel voor een dergelijke regeling welke evenwel nog om een advies naar den Minis ter is. Van ,het comité voor werkloozenzorg is een verzoek ingekomen om subsidie in dc kosten van deelname van jeugdige werx- loozen aan een cursus in motorkennis ei van het houden van ontspannings-samen komsten, waartoe de kerkvoogdij de con sistorie heeft beschikbaar gesteld. Na een toelichting van den heer P. Janse woi\ besloten de kosten van den cursus voor re kening der gemeente te nemen en op vooi stel van den heer Coppoolse wordt f Lr verleend voor verwarming van het lokaal. Wie 2orgtèen buisje Aspirin bij de hand te hebben, maakt zich over griep geen zorgen meer. De griep dreigt en de griep is een gevaarlijke vij and. Maar enkele tabletjes bij „een opkomende onge steldheid zijn in den regel voldoende, om zich in kor ten tijd weer fit te voelen jaagt de griep op de vlucht l GOES. Het tekort bij het Gasthuis. Aan den strijd, die reeds zoo lang in Goes wordt gevoerd over de vraag, wie de tekorten op de exploitatie van het Gasthuis heeft te betalen, is thans een eind geko men. De gemeenteraad stelde zich op het standpunt, dat de gemeente daartoe wette lijk niet verplicht was. Het Gasthuisbe- stuur was het daarmede niet eens en ging van 's raads beslissing in hooger beroep. De mini3tei van binnenlandsche zaken gaf den raad reeds in overweging zijn besluit in te trekken, waaraan deze echter niet voldeed. Thans is de beslissing van de Kroon bekend geworden. De gemeente is nu tot de betaling van de tekorten ver plicht. Het tekort bedraagt ongeveer 20.000 per jaar, maar- is over de laatste 4 5 jaar opgeloopen tot plm. 100.000. Inmiddels heeft de raad op advies van een commissie ad hoe besloten tot belang rijke wijzigingen in de bedrijfsvoering, ten einde de tekorten te verminderen. De wijkdiacones. De wykdiacones, zuster S. van de Vel den, zal op 31 December a.s. haar werk zaamheden alhier beëindigen. De oorzaak daarvan is gelegen in het feit, dat door het Diaconessenhuis te Haarlem zoodanige fi- nancieele eischen aan de Goesche Wijkver pleging worden gesteld, dat deze onmoge lijk zijn na te komen. Het werk wordt van af 1 Januari voortgezet door een particu liere gediplomeerde verpleegster. Als zoo danig is benoemd mej. T. Ouwehand alhier. TERNEUZEN. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen. In de Zaterdag gehouden vergadering schonk de Kamer goedkeuring aan het door het bureau bereids aan de Prov. Sta ten van Zeeland gericht adres inzake deu stoombootdienst VlissingenTerneuzen, hoewel enkele leden het voorbehoud maak ten, dat zij dit liever eerst in een vergade ring hadden besproken gezien, en de ver onderstelling werd uitgesproken, dat dan wellicht uit den boezem der Kamer ook nog wel een ander geluid zou zijn gehoord. De Kamer zal zich opnieuw tot Ged. Staten van Zeeland wenden met bezwaren tegen het hooge tarief van vrachtauto s met lading over de veren van den Prov. Stoombootdienst. Medegedeeld werd dat ook de A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan dat college billijker tarieven hebben verzocht. Voor kennisgeving werd aangenomen de mededeeling dat onderhandelingen worden gevoerd met industrieelen en het bestuur der Nederl. Jaarbeurs, voor een demon stratie van de Zeeuwsch-Vlaamsche indus trie op de Jaarbeurs te Utrecht, waarvoor door de Kamer gegevens zijn verstrekt. De Kamer wenscht steun te verleenen aan het adres der Kamer te 's-Hertogen- bosch om in plaats van een accijns op ge brande koffie een invoerrecht te heffen op ongebrande koffie. Adhaesie is betuigd aan een adres der winkeliersvereeniging „Ter Neuzen Klim op" betreffende een middagverzending der post, in aansluiting op den posttrein te Goes. De Kamer sprak haar teleurstelling uit over de strekking van het advies van den Nijverheidsraad inzake beteugeling van het cadeaustelsel en besloot zich tot den Mi nister van economische zaken te wenden met een dringend verzoek, zich in deze te houden aan het advies van den Middea- standsraad, aangezien het publiek in dit opzicht tegen zichzelf behoort te worden beschermd. Op voorstel van het bureau werd beslo ten een verzook te richten tot den Minister van waterstaat om den veerdienst Wal soordenHansweert ten spoedigste te wil len voltooien door het ma.ien van aanleg plaatsen, geschikt voor koplading aan ae kust van Zeeuwsch-Vlaanderen in de ge- ieente Hontenisse en aan den Zuid-Beve- ndschen oever. De motie door het gemeentebestuur van linge toegezonden, waarin verzocht wordt steun te verleenen aan het streven van net Zeeuwsch Vlaamsch Kanalen comité w

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2