Vlissiigsche Courant TWEEDE BLAD KONIG'S BOUILLONBLOKJES th ans 6 voor IOcL BRIEVEN UIT DE HOFSTAD FEUILLETON LICHTZINNIGE JEUGD VAN AMSTEL EN U Uit de VUssingsche Courant van vóór 50 jaar. Een Gashaard in Uw Kamer Maakt alles aangenamer! van de van Zaterdag 16 December 1933. No 297. Wijken. Veiligheid. Ondanks alle tijdsomstandigheden waagt men het nu maar weer twee bioscoop theaters te bouwen. Eén is er al gereed één is al in plannen gereed en zal spoedig uit den grond verrijzen. Het schijnt dus, dat bezitters van geld nog wel hoop hebben op een goede ..ans van slagen. Het is moeilijk te zeggen of deze twee theaters in een „lang-gevoelde behoefte" voorzien. Ze heb ben beide dit vóór, dat ze niet in het cen trum der oude stad staan en dus tegemoet komen aan het vervoer-bezwaar, die niet alleen in tijdverlies bestaat, maar ook m vervoer1-osten. Vooral voor de goedkoopere rangen is een kwartje transportkosten een niet onbe langrijke vermeerdering van den uitgaans- prrjs voor een avondje bioscoop. Slechts een paar bioscopen staan excentrisch en naar het schijnt, gelukt dat wel. Eén der betrok kenen maakte eens de opmerking, dat het met de bioscopen gaat als met de kerken men moet de kerk tot de menschen brengen, want de menschen kunnen anders niet meer naar de kerk als die te ver afligt. Een groote stad valt ten slotte in afzon derlijke wijken uitéén en het is begrijpelijk, dat jommigen daarvan willen profiteeren door in die wijken van alles wat te bren gen, zoodat een tocht naar de oude stad niet meer noodig is. Ook hier heeft de slechte tramverbinding er toe geleid dat de afzon derlijke wijken het innige contact met het aloude centrum verloren hebben. En dit proces dreigt verder te gaan. Twee van deze excentrisch-gelegen bioscoop-theaters beteekenen weer een vermindering van het vervoer. Natuurlijk kan niemand den om vang daarvan becijferen en dus ziet men het feit licht over het hoofd, maar al die kleine feiten bijéén mak"n een groot geheel, dat wel zijn invloed doet gelden. Hoe meer die wijken zich weten te organiseeren als kleine stadjes, hoe minder het verkeer met het middelpunt wordt, al zal dit natuurlijk altijd een zekere bekoring houden, omdat het grootscher en knusser is. Want die twee eigenschappen missen de buitenwijken. Men heeft die te ruim en te modern aan gelegd. De wandelstraten zijn tevens de hart-aders van het verkeer en dat is nu niet precies de prettigste combinatie. Daarom zien wij met een zekere vrees den nieuwen stedebouwkundige, dien den Haag zich heeft aangeschaft, tegemoet, 't Zijn beste brave menschen, die theoretici van den stedebouw, maar ten slotte zit het publiek met de prakttfk en die is dik wijls minder genoegelijk en gemakkelijk. Wij hebben er al eens eerder op gewezen, dat het erg fraai is de stad ruim uit te bouwen, maar men ziet de gevolgen daar van wel eens over het hoofd. De lange en breede straten zijn duur van aanleg en on derhoud, duur van politietoezicht, van ver lichting, van brandweervoorziening, van gas, water en electriciteitvan verbinding tusschen de gedeelten van scholenbouw en van winkel-stichting enz. Al deze bezwaren doen zich nu reeds in ernstige mate gevoe len en het gemeentebestuur schijnt dié van te voren niet voldoende te overwegen. Om eens één punt er bij te noemen de post ondervindt ook ernstige nadeelen van dien ruimen bouw en zelfs de kranten hebben te kampen met het bezorgen, omdat ln een bepaalden tijd nog heel weinig kran ten bezorgd kunnen worden. Hetzelfde geldt voor de expeditie der magazijnen, die men ook herhaaldelijk hoort klagen over de lange afstanden waarin betrekkelijk zoo weinig kan worden afgedaan. De ontzettende kosten, die aan al deze door ARTHUR APPLIN. 11) 'n Geval van te veel of te weinig be drijfskapitaal of de ingenieur, die het be drijf leidde, moet een ezel zijn geweest. Denk je dan, dat het loonend zou zgn de zaak weer aan te pakken vroeg Ru pert op verbaasden toon. Despard haalde z'n schouders op. Het risico zou te groot zijn. Was het maar 'n goudmijn, dan zou men vechten om er geld in te mogen steken tenzijja, tenzij we het tooverwoord radium zouden kunnen lanceeren Plots, 'ing hield Despard op hij hief z'n lantaarn op en lichtte in Rupert's aange zicht. Al sprekende had hij den grond in de gang, waarin ze zich bevonden, omge woeld met een kleine schop, welke hij voor dat doel had meegenomen. Hij hield in z'n hand een klein stukje van een zwarte substantie, die veel weg had, zoowel wat kleur als samenstelling betreft, van pek. Hij vroeg Rupert dit pro duct nauwkeurig te bekijken. Welnu zei Despard, op scherpen toon. Z'n stem klonk zenuwachtig. Nog nooit was dit aan Rupert opgevallen. Ja Goeie hemel 't Is niet te verwonde gevolgen van den wgd-uit-bouw verbonden zijn, wegen heusch veel zwaarder dan de theoretische bespiegelingen over de schoon heid en de hygiëne. Het kon heel wat min der zijn en toch nog meer dan voldoende wezen. De roofoverval, waarvan ten slotte een oude dame het noodlottig slachtoffer is ge worden, vestigt weer eens de aandacht op de betrekkelijke onveiligheid die er altijd bestaat. Natuurlijk is het niet mogelijk der gelijke gevallen te voorkomen, maar alleen kan en moet overwogen worden wat als voorzorgsmaatregel gedaan kan worden. Gevallen van oplichting en bedrog zijn er altijd geweest en het is ook onmogelijk daartegen beveiligd te blijven. Iedere win kelier wordt op zijn tijd wel eens de dupe, al is hij neg zoo actief en slim. Wel blijkt het gewenscht krachtiger dan tot nu toe tegen de bedelarij op te treden. De actie der politie daartegen schijnt niet bijster sterk te zijn. Vooral in den voor avond loopt er in de buitenwijken heel wat volkje langs den weg, dat niet van het puikste soort is. Zij schellen heel bescheiden aan en krijgen daardoor de kans dat de deur voor hen geopend wordt. Misschien heeft dc nood der tijden den aanwas van het bedelaarscorps bevorderd, maar het niet onwaarschijnlijk, dat er heel wat van dit ras van het platteland naar de steden is komen afzakxen, omdat hier grooter arbeidsveld voor hen is te vinden èn omdat allerlei inrichtingen voor dakloo- zen hun eerder de kans op een onderdak en wat dies meer zij verschaffen. Indertijd werd voor één dezer inrichtin gen erg veel reclame gemaakt om geld en steun in natura te krijgen. Het leed geen twijfel of de verhalen omtrent hetgeen deze inrichting voor de zwervers deed, zijn door gedrongen tot het geachte publiek, dat bui ten den Haag zijn operatie-terrein had en heeft het naar de residentie toe getrokken. Als men hier overdag door de straten van de buitenwijken loopt, ziet men allerlei raar volkje rondkuieren en het is duidelijk, dat dit daai niet thuis behoort. Het is op tournée om het terrein te verkennen om op een ander uur van den dag te gaan ope- reeren. Het is ons niet bekend of de politie daar veel op let. Het aantal straatzangers is zeer sterk toegenomen en het feit, dat dezelfde kunstenaars telkens weerkeeren, bewijst wel èn dat zij er iets ophalen èn dat zij niet door de politie worden achterhaald. Misschien ware het mogelijk daaraan iets meer te doen en met éénmaal krachtig in grijpen er een einde aan te maken. Wij vreezen altijd zeer, dat al die kunstenaars van den zang nauw verwant zijn aan het publiek, dat voor diefstallen en groote of kleine oofpartijtjes niet terugdeinst. Hier is voorkómen misschien nog veel ge makkelijke dan achterhalen van de geval len, want deze worden steeds met veel be leid in «cène gezet. EIBER. Amsterdam en ysperiode. Buitengewone maatregelen. Werkloozen en vreemdelingen. Dissonant v. d. bouwvakarbeiders. Onze banen. Kersteestviering. Prinses Juliana's Kerstpaket- ten. Gemeenteraad. R.A.I.- jubilé Blijkbaar wil de striemende koude, waarmede de vorstperiode enkele weken geleden haar velen niet onwelkome entrée heeft gemaakt, ons nog niet ver laten. Na een korte onderbreking zijn onze grachten weer met een dikke ijskorst be dekt en het gevaar dreigt zelfs, dat ook het binnen-IJ, in tijden van vorst onze meest weerbarstige waterplas, het heden of morgen zal begeven. Waarmede dan het transport te water voor het scheeps ren, dat je drie keer bestolen bentriep Despard uit. Weet je dan niet wat deze substantie is Rupert bekeek de materie met aandacht. Het heeft veel weg van pekerts. Ja'n klein beetje, snaüwde Despard spottend terug. Rupert kon 'n kreet niet onderdrukken. Hij boog zich voorover en nam de massa nu nauwkeuriger op. 't Is pekerts. Doe je lamp uit, beval Despard. Rupert gehoorzaamde. Langen tijd ston den ze in het pikkedonker. Nu begon Despard de wanden en den grond van den gang weer om te woelen. Na een poos maakte hij weer licht Dat was te veel gehoopt, zuchtte hij. Ze namen het pekerts mee. Despard knoopte het in z'n zakdoek, dien hg in zijn zak stak. Ik zal dit goedje eens onderzoeken en er vanavond een proef mee nemen. Zeg echter nog niets van ons avontuur, aan niemand, begrepen Zelfs niet aan je va der, want, ofschoon we pekerts hebben ge vonden, is dit nog geen afdoende bewijs, voor de aanwezigheid va^ radium. Doch weet je misschien, dat men radium sporen heeft gevonden in enkele Cornish- mijnen Marjorie wachtte hen op aan den ingang der mijn. Ze senrok even, toen ze de twee mannen, wier kleeren er vuil en modderig uitzagen, weer te voorschijn z ,g komen. Ze waren ook door en dooi nat. verkeer alhier een onmogelijkheid zal blijken. De stad is in dit opzicht wel goed bewapend, enorme rjsbrekers zullen hun plicht vervullen ze zijn nu reeds in actie maar de ervaring heeft geleerd, dat in letterlijken zin niet tegen den ijs- stroóm valt op te roeien. Juist het gebro ken en 'kruiende ijs levert dikwijls cte grootste gevaren voor de binnenkomende schepen op. ln de stad zijn, nu dè weervoórspellers een „barren winter" aankondigen, extra maatregelen genomen. Onze voedselvoor ziening loopt, dank zij het tegenwoordige vlugge spoor- en auto transport, geen ge vaar, maar de groote werkloosheid en het niet minder groot aantal noodlijdende vreemdelingen, gevén aan het gemeente bestuur nog bijzondere zorgen. De zorgvul dig onderhouden vuren óp de pleinen kun - nen niet genoeg gewaardeerd worden, ze zijn een uitkomst voor het transpörtper- soneel, loopers, venters e.d. Gratis koffie- verstrekking, de gemeentelijke 5-cents maaltijden en nog zooveel meer mogen onder deze maatregelen gerangschikt worden. Hoe geheel anders was dit vroe ger bij strenge koude-pefiodes Van onze zes ijsbanen en de gemeente lijke onder Amsterdam (Poel) is de plot selinge weersverandering een welkome ver rassing. De meest gezochte baan, die van de Amsterdamsche IJsclub met haar ge riefelijke ligging nabij het centrum, heeft grootsche plannen.: a.s. week reeds wed strijden en bij doorgaand vriezend weer een gecostumeerd ïjsfeest. Het groote, verwarmde restaurant, ais amphitheater gebouwd, vanwaar uit het publiek de geheele bevlagde baan, ook de in 't midden gelegen leer- en kinderbaan, kan overzien, is een unieke gelegenheid voor menschen op leeftijd en supporters die de ijspret willen volgen. lederen dag en avond is er muziek en de clubverlichting is een der fraaiste van de stad. Hierbij nog gerekend de uitstekende rij- gelegenheid onder Halfweg en de moge lijkheid van tochten naar de eilanden. Gouwzee, enz., dan mag ongetwijfeld ge zegd worden dat Amsterdam in dit op zicht tot een der meest bevoorrechte ste den behoort. Jammer, dat er bij de vreugde over dit alles een teleurstellend dissonant is. Alle bouwwerken hier ter stede, o.a. de massa- bouw op het vroegere Landlust, zijn reeds Dinsdag stil gelegd. Dit beteekent voor eenige duizenden ar beiders een belangrijk verlies aan loon en komt met de Kerstdagen en het Nieuwjaar in 't vooruitzicht, bovendien het grooter verbruik aan brandstof, al zeer ongelegen. Dat uit dit kamp maar één verzuchting opgaat, nl. een even snelle verdwijning van de vorstperiode als zij gekomen is, zal ze ker de meest hartstochtelijke liefhebber van het „gladde ijzer" van harte billijken. - De Russische cultuur en haar opvattin gen met betrekking tot het Kerstfeest vin- den in Nederland nog weinig bewondering. Integendeel de vaderlandsche pers, van welke schakeering ook, is één in haar con clusie dat de Kerstfeestviering hier te lan de eer toe- dan afneemt. Wij zijn ook niét zoo quasi-scrupuleus om te meenen dat door het vellen van vele duizenden sparren onze bosschen geruïneerd zullen worden, terwijl deze toch op verre na niet de oer wouden zijn van het. land aan de Wolga. Voor den Amsterdammer bijv. ligt er een onnoemelijk groot genot in thans dagelijks de enorme stapels dennen te zien aanvoe ren, de welriekende dennen uit Gooi en Boskoop onze voornaamste leveranciers die straks onze kerstmarkten en vervol gens onze huiskamers zullen sieren. We missen ook niet gaarne de stem mingvolle Kerstetalages en het zachte Kerstlicht in de city-magazijnen, de zooveel ernstiger sfeer dan het feest van den bra ven Sint, die het Kerstfeest vooraf gaat. De ker3tuitdeelingen zijn reeds begin de zer week aangevangen, o.a. vanwege Lief En hoeveel tin hebben jullie gevon den vroeg ze schertsend. Nu worden we zeker heel gauw rijk Despard keek haar aan. Doch, veronder stel eens, dat ik werkelijk voor u een ka pitaal zou winnen, "welke beiooning krijg ik dan Wel, vijftig procent van de winst, lachte ze, terwijl ze haar oogen neergesla gen had. Dat zou ik nooit kunnen vragen, zei hij zacht. Ik zou dan iets willen, dat voor geld niet te koop is. Het avondeten stond klaar toen ze op den farm aankwamen. De duisternis viel in het werk van den dag was achter den rug. De oude Dale echter was nog niet thuis. We konden beter wachten, stelde Marjorie voor. Vader komt nooit laat thuis. Misschien is hij naar Post Bridge Hall gegaan om sir Reginald Crïchton over za ken te spreken. Bij het hooren van dien naam herinnerde Rupert zich wat z'n vader hem had ver teld in verband met dè hypotheek op de landerijen. Veronderstel, dat zij dien mid dag iets hadden ontdekt, dat dergelijke mogelijkheden bood, dat de hypotheek wel dra zou kunnen worden opgelost. Rupert oegaf z'ch naar de kamer van Despard, 3telde voor, in afwachting van Dale's thuiskomst, het monster pekerts, dat ze hadden meegebracht, te onderzoeken. Despard sloot de deur en legde de massa dadigheid naar Vermogen, enkele kerkelij ke en particuliere instellingen, terwijl het Leger des Heils de komende week eenige duizenden -gezinnen gelukkig zal maken met de welvoorziene kerstmanden. Ook het bekende elite-damescomité „S. W." (Stil Weldoen) ving deze week zgn autotocht naar alleenstaanden en behoefti ge gezinnen in de Jordaan en Oost aan. Een dezer dames, die om gezondheidsre denen korten tijd in de omgeving van hei Loo vertoefde, vertelde ons opgetogen, dat prinses Juliana het comité reeds begin De cember met Haar kerstuitdeeling voorging. Dagen te voren al heeft de prinses zich in het Loo-paleis bezig gehouden met het in pakken van allerlei kostelijke geschenken, w.o. ook kleedingstukken, waarbij mejuf frouw Schoch, dochter van wijlen generaal Schoch, en mevrouw Bouwmeester, wedu we van den secretaris der Koninklijke in tendance, Haar assisteerden. In de koninklijke auto, vergezeld van beide dames, bezorgde de prinses de kerst pakketten persoonlijk aan huis. Vele gezinnen op het Loo werden be dacht en de dankbaarheid onder de dorps bevolking was groot, niet het minst omdat de prinse in persoon was gekomen. Dat persoonlijk komen en geven zei onze vertelster is misschien wel het aantrekkelijkste van ons werk. Het wordt ook in de Amsterdamsche gezinnen zeer gewaardeerd, is van opbouwenden invloed, en kan aan instellingen die, als wij, op be scheiden terrein werkzaam zijn, niet ge noeg woiden aanbevolen. O De Amsterdamsche gemeenteraad nadert snel het einde der begrootingsdebatten. Ze zijn vermoedelijk heden reeds geëindigd, een nieuw recora van den reeds sterk be snoeiden spreektijd. Voor het prestige van den raad lrjkt het ons bedenkelijk, dat de raadsverslagen den laatsten tijd niet meer in het teeken der belangstelling staan. Het behandelde in den raad is ook niet meer, als weleer, het on derwerp van de gesprekken in 't openbaar. Na de aanneming van de voorstellen tot loonsverlaging was blijkbaar voor velen het pikante van de overige begrootingspunten af. Bezuinigingen kunnen slechts weinigen interesseeren. Natuurlijk is het voorstel uit den raad om den vacantie-toeslag te handhaven, n terugkomen dus op een vorig raadsbesluit, verworpen, idem dat om van de 22 voor sluiting aangewezen centrum-scholen nog een aantal te behouden. Daarentegen ver kreeg een voorstel om bij de regeering op verruiming van den verkooptijd op Zondag aan te dringen, een kleine meerderheid. Het eigenaardige hiervan was, dat zoowel van winkeliers- als personeeiszrjde bezwaren tegen het voorstel waren aangevoerd. Een voor Amsterdam inderdaad belang rijke- aangelegenheid schijnt' door de matte atmospheer die voortdurend in de raadszaal heerschte'aan de belangstelling te zrjn ont gaan. Of voerde men struisvogelpolitiek De raad verleende nl. 11.000 voor aan koop van terreinen ten behoeve van het boschplan, een plan dat millioenen zal kos ten en waarvan de verwezenlijking zelfs na een spoedige economische opleving in geen jaren tegemoet kan worden gezien. Het 'oehoorde stilgelegd te worden. Zoolang de gemeente over geen behoor lijk verzorgingshuis voor ouden van dagen beschikt, zelfs in dezen strengen wintel geen extra-kolentoeslagen kan bekostigen, mag aan de verwezenlijking van dit luxe plan niet gedacht worden. Het is grootdoe nerij a la den bouw van het beruchte ge meente-badhuis, waarvoor l1/- millioen te vinden was, terwijl, toen de helft van dit bedrag gevraagd werd voor het verzor gingshuis, de middelen daarvoor ontbraken. Met belangstelling wordt nu uitgezien naar de aanstaande behandeling (Januari) van de nieuwe strafverordenongen op het kalken en plakken, venten, verkeersmis- bruiken etc. op de tafel. Als we absolute zekerheid willen heb ben, dan zullen we het monster ter onder zoek naar een laboratorium in Londen moe ten zenden, zei hij. Er is echter een -een voudige methode, die De komst van Marjorie was oorzaak, dat hij zijn zin niet voltooide. Rupert, je moet zoo gauw mogelijk naar Post Bridge Hall gaan, zei ze. Vader is daar. Je wordt verzocht mee te gaan met den bediende, die de boodschap hier heeft afgegeven en op je wacht. Rupert onderdrukte een gesmoorde vloek. Wat kan er dan in 's hemels naam aan de hand zijn Denk je, dat er misschien iets met vader is gebeurd Marjorie schudde haar hoofd. Ik geloof niet, dat dat het geval is. De boodschap luidt slechts, dat jij alleen komen moet. Rupert vertrok en ging het pad af, dai leidde naar den hoofdweg. Hg liet Posi Bridge achter zich liggen en sloeg een zij weg in aan z'n rechter hand. Nu liep hg in de dreef. Het kasteel lag nogal achterai onder de schaduw van hoog geboomte. Rupert had nog niet gebeld, toen dc voor deur reeds werd geopendsir Reginald Cricntón zelt ^tnnd in de deuropening. Ik vind het onaangenaam u lastig te vallen, doch 't is voor een zeer ernstige zaak, die i.c te bespreken heb, zei hij icortaf. Wiic u me volgen naar m'n werk kamer Rupert volgde, benieuwd naar datge*-.'- wat hem zou worden geopenbaard. Hii 50e week 188S. Behoudens de hoogdruk inrichting aan de Duinpoort, zrjn de werken aan de waterlei ding zoo ver voltooid, dat het gemeentebe stuur zijn officieele toestemming tot het in exploitatie brengen der waterleiding heeft kunnen verleenen. Dank zij de ondernemingsgeest van den heer A. H. J. Diemont van Dathar, die den moed had om geheel voor eigen rekening een leiding aan te leggen, verheugt Vlis- singen zich thans in het bezit van gezond, smakelijk en overvloedig drink- en ver- bruikswater. O O Op 12 December had alhier een inspectie en parade plaats der d.d. schutterij, waar bij door den majoor-commandant met een toepasselijke toespraak werden geïnstal leerd als kapitein la suite de le luitenant Jos van Raalte, als le luitenant de 2e luite nant H. L. Hermans en als 2e luitenant de schutter J. M. Hessing. Aan den kapitein W. L. Winkelman, den sergeant-majoor J. Hakker en den tamboer C. M. Kruijssen, werd het eereteeken voor 15-jarigen diensttijd uitgereikt. Het stormachtige weder was oorzaak, dat deze plechtigheid, die door het muziek der schutterij werd opgeluisterd, zoo kort moge lijk werd gemaakt. o Voor het monument van Betje Wolff en Aagje Deken, is door het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen, een belang rijke bijdrage geschonken. De heer A. Berg, ontvanger der directe belastingen enz. te Breskens is als zoodanig benoemd te IJzendijke. Verwerpt de raad opnieuw de kalk-ver- ordening dan wordt vernamen we dit raadsbesluit thans ter vernietiging voorge dragen. Het dagelijksch bestuur wenscht niet lan ger verantwoordelijk te worden geste'.d voor deze ontsiering annex schandaal-pro- paganda. E ten slotte meenen we niet te mogen eindigen zonder nog even de aandacht te hebben gevestigd op het merkwaardig ju- bilé van een onzer eerste instellingen, de R. A. I. (officieel Nederlandsche Vereem» ging „De Rijwiel- en Automobiel-Indus trie"), waarvan we Maandagmiddag in 't Amstelhotel de plechtige herdenking ho-, pen bij te wonen. Ongetwijfeld zal daar, nevens de 40-jari ge, wier riant gebouw in 1922 tot stand kwam, de huldiging ook uitgaan naar den man, die vele jaren de ziel van de R.A.I.- beweging is geweest, Leonard Lang, de or ganisator ook van onze Amsterdamsche au to-ten toonstellingen en oprichter van de eerste Amsterdamsche wielerbaan. Een all round sportman, bekwaam bestuurder en bovenalsympathiek mensch. Corres Pondent. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD VAN VL1SSINGEN Door Burg. en Weth. zijn de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Regentes en regent van het gasthuis. Wegens periodieke aftreding op 31 De cember a.s. van mevrouw T. C. L. Harts van Raalte en van den heer C. B. J. Wijten- burg, respectievelijk als regentes en regent voelde zich opgelucht, toen hij zijn vader zag staan, met Jn rug naar het open vuur. Sir Reginald sloot de deur, nam plaats voor een antiek bureau en gaf Rupert door 'n teeken met de hand te kennen, dat hg eveneens kon gaan zitten. Hij gaf er ech ter de voorkeur aan, te blijven staan. Wilt u zoo vriendelijk zijn *3 zeggen, wat er aan de hand is vroeg sir Reginald aan John Dale, hem aankijkend. Rupert keek van den een naar den an der. Z'n vader zag bleek z'n gelaatstrek ken teekenden zich scherp af. John Dale kuchte even. Ik wilde je spreken over de chèque, die ik je een week geleden zond, even voor je hierheen bent gekomen. Het was een chèque groot vijf pond, te mgnen gunste uitgeschreven door sir Reginald. Ik endos- seerde de chèque, opdat deze aan jou zou vorden uitbetaald. Rupert knikte. Ja, die chèque heb ik utvangen. En ook geïnd? vroeg sir Reginald. Neen, ik...... Opnieuw keek hij de wee anderen beurtelings aan. Plotseling bekroop hem een gevoel van -chuld. Ik moet eerlijk bekennen, dat ik de hèque heb verloren. Verloren? Dat heb je me niet ge- .egd, zei Dale. Natuurlijk heb je je met de jank daarover in verbinding gesteld. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5