SPORT INGEZONDEN STUKKEN BURGERLIJKE STAND HAVERMOUT 25 ceni per pondspak OUDERS EN KINDEREN MOEILIJKE KINDEREN, ui. Angstige kinderen. Overdreven angsten bij kinderen zijn zeker voor drie kwart het gevolg van verkeerde invloeden van buiten zij zijn meestal ver oorzaakt door besmetting, als wij dat zoo mogen noemen. In mijn omgeving ken ik een dame, die doodsbenauwd is voor onweer. Wanneer er maar even kans is, dat het zal gaan onwee- ren, gaat zg haar deur niet uit, de scènes spslen zich dus meestal in haar eigen wo ning af. Maar ik ben toch eens zoo „ge lukkig" geweest, haar bij het eerste on schuldige bliksemstraaltje, lang daarna ge volgd door wat rommelen, te zien verblee- ken. Naarmate het onweer naderkwam ge voelde de stakkerd zich ellendiger, het zweet brak haar uit, ze zat te beven, dron<t wat water en 'kreeg wat eau de cologne (de remedies niet waar, dié men in zulke ge vallen dan geeft, omdat men niets beter weet) en de patiënte vroeg, de gordijnen goed te sluiten. En zoo zaten we gezamen lijk op een middag in een donkere kamer als het ware het dreigende noodlot af te wachten. Deze dame is moeder en heeft natuurlijk haar kinderen besmet, met een ziekelijke angst voor onwee.rtien tegen een, dat haar dochters nu ook al huiveren bij het eerste bliksemstraaltje en angstige kwar tiertje meemaken, als andere kinderen nog even buiten blijven doorspelen en nog even profiteeren van de koelte, die meestal ge lijk met een onweer intreedt. En later zal deze angst in die kinderen dezelfde zieke lijke vormen aannemen, die zij nu van hun moeder kennen, tenzij een verstandige in vloed van buiten of een bewustwording, gevolgd door zelfbeheersching van binnen uit, de kwaal beperken tot een onaange name stemming bg onweer, een overblijfsel, dat dan allicht toch nog zal blijven. Maar feit is, dat de dame met haar pa thologische angst haar kinderen besmet. Wij meenen, dat van verreweg de meeste kinderangsten de oorzaak in „besmet ting" is te vinden. Hoeveel moeders roe pen bij een tekort aan overwicht niet de hulp in van den boeman, of spreken van den politieagent, die den stouterd straks komt halen, of dreigen metSinterklaas en Zwarte Piet. Dergelijke dreigementen kunnen heel onschuldig zijn en zonder ef fect, maar bij een gevoelig kind, dat zich bewust is van schuld heeft het absoluut een angstgevoel ten gevolge vooral als de omstandigheden ernaar zijn bgv. als het donker is en heel stil. Verder doen griezelige verhalen veel kwaad, vooral als zij suggestief verteld worden ook veel sprookjes zijn sommige kinderen te machtig, we denken aan het verhaal van „de wolf en de zeven geitjes" of aan „Roodkapje". Als men deze sprook jes te vroeg vertelt en dan den wolf goe i schildert als het gevaarlijke dier met de groote ooren, de groote oogen, de groote klauwen enden grooten mond, kunnen nerveuse kinderen met groote fantasie daarvan lang kwade gevolgen ondervinden in het donker, of in het stille bosch zullen ze meenen den wolf te hooren naderen. Ook gewone onvermijdelijke ervaringen kunnen bjj het kind ongemotiveerde ang sten verwekken het bijwonen van een verkeersongeluk, het plotselinge uitgaan van een lamp als het kind bijv. op zolder iets zoekt, een voor den kleine onverklaar bare beweeglijke lichtstreep of schaduw vlek, als het 's avonds in bed ligtook het overlijden van iemand in de naaste omge ving kan bij kleine behuizing langdurige kinderangsten verwekken. Niet alle kinderen zijn er natuurlijk even vatbaar voorde meeste voorzichtigheid moet worden in acht genomen met de ge voelige typen, de nerveusen en de fantas ten. Zij verwerken de indrukken het meest, de verstandelijke beheersching is bij hen het zwakst en hun fantasie vergroot de kleine gevaartjes tot overweldigende gebeurtenis sen. Het advies aan de ouders kan na al het voorgaande kort zijn bescherm uw kind tegen besmetting, wees beheerscht in on gewone omstandigheden, wek geen angsten door dreigementen of fantastische verha len, en draag uw oudertaak niet over aan menschen van wie ge in dit opzicht niet zeker zijt. Bedenk verder, dat zoo goed wij onze ïdnderen kunnen besmetten met ang sten, wij hun ook moed kunnen sug- gereeren. De kapitein, die te midden van de gevaren rustig op de brug blijft en be heerscht zijn bevelen uitspreekt, deze ka pitein wekt moed, brengt althans rust in de verontruste harten van zijn passagiers. Laten we in dit opzicht voor onze kin deren zijn de kalme, verstandige, maar bo venal moedige scheepskapitein. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Zilveren predikants-jubileum. Ds. M. J. Beukenhorst, predikant bij de Ned. Hetv. gemeente te Sluis, hoopt Woens dag 6 December den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar zich aan daze ge meente verbond.. Martinus Johannes Beukenhorst werd 19 Juni 1873 te Wintérswijk geboren. Hij ont ving zijn eerste opleiding aan "het gymna sium te Doetinchem, om zijn studie te vol tooien aan de rijksuniversiteit te Utrecht. In 1895 in Utrecht candidaat geworden, werd de jubilaris 23 Mei 1897 te Druten in het ambt bevestigd door zijn schoonvader ds. G. Fijn van Draat, destijds te Beesd Zijn intreetekst was 1 Cor. 1 23 en 24. In 1902 vertrok ds. Beukenhorst naar Laren (G.), om deze gemeente na een diensttijd van 6 jaren te verwisselen voor zijn tegen woordige gemeente. Op 6 December 1908 verbond ds. Beukenhorst zich aan de ge meente van Sluis met een predikatie over Matth. 3:2, na te zijn bevestigd door ds. A. J. Roozemeyer JHzn., directeur der Diaconesseninrichting te Amsterdm. De jubilaris is o.m. voorzitter van het provinciaal kerkbestuur van Zeeland, se- cundus-iid van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk en lid van de commissie van voordracht. Voorts is hg godsdienst leeraar aan de rijkskweekschool te Oost burg. Ds. Beukenhorst is voornemens Zondag 10 December een gedachtenisrede te hou den. H. J Emous f In den afgeloopen nacht is op 85-jarigen leeftijd te Amsterdam, overleden de heer H. J. Emous, oud-schoolhoofd. Met hem is een man heengegaan, die vele jaren zgn beste krachten heeft gegeven aan het bij zonder onderwijs en met hart en ziel voor de School met den Bijbel gestreden heeft. In 1880 werd hij hoofd van de school aan de Boommarkt te Amsterdam. Tal van leerboeken heeft hij gepubliceerd. Bekend heid verwierf hg voorts door de steunac- tie, die o.a. door hem was ingezet voor de noodlijdende Boeren in Zuid-Afrika. Van tal van vereenigingen was hij vele jaren een actief lid. O.a. was hij langen tijd hoofdbestuurslid van de Vereeniging van Chr. Onderwijzers. De heer Emous was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Koomsch-Katholiek oordeel over Luther. In de „Köln. Volks Zeitung" schrijft pa ter Hilpiscb o.m. net volgende over Martin Luther „Wat roomsch-katholieken aan Luther weten te waardeeren is o.a. dit„dat zijn geschriften veel religieus goed van waarde bevatten, meer vaak dan de werken zijner polemische tegenstanders dat hij in mil- lioenen religieus leven gewekt heeft en nog doorgaat te wekken dat hij velen in zijn tijd en ook nu nog, den toegang tot het christelijk geloof en leven heeft ontsloten; dat hg zich in diepen eerbied voor Gods Woord boog en wat hij daarin vernam, in een Duitschen taalvorm goot, als niemand vóór of na hem gedaan heeft. Wg weten, dat de gansche en de oo. pronkelijke Lu ther oneindig veel meer katholiek erfgoed bewaard heeft dan de liberaal-protestant- sche richting wou laten gelden en wij ook zelf durven erkennen. Wij willen niets af doen aan zijn verdiensten voor de vernieu wing van do preekwijze, voor het kerkelijk lied en voor de cultuur en de hoogere goe deren voor ons volksleven. Wij willen hem ook niet verantwoordelijk stellen voor den beeldenstorm en den Boerenoorlog, voor den ondergang van net rijk en de keizer lijke macht, voor de uitbreiding van het materialisme en de secularisatie van onzen tijd. Wg zijn heden tot het inzicht gerijpt, dat zijn daad historisch „noodwendig" was, opdat het leven der geloovigen in het alge meen ^an de peripherie tot het centrum teruggevoerd zou worden, tot het verlos send werk des Heeren, dat, eenmaal ge schied, onder ons voortleeft in het geloof en sacrament der Kerk." Examens. Voor het examen staathuishoudkunde M.O. is te 's-Gravenhage geslaagd onze vroegere stadgenoot, de heer C. J. N. de Graaff te Rotterdam. Geslaagd voor 2© stuurman de heer A. v. d. Ree, leerling van de De Ruyter- school. KUNST Het Rubenshuis te Antwerpen. Met de verwezenlijking van het plan tot wederaankoop en herstel van het huis van P. P. Rubens te Antwerpen wordt thans flink voortgang gemaakt Over de onteige ning van het gebouw, waarvan de waarde op 6% millioen francs is geraamd, zal bin nenkort door de rechtbank uitspraak wor den gedaan. Het herstel en de inrichting tot museum van het huis van den schilder zal verder nog een uitgave van 23 24 millioen vergen. Men verwacht, dat het Rubensmuseum, dat naast vele schilderijen ook 25.000 etsen, schetsen en teekeninge i van den meester zal bevatten, tegen 1936 of 1937 geheel klaar zal zijn. VOETBAL. Ter gelegenheid van de feestelijke ope ning van het nieuwe sportterrein te Goes, zullen Vlissingen en Middelburg Zondag middag daar een vriendschappelijken wed strijd spelen, daar beide clubs competitie- rust hebben. Daar het lang geleden is, dat deze belde clubs eikaars krachten gemeten hebben en er altijd van deze ontmoetingen een groote aantrekkelijkheid uitging, twijfelen wij er niet aan of de belangstelling voor deze match zal wel weer heel groot zijn. Naar wij vernemen zal Middelburg zon der de linksback Geelhoed uitkomen, die wegens familie-omstandigheden verhin derd is. Omtrent de samenstelling van het Vlis singen elftal hebben wij nog geen defini tieve berichten ontvangen, alleen vernamen wij, dat waarschijnlijk een heel gewijzigde opstelling geprobeerd zal worden. Als scheidsrechter voor dezen wedstrijd werd de heer Kapteijn uit Rotterdam ge noemd. Daar de week daarop wederom competi- tierust heerscht, in verband met de inter nationale ontmoeting NederlandOosten rijk, zou de returnmatch van dit treffen dan op het Vlissingen terrein gehouden worden op Zondag 10 December. INSIDER. DE WERKLOOSHEIDSVOORZIENING IN ENGELAND. In het Engelsche Lagerhuis is een aan vang gemaakt met de Lagerhuisdebatten over de belangrijke nieuwe wet op de werkeloosheids voorziening. Er worden drastische amendementen ingediend op de werkloozenverzekering, de solvabiliteit der steunfondsen, voorzieningen buiten de werkeloozenverzekering om en betreffeu- de den welstand van valide personen, zoo mede den duur der uitkeeringen. Er zijn clausules, die o.a. betrekking hebben op de verlaging van de minimum leeftijd van toelating in de assurantie van jonge personen, tot den leeftijd waarop zg van school komen andere clausules voor zien in de oprichting van commissies van bijstand en van advies, dit tot taak heb ben uit te maken, aan wie en onder welke omstandigheden toelagen kunnen worden gegeven uit het werkloozen ondersteu- ningsionds. Bij het indienen van de tweede lezing beschreef de minister van Arbeid, Sir Hen ry Better ton, het v,etsontwerp als een van de meest omvattende stukken in de sociale wetgeving die in de laatste tijden inge diend waren. Het vertegenwoordigt een logische ontwikkeling van de politiek, die door iedere party van Engeland in de laatste dertig jaren werd gevoerd. Het is veelbeteekenend, dat menschen in andere landen, die tevoren de spot gedreven had den met het Britsche systeem, thans in verwarring en ontdaan haastig een nar bootsing er van improviseeren. Het huidige wetsontwerp is gebaseer i op het fundamenteele principe, dat aan den eenen kant er een assurantieschema met bijdragen moet zijn waaraoor een zoo groot mogelijk deel van het terrein wordt gedekt en aan den anderen kant een er buiten staand lichaam, dat de algemeere verantwoordelijkheid op zich neemt voor steun aan volwaardige werkeloozen. De breede principes, waarop het verzekering© gedeelte van het ontwerp gebaseerd :s, zijn ten eerste dat het plan wordt gefi nancierd door contributies van werkge vers en werknemers, benevens van de'i staat en ten tweede, dat de voordeelen er van afhankelijk zijn van de contributies en ten derde, dat het plan wordt gesteld op een solide zelfbedruipende basis. Er is geen wijziging aangebracht in de voor zieningen waarbij verzekerde personen; die 30 contributies hadden oetaald in de laatste twee jaren recht hebben op een minimum periode van uitkeeringen voor 26 weken. Die periode van 26 weken ech ter zou worden uitgebreid tot de contri butiebetalers met het hoogst aantal con tributies. Er zullen 167.000 personen meer recht krijgen op uitkeeringen en minder zullen onderworpen zijn aan de „means test". Het wetsontwerp stelt het assuran tieschema niet alleen op een gezonde ba sis, maar geeft ook een machinerie die in staat stelt het solvent te houden. Bulten verantwoordelijkheid der redactie. De cople wordt niet teruggegeven. BEZUINIGING. Bezuinigd moet er natuurlijk worden en het zal gelijk op allen moeten drukken. Ouder zijnde leest men echter In de begroo ting, dat er slechts op het onderwijs aan een zeer aanzienlijk aantal grootere leer lingen extra wordt bezuinigd, ja zelfs door ontslag. Waarom hier meer dan op een ander onderdeel, voor een gering bedrag nog ten slotte Zgn er geen andere pos ten, die thans meer luxe zgn of voor reor ganisatie en samenvoeging van hoogere en lagere functies in aanmerking komen? Het betreft hier heel wat ouders en heel wat jonge menschen. Ouders met groote kinderen kunnen privé heusch niet veel meer bekostigen. De salarisverlagingen by de groote bedrijven alhier en het rijk waren geweldig. Vroeger reeds werd bijv. bij het laatste gekort 18% 28% thans per 1 Januari an dermaal 10 en de pensioenpremie daar nevens verhoogd tot 10 En niemand zal wel beweren, dat de salarissen voor de ver- eischte capaciteiten en werkzaamheden te hoog waren. Met beleefden dank voor de plaatsing, ABONNfi. VAN ONZE BOEKENTAFEL 33Leven en werken van Couperus" door Henri van Booven. Uitg. Fa. Schuyt te Vélsen. Opgedragen aan Elisabeth Couperus- Band, echtgenoote van wijlen den vereer den Nederlandscher auteur en dichter, Is een groot-opgezet itudiewerk geschreven door den heer Var Booven, dat getuigt van jarenlang onderzoek en nauwgezette na sporingen. Wie Couperus in z\)n schitterende boeken bewondert, en wie doet dit niet, vindt in dit werk tal van feiten, vingerwijzingen en beschouwingen, die onontbeerlijk zijn voor een goed begrip en die zullen aanmoedigen tot verdere verdieping in diens machtige, rijk-afwisselende oeuvre. Een vplledige bibliografie van Couperus' werken is aan het slot van het boek Af gedrukt, terwijl tal van mooie foto's van Couperus, van zgn omgeving e.d. tusschen de hoofdstukken in zijn opgenomen. De in houd bestaat uit een 14-tal hoofdstukken, waarvan de eerste vier uitvoerige mededee- lingen bevatten over Couperus' geslacht, zijn karakter en aanleg, zijn jeugd in Den Haag en in Indië. Verder wordt 's meesters levensloop nagegaan en worden de invloe den besproken die er toe bijdroegen een Eline Vere, noodlot, majesteit en wereld vrede en andere historische romans te schrijven. Zijn liefde voor het Zuiden en zijn ver blijf in -Italië ia bet bij zonder, zouden hem inspiratie gegeven hebben voor vele schoo- ne werken. Die periode vooral is het tijd perk geweest van Couperus' geestelijken bloei. Voor wie uitvoerig over Couperus, diens leven en werken wil ingelicht worden, is het pas verschenen boek van Van Booven on ontbeerlijk. „In de Gouden Klok", door Ban- nie van Bussum. Uitg. My. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Bg den stroom van boeken speciaal voor onze jeugd bestemd, die zich vooral dezer dagen in de étalages der boekwinkels als om strijd aandienen, kunnen de goede boe ken bij vluchtige kennismaking er door den kenner al gauw uitgepikt worden. Tot deze betere categorie behoort zeer zeker ook het onderwerpelijke boek. Ge schreven voor meisjes van 1216 jaar, is het de schrijfster gelukt, door een vlotten, prettigen verteltrans spoedig de aandacht te boeien en de lezeres tot de laatste blad zijde gevangen te houden. Moeder vertelt erin aan haar ziek doch tertje haar eigen levensweg, armelijk en moeilijk ongetwijfeld, maar naar een goede toekomst geleid door verstandige ouders, alsmede eigen durf, levensmoed en werk kracht. Een boek vol goede moraal en stellig een aanwinst voor iedere meisjes-bibliotheek. „Miep en Minta", verzameld door Kitty Bray. Uitg. v. Holkema Warendorff's 17. M., Amsterdam. Een toehoorster heeft onopgemerkt, in een hoekje gezeten, onopgemerkt een no titieboekje vastgelegd in de oorspronkelijke bewoordingen al wat kindermondjes zooal kunnen snappen. Twee kleuters, zusjes, Miep en Minta, vertellen, philosopheeren, fabuleerende toehoorster schrijft en legt in een alleraardigst boekje bij wijze van dagboek vast, al wat haar opmerkzaam oog en oor bespeurde en waarnam. De lezer, die gevoel heeft voor humor, zal smullen van tal van kostelijke gezegden en opmerkingen en hiermede de eigen sfeer aanvoelen van deze kinderzieltjes. Na het spel der kinderen worden schrift en schets boek vol gekrabbeld en geïllustreerd door de 6-j-jrige Minta zelf, welke primitieve teekeningetjes, in de hoofdstukken afge drukt, deze een bijzondere aantrekkelijkheid te meer verleenen. ,J2en halve eeuw van strijd". Herinneringen van J. H. Schaper. Uitgave J. B. Wolters' U. M., Gro- nrngen. In twee deelen zal het gedenkboek van den bekenden sociaal-democratischen voor man verschijnen, waarvan het eerste deel, kloek en goed uitgegeven door de firma Wolters, thans voor ons ligt. De heer Schaper vertelt hierin o.a. over zijn jeugd, zgn intrede en strgd in de partg. zgn militairen dienst, van zijn werkzaam heid in den Groningschen Raad, zijn ont moetingen in de politieke arena met een Kuyper, Lohman en Loeff, alles met veel gloed en verve, vol frischheid en oolijkheid, nimmer langdradig of droog. Zijn boek zal ook bij politieke tegenstan ders stellig waardeering vinden. Zichzelf noch zgn partij spaart hij, waar noodig, cri- tiek, de lezer voelt dat de schrijver eerlijk en openhartig is in zijn retrospectieve be schouwingen. Tal van illustraties, brieven, beschouwingen, caricaturen, fac-slmilés staan tusschen den tekst afgedrukt. Reeds in dit eerste deel komen de be kende November-gebeurtenirsen van 1918 ter sprake alsmede Schaper's verhouding tot Troelstra, dien hij ook geen critiek spaart. In het tweede deel van de memoi res zal in hoofdzaak Schaper's parlemen taire werkzaamheid worden besproken. ,>De Geldbronnen van het Natio naal-Socialisme"door Sidney War burg. Van Holkema co Warendorffs U. M. Ingen. 1.25. Sidney Warburg is de zoon van een van Amerika's grootste bankiers, die als tus- schenpersoon diende, in de jaren 1929— 1933, bij een machtige Amerikaansche fi nancieele groep en Hitler, ten einde diens partij in drie termgnen 32 millioen dollar te fourneeren met het oogmerk het oorlogs gevaar acuut te houden om Frankrijk tot een soepeler houding in internationale aan gelegenheden te dwingen. Daartoe had Warbu 'g dr"3 gesprekken met den „Führer" en meerdere met Goering, Gobbels en andere kopstukken der Nazi's. De schrijver beschuldigt in zgn onthul lingen aiet, hij noemt personen, bankcon cerns, feiten en data te over, verzwijgt geenszins de rol, die hijzelf daarbij speelde, is zeer pertinent in zgn beweringen, mee- doogenloos voor zijn vrienden en voor zich zelf. Zijn meening over de persoon van Hitier is niet miid, maar net heeft voor Walburg zelf geen beteelcenis of hy den ^ijkskanse lier al voor een dwaas houdt. Voor het Duitsche volk hoopt de auteur, dat de toe komst bewijst dat hij zich daarin vergist, NiRCÜ^BUS MIDDELBURG van 29 November1 December ONDERTROUWD. D. M. Klaassen, 43 j. en M. Hermeling, 31 j. GETROUWD. H. van Zalen, 25 j. en J. den Hollander, 24 j. H. K. Rinke, 27 j. en E. S. Plujj- mers, 23 j. G. v. d. Vijver, 24 j. en M. G. E. Sleebus, 45 j. BEVALLEN. F. Bliek, geb. Meijer, z. H. den En gelsman, geb. Moens, d. OVERLEDEN. J. M. van Vree, wed. E. Albers, 82 j. PREDIKBEURTEN ZONDAG 3 DECEMBER 1933. BRESKENS. 9.30 uur Ds. W. H. KELDER Jr. 5.30 uur De heer I. VERDUUN, GROEDE. 5.30 uur Ds. VAN LoOTEN. Evang. Luth. Gemeente. 9.30 uur Da. L. C. DUFOUR. WATERLANDKERKJE. 9.30 uur Ds. VAN YPEREN, IJZEN DIJKE, 9.30 uur: Ds. CASTELEIN. SCHOON DIJKE. 10 uur Ds. SNIJDELAAR. RETRANCHEMENT. 2 uurDs. W. VAN DER VEN. OOSTBURG. 9.30 uur Ds. FABER. NIEUW VLIET. 9.30 uur: Ds. VAN KOOTEN. HOOFDPLAAT. 2 uur Ds. SNIJDELAAR. (H. Avondmaal). CADZAND. 9.30 uur; Ds. VISSER. BIERVLIET. 9.30 uur Ds. VRIJLANDT. MARKTBERICHTEN VEILING MIDDELBURG. 1 December. Baksla 23 ct., snijsla 14 ct., veldsla 621 ct., spinazie 230 ct., wagenaarsboonen 56 ct., stoksnijboonen 4462 ct., spruiten 413 ct., witlof 726 ct., schorseneeren 1114 ct., koolrapen 13 ct., peen 25 ct., uien, 23 ct., kroten 2 ct., roode kool 13 ct., witte kool 1 ct., sladunsel 18 ct., tomaten 713 ct., alles per K.G.chrysanthen 115 ct. per bos varens 1 ct. per potpeen 47 ct., rapen 13% ct., prei 3t ct., selderie 2% ct., knolselderie 1%-2% ct., radijs 3 ct., ramenas 2 ct., alles per bossavoye kool 15 ct., roode uool 13% ct., boere- kool 3 ct., witte kool 3 ct„ bloemkool 217% ct., andijvie 2 ct., bakkropsla 2 ct., alles per stuk. STOOMVAARTLIJNEN „Baloeran" (uitr.) 1 Dec. van Marseille „Buiténzorg" (thuisr.) p. 30 Nov. Perim „Johan van Oldenbarnevelt" (thuisr.) I Dec. van Port Said „Kota Baroe" (thuisr.) p. 1 Dec. Kaap del Armi „Kota Pinang"uitr.) 1 Dec. te Soerabaya „Meliskerk" (thuisr.) 30 Nov. v. P. Said „Ouderkerk" (thuisr.) 1 Dec. te Genua „Sibajak" 1 Dec. te Batavia van Rott. „Venezuela" (uitr.) 29 Nov. te Colon „Zeelandia" (uitr.) 1 Dec. v. Southampton AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 1 tot en met Donderdag 7 December„20.0o0 jaar in Sing Sing" en „Het drama der Wolkenkrabbers". Lux or-theater. Van Vrijdag 1 tot en met Donderdag 7 December „Geld is niet alles" en „Een hooge „C" en een hooge zee". Zaterdag 2 December. Soirée dansclub „Turbinia", Grand Hotel Britannia, 8 uur. Donderdag 7 December. Tooneeluitvoe- ring, Instituut van Arbeidersontwik keling, Concertgebouw, 8 uur. (Maandag 11 December. Kerkconcert, St. Jacobskerk, 8.15 uur. SOUBURG. Vrijdag 8 December. Vergadering Ned. Chiiste. Vrouwenbond, „Concordia", 8 uur. NEDERIANDSCH FABRIKAAT

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 9