ij verkoopen geen tOQI-Aitikeien EAU DE COLOGNE ODEURS FIJNE ZEEP SOORTEN NOOTJES MARINE EN LEGER JOH. TER POORTEN BUITENLAND De speciale trein' met passagiers en post in aansluiting op het motorschip „Johan van Oldenbarnevelt" zal Dinsdagmorgen 10.20 uur van Genua vertrekken. Aankomst Woensdag 6 December 7.02 uur te Zevenaar, 7.57 uur te Arnhem, 8.46 uur te Utrecht C.S., 9.45 uur te Den Haag S.S., 9.29 uur te Amsterdam W. P., 9.51 uur te Amster dam C.S. en 9.56 uu rte Rotterdam Maas. De definitieve ontvangsten van de Ne- derlandsche spoorwegen over de maand Augustus hebben bedragen 11.703.004 tegenover 13.265.092 in Augustus 1932 en sedert 1 Januari resp. ƒ82.417.290 en 95.321.340. Naar uit het onderzoek is gebleken wor den uit en villa aan de Weteringschans te Amsterdam, die gedeeltelijk door brand is vernield, ongeveer 75.000 aan juweelen en vosbonten vermist. B|j Kon. besluit van 27 November is be paald, dat van 1 Januari 1934 tot nadere aankondiging geen premiën zullen wor den toegekend voor het dooden van zee honden. Na 15 jaren van proefnemingen zijn vogelkweekers te Rastenburg (Oost-Prui sen) er in geslaagd om roode kanaries te kweeken. Eerst kregen zij slechts oranje kleurige kanaries als resultaat, doch thans zijn ook de roode gekweekt. Dé handela ren verwachten een groote vraag naar deze nieuwe vogelmode. Willey Sharkey, lid van een bandieten bende te Chicago, die dezer dagen is vrij gesproken van de beschuldiging, mede plichtig te zijn geweest aan de ontvoering heeft zich te St. Paul in de gevangenis opgehangen aan zijn das. Het aantal Joden in België bedraagt thans 80.000, waarvan er meer dan de helft, nl. ruim 40.000, te Antwerpen woon achtig zijn. meter. Ondraaglijk bijna, een spanning als in dat tafereeltje, waarin de nieuw-aange- komene in het celblok van de terdoodver- oordeelden met gezang wordt ontvangen. Men zou het uit willen schreeuwen, maar een ontzettende beklemming bevangt den mensch, verstikt zijn stem. Uit „I am a Fugitive" sprak het lijden van den dwangarbeider, in den vorm van een aanklacht tegen dit systeem der be straffing, dat nog in enkele Amerikaansche staten bestaat. Maar tot de volkomen ont roering van „20.000 jaar Sing Sing" heeft die film het niet gebracht, juist, omdat in deze film van een aanklacht, van een een zijdig gezien probleem geen sprake is. Een directeur der gevangenis schrijft niet tegen het systeem der gevangenis hij schreef slechts het wroegende conflict tusschen mensch en ordebewaarder, en tusschen ge vangene en mensch. Niets wordt in deze film verzacht, maar ook niets blijft onuitgesproken. En zelden heeft men de bioscoop, plaats van amuse ment en verstrooiing, zoozeer onder den indruk gezien als na de première van deze film, die mede om het ongehoorde spel der van tevoren niet bekende hoofdfiguren, van Arthur Byron, met zijn buldoggenge- zicht, van Spencer Tray als de boef en Lyle Talbot als zijn makker tot de groote films zal blijven benooren. Niet alleen een probleem behandelt deze film, zij ontleedt ook een karakter, dat van Tom Connors. Het probleem komt neer op de mate van vrijheid, die men een gevangene moet geven, niet in, maar bui ten de muren. De film is een hartstochte lijk pleidooi pro. Niet alleen aangi'-'pend en boeiend ook bijzonder gaaf is de film. Een levende film, zeer Amerikansch, en toch volkomen vrg van alle Amerikaansche sentimentaliteit. Er is volop actie. De poging tot uitbreken van een viertal der gevaarlijkste gedetineerden is een sterk staaltje van filmsensatie, maar daarnevens verslappen spel en dialoog geen oogenblik. Het is een film van en voor mannen, over en cynisch dikwijls met vondsten als de harmonicaspeiende terdoodveroordeelde, de trillende hand van den directeur, als hij den getemden bruut Tom, die terugkeert, wat hem zijn leven kost, een lucifer geeft voor het aansteken van een laatste sigaret en zoo voortdurend. Behalve dat de film uitstekend ge maakt is, moeten wjj met een woord van lof voor het einde besluiten, dat ook zijn naam aan de film heeft gegeven. Want nu zijn opeens de gevangenen van Sing Sing wandelende cijfers geworden. Elk cijfer drukt het aantal straf jaren uit. Hi^r is de mensch uitgeschakeld, om plaats te maken voor het verpletterende aantal jaren men- schelijk lijden. Hier geven deze niet-meer abstracte cijfers, wat de heele film niet wilde geven een pleidooi voor vrijheid èn voor leven „Sky-line", een New-Yorksche geschie denis, is conventioneel, als u wilt en een tikje vieux jeu. Maar toch een prachtige film. De „Sky-line" van New-York, dit woud van torens New-York van den wa terkant in allerlei belichting, ook 's nachts of in den mist, het kijkje van den top van zulke kolossen in het kinderachtige stra- tennet en mieren-gewarrel aan hun voet het |jle vlechtwerk van T-balken, die naar het schynt los in de ruimte hangen het is alles enorm van filmtechniek en foto kunst. De obsessie der hoogtevrees deelt zich aan den veilig in zijn fauteuil gezeten kijker in de zaal mee, die met spanning, ja met angst, het levensgevaarlijke spel van dé mannen op het doek in deze hooge re gionen volgt. Deze film is dan ook belangrijk om de knappe wijze, waarop het de skrycraper- omgeving doet spreken en inwerken. En het stoere spel van de kunstenaars, die op de veertigste verdieping boven den bega- nen grond hun werk doen, bederft nergens de illusie. „Luxor"-theater. Geld is niet alles. De hooge Cen een hooge zee. Marie Dresler, die over een veelzijdige begaafdheid en een groot talent beschikt, speelt de hoofdrol in het eerste hoofdnum mer, bijgestaan door Polly Moran, Amita Page en Norman Forster. De groote actrice speelt de rol van een bankdirectrice, die na den dood van haar man deze instelling soliede beheert, totdat haar zoon in de zaak komt Dan is het met de soliditeit gedaan er komt een run op de bank en de loketten worden gesloten. Niemand minder dan de schoonmoeder van den directeur was oor zaak, dat het vertrouwen in de bank werd geschokt en op een catastrophe uitliep. De bijzonder hatelijke strijd, die steeds tus schen de moeder en de schoonmoeder van den bankdirecteur heeft gewoed wordt voortgezet en loopt er tenslotte op uit, dat het ook tusschen het jonge paar mis is. Moeder en zoon gaan samen wonen en weten zich zoo goed door den crisistijd heen te slaan, dat de bank weer geopend wordt. Dan is het niet alleen met de armoede, maar ook met de ruzie gedaan. Afgezien van de gewrongenheid van het scenario, een film waar tempo en humor in zit en die de aandacht gespannen houdt. Ook in het tweede hoofdnummer is er sprake van strijd. De wereldoorlog heeft al tot wat filmwerken geïnspireerd. Charley Chase vervult de hoofdrol in deze episode van den wereldbrand, welke wel niet ont staan zou zijn als Charley daarin te beslis sen zou hebberi gehad. Hij toch is een vriend van de harmonie, getuige zijn vo caal kwartet, dat hij aan boord vormt en op het slagveld in stand houdt, zelfs door internationale bezetting. Dat hij echter ook veel voor een duet gevoelt, blijkt het best als de krijg gedaan is en de soldaten naar Amerika terugkeeren. Dan heeft Charley smokkelwaar van een bijzonder gehalte aan boord, welke hg spoedig geheel voor zich zelf opeischt. Ook deze rolprent brengt de lachspieren nog al eens in beweging een schitterend gedresseerd aapjë is daaraan niet vreemd. Het voorprogramma is mede zeer aan trekkelijk een komische een-acter en twee journalen, waarin men o.a. Louis Arm strong en zijn band kan beluisteren. Voor de liefhebbers In dezen crisistijd bestaat er in het dage- lyksch leven weinig reden tot recht harte lijk lachen. Daarom valt het te prijzen, dat de directie een programma orengt, dat on danks de malaise den lach weet op te wek ken. Doch zij doet nog meer. Zij bezorgt u als Sint Nicolaas-surprise niet alleen Marie Dressier, doch tevens van Dinsdag af een geheel nieuw programma, dat u gratis kunt bijwonen, indien u in de eerste helft van de speelweek een bezoek aan „Luxor" brengt. De motorveerboot „Prins Hendrik". De motorveerboot „Prins Hendrik" heeft Donderdagavond omstreeks half acht op de Schelde machineschade gekregen. De sleep boot „En Avant 6" is van Hansweert uit gevaren en heeft de boot in de haven ge sleept. Genoemde sleepboot heeft eveneens den laatsten veerdienst waargenomen, Gis terenmorgen is de .Koningin Emma" van Vlissingen aangekomen, welke nu den veerdienst onderhoudt. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze TydinghaX. Het afscheid van dr. J. P. Fockema Andreae als burgemeester der gemeente Utrechtde brand op de „Indrapoera" te Rotterdam Willy den Ouden heeft den eersten paal geslagen voor het nieuwe sportfondsenbad te Rotterdam het reini gen van gevels door de stadsreiniging te Amsterdam (alle aanplakbiljetten worden uit schoonheidsoogpunt van gevels verwij derd) de kinderbriefkaarten welke van 11 December tot 10 Januari worden uitgege ven door het Haagsch comité voor de wel- dodigheidspostzegels. MIDDELBURG. Concert-Vereeniging. Gertler-Kwartet. Concert- en Gehoorzaal. De leden van deze vereeniging hebben weer een mooien avond gehad. Op dit 45ste concert deed het Gertler-Kwartet, aldus ge noemd naar den eersten violist Endre Gert- ler, zich kennen als een goede groep van uitmuntende instrumentalisten, welke on der de vele kwartetten, die onze tijd r|jk is, een voorname plaats inneemt. Het en semble, dat voorts bestaat uit de heeren Gyula Baumann, L&szó Révész en Paul Hermann (welk een zeldzaam instrument bespeelt deze cellistis een geoefend viertal, dat geheel met blkaar vertrouwd is. De homogeniteit is volmaakt, het klankge halte zeer mooi, de verschillende leden zijn goed op elkaar afgestemd, er is geen indi- vidueele overheersching doch zuivere over eenstemming en aanpassingsvermogen, al les is fyn afgewogen en van een sterk inwerkende muzikaliteit. Het was een musiceeren in echten ka- mermuzieksttjl. Wanneer een ensemble zóó weet te beginnen als in Haydn's strijk kwartet G-dur op. 77 nr. 1, dan is het pleit reeds gewonnen. Het werd kernachtig ver tolkt, met gevoeligen eenvoud en klassieke gratie, fijnzinnig en met charme, vooral het Adagio. Dat deze'Hongaren hun muzikalen landaard niet verloochenen bleek uit de weergave van Geza Frid's F-dur, een werk met scherp coloriet, vurige hartstochtelijke stemmingen, karakteristieke effecten door ede typische overmatige intervallen, doch ook van een Hongaarsche warmte en wel luidend, waaruit men steeds weer de vreug de in het musiceeren, vol leven, vol tempe rament of van een bedwongen gloed, ge waar werd. Algeheel contact met de menscbheid hebben dergelijke composities, de typische overmatige intervallen, doch echter niet en zeer zeker niet by eerste auditie. Beethoven's kwartet op. 95 (f- moll), het „quartetto Serioso" genoot een warme uitvoering en werd gevoelig dichter lijk belicht. Wij zijn het bestuur van de Concert-Ver eeniging ten zeerste erkentelijk voor de kennismaking met het Gertler-Kwartet, dat speciaal na Haydn en Beethoven een geest driftig succes oogstte. O. Waarnemend ambtenaar van het O.M. bij de kantongerechten. Met ingang van heden is de heer mr. P. van Empel, beëedigd klerk ten parkette van het kantongerecht te Middelburg, aan gewezen als waarnemend ambtenaar van het O.M. b\j de kantongerechten in het ar rondissement Middelburg, terwijl is inge trokken de aanwijzing als zoodanig van den heer mr. P. E. Vogelvanger, advocaat en procureur te Middelburg. Faillissement Boassons Bank. Curatoren van de in staat van faillisse ment verkeerende N.V. I. Boasson Zo- nens Bank te Middelburg zullen binnen en kele maanden wederom in staat zijn, een uitkeering van 10 aan de schuldeischers te doen. OOST- EN WEST-SOUBURG. De Kanaalstraat. Onze Kanaalstraat, die thans, zooals reeds eerder gemeld werd, met haar ver- breeden rijweg en flinke trottoirs aan ae eischen van den tijd voldoet, heeft wedei- om wat het aanzien betreft, een verande ring ondergaan, zy is n.l. aan beide zijde i met linde- en lijsterbesboomen beplant, waardoor zij aan natuurschoon ongetwijfeld zal winnen. Een vriendelijk verzoek aan het publiek en de jeugd om deze jonge boompjes, die nog niet wortelvast zijn, in bescherming te nemen, mag zeker wel ge daan worden. Etalage-wedstrijd. De door de winkeliersvereniging „Ne- midso" alhier, uitgeschreven étaiage-wed- stryd, belooft een waar succes te worden. De eene étalage is al mooier en vaak artistieker dan de andere. Vooral des avonds by verlichting komen verschillende uitstallingen prachtig tot hun recht en hoeven voor de beste in hun branche in Vlissingen of Middelburg niet onder te doen, evenmin wat kwaliteit als kwanti teit der in voorraad zijnde goedreen be treft. De jury, die te beoordeelen zal hebben wie een prijs toekomt, zsd zeker geen ge makkelijke taak hebben. Zy bestaat uit dc heeren J. A. H. Abeleven, J. Damman en de heer en mevrouw R. de Munck, de drie laatsten uit Middelburg. Met het oog op het St. Nicolaasfeest is reeds vroeger o(j gemeente-verordening vastgesteld, dat vanaf 25 November tot en met 5 Decem ber de winkels des avonds tot 10 uur ge opend mogen zijn, zoodat voor het bezich tigen der winkels ruimschoots tyd is en hopen wij voor de winkeliers, dat het ver- koopen in een gelyx tempo moge gaan. De wisselbeker uitgeloofd door Jhr. H. A. van Doorn, Eere-voorzitter der vereeniging werd toegekend aan A. G. Kruithof en 2e en 3e prys, medailles aan de heeren Gebr. Minderhoud en J. M. Deurwaarder, Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met inhoud bij A. Bakker, Oranjeplèin A 35. Een oud Ho'- landsche zilveren broche bij A. Caljouw, Vlissingsche straat B 175. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 2027 November werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Nationaal Bezit van Aandeelen Kon. Mij. „De Schelde", Vlissingen, Glacisstraat 165, koopen en verkoopen en op andere wyze verkregen en houden van aandeelen Kon. Mjj. „de Schelde". Overleden vice- voorzitter raad van beheerMr. F. J. Sprenger, Middelburg. ZEEUWSCH-VLAANDEREN WESTELIJK DEEL. Reclame. Onbekend maakt onbemind. Deze drie simpele woorden gelden, als een volzin ge nomen, terdege voor den zakenman. Want, wil h|j zijn artikelen aan den man brengen, dan zal hij, gedachtig aan het bovenstaan de gezegde, voor de noodige reclame moe ten zorgen. Wij leven nu eenmaal in den tijd van de reclame. De meest gebruikelijke wijze en om niet het misnoegen van de redactie van dit blad op den hals te halen, ook de meest nuttige wyze van zijn waren aan te prijzen, is de reclame per dagblad Het platteland heeft echter niet veel van dergelijke instellingen, welke, k raison van zooveel per regel, de handelsondernemin gen helpen tot grooteren bloei te komen. Nu dient direct gezegd, dat geregeld adver- teeren voor het platteland niet alleen on- noodig, doch in verhouding tot den omzet, ook wat duur is. De menschen in de ver schillende plaatsjes kennen elkaar als het ware van haver tot gort. Zy weten u, o zoo goed te vertellen, waar u goedkoop en toch goed terecht kimt. Zij zullen u zeggen, dat by bakker A goedkoope en toch van prima substantie zijnde chocoladeletters (het is immers in den Sinterklaastijd te verkrygen zyn dat manufacturier B een enorme hoeveelheid prachtige stoffen in voorraad heeft, die hij op een uitverkoop in een van de groote steden voor een prikje opgedaan heeftvoorts dat ge van den landbouwer C uw melk betrekken moet, daar deze (dat is de melk) nu eens niet naar bietenkoppen en -blaren ruikt en proeft, of wel zy zullen u een adres opge ven, waar van die goecutoope Belgische suiker te halen is, enz. enz. Maar toch, ja toch, moet er eens ter dege reclame gemaakt worden, wil men wat extra verdienen kunnen. Hoe is dat nu te bereiken Wel, er wordt een winkel week georganiseerd. Winkelweken van 5, 6, 8 en ook wel eens van 7 dagèn. En in die verschillende dagen-tellende-weken wordt dan tevens bijzonder werk van het étaleeren gemaakt, wordt op allerlei wyze het koopèn aangemoedigd en krijgen de koopers een aardige kans om een van de door de winkeliersvereeniging beschikbaar gestelde pry zen toegewezen te worden. Over het algemeen gaan dergelijke we ken er wel in. Zij geven in den regel voor de winkeliers en hun vereenigingen aardige resultaten te zien, temeer, daar van eenige inzinking van het debiet voor- en na de winkelweek weinig te bemerken is. In denzelfden tyd, dat de winkelweek in onze streek burgerrecht begon te krijgen, zon men op iets, dat niet alleen de aan dacht van de dorpsgenooten en van die der omliggende plaatsen kon trekken, doch zoo mogelyk die van de geheele streek. Men legde zich toe op het organiseeren van tentoonstellingen. Deze hadden van meet af een meer dan plaatselijk karakter. Alle maar eenigszins daar voor in aanmerking komende handelsondernemingen namen er deel aan. Ja, ook de animo van zaken van over-de-Schelde was betrekkelijk niet ge ring. Deze laatste trachtten door het expo- seeren op onze tentoonstellingen hier recla- ties aan te knoopen of reeds bestaande te bevestigen of uit te breiden. Zoo zagen wy dergelijke tentoonstellingen, met meer of minder succes gehouden, in de grootste plaatsen van Zeeuwsch-Vlaanderen, als daar waren het Oostburgsche „pand", de Zeeuwsch-Vlaamsche Jaarbeurs te Bres- kens, de Industrie- en Handelstentoonstel ling te Ter Neuzen, de Handels- en Huis- vlijttentoonstelling te Axel, en meer ande re. Al deze tentoonstellingen lieten duide lijk zien, dat op dit gebied nog heel wat te bereiken viel. Men leerde elkanders pro ducten beter kennen, ondernemingen van gene zijde der Schelde zagen wat voor mo gelijkheden voor hun zaken hier nog lagen, het noodige contact werd bereikt. Voor de gemeente, waar de tentoonstel ling gehouden werd, was het ook niet een onaardigen tijd. In den regel werden ter- zelfdertyd feesten georganiseerd, de plaats had aller belangstelling, vreemdelingenver keer floreerde, het geld vloeide binnen. Een groote fout b|j het organiseeren van deze tentoonstellingen beging men, nl. dat er geen centrale leiding was, een over heidslichaam bijv., die de organisatie, in den ruimsten zin genomen, tot zich trok. Want nu bleef elke plaats, die iets derge lijks aandurfde (financieel bleef er altijd risico) op zich zelf aangewezen. Concur rentie tusschen plaatsen onderling bleef ook niet uit, met als gevolg, dat vrij vlug bleek, dat, zoo het dezen weg zou opgaan, de tentoonstellingen nimmer voldoende le venskracht zouden krygen. Zoowel voor de organiseerende vereeniging als voor de deelnemers zou een fiasco dan het slot zijn. Deze laatste vorm van reclame, want als zoodanig mag men dat toch wel opvat ten, zal waarschijnlijk voor onze streek tot het verleden gaan behooren. Volgens een courantenbericht worden van de zyde der Vereeniging tot het houden van Nederland- sche Jaarbeurzen te Utrecht pogingen aan gewend om te komen tot een collectieven stand van Zeeuwsch-Vlaamsche producten op de Nederlandsche Jaarbeurs. Het doel is o.a. de economische band van Zeeuwsch- Vlaanderen met overig Nederland te ver beteren. Het schynt, dat de onderhande lingen, welke reeds gevoerd z|jn, zeer be vredigend geacht worden. Of de economische band meer verbeterd (versterkt) zal worden door een collec tieve inzending te Utrecht dan wel door een jaarlijks wederkeerende tentoonstelling in onze streek (maar dan onder de auspi ciën van een overheidslichaam, byv. van de Kamer van Koophandel) zullen belangheb benden moeten uitmaken. Aan boord van de „Dempo", op de thuis reis van Batavia naar Rotterdam, is gis teren, na vertrek uit Colombo, plotseling overleden, 38 jaar oud, de kapitein dei infanterie van het Oost-Indisch leger, ge detacheerd by de luchtvaartafdeeling te Bandoeng, M. Dijkstra. De heer Dijkstra was afgekeurd en had juist den dienst met pensioen verlaten. Met ingang van 2 December zijn b|j het 3e regiment infanterie aangesteld tot dienstplichtig korporaal de dienstplichtige soldaten J. A. M. van Helden, A. Huisman, J. Kragt, T. J. den Toon en A. G. de Gilde, allen leerlingen van de school voor dienst plichtig onderofficier-administrateur te Middelburg. maar zijn uitsluitend aange, wezen op den verkoop van AARDIGE ST. NÏCOLAAS-CADEAUX Niet duur. Aanbevelend, Dames- en Heerenkapper ST. JACOBSSTRAAT 19 HET NIEcl WE FRANSOHE KABINET. Heden zal minister-president Chautemps z|jn nieuw kabinet aan de Kamer voor stellen, doch eerst wordt om 10 uur een ministerraad gehouden onder voorzitter schap van den president der republiek Le brun. Op de agenda staan de definitieve goedkeuring der regeeringsverklaring en der financieele voorstellen, die van middag aan de Kamer zullen worden voorgelegd. Te 3 uur vanmiddag zal de Kamerzitting een aanvang nemen. De korte verklaring van minister-president Chautemps zal in de Kamer door hemzelf en in den Senaat door den minister van justitie worden voorge lezen. De regeering zal er op wijzen, dat zij in de eerste plaats de bedoeling heeft de dringende noodzakelijke saneering van de begrooting en de financiën tot stand te brengen. Zy wil daarby een beroep doen op den patriotischen plicht der afgevaardig den. Het laatste deel der regeeringsverkla ring heeft betrekking op de buitenlandsche politiek. Er wordt in tot uiting gebracht dat Frankrijk zijn vredespolitiek in den geest van Genève en binnen het kader der bestaande verdragen wenscht voort te zetten. Na voorlezing van de regeerings verklaring zal de president der financieele Kamercommissie Maloy het woord nemen om het parlement op te wekken tot een spoedige afwerking der financieele voor stellen. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De correspondent van „het Vaderland" te Genève meldde ons gisteravond De commissie voor de controle, die door het bureau der ontwapeningsconferentie op 11 November is ingesteld, heeft giste renmiddag wederom een voltallige verga dering gehouden, nadat den leden der de legaties eenige dagen tijd was gelaten om het Fransche voorstel inzake de controle te bestudeeren en met hun regeeringen overleg te plegen over de vraag, of het wenschelyk is deze kwestie hier te be handelen of dat het beter zou zijn de be- studcering van de controle-maatregelen aan de diplomatieke besprekingen over te laten. Heden blijkt, dat de meerderheid der delegaties bereid is de maatregelen voor de controle op de toekomstige conventte reeds nu in Genève te bestudeeren. Men heeft vandaag het voorstel uit het Fran sche plan inzake de instelling van een per manente periodieke controle ter plaatse bestudeerd. Niemand heeft zich tegen dit denkbeeld, waardoor voorkomen zal wor den, dat de regeeringen de controle als een soort beleediging zouden kunnen opvatten verzet. De Italiaansche en Japansche gedele geerden hebben weliswaar niet aan de dis cussie deelgenomen, doch zy hebben even min verzet tegen de besprekingen aan- geteekend. Men is de verschillende maatregelen na- gegaar en de discussie zal Maandag wor den voortgezet. Waarschijnlijk zal de com missie Maandag of Dinsdag haar werk zaamheden beëindigen met het aannemsn van een rapport, waarin de richtlijnen voor de algemeene commissie vervat zul len zijn. EENHEID VAN PARTIJ EN STAAT IN DUITSCHLAND. Het Duitsche Rijkskabinet heeft een wetsontwerp goedgekeurd tot verzekering van de eenheid in partij en staat. By de/.o wet wordt de NSDAP een publiek-reoh terl|jke organisatie ter waarborging van een zeer nauwe samenwerking van partij en SA met de openbare autoriteiten# worden de plaatsvervangers van den „lei der" en de chef van den staf der SA, ie* den van de Rijksregeering. Voor de leden der NSDAP en SA en de aan haar onder geschikte organisaties wordt een partij en SA-rechtpleging ingevoerd, welke ba- halve de gewone disciplinaire straffen ook gevangenisstraf en hechtenis kan opleg gen, wanneer plichtverzuim jegens de or ganisatie en vergrijpen tegen de orde on de tucht voorkomen. De openbare autori teiten, dus politie en justitie, moeten de met de uitoefening der party- en dA. rechtspleging belaste instanties der parttf en der SA huif verleenen. Hierbij wordt geconstateerd, dat de le den der partij en der SA, zoomede de aan haar ondergeschikte organisaties, ver hoogde plichten hebben jegens leider, volk en staat, HONGERTREND RUSLAND. In het aarsbisschoppelijk palels te Wee- non heeft Vrijdagmiddag een conferentie plaats gehad, waarbij Kardinaal Innitzer

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2