:aken NIEUWS tob n00it-h0ekje stoomvaartlijnen hoogwater te vlissingen licht op voor auto's, fietsen en voertuigen. agenda Buitenlandsch Weerbericht. dat net hooföbe. ide leden overtuigt eerd overleg in aet ling Is. De overheid eld en ook de ver- Het zou onjuiat roldoen of thans te werd besloten aan :en telegram vaa leid te zenden, rbas heeft over de r gesproken en het het gezagsapparaat iet fascisme heett ipreklng ia gevolgd was, dat de officier onvoorwaardelijk gezag. Middelburg-, Middelburg heeft n weg in verboden te Middelburg 2 et een motorrijtuig en P. L. te Zoute- rijden met een mo nde lichten L. A. s. 5 d. h.fietsen Coudekerke 6 b. s. elJ. L. te Middel avonds fietsen zon- Jdelburg 3 b. s. 3 ïgen, G. D. te Mid- stkapelle, ieder 5 Dost- en West-Sou- en met een voertuig te Oost- en West- A. T. te Ritthem, rdeelde aan zjjn motorrijtuig zonder te Arnemuiden 3 van dronkenschap 1 veiligheid bedrei- singen 25 b. s. 25 uikbaarmaking van nomen is trekdier J. v. K. te Koude- vertreding van een -zuivelwet vastge- J. B., te Middel- J. L. te Middel- H. C. F. te Middel- li. alle met ver st inbeslaggenome- fest-Souburg 5 b. verklaring van het Middelburg op den B. M., L. de N., ir 10 b. s. 10 d. h. dwars door liddag om drie uur 3en plotseling her t-stad. Het was een ;ad was in rep en :htte in portieken, revolverknallen op loedig einde, aldus nidabele stier met stond op het em- erenstation oogen as zijn laatste rit stonds zijn laatste worden, want het hthuis. Dit was de och allerminst van is moeilijk te gis- van hetgeen met het dier bestaan )lotseling vandoor op. Men zette het tervolgd werd, hoe er werd. Het beest op den Morschweg :en tuintje in n niet te grijpen, dra niet veel meer ;ewoeld, het beest doch zag zich door >ten. Het was een che arena een voede, die een uit- •ong het dier over n weg weer regel- door de Morsch- kruispunt Blauw- -laarlemmerstraat, ouwensteeg in, dan atweer rechts angebrug over, de tsoen, het U.V.S.- wijk van nieuwe Oostgrens van de dijk, waar men in 1- en Schiekanaal bouw van woon- het dier had zijn ten ge-ozen de ers steeds aange- uchtte als de stier er achteraan, zoo- >eljjk nieuwsgierig en enkele gewa- achter het dolle tot staan te bren gen. p het punt bij het r de slot-acte van en, aan, toen een loten door de po- Door de men- dier niet het opeens door ;erug". Men sloeg 'iets of smeet die uit de wielen en >stelling bij de in ONTEVREDENHEID EN AFGUNST. Een goed soort ontevredenheid. Ontevredenheid is, over het algemeen een afbrekende eigenschap. Ontevreden menschen zijn geneigd, uitsluitend het goede en prettige te zien in het leven van een ander en alleen het moeilijke of min der aangename in het eigen leven. Daarbij leidt ontevredenheid heel gauw tot afgunst. Wanneer men bijv. moppert over een tekort aan financieele middelen, hoe gauw is men dan niet geneigd om met afgunstige oogen te zien naar hen, die zich ruimer kunnen bewegen. Hij, die met een middelmatig verstand geboren is, denkt gewoonlijk minder vriendelijk over hen, die bijzonder vlug van begrip zijn en de tallooze bezitters van een alledaagsch uiterlijk denken gauw onwelwillend over menschen met een knap uiterlijk. Nu is de vraag „Wat bereikt men met dit soort van ontevredenheid En het antwoord luidt„niets, abscluut niets". Erger, men doet er zichzelf schade mee. Want menschen, die altijd wat te klagen hebben, zijn nergens erg geliefd gezel- Het is zaak, om zich voor oogen te hou den, dat ontevredenheid tot niets goeds leidt, en tevens dat hetgene, waarom men anderen benijdt, noch hun verdienste, noch hun schuld is. Men kan er eenvoudig niets aan doen, of men met een aantrek kelijk gezicht en in een milieu waar men zich ruim bewegen kan, geboren is, of met een gezicht van „dertien in een dozijn", en als kind van ouders, wien de strijd om het bestaan zwaar valt. Het eerste is alleen .een reden tot dank baarheid, dat men het zoo goed getroffen heeft. Het is onverstandig om steeds het eigen lot te vergelijken met dat van ande ren en zich te verdiepen inverzuchtingen als „had ik dat geld maar Had ik maar zoo'n vlug verstand of zoo'n knap gezicht". Wie in het leven vooruit wil komen om een maximum aan levensgeluk, te. verove ren, doet goed, zijn aandachtte concen- treeren op het roeien met .de.riemen die hij heeft. Er is maar één soort ontevredenheid, die opbouwend werkt, en dat is de ontevre denheid met eigen prestaties. Vraagt Uzelf eens af, of U werkelijk zooveel én zoo goed werkt als U eenigszins kimt. Laat U niet verleiden tót de levenshouding van schijn bare nederigheid, welke in werkelijkheid enkel luiheid is en die de menschen doet zeggen „ik kan toch niets, mij lukt toch nooit wat". Bedenkt, dat zelfvertrouwen een eerste vereischte is voor ieder, die wat wil bereiken, op welk gebied dan ook. Be denkt ook, dat met 100 goeden wil, energie en volharding ieder mensch iets kan bereiken. Peinst er niet over, of uw levenstaak nu juist van-het soort is, dat U gekozen zoudt hebben. Het leven heeft U nu eenmaal op die plaats gezetU zit in het schuitje en moet meevaren. En het is een eit, dat een onwillige en mopperende passagier op elk schip hinderlijke ballast is, terwijl zelfs de scheepsjongen, mits hij zijn werk nauwkeurig en opgewekt ver vult, zich op zijn plaats onmisbaar kan maken. Ontevredenheid is verspilling van energie. Bezorgt Uzelf geen vroeg-oud ge zicht en zwartgallig humeur, bespaart uw huisgenooten en collega's menig onaan genaam moment door flink en opgewekt uw werk tc doen. En nog iets tracht anderen voor de kwellingen van afgunst te behoeden, door wat tactvol te zijn in uw omgang' met menschen. Spreekt niet te dikwijls over uw liefste of over uw vrienden in het bijzijn van hen, die eenzaam in het leven staan en geen liefste of geen vrienden hebben. Gaat niet te royaal met geld om, in gezel schap van menschen die zich het hoofd moeten breken om het allernoodigste te kunnen bekostigen en vertelt niet van uw prettige en interesante werkkring aan hen, die geen werk hebben of die uit nood een saai en eentonig baantje hebben aangeno men. Ieder heeft waarschijnlijk wel eens in het leven afgunst gevoeld op welk gebied dan ook. Welnu, voorkomt door tactvol optreden dat U afgunst in anderen wekt. .U zult er vrienden door winnen Dr. JOS DE COCK. aanbouw zijnde huizenWeer knalde het drie, vier, vijf maalToen woei de mare van het stukje weiland over „Hij is d'r geweest". De menigte deinde weer vooruit. In het weitje lag de stier zielloosEen slager waar kwam de man zoo snel met zijn operatiewerktuig vandaan had hem voor alle zekerheid (het dier was na den eersten keer geraakt te zijn weer opge sprongen en men riskeerde dit thans blijk baar niet meer) den hals doorgesneden. Ernstige ongelukken bleken zich wonder boven wonder niet te hebben voorgedaan en het mag een geluk genoemd worden dat het niet een uur later gebeurde, toen de scholen uitgingen. - Koe op visite bij Ka merlid. Koeien zijn logge beesten, maar buitengewoon nuttig en meermalen helder van verstand. Zij ruiken als het wa re, dat er den laatsten tijd iets zeer onaan genaams boven het hoofd hangt. Gisteren was de landbouwer J. S. uit Oud-Beierland met zoo'n koebeest ter markt van Rotterdam gelogen. In den be ginne ging alles goed. De eigenaar had het touw in z\jn hand en dé koe was er aan vastgebonden. Doch toen beiden op de veemarkt waren aangekomen, loeiden van alle kanten fa milieleden de nieuw aangekomene toe. uRundveecentrale I Pas op I" klonk het in koeientaal. Onze koe hoorde deze waar schuwing en dachteen gewaarschuwde koe geldt voor twee. Zy deed een ruk aan het touw, voelde zich bevrijd en zette 't op een loopen. Het beest koos haar eigen weg over den Boezemsingel, achterna gezet door eenige landbouwers. De vluchtelinge zag echter spoedig in, dat een bolpartij niet mocht baten. Maar alvorens zich aan haar belagers over te geven, sprong zij over een hekje en kwam met haar plompe koeienpooten terecht in het mooi onderhouden tuintje van het lid van de Tweede Kamer, ds. G. A. Kersten. Daar richtte de vluchtelinge eenige schade aan. Maar toen was het ook met haar vrijheid gedaan. Jeugdige dievenbende ontdekt. Te Delft werden de vorige week 3 jongens aangehouden wegens dief stal van sigarettenbonnen. Deze aanhou ding heeft geleid tot de ontdekking van een serie van ruim 50 diefstallen, gepleegd door een bende van 14 jongens van 10 tot 16 jaar, ten nadeele van een 25-tal winkeliers. Nevens een groote hoeveelheid van allerlei snoepgoed werd door hen gestolen een groot aantal voorwerpen als sigaren en sigaretten, vulpenhouders, potloodèn, schroevendraai ers, foto's, ballen enz. Tegen de jongens werd proces-verbaal opgemaakt. Ongelukken. In bewusteloo- zen toestand werd naar een gasthuis te Rotterdam vervoerd een 36-jarige wiel- rijdster, die op het Rembrandtplein door een vrachtauto werd aangereden. Zrj is la ter in het gasthuis overleden. In een kiezelgroeve onder de gemeente Schimmen is van een hoogte van ca. 25 M. een groote hoeveelheid grond, naar schatting 300 ku bieke M., afgeschoven. Een 23-jarige man uit Schimmen stond in de groeve met zrjn auto en was bezig met drie andere perso nen den wagen met kiezel te laden. Twee der mannen, een chauffeur en de eigenaar der groeve, benevens de auto, werden be dolven. Met man en macht groeven de bei de andere mannen, die in den kuil aanwe zig waren, de bedolvenen uit. Na een uur werken werd de eigenaar der groeve te voorschijn gehaald. Gelukkig leefde hij nog, een zijner beenen was gebroken. Nog een uur later gelukte het den chauffeur te verlossen, doch de levensgeesten waren bij dezen reeds geweken. Maandagmiddag zou een 74-jarige man te Leens, die per fiets van zijn woning kwam, het wegje naar de boerderij van zijn zoon oprijden. Bij het oversteken van een weg heeft de man, nadat hij een auto had laten passee- ren, waarschijnlijk niet een daarachter komenden vrachtauto opgemerkt. Hij werd aangereden en korten tijd later overleed hij, zonder dat het bewustzijn bij hem was teruggekeerd. Den chauffeur treft geen schuld. Een 49-jarige scheepsjager is aan het Winschoterdiep^ te -Groningen féoor een auto aangereden. De man kreeg een hersenschudding en is na door den politie- dokter te zijn verbonden, in ernstigen toe stand naar zijn woning vervoerd. Een kind te Oud-Avereest, dat dicht bij een jong paard jpeelde, greep onverwachts het dier bij zijn achterpoot. Het dier sloeg achteruit en trapte de kleine tegen de borst. Een dokter, wiens hulp werd inge roepen, achtte den toestand zeer ernstig. Toen gisternacht een caféhouder te Horst zich van de veiligheid van het huis wilde overtuigen en ook den kelder controleerde, bemerkte hij, dat uit den kelder bedwel mende dampen opsloegen. Door deze dam pen bevangen stortte hy omlaag. Een con troleur van den nachtveiligheidsdienst, die enkele uren later licht zag branden in het huis, L-elde aan en waarschuwde de eebt- genoote van den caféhouder, die nog ge heel onkundig was van het ongevai. Een onderzoek werd ingesteld, waarbij bleeK, dat de man in den kelder reeds overleden v/as. Vermoedelijk had een flesch koolzuur, een lek bekomen, waardoor hy vergiftigd werd. Hedennacht zijn op den hoek van Nieuwe Parklaan en Stevinstraat te's-Gra- venhage een auto en een motorfiets met zoo groote vaart tegen elkaar gereden, dat de autc is omgeslagen. Van de inzittenden van de auto werd een heer op slag gedood en twee dames liepen lichte verwondingen op. De chauffeur van de auto bleef onge deerd. De bestuurder van het motorrijwiel werd ernstig gekwetst. Te Middelbeers had een 18-jarig meisje het ongeluk, by het naar beneden komen van een 3% me ter hooge trap te vallen. Zy kwam met haar hoofd op een steenen vloer en bleef bewusteloos liggen. Korten tijd later is het meisje overleden. In een perceel in de Rembrandtstraat te 's-Gravenhage werden de 69-jarige bewoner G. H. en diens echt- genoote gisterenmiddag in bewusteloozen toestand aangetroffen, tengevolge van gasverstikking. De vrouw bleek reeds te zyn overleden, terwijl de man, die naar het R.K. ziekenhuis Westeinde was ver voerd, eveneens in den loop van den nacht is overleden. De oorzaak van het ongeval is te wijten aan onachtzaamheid by de be handeling van het gascomfopr, Verzet tegen de politie. Zaterdagnacht omstreeks twee uur is de Madelievenstraat te Amsterdam het too- neel geweest van een vry ernstige vecht partij, waarbij ongeveer veertig bewoners dezer straat waren betrokken. Toen twee agenten een einde aan het opstootje wilden maken, nam het publiek een dreigende houdii-g tegen hen aan en uit de ramen daalde een regen van bloempotten en huis houdelijke voorwerpen van allerlei aard naar omlaag. De agenten zagen zich toen gedwongen, een charge uitte voeren, waar bij zij gebruik hebben gemaakt van den sabel. Een der politiemannen kreeg van een onbekend gebleven persoon een klap in het gezicht. Toen een man een der agen te» te lijf wilde gaan, heeft deze hem met de revolver bedreigde Door middel van den politiemelder verscheen zeer spoedig een der nieuwe uitrukauto's, maar op dat mo ment was de menigte reeds verspreid en de rust weergekeerd. De „Leo nidas" w eer te recht.-— Gisterèn heeft een onge rustheid bestaan over het lot van het mo tortankschip „Leonidas" uit Alblasserdam, dat Vrijdag naar Zwolle vertrokken was, en waarvan men sindsdien niets meer had vernomen. De burgemeester van Alblas serdam heeft opsporing per radio ver zocht. Vandaag is aan alle ongerustheid een einde gekomen toen het schip te Kam pen, op doorreis naar Zwolle, gesig naleerd werd. Het schjp 3ieeft een drietal dagen bij het Pampus op de Zuiderzee ge legen. Men weet daarvan niet zeker de re den. Eenerzijds wordt gemeld dat het een defect moet zijn geweest, anderzijds dat het om den lagen waterstand was. Daar uit zou men dan afleiden dat het aan den grond gezeten had. In ieder geval was nu alles wèl aan boord. Een oplichter in uni form. De commissaris van politie in de vierde af deeling. te Rotterdam waar schuwt tegen een gewezen employé van het Amstelhotel te Amsterdam, die in verschil lende plaatsen van het land het publiek tracht op te lichten o.a. door geld te leenen en het daarby doet voorkomen, alsof hy nog steeds in dienst is vaü het hotel. Hij draagt onder zyn overjas een blauwe uniform. De stryd tegen de smok kelaars. Het ip geen nieuws, dat de smokkelhandel traoht te profiteeren van de prijsverschillen van landbouwproducten hier en in het buitenland, welke prijsverschillen veroorzaakt worden door de steunmaat regelen in ons land ten behoeve van den landbouw genomen. Herhaaldelijk kan men berichten over het actief optreden van de douane tegen deze smokkellaars lezen. Hoe actief de douane-ambtenaren echter ook zyn, de smokkelaars weten toch nog wel iets buiten het scherp toeziend oog van deze ambtenaren over de grens te krijgen.. En gelijk nu en dan blijkt zelfs be langrijke hoeveelheden. Deze smokkelhandel is niet anders dan een saboteering van de steunmaatregelen ten behoeve van den landbouw en daarom heeft het regeei'ingsbureau voor graneiï en varkens gemeend eeh maatregel te moeten nemen, waardoor de smokkelarij van gra nen en varkens krachtiger kan worden tegengegaan. Deze motorbrigade bestaat uit 16 man en een sectie-leider, die in het bezit is van een auto, dus in totaal uit 17 personen. Zij zyn verdeeld in 4 secties, die ieder een bepaalde standplaats hebben. Gisteren zijn de leden van deze „vliegende" brigade naar hun respectievelijke standplaatsen in dé Zuide lijke provincies v&ctrokken. De controleurs op motorfietsen züllen voornamelijk opspo- rnigswerk verrichten om gesmokkelde var kens of partyen graan, waarvoor de mono polieheffing niet is betaald, te achterhalen. Ook ter bestrijding van smokkelarij van margarine kunnen zij meewerken. Zy zijn niet aan de grens gebonden, maar kunnen op hun motoren gemakkelijk dieper het land indringen om smokkelwaren op te sporen. De leden van deze opsporiögsbrigade zyn nog niet van vuurwapenen voorzien of be wapening noodig is, zal de ondervinding moeten leeren. Waar echter wel reeds behoefte aan wordt gevoeld, is naar van bevoegde zijde werd meegedeeld, aan een aanstelling tot onbezoldigd rijksveldwachter voor de leden van dit controleurscorps. Een derge lijke bevoegdheid zou het resiiltaat van hun arbeid ongetwijfeld zéér ten goede komen. Verzorging van suiker ziekten. Aan den Hongaarschen scheikundige dr. Eugen Ségi is het, volgens de „AZ Est", na een met behulp van vier andere chemici en artsen driejarigen onder- zoekingsarbeid gelukt een opzienbarende ontdekking te doen op het gebied van de verzorging der suikerzieken. De hoofdzaak van de ontdekking bestaat hierin, dat het den vijf chemici gelukt is om uit verschil lende zaden van vruchtboomen meel te pro- duceeren, dat vrij is van kooloxyde. Tot de vervaardiging hiervan werden verschillende soorten van vruchtboomen van de groep der Cesalpiniacea gebruikt. Deze zaden houden een hoog gehalte ei wit en bezitten dezelfde eigenschappen als de gluton (de wittë kleefstof uit graan korrels), zonder koolhydraat bevatten. De met de nieuwe meelsoort ondernomen proeven hebben aangetoond, dat het nieuwe meel het suikergehalte van het bloed geens zins verhoogt. De nieuwe ontdekking maakt het voor suikerzieken dus mogelijk, om voortaan ge regeld meelspijzen en brood te gebruiken. Van de uitvinding is reeds aangifte gedaan bij de buitenlandsche patentbureaux. Een brutale overval in een juwelierszaak. Gisteren tegen half tien kwam een man een juwe lierswinkel in de Friedrichstrasse te Berlijn binnen. Toen op zijn vragen bleek, dat de eigenaar niet aanwezig was, wierp hy zich plotseling op de verkoopster en bracht haar met een kantig stuk ijzer eenige ernstige verwondingen toe. Op haar hulpgeroep liep een vrouw den winkel binnen, doch werd eveneens neergeslagen. Andere voorbijgan gers waarschuwden echter eenige politie agenten, die den man overweldigden en ar resteerden. De beide ernstig gewonde vrou wen zijn naar een ziekenhuis overgebracht. De dader weigert elke nadere inlichting omtrent zijn identiteit en wil slechts mede deelen, dat hij van Turksché nationaliteit is De „sprekende klok" tf P a r ij s. De „sprekende klok'' te Parijs, die telefonisch den tyd opgeeft zoodra ge beld wordt, heeft in het eerste jaar van haar werking 200.000 francs verdiend, ."n dit jaar werd vier millioen maal de tyd op gegeven, dus ongeveer 11.000 maal per dag. De aanvragen waren het veelvuldigst tusschen 8 en 9 uur in den morgen wan neer honderden personen den tijd vragen om te zien hoeveel tyd ze nog hebben ora naar hun werkzaamheden te gaan. De Zon en feestdagen waren rustdagen voor de klok, want toen bedroeg het aantal aan vragen slechts 6000 per dag. Nog steeds mijnen in den Oceaan. Twee Zweedsche duikbooten zijn van Stockholm vertrokken om een nabr] de kust van Gotland drijvende mijn op te pikken. Volgens een mededeeling van de Zweed sche regeering drijven er nog vele mijnen in het noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan rond, de laatste overblijfselen van de Duitsche en Russische mijnenvelden uit den wereldoorlog. Ofschoon deskundigen van meening zyn, dat deze mijnen niet meer gevaarlijk zyn, wordt toch de grootst mo gelijke voorzichtigheid in acht genomen om ongelukken te voorkomen. Kunst-benzine. De Engel- gelsche regeering heeft onlangs een inte ressant besluit genomen, dat voor de ont wikkeling van een bepaalde, chemische in dustrie van vérstrekkende heteekenis is. Deze industrie, meldt „de Tel.", reeds meermalen besproken de bereiding van benzine uit steenkool, ook wel de vervloei ing van steenkool genoemd. Chemici hebben dit tooverwerk ten uitvoer gebracht, de techniek heeft hél&r moeilijkheden over wonnen, er is slechts één mdarhet pro cédé is althans bij de tegenwoordige prijsverhoudingen niet loonend. Welnu, de Engelsche regeering heeft de fabricage van Engelsche benzine thans mogelijk gemaakt, door een toeslag van 4 d. per gallon op deze kunst-benzine. Daarby zullen wel allerlei overwegingen gegolden hebben. In de eer ste plaats waarschijnlijk de werkloosheids bestrijding. Behalve in het bedrijf zijn er nog meer menschen noodig in de mijnen voor de noodige steenkolen. Ook strategi sche overwegingen zullen wel een belang rijke rol gespeeld hebben. Een vijftien jarige hel din. De Carnegie-Stichting heeft een gouden horloge met inscriptie en een gift van ƒ600 uitgereikt aan Gunhild Leimer, een Zweedsch meisje, voor haar helden moed toen zij haar vijf jongere zusjes en broertjes van een jammerlijken dood heeft gered. Gunhild, die pas vijftien jaar is, was op de bovenverdieping van het huis, de klein tjes beneden, toen op de benedenverdieping brand uitbrak. Zij nam de kinderen een voor' een bij de hand, leunde zoo ver moge lijk uit het raam en liet de kinderen zoo naar beneden vallen om ze te redden. Een tienjarig meisje echter weigerde den sprong te wagen. Ofschoon de vlammen reeds dreigend na- derby lekten en dichte rookwolken een ver- stikkenden damp verspreidden, nam Grun- hild nog den tyd om haar zusje door mid del van een laken naar beneden te laten zakken. Toen zy zelf voor den sprong ge reed was, was zij zelf zóó overdekt met brandwonden en verblind door den rook, dat zij den afstand, welke haar van den beganen grond scheidde, verkeerde schatte. Zy viel op haar rug en brak de ruggegraat, met het gevolg, dat zy voor haar leven kreupel zal zyn. De toelage stelt het moedige meisje in staat, zich door een specialist te laten be handelen en een vak te leeren, dat het haar mogelijk zal maken, haar brood te ver dienen. Expeditie van leven de postpakketjes. Voor de af deeling „verloren goederen" van het station te Malvern in Zuid-Afrika had zich eèn groote menigte verzameld om de merkwaardigste postpakketjes te aan schouwen, welke ooit aldaar waren afge geventwee inboorlingetjes, een meis je van tien en haar acht-jarig broertje. Hun eenige bekleeding bestond uit onge veer uit een om hun halsje bevestigde label „Main Road, Malvern". De rechtma tige eigenaar kwam zich echter niet aan melden en de kleintjes brachten een rijke lijk met tranen besproeiden dag by de plaatselijke politie door, voordat een zenuwachtige oom en tante ten tooneeie verschenen om hen op te eischen. Wat was er gebeurd Een vergeetachtigen conduc teur bleek de schuld van alles. De ouders hadden hun kleintje onder de hoede van den conducteur naar hun tante in Mal vern „verzonden", maar de conducteur die zooveel aan zyn hoofd had, vergat hsn echter a fte zetten. De hummeltjes werden naar Durban vervoerd en moesten met den eerstvolgenden trein naar Malvern retour gezonden worden. Hun angstige tante had intusschen lede ren spoorwegbeambte aangeklampt om nieuws over de verloren nikkertjes. Een huwelijk van naak t- 1 o o p e r 3, Er heeft te Los Angeles in Amerika een huwelijk van naaktloopers plaats gehad. En de bladen vertellen hierover het volgende James Good, die spoorwegwachter is, was verloofd met een naaktloopster. Den dag van het huwehjk, zijn alle getuigen verschenen in Adam's en Eva's kostuum. De bruidegom en de bruid droegen niets anders dan hun trouwringen. En de dominee, die zrjn zegen aan het paartje te geven had en ook een voorstan der van de naaktïoopery is, had voor de gelegenheid een zwempak aangetrokken Het za' wel een walgelijke verlooning ge woest zijn. Bezoekster „Zoo is dit nu uw jongste dochtertje Een lief kindje en zoo be leefd". Vader„Ja, mijn vrouw geeft mijn kin deren een uitstekende opvoeding". Dochtertje „En aan u ook, papa"* „Baloeran" (uitr.) 28 Nov. v. Gibraltar „Crynssen" (thuisr.) 27 Nov. te Havre „Flandria" (uitr.) 27 Nov. van Rio de Ja neiro „Grootekerk" (thuisr.) 27 Nov. te Londe» „Heemskerk" (thuisr.) 27 Nov. v. Kaap stad „Hoogkerk" (uitr.) p. 27 Nov. Perim „Johan van Oldenbarnevelt" (thuisr.) p« 27 Nov. Perim „Kota Agoeng" 28 Nov. van Rott. naat! Batavia via Antw. „Kota Baroe" (thuisr.) 28 Nov. van Port Said „Manoeran" (uitr.) 28 Nov. te Calcutta; „Meerkerk" (thuisr.) 27 Nov. te Manilla „Meliskerk" (thuisr.) 27 Nov. v. Djedda „Marnix van St. Aldegonde"(uitr.) 28 Nov, te Port Said „Nieuwkerk" (uitr.) p. 22 Nov. Dakar „Poelau Bras" (thuisr.) 28 Nov. te Londen. „Sibajak" (uitr.) 28 Nov. te Belawan „Van Rensselaer" (uitr.) 27 Nov. van Funchall November Donderdag 30 0.03 12.14 December Vrijdag 1 0.40 12.53 Zaterdag 2 V.M. 1.13 13.29 November uur Donderdag 30 4.20 December Vrijdag 1 Zaterdag 2 4.19 4.19 van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 24 tot en met Donderdag 30 November„De 13 koffers van den heer O. F." en „De Wonderdoener". Luxor-theater. Van Vrijdag 24 tot en met Donderdag 30 November„Hu welijksbureau Meyer" en „Svengale", Woensdag 29 November. Openbare ver gadering Ned. Fascistenbond, Concert gebouw, 8.15 uur. Zaterdag 2 December. Soirée dansclub „Turbinia", Grand Hotel Britannia, S uur. Maandag 11 December. Kerkconcert, St. Jacobskerk, 8.15 uur, Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Büt Hoogste barometerstand 779.4 te Riga, Laagste barometerstand 744.3 te Reyk javik. Verwachting tot den avond van 30 No vember Matige Oosten wind. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt, Hedenmorgen uit offtcieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut De hooge drukking bleef in Scandinavië toenemen en verplaatste het centrum iets Zuidwaarts. De depressie op den Oceaan trok hoofdzakelijk naar IJsland, maar ver toont nog een tweede kern verder naar het Z.W., terwyl die bij IJsland afnam. In Noord-Scandinavië waaien krachtige tot Westenwinden en steeg de temperatuur tot boven het vriespunt. In Finland nam de vorst af, maar in Oosl-Duitschland en in Polen toe, eveneens in Zuid-Duitschland waar reeds 8 gr. vorst werd gemeld. Daar- tusschen ligt nog een strook van betrokken lucht die zich van het midden tot het Noorden uitstrekt, terwijl in het Zuiden reeds opklaring intrad. In Frankrijk ver plaatst het vaste weer en hoogere tempe ratuur overdag zich Noordwaarts. DeBrit- sche eilanden hielden de betrokken lucht, waarby' in Ierland de temperatuur steeg. De algemeene toestand blijft gunstig voor afkoeling in onze omgeving, zoodat de vorst ook hier te lande kan doordringen,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 7